کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
رفت و آمد به آمریکا
(2016-08-07 ساعت 20:55)saman33 نوشته:  سلام دوستان. کسی تجربه سفر به ایران با تابعیت دوگانه ایرانی آمریکایی داره؟ من میخوام با این شرایط برم ایران و باید پاسپورت آمریکا رو موقع خروج از آمریکا و پاس ایران رو موقع ورود به ایران استفاده کنم. ولی سوال اینه که تو فرودگاه امام نمی پرسن مهر خروجت از آمریکا کجاست؟ یا اصلا اگه بدونن مشکل دارن؟  و همین سوال واسه موقع برگشت به آمریکا؟ ممنون از راهنمایی

دوست عزیز .
شما وقتی از امریکا خارج میشید با پاس ایرانی خارج میشید و وقتی از ایران خارج میشید با پاس امریکایی خارج میشید و موقع برگشت وقتی وارد امریکا میشید پاس امریکایی نشون میدین.هیچ مشکلی هم نیست.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008 ، sib 24 ، pishtaz611 ، alirezafarhang81
(2016-08-07 ساعت 21:17)alireza62 نوشته:  
(2016-08-07 ساعت 20:55)saman33 نوشته:  سلام دوستان. کسی تجربه سفر به ایران با تابعیت دوگانه ایرانی آمریکایی داره؟ من میخوام با این شرایط برم ایران و باید پاسپورت آمریکا رو موقع خروج از آمریکا و پاس ایران رو موقع ورود به ایران استفاده کنم. ولی سوال اینه که تو فرودگاه امام نمی پرسن مهر خروجت از آمریکا کجاست؟ یا اصلا اگه بدونن مشکل دارن؟  و همین سوال واسه موقع برگشت به آمریکا؟ ممنون از راهنمایی

دوست عزیز .
شما وقتی از آمریکا خارج میشید با پاس ایرانی خارج میشید و وقتی از ایران خارج میشید با پاس آمریکایی خارج میشید و موقع برگشت وقتی وارد آمریکا میشید پاس آمریکایی نشون میدین.هیچ مشکلی هم نیست.

ممنون از پاسخ. یعنی ایران و آمریکا هر دوشون تابعیت دوگانه با اون یکی رو قبول دارن، درسته؟
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-07 ساعت 22:13)saman33 نوشته:  
(2016-08-07 ساعت 21:17)alireza62 نوشته:  

دوست عزیز .
شما وقتی از آمریکا خارج میشید با پاس ایرانی خارج میشید و وقتی از ایران خارج میشید با پاس آمریکایی خارج میشید و موقع برگشت وقتی وارد آمریکا میشید پاس آمریکایی نشون میدین.هیچ مشکلی هم نیست.

ممنون از پاسخ. یعنی ایران و آمریکا هر دوشون تابعیت دوگانه با اون یکی رو قبول دارن،  درسته؟

هر دو کشور تابعیت دوگانه رو قبول دارند .
آمریکا موقع خروج Passport Control نداره ، برای همین هم مهر خروجی روی هیج پاسپورتی زده نمیشه.
وضعیت چک ویزای مقصد فقط در کانتر ایرلاین انجام می شود.
پاسخ
تشکر کنندگان: saman33 ، alireza62 ، pishtaz611 ، alirezafarhang81 ، hosseinix
با سلام. در گیت فرودگاه امام باید در کنار پاسپورت٬ گرین کارتم نشون داد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-13 ساعت 14:58)himmlisch نوشته:  با سلام. در گیت فرودگاه امام باید در کنار پاسپورت٬ گرین کارتم نشون داد؟

بلی
شماره کيس: 2012AS00027xxx
کنسولگري: آنکارا
تاريخ ارسال فرمهاي اوليه: 2011
تاريخ دريافت فرمها توسط Kcc :
تاريخ اعلام کارنت شدن کيس: April
تاريخ مصاحبه:
تاريخ دريافت کليرنس:
تاريخ دريافت ويزا:
تعداد نفرات کيس : 3 نفر
جمع تقريبي هزينه ها:7000عکس،50500 DHL،ترجمه مدارک 180
پاسخ
تشکر کنندگان: himmlisch ، sib 24
سلام دوستان،
من از برندگان لاتارى ٢٠١٥ هستم. خوشبختانه همه مراحل گرفتن ويزا به خوبى طى شد و بعد از ورود به آمريكا ظرف ٦٠ روز گرين كارتم رو دريافت كردم. در حال حاضر ٩ ماه هست كه ساكن نيويوركم اما قصد ديدار خانواده ام رو دارم و اين ديدار برام حياتى محسوب ميشه. مى خواستم ازتون بپرسم آيا خروج من از أمريكا براى ٤ ماه مشكلى برايم پيش نمياره؟ با توجه به اين نكته كه من فقط ٩ ماه است كه اينجا هستم. واقعا ازتون ممنون ميشم اگه پاسخ من رو بدين و به اميد موفقيت و پيشرفت براى همه ايرانيان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-23 ساعت 00:24)مريم فارسا نوشته:  سلام دوستان،
من از برندگان لاتارى ٢٠١٥ هستم. خوشبختانه همه مراحل گرفتن ويزا به خوبى طى شد و بعد از ورود به آمريكا ظرف ٦٠ روز گرين كارتم رو دريافت كردم. در حال حاضر ٩ ماه هست كه ساكن نيويوركم اما قصد ديدار خانواده ام رو دارم و اين ديدار برام حياتى محسوب ميشه. مى خواستم ازتون بپرسم آيا خروج من از أمريكا براى ٤ ماه مشكلى برايم پيش نمياره؟ با توجه به اين نكته كه من فقط ٩ ماه است كه اينجا هستم. واقعا ازتون ممنون ميشم اگه پاسخ من رو بدين و به اميد موفقيت و پيشرفت براى همه ايرانيان
iهیچ مشکلی نخواهید داشت با اطمینان به مسافرت بروید. تنها یادتان باشد حتما گرین کارت رو با خود ببرید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان . اگر ميشه راهنمايي بفرماييد. من و مادرم گرين كارت داريم و پدرم سيتي زن هستند. امسال بعد از 11 ماه وارد فرودگاه لس آنجلس شديم. البته ما هميشه زير 6 ماه مي رفتيم ولي 2 سال اخير نتونستيم و هر دفعه سر 11 ماه رفتيم. به پدرم كاري نداشتند ولي بعد از پرسش هاي زيادي كه از ما كردن  فرستادنمون به يك اتاق ديگه و بعد از حدود 40 دقيقه يك مامور مهاجرت بهمون گفت ايندفعه بهتون تذكر شفاهي مي ديم ولي اگه دفعه ديگه بيشتر از 6 ما خارج از آمريكا باشيد فرستاده ميشيد به دادگاه تا براتون تصميم بگيره. و گفت اگر نمي تونيد زير 6 ماه برگرديد پاسپورت سفيد بگيريد. هيچ چيز به جز مهر معمول ورود نيز داخل پاسپورتمون نزدن. البته من فكر مي كنم به احتمال خيلي زياد تو سيستم ثبت شده.
متاسفانه مدت اقامت من و مادرم حدود 2 هفته بود و زمان كافي براي گرفتن پاسپورت سفيد نداشتيم. و الان برگشتيم ايران و مي خواهيم زير 4 ماه دوباره برگرديم به آمريكا و مدتي بمونيم. 2 تا سوال داشتم:
1- به نظر شما تذكر شفاهي كه دادند در سيستم  و سابقه ما ثبت شده؟ چون من مي ديدم پاسپورت و گرين كارتهاي ما دستشونه و چيزهايي در سيستم تايپ مي كنند. بعد از اون من رو صدا كرد و تذكر رو داد و مهر زد و گفت بريم.
2- به نظر شما بعد از اين تذكر در ورود بعدي ما به آمريكا كه 4 ماهه آينده است باز هم ممكنه مشكلي پيدا كنيم؟
خيلي نگرانم لطفا راهنمايي بفرماييد. Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام نهال جان نگران نباش ما هم شرایط شما رو داشتیم با ما هم همین برخورد را کردند برای ما هم مهر زد تازه جالبه بدونید که ما سر وقت رفته بودیم ولی گفتند شما خیلی در رفت و آمد هستید خلاصه اینکه نگران نباش دفعه بعد هیچ مشکلی پیش نمی یاد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: shadi79 ، alirezafarhang81
(2016-09-12 ساعت 14:45)آسمان نوشته:  سلام نهال جان نگران نباش ما هم شرایط شما رو داشتیم با ما هم همین برخورد را کردند  برای ما هم مهر زد تازه جالبه بدونید که ما سر وقت رفته بودیم ولی گفتند شما خیلی در رفت و آمد هستید خلاصه اینکه نگران نباش دفعه بعد هیچ مشکلی پیش نمی یاد ...

انشاءالله ..... ممنون آسمان جان از پاسخگويي به سوالم  Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: shadi79
سلام دوستان ایندفعه که وارد شدم بهم باز تدکر دادن ولی توی پاسپورتم روزای خروج از امریکا رو نوشتن وگفت ایندفعه گرین کارتت رو می گیریم حالا من باز می خام برگردم با وکیل هم صحبت کردم گفت بستگی داره دفعه بعدی افیسر چطوری برخورد کن
**29:CN
آنکارا- - -ایروان 4wژانویه برگه آبی---11جون ---11جولای دریافت ویزا...ورود به امریکا 1اکتبرلس آنجلس سوشیال 5روز بعد از ورود وگرین کارت 3ماه ونیم بعد از ورود
up6feb 5marSmileSmile

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام .همسرمن یه مدتی بایدبه ایران ترددکنه,آیا برای گرین کارتش مشگلی پیش میاد؟مثلا قراره سالی سه چهارباربیاد وهربارحدود دوسه هفته اینجا بمونه.
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-07 ساعت 01:50)shadi79 نوشته:  سلام دوستان ایندفعه که وارد شدم بهم باز تدکر دادن ولی توی پاسپورتم روزای خروج از آمریکا رو نوشتن وگفت ایندفعه گرین کارتت رو می گیریم حالا من باز می خام برگردم با وکیل هم صحبت کردم گفت بستگی داره دفعه بعدی افیسر چطوری برخورد کن

سلام شادي جان...يعني اين بار دفعه دوم بود به شما تذكر مي دادن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من يك سوال دارم لطفا بهم كمك كنيد من گرين كارت آمريكا دارم ولي دو سال و نيم هست كه ايرانم و ورود نداشتم الان مي خوام برم چه مشكلي برام پيش مياد و چكاري بايد انجام بدم ؟ از فرودگاه لس آنجلس وارد شوم بهتره يا از واشنگتون دي سي يا فرقي نمي كنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
سلام دوستان ، اگر كسي ورود اولش را به آمريكا انجام دهد و گرين كارت را دريافت كند سپس خارج شود ، ولي ورود دومش بنا به دلايلي بيشتر از شش ماه از خروج اولش طول بكشد، مثلا هشت ماه بعد از خروج اولش از آمريكا، بخواهد كه به آمريكا وارد شود آيا قانونا برايش مشكلي پيش مي آيد ؟ يا بستگي به آفيسر و شانس دارد؟؟؟
شماره کیس‎2016as5***‎    تاریخ رویت قبولی:‎19 نوامبر ‎2015‎   کنسولگری: آنكارا  تعداد افراد منظور در کیس :۳   برنده اصلی آقا- سربازی ارت ش    ارسال فرمهای260: 3 دسامبر2015  کارنت شدن کیس:9 فوريه2016   نامه دوم ‎: 22فوريه2016   مديكال: 2آپريل ‎2016‎   مصاحبه: 7 آپريل ۲۰۱۶     نتیجه:AP  آپدیتها: 8آپریل و کلی آپدیت بدرد نخور دیگر از سفارت ،آپديت سيس براي نفر اول و دوم و دو خطي شدن 3 آگست ،  8 آگست or کلیر:به خواست خدا 9 آگست  دریافت ویزا: 18 آگست  ورود به آمریکا:14 سپتامبر ‎  دریافت گرین کارت:    
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان