کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
رفت و آمد به آمریکا
سلام
در مورد بیرون بودن از آمریکا و اینکه باید زیر 6 ماه باشد نظرات ضد و نقیضی هست . در دوستان من کسی هست که سه سال آمریکا نبوده و و قتی وارد شده کسی چیزی نپرسیده و مهر زدن و وارد شده و از اونطرف کسی هست که مامور فرودگاه بهش دقیقا گفته که کی رفته و کی برگشته .
چیزی که من فهمیدم اینه که اگر افسر فرودگاه بهش ثابت بشه که شما در آمریکا مقیم نیستید گرین کارت شمارو می گیره
بعضی ها می گن شما در سال بیشتر از 6 ماه حق ندارید بیرون از آمریکا باشید . حالا یکسره یا در چند نوبت نباید مجموعش از 6 ماه بیشتر بشه
بعضی ها هم می گن زیر یک سال که به نظر من مورد 6 ماه درسته
شماره کیس : 2010AS00013XXX
کنسولگری:ابوظبي
تاریخ ورود به آمریکا : 20 اگوست 2010
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، frozen mind ، samira t ، maaref ، saeed5564 ، Daneshjo
 سلام
من یه دختر کوچیک دارم که با همسرم ۵ ژانویه ۲۰۱۰ از امریکا امدن ایران همسرم تواردیبهشت رفت امریکا و یک ماه بعد برگشت .
ما همش میترسیدم از این داستان ۶ ماه . به وکیل مهاجرتم که تو شیکاگو هست زنگ زدم گفت زیر ۱۲ ماه مشکلی نداره به هر حال ۲۰ دسامبر ۲۰۱۰ برای یک هفته رفتن برگشتن فقط تو فرودگاه یه سوال جواب ساده ازشون پرسیده بودن . و درکل گیر ندادن
تاریخ مصاحبه : 2008 - 16 FEb
تاریخ کلیرشدن : 2011 20 feb
تاریخ دریافت ویزا : 2011 27 FEB
سفارت : ابوذبی
تاریخ پرواز: 2011- 15 jun
نوع کیس : EB3
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، samira t ، payman R ، farzad101 ، peyman74 ، DLT ، maaref ، honey62 ، saeed5564 ، Daneshjo
سلام
من تمام قوانین مربوط به خروج از امریکا رو خوندم ولی تنها چیزی که در مورد 6 ماه پیدا کردم همین متن زیره
Additionally, absences from the United States of six months or more may disrupt the continuous residency required for naturalization. If your absence is one year or longer and you wish to preserve your continuous residency in the United States for naturalization purposes, you may file an Application to Preserve Residence for Naturalization Purposes on Form N-470. For more information, please see the “Continuous Residence and Physical Presence Requirements” under the Naturalization section of this website.
که در مورد محاسبه زمان برای سیتیزن شدنه . در خصوص خارج بودن از امریکا با گرین کارت همانگونه که دوستان هم اشاره کردند سه حالت وجود داره
1- کمتر از یک سال (364 روز) نیاز به اخذ مجوز نیست.
2- بیش از یک سال و کمتر از 2 سال می بایستی مجوز اخذ گردد (پاس سفید)
3- بیش از 2 سال می بایستی returning resident visa (SB-1)1 از سفارت امریکا گرفته شود(در این خصوص می بایستی مجددآ شایستگی فرد برای اخذ ویزای مهاجرت بررسی گردد که فکر میکنم برای کیس های لاتاری نباشه ....نمی دونم ...مطمئن نیستم )
در هر صورت تمام کسانی که از امریکا خارج می شوند چه با مجوز (پاس سفید) چه زیر یکسال و چه زیر شش ماه در زمان برگشت به امریکا در صورتیکه افسر کنترل مدارک تشخیص بده که اون شخص قصد اقامت در امریکا را نداره میتونه وضعیت اقامتیتون رو با تهدید جدی روبرو کنه .

اینهم لینکش:
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/m...2ca60aRCRD

پاسخ
تشکر کنندگان: Hamid55 ، farzad101 ، samira t ، Hossein81 ، Linspire ، mitr.p ، maaref ، saeed5564 ، Daneshjo
من وقتی‌ راهنمای پر کردن فرم مربوط به پاس سفید رو خوندم دقیقا نوشته بود که برای بیشتر از یک سال تا ۲سال این فرم لازمه و برای کمتر از ۱ سال با همون گرین کارت یا دقیقا( permananet resident card) می‌شه دوباره بدون مشکل وارد آمریکا شد. و اینکه میفرمایید اگه آفیسر تشخیص بده که شما مقیم نیستید مشکل سازه. اینکه کاملا واضحه کسی‌ که حدود ۱سال از جایی‌ در و تازه گرین کارت گرفته خوب مقیم نیست دیگه.حالا مساله اینه که یعنی‌ اینا حرف خودشونم نقض میکنند؟
ARRIVAL DATE: JAN 14
CATEGORY: DV LOTTERY
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، arisa-mohammad ، hamedrouhi ، Hossein81 ، maaref ، saeed5564 ، Daneshjo
با سلام
دوست عزیزمن تقریبآ نوشته توی سایت اداره مهاجرت رو ترجمه تحت الفظی کردم در مورد مقیم بودن یا نبودن صحبت شما کاملآ درسته ولی من نوشتم "قصد اقامت" که خوب این یک خورده فرق میکنه و در واقع شما باید ثابت کنید که قصد اقامت در امریکا را دارید.

پاسخ
تشکر کنندگان: samira t ، Hossein81 ، maaref ، saeed5564 ، Daneshjo
در تائید صحبتهای دوستان شما باید ثابت کنید که قصد ماندن و اقامت دارین و نه اینکه توریست هستین..این یه بحث کاملا جدی هست که اتفاقا بین بعضی از دوستان مطرح شده که ما فعلا قصد اقامت نداریم بلکه فقط میخواهیم این گرین کارت رو نگهداری کنیم و سالی یکبار یه سفر چند روزه به امریکا داشته باشیم و برگردیم تا بعدها تصمیم گیری نهایی کنیم..من به شخصه و با توجه به سختگیریهای جدید و شدید اداره مهاجرت و اداره هوملند سکوریتی به کسی گزینه رفت و امد رو پیشنهاد نمیکنم.Cool
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، arisa-mohammad ، maaref ، saeed5564 ، Daneshjo
سلام دوستان
من گیج شدم بلعخره او پاس سفید برای اینه که در زمان ورود بهت گیر ندن دیگه ؟ ایا با وجود پاس سفید به ادم گیر میدن و بعدش چه جوری باید ثابت کنیم که قصد اقامت در آمریکا رو داریم؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، Daneshjo
(2011-03-09 ساعت 17:13)saint نوشته:  سلام دوستان
من گیج شدم بلعخره او پاس سفید برای اینه که در زمان ورود بهت گیر ندن دیگه ؟ ایا با وجود پاس سفید به ادم گیر میدن و بعدش چه جوری باید ثابت کنیم که قصد اقامت در آمریکا رو داریم؟؟؟؟؟

با سلام
اگر منظور شما از گیر دادن ، سوال و جواب های نامتعارف و زیاد باشه جواب مثبته و نمونش هم ارسال این دوستمونه که توی تالار "مراحل اقدام برای دریافت پاس سفید" گذاشته که عینأ متن ایشان را اینجا کپی کردم

<<سلام دوستان. من ۴ روز پیش با پرمیت بعد از ۱۶ ماه وارد آمریکا شدم،و حسابی‌ مورد باز جویی قرار گرفتم. حالا می‌خوام بد از گذشته ۱ هفته بیام ایران و ۶ ۷ ماه دیگه بمونم ایران ولی‌ میترسم ، چون تو فرودگاه چند بار از من پرسیدند چند وقت میخواهی‌ آمریکا بمونی. منم از ترسم گفتم یک ماه ولی‌ باید یک هفته‌ای برگردم. البته قبل از اتمام پرمیت دوباره بر می‌گردم آمریکا، ولی‌ با توجه به این سوال پیچ شدن واقعا میترسم، حالا سوال من از دوستان صاحب نظر اینه که آیا به نظرشون به مشکلی‌ بر خواهم خورد در آینده؟ و دیگه اینکه چرا براشون مهم بوده من تو این سفر چند وقت آمریکا می‌خوام بمونم؟>>

همانطوریکه مشاهده میکنید ایشان با پاس سفید وارد شده و مورد بازخواست شدید قرار گرفته .
در خصوص اثبات داشتن قصد اقامت در امریکا خوب به اعتقاد من ساده ترین راه داشتن صداقته !!!!!!! به عبارت دیگه در صورت داشتن قصد اقامت 1- بلیط شما یکطرفه خواهد بود
2- دلیل محکمی برای مدتی که در امریکا نبودید خواهید داشت
3- اقداماتی رو در زمان کوتاه قبلی و یا در اولین ورودتون انجام داده اید مثل افتتاح حساب بانکی ، گرفتن ID ، گرفتن گواهینامه ، خط تلفن و...

در صورتی هم که واقعأ قصد اقامت ندارید خوب کارتون خیلی سخت و ورود مجددتون به امریکا همراه با ریسک خواهد بود.

پاسخ
تشکر کنندگان: eamini1 ، Linspire ، Hossein81 ، mitr.p ، maaref ، honey62 ، saeed5564 ، Daneshjo
اون 6 ماه سیتیزنی معروف که ما باید پیوسته در خاک آمریکا باشیم اگر 3ماهش تو سال 2010 ودر ادامه 3 ماهش تو سال 2011 باشه واسه سیتیزنی قبوله؟یا باید حتما 6 ماه بصورت پیوسته در یک سال قرار بگیره ونمیتونه تو 2 سال قرار بگیره.؟ممنون از توجه دوستان متخصص و آگاه
خانه دوست کجاست...
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، TAGHY ، Daneshjo
يکي از آشناهاي ما چون شغلش ايران دبير بيرستان و نميتونه هميشه آمريکا بمونه هر سال فقط 2ماه تابستون ميره آمريکا با همون گرين کارت بدون پاس سفيد و هيچ مشکلي هم براش پيش نيومده
درد من تنهایی نیست،بلکه مرگ ملتی است که گدایی راقناعت، بی عرضگی راصبر،وباتبسمی برلب این حماقت راحکمت خداوندمی نامد.
گاندی
پاسخ
تشکر کنندگان: Spiritual ، maaref ، Daneshjo
من واسه سیتیزنی میگم .میخوام بدونم این 5 سال در چه صورت صفر میشه و از اول شروع میشه.آیا این سال 6 ماهی که گفته میشه ما باید حضور پیوسته داشته باشیم میشه تبدیل بشه به یک 2.5 سال پیوسته و 2.5 سال ناپیوسته؟ممنون از توجه شما
خانه دوست کجاست...
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، maaref ، Daneshjo
با سلام
میخواستم بدونم داشتن ID در زمان ورود به امریکا میتونه کمکی برای کمتر کردن حساسیت افسر مهاجرت باشه یا خیر؟

با تشکر

پاسخ
سلام دوستان.اگه بلیط رفت و برگشت داشته باشیم و رفتش به سمت آمریکا رو استفاده کرده باشیم و واسه برگشت به ایران باید چیکار کنیم؟

ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
(2011-03-29 ساعت 07:35)sib 24 نوشته:  سلام دوستان.اگه بلیط رفت و برگشت داشته باشیم و رفتش به سمت آمریکا رو استفاده کرده باشیم و واسه برگشت به ایران باید چیکار کنیم؟

خب ، ظاهرا بايد در زمان تعيين شده بريم به فرودگاه مبداء كه در بليت اسمش نوشته شده، سوار هواپيما بشيم و بياييم ايران. Cool
مگه اينطور نيست؟ Smile

مشكل شما دقيقا چيه؟
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، rayan.s ، maaref ، Daneshjo
(2011-03-29 ساعت 09:19)frozen mind نوشته:  
(2011-03-29 ساعت 07:35)sib 24 نوشته:  سلام دوستان.اگه بلیط رفت و برگشت داشته باشیم و رفتش به سمت آمریکا رو استفاده کرده باشیم و واسه برگشت به ایران باید چیکار کنیم؟

خب ، ظاهرا بايد در زمان تعيين شده بريم به فرودگاه مبداء كه در بليت اسمش نوشته شده، سوار هواپيما بشيم و بياييم ايران. Cool
مگه اينطور نيست؟ Smile

مشكل شما دقيقا چيه؟

سلام.منظورم اینه باید جای تماس بگیرم بگم تاریخ برگشتم رو هماهنگ کنن یا تو اینترنت باید قسمت خاصی‌ برم.؟؟چون بلیط رفت و برگشت که از ایران میگیریم برگشتش دست خودم هست که قبل از ۱سال کی‌ می‌خوام برگردم.

لطفا راهنمایی کنید.ممنون

ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، mml ، maaref ، Daneshjo

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان