کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چیز هایی که در هند شما را خواهند آزرد
(2010-09-15 ساعت 10:59)satusa نوشته:  
(2009-11-25 ساعت 00:24)rs232 نوشته:  میشه در مورد انواع ادویه های هندی کمی توضیح بدید؟

اصولا هر خوراكي كه به رنگ نارنجي و يا تو مايه هاي نارنجي ديديد، يعني آتيش، باروت، Fire، .... اين رو ميشه به عنوان يك اصل پذيرفت!

وقتي طرف يكي دو بار اون رو تجربه كرد دفعه هاي بعدي تندي غدا قبل از خوردن و به محض ديدن و نزديك شدن به اون اثرش رو ميذاره! و اين فكر كنم به خاطر اثر رواني اونه!!

حتي نمك شون هم تنده! بعضي وقت ها يه دونه هاي سياهي تو نمك ميبينيد كه بعدش آدم متوجه ميشه فلفل و يا يه نوعي ادويه هست!

وقتي با اين جماعت صحبت ميكنيد مدام سرشون رو به جاي بالا پايين بردن سرشون را با يك حركت نيمه دوراني و به چپ و راست تكون ميدن و جالبش اينجاست كه در هر دو صورت تاييد و يا عدم تاييد اين حركت رو با يك لبخند مليحي انجام ميدهند و شما نميتونيد تشخيص بدبد بالاخره با شما موافق هستن يا خير!!
و اين حركتشون يه كمي حالت ويروسي و واگير داره و پس مدتي كه در تماس باهاشون باشيد نا خود آگاه متوجه ميشيد كه شما هم به جاي بالا پايين به چپ و راست داريد حركت ميدهيد!

راستش هر كار كردم فقط با گزينه تشكر نظرمو ابراز كنم نشد . خداييش درست و حسابي خنديدم . خيلي حال كردم بقول خارجي ها : اكسلنت
بزرگترین لذت در دنیا انجام کاری است که دیگران میگویند نمیتوانی...!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: satusa ، Ali Sepehr ، mohammad.maleki ، xbox ، free_free ، maryam_goli ، yahda
دوستان من در شهر پونا بودم ، از همه لحاظ معیشتی و زندگی کردن بگیرید تا تحصیلات .... در حد افتضاح و فاجعه است.

[font=Arial]بـرنامه روبرو ، هــدف پیـشرو ، پــیش بـه سـوی پــیروزی.[/font]
پاسخ
اصولا هر خوراكي كه به رنگ نارنجي و يا تو مايه هاي نارنجي ديديد، يعني آتيش، باروت، Fire، .... اين رو ميشه به عنوان يك اصل پذيرفت!

وقتي طرف يكي دو بار اون رو تجربه كرد دفعه هاي بعدي تندي غدا قبل از خوردن و به محض ديدن و نزديك شدن به اون اثرش رو ميذاره! و اين فكر كنم به خاطر اثر رواني اونه!!

حتي نمك شون هم تنده! بعضي وقت ها يه دونه هاي سياهي تو نمك ميبينيد كه بعدش آدم متوجه ميشه فلفل و يا يه نوعي ادويه هست!

وقتي با اين جماعت صحبت ميكنيد مدام سرشون رو به جاي بالا پايين بردن سرشون را با يك حركت نيمه دوراني و به چپ و راست تكون ميدن و جالبش اينجاست كه در هر دو صورت تاييد و يا عدم تاييد اين حركت رو با يك لبخند مليحي انجام ميدهند و شما نميتونيد تشخيص بدبد بالاخره با شما موافق هستن يا خير!!
و اين حركتشون يه كمي حالت ويروسي و واگير داره و پس مدتي كه در تماس باهاشون باشيد نا خود آگاه متوجه ميشيد كه شما هم به جاي بالا پايين به چپ و راست داريد حركت ميدهيد!

خیلی حال کردم
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free
من واقعا عذر می خوام اگر کلمه بدی در مورد این هندی ها به کار بردم....

ولی دوستان تو این مدت اینقدر بلا و مصیبت سر بنده آمده که....

به هر صورت عذر خواهی می کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، mohammad.maleki ، maryam_goli ، ماتیتی
واجب شد یه سفر تفرییحی بیام هند
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-11-24 ساعت 09:55)mohammad.maleki نوشته:  واجب شد یه سفر تفرییحی بیام هند

اكثر مواردي كه توي اين تاپيك مطرح شده، در برخورد اول براي ما گاهي جالب، عجيب و خيلي وقتها خنده دار هستند ولي وقتي اون موارد جزيي از زندگي روزمره شما مي شوند كاملا آزاردهنده خواهند بود.
از اين جهت هست كه تقريبا سفر توريستي به هندوستان ارزشمند هست ولي زندگي در اونجا ...!!! (خود دانيد!)
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، xbox ، maryam_goli ، Hamid55 ، رامین راد ، سمبل ، ماتیتی
پس بیخیال البته من تو همین رفتن موندم چه برسه تفریحی
پاسخ
تشکر کنندگان:
اینجا همه هم رزم های هندی بدتر از خودم نالان هستن ولی خب جستیم البته نه کاملا یک سری مدارکم هنوز باقی اند
خوبیه هند اینه که بعد از مصیبت های وارده ...نسبت به هر قاجعه ی ناگواری ضد ضربه میشی و همه شما رو در برابر فاجعه های که برای دیگران افتضاح به حساب می یان و غیر قابل تحمل ل ل ا ل, فردی بی خیال ودارای دلی خوش معرفی میشید... که کبکتون هم همیشه خروس می خونه

و زمانی که شخصی به شما بگه بی درد یا دارای دل خوش با خود زمزمه خواهید کرد بله ه ه ه ه ه بایستی دل خوش داشته باشم بعد از گذروندن این همه مصیبت وبه حسابی تجربه های خوب....
شماره کیس : 2011AS000000xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2010 ,may19
کنسولگری: انکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:may 26,2010
تاریخ کارنت شدن کیس: Sep. 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 ,September 4
تاریخ مصاحبه: october 04, 2010
تاریخ دریافت ویزا:october 04,2010
پاسخ
تشکر کنندگان: OMID_R ، laili ، mohammad.maleki ، xbox ، free_free ، Ali Sepehr ، Snowman ، Hamid55 ، bahram_kg ، رامین راد ، سمبل
(2010-11-25 ساعت 14:08)maryam_goli نوشته:  اینجا همه هم رزم های هندی بدتر از خودم نالان هستن ولی خب جستیم البته نه کاملا یک سری مدارکم هنوز باقی اند
خوبیه هند اینه که بعد از مصیبت های وارده ...نسبت به هر قاجعه ی ناگواری ضد ضربه میشی و همه شما رو در برابر فاجعه های که برای دیگران افتضاح به حساب می یان و غیر قابل تحمل ل ل ا ل, فردی بی خیال ودارای دلی خوش معرفی میشید... که کبکتون هم همیشه خروس می خونه

و زمانی که شخصی به شما بگه بی درد یا دارای دل خوش با خود زمزمه خواهید کرد بله ه ه ه ه ه بایستی دل خوش داشته باشم بعد از گذروندن این همه مصیبت وبه حسابی تجربه های خوب....

دقیقا نوشته های شما را تائید می کنم و کاملا حس می کنم!

تحصیل در هند ، یه ســـور بزرگ به دوران سربازی و رزم شبانه و زندگی در شرایط سخت و حتی دوره کد هم زده!

من در دوران سربازی هم دوره کد خوردم ، هم 1هفته زندگی در شرایط سخت داشتم... واقعا هیچ کدام از اون سختی ها به مصیبت این جهنم 72 ملت (شما بخوانید هند!) نرسید.

و یک مورد دیگر اینکه ، چون استاد های دانشگاه و دانشجویان و افرادی که انگیلیسی صحبت می کنند ، در حد افتضاح و با لهجه ای نا معلوم شروع به تکلم می کنند... زیاد امیدی به پیشرفت زبان انگیلیسی نیست... و فقط باید خودمان زبان بخونیم و تمرین کنیم... و همین طور سطح علمی و عملی و آموزشی هم به همین منوال مفتضح است و بس.
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، Snowman ، maryam_goli ، laili ، Hamid55 ، سمبل
من نميخواهم بگويم كساني كه تجربه تلخ و سختي از هندوستان دارند درست نميگويند . نميگويم واقعيت ندارد ولي لازم است افرادي كه قصد خروج از كشور را دارند بدانند كه بالاخره همه كساني كه از كشور خارج ميشوند يك هدف تنها ندارند . هر كس با ديدگاه شخصي خود اقدام ميكند . به نظر من هند كشوري است كه هدر مقايسه با كشور هاي ديگر همونطور كه اين دوستمون گفتند مثل دوره سربازي آدم ميتونه بهترين تجربه خارج از كشور را بدست بياورند . هزينه پايين و نزديك به ايران - رنكينگ نسبتا" بالا در مقايسه با ايران - بقول ايشان 72 ملت - نزديكي تقريبي فرهنگي - آزاد فكر كردن مردم آن از نظر ارتباط با مردم بيگانه - عدالت اجتماعي در مقايسه با ايران ( دقت كنيد در مقايسه با ايران يعني جمعيت و وسعت ايران در مقايسه با جمعيت و وسعت هندوستان ) جذابيت هاي بومي - و .... خلاصه درسته كه مثل خونه خودمون نميمونه ولي من دوست دارم براي اينكه بعد از مهاجرت قدر اونو بدونم يه تجربه در هند داشته باشم . درسته كه لحجه بقول دوستمون افتضاح دارن ولي به نظر من اين بي انصافيه - ما در ايران حتي فارسي خودمون به هزار جور لحجه حرف ميزنيم و حتي خودمون براي خودمون جوك درست ميكنيم من به اين كاري ندارم ولي اينكه تو خيابون راه بري و 99 درصد مردم نتونن حتي به زور انگليسي صحبت كنند بهتره يا جايي كه مردمش با افتخار ميخوان به زبان زنده و رسمي دنيا يعني انگليسي صحبت كنند . ما تو كشورمون فرهنگستان علوم داريم كه مدام داره تيشه به ريشه زبان پارسي ميزنه و جاشو با اصطلاحات نا مانوس عربي به بهانه ..... پر ميكنه و اصطلاحات من در آوردي را جايگزين فكس و تلفن و موبايل و كامپيوتر ميكنه . حرف در اين زمينه هم زياده ولي يه نكته رو خارج از پرانتز يا داخل پرانتز بگم : ما مدام گير ميديم به خليج فارس كه چرا گفته ميشه خليج عربي چون از اول مال خودمون بوده ولي فراموش ميكنيم كه همين چيزايي كه حق اختراع و ثبتش مال خارجي هاست زود اسمشونو عوض ميكنيم و براش به اسم خودمون اسم ميذاريم بگم؟ تلفن : دورگو
فكس : دورنما
كامپيوتر:رايانه
موبايل: همراه
مترو : قطار شهري
و ....
ارتباطي به موضوع نداشت فقط ميخواستم بگم ما وقتي خودمون اينقدر مشكل داريم درست نيست كه به ديگران گير بديم و از اونا ايراد بگيريم
بياييد احترام به هم را بياموزيم و ايرادهاي ديگران را قبل از اينكه ايرادهاي خود را برطرف نكرديم بزرگ نكنيم .
به اميد روزي كه ما در عمل و نه در حرف به پيشينه فرهنگي خود افتخار كنيم
بزرگترین لذت در دنیا انجام کاری است که دیگران میگویند نمیتوانی...!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: Linspire ، maryam_goli ، Ali Sepehr ، Seattle2015 ، سمبل ، shimoda ، mehrdadd56
(2010-12-01 ساعت 21:22)IRAU نوشته:  من نميخواهم بگويم كساني كه تجربه تلخ و سختي از هندوستان دارند درست نميگويند . نميگويم واقعيت ندارد ولي لازم است افرادي كه قصد خروج از كشور را دارند بدانند كه بالاخره همه كساني كه از كشور خارج ميشوند يك هدف تنها ندارند . هر كس با ديدگاه شخصي خود اقدام ميكند . به نظر من هند كشوري است كه هدر مقايسه با كشور هاي ديگر همونطور كه اين دوستمون گفتند مثل دوره سربازي آدم ميتونه بهترين تجربه خارج از كشور را بدست بياورند . هزينه پايين و نزديك به ايران - رنكينگ نسبتا" بالا در مقايسه با ايران - بقول ايشان 72 ملت - نزديكي تقريبي فرهنگي - آزاد فكر كردن مردم آن از نظر ارتباط با مردم بيگانه - عدالت اجتماعي در مقايسه با ايران ( دقت كنيد در مقايسه با ايران يعني جمعيت و وسعت ايران در مقايسه با جمعيت و وسعت هندوستان ) جذابيت هاي بومي - و .... خلاصه درسته كه مثل خونه خودمون نميمونه ولي من دوست دارم براي اينكه بعد از مهاجرت قدر اونو بدونم يه تجربه در هند داشته باشم . درسته كه لحجه بقول دوستمون افتضاح دارن ولي به نظر من اين بي انصافيه - ما در ايران حتي فارسي خودمون به هزار جور لحجه حرف ميزنيم و حتي خودمون براي خودمون جوك درست ميكنيم من به اين كاري ندارم ولي اينكه تو خيابون راه بري و 99 درصد مردم نتونن حتي به زور انگليسي صحبت كنند بهتره يا جايي كه مردمش با افتخار ميخوان به زبان زنده و رسمي دنيا يعني انگليسي صحبت كنند . ما تو كشورمون فرهنگستان علوم داريم كه مدام داره تيشه به ريشه زبان پارسي ميزنه و جاشو با اصطلاحات نا مانوس عربي به بهانه ..... پر ميكنه و اصطلاحات من در آوردي را جايگزين فكس و تلفن و موبايل و كامپيوتر ميكنه . حرف در اين زمينه هم زياده ولي يه نكته رو خارج از پرانتز يا داخل پرانتز بگم : ما مدام گير ميديم به خليج فارس كه چرا گفته ميشه خليج عربي چون از اول مال خودمون بوده ولي فراموش ميكنيم كه همين چيزايي كه حق اختراع و ثبتش مال خارجي هاست زود اسمشونو عوض ميكنيم و براش به اسم خودمون اسم ميذاريم بگم؟ تلفن : دورگو
فكس : دورنما
كامپيوتر:رايانه
موبايل: همراه
مترو : قطار شهري
و ....
ارتباطي به موضوع نداشت فقط ميخواستم بگم ما وقتي خودمون اينقدر مشكل داريم درست نيست كه به ديگران گير بديم و از اونا ايراد بگيريم
بياييد احترام به هم را بياموزيم و ايرادهاي ديگران را قبل از اينكه ايرادهاي خود را برطرف نكرديم بزرگ نكنيم .
به اميد روزي كه ما در عمل و نه در حرف به پيشينه فرهنگي خود افتخار كنيم

سلام دوست محترم

صد البته که شما درست میگید

خب ما توجه به عنوان تاپیک پست می زاریم,قصدی هم در کوبیدن قوم و ملیتی نیست ...خب تجربه هم تلخه وهم شیرین
و شکی نیست که هند در حد توریستی خوبه
خدا نکنه دست پلیس های رشوه بگیر هندوستان بیفتبد برای هر چیزی که به نظرتون در ایران به چشم نیاد,برای چکینک منزلتون که اسونترین کاره برای یک پلیس هندی..که بیاد و فقط تایید کنه شخصی دارنده ویزا در این محل زندگی میکنه که حالا پروسه طولانی مدت شده...

اگر یک سری دم سفارت هندوستان بزنید متوجه میشید که بیشترین کسانی که شاکی هستند یک عده دانشجو هستند که ما هم جزو اون عده بودیم ...
بعد از چند سال زندگی کردن این موارد ازاردهنده تلخ بود البته تجربه است و هر تجربه ای گرانبهاست

چشم اگر تاپیکی در مورد خوبیها و فواید باشه حتما پستی خواهیم گذاشت

شماره کیس : 2011AS000000xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2010 ,may19
کنسولگری: انکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:may 26,2010
تاریخ کارنت شدن کیس: Sep. 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 ,September 4
تاریخ مصاحبه: october 04, 2010
تاریخ دریافت ویزا:october 04,2010
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، رامین راد ، Snowman ، xbox ، سمبل
والا من پستهای بعضیها رو کم و بیش خوندم لطفا دست از این همه اغراق بر دارید از یه کشور کوه میسازید که کاه هم نیست و یه کشور رو به گند میکشید که کوهه.
من برادرم الان هند داره تو یه کالج زبان تو شهر بنگلور زبان میخونه ازش پرسیدم گفت هند کثیف هست نه اینکه نیست ولی تا حدودی از ایران خودمون بهتره بعلاوه گفت خیلی زیباتر از ایرانه صرفنظر از کثیفیش. آب و هوای شهر بنگلور رو میگه نظیر نداره خیلی خوبه نه سرده نه گرم والا من عکسا رو میبینم خیلی شهر بنگلور شیک و زیباست جاهای باحالی داره کافه های زیبایی داره کلا ساخت شهر قشنگه
یه نکته مهم که داره اینه که کشور آزادی هست خیالت راحته اونجا
یه خبر هم بدم درباره اینکه بعضی ها میگن دانشگاههای خوبی نداره الان شرکتهای ایرانی شروع کردن فارغ تحصیلان کامپیوتر از دانشگاههای هند رو میگیرن و فارغ تحصیلان ایران رو اخراج میکنن چون سواد ندارن فقط مدرک دارن
علت اینکه وزارت علوم داره دانشگاههای هند رو از لیست دانشگاههای معتبر خارج میکنه واسه اینه که موج شدیدی از دانشجویان ایرانی میرن هند و سرمایه از کشور میره بیرون
بعدشم شما نمیخواین زندگی کنید میخواید درس بخونید و برید یه جای بهتر
بعدم این تاپیک رو جایی بزنید که کسی چیزی ندونه
مطمئن باشی کسی که میخواد بره هند یا اونجا کسی رو داره یا از دوستاش کسی اقدام کرده میدونه احوال اونجا چطوره مثل خوده من که برنامه دارم برم
پلیس هند هم تقریبا مثل پلیس ایران گیر میده ولی فقط گیر ساده به خودشون اجازه نمیدن هر غلطی بکنن و با یه جواب میرن پی کارشون در کل مهم نیست رشو گیر هم نیستن
پلیس ایران که صاحب جان و مال و ناموس مردمه
پاسخ
تشکر کنندگان: Haghighat ، راتا ، adelayd ، yahda ، سمبل
منم با حرف شما موافقم. با اينكه حتي تو ايرانشم اگه كسي تو خيابون آب دهان بندازه جدا چندشم مي شه و خودمم حتي ادامسمم نمي ندازم تو خيابون ولي تو دنيا پر فرهنگ هاي مختلفه. مثلا يه خبري رو ديدم تو افغانستان به دليل تعصب شوهري زنشو فدا كرد و خودش بيني شو بريده بود. خيلي ناراحت كننده است اما اين جزو سنت هاي مرداي افغانيه. به نظر من فرهنگ تنوع زيادي داره اما فرهنگ خوب داريم فرهنگ بد. كه باز هم نسبيه.Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: سمبل
(2009-11-18 ساعت 16:39)Nazem نوشته:  
(2009-11-18 ساعت 16:19)usa.lover نوشته:  
(2009-11-15 ساعت 23:52)hvm نوشته:  این پان رو که گفتی من در هند دیده ام و البته خیلی زیاد
اما در مورد دشمنی اون با نفخ معده اطلاعی نداشتم ولی میدونم که یه نوع نشئه جات است مانند ناس افغانی ها
توی هر خیابونی میتونی پس مانده پانهایی رو که هندی ها تف کرده اند و کف خیابون رو قرمز کرده ببینی
حال آدم رو بهم میزنه
به نظر من یکی هندی ها اصولا یه جوریند که خیلی خوشم نمیآد
فکر نمیکنم نژادپرست باشم ولی اصولا فرهنگ آمریکایی ها رو بیشتر به خودم نزدیک احساس میکنم و خوشحالم که توی هند نیستم

من هم درباره این ناس یه چیزی هایی شنیدم. انسان اینقدر میتونه کثیف باشه؟؟؟ این دیگه فرهنگی نیست که بشه بهش احترام گذاشت، این بی ش....عور..ی هست نه فرهنگ.
من خودم تا چند ماه پیش قصد داشتم برم هند درس بخونم، ولی الان فهمیدم که اینقدر کثیف هستند که اصلا نمیشه بینشون زندگی کرد. بابا قربون ایران!!!
البته من هم عاشق طبیعت و آثار تاریخی هند هستم، ولی حاضر نیستم برم اونجا و مدت زیادی زندگی کنم و حتما تا چند وقت دیگه به عنوان یک توریست و برای مدت کوتاهی میرم بگردم و این کشور عجایب را ببینم. شنیدم زیباترین جنگلهای دنیا در هند است.
جنوب هند در دوران باستان یک تمدن بزرگ کلاسیک بود که مرکز قدرت آن در قسمتهای کوهستانی شرق آن قرار داشته است. از بین کوههای کرلا، دو راه به طرف شرق و به طرف جلگه های جنوب هند وجود دارد. این مسیرها به منطقه ای راه پیدا میکنند که مارکوپولو آنرا زیباترین منطقه روی زمین خوانده است.
ولی اگر هندیها به اندازه آمریکایی ها تمیز بودند، من حاضر بودم برم هند به جای آمریکا. چون واقعا یه حس خوبی داره هند.
ابته بماند که 99% هندیها، خرافاتی هستند و دینهای متفاوتی دارند.
اگر به دنبال بهترین سواحل دنیا میگردید،سواحل لاکشادویپ در جنوب غرب و گووا در جنوب هند را فراموش نکنید.
ولی خداوکیلی من از کثیف تر و زشت تر و بی ش...عور تر از مردان تاجیکستانی هنوز ندیدم. یه مستندی از بی بی سی پخش شد که مراسم خرافی تاجیکستانی ها را نشان میداد. البته مردانشان نه زنانشان.
بر خلاف مردانشان، زیباترین زنان(روسی) را دارند که به قول خودشان زوجین بیشتر= ثواب بیشتر.
این قوم، اصلا زنان را به حساب نمی آورند و به نظر من این هم از دینشان نشات میگرد.
به قدری قضا خوردن این انسانها چندش آور است که من حالم داشت بد میشد و نزدیک بود بالا بیاورم. چنان انگشتان چربشان را لیس میزند که من یاد تصویر ضحنی ام از حمله اعراب به ایران افتادم.(stereotype) و من نظر خودم را عرض کردم. نریزید رو سرم ها!!! Big Grin

عجب!
محمد جان متاسفم که طرز تفکر دی..ک...تا...ت...و..ر گونه ای داری و هر فرهنگی که برخلاف میل شما باشه رو بی شع..و..ری میدونی . اگر اینطوره که شما میگی پس از نظر مردم آمریکا و مردم کانادا و کلا مردم غرب ما ایرانیها انسانهای فوق العاده بی شع..و..ری هستیم چرا که قانون رو رعایت نمی کنیم و پشیزی برای قانون ارزش قائل نیستیم. آیا این مصداق بی شع....و.....ری هست از نظر شما ؟؟؟ واقعا متاسفم برای خودم که اینجور طرز تفکر ها توی مردم کشورم و دوستان نزدیکم ریشه دوونده ، اگر ما می خواهیم دیگران به نظراتمون احترام بگذارند بایستی اول از خودمون شروع کنیم و به دیگر فرهنگ ها اهانت نکنیم. اگر ما می خواهیم آزا..D بی.ا.ن رو داشته باشیم بایستی حد و حدود اون رو هم بدونیم و بدونیم که هر کس آزا..د است هر سخنی را بگوید به شرطی که به دیگران اهانت نکند .
راجع به اینکه می خواستی اونجا درس بخونی و الان نظرت عوض شده باید بگم که صلاح مملکت خویش خوسروان دانند و به ما مربوط نیست.
در مورد خرافات هندیها هم باید بگم موافقم باهات اما اون هم نظریه که قابل احترامه
قوم تاجیک هم قابل احترامند و ما حق نداریم بخاطر اینکه نظراتشون برای ما مورد قبول نیست بهشون بی احترامی کنیم.
در ضمن من از هر انتقادی که جنبه ی توهینی نداشته باشه استقبال می کنم.

پست قدیمی هست ولی من چند نکته را بهش اضاف می کنم

ناس و اسم دیگرش نسوار هست جزو مواد مخدر نیست و با برگ تو تون و آهک

درست می کنند و در جنوب ایران در همین استان سیستان و بلوچستان و...

مورده استفاده قرار می گیره نشه گیر هم نیست . و اینکه تف می کنند به خاطر

آهکش هست .

امیدوارم که دوستان معنای نشه گیری را بدونند این کار باعث خرابی دندان و

خطر احتمال سرطان لثه هست . و این را نمیشه جزو فرهنگ یک ملت دانست

آدام های تحصیل کرده در هند به مراتب به بهداشت و نظافت رسیدگی می کنند

اینکه عده ای کثافت کاری می کنند از قشر پایین و بی سواد جامعه هستند

و در ایران خودمون هم شاهده این موارد هستیم و یک خانواده ی خوب و با سواد

مملکتشو کثیف نمی کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh
دوستان چرا از ویدئو هایی که در یوتیوب هست برای شناخت بهتر استفاده نمیکنید؟

الان در مورد شهر پونا تعداد خیلی زیادی ویدئو وجو داره ... البته سعی کنید جدیدهاش رو نگاه کنید !

واقعاً کمی بی انصافیه داره میشه در مورد بعضی شهرهای هند ... خصوصاً با علم به اینکه کسی که با موبایلش فیلم میگره قصد جذب توریست نداره یکی مثل ما ...

مثلاً من این نوشته ها رو خوندم گفتم الان پونا یه شهر کوچیکه که توش سگا ولن .. جاده نداره ... از این ریشکاها فقط توش میچرخه ... گاری و خر و اسب و فیل و گاو و اینا ول هستن تو خیابوناش... از هر خیابونش نجاست میباره .... اتوبوس هاش از این بنزای 50 سال پیشه ... خونه های درب و داغون که باید با انواع و اقسام مایع ضد عفونی بشوریش تا زنده بمونی (یه چیزی مثل زاغه تو ذهن ادم تداعی میشه) ...

ولی وقتی چند تا کلیپ جدید رو که توریستا یا دانشج.ها از سطح شهر و گردش در اون تهیه کرده بودن دیدم مخم هنگ کرد! بابا یکمی منصفانه تر خاطراتتون رو بگید !
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان