کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای زندگی در آمریکا از کدام شهر شروع کنیم؟
(2014-03-18 ساعت 02:46)mamadwalter نوشته:  سلام
2تا سوال داشتم
1.اینطور که دوستان فرمودن در شهر گران درامد بالا و هزینه نیز بالا هست...
بنظر شما به صرفه هست از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنیم
تا بتونیم یه کار تو مرکز شهر و یک مسکن خارج از شهر تهیه کنیم؟! یعنی توی 2 شهر متفاوت !!! یه جورایی فاصله داشته باشه محل کار با سکونت ... مثلا 1.5، 2 ساعت..یا اینکه چندان اختلافی در در آمد و هزینه حاصل نمیشه
2. اگه در یک ایالت آشنا (دانشجو هم سنو سال 21،22 ساله) داشته باشید که برای کارای دانشگاه کمک میتونه کنه و برای سکونت ولی یه ایالت دیگه آشنای کاری داشته باشه مثلا صاحب یک شرکت (ولی کمی ارتباط سرو سنگین باشه و کمکی تو کارای دانشگاهی نکنه یا پیدا کردن مسکن) کدوم رو انتخاب میکنید...کدوم بهتره !! (یکی که کار بده بهم یا یکی که بتونه یه جورایی شهر و بهم یاد بده هر نقطشو)
لطفا 2تاشو چواب بدید...
'گزینه اول اشتباه درشهرگران هزینه بالا ودرآمدبالا نیست بلکه ناچارهستیددوتا شغل داشته باشید وخیلی کارکنید.
روی وسایل حمل ونقل عمومی مثل اتوبوس ومترونمیتونیددرآمریکا حساب کنیداینجا برنامه ای برای حمل ونقل عمومی وجودنداره واگرهم باشه بسیارضعیف هست.کاردرآمریکا بسیارحجم سنگین وبالاواسترس غیرقابل تصوری داره ودوری راه وفاصله محل زندگی خستگی کاردوبرابرمشگلات روحی وذهنی زیادی ایجادمیکنه
گزینه سه هیچکدام زیادنمیشه روی کمک افراددرآمریکا حساب کردمخصوصا درمورددادن شغل وکاراما درموردکمک کردن برای اجاره آپارتمان وکارهای مقدماتی شاید.
2013AS6354،رویت:6MAY،ارمنستان . 2،نفر. ارسال : 19MAY، کارنت: 11feb، مصاحبه:هفته29اپریل.کلیرنس :14جوون.ویزا:26جوون.ورود29جولای.لاس وگاس
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، shadi79 ، نیلان ، r.bazargan ، آنارچ
(2014-05-22 ساعت 15:04)atlantis770 نوشته:  من یک دختر تنها هستم.
در بدو ورودم به آمریکا چقدر باید پول داشته باشم؟
کجا برای سکونتم مناسبتر هست؟
خیلی ممنون میشم کسی در اینمورد بمن اطلاعات بده.
atlantis770@yahoo.com

بستگی به ایالت وشهرموردنظرمتفاوت اما حداقل 10هزارتادرصورت یافتن یک کاروکمتربیکاربودن نیازمندهستید.جایی که دوست مطمن وآشنایی باشه وبدون توقع خیلی زیادبتونه حداقل کمهای اولیه برای استقرارآغاززندگی به شما بده
2013AS6354،رویت:6MAY،ارمنستان . 2،نفر. ارسال : 19MAY، کارنت: 11feb، مصاحبه:هفته29اپریل.کلیرنس :14جوون.ویزا:26جوون.ورود29جولای.لاس وگاس
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، r.bazargan ، rezijon ، Daneshjo ، pishtaz611
(2014-05-24 ساعت 06:28)elima1980 نوشته:  
atlantis770@yahoo.com

بستگی به ایالت وشهرموردنظرمتفاوت اما حداقل 10هزارتادرصورت یافتن یک کاروکمتربیکاربودن نیازمندهستید.جایی که دوست مطمن وآشنایی باشه وبدون توقع خیلی زیادبتونه حداقل کمهای اولیه برای استقرارآغاززندگی به شما بده

ده هزار تا تو سری هم نمی دن حداقل 20 تا
پاسخ
تشکر کنندگان: r.bazargan ، Daneshjo
(2014-05-24 ساعت 07:39)salam100 نوشته:  
(2014-05-24 ساعت 06:28)elima1980 نوشته:  
atlantis770@yahoo.com

ده هزار تا تو سری هم نمی دن حداقل 20 تا
من با ده هزاردلاربه اتفاق همسرم اومدم .سی سال پیش هم نیومدم .همین پارسال اومدم .اولش هم توضیح دادم که بستگی به شهروایالت داره که میخواین اقامت کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، shadi79 ، Leila Amricaie ، نیلان ، r.bazargan ، rezijon ، Daneshjo ، ben123 ، آنارچ
بارها دیده ام که دوستانی که می خواهند به آمریکا بیایند مایلند درباره شروع زندگی در شهری کم هزینه بیشتر بدانند. می خواستم تجربه خودم رو در مورد شروع زندگی در یک شهر ارزان برایتان بگویم امیدوارم بتونم راهنمایی کوچکی کرده باشم.
شما وقتی وارد یک شهر اصطلاحاً ارزان می شوید چند نکته رو باید مد نظر داشته باشید. اول اینکه بدلیل هزینه پایین زندگی در این گونه شهر ها هر منطقه ای از آن شهر برای اجاره کردن خانه مناسب نیست. چون افراد با سطح فرهنگ اجتماعی ضعیف معمولاً در محله های ارزان قیمت بیشتر ساکن می شوند و این مسئله شاید باعث دلزدگی شما بشود. دوستانی که هنوز تشریف نیاوردند آمریکا هرگز اینطور فکر نکنید که همه اینجا مودب و تر و تمیز و با فرهنگ هستند. به همین دلیل شما مجبورید خانه ای در یک محله خوب آن شهر اجاره کنید که بعد متوجه می شوید اجاره خانه شما با همان شهرهای گران تفاوت چشمگیری ندارد.
دوم اینکه شهری که در آن مخارج پایین باشد بالطبع درآمد هم پایین خواهد بود. یعنی همیشه درآمد شغل های ساده و غیر تخصصی تنها به همان مقداری خواهد بود که هزینه اجاره خانه و خورد و خوراک و در خوشبینانه ترین حالت هزینه بیمه و بنزین ماشین شما را پوشش بدهد. (در صورت داشتن شغل فول تایم).
کمتر اتفاق می افتد کسی مثلاً به دالاس یا لاس وگاس برود و بعد از چند سال کارهای ساده یکدفعه از نظر مالی ازین رو به آن رو بشود. (این دو شهر رو که مثال زدم برای اینکه به ارزانی حداقل درمورد اجاره خانه معروفند)
سوم اینکه بازار کار شهرهای ارزان اشباع شده. نه به این مفهوم که کار در آن پیدا نمی شود. کارهای بسیار ساده مثل کار در رستوران، هاوس کیپری در هتل ها، رانندگی تاکسی و این قبیل کارها اتفاقاً در این شهرها فراوان هم هست. و شاغل شدن در این قبیل کارها معمولاً مهاجرها را در دام می اندازد و شهامت پیدا کردن یک موقعیت شغلی و تحصیلی بهتر را از آدم می گیرد.
اینها را که گفتم منظورم این نیست که باید برای شروع به یک شهر گران و پر هزینه رفت.بهتره که در مورد انتخاب شهر آینده نگر بود و تنها به فکر گذران چند مدت کوتاه اول که در هر جایی بالاخره می گذرد، نبود.
پاسخ
(2014-05-29 ساعت 10:24)Vahana نوشته:  بارها دیده ام که دوستانی که می خواهند به آمریکا بیایند مایلند درباره شروع زندگی در شهری کم هزینه بیشتر بدانند. می خواستم تجربه خودم رو در مورد شروع زندگی در یک شهر ارزان برایتان بگویم امیدوارم بتونم راهنمایی کوچکی کرده باشم.
شما وقتی وارد یک شهر اصطلاحاً ارزان می شوید چند نکته رو باید مد نظر داشته باشید. اول اینکه بدلیل هزینه پایین زندگی در این گونه شهر ها هر منطقه ای از آن شهر برای اجاره کردن خانه مناسب نیست. چون افراد با سطح فرهنگ اجتماعی ضعیف معمولاً در محله های ارزان قیمت بیشتر ساکن می شوند و این مسئله شاید باعث دلزدگی شما بشود. دوستانی که هنوز تشریف نیاوردند آمریکا هرگز اینطور فکر نکنید که همه اینجا مودب و تر و تمیز و با فرهنگ هستند. به همین دلیل شما مجبورید خانه ای در یک محله خوب آن شهر اجاره کنید که بعد متوجه می شوید اجاره خانه شما با همان شهرهای گران تفاوت چشمگیری ندارد.
دوم اینکه شهری که در آن مخارج پایین باشد بالطبع درآمد هم پایین خواهد بود. یعنی همیشه درآمد شغل های ساده و غیر تخصصی تنها به همان مقداری خواهد بود که هزینه اجاره خانه و خورد و خوراک و در خوشبینانه ترین حالت هزینه بیمه و بنزین ماشین شما را پوشش بدهد. (در صورت داشتن شغل فول تایم).
کمتر اتفاق می افتد کسی مثلاً به دالاس یا لاس وگاس برود و بعد از چند سال کارهای ساده یکدفعه از نظر مالی ازین رو به آن رو بشود. (این دو شهر رو که مثال زدم برای اینکه به ارزانی حداقل درمورد اجاره خانه معروفند)
سوم اینکه بازار کار شهرهای ارزان اشباع شده. نه به این مفهوم که کار در آن پیدا نمی شود. کارهای بسیار ساده مثل کار در رستوران، هاوس کیپری در هتل ها، رانندگی تاکسی و این قبیل کارها اتفاقاً در این شهرها فراوان هم هست. و شاغل شدن در این قبیل کارها معمولاً مهاجرها را در دام می اندازد و شهامت پیدا کردن یک موقعیت شغلی و تحصیلی بهتر را از آدم می گیرد.
اینها را که گفتم منظورم این نیست که باید برای شروع به یک شهر گران و پر هزینه رفت.بهتره که در مورد انتخاب شهر آینده نگر بود و تنها به فکر گذران چند مدت کوتاه اول که در هر جایی بالاخره می گذرد، نبود.
برخلاف تصوردرآمددرشهری مثل لاس وگاس بالا وهزینه زندگی پایین هست (ساعتی 12تا16$).بیشتر افرادی هم که من باهاشون درتماس بودم وضعیت شغلی ومالی خیلی خوبی داشتند حتی نیروهای کاری ساده خیلی سریع تونشتند اینجا خونه بخریند.کارهای ساده مثل کاردررستوران وهاوس کیپری درهتل ها ورانندگی تاکسی اشباع نشده وهمیشه نیروی کارنیازهست اون هم به دلیل وجودسالانه حداقل 40 میلیون توریست .افرادی که ازمهارت کلامی وزبانی مناسب برخوردارنیستند سریع ترمیتونندشغلی پیداکنند.ازطرفی وجودکالج ودانشگاه پذیرش افرادبرای تحصیل ویادگیری مهارتهای تخصصی وزبانی ویافتن شغل بهتر آسانترکرده.
پاسخ
(2014-05-29 ساعت 20:46)elima1980 نوشته:  
(2014-05-29 ساعت 10:24)Vahana نوشته:  بارها دیده ام که دوستانی که می خواهند به آمریکا بیایند مایلند درباره شروع زندگی در شهری کم هزینه بیشتر بدانند. می خواستم تجربه خودم رو در مورد شروع زندگی در یک شهر ارزان برایتان بگویم امیدوارم بتونم راهنمایی کوچکی کرده باشم.
برخلاف تصوردرآمددرشهری مثل لاس وگاس بالا وهزینه زندگی پایین هست (ساعتی 12تا16$).بیشتر افرادی هم که من باهاشون درتماس بودم وضعیت شغلی ومالی خیلی خوبی داشتند حتی نیروهای کاری ساده خیلی سریع تونشتند اینجا خونه بخریند.کارهای ساده مثل کاردررستوران وهاوس کیپری درهتل ها ورانندگی تاکسی اشباع نشده وهمیشه نیروی کارنیازهست اون هم به دلیل وجودسالانه حداقل 40 میلیون توریست .افرادی که ازمهارت کلامی وزبانی مناسب برخوردارنیستند سریع ترمیتونندشغلی پیداکنند.ازطرفی وجودکالج ودانشگاه پذیرش افرادبرای تحصیل ویادگیری مهارتهای تخصصی وزبانی ویافتن شغل بهتر آسانترکرده.
البته من هم به این قضیه که فرصت های شغلی غیر تخصصی در شهرهایی مثل لاس وگاس و شهرهای ایالت تگزاس زیاد هستند اشاره کردم. خب نکته ای که هست اینه که افراد معیارهای متفاوتی دارند. مثلاً شاید دغدغه اصلی یک مهاجر در بدو ورود به آمریکا پیدا کردن شغل باشد و به احتمال زیاد این شغل اول یک شغل ساده و غیرتخصصی خواهد بود. اما بعد از مشغول بکار شدن و گذشت مدت زمانی (که بسته به روحیه افراد این زمان می تواند کوتاه یا طولانی باشد)، انگیزه پیشرفت از هر نظر (تحصیلی، درآمد، ارتباطات و ...) برای ما که به هزار امید از اون طرف دنیا به اینجا آمدیم، قلقلکمان می دهد.
اینجاست که باید دید اون شهری که برای شروع انتخاب کرده ایم چه پتانسیل هایی برای ساکنینش دارد. بنظر من کارهای ساده همه جای آمریکا پیدا می شوند. اما اون آقا یا خانم مهندسی که حالا توی آمریکا مثلاً صندوقدار والمارت شده بعد از مدتی دلش برای کار در رشته ای که برایش زحمت کشیده و وقت گذاشته تنگ می شود و حالا باید دید آیا توی اون شهر اصولاً بازار کار و شرایط ادامه تحصیل چه وضعیتی دارد. خیلی ساده ست شما مثلاً تهران و تبریز و شیراز رو با کرمان و خرم آباد و سمنان مقایسه کنید و بعنوان یک مهاجر فکر کنید برای شروع زندگی کدام شهر با معیارهای شما مطابقت بیشتری دارد. همین روش برای آمریکا هم صدق می کند.
ما چه قبول کنیم چه نه هر شهری برای زندگی مردم یک سری نقاط مثبت و منفی دارد. بهتره طبق معیارهایی که داریم شهر مورد نظرمان رو انتخاب کنیم. من فکر می کنم صرف پیدا کردن شغل ساده در ابتدای ورود معیار مناسبی برای انتخاب ایالت نیست به این دلیل که کارهای غیرتخصصی همیشه همه جا ( حتی توی ایران ) بیشتر در دسترس افراد جویای کار هست.
نکته آخر هم اینکه تغییر شهر و ایالت کار آسانی هم نیست بخصوص برای مهاجری که تازه مثل یک نوزاد توی این کشور متولد شده Smile
پاسخ
(2010-07-17 ساعت 02:31)nicole.gemini نوشته:  
(2009-10-22 ساعت 12:20)maryam5 نوشته:  در مورد برداشتن تشک پتو وبالش یک فکر خوب دارم اونم اینه که از این رختخواب های بادی که می تونید بادش کنید بگیرید این رختخوابها بدون باد فضای خیلی خیلی کمی اشغال می کنند ودر چمدان خیلی کم حجم هستند اونجا می تونید بادش کنید واگر خونتون عوض کردید با خودتون ببرید چون حمل و نقل هر رختخوابی سخت هست وشاید مجبور باشید بعد از عوض کردن هر خونه یک دست رخت خواب عوض کنید که هزینه بر هست این تشکها از خوشخواب هم راحت تر هستش قیمتش هم با بالش و لحافش 50000 تومان هست

تشکهای دونفره بادی در اینجا است که حداقل قیمتش 300 دلار است. ما یکیشو داریم و از bed & bath خریدیم. البته بسیاری از مهاجرین و یا مهماندارهای محترم ایرانی بعد از استفاده مهمانانشون از تشکها، دوباره جمعش میکنند و پسش میدهتد!!!! ولی شما این کار را نکنید چون بعدا در آینده خیلی بهش نیاز پیدا میکنید...
اگر هم روی آنها راحت نیستید و یا اگر تشک ارزان بخواهید میتونید بروید ایکیا تشکهایی است بنام سلطان ، یا به میزبانتان بگویید زحمت خریدشو بکشه تا مجبور نشوید روی زمین بخوابید... بعد که تشک بهتر خریدید میشه لوله اش کرد و جمعش کرد... گذاشت برای مهمان...
......................
....
در مورد هزینه برق و گاز و.... بسنگی به خودتان و شهری که در آن زندگی میکنید دارد. من در لوس آنجلس هستم و تا الان که مدتی از تابستان میگذرد حتی 1 روز هم احتیاج نشده کولر روشن کنم.... اتفاقا خیلی هم گرمایی ام........................ در زمستان هم تهایتا 7-8 روز در کل زمستان بخاری روشن کردم... هزینه برق و گاز هم برای من نهایتا ماهی 10 دلار میاید...

..................................

لباس از ایران نخرید بخصوص کفش. هر چه دارید بیاورید . نداشتید هم اینجا ارزونتره......

همان مرغی که آقای آرش گفتند 5 دلار اینجا باربیکیو شده اش 7 دلاره... یعنی زیاد فرقی با خامش نداره.....

بجای اجاره خانه اگر یک زوج هستید، یک استودیو اجاره کنید. اگر شد 6 ماهه قرار داد ببندید......... وقتی بگویید همان روز قرارداد اسباب کشی یا همان چمدان کشی میکنید، بهتون یک تخفیف حسابی میدهند. بعنی همان move in special

برای باز کردن حساب اگر با میزبانتان بروید و او شما را معرفی کند، گویا یه امتیازاتی هم برای او در نظر میگیرند- اگر خود او هم در آن بانک حساب داشته باشد- ... پس تنها هم نیستید.... برای باز کردن سکیور کردیت اکانت، 500 دلار هم کافیه...
سلام و سپاس از راهنمائی های بی دریغ دوستان
آقا این "استودیو" که میگی میشه دقیقا بگی چه جوریه؟؟؟
3پاس
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamad2014 ، maria2000 ، babak12 ، AZAR 1335 ، shahram1987 ، behjat ، shervin56 ، pishtaz611
یکی از اشناها میگفت توی هیوستون یه اپارتمان امن برای خانواده حدود 1000 تا 1200 درحالیکه همین تو شیکاگو 1500 و شاید بیشتر باشه
4xxx/ سه نفر/۹ اپریل ابوظبی/AP/ اپدیت: 10 11 12 14 15 اپریل, 18 و 19 اگوست
ویزا: هرگز!

جا مانده از قطار لاتاری 2014. توصیه به دوستان آینده: تبعیض و بی عدالتی همه جا هست. بخصوص در سفارتهای محترم! ذهنت آماده همه چیز کن
پاسخ
تشکر کنندگان: abtune
(2014-05-30 ساعت 08:43)Vahana نوشته:  
(2014-05-29 ساعت 20:46)elima1980 نوشته:  
البته من هم به این قضیه که فرصت های شغلی غیر تخصصی در شهرهایی مثل لاس وگاس و شهرهای ایالت تگزاس زیاد هستند اشاره کردم. خب نکته ای که هست اینه که افراد معیارهای متفاوتی دارند. مثلاً شاید دغدغه اصلی یک مهاجر در بدو ورود به آمریکا پیدا کردن شغل باشد و به احتمال زیاد این شغل اول یک شغل ساده و غیرتخصصی خواهد بود. اما بعد از مشغول بکار شدن و گذشت مدت زمانی (که بسته به روحیه افراد این زمان می تواند کوتاه یا طولانی باشد)، انگیزه پیشرفت از هر نظر (تحصیلی، درآمد، ارتباطات و ...) برای ما که به هزار امید از اون طرف دنیا به اینجا آمدیم، قلقلکمان می دهد.
اینجاست که باید دید اون شهری که برای شروع انتخاب کرده ایم چه پتانسیل هایی برای ساکنینش دارد. بنظر من کارهای ساده همه جای آمریکا پیدا می شوند. اما اون آقا یا خانم مهندسی که حالا توی آمریکا مثلاً صندوقدار والمارت شده بعد از مدتی دلش برای کار در رشته ای که برایش زحمت کشیده و وقت گذاشته تنگ می شود و حالا باید دید آیا توی اون شهر اصولاً بازار کار و شرایط ادامه تحصیل چه وضعیتی دارد. خیلی ساده ست شما مثلاً تهران و تبریز و شیراز رو با کرمان و خرم آباد و سمنان مقایسه کنید و بعنوان یک مهاجر فکر کنید برای شروع زندگی کدام شهر با معیارهای شما مطابقت بیشتری دارد. همین روش برای آمریکا هم صدق می کند.
ما چه قبول کنیم چه نه هر شهری برای زندگی مردم یک سری نقاط مثبت و منفی دارد. بهتره طبق معیارهایی که داریم شهر مورد نظرمان رو انتخاب کنیم. من فکر می کنم صرف پیدا کردن شغل ساده در ابتدای ورود معیار مناسبی برای انتخاب ایالت نیست به این دلیل که کارهای غیرتخصصی همیشه همه جا ( حتی توی ایران ) بیشتر در دسترس افراد جویای کار هست.
نکته آخر هم اینکه تغییر شهر و ایالت کار آسانی هم نیست بخصوص برای مهاجری که تازه مثل یک نوزاد توی این کشور متولد شده Smile
اینکه شغلهای ساده براحتی ودرهمه ایالتها یافت میشه یک اشتباه وخطای فکری هست به خاطراینکه با این وضعیت اقتصادی خراب درحال حاضرهمین مشاغل هم براحتی دردسترس نیست وحتی اگر هم شخصی بتونه دراین حرفه ها مشغول بشه ناچارخواهدبودکه حتما همزمان دوشغل داشته باشه .چون برخی ازایالتها هزینه زندگی بسیاربالاست ومشاغل ساده هم ازدرآمد کافی برای جبران هزینه های زندگی برخوردارنیستند.اما نکته دیگه اینکه آدمی که ازیک کشوردیگه مهاجرت کرده واومده به این کشورپهناوراگرچنانچه چندسالی موفق بودوتونست با شرایط اینجا کناربیادمطمنا خواهدتونست که ازیک ایالت به ایالت دیگه ای نقل مکان کنه .آمریکا کشوری نیست که بشه برای مدت طولانی دلخوش زندگی دریک شهرویک ایالت شد اینجا ممکن هست یک روز ویا یک هفته یک ویا یک ماه یک شهرویا ایالت اقتصادخودش ازدست بده وبسیاری افرادبیکاربشن وناچارنقل مکان کنندچیزی که من با بیشترآمریکاییها که صحبت میکنم دچارش بودند وبعضی ازافرادتا دویا سه دفعه یا حتی بیشترازیک ایالت به ایالت دیگه نقل مکان کردند.(گواه این قضیه هم تراکها وماشینهای بزرگی هست که این جماعت ازداشتنش لذت میبرندهرلحظه اراده میکنندبخشی اززندگی سواربراین خودروها میکنندوبخشی روهم بصورت گاراژسل حراج میکنندوازیک شهروایالت هجرت میکننددرواقع نوعی زندگی کولی واردراین کشورجریان داره وبه نوعی مهاجرت دراین کشورحتی برای شهروندان خود آمریکا هم پایانی نداره)من خودم زمانیکه اومدم اینجا هدفم این بود که پس ازاینکه مدتی اینجا بودم تحصیل کردم وبه شرایط آمریکا ونحوه زندگی آشنا شدم اگرفرصتی بدست آمد وشرایط اقتصادی کالیفرنیا بهترشد نقل مکان کنم .بنابراین به صرف اینکه شما به یک نقطه ازآمریکا واردبشید ومثل ایران سی سال یا چهل سال ازعمرفقط دریک منطقه جغرافیایی سپری کنیدهرگزاین طورنخواهدبودچون آینده نمیشه پیش بینی کرد.
پاسخ
(2014-04-01 ساعت 01:56)rimaya نوشته:  
(2014-03-31 ساعت 23:56)y.n نوشته:  
(2014-03-31 ساعت 02:11)rimaya نوشته:  
(2014-03-31 ساعت 01:42)y.n نوشته:  
(2014-03-29 ساعت 05:27)rimaya نوشته:  برای اینکه اخیرن خیلی از مهاجرین نه فقط هموطن هارو دیدم که به مشکل بر خوردن و قسمتی از مشکلاتشون هم از انتخاب شهرشون سرچشمه میگیره میخوام تجربیات خودم رو در اختیار دوستان بگذارم تا بتونن بهتر و با دیدی باز تر مهاجرت کنن و سعی می کنم این تاپیک رو پویا کنم .
صد البته که انتخاب شهر برای زندگی به خیلی مسائل مهمی بستگی داره و شرایط بسیار متفاوته اما چون من بعد از مدتی که در لس آنجلس بودم تصمیم گرفتم از این شهر نقل مکان کنم خیلی تحقیق کردم درمورد ایالت ها و شهرها و با دوستانی هم در اون شهرها تماس گرفتم و فوروم های انگلیسی زبان زیادی رو هم مطالعه کردم . البته من اولویتم دانشگاهه اما بعد از مدتی این مسأله برای من تبدیل به یک علاقه شد و تونستم تا اندازه ای اطلاعات خودم رو در این زمینه بالا ببرم .
امیدوارم این اطلاعات به برای دوستانی که هنوز مهاجرت نکردند و یا مثل من از شهر زندگی شون راضی نیستن مفید واقع بشه.

سلام دوست عزیز
شما به ترتیب کدوم شهرها رو پیشنهاد میدید؟
شهرهای کالیفرنیا-سیاتل-تگزاس-پرتلند-کارولینای شمالی(مثال رالی)-اوهایو(سینسیناتی)-واشنگتن دی سی-پیتسبرگ و ......
لطفا نتیجه تحقیقاتتون رو به ترتیب لطف کنید؟
الان کجا ساکن شدید؟
پایدار باشید.

والا من میخواستم به تفصیل شروع کنم از امروز نوشتن در این رابطه اما خوب میتونم الان براتون درجه بندی کنم اما باید شرایط شما رو هم بدونم که فرضن دنبال کار هستید دنبال درس هستید کجا آشنا دارید و ...
والا من هنوز ساکن لس آنجلس هستم و برای کار و درس با هم دارم تلاش می کنم تا برم شرق آمریکا .
ببینید تمام این شهرهایی که مثال زدید هر کدوم شهرهای عالیی هستن و خیلی ها آرزو دارن تا بیان و تو این شهرها شروع کنن زندگی کردن .
اگر شما دنبال یک زندگی آرام و با دغدغه های کمتر هستید من پرتلند ، سیاتل ، رالی یا شارلوت و پیتسبرگ (پیتسبرگ وسائل نقلیه عمومیش بهتره از شهرهای دیگه که مثال زدم و دانشگاهی تر هم هست ) رو پیشنهاد میدم .
اگر دنبال زندگی یکمی پر جنب و جوش تر و درس خواندن هستید شهری مثل هیوستون تگزاس رو پیشنهاد میدم ( البته در تمام شهرها دانشگاه ها و کالج های خوب هستند خوشبختانه ) ضمنن اگر دنبال کلونی ایرانی ها هستید شهرهای تگزاس بر خلاف لس آنجلس ایرانی های بهتر و با معرفت تری داره (البته این هم کلی هست کسی آمار معرفت و مرام نگرفته اما کلن شما تو همین فروم ها برید میبینید که ایرانی های دالاس و هیوستون فعال تر هستن تو امر اطلاع رسانی و کمک رسانی و لس آنجلسی ها رو اونجوری که من دیدم ..... همممم بهتر چیزی نگم و احساساتی نشم اما خب لس آنجلسی ها به بعضی رفتارها معروف هستن متأسفانه ) ولی خب کلن تگزاس آب و هواش گرمه میتونید تحقیق کنید خودتون درمورد آب و هواش من خوشم نمیاد از هوای زیاد گرم .
واشنگتون دی سی هم شهر خوبیه فقط گرون تر از شهرهاییه که در بالا مثال زدم به هر حال پایتخت ایالات متحده ست و کلن آدم های با کلاس بالا بیشتر میبینید و معاشرت میکنید .
اما کالیفرنیا رو من بهت پیشنهاد نمیدم مگر اینکه آشنا داشته باشی تا حتمن دستت رو بگیره و یا کار خوب داشته باشی و یا پذیرش از دانشگاه خوب داشته باشی متأسفانه این ایالت ورشکست شده هجوم از نیروی کار بهش زیاد بوده و اشباع شده اینها درمورد کالیفرنیای شمالی از ساکرامنتو تا سن خوزه و جنوبی از ارواین تا سن دیگو بود اما لس آنجلس رو هم که اصلن حرفش رو نزن فقط برای ۱ هفته گشتن خوبه بیشتر بمونی اگر از طبقه متوسط حال حاضر ایران باشی و دانشگاهی رفته باشی و سن و سالت هم از ۲۰ تا ۳۵ باشه و قصد وارد شدن به محیط آمریکایی رو داشته باشی میخوره تو ذوقت ناجور هم میخوره . من خودم اصلن احساس نمی کنم اینجا تو آمریکا هستم .
اگر سؤالی بود در خدمتم.
همه این هارو گفتم این رو هم بگم علاقه به شهر هم مهمه به اون جغرافیایی که بهش علاقه دارید برید اونجوری اگر سخت هم باشه به خاطر علاقه ای که دارید تحمل میکنید .

دوست عزیزم
با تشکر از نکته سنجی شما
بنده کارشناسی landscape design(طراحی فضای سبز شهری) خوندم و بیش از 12 سال سابقه کار شهرداری در تهران دارم و به انواع نرم افزارهای طراحی مسلطم و همسرم هم کارشناس مامایی هستند با 10 سال سابقه کار ما اول دنبال کار و متعاقب آن ادامه تحصیل و من زیاد تحقیق کردم و به ایالتهای شرقی علاقه مند شدیم.تا ببینیم چی میشه
با سپاس

موفق باشید ، فقط دقت کنید روی شهر و سعی کنید علاقه داشته باشید چون بعدن جا به جا شدن مشکله من این علاقه رو مد نظر قرار ندادم الان مکافات جا به جا شدن دارم متأسفانه
استفاده کردیم برادر موفق باشید .اگه امکانش هست و وقتشم دارید بیشتر در مورد تگزاس و کار برای مهندسای مکانیک بگید... ممنون
2014AS47** ,Interview April 06, ABD,AP,Update April 8,9,15 May5 July 8 Aug 18,19
پاسخ
تشکر کنندگان: عسلبانو ، abtune ، pishtaz611
با سلام به دوستان عزیز . من در مورد انتخاب شهر به راهنماییتون احتیاج دارم که واقعا لطف میکنید جواب بدید
اول اینکه من و همسرم تا قبل از اکتبر باید وارد امریکا شیم و داریم برنامه ریزی میکنیم که تا چند روز قبل از ددلاین ویزا وارد شیم البته من با استفاده از سایت های معتبر ام ری کا یی اطلاعات زیادی در مورد شهرها به دست اوردم ولی درهرصورت اطلاعات این سایتها با تجربیات کساییکه انجا زندگی میکنن قابل مقایسه نیست
به همین علت اگه لطف کنید که نظرتون رو در مورد شهرهای زیر بگید تو تصمیم گیری ما خیلی کمک کردین . ضمن اینکه احتمالا در سفراول یه 4 ماهی یا بیشتر میمونیم و برمیگردیم واسه سرو سامان دادن اوضاع اینجا. حدود 30 هزارتاهم میتونیم ببریم .
تو کالیفرنیا اشنا داریم ولی نمیشه روشون حساب کرد .ساکرامنتو ، ارواین ، لس انجلس ( وست وود ، وود لند هیلز ، هالی وود ، بورلی هیلز ) ، واشنگتن دی سی ، مریلند . بازم ممنون
شماره کیس : 2014AS00005XXX
تاریخ فرستادن فرم ها : June,16 ,2014
روش فرستادن فرم ها : TNT Courier
تاریخ کارنت شدن کیس : Feb,2014
نامه دوم : Feb.,12,2014
تاریخ مصاحبه : هفته آخر آوریل
سفارت : آنکارا بود فرستادن ایروان
تاریخ گرفتن ویزا : آوریل 2014 یک ضرب Big Grin
تاریخ ورود به آمریکا : تاقبل از اکتبر 2014
مقصد نهایی : احتمال زیاد کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
لطفا ساکنین انسوی ابها جواب بدهند . مرسی بسیار
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-06-10 ساعت 12:05)عسلبانو نوشته:  لطفا ساکنین انسوی ابها جواب بدهند . مرسی بسیار

دوست عزیز اول که سوالتون خیلی کلیه و دوم که شما برای مدت کوتاه تشریف میارید و به سلامتی برمیگردید. همه جا آسمون یه رنگه من تهران بودم و الانم ارواین هستم- توی تهران دوتا کوچه توی یه منطقه و یه محله با هم کلی تفاوت داشتن مثلاٌ بالای جردن با پایین جردن یا هرجای دیگه..!!!! به نظرم واسه 4ماه خودتونو اذیت نکنید ولی با توجه به اینکه پول خوبی برای این مدت باهاتون هست من امنیت ارواین رو به هرجای دیگه ترجیح میدم چون 4 شهر برتر امریکاست.بسیار ساکت و راحتCool
مکان مصاحبه: آنکارا---> ایروان ایالت:کالیفرنیا-ارواین
انتخاب صندلی مناسب در هواپیما
سفرنامه ایروان ----- لاتاری از آغاز تا پایان
پاسخ
تشکر کنندگان: عسلبانو ، shadi79 ، آلیس-1980 ، rezijon ، آنارچ
(2014-06-11 ساعت 03:29)mohsenmb نوشته:  
(2014-06-10 ساعت 12:05)عسلبانو نوشته:  لطفا ساکنین انسوی ابها جواب بدهند . مرسی بسیار

دوست عزیز اول که سوالتون خیلی کلیه و دوم که شما برای مدت کوتاه تشریف میارید و به سلامتی برمیگردید. همه جا آسمون یه رنگه من تهران بودم و الانم ارواین هستم- توی تهران دوتا کوچه توی یه منطقه و یه محله با هم کلی تفاوت داشتن مثلاٌ بالای جردن با پایین جردن یا هرجای دیگه..!!!! به نظرم واسه 4ماه خودتونو اذیت نکنید ولی با توجه به اینکه پول خوبی برای این مدت باهاتون هست من امنیت ارواین رو به هرجای دیگه ترجیح میدم چون 4 شهر برتر آمریکاست.بسیار ساکت و راحتCool

با سلام و تشکر از پاسختون . ممکنه لطفا در مورد محلات مختلف ارواین یه توضیح مختصر بدید . از لحاظ سطح اجتماعی ، قیمت اجاره اپارتمان ، و حتی یه هتل مناسب برای اقامت یکی دو هفته ای قبل از اجاره اپارتمان. من تو این مدت اقامت درارواین قصد دارم یه دوره ی ارایش و زیبایی ببینم که برگشتم ازش استفاده کنم به نظرتون تو کدام منطقه اموزشگاه یا اکادمی های مرتبط بهتری هست ؟
ضمن اینکه امکان داره یه کار تو لس انجلس داشته باشم که اگه صددرصد بشه خوب بیشتر میمونم در اینصورت ، باز هم شما ارواین رو برای زندگی مناسب تر میدونید یا لس انجلس رو ؟ باز هم خیلی ممنون
(2014-06-11 ساعت 13:54)عسلبانو نوشته:  
(2014-06-11 ساعت 03:29)mohsenmb نوشته:  

دوست عزیز اول که سوالتون خیلی کلیه و دوم که شما برای مدت کوتاه تشریف میارید و به سلامتی برمیگردید. همه جا آسمون یه رنگه من تهران بودم و الانم ارواین هستم- توی تهران دوتا کوچه توی یه منطقه و یه محله با هم کلی تفاوت داشتن مثلاٌ بالای جردن با پایین جردن یا هرجای دیگه..!!!! به نظرم واسه 4ماه خودتونو اذیت نکنید ولی با توجه به اینکه پول خوبی برای این مدت باهاتون هست من امنیت ارواین رو به هرجای دیگه ترجیح میدم چون 4 شهر برتر آمریکاست.بسیار ساکت و راحتCool

با سلام و تشکر از پاسختون . ممکنه لطفا در مورد محلات مختلف ارواین یه توضیح مختصر بدید . از لحاظ سطح اجتماعی ، قیمت اجاره اپارتمان ، و حتی یه هتل مناسب برای اقامت یکی دو هفته ای قبل از اجاره اپارتمان. من تو این مدت اقامت درارواین قصد دارم یه دوره ی ارایش و زیبایی ببینم که برگشتم ازش استفاده کنم به نظرتون تو کدام منطقه اموزشگاه یا اکادمی های مرتبط بهتری هست ؟
ضمن اینکه امکان داره یه کار تو لس انجلس داشته باشم که اگه صددرصد بشه خوب بیشتر میمونم در اینصورت ، باز هم شما ارواین رو برای زندگی مناسب تر میدونید یا لس انجلس رو ؟ باز هم خیلی ممنون

همچنان منتظر جواب
پاسخ