کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای زندگی در آمریکا از کدام شهر شروع کنیم؟
در آمریکا اگر اشتباه نکنم 2تا پورتلند هست یکی در شرق و یکی در غرب .خیلی ها از پرتلند و مردمش تعریف میکنن .منظورشون کدومه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: radman87
10-15 تا portland تو آمریکا در ایالات مختلف وجود داره

اونی که اینجا در موردش بحث می کنند پرتلند ایالت اورگن هست
پاسخ
تشکر کنندگان: radman87 ، barfi1 ، Pargosha ، آنارچ
سلام دوستان . من اول نوامبر میرم لس آنجلس , کسی هست که هم خونه شیم ؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2008-10-07 ساعت 12:22)وزباد نوشته:  سلام
من از همه هموطنان عزیزم تقاضای راهنمایی دارم.در لاتاری برنده شدم مهندس برق هستم 30 سال پیش در آمریکا درس خوندم و مشگل زبان ندارم ولی 57 سال سن دارم
مهم نیست که چه کاری بکنم اما باید هزینه ۳ نفر را در بیاورم پول زیادی ندارم. شاید 25000 دلار بتونم جور کنم.
پسرم 19 ساله هست و میتونه کار کنه زبانش هم خوبه ولی خانمم زیاد نمیتونه در ابنمورد کمکم کنه زبان هم نمیدونه.
دلشوره عجیبی دارم بخاطر اینده پسرم مهاجرت میکنم وخیلی نگرانم .
ایا میشود کمی مرا راهنمایی کنید ودر ضمن هیچکس را در آمریکا ندارم .و
اگر بخوام برم لوس انجلس کدوم نواحیش بهتره یعنی مسکن ارزونتره وامنتره.
اصلا برای شروع زندگی از کجا باید شروع کرد؟
ممنون میشوم جواب بدهید
با این توضیحات که شما دادین اصلا جای نگرانی نیست اگه بخواین حتما از پسش بر میاین خیلی ها بدون پول هم رفتن و از پسش براومدن تامل نکنین شما میتونین
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea ، sahar2016 ، ELNAZ21 ، آنارچ
(2015-07-21 ساعت 14:09)meri2400 نوشته:  Sajad جان من و همسرم هم با 10000 تا دازیم راهی میشیم کمی سختی داره ولی اونایی که رفتن میگن غیر ممکن نیست...پس امیدوار باشین ما هم نوامبر راهی هستیمRolleyes

موفق باشید رسیدید اونجا ما رو هم از تجربیاتتون بی نسیب نزارید
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea ، sahar2016
دوستان عزيزم من براي بهمن ماه مدت كوتاهي رو به كاليفرنيا ميام اگه خانمي هم شرايط من رو داره خوشحال مي شم همسفر داشته باشم تا براي گرفتن جايي اقدام كنيم چون هنوز جايي رو پيدا نكردم
پاسخ
تشکر کنندگان: ELNAZ21
سلام

سوالی داشتم در مورد محله های مناسب برای زندگی خانوادگی و مدرسه در واشنگتن دی سی
فروم یا صفخه ایی می شناسید در این مورد بحث شده باشه ؟ یا اینکه بتونم کسایی که ساکن واشنگتن دی سی هستن و پیدا کنم جهت گر فتن مشاوره ؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-11-17 ساعت 17:23)blueivy15 نوشته:  سلام

فروم یا صفخه ایی می شناسید در این مورد بحث شده باشه ؟ یا اینکه بتونم کسایی که ساکن واشنگتن دی سی هستن و پیدا کنم جهت گر فتن مشاوره ؟؟

دوست عزیز ضمن آرزوی موفقیت خدمت شما عرض کنم که در پستها بصورت پراکنده سایتهایی مثل نمایشگر میزان امنیت محلات و دزدی های انجام شده و حتی خلافکارهای آن منطقه " مثل متجاوزان و ..." کاملا وجود دارد ... همچینین بحثهای زیادی در پستهای متعددی در قسمت کار و زندگی در آمریکا وجود دادر ... پیشنها د من به شما اینست که اگر قصد مهاجرت دارید به ترتیب شروع به مرور پستها کنید و در یک دفترچه هم نکات رو یادداشت کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، آنارچ
اقای ماهان عزیز سلام .ما احتمالا تاچند ماه دیگه وارد لوس انجلس خواهیم شد ان شاالله.دو بچه ۹ و۱۵ ساله دارم برای انتخاب یه مدرسه ی خوب که محله ی خوبی هم باشه برای زندگی میشه لطفا مارو راهنمایی کنین خیلی نگران مدرسه بچه هام واینکه منطقه ای که مناسب وامن باشه برای زندگی .متشکرم ازین که توجه میکنین
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-11-17 ساعت 17:23)blueivy15 نوشته:  سلام

اینجا رو هم ببینید:

http://www.mohajersara.com/Thread-%D9%88...%A7?page=1
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-09 ساعت 15:04)radman87 نوشته:  
(2008-10-07 ساعت 12:22)وزباد نوشته:  سلام
من از همه هموطنان عزیزم تقاضای راهنمایی دارم.در لاتاری برنده شدم مهندس برق هستم 30 سال پیش در آمریکا درس خوندم و مشگل زبان ندارم ولی 57 سال سن دارم
مهم نیست که چه کاری بکنم اما باید هزینه ۳ نفر را در بیاورم پول زیادی ندارم. شاید 25000 دلار بتونم جور کنم.
پسرم 19 ساله هست و میتونه کار کنه زبانش هم خوبه ولی خانمم زیاد نمیتونه در ابنمورد کمکم کنه زبان هم نمیدونه.
دلشوره عجیبی دارم بخاطر اینده پسرم مهاجرت میکنم وخیلی نگرانم .
ایا میشود کمی مرا راهنمایی کنید ودر ضمن هیچکس را در آمریکا ندارم .و
اگر بخوام برم لوس انجلس کدوم نواحیش بهتره یعنی مسکن ارزونتره وامنتره.
اصلا برای شروع زندگی از کجا باید شروع کرد؟
ممنون میشوم جواب بدهید
با این توضیحات که شما دادین اصلا جای نگرانی نیست اگه بخواین حتما از پسش بر میاین خیلی ها بدون پول هم رفتن و از پسش براومدن تامل نکنین شما میتونین

فکر میکنم اقای وزباد این پست رو سال 2009 گزاشتن و ایشالا تا الان یه کسب کار حسابی هم واسه خودشون راه انداختن...ای کاش اونهای که 4 یا5 سال پیش به امریکا رفتن بیان و بگن اناخاب شهرشون درست بود یا نه
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: ELNAZ21 ، آنارچ
(2015-07-16 ساعت 01:47)soufia نوشته:  
(2015-06-10 ساعت 18:18)sadjad znl نوشته:  سلام.
میشه با ۱۰،000 دلار اومد اونور واسه ۲ نفر؟
خیلی کمه؟ چیکار کنم؟ کدوم ایالت و شهر برم؟ چطور خرج کنم؟ چند ماه از جیب میخورم؟ چطور کار پیدا کنم؟
خواهش میکنم کمکم کنید. خیلی سوال تو ذهنمه؟ نمیخوام شرمنده همسرم بشم
خواهشمندم کمک کنید
شما با گرین کارت میایید ? قبلا گرفتیتد یا این اولین سفرتونه ? در ضمن. سولاتون خیاب خیلی کلیه ! لطفا تایپیک های هزینه ها و ایالت ها و خرید ماشین و اجاره خونه رو بحونید . ده هزارتا زیاد نیست و در واقع دو سه ماه با خرید ماشین و وسایل ابتدایی واستون کافیه ! چقدر زبان بلد هستید در پیدا کردن کار خیلی مهمه! یک کار خوب و همیشه مورد نیاز تکنیسین دارویی هست که شما میرید بورد او فارماسی شهرتون ! مدارک رو تکمیل میکنید ! بعد دنبال کار میگردید در داروخانه ها ! البته اگر رشته تجربی نباشید و آشنا نباشید آسون نیست در ضمن زبان خیلی خوب میخواد ... اینکه کدوم شهر و ایالت برید هم باز بستگی داره به اینکه کجا دوست و آشنا دارید در غیر این صورت خیلی فرقی نمیکنه ببینید کجا کار راحت تر پیدا میشه مثلا ایالت تکزاس میگن خوبه ! و هزینه ها هم بالا نیست . امیدوارم بقبه دوستان هم راهنمایی کنند در ضمن اینجا زن و شوهر با هم کار میکنند و کسی شرمنده دیگری نمیشه ایشون هم باید آمادگی سختی و عوارض مهاجرت رو که معمولا یکسال طول میکشه رو داشته باشن .

دوست عزیز مطلب بسیار خوبی نوشتید
یه سوال من اینجا شرکت دارویی کارمیکنم و نماینده علمی هستم و زبانم هم خوبه نسبتا و رشته تجربی هم بود و مدرک دانشگاهی بالا دارم.ایا فک میکنی کار فارمسی واسه من بشه و کدوم ایلات واسه این کارا بهترین و مناسبترینه؟؟
ممنون از کمکتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان نظرتون در مورد استارت در نیویورک چیست؟
‎رویت قبولی:‎ 6 may‎
‎‎ارسال فرم ‎may 11: ‎
‎‎کنسولگری: انکارا ‎‎
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
‎‎تعداد نفرات‎: 1‎ نفر‎‎
‎‎مصاحبه:‎ ‎6april
‎‎مدیکال:‎31march
کیس نامبر‎
2016000005‎
دریافت ویزا:یکضرب
دستانی که به دیگران کمک می کند بهتر از دستانی است که به سمت اسمان دراز می شود
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-05 ساعت 21:44)saeidfireboy67 نوشته:  دوستان نظرتون در مورد استارت در نیویورک چیست؟

باسلام
یکی از فامیلهای من اونجا زندگی میکنه و وقتی من این سوال رو پرسیدم گفت اگه اونجا کار میدونی که واست اماده هست یا سر یک ماه پیدا میکنی ویا کسی داری که تو خونش برای چند ماه بمونی خوبه وگرنه باید هزینه بسیار زیادی رو متحمل شید
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، saeidfireboy67 ، behjan
(2015-12-05 ساعت 23:07)nik.truth نوشته:  
(2015-12-05 ساعت 21:44)saeidfireboy67 نوشته:  دوستان نظرتون در مورد استارت در نیویورک چیست؟

باسلام
یکی از فامیلهای من اونجا زندگی میکنه و وقتی من این سوال رو پرسیدم گفت اگه اونجا کار میدونی که واست اماده هست یا سر یک ماه پیدا میکنی ویا کسی داری که تو خونش برای چند ماه بمونی خوبه وگرنه باید هزینه بسیار زیادی رو متحمل شید
با تشکر

با تشکر
امکانش است بپرسین که وضعیت کار چه جوریه ؟کار تخصصی منظورم نیست همین کارای معمولی که یک سالی بشه پس انداز کرد؟
‎رویت قبولی:‎ 6 may‎
‎‎ارسال فرم ‎may 11: ‎
‎‎کنسولگری: انکارا ‎‎
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
‎‎تعداد نفرات‎: 1‎ نفر‎‎
‎‎مصاحبه:‎ ‎6april
‎‎مدیکال:‎31march
کیس نامبر‎
2016000005‎
دریافت ویزا:یکضرب
دستانی که به دیگران کمک می کند بهتر از دستانی است که به سمت اسمان دراز می شود