کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای زندگی در آمریکا از کدام شهر شروع کنیم؟
طبیعت پورتلند منو یاده طبیعت windsor کانادا میندازه که خیلی زیباست ... ولی نظر به اینکه ما خودمون اینجا 10 ماه از سال بارونه یه جای کم بارون ترو دوست داریم ...

منبع میزان بارندگی در شمال کشور : http://www.irna.ir/View/FullStory/?NewsI...&IdZone=52
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، najibi ، ghorbat ، امیر مهاجر ، Solitude ، badsajad
سلام دوستان
ميخواستم در مورد زندگي در آريزونا هم نظر بدبد.
خيلي ممنون ميشم.
شماره کیس: ***2011AS00042
تاریخ دریافت کیس نامبر از طریق ایمیل: 1389/12/10
کنسولگری: آنکارا
تاریخ مصاحبه: 12 sep
تاریخ دریافت ویزا:Sep 13
جمع تقریبی هزینه ها: 14عکس.60 پست اول،57 ترجمه،68 ارسال مدارک مصاحبه،428بلیط،55عوارض خروج،819سفارت،252هتل اوزیلهان،1700 هواپیما امریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: ghorbat ، Solitude
(2010-08-16 ساعت 01:19)usa.lover نوشته:  حسین جون یه آی دی چیزی از این فامیلتون میدی به ما تا با ایشون در ارتباط باشیم؟
مرسی

راستی ما که 20 سال اینجا بارون درست و حسابی ندیدیم، حال بگذار یکمی جبران بشه! Big Grin
از نظر تصمیم، کاملاً حق با شماست!!! من فقط پیشنهاد دادم ...
چرا که نه.حتما، بزار مستقر بشه آمارشو درمیارم برات.
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: ghorbat
دوستان امروز میخوام از یک شهر در ایالت میشیگان بنویسم که بشخصه حیلی دوست دارمش :

این شهر اسمش detroit هستش و بزگترین شهر ایالت میشیگانه ! همه مرز با شهر زیبای windsor کاناداس و هوای نسبتاً کانادایی و خنکی داره ... شهر صنعتی هستش و خیلی از کارخونه های اتومبیل سازی مثل جنرال موتور و کرایسلر اونجا شعبه دارن ... مردمی داره بیشتر با وضعیت اقتصادی متوسط و قیمتها هم مثل جاهای دیگه خیلی بالا نیست ... این شهر برای کسانی که در تورنتو کانادا فامیل یا آشنای نزدیکی دارند توصیه میشه چون نزدیک ترین راه زمینی رو داره ...

خلاصه برای اونایی که مث من آشنایی در کانادا ( تورنتو ) دارن و اینکه فرهنگ کاناداییرو دوست دارن این میتونه شهر خوبی برای زندگی باشه ... اینو دقیقاً یادم نیس ولی فکر کنم آبشار نیاگارا هم نزدیک این شهر باشه ...طبیعت سر سبز ، کمی سر و هوای شرجی رو باید تحمل کنید ...

پاسخ
سلام دوستان
من توي صفحه پيش 2 تا سوال پرسيدم كه متاسفانه هنوز هيچ كس جواب نداده.تو رو خدا اگه نميدونين بگين نميدونم كه آدم چشم انتظار نباشه.
در مورد زندگي توي آريزونا و لس آنجلس ميخواستم بدونم.
جمع تقریبی هزینه ها: 14عکس.60 پست اول،57 ترجمه،68 ارسال مدارک مصاحبه،428بلیط،55عوارض خروج،819سفارت،252هتل اوزیلهان،1700 هواپیما امریکا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-17 ساعت 14:30)silia نوشته:  سلام دوستان
من توي صفحه پيش 2 تا سوال پرسيدم كه متاسفانه هنوز هيچ كس جواب نداده.تو رو خدا اگه نميدونين بگين نميدونم كه آدم چشم انتظار نباشه.
در مورد زندگي توي آريزونا و لس آنجلس ميخواستم بدونم.

silia عزیز در مورد زندگی در لس آنجلس و آریزونا چی میخوای بدونی؟

لس آنجلس بزگترین شهر ایالت کالیفرنیاس و دومین شهر پر جمعیت آمریکا بعد از نیویورک ... ایرانی ها بیشتر از هرجا تو این شهر متمرکز شدن به نحوی که حدود 1 میلیون نفر ایرانی تخمین زده میشه که تو این شهرن ... کلاً تو لس آنجلس و محله های گرونی مثل وست وود و بورلی هیلز فکر نمیکنم نیازی به دونستن زبان انگلیسی باشه چون تعداد ایرانی ها و مغازه های ایرانی زیاده ...
در این محله ها خونه ها و اجارشون خیلی گرونه و دستمزد ها هم به اون نسبت زیاده اما برای یه تازه وارد با سطح مالی متوسط نمیتونه زیاد خوب باشه !
مکانهای دیدنی زیادی داره و دانشگاههای معروفی هم داره ...

هز اطلاعاتی میخوای بگو دقیق چی میخوای ... میخوای از این شهر برای زندگی شروع کنی؟
آریزونارو هم چون اطلاعات کاملی ندارم میزارم به عهده دوستانی که اونجا هستن ...
پاسخ
تشکر کنندگان: babak2010 ، Farshid22 ، eblam ، OverLord ، najibi ، sorena ، ghorbat ، امیر مهاجر ، roeentan ، Solitude ، pariya2 ، sadeghi897
ئوست عزیز
مطابق با قوانین فارسی بنویسید.
از پست شما متشکرم

-----------------
سلام سلیا
من مدته ۱۸ ماهه که در یکی از شهرای آریزونا زندگی میکنم و خیلی راضی هستم چون از همون روزی اول سر کار رفتم و وضعم خدا رو شکر بد نیست من در شهر توکسون هستم البته اینجا 4 ماه در سال هوا گرمه ولی ۸ ماه دیگه هوا خیلی خوبه . هزینه زندگی اینجا خیلی کمتر از کالیفرنیا است .
اجاره ی 2 خبه بینه 450 تا ۸۰۰ $ است .
هزینهای دیگه حدود 30% کمتر از کالیفرنیاست .
دانشگاه آریزونا که تو این شهره از بهترین دانشگاهی آمریکاست .
ولی کلان ازا کار در تمام آمریکا حالا خوب نیست و پیدا کردن کار ساخت شده .
برای یک نفر که میخاد مجردی و تو یک خبه زندگی کنه با هزینهای دیگه حده اقل ماهی ۱۶۰۰ $ خارج داره .
اینجا برای کار حداقل ساعتی حدود 7$ میدان با 20 تا 30 ساعت در هفته , تازه اگه کارت خوب باشه
برای زندگی یا باید پشتوانه ملی خوبی داشته باشی و یا 2-3 جا ساخت کار کنی
من نمیدونم چرا بیشتر افرادی که تازه میخوان بیان آمریکا دوست داران بران لوسآنجلس و یا جاهای مسله ون . یا وازه ملیشون خیلی خوبه یا از رو هوس این کره میکنن , که در هر 2 حالتش زندگی سختی خواهند دشت و تحمل مندان در انجا را نخواهند دشت .
کلان اینه بگم که چند وقته اوضاع اقتصادی اینجا خوب نیست و کسانی که بیشتر از ۲۰ ساله که اینجا هستن بشدت تحته فشار قرار گرفتن . پیشنهاد به تمام دوستان که میخوان بیان آمریکا میکنم که با پشتوانه مالی خوب بیان و به امید سپنسرشون اینجا نیان که موتمن هستم وضع اونا خراب شده .
اصلان نمیخام نا امیدتون کنم ولی از روی هوس اینجا نیاد

salam silia
man modate 18 mahe ke dar yeki az shahraye arizona zendegi mikonam va kheyli razi hastam chon az hamon rozaye aval sare kar raftam va vazam khoda ro shokr bad nist. man dar shahr tucson hastam albate inja 4 mah dar sal hava garne vali 8 mah dige hava kheyli khoobe. hazine zendegi inja kheyli kamtar az california ast.
ejare ye 2 khabe beyne 450 ta 800 $ ast.

hazinehaye dige hodod 30% kamtar az californiast.
daneshgah arizona ke to in shhare az behtarin danshgahye amricast.
vali kolan oza kar dar tamam america hala khoob nist va peyda kardan kar sakht shode.
beraye yek nafar ke mikhad mojaradi va to yek khabe zendegi kone ba hazinehaye dige hade aghal mahi 1600$ kharj dare.
inja beraye kar hadeaghal saati hodod 7$ midan ba 20 ta 30 saat dar hafte, taze age karet khoob bashe
beraye zendegi ya bayad poshtvane mali khoobi dashte bashi va ya 2-3 ja sakht kar koni
man nemidonam chera bishtar afradi ke taze mikhan bian america doost daran beran losanjles va ya jahaye mesle on. ya vaze malishon kheyli khoobe ya az roo havas in kare mikonan, ke dar har 2 halatesh zendegi sakhti khahand dasht va tahamol mandan dar onja ra nakhahand dasht.
kolan ine begam ke chand vaghte oza eghtesadi inja khoob nist va kasani ke bishtar az 20 sale ke inja hastan beshedat tahte feshar gharar gereftan. pishnehad be tamam doostan ke mikhan bian america mikonam ke ba poshtvane mali khoob bian va be omid spancereshon inja nayan ke motmen hastam vaze ona kharab shode.
aslan nemikham na omideton konam vali az rooye havas inja nayeed .
پاسخ
(2010-08-26 ساعت 08:08)saber نوشته:  salam silia
man modate 18 mahe ke dar yeki az shahraye arizona zendegi mikonam va kheyli razi hastam chon az hamon rozaye aval sare kar raftam va vazam khoda ro shokr bad nist. man dar shahr tucson hastam albate inja 4 mah dar sal hava garne vali 8 mah dige hava kheyli khoobe. hazine zendegi inja kheyli kamtar az california ast.
vali kolan oza kar dar tamam america hala khoob nist va peyda kardan kar sakht shode.
beraye yek nafar ke mikhad mojaradi va to yek khabe zendegi kone ba hazinehaye dige hade aghal mahi 1600$ kharj dare.
inja beraye kar hadeaghal saati hodod 7$ midan ba 20 ta 30 saat dar hafte, taze age karet khoob bashe
beraye zendegi ya bayad poshtvane mali khoobi dashte bashi va ya 2-3 ja sakht kar koni
man nemidonam chera bishtar afradi ke taze mikhan bian america doost daran beran losanjles va ya jahaye mesle on. ya vaze malishon kheyli khoobe ya az roo havas in kare mikonan, ke dar har 2 halatesh zendegi sakhti khahand dasht va tahamol mandan dar onja ra nakhahand dasht.
kolan ine begam ke chand vaghte oza eghtesadi inja khoob nist va kasani ke bishtar az 20 sale ke inja hastan beshedat tahte feshar gharar gereftan. pishnehad be tamam doostan ke mikhan bian america mikonam ke ba poshtvane mali khoob bian va be omid spancereshon inja nayan ke motmen hastam vaze ona kharab shode.

سلام . و خدا رو شکر از اینکه عزیزی به این زیبایی مسائل زندگی و روز امریکا رو مطرح کرد.
امیدوارم موفق باشی و تشکر افزون بخاطر حس قشنگت به انجمن
اطلاعات شما خوب و شفاف ولی کلی بود .باسپاس بسیار از شما می خواهم که بیشتر اطلاعات و اخبار از این دست ارسال دارید. منتظر و ممنون
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: azin ، Farshid22 ، Hornet ، najibi ، sorena ، maaref ، yakuza ، ghorbat ، امیر مهاجر ، roeentan
Smile

سلام حضور عزیزان همراه
هم اینک که این پست رو میفرستم از جایی برگشتم که شخصی مدت 45 سال در کل ایالات متحده امریکا چرخیده (به خاطر کارش در CNN برای 17 سال) و اطلاعات جالبی در این زمینه به من داد ولی قصد بازگو کردن کل آن را ندارم و می خواهم شرایط کار و زندگی در " ویرجینا و آلاباما و کنتاکی " رو بدونم. اگر کسی هست لطف کند...

امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، ghorbat
(2010-08-26 ساعت 16:06)maxsupermax نوشته:  Smile

سلام حضور عزیزان همراه
هم اینک که این پست رو میفرستم از جایی برگشتم که شخصی مدت 45 سال در کل ایالات متحده امریکا چرخیده (به خاطر کارش در CNN برای 17 سال) و اطلاعات جالبی در این زمینه به من داد ولی قصد بازگو کردن کل آن را ندارم و می خواهم شرایط کار و زندگی در " ویرجینا و آلاباما و کنتاکی " رو بدونم. اگر کسی هست لطف کند...
سلام دوست عزیز
چرا اطلاعاتی رو که از اون شخص کسب کردی با ما هم درمیان نمیگذاری؟
مطمئنن به درد ما هم میخوره
ممنون

(2010-08-26 ساعت 08:08)saber نوشته:  salam silia
دوست من از اینکه لطف کردی و جواب سوال منو دادی فوق العاده ازت ممنونم.
اتفاقا من میخوام جایی برم که دانشگاه خوبی هم داشته باشه.
من 1 نفرم و حسابداری خوندم.الان هم دارم زبانم رو قوی میکنم.
میخوام بعد از 1سال که اونجا زندگی کردم درس بخونم.با تعمیر لپ تاپ هم آشنایی دارم و تعویض قطعات رو به راحتی انجام میدم.
میخوام بدونم به نظر شما اونجا چه قدر طول میکشه تا کار پیدا کنم ؟ و آیا اصلا در همین زمینه ها میتونم کار پیدا کنم؟ و سطح درآمد حدودا چه قدره؟

پاسخ
تشکر کنندگان: Hornet ، maaref ، ghorbat ، امیر مهاجر ، 3pideh ، HELIAA
سلام

نظر دوستان را در مورد شهر سالت ليك سيتي (Salt Lake City) مركز ايالت يوتا ميخواستم بدونم.
پاسخ
تشکر کنندگان: 3pideh
(2010-08-30 ساعت 16:32)eBloud نوشته:  سلام

نظر دوستان را در مورد شهر سالت ليك سيتي (Salt Lake City) مركز ايالت يوتا ميخواستم بدونم.

به نظر من کاملاً بستگی به سطح زبان شما داره. اگر زبان شما خوب باشه می‌تونید به هر شهری که دوست دارید برید. البته این دوست داشتن باید دلیل داشته باشه. یعنی باید بدونید اونجا موقعیت شغلی تحصیلی‌ بهتری دارید و به این دلیل علاقه مند به زندگی در آنجا باشید. اما اگر سطح زبان شما در حدی نیست که بتوانید همه امور را برای شروع زندگی خودتان انجام بدهید بهتر است به شهرهایی بروید که ایرانی ها در آنجا زیاد باشند و بتوانید از آنها کمک بگیرید. بین شهرهای دالاس٬ هیوستن و لس‌آنجلس باید یکی را انتخاب کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، Farshid22 ، sib 24 ، Hornet ، najibi ، maaref ، ghorbat ، ostokhan ، sadeghi897
آقا به نظر من برای ماها اول از همه مهمتر داشتن یه فامیل یا آشناییکه بتونه ماهای اول دستمونو بگیره و راهو چاهو نشون بده و اولویت بعد هم وضعیت کار و یا اگر قصد تحصیل داریم پذیرش تو دانشگاه مورد نظره..بعدشم وضعیت زبانه که خیلیم مهمه و البته در صورت نداشتن مورد اول خیلی حیاتی میشه ولی در نهایت حل شدنیه.
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: Farshid22 ، aadine ، behzadb57 ، sib 24 ، User ، usa ، OverLord ، Hornet ، najibi ، maaref ، ghorbat ، امیر مهاجر ، 3pideh ، Solitude ، pariya2 ، mazerati
(2010-08-15 ساعت 01:37)free_free نوشته:  دوستان مطالب زیادی تو این سایت خوندم که درآمدها و هزینه ها در ایالت های مختلف آمریکا با هم متفاوت است. مثلا اگر کالیفرنیا رو با تگزاس مقایسه کنیم درآمدهاش با هزینه هاش به نوعی با هم متناسب هستش.

اگه این قضیه درست باشه(یا من درست فهمیده باشم) پس یک مهاجر تازه وارد نباید ترسی از یک ایالت گرون مثل کالیفرنیا داشته باشه. چون بر اساس این نظریه درآمدش هم بالاست.

دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید.
Smile

بله از لحاظ منطقی این حرف شما درست است من هم به همین نتیجه رسیدم به نظر من شما باید از بهترین جا شروع کنید در مورد رومیت هم میشه همین جا با بچه های مهاجر سرا آشنا شد خیلی بهتره تا بری اونجا

بیدلی در همه احوال خدا با او بود *** او نمیدیدش و از دور خدایا میکرد !!!
خدایا شکرت!
پاسخ
تشکر کنندگان: Hornet ، maaref ، ghorbat ، امیر مهاجر ، roeentan
به نظر من کالیفرنیا خیلی عالیه ولی گرونه ,باید شرایط مالی رو هم در نظر گرفت . حداقل 1 سال زمان میبره تا تازه واردین با محیط آشنا بشن و کار پیدا کنند و.... ایالت های ارزان تر برای این مرحله بهتره هزینه ها دقیفا نصفه . مگر اینکه کسی پو ل زیادی داشته باشه که دیگه نگرانی وجود نداره و از هرجا دلش بخواد میتونه شروع کنه!
پاسخ
تشکر کنندگان: Linspire ، Hornet ، najibi ، maaref ، ghorbat ، behrooz ramezani ، 3pideh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان