کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: در چه سنی باید مهاجرت کنیم ؟!
کودکی
18.53%
58 18.53%
نوجوانی
16.93%
53 16.93%
جوانی
55.27%
173 55.27%
35 به بالا
5.75%
18 5.75%
نظری ندارم ، فقط دوست دارم در یک نظرسنجی شرکت کنم !
3.51%
11 3.51%
مجموع 313 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
در چه سنی باید مهاجرت کنیم ؟!
(2009-11-27 ساعت 03:30)hvm نوشته:  
(2009-11-27 ساعت 03:06)pi30 نوشته:  من که هنوز نزفتم اما دلیل اصلی مهاجرتم زندگی بهتر وپیشرفت هست ومی دونم تو این کشور خطر تهدیدم میکنه.

اما من چند سال پیش می تونستم برم یونان اما چون هنوز پخته نشده بودم ودلیلی نداشتم نرفتم اما العلان دلیل دارم ولی پخته نشدم ولی میرم.
در ضمن من پول ندارم به مشکل بر نخورم؟

برای موفقیت یکی از دوفاکتور یاد شده کافیست
اگه پول نداری احتمال اینکه شانس داشته باشی هست
پس ناامیدی بی معنی است

سلام . خوشحالم که پستهارو خوندم و واقعا امیدوار شدم . من انشا... سال بعد کارام راست و ریس می شه و در 24 سالگی راهی می شم . ولی همیشه فکر می کردم که خیلی دیر جنبیدم و حسرت کسایی رو می خوردم که زودتر از اینا راهی شدن ! اما با نوشته های شما عزیزان دلم گرم شد. مخصوصا شما hvm عزیز ... چون منم پول زیادی ندارم اما یه فامیل خوب و مهربان در LA دارم که قراره یه سالی پیششون باشم و کار کنم و قول دادن که ساپورتم کنن !
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar
خوشبحالت دوست عزیز من که بدون هیچ فامیلی و متکی به خودم و بچه های مهاجرسرا همچین تصمیمی دارم
برای آدم های بزرگ هیچ بن بستی وجود نداره چون یا راهی پیدا میکنند یا راهی می سازند! پس همیشه امید داشته باشید
متولد چه ماهی هستید؟
پاسخ
سلام
باید ندارد Big Grin

برا ی موفقیت در کشورهای خارجی عامل مهم
زبان را دانستن است .
به نطر من کسانی که زبان میدانستند و در 18 سالگی یا بالاتر که آمدند از نظرتحصیل موفق بودند
کسانی که از سن بسیار پایین تر میایند کمتر مثل ایرانی ها حرص درس خواندن دارند.و محو محیط میشوندو حواسشان پرت میشود

و کسانی که بسیار زودتر یعنی از چند سالگی با خانواده مهجرت مینمایند یا در خارج به دنیا میایند بسیاری از آنها در سن بلوغ حالت عصیانگری یا افسردگی هم پیدا میکنند.

چون جامعه نسبت به مسلمانها و ایرانی ها پیش قضاوتی بسیار دارد و به نطر میرسد بعضی از تبغیضات باعث اختلالات رفتاری ، که به مدت چند سالی باعث عقب افتادگی جوانها در سر دیپلم یا حتی قبل یا بعد از آن میشوند و به آینده خود لطمه میزنند
مثالهای زیادی دیده میشود
و سن 18 سال خوب است .جوان شخصیتش درست شده و احساس بی هویتی نمیکند و با دانستن زبان بسیار راحت تر خواهد بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: Snowman ، taherifar ، msar ، crewalfa
به نظر می اگه آدم با جنبه باشه بهترین سن 17 18 .اگه نه که باید لیسانس داشته باشه بعد
پاسخ
بستگی داره بخواهیم مهاجر بمونیم یا بخواهیم یه ملیت جدید به دست بیاریم.
من آرزو می کنم کاش یه بار دیگه به دنیا می اومدم و خانوادم به هر شکل ممکن من را می فرستادن اینجا!!!
آدم جا افتاده که هیچی!!! وقتی یه جا بیفته نمیتونه در بیاد جای دیگه بیفتهBig Grin ( عالمانه بوداااا) همیشه مقایسه چی بودم چی شدم براش باقی میمونه( امیدوارم اشتباه کنم)
جوون هم اااااییییی بدک نیست اما تقریبا دوران بین جوونی و نو جوونی رو باید بریزه دور!
نو جوون بهتره! هر چند شاید ضریه روحی جبران ناپذیری بخوره , اما بالاخره وقتی به جوونی برسه و مخصوصا چند تا دوست ایرانی که تو جوونی مهاجرت کردن پیدا کنه اوکی میشه!
اما کودک خوشبختی که از مهاجرت کرده فوقش 1 سال بهونه اسباب بازی ها و پارک دوران نوزادیشو بگیره ! اما بالاخره روزی میشه که میگه من فلان جایی-ایرانی هستم!! نمیگه ایرانی-فلان جایی هستم!!! بدون لهجه حرف می زنه ! ایرانی فکر نمیکنه! فقط چون معمولا والدینش رو هم قبول نداره احساس بدی پیدامی کنه اونم مضراتش کم تر از مضرات زندگی در ایران هستش. اما اون آ دم جا افتاده.... تا ابد مهاجر میمونه و عقده ترک وطن باهاش میمونه!Sad

فکرشو بکنین ... ساده نیست... حتی موضوع به این پیش پا افتادگی : کسی که می رفت رستوران برای همه سفارش می داد و صاحب رستوران جلوش دولا راست می شد, الان به کمک عکس و اطلاعات منو و دیکشنری و دو تا سوال جواب و .... به زحمت غذا سفارش میده آخرش گارسون می گه با یبلمنثعقاطزرذتیبالها می خواین یا با گخیهبتشمیهبلحخهقدزوئردذی؟؟Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: hpsarvari ، یاشار و ماری ، taherifar ، msar
(2010-11-19 ساعت 16:50)امیلا نوشته:  
(2009-11-27 ساعت 03:30)hvm نوشته:  
(2009-11-27 ساعت 03:06)pi30 نوشته:  من که هنوز نزفتم اما دلیل اصلی مهاجرتم زندگی بهتر وپیشرفت هست ومی دونم تو این کشور خطر تهدیدم میکنه.

اما من چند سال پیش می تونستم برم یونان اما چون هنوز پخته نشده بودم ودلیلی نداشتم نرفتم اما العلان دلیل دارم ولی پخته نشدم ولی میرم.
در ضمن من پول ندارم به مشکل بر نخورم؟

برای موفقیت یکی از دوفاکتور یاد شده کافیست
اگه پول نداری احتمال اینکه شانس داشته باشی هست
پس ناامیدی بی معنی است

سلام . خوشحالم که پستهارو خوندم و واقعا امیدوار شدم . من انشا... سال بعد کارام راست و ریس می شه و در 24 سالگی راهی می شم . ولی همیشه فکر می کردم که خیلی دیر جنبیدم و حسرت کسایی رو می خوردم که زودتر از اینا راهی شدن ! اما با نوشته های شما عزیزان دلم گرم شد. مخصوصا شما hvm عزیز ... چون منم پول زیادی ندارم اما یه فامیل خوب و مهربان در LA دارم که قراره یه سالی پیششون باشم و کار کنم و قول دادن که ساپورتم کنن !
به نظر من:

اگه می خواین فامیلتون دوست داشتنی بمونه سعی کنین به امید اون نیاین! قید زندگی کردن پیششون رو که کلا بزنین! ساپورتی که تو ذهن شماس با ساپورتی که تو ذهن اوناست فرق داره بنابراین هیچ وقت همو راضی نمی کنین! ممکنه بد ضربه بخورین! حتما با خانواده ای که توش بزرگ شدین 1001 مشکل دارین ... حالا فکر کن خانواده ای که توش نبودین. اوایل اونقدر حساس میشین که اگه صاحب خونه با همسایش بحث کنه شما به خودت می گیری.
ولی اگه برای آخر هفته ها که داغ می کنین و هم زبون می خواین نگهشون دارین بیشتر به دردتون می خوره!
دوری و دوستی!!!
البته فامیل داشتن تو مملکت غریب نعمت که چه عرض کنم ... زندگیه
پاسخ
تشکر کنندگان: xbox ، frozen mind ، admin ، hosein m ، farzad24 ، hpsarvari ، taherifar ، msar
در هر سنی مهاجرت کنیم اولش سخته خیلی سخت ولی مرور زمان خیلی کمک میکنه
هر تغییری هم هزینه خودش رو داره بالاخره.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: R.F ، WIKIMAN ، kianoush ، Linspire ، taherifar ، msar
به نظر من طبق گفته قديمي كه ميگه "ماهي رو هر وقت از آب بگيري تازه است" ؛ مهاجرت اصلا ربطي به سن و سال نداره يعني پير و جوون نميشناسه.الان دنيا خيلي كوچيك شده مرزهاي ما بسته است و ما هميشه خودمون رو محصور ميدونيم ولي بهتره كه بعد از 22 يا 24 سال يعني همون اتمام تحصيلات كارشناسي يا پايان خدمت سربازي انجام بشه.
كاملا موافقم
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، taherifar ، msar
به نظر من که جوانی بهترین سن برای مهاجرت هست چون تا حدود زیادی میدونی که از زندگیت چی میخواهی واز همه مهمتر جوانی وقتیکه با کارو کوشش هر انسانی بدنبال هدفهاش میره ومهاجرت هم احتیاج به صبرو حوصله وکوشش فراوان داره .از طرفی هم وقتی مهاجرت میکنی باید اخلاق ورفتارت وفرهنگی که با خودت داری رو با شرایط کنونی ات وفق بدی که باز چون تو جوونی شخصیتت جاافتاده نیست وانعطاف بیشتری داره میتونی راحت تر با فضای جدید کنار بیای. البته هرسنی میتونه برای افراد مختلف با اهداف وانگیزه های گوناگون مناسب باشه ولی برای بدست آوردن زندگی بهتر باید قبل از اینکه زندگیت به هدر بره به فکرش بود
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، farzad24 ، hpsarvari ، taherifar ، msar
be nazar man 15 ta 25 behtarin zaman ast

------------

دوست عزیز ، نوشتن به فارسی در مهاجرسرا الزامی است
پاسخ
بهترین زمان 17 تا 19 سالگی از نظر من چون کمترین وابستگی داری و می تونی خودتو بسازی
2013 بار اول بودم مگفتم شانسم میزنه ولی نشد
2014 بد جوری امید داشتم که بازم نشد
2015 عدم ثبت نام
2016 دیگه اروم شدم فقط میگم بالاخر قبول میشم

پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، taherifar ، pouya007 ، msar
یا در سن خیلی پایین یعنی 2 3 سالگی و یا 22 23 به بعد و تا قبل 30 سالگی. دلیلش فکر کنم واضحه/
F2A
شماره کیس: ANK2009X
پر کردن فرم I-130 - اگوست 2006
اپرو شدن: May 2009
دریافت اولین نامه از NVC و: June 2009
نامه Choice of A:اپریل 2010
نامه مربوط به Affidavit of S:می 2010
نامه مربوط به DS230 :جولای 2010
نامه وقت سفارت: Dec 2010
مصاحبه: 24 JAN 2011
دریافت ویزا: 25 JAN
گرفتن پاکت پستی: 27 JAN
ورود به آمریکا:؟
پاسخ
بنظرم اولویت اول باجاونیه چون همه چیز انسان تو جوانی شکل میگیره طبعا کسی که بخواد یه عمر جائی زندگی کنه اگر از سن کم بره با شرایط و فرهنگ تطابق بیشتری خواهد داشت
اما گزینه دوم بالای 35 هست به شرطی که شخص تمکل مالی داشته باشه
پاسخ
من 28 سالمه یه پسر 2 سالم دارم
تازه دارم شروع میکنم برای کارای مهاجرت
البته بیشتر برای آینده پسرم
ایشالا خدا بخواد اروپا
حالا چه جوری برم
پاسخ
بهترین سن ۱۸ تا ۲۱ سالگیه
پاسخ