کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالاتی در مورد رفتن به آمریکا برای تحصیل!
با سلام خدمت دوستان عزیزم.
من دیپلم فنی حرفه ای در رشته ی معماری دارم.
17 سالمم هست.
از لحاظ سربازی هم مشکلی ندارم.
ولی معدل بالایی ندارم(15).
با این شرایط (!) به نظرتون راهی برای رفتن به آمریکا برای تحصیل هست؟؟؟؟
البته رشته ای به جز معماری، مثلا رشته تئاتر یا سینما.
اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.

Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، copol_fazaee ، elnaz.sh ، Navid shahi ، msar
ااا چه خوب شد این تاپیک باز شد
:d
یکی م به من کمک کنه لطفا
16 سالمه (سوم دبیرستان) رشته ریاضی
درسامم خوبن
میخوام بدونم چیکار کنم که از دانشگاه های خوبش پذیرش بگیرم؟
و آیا وکیل آدم بگیره خویه؟
چقد میگیرن؟
و 100% ه؟

شماره كيس: 2016AS68XX__كنسولگرى: Ankara__تعداد افراد كيس: 1__ارسال فرم هاى سرى اول: June 07

رحمت خداوند ممکن است تأخیر داشته باشد اما حتمی است. (آنتونی رابینز)
پاسخ
تشکر کنندگان: Hamid Arastoo ، eblam ، msar
(2009-11-27 ساعت 01:51)Behinaz نوشته:  ااا چه خوب شد این تاپیک باز شد
یکی م به من کمک کنه لطفا
16 سالمه (سوم دبیرستان) رشته ریاضی
درسامم خوبن
میخوام بدونم چیکار کنم که از دانشگاه های خوبش پذیرش بگیرم؟
و آیا وکیل آدم بگیره خویه؟
چقد میگیرن؟
و 100% ه؟

بهناز خانم وکیل هیچ کاری برای پذیرش شما نمیتواند بکند که بخواهد درصد بده!!!
پذیرش لیسانس برای دانشگاههای تاپ آمریکا تقریبا غیر ممکن هست. ولی برای دانشگاه های معمولی(بین 200 دانشگاه برتر دنیا) 90 درصدی هست.
ولی توجه فرمایید که هزینه ها بسیار بالا هستند.
اگر شما میتوانید سالانه 20 تا 50 میلیون برای شهریه دانشگاه و سالی 15 میلیون تومان برای زندگی خرج کنید، پس کارهای اپلای را شروع کنید.
شما با کار دانشجویی(21 ساعت در هفته) میتونید حداکثر هزینه زندگی را در بیاورید. ولی توجه کنید اونجا اینقدر درسها سنگین هستند، مخصوصا برای کسانی که انگلیسشان خوب نیست یا اینکه در دانشگاه خوبی هستند، اصلا وقت پیدا نمیکنید که کار کنید...البته بستگی به رشته شما هم داره!!!
مثلا رشته های هنری زیاد درسهایش سنگین نیست.
در ضمن بیشتر رشته ها در آمریکا در لیسانس 4 ساله هستند.
اگر چنین پولی دارید، بفرمایید تا من اطلاعات بعدی را بگذارم.
راستی برای هر اپلای گرفتنی باید حدود 100 تا 200 دلار هزینه اپلیکِیشن فرم را بدهید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Parslottery ، rs232 ، kianoush ، hasti_banoo ، eblam ، xbox ، lorecance ، alinet ، arman_m ، mortezafox ، siakhatar666 ، mdtrmd ، Farshid22 ، farshadsh ، msar
(2009-11-27 ساعت 02:46)usa.lover نوشته:  شما با کار دانشجویی(21 ساعت در هفته) میتونید حداکثر هزینه زندگی را در بیاورید. ولی توجه کنید اونجا اینقدر درسها سنگین هستند، مخصوصا برای کسانی که انگلیسشان خوب نیست یا اینکه در دانشگاه خوبی هستند، اصلا وقت پیدا نمیکنید که کار کنید...البته بستگی به رشته شما هم داره!!!
مثلا رشته های هنری زیاد درسهایش سنگین نیست.
در ضمن بیشتر رشته ها در آمریکا در لیسانس 4 ساله هستند.
اگر چنین پولی دارید، بفرمایید تا من اطلاعات بعدی را بگذارم.
راستی برای هر اپلای گرفتنی باید حدود 100 تا 200 دلار هزینه اپلیکِیشن فرم را بدهید.

سلام محمد جان

حیف که چماقم رو اونور جا گذاشتم والا از پشت کامپیوتر مونیتورت رو می آوردم پایین.Big Grin
" مثلا رشته های هنری زیاد درسهایش سنگین نیست " ها؟؟؟؟؟
مگر من اینجا تورو نبینم....
مرده حسابی پوست کله ی ما رو کنده اند، امتحان ورودی زبانی که برای مثلا ادور تایزنیگ هستش رو بچه های اینترنشنال بیزینس هم نداده اند. تازه این اولشه، تمامه هفته وقت "رو به دیوار رفتن" رو هم نداری...
همش پرزنتیشن و ری سرچ اس ای و ..............
حالا اون اس ای معمولیه کوفت زهرماری هم بماند ...

که درسهاش سنگین نیست.

بخدا آدم بعضی اوقات توی همین کورس های جنرالش(همون کشکی خودمون )میمونه....، مثله هیستوری و ....، البته این آیتم آخر رو من خوب گرفتم، چون قلق استادم دستم اومدهBig Grin...

دعا میکنم اومدی اینجا اولین درسی که بهت بدند لیترچر باشه و حداقل چیزی که ازت بخوان سامری کتابهای قرن 5 باشه.Big Grin

دعا میکنم بیای اینجا که هفته ای نصف این درسهای سبک رو از رو دوش من برداریWink

که درسهای هنر سنگین نیست....
من سوات ندارم امزا بزارم. نمیشه انگشط بزنم؟؟ په ای چه وب صاتی یه
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، WIKIMAN ، usa.lover ، rs232 ، R.F ، kianoush ، hasti_banoo ، eblam ، free_free ، xbox ، copol_fazaee ، lorecance ، alinet ، Mehdi-KinG ، mdtrmd ، farshadsh ، mah111 ، daria ، pianooo ، msar
واقعا ممنون از جوابی که منم دادین!
یکی نبود جواب سوال منو بده؟!؟!؟
من فقط مشکلم معدلمه!
IELTS 7 دارم.
از لحاظ مالی هم آنچنان مشکل ندارم.
نمیخوام هم توی هاروارد درس بخونم!
یه کالج معمولی ... واسم فرقی نمیکنه!

اگر کسی بلد بود لطفا بگه!
مرسی.
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، msar
سروش جان منظور رمن رشته های هنری بود. مثل موسیقی،نقاشی،عکاسی...
اینها بیشتر عملی هستند و اگر کسی استعداد هنری داشته باشه، حداقل وقت برای 4 ساعت کار در روز را دارد.
مثلا دوست من از خدای موسیقی هست و اگر بره، تقریبا نصف درسهای موسیقی را بلد هست و میتونه کنار درسش توی یک نایت کلاب یه اجرا بگذاره و پول پارو کنه!!!
وگرنه من عرض کدم که درسها اینقدر سنگین هستند که شبها باید بی خوابی بکشید تا بتونید پاسشون کنید.
حمید ارستو جان شما چه رشته ای دوست دارید؟
در ضمن شما باید حتما یک دوره فاندیشن(پیش دانشگاهی خودمان) را بگذرانید.
با این حساب، 250 هزار دلار باید داشته باشید. البته ضرورتی نداره، ولی منظورم این هست که برای 5 سال تحصیل که هر سالی 50 تا پاتون آب بخوره باید 250 را داشته باشید که بتونید کورستون را تمام کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Hamid Arastoo ، rs232 ، kianoush ، eblam ، xbox ، lorecance ، Mehdi-KinG ، siakhatar666 ، msar
سلام
مي خواستم يه تاپيك جديد براي ويزاي دانشجويي آمريكا ايجاد كنم . اما ديدم اين هست سوالم رو همين جا مي پرسم.
دوستان كه اطلاعاتي دارن تو اين زمينه لطفا سريعتر جوابمو بدن خيلي ضروريه
من كارداني برق كارشناسي اتوماسيون صنعتي هستم معدلمم 16 و يه آشنا هم تو لس آنجلس دارم ميخوام براي ادامه تحصيل برم اونجا
براي اينكه شروع بايد چيكار كنم ؟
در ضمن زبانمم بد نيست اما دارم براي تافل ميخونم.
thnx
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، siakhatar666 ، msar
سارا خانم شما اول یه مدتی دنبال دانشگاههای اون شهر باشید که چه دانشگاهها و رشته هایی دارن!
بعد از انتخاب هوشیارانه دانشگاه و مطالعه Fees های اون دانشگاه و تاریخ Apply، اپلای را شروع کنید و حدود 100 تا 200 دلار برای هر اپلای باید پول بدید. میتونید برای اطمینان از قبولی در دانشگاهها، چند دانشگاه همزمان اپلای کنید ولی خرجتون میره بالا!!!
بعد از اپلای کردن و قبولی شما مدارک خودتون را پست میکنید، بعد از آن هم دانشگاه به شما یک نامه پذیرش قبولی میده که میرید سفرت که ویزا بگیرید.
خیلی ها ممکن هست که شما را بترسانند که سفارت به شما ویزا نمیده و یا خیلی سخت میده و .... اصلا اینطور نیست، اگر همه برنامه و مدارکتون ok باشه، هیچ مشکلی نخواهید داشت، مخصوصا به خانم ها کمتر گیر میدهند و راهتتر ویزای تحصیلی شما را میدهند.
یادم هست که پارسال قبل از اعلام نتایج لاتاری چند نفر هی میگفتن که حالا اگر هم قبول بشی، معلوم نیست که سفارت بهتون ویزا بده یا نه!!! همه میدونیم که هر کسی که تا به حال لاتاری گرین کارت شده و برنامه هاش ok بودن، رفته!!!
پس سعی کنید با برنامه پیش برید و زیاد تحقیق کنید که در سفارت به مشکل بر نخورید. مطمئنا این همه ایرانی که هر ساله برای ادامه تحصیل به آمریکا میروند، از راه همین سفارت ویزا میگیرند نه کسانی که تو سایتهای مهاجرتی فتوای الکی صادر میکنند.

فقط میماند وضع مالی...حتما میدونید که هزینه شهریه دانشگاههای آمریکا بین 15 تا 40 میلیون هست دیگه؟!
هزینه زندگی هم اضافه کنید!
موفق باشید!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، kianoush ، eblam ، lorecance ، rrrraaaazzzz ، mdtrmd ، bhr bhr ، msar
من میخوام برای تحصیل برم آمریکا و میخام همونجا بمونم اونطور که میگن بهترین ویزا فعلا ویزای تحصیلیه و اینکه حتما باید 5 سالی بمونی تا بهت سیتیزن شیپی بدن پس حسابی باید پول جمع کنم !!!!
اما مثل اینکه میشه بورسیه هم گرفت چیزی در مورد بورسیه ها میدونید بهم بگید لطفا .Tongue
حتما میخام تو وگاس درس بخونم دانشگاهم هم انتخاب کردم دانشگاه نوادای لاس وگاس دانشگاه محشریه من میتونم خیلی راحت پذیرش بگیرم اما تنها مشکل من پول و اسپانسره . اگر پذیرش بگیرم برای حداقل 2 یا 3 سالی باید پول داشته باشم یا اینکه بورسیه بگیرم یا اینکه یه لطفی بهم بشه و کار پیدا کنم .
در ضمن اگه که سیتیزن باشی نیازی به این نیست که پول بدی برای تحصیلت میخام بدونم حتما باید 5 سال اونجا بمونی تا بهت سیتیزن شیپی بدن یا شاید
به محصل ها ارفاق کننBig Grin
یا اینکه اگر یه مغز باشی که آرزوی داشتنت رو داشته باشن زودتر بهت سیتیزن بدن
کمکم کنیییییییییییییییییییید Sad
من میخام برممممممممم
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، msar ، Itop1000
سلام
من 17 سالمه
دیپلم ریاضی دارم.
یک ماه مونده 18 سالم بشه برای سربازی اقدام کنم ولی خب معافی کفالت می گیرم
شدیدا به علم کامپیوتر علاقه وافی و کافی دارم
یکی از فامیل های ما گرین کارت داشته رفته آمریکا ، سن خوزه
می خواستم ببینم ، اگر من بخوام برم ، شرایط چجوریاس ؟ چه ویزایی باید بگیرم؟ می تونن اونا دعوت نامه بدن ؟ هزینهاش چجوری هست و در کل چجوری باید برم ، حالا رفتیم اونجا ، باید چیکار کنیم ؟ کدوم مقطع بریم و .... ، حاضرم تووپ هم کار بکنم ،
سپاس از توجه شما
پاسخ
(2010-02-03 ساعت 19:07)طلا نوشته:  من میخوام برای تحصیل برم آمریکا و میخام همونجا بمونم اونطور که میگن بهترین ویزا فعلا ویزای تحصیلیه و اینکه حتما باید 5 سالی بمونی تا بهت سیتیزن شیپی بدن پس حسابی باید پول جمع کنم !!!!
اما مثل اینکه میشه بورسیه هم گرفت چیزی در مورد بورسیه ها میدونید بهم بگید لطفا .Tongue
حتما میخام تو وگاس درس بخونم دانشگاهمهم انتخاب کردم دانشگاه نوادای لاس وگاس دانشگاه محشریه من میتونم خیلی راحت پذیرش بگیرم اما تنها مشکل من پول و اسپانسره . اگر پذیرش بگیرم برای حداقل 2 یا 3 سالی باید پول داشته باشم یا اینکه بورسیه بگیرم یا اینکه یه لطفی بهم بشه و کار پیدا کنم .
در ضمن اگه که سیتیزن باشی نیازی به این نیست که پول بدی برای تحصیلت میخام بدونم حتما باید 5 سال اونجا بمونی تا بهت سیتیزن شیپی بدن یا شاید
به محصل ها ارفاق کننBig Grin
یا اینکه اگر یه مغز باشی که آرزوی داشتنت رو داشته باشن زودتر بهت سیتیزن بدن
کمکم کنیییییییییییییییییییید Sad
من میخام برممممممممم

دوست عزيزم نميخوام نااميدت كنم ولي ٥سال درس خوندن در امريكا شما رو حتي واجد شرايط اقامت هم نميكنه سيتيزن شدن كه هيج. شما بعد إز اتمام درس بايد بركرديد ولي شايد بتونيد اونجا ويزاي كاري دريافت كنيد اونم بعد إز إتمام درس. با ويزاي تحصيلي شما اجازه كار نداريد.  
شماره کیس:2010AS000022xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:28July 2009
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 18/08/2009
تاریخ کارنت شدن کیس : JUNE 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 /Aug 4
تاریخ مصاحبه: 2010 /july 14
تاریخ دریافت کلیرنس: 36days ) - 19 Aug )
کنسولگری: Ankara
ورود به آمریکا : ۱ اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، kianoush ، laili ، hasti_banoo ، eblam ، lorecance ، nellyala ، Farshid22 ، bhr bhr ، msar
دقیقا ، بعد از تحصیلتون باید برگردید (اگر ویزای کار نتونید بگیرید)
واسه اقامت ، خیلی رو تحصیل حساب نکنید
تنها چیزی که موفقیتهای ما را محدود میسازد، تفکری ست که به ما میگوید نمیتوانی موفق شوی
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، eblam ، amir enrique ، msar
سلام.خوبید.ببخشید.رشته من حسابداری هستش میخواستم ببینم این رشته تو امریکا چطوریه.از لحاظ بازار کار.البته من لیسانس دارم میخوام واسه فوق برم.یه راهنمایی میخواستم.ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان: 20reza ، eblam ، aahad ، msar
سلام
من دانشجوی مهندسی صنایع بودم انصراف دادم
میخواستم بدونم اگر استادی نامه معرفی برای دریافت بورسیه بده مشکل شهریه حل میشه یا نه ؟
من خیلی گشتم ، دانشگاه بین المللی فلوریدا را انتخاب کردم، اگر از دوستان کسی شرایط اعطای بورسی را میدونه بی زحمت بگه
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش
پاسخ
با لیسانس عمران از دانشگاه آزاد تهران جنوب با معدل 16.22 برای ادامه تحصیل چقدر شانس هست؟
کدام ایالت بهتر است؟ و کدام دانشگاه؟
در کل راهنمایی کنید؟
کم کن طمع از جهان و می زی خورسند *** وز نیک و بد زمانه بگسل پیوند
می در کف و، زلف دلبری گیر که زود *** هم بگذرد و نماند این روزی چند
CoolCool
در کارگه کوزه گری رفتم دوش *** دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه بر آورد خروش *** کو کوزه گر و کوزه خر و کوزه فروش
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، amir enrique ، amirdadash ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان