کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آموزش در مدارس آمریکا
سلام
من یه سوال داشتم اینکه کردیت که می گین تو دبیرستان میدن چیه
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، ps5
(2015-12-25 ساعت 06:31)ps5 نوشته:  
(2015-12-24 ساعت 20:38)matin.sh نوشته:  
(2015-12-24 ساعت 16:26)ps5 نوشته:  
(2015-12-24 ساعت 13:09)matin.sh نوشته:  سلام وخسته نباشید
من پسرم سال اینده دیپلم میگیره ولی در صورتی که موفق به گرفتنش نشه میتونه تو آمریکا سال چهارم دبیرستانو بخونه یا سال سوم دبیرستانو بخونه یا می تونه بره کالج بهترین کار چیه
یا حتما باید دیپلمشو بگیره (در لاتاری ۲۰۱۶ برنده شدم)
و ممنون از زحماتتون و سایت خوبتون

اگر چند ماه پیش بود میگفتم ولش کن بیاد و اینجا دیپلمش رو بگیره اما سال اخر خیلی دردسر داره و کلی کردیت از درس هایی که توی ایران نبوده ازت میخوان که همین ممکنه پسرتون رو مجبور کنه به جای یه سال دو سال توی دبیرستان اینجا درس بخونه....بعضی مدارس هم مخصوصا توی کالیفرنیا میدونن وضع چجوری هست و یه سری کردیت ها رو خودشون بهت میدن و راحت میشی پس واقعا بستگی به شانس داره اما اگر زبان پسرتون در حد متوسط رو به خوب هست بزارید دیپلم رو بگیره و بره کالج اما اگر واقعا نمیتونید توی ایران تا اون موقع بمونید اصلا نگران نباشید و بزاریدش دبیرستان اما مطمئن بشید که کردیت های لازم رو میگیره و همون سال میتونه دبیرستان رو تموم کنه.
مرسی از پاسخ خوب و سریعت ps5 گل خیالم راحتر شد
من همه مطالبتو خوندم و واقعا استفاده کردم فقط اینکه اونجا راحت می تونه رفیق پیدا کنه و تو دبیرستان جا بیفته می دونم سوال جالبی نیست و جواب دقیقی براش نیست ولی نگرانیه

میخوام باهات صادقانه حرف بزنم پس نه اصلا رفیق پیدا کردن راحت نیست اما راه حل بنده رو اجرا کنه پسرتون به احتمال زیاد رفیق پیدا کردن براش اسون میشه.... و راه حل هم اینه که کلاس ESL اصلا بر نداره (اگر زبانش در حد صفر هست که مجبوره اما در حد متوسط نه ...بزارید بره کلاس انگلیسی معمولی مدرسه) چون معمولا تا میفهمن تو کلاس ESL هستی سعی میکنن ازت دوری کنن. و مرحله ۲ اینه که بلند بلند فکر کنه (این ممکنه تو ایران بی احترامی باشه اما تو آمریکا به معنی confident شخص هست تو دبیرستان) و سوم ابدا فکر نکنه که بقیه میان باهاش حرف بزنن با پر رویی تمام باید بره با هرکسی خوواست حرف بزنه آمریکایی عمرا طرف کسی نمیرن که باهاش حرف بزنن و فرزند شما باید شروع کنه حرف بزنه با بقیه ممکنه یکم بد به نظر بیاد اما باور کنید اونا منتظرن یکی بیاد باهاشون حرف بزنه . و راه حل اخر رو اگر خانواده مذهبی هستید به دردتون نمیخوره اما اگر نیستید پس ادامه بدید به خوندن. راه حل اخر اینکه تا میتونه با دختر ها حرف بزنه و بهشون تیکه بندازه (در حد دوستی نه تیکه سنگین) اینجا هر چی با دختر ها دوست بشی بهتره چون اونا میتونن تو رو به بقیه معرفی کنن من با یه دختری رابطه مون جدی شد سال دومی که اینجا بودم و دو روز بعدش تقریبا کل مدرسه رو میشناختم چون همشون دوست اون دختره بودن و زندگیم تغییر کرد به خاطرش.

نتیجه گیری کلی که بخوایم بکنیم اینه که فرزندتون رو سعی کنید یادش بدید پر رو باشه و اصلا نترسه چون ته تهش اگر کاری که میکنه هم خیلی بد باشه بهش میگن که اینکارت رو دوست نداریم و انجامش نده . فقط در یه مورد مراقب باشید و اونم تتو و مواد مخدر هست که مخصوصا سال اولی که توی آمریکا هستید و دوست پیدا میکنید میاد توی ذهن فرزندتون (نمیگم انجامش میده اما میاد توی ذهنش حتی فکر توی سر من هم بود و اگر پدر و مادرم زیادی سخت نمیگرفتن بهم الان بدنم پر از تتو بود) اینجا سال اولی که میای مرحله تغییر محیط برات شکل میگیره و سعی میکنی تا میتونی "COOL" به نظر برسی اما سال دوم عادت میکنی بهش پس تمام سختی شما به عنوان پدر و مادر سال اولی هست که پسرتون میره دبیرستان و یا حتی کالج سال اول رو مراقبش باشید و سال دوم کلا ولش کنید به حال خودش .
واقعا مرسی از راهنمایی خوب و مفیدت خیلی کمک می کنه و مرسی که تجربیاتتو در اختیارمون میزاری
امیدوارم همیشه موفق باشی
کیس نامبر:2016AS46xx << مصاحبه:31مارچ ابوظبی << وضعیت: برنده اصلی و دو نفر همراه ویزا یکضرب + یک همراه AP

اپدیتها: 3April , 22,26,28May , 8,11August و بالاخره 14August کلیر بعد از 137

پاسخ
تشکر کنندگان: ps5 ، storagemeter ، afshin007x
راستی Ps5 عزیز ما هنوز منتظر قسمت سوم اموزش در مدارس امریکا هستیم Smile
کیس نامبر:2016AS46xx << مصاحبه:31مارچ ابوظبی << وضعیت: برنده اصلی و دو نفر همراه ویزا یکضرب + یک همراه AP

پاسخ
تشکر کنندگان: ps5
(2015-12-25 ساعت 15:49)matin.s نوشته:  سلام
من یه سوال داشتم اینکه کردیت که می گین تو دبیرستان میدن چیه

درس هایی که توی دبیرستان قبول شدی مثلا فیزیک میشه 1 کردیت ریاضی 1 کردیت و .... دبیرستان ها فرق داره با هم اما معمولا برای اینکه دیپلم بگیری 22.5 کردیت لازم داری که این 22.5 توی 4 سال دبیرستان گرفته میشه.

(2015-12-25 ساعت 18:34)matin.sh نوشته:  راستی Ps5 عزیز ما هنوز منتظر قسمت سوم اموزش در مدارس آمریکا هستیم Smile

اومدم بزارم اما درس و کار داره فشار میاره اما اگر شد ادامه میدم Smile
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: matin.sh ، غنچه ، NGNJ ، قصه گو
(2015-12-25 ساعت 14:16)Samia نوشته:  سلام. وقتتون بخير

سوال من در مورد خود مدرسه نيست، ولي احساس ميكنم اينجا شايد پدر و مادري باشن كه بتونن به من كمك كنن.
دختر من ٤ سالش تموم شده و اينجا هم مهد نرفته. تا چند ماه ديگه كه مياييم اونجا و دخترم عملا ٥ساله حساب ميشه، ميدونم كه بايد به مهد يا امادگي بره. از اونجايي كه فوق العاده بچه ي وابسته اي هس متاسفانه و هنوز نتونستم از خودم جداش كنم ؛فكر اينكه چطور بفرستمش به مهد يا امادگي كه همه با زبان ديگه اي باهاش ارتباط برقرار ميكنن و از سوي ديگه با گريه و زور بايد از من جدا شه داره ديوونم ميكنه. ميدونم سوال مشخصي نپرسيدم كه جواب مشخصي داشته باشه ولي اگه مادري يك همچين مشكلي با فرزندش داره و تونسته رفعش كنه بهم كمك كنه.
من حتي يك و سال و نيم باهاش كلاس زبان و نقاشي اينجا رفتم و پيشش نشستم كه بلكه بتونيم جداش كنيم كه نشده. شايد بنظر ساده بياد ولي واقعا تبديل به يك موضوع بغرنجي شده برام.

امیدوارم یکی از پدر و مادر ها بیان جواب کاملا مشخصی بهتون بدن اما فقط برای اینکه از نگرانی درتون بیارم اینجا خیلی از بچه ها همین مشکل رو دارن و شما وقتی میری ثبت نام بهشون میگی و اونا هم شما و فرزندتون رو میفرستن به یه meeting مخصوص با counselor .......

مراحلی که انجام میدن خیلی پیچیده و دقیق هست که امکان نداره توضیح بدی همه چی رو.... شما وقتی خودت بیای به همه چی پی میبری.
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90 ، sahar2016 ، Samia ، NGNJ ، قصه گو
این سوال رو حتما باید از یک مشاور بپرسید خیلی خیلی جدی و مهم هم هست لطفا ساده نگیرید و قبل از آمدن به اینجا حتما پیش مشاور برید که راه حل های لازم رو بهتون بده!همینطور که گفتید یک موضوع بغرنج شده واستون. حالا به این مشکل محیط جدید و زبان متفاوت و افراد ناشناس رو هم اضافه کنید برای بچه ای که خودش استرس داره اینها استرسهای بیشتری هست لطفا پیش مشاور ببرید تا انشاءالله راه حل درست داشته باشید فکر نکنم تو مهاجرسرا کسی بتونه به شما کمک کنه در این زمینه،
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، Samia ، ps5 ، قصه گو
مرسی
مثلا اگر کسی فیزیک و شیمی رو ایران قبول نشده باشه تو امریکا اون درسا کردیت بهش تعلق می گیره یا باید اونجا اونارو تو دبیرستان بخونه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-26 ساعت 12:50)matin.s نوشته:  مرسی
مثلا اگر کسی فیزیک و شیمی رو ایران قبول نشده باشه تو آمریکا اون درسا کردیت بهش تعلق می گیره یا باید اونجا اونارو تو دبیرستان بخونه

Matin.aعزیز تا اونجایی که من تحقیق کردم درسهایی که نمره ۱۶ به بالا دارین براتون پاس شده یا به عبارت دیگه کردیت شده محسوب میشه ولی نمره ای بهش تعلق نمیگیره که در واقع معدل محسوب بشه براتون هر چی بمونع از واحدهایی که باید در یک دبیرستان بخونین باید بگذرونین تا بتونین دیپلم بگیرین البته یه استثنایی هست اینکه مثلا شما ایران شیمی تون ضعیف بوده و پایین ۱۶ شده اونجا سر کلاس شیمی میشینین و مدرسه تشخیص میده سطح علمی شما در سطح قبول شدن مبحث اونها هست از شما امتحان گرفته میشه و کردیت می گیرین اینها چیزهایی بود که من از یه دانش اموز مشابه شما در اتلانتا شنیدم نمیدونم در لوس انجلس هم قانون همینه یا نه امیدوارم دوستمون ps5 یا هر کدوم از عزیزان که تجربه واقعی دارن اگر غیر از این هست تصحیح بفرمان

نوع ویزا :eb1.   تاریخ اپروو:۹اپریل .   تاریخ دریافت  کیس نامبر:۸ می  
نامه دریافت مدارک ازnvc:نوزده اگوست  
دریافت تایید تکمیل مدارک از nvc :پانزده سپتامبر  
تاریخ اعلام مصاحبه:۳اکتبر  
مصاحبه:۵نوامبر ابوظبی
اپدیت ها
همه اعضا :۷ و ۹ نوامبردر سایت سفارت.
کیس اصلی: ۱۲ ،١٦،١٧نوامبر ٧،٩ دسامبر ٢٥ژانويه (٥اپريل ٣مي بعد از ايميل به سفارت )٤ مي ،٥مي در  سیس   
بقيه اعضا: ۱۶ نوامبر ٧،٩دسامبر ٢٥ژانويه  ٥مي در سايت سیس .  
٥مي تبديل به or در سيس بعد از دقيقا ٦ماه  
كلير:10می                
پاسخ
تشکر کنندگان: matin.sh ، matin.s ، ps5
(2015-12-26 ساعت 13:08)javaherishoar@yahoo.com نوشته:  
مثلا اگر کسی فیزیک و شیمی رو ایران قبول نشده باشه تو آمریکا اون درسا کردیت بهش تعلق می گیره یا باید اونجا اونارو تو دبیرستان بخونه

Matin.aعزیز تا اونجایی که من تحقیق کردم درسهایی که نمره ۱۶ به بالا دارین براتون پاس شده یا به عبارت دیگه کردیت شده محسوب میشه ولی نمره ای بهش تعلق نمیگیره که در واقع معدل محسوب بشه براتون هر چی بمونع از واحدهایی که باید در یک دبیرستان بخونین باید بگذرونین تا بتونین دیپلم بگیرین البته یه استثنایی هست اینکه مثلا شما ایران شیمی تون ضعیف بوده و پایین ۱۶ شده اونجا سر کلاس شیمی میشینین و مدرسه تشخیص میده سطح علمی شما در سطح قبول شدن مبحث اونها هست از شما امتحان گرفته میشه و کردیت می گیرین اینها چیزهایی بود که من از یه دانش اموز مشابه شما در اتلانتا شنیدم نمیدونم در لوس انجلس هم قانون همینه یا نه امیدوارم دوستمون ps5 یا هر کدوم از عزیزان که تجربه واقعی دارن اگر غیر از این هست تصحیح بفرمان

مرسی واسه‌راهنمایی و اطلاعات مفیدتون امیدوارم کالیفرنیا سخگیر نباشنSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: ps5
(2015-12-25 ساعت 19:42)ps5 نوشته:  
(2015-12-25 ساعت 14:16)Samia نوشته:  سلام. وقتتون بخير

سوال من در مورد خود مدرسه نيست، ولي احساس ميكنم اينجا شايد پدر و مادري باشن كه بتونن به من كمك كنن.
دختر من ٤ سالش تموم شده و اينجا هم مهد نرفته. تا چند ماه ديگه كه مياييم اونجا و دخترم عملا ٥ساله حساب ميشه، ميدونم كه بايد به مهد يا امادگي بره. از اونجايي كه فوق العاده بچه ي وابسته اي هس متاسفانه و هنوز نتونستم از خودم جداش كنم ؛فكر اينكه چطور بفرستمش به مهد يا امادگي كه همه با زبان ديگه اي باهاش ارتباط برقرار ميكنن و از سوي ديگه با گريه و زور بايد از من جدا شه داره ديوونم ميكنه. ميدونم سوال مشخصي نپرسيدم كه جواب مشخصي داشته باشه ولي اگه مادري يك همچين مشكلي با فرزندش داره و تونسته رفعش كنه بهم كمك كنه.
من حتي يك و سال و نيم باهاش كلاس زبان و نقاشي اينجا رفتم و پيشش نشستم كه بلكه بتونيم جداش كنيم كه نشده. شايد بنظر ساده بياد ولي واقعا تبديل به يك موضوع بغرنجي شده برام.

امیدوارم یکی از پدر و مادر ها بیان جواب کاملا مشخصی بهتون بدن اما فقط برای اینکه از نگرانی درتون بیارم اینجا خیلی از بچه ها همین مشکل رو دارن و شما وقتی میری ثبت نام بهشون میگی و اونا هم شما و فرزندتون رو میفرستن به یه meeting مخصوص با counselor .......

مراحلی که انجام میدن خیلی پیچیده و دقیق هست که امکان نداره توضیح بدی همه چی رو.... شما وقتی خودت بیای به همه چی پی میبری.

خيلي لطف كردي ps5عزيز و ممنون كه جواب همه را جداگانه و تاجاييكه اطلاع داري ميدي. براتون ارزوي موفقيت وشادي دارم
كيس نامبر:29xx-رويت قبولي:نيمه مي-نامه دوم: نيمه اكتبر-مصاحبه:نيمه نوامبر-تعداد افراد:٣نفر-وضعيت كليرنس:همسر فرد قبول با شغل دولتي و معافيت خاص سربازي- اپديت :حدودا ٦بار، دقيقشو يادم نيس دو تاي اخر ٢٣اوريل شب و ٢٧اوريل روز. ايميل كلير شدن همسر:٢٩اوريل
"من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک / چرخ بر هم زنم ار غير مرادم گردد"
پاسخ
تشکر کنندگان: ps5 ، قصه گو

اگر اون شخص توی ایران قبول نشده باشه یعنی زیر 10 هست نمره اش پس کردیت بهش نمیدن چون قانونا نمره از 1 تا 10 میشه همون F امریکا و F هم یعنی کردیت تعلق نمیگیره.
هر مدرسه ای هم مشاور های مخصوصی دارن که نمره های ایران شما رو به نمره های حروفی تبدیل میکنن و برای هر مدرسه متفاوت هست اما مدرسه خود بنده اینطوری هست :
1 تا 12.99 = F(هیچ کردیتی تعلق نمیگیره)
13 تا 14.99 = D
15 تا 16.99 = C
17 تا 18.99 =B
19 و 20 = A
دوباره میگم این مبنایی هست که مشاور های مدرسه ما باهاش فعلا دارن پیش میرن و مدارس دیگه همه قانون های خودشون رو دارن.
خوبی یه سری ایالت ها اینه که نمیگن چه درس هایی رو باید کردیت داشته باشی توش تا بتونی فارغ التحصیل مثلا کالیفرنیا میگه باید 3 یا 4 کردیت توی science داشته باشی که میتونی هر درسی که مربوط میشه به science و کردیت science داره رو برداری که اونم باز برمیگرده به کلاس هایی که مدرسه داره مثلا مدرسه قبلی من چون کلاس های science کمی داشت همه مجبور بودن حداقل یکسال شیمی یا فیزیک بردارن تا کردیت لازم رو برای فارغ التحصیلی بگیرن اما مدرسه فعلی من حدود 10 تا کلاس science داره و یکی از دوستان بنده که امسال فارغ التحصیل میشه توی این چهار سال دبیرستان حتی یکبار هم کلاس شیمی ، فیزیک و یا بایولوژی بر نداشت. (برای همینه ایرانی ها باهوش ترن Big Grin ) بعضی ایالت ها چند نوع دیپلم دارن و اگر بهترین نوع دیپلم رو بخوای شرایط خاص خودش رو داره که اونا رو احتمالا یه روز در باره اش کامل مینویسم چون خیلی طولانی و پیچیده است.
پاسخ
تشکر کنندگان: NGNJ ، sahar2016 ، matin.sh ، shahab2000 ، شوشینا ، matin.s ، storagemeter
مرسی
میگم فیزیک و شیمی در مدارس امریکا نسبت به ایران فرقی داره منظورم سخت بودن و یادگیری نسبت به ایرانه چون تو ایران واقعا سخته و یادگیری پایین
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-07 ساعت 00:11)matin.s نوشته:  مرسی
میگم فیزیک و شیمی در مدارس آمریکا نسبت به ایران فرقی داره منظورم سخت بودن و یادگیری نسبت به ایرانه چون تو ایران واقعا سخته و یادگیری پایین

فکر نکنم توی ایران خیلی سخت باشه چون من سال اول و دوم رو که توی ایران خوندم نمره خوبی گرفتم شاید سوم و چهار سخت باشه که اونم اصلا لازم ندارید شما فقط 3 تا 4 سال science نیاز دارید که همون اول و دوم کفایت میکنه و در مورد اینجا هم نمیدونم چون همونطور که گفتم من نمره های ایرانم رو که اوردم بهم گفتن لازم ندارم که درسی برای science بردارم و منم که کلا ازش بدم میاد پس تا تونستم ریاضی و social science برداشتم.
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، sahar2016 ، matin.sh
(2016-01-07 ساعت 10:40)ps5 نوشته:  
(2016-01-07 ساعت 00:11)matin.s نوشته:  مرسی
میگم فیزیک و شیمی در مدارس آمریکا نسبت به ایران فرقی داره منظورم سخت بودن و یادگیری نسبت به ایرانه چون تو ایران واقعا سخته و یادگیری پایین

فکر نکنم توی ایران خیلی سخت باشه چون من سال اول و دوم رو که توی ایران خوندم نمره خوبی گرفتم شاید سوم و چهار سخت باشه که اونم اصلا لازم ندارید شما فقط 3 تا 4 سال science نیاز دارید که همون اول و دوم کفایت میکنه و در مورد اینجا هم نمیدونم چون همونطور که گفتم من نمره های ایرانم رو که اوردم بهم گفتن لازم ندارم که درسی برای science بردارم و منم که کلا ازش بدم میاد پس تا تونستم ریاضی و social science برداشتم.

دوست عزیز میشه لطفا بیشتر توضیح بدهید طبق نوشته های شما به نظر میاد اونجا مثل دبیرستانهای ما چند تا رشته ندارند مثل ریاضی یا تجربی و ...
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان:
social science به فیزیک ریاضی و شیمی و از این دسته از درسا میگن اره ؟

پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان