کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل سیتیزن شدن
(2017-03-22 ساعت 21:36)arian307 نوشته:  
(2017-03-22 ساعت 11:44)محبوبه. 68 نوشته:  اینکه ی ایالت 7 ماه طول بکشه یک جا 12 ماه به چی بستگی داره ؟ ینی مثلا تو کالیفرنیا درخواست ها بیشترن  و باید زیاد معطل موند ؟

اصلا دنبال تایم فریم نباشین .. ممکنه تو کالیفرنیا باشین و 5 ماهه کارتون درست بشه .. همش بستگی داره به این که پروندتون چطور هست.. سفر چند بار و به کجا رفتین و چه جاهایی تو آمریکا کار کردین و شلوغی یا خلوتی خود اداره مهاجرت... دنبال تایم فریم نباشین به هیچ عنوان .. اصلا قابل پیشبینی نیست واسه همین میگم بنا رو بزارین رو 1 سال .. چه عجله ای حالا... من کارام رو عقب هم انداختن عین خیالم نیست lol

بسیار ممنون که کلا" تیر خلاص رو زدی داداش Big Grin
خب هر کسی برنامه مشخص و لیمیتدی داره که باس رو برخی فاکتور ها حساب باز کنه ... از قبیل سفرهای آتی ، سرمایه گذاری در وقت و انرژی و نظایرهم... از اینکه دنبال تایم فریم نباشیم یه نمه تسلی خاطر بود ولی با این حال تایم فریم اعلامی از بیان شما" یکسال شد "در ذهن من قبلا" 8 ماه بود طبق سوال و جوابهایی خارج از فرومهای فارسی زبان با دیگر ملیت ها برای دالاس البته . ولی خب الان 12 ماه در نظرم ثبت شد ...
حالا شما توو همین حال و هوا بفرما اون 5 یا 10 تا سوالی که ازت پرسیدن توو مصاحبه و یا اینکه از ابتدای روز مصاحبه ( اگر بخوای مدل خبرنگاری لحظه به لحظه گزارش محدود بدی)  چه جور شروع شد و استپ ها چی بودند و اینا ... خالی از لطف نخواهد بود .  Smile
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: محبوبه. 68
(2017-03-23 ساعت 02:39)maxsupermax نوشته:  
(2017-03-22 ساعت 21:36)arian307 نوشته:  
(2017-03-22 ساعت 11:44)محبوبه. 68 نوشته:  اینکه ی ایالت 7 ماه طول بکشه یک جا 12 ماه به چی بستگی داره ؟ ینی مثلا تو کالیفرنیا درخواست ها بیشترن  و باید زیاد معطل موند ؟

اصلا دنبال تایم فریم نباشین .. ممکنه تو کالیفرنیا باشین و 5 ماهه کارتون درست بشه .. همش بستگی داره به این که پروندتون چطور هست.. سفر چند بار و به کجا رفتین و چه جاهایی تو آمریکا کار کردین و شلوغی یا خلوتی خود اداره مهاجرت... دنبال تایم فریم نباشین به هیچ عنوان .. اصلا قابل پیشبینی نیست واسه همین میگم بنا رو بزارین رو 1 سال .. چه عجله ای حالا... من کارام رو عقب هم انداختن عین خیالم نیست lol

بسیار ممنون که کلا" تیر خلاص رو زدی داداش Big Grin
خب هر کسی برنامه مشخص و لیمیتدی داره که باس رو برخی فاکتور ها حساب باز کنه ... از قبیل سفرهای آتی ، سرمایه گذاری در وقت و انرژی و نظایرهم... از اینکه دنبال تایم فریم نباشیم یه نمه تسلی خاطر بود ولی با این حال تایم فریم اعلامی از بیان شما" یکسال شد "در ذهن من قبلا" 8 ماه بود طبق سوال و جوابهایی خارج از فرومهای فارسی زبان با دیگر ملیت ها برای دالاس البته . ولی خب الان 12 ماه در نظرم ثبت شد ...
حالا شما توو همین حال و هوا بفرما اون 5 یا 10 تا سوالی که ازت پرسیدن توو مصاحبه و یا اینکه از ابتدای روز مصاحبه ( اگر بخوای مدل خبرنگاری لحظه به لحظه گزارش محدود بدی)  چه جور شروع شد و استپ ها چی بودند و اینا ... خالی از لطف نخواهد بود .  Smile

نه بابا تیر خلاص کدومه ... خیلی داری سخت میگیری...
مشکل اینه که تو پروسه مهاجرت همه مثل شما فکر میکنن و ممکنه ایمیل های بلند بالایی بفرستن واسه اداره مهاجرت که ما میخوایم بریم مسافرت یا نمیدونم دلمون واسه همسرمون تنگ شده و الی اخر.. اداره مهاجرت بر اساس فاکتور های امنیتی و کاغذ بازی هایی که دارن کار میکنن و اگر درخواست دهنده بگه اگه زود تر کارم رو نکنین خودم و میکشم هم تغییری تو رویه اشون نمیدن... منم خیلی دوست دارم زود تر پاسپورت رو بگیرم و پرنده ی مهاجرتم بسته شه اما خوب نمیشه کاریش کرد... بازم جای شکرش باقی که کیس ماها بعد از 3 4 سال به سیتیزنی میرسه .. من اینجا یه خانومی رو میشناسم 22 ساله اینجاست پارسال رفت سیتیزن بشه گفتن اصلا به شما نباید گرین کارت میدادن از اول.. دوباره برگشت سر پله ی اول.. انگار تازه اومده امریکا .. تازه درخواست داد واسه گرین کارت!! بنابراین بهترین پیشنهادی که میتونم بت بکنم اینه که مدارک رو که فرستادی اصلا به فکرش نباش و به زندگیت برس تا زمانی که خودشون نامه بدن بت ... برنامه ی مسافرت و هر چیز دیگه ای هم که داری تصمیم گیریش رو بزار واسه بعد پاسپورت گرفتنت ... منم میخوام تا پاس اومد برم اروپا یه سر Smile
در مورد مصاحبه هم ..
میری تو اداره مهاجرت .. برگه ی دعوت به مصاحبت رو میدی.. میری میشینی.. 1 ساعت بعد افیسر میاد صدات میکنه با هم میرین تو یه اتاق .. اولش سوگند میخوری که هرچی میگی راسته .. واسه من اول از همه سوالای سیویل رو پرسید بعد هم 2 تا تست مسخره ی انگلیسی بعدم رفت رو فرم n400 و شروع کرد از تو اون سوال های رندوم پرسیدن.... بعدم اگر مدارک بیشتر بخوان یه برگه بت میدن به اسم n14 که تو اون نوشته چی میخوان و تا کی وقت داری بفرستی .. یه برگه دیگه هم هست که اگر مدارک بیشتر بخوان تیک گزینه ی
decision can not be made
رو میزنه اگر هم کامل باشه مدارک چیزی نخوان گزینه ی
congratulation i recommend you for approval
رو میزنه ...
بعد هم میای بیرون و منتظر نامه واسه oath میشی...
میری مراسم oath اونجا با چند صد نفر دیگه سوگند میخورین و برگه ی سیتیزنیت رو تحویل میگیری .. بعد میای خونه و چمدون جمع میکنی و میری مسافرت Smile
کتگوری: k1
مصاحبه: ژانویه 2013 یروان
کلیر: ۲۶ اپریل (۹۱ روز)
ویزا : 10 می//ورود به امریکا:26 می//انگشت نگاری هفته دوم//اجازه کار 2 ماه بعد از انگشت نگاری//گرین کارت 3 ماه بعد از پست کردن مدارک

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، محبوبه. 68
(2017-03-18 ساعت 16:30)maxsupermax نوشته:  
(2017-03-18 ساعت 13:07)Sam-90 نوشته:  سلام دوستان
درحال حاضر هزينه ي سيتيزن شيپي چقدر است و همچنين كسي اطلاع داره براي كسانيكه درامدشون كم هست چه فرمي را بايد پر كنند تا براشون مجاني در بياد؟

سلام

فرم مربوطه برای مستثنی شدن:
https://www.uscis.gov/i-912

و مبنای محاسبه :
https://www.uscis.gov/sites/default/file...i-912p.pdf

و شرح هزینه بر مبنای وبسایت فوق الذکر اگر شامل شما نمی شد :   $725

$640, effective 12 a.m. Eastern U.S. time, December 23, 2016. (Add the $85 biometric fee for a total of $725, where applicable. See exceptions below.) You must make your check payable to Department of Homeland Security. Fees are accepted in the form of a money order, personal check, cashier's check, or credit card payment using Form G-1450, Authorization for Credit Card Transactions.

Exceptions:
Applicants 75 years of age or older do not need to pay a biometric fee. They only need to pay the $640 filing fee.
No fee is required for military applicants filing under section 328 or 329 of the INA.

ممنونم دوست عزيز
ممكنه برام توضيح بدهيد براي اپلاي كردن براي سيتي زني از اين طريق چكار بايد كنم؟ فقط اين فرم را تكميل كنم بفرستم كافيه؟
بازم ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
یه چیزی ، بعد سیتیزنی برین اداره سوشیال سکیوریتی ، وضعیتتون رو اطلاع بدین ، فرم پر میکنین و میگین سیتیزن شدین و میخاین status تون رو تغییر بدین ، براتون دوباره کارت میفرستن . گفتم اینو بگم یادتون نره .
امید یعنی آرزو کنیم چیزی اتفاق بیفتد
ایمان یعنی یقین داریم چیزی اتفاق خواهد افتاد
شجاعت یعنی اینکه باعث شویم چیزی اتفاق بیفتد . .
پاسخ
تشکر کنندگان: sina454 ، hasti1985 ، a.behzadi ، sib 24
(2017-04-06 ساعت 10:56)melisa نوشته:  یه چیزی ، بعد سیتیزنی برین اداره سوشیال سکیوریتی ، وضعیتتون رو اطلاع بدین ، فرم پر میکنین و میگین سیتیزن شدین و میخاین status تون رو تغییر بدین ، براتون دوباره کارت میفرستن . گفتم اینو بگم یادتون نره .
سلام
مبنای این فرمایش تون رو با Source قانونی اش قید کنید و بفرمایید . اولین بار هست می شنوم !
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: a.behzadi
(2017-04-07 ساعت 12:02)maxsupermax نوشته:  
(2017-04-06 ساعت 10:56)melisa نوشته:  یه چیزی ، بعد سیتیزنی برین اداره سوشیال سکیوریتی ، وضعیتتون رو اطلاع بدین ، فرم پر میکنین و میگین سیتیزن شدین و میخاین status تون رو تغییر بدین ، براتون دوباره کارت میفرستن . گفتم اینو بگم یادتون نره .
سلام
مبنای این فرمایش تون رو با Source قانونی اش قید کنید و بفرمایید . اولین بار هست می شنوم !

چشم ، پیدا میکنم میفرستم ، اما خودم انجام دادم و مطمئنم . برای کار یا ... شما شماره سوشیالتون رو میدین ، همونجور که میدونین تو امریکا از شماره سوشیال همه زندگی شما مشخص میشه ، مثلا میتونین جایی با اسم دیگه کردیت بگیرین اما با شماره سکورییتون شما شناسایی میشین ، اسم اصلا اینجا مهم نیست ، این شماره مهمه ، وقتی سیتیزن میشین بنفیتهای شما در امریکا برای کار و ... تغییر میکنه . پس بنفعتونه که اینکار رو انجام بدین ، وقتی مثلا شماره کارتتون رو به محل کار میدین از رو همون شما رو بعنوان سیتیزن تشخیص میدن . البته شماره کارت هیچگاه تغییر نمیکنه اما این ثبت میشه . حالا پیدا میکنم و میفرستم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
اینم تو سایت خود uscis

https://my.uscis.gov/helpcenter/article/...n-ceremony
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، p.nsz
سلام دوستان يه راهنمايي با توجه به تجربياتتون ميخواستم، من اينجا شغلي ندارم و از نظر پولي هم مشكلي ندارم و از ايران برام پول ميفرستن ، با توجه تحربه تون راهنمايي كنيد كه راهي براي تكس ريترن هست در اين مدت يا اصولا اونقدر مهم هست در پروسه سيتيزني؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
از نوشته هاي بعضي از دوستان در سايت اينجور برداشت كردم كه ظاهرا راهي وجود داره كه با اينكه كار نميكنيم ولي تكس پرداخت كنيم،اطلاعاتي در اين زمينه دارين? ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-08 ساعت 07:07)aramesh_mn نوشته:  از نوشته هاي بعضي از دوستان در سايت اينجور برداشت كردم كه ظاهرا راهي وجود داره كه با اينكه كار نميكنيم ولي تكس پرداخت كنيم،اطلاعاتي در اين زمينه دارين? ممنون

سلام اطلاعات مربوط به سوالتون اینجاست. موفق باشید

https://turbotax.intuit.com/tax-tools/ta...14399.html
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: aramesh_mn
(2017-04-07 ساعت 12:02)maxsupermax نوشته:  
سلام

bale bayad be social security begid
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام بر دوستان و هموطنان بزرگوارم:
مخصوصا" هم شهری ها و محلی های تگزاسی مون

چنانچه حتی در ماههای آتی قراره " برای شهروندی الیجیبل" بشوید به نظرم از هم اکنون اقدام کنید که وضعیت فیلد آفیس های تگزاس (تمام اماکن موجود ) از ترافیک وحشتناکی رنج می برن و متاسفانه متاسفانه متاسفانه  Sad  بسیاری از دیگر ایالتها هم اقوام و ملیت های غیر امریکایی برای سیتیزن شدن مجبورند مدارک شون رو برای تگزاس بفرستند و این عقب افتادن کار و انتظار رو چندین برابر می کنه .... برای همین مدتی است پس از بحث و بررسی مطلع شدم آفیس هیوستون و دالاس مخصوصا" وحشتناک از انجام کار عقب هستند و به زبان ساده و خودمونی اگر امروز مدارک بفرستی تا روزی که سیتیزن بشی یه چیز حدود 13 تا  14 ماه به طول خواهد انجامید تا بعنوان شهروند اعلام موجودیت کنید و متوسط کل پروسه شهروندی اختصاصا" برای ساکنان تگزاس و علی الخصوص دالاس و حومه از 7 ماه به 12 ماه صبر و انتظار افزایش پیدا کرده... خواستم گوشی دست عزیزان باشه که بسیاری مثل ماها که سال گذشته پر کردیم 210 روزه معطلیم. برای این انتظار طاقت فرسا آماده باشید و اگر ممکنه جلوتر اقدام کنید.
البته قصد برخی از دوستان هم این بود که به "کانگرس من " ایالتی تماس بگیریم و عدم توانایی و ضعف خدمات USCIS رو اطلاع بدیم ولی جور نشده فعلا" .

عزیزان بهوش باشید!

سپاس
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: sce
سلام دوستان . پروسه سیتیزن شدن ما خیلی طولانی شد و از یکسال هم گذشت هنوز خبری نیست. قبلا گفتم چون ما یک سفر ۱۱ ماهه داشتیم در اوایل رفت و آمد به اون موضوع ایراد گرفت البته مصاحبه کردن و قبول شدیم ولی با اینکه بیش از سه سال سکونت دایم داشتیم مدارک بیشتری خواست که فرستادیم الان بیشتر از سه ماه گذشته هنوز خبری نیست رفتم اداره مهاجرت شهر مون تو کامپیوتر چک کرد و گفت پرونده مشکل نداره و در حال انجام شدن و بزودی تامه میاد واستون یکماه گذشته و باز خبری نشده. اگر توصیه و راه حلی بنطرتون میرسد لطف کنین ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، gbtm
سلام به دوستان،براي تمديد گرين كارت دو ساله ازدواجي همراه فرم I_751 چه مداركي لازم هست بفرستيم و في I_751 به چه صورت هست .آيا نياز به فرستادن عكس ازدواج حساب بانكي مشترك و تكس وبيمه و...هست يا فقط فرم پر شده I_751 كافيه؟لطفا هر كي اطلاعي داره با جزئيات راهنمايي كنه چون گوگل كردم و رو uscis يكم برام مبهمه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-02 ساعت 19:48)MansourM نوشته:  سلام به دوستان،براي تمديد گرين كارت دو ساله ازدواجي همراه فرم I_751 چه مداركي لازم هست بفرستيم و في I_751 به چه صورت هست .آيا نياز به فرستادن عكس ازدواج حساب بانكي مشترك و تكس وبيمه و...هست يا فقط فرم پر شده I_751 كافيه؟لطفا هر كي اطلاعي داره با جزئيات راهنمايي كنه چون گوگل كردم و رو uscis يكم برام مبهمه.

كسي اطلاعي نداره در اين خصوص؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان