کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایالت نیویورک
با سلام / من میخوام ماه نوامبر بیام نیویورک / اگر کسی خواست همخانه شیم لطفا پیام خصوصی بدید / مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، زری وحدتی ، mori ، لاتاری ، alirezanz ، msar ، jsmlz
یکی‌ از راهی که می‌توانید با شرکتها و موقعیت‌های شغلی‌ اونا اشنا بشین شرکت در job fairهست برا پیدا کردن job fair توی شهر خودتون می‌تونین به این سایت مراجعه کنین،،،حتما یادتون باشه لباس رسمی‌ بپوشون و چند نسخه از رزومه خودتون را هم همراه داشته باشین،،،
http://www.targetedjobfairs.com
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، زری وحدتی ، mori ، amiro0008 ، لاتاری ، alirezanz ، msar ، jsmlz ، pishtaz611
کسی از مهاجرسرا تو نیویورک ساکن نیست که کمی اطلاعات از زندگی تو این شهر بده؟
DV-2013 - DV-2014 - DV-2015 - DV-2016 - DV-2017 - DV-2018 - DV-2019 - DV-2020 - DV-2021 - DV-2022 - DV-2023 - DV-2024 - DV-2025 - DV-2026 ...STOPPED!

مهاجرت به امریکا از طریق تحصیل - آگست ۲۰۲۲

🎈🎈🎈
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، زری وحدتی ، mori ، لاتاری ، alirezanz ، msar ، jsmlz
من همیشه نیویورک رو دوست داشتم زندگی تو این شهر مثل خواب و رویا بوده برام.
وقتی متوجه شدم برنده شدم اولین چیزی که تو ذهنم تجسم کردم مجسمه آزادی بود Smile
ولی بعدش اینقد از گرون بودن این شهر شنیدم و گفتن گرئنه و فلان و ... یه جورایی پشیمون شده بودم. و اصلا فکرشم نمیکردم مگر اینکه یه مسافرت به این شهر داشته باشم.
ولی میخوام دلمو بزنم به دریا و بیام ان وای ... ولی دوستانی که اونجا هستن یا اطلاعاتی دارن خواهش میکنیم کمک کنن.
اگه کسی میدونه زیپ کد منطقه خوب ان وای چنده که هم گرون نباشه زیاد و هم امن باشه؟
و ازتون میخوام که از کنجه در بیارید این تاپیک رو ...
جالبیش اینجاس که پایتخت جهان داره خاک میخوره تاپیکش ولی این سیلیکون ولی و سیلیکون داوود و علی آباد کتول هر روز طرفداراش بیشتر میشه Smile
[font=Tahoma]منتظرسرا عضو سبز میپذیردCool
[/font]
[font=Verdana]
کدام کشورها برای سفر نیاز به ویزا ندارند
[/font]

پاسخ
نیویورک در بین 9 ابر شهر آمریکا که دارای بیش از یک میلیون جمعیت هستند بیشترین جمعیت را دارد (بیش از 8 میلیون نفر). این شهر از نظر نمره کلی در رتبه 7 هست. دو نقطه ضعف عمده این شهر اول هزینه های سرسام آور زندگی و دوم آب و هوای نامناسب نسبت به 8 شهر دیگه هست. در عوض از لحاظ جرم و جنایت و مسکن وضعیت بهتری نسبت به بقیه دارد. منبع: www.areavibes.com
[عکس: attachment.php?aid=3316]

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
هللللووووووووووووو .... کسی نیست ما را یاری دهد ... ؟
[/font]
[font=Verdana]
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، nasim ، mori ، لاتاری ، philter ، حاجی واشنگتن ، alirezanz ، msar ، jsmlz
(2013-11-24 ساعت 22:51)soli asali نوشته:  من همیشه نیویورک رو دوست داشتم زندگی تو این شهر مثل خواب و رویا بوده برام.
ولی بعدش اینقد از گرون بودن این شهر شنیدم و گفتن گرئنه و فلان و ... یه جورایی پشیمون شده بودم. و اصلا فکرشم نمیکردم مگر اینکه یه مسافرت به این شهر داشته باشم.
ولی میخوام دلمو بزنم به دریا و بیام ان وای ... ولی دوستانی که اونجا هستن یا اطلاعاتی دارن خواهش میکنیم کمک کنن.
اگه کسی میدونه زیپ کد منطقه خوب ان وای چنده که هم گرون نباشه زیاد و هم امن باشه؟
جالبیش اینجاس که پایتخت جهان داره خاک میخوره تاپیکش ولی این سیلیکون ولی و سیلیکون داوود و علی آباد کتول هر روز طرفداراش بیشتر میشه Smile

دلیل اینکه پایتخت جهان داره خاک میخوره در درجه اول گرونی سرسام آورش هست و در درجه دوم تسلط نداشتن هموطنان عزیزمون به زبان انگلیسی هست و ریسک پذیری پایینشون و شاید خسته بودن از شهری مثل تهران و استرس هاش .
من خودم یک سال هست که لس آنجلس زندگی میکنم و راضی نیستم و درحال جا به جا شدن هستم که خب سختی های خاص خودش رو داره .
اولن ببینید کجا رو دوست دارید شما که اینجوری نیویورک رو دوست دارید باید برید و همونجا شروع کنید جای دیگه نمیتونین دووم بیارین اینجوری سختی های نیویورک هم یه چشمتون نمیاد.
من تجربه ام این رو میگه که شما درست دارید فکر میکنید من فقط به خاطر کاری که درش تخصص داشتم اومدم لس آنجلس حالا هم پشیمونم اگر همون اول رفته بودم جایی که دوست داشتم و صبر میکردم و از کم شروع میکردم الان زحمت جا به جایی رو دوباره نداشتم
پاسخ
(2013-11-26 ساعت 11:56)rimaya نوشته:  
(2013-11-24 ساعت 22:51)soli asali نوشته:  من همیشه نیویورک رو دوست داشتم زندگی تو این شهر مثل خواب و رویا بوده برام.

دلیل اینکه پایتخت جهان داره خاک میخوره در درجه اول گرونی سرسام آورش هست و در درجه دوم تسلط نداشتن هموطنان عزیزمون به زبان انگلیسی هست و ریسک پذیری پایینشون و شاید خسته بودن از شهری مثل تهران و استرس هاش .
من خودم یک سال هست که لس آنجلس زندگی میکنم و راضی نیستم و درحال جا به جا شدن هستم که خب سختی های خاص خودش رو داره .
اولن ببینید کجا رو دوست دارید شما که اینجوری نیویورک رو دوست دارید باید برید و همونجا شروع کنید جای دیگه نمیتونین دووم بیارین اینجوری سختی های نیویورک هم یه چشمتون نمیاد.
من تجربه ام این رو میگه که شما درست دارید فکر میکنید من فقط به خاطر کاری که درش تخصص داشتم اومدم لس آنجلس حالا هم پشیمونم اگر همون اول رفته بودم جایی که دوست داشتم و صبر میکردم و از کم شروع میکردم الان زحمت جا به جایی رو دوباره نداشتم

ما 4 روزه اومدیم نیوجرسی / نیویورک . تنها چیزی که خیلی عذاب آوره هوای سرده . البته مثل اینکه هنوز سرمای اصلی شروع نشده Big Grin اما در کل موج منفی نسبت به شهر های دیگه اینحا بیداد میکنه و من از هر کی که می پرسم وقتی اومده اینجا به هر زحمتی موندگار شده . نمی دونم چرا موندن ولی میگن خوب اینجا نیویورکه . کار و تحصیل هم بظاهر برای همه پیش اومده و زندگی گذرایی رو دارن کسی ناله نکرد . برای یک اطاق 1350 تا توی منهتن اجاره میداد یکی از بچه ها گفت جای دیگه خونه فول آپشن میشه گرفت اما با این حال زندگی می کرد . این چیزی بوده که من توی این چند روز فهمیدم
2013EU21XX
ورود 22 نوامبر 2013
نیویورک
پاسخ
(2013-11-26 ساعت 20:58)deineath نوشته:  
(2013-11-26 ساعت 11:56)rimaya نوشته:  

ما 4 روزه اومدیم نیوجرسی / نیویورک . تنها چیزی که خیلی عذاب آوره هوای سرده . البته مثل اینکه هنوز سرمای اصلی شروع نشده Big Grin اما در کل موج منفی نسبت به شهر های دیگه اینحا بیداد میکنه و من از هر کی که می پرسم وقتی اومده اینجا به هر زحمتی موندگار شده . نمی دونم چرا موندن ولی میگن خوب اینجا نیویورکه . کار و تحصیل هم بظاهر برای همه پیش اومده و زندگی گذرایی رو دارن کسی ناله نکرد . برای یک اطاق 1350 تا توی منهتن اجاره میداد یکی از بچه ها گفت جای دیگه خونه فول آپشن میشه گرفت اما با این حال زندگی می کرد . این چیزی بوده که من توی این چند روز فهمیدم

این جوری که من متوجه شدم از اصول و شرایط آمریکا .. . این هست که دقیقا مثل ایران و نیویرک دقیقا مثل تهران میمونه. شرایط کاری بهتر تو نیویرک پیدا میشه تا جاهای دیگه .
دست مزدها بالاتره، هرچقدر در بیاری به همون اندازه هم باید خرج کنی. یعنی اگه 1350 تا اجاره یه اطاق میدی حتما دستمزد بالاتری نسبت به تگزاس میگیری.
و تفاوت ایران و آمریکا تو اینه که مثل شهروندان و مدیران محترم شرکت ها سعی نمیکنن قانون کار رو دور بزنن و حداقل حقوق 500 تومانی رو بگن 250 تومان طرف مقابل هم بگه کاچی به از هیچی و قبول کنه!!!!
اونجا الایت به ایالت قانون کار و زندگی فرق میکنه و همینطور دستمزد ها .
به نظر من بهتره که آدم از نیویورک و شهر های بزرگ شرو کنه چون هم زود تر کار گیر میاد و پولی که از اینجا با خودت بردی هدر نمیره و هم اینکه بعد از استیت این شدن کلی از بقیه جلویی و تو بهترین جای دنیا داری زندگی میکنی و عادی شده همه شرایط برات !
[/font]
[font=Verdana]
[/font]

پاسخ
(2013-11-26 ساعت 21:39)soli asali نوشته:  این جوری که من متوجه شدم از اصول و شرایط آمریکا .. . این هست که دقیقا مثل ایران و نیویرک دقیقا مثل تهران میمونه. شرایط کاری بهتر تو نیویرک پیدا میشه تا جاهای دیگه .
دست مزدها بالاتره، هرچقدر در بیاری به همون اندازه هم باید خرج کنی. یعنی اگه 1350 تا اجاره یه اطاق میدی حتما دستمزد بالاتری نسبت به تگزاس میگیری.
و تفاوت ایران و آمریکا تو اینه که مثل شهروندان و مدیران محترم شرکت ها سعی نمیکنن قانون کار رو دور بزنن و حداقل حقوق 500 تومانی رو بگن 250 تومان طرف مقابل هم بگه کاچی به از هیچی و قبول کنه!!!!
به نظر من بهتره که آدم از نیویورک و شهر های بزرگ شرو کنه چون هم زود تر کار گیر میاد و پولی که از اینجا با خودت بردی هدر نمیره و هم اینکه بعد از استیت این شدن کلی از بقیه جلویی و تو بهترین جای دنیا داری زندگی میکنی و عادی شده همه شرایط برات !

نمی دونم حرفتون درسته یا نه دقیقا اما منم دارم اینکارو می کنم . اولین دلیلش اینه که اینجا یکی از بهترین دوستام هستش و نیاز به حمایش دارم و می ترسیدیم همیشه جایی برم که استارتشو تنهایی بزنم و امیدوارم پشیمون نشم.

اینجا اولین چیزی که بهم گفتن ، گفتن که تو منهتن که رانندگی می کنی یاد رانندگی توی کوچتون می فتی . پر چاله چوله و .. وقدی دیدیم تعجب کردم 100 رحمت به تهران! از اونجا که خارج میشی همه جا یکسانه تقریبا . الانم که توی نیوجرسی هستیم همین طوره خبری از برج های بلند و صر صدای آدما نیست . احتمالا این آرامش رو همجا میشه بهش رسید .

چیزی که توی رویای من بود شاید این نبود اما تحقق بخشیدن به رویا رو فکر کنم خودم باید بدم .
یه چیز دیگه انصافا ، خونه اینجا خیلی تفاوتی با لوس آنجلس نداره ، فرقش اینه که خارج از منهتن و 10-20 مایل اونور تر به قول خودشون نصف میشه قیمت ها .
در مورد تکس هم هنوز نفهمدیم چطوریه ! فقط فهمدیم کارگران زحمت کش ( احتمالا کار اول من ) قراره 8.5-9 دلار بگیرن منتهای تکس .

اصافه کنم که من ، هیچ گونه تحقیقی در مورد شهر های مختلف نکردم تا قبل اینکه بیام . یعنی بی تردید ، بلیط نیویرک گرفتم اومدم تا بعدا تصمیم بگیرم . اونایی که آپشن های مختلفی دارن و اطلاعات جامعی هم جمع می کنن و در نهایت یکی رو ندارن که ساپورتشون کنه بدو ورود ، باید تامل بیشتری انجام بدن و تصمیم درستی بگیرن ، مثال رفتن من خیلی یهویی و بی برنامه بوده قاعدتا .

سپاس
2013EU21XX
ورود 22 نوامبر 2013
نیویورک
پاسخ
(2013-11-27 ساعت 16:02)deineath نوشته:  
(2013-11-26 ساعت 21:39)soli asali نوشته:  این جوری که من متوجه شدم از اصول و شرایط آمریکا .. . این هست که دقیقا مثل ایران و نیویرک دقیقا مثل تهران میمونه. شرایط کاری بهتر تو نیویرک پیدا میشه تا جاهای دیگه .

نمی دونم حرفتون درسته یا نه دقیقا اما منم دارم اینکارو می کنم . اولین دلیلش اینه که اینجا یکی از بهترین دوستام هستش و نیاز به حمایش دارم و می ترسیدیم همیشه جایی برم که استارتشو تنهایی بزنم و امیدوارم پشیمون نشم.

اینجا اولین چیزی که بهم گفتن ، گفتن که تو منهتن که رانندگی می کنی یاد رانندگی توی کوچتون می فتی . پر چاله چوله و .. وقدی دیدیم تعجب کردم 100 رحمت به تهران! از اونجا که خارج میشی همه جا یکسانه تقریبا . الانم که توی نیوجرسی هستیم همین طوره خبری از برج های بلند و صر صدای آدما نیست . احتمالا این آرامش رو همجا میشه بهش رسید .

چیزی که توی رویای من بود شاید این نبود اما تحقق بخشیدن به رویا رو فکر کنم خودم باید بدم .
یه چیز دیگه انصافا ، خونه اینجا خیلی تفاوتی با لوس آنجلس نداره ، فرقش اینه که خارج از منهتن و 10-20 مایل اونور تر به قول خودشون نصف میشه قیمت ها .
در مورد تکس هم هنوز نفهمدیم چطوریه ! فقط فهمدیم کارگران زحمت کش ( احتمالا کار اول من ) قراره 8.5-9 دلار بگیرن منتهای تکس .

اصافه کنم که من ، هیچ گونه تحقیقی در مورد شهر های مختلف نکردم تا قبل اینکه بیام . یعنی بی تردید ، بلیط نیویرک گرفتم اومدم تا بعدا تصمیم بگیرم . اونایی که آپشن های مختلفی دارن و اطلاعات جامعی هم جمع می کنن و در نهایت یکی رو ندارن که ساپورتشون کنه بدو ورود ، باید تامل بیشتری انجام بدن و تصمیم درستی بگیرن ، مثال رفتن من خیلی یهویی و بی برنامه بوده قاعدتا .

سپاس
دوست بسیار عزیز من Smile شما میتونی بهترین راهنما برای این تاپیک باشی Smile
خوشحالم که یکی پیدا شد بالاخره Smile
میشه بگی اگه 10-20 مایل از منهتن بریم اون طرفتر به کجا میرسیم؟؟؟ ( اسم محله ) و اجارش چقدره ؟
[/font]
[font=Verdana]
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: mahbube ، زری وحدتی ، shadi79 ، لاتاری ، philter ، armin021 ، alirezanz ، we are one ، faraz15 ، msar ، soheil1993 ، jsmlz
(2013-11-27 ساعت 18:22)soli asali نوشته:  دوست بسیار عزیز من Smile شما میتونی بهترین راهنما برای این تاپیک باشی Smile
خوشحالم که یکی پیدا شد بالاخره Smile
میشه بگی اگه 10-20 مایل از منهتن بریم اون طرفتر به کجا میرسیم؟؟؟ ( اسم محله ) و اجارش چقدره ؟

والا راستش من خیلی اسم محله ها رو نمی دونم . امروز برای بار سوم رفتم فقط سوال جواب کردم آمار دستم اومده .

چیزی که مشخصه ،
توی منهتن و بروکلین آپارتمان 1 خوابه +2000 تاس . چند تا از بچه ها خونه بزرگ گرفته بودن شیر کرده بودن که بصرفه براشون .
در مقابل ، نیوجرسی سیتی ، که اونور منهتن و ایالت کناری و اونور آب به قول معروف قیمت ها تقریبا 20-30 % پایین تره ، و هر چه دور میشیم پایی تره .

شهری که من توشم ، لیندن در نیوجرسی حدود 35 دقیقه راه تا نیویورک ، خونه معمولی حدود 800 تا 1000 تاس .

یه چیز دیگه هم مهمه هزینه طی کردن مسافت های اینجاس . بنزین / پول عوارض بین شهری / اتوبوس و مترو / .. که می تونه توی انتخاب کار و خونه تاثیر بزاره
2013EU21XX
ورود 22 نوامبر 2013
نیویورک
پاسخ
با توجه به کمبود اطلاعات ما از قلب تپنده و تجاری آمریکا تصمیم گرفتم تا جای ممکن اطلاعات بیشتری در مورد وضعیت زیپ کدهای این ابر شهر از سایت های اینترنتی مرتبط جمع آوری کنم. حاصل این تلاش 4 ساعته در شب اولین عید شکرگزاری ما در آمریکا پست حاضر است. برای این بررسی از دو وبسایت معروف یعنی http://www.bestplaces.net و http://www.areavibes.com استفاده کردم. با جستجوی نیویورک در سایت اول مشخص شد که این شهر دارای 181 زیپ کد هست. زیپ کدها را در سایت دوم وارد و نمره ها را در لیست ضمیمه پست وارد کردم. 9 زیپ کد شامل 10007، 10012، 10013، 10014، 10021، 10028، 10065، 10075، 10128 با نمره 82 بهترین زیپ کدها و دو زیپ کد 10454 و 10474 با نمره 61 بدترین زیپ کدها هستند.

[عکس: attachment.php?aid=3324]

[عکس: attachment.php?aid=3325]

بهترین زیپ کدها با رنگ آبی و بدترین ها با رنگ قرمز در جدول ضمیمه مشخص شده اند. وضعیت بقیه زیپ کدها هم در جدول درج شده است. لازم به ذکر است که نمره شهر نیویورک 73 هست. برای پیدا کردن محدوده زیپ کدها کافیست آن را در گوگل مپ وارد کنید. با آرزوی موفقیت و زندگی سراسر شادی برای کاربران مهاجرسرا در این شهر رویایی. اولین عید شکرگزاری بر همه مهاجرسراییان و به خصوص تازه مهاجران و برندگان لاتاری 2013 مبارک. سعید. رالی. اولین دقایق 28 نوامبر 2013.

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

.pdf   New York-zip codes-rankings.pdf (اندازه 275.97 KB / تعداد دانلود: 286)
پاسخ
رفقا یک کمی دقت کنید با احترام به دوست تازه واردمون به نیویورک همون طور هم که خودشون اشاره کردن به نظر من ایشون زوده که بخوان کسی رو راهنمایی کنن من خودم بعد از یک سال زندگی و کار تو لس آنجلس هنوز میترسم کسی رو راهنمایی کنم Smile
به نظر من بهترین مرجع خوندن فروم های انگلیس زبان هست مخصوصن اونهایی که دوتا شهر رو برای زندگی با هم مقایسه کردن فرضن آستین رو با سن دیگو یا نیویورک رو با سن فرانسیسکو
بعد از تمام این حرف ها باز هم تأکید میکنم هرجارو که دوست دارید مستقیم برید همونجا و برای جمع آوری اطلاعات هم اگر تو این فروم کسی نیست تا کمکی کنه مثل صفحه نیویورک و بوستون دوتا شهر محبوب من Smile بهترین گزینه فروم های انگلیسی زبان هست
اما اونجوری که دوستان و فامیل های من که چند سالی هست نیویورک زندگی میکنن میگن اگر میخواید پایتخت دنیا زندگی کنید بهتره خود منهتن یا جاهای خوب بروکلین ساکن بشید و اگر هم هزینه ماشین و رفت و آمد و بیمه و اینها براتون مهم نیست میتونید در شهرهای اطراف ساکن بشید و برای گشت و گذار به منهتن تشریف ببرید .
البته یکی از دوستای من از یکی از شهرهای اطراف با یه اتوبوس همیشه به منهتن رفت وآمد میکنه
پاسخ
تاریخچه درخت کریسمس راکفلر نیویورک
پاسخ
تشکر کنندگان: amin arefi ، deineath ، mori ، soli asali ، armin021 ، alirezanz ، msar ، jsmlz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان