کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین شغل من پس از ورود به آمریکا چی بود؟
(2012-04-30 ساعت 07:09)javad_2 نوشته:  سلام

اولین شغل من در آمریکا مکانیک خودرو هست و ۷ تا همکار دارم که ۴ تا ...

جواد جان
بسیار ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربه ات. پس شما با این حساب به کار مکانیکی وارد بودین؟
کار مکانیکی اینجا خیلی خوبه اگه واقعا کار بلد باشه آدم. حیف که ایران یاد نگرفتیم. البته مکانیکی کاری هم نیست که یک ماهه شش ماهه یک ساله یاد گرفت. با این تکنولوژی ماشینها واقعا دیگه خیلی پیچیده و فنی شده.
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، mavarfan ، SH1A2R3 ، vroom ، mhb161 ، soli asali ، copol
دقیقا yami جان

برای تعویض یک فیلتر روغن باید برم سراغ یک کتاب قد دایرتالمعارف نوع ماشینو پیدا کنم سال ساختشم در بیارم و قدرت موتور بعد تازه کد فیلتر رو که بهم داد بعد برای نوع روغن و مقدارش باید برم سراغ رایانه ببینم چقدر روغن میخوره
ولی‌ تنها خوبی‌ که اینجا داره فقط قطعه عوض می‌شه چون هزینهٔ تعمیر بیشتر از تعویضه

پاسخ
(2012-04-30 ساعت 07:45)javad_2 نوشته:  دقیقا yami جان

برای تعویض یک فیلتر روغن باید برم سراغ یک کتاب قد دایرتالمعارف نوع ماشینو پیدا کنم سال ساختشم در بیارم و قدرت موتور بعد تازه کد فیلتر رو که بهم داد بعد برای نوع روغن و مقدارش باید برم سراغ رایانه ببینم چقدر روغن میخوره
ولی‌ تنها خوبی‌ که اینجا داره فقط قطعه عوض می‌شه چون هزینهٔ تعمیر بیشتر از تعویضه

حالا شما چند سال سابقه کار مکانیکی قبلا داشتین؟
یک سوال دیگه هم داشتم در مورد شرایط کارت بود. کلا میخوام بدونم فشار کار و فشردگی وظایف و سرعت عمل در محیط کار چقدره؟ ازون کاراست که یک لحظه هم فرصت سر خاراندن پیدا نمیشه کرد یا ازوناست که هر ساعت یک ده دقیقه ای میشه استراحت کرد؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، mavarfan ، tamanna ، SH1A2R3 ، mhb161 ، soli asali
راستشو بخواهی من اصلا تجربه مکانیک نداشتم کارم در ایران مونتاژ بود

ولی‌ تقریبا روز اول یک قسمت کار رو برام توضیح دادن و از همون روز بصورت جدا و کار انفرادی کار کردم ولی‌ صاحب کار به همکارم گفت که کاهارو یادم بدن اونجا همه مکانیک هستن و تو این مدت خیلی‌ ازشون کار یاد گرفتم

کار ما از اون کارها نیست که وقت سر خاراندن نداشته باشی‌ تاکید هم روی درست و دقیق کارکردن تا عجله و بدون ایمنی و اشتباه کلا از کار خودم در ایران راحت تر و بدون استرس تره اول فکر می‌کردم یه شاگرد مکانیک میشم که همش باید کارگاه رو جارو کنم ولی‌ دیدم برعکس همش درگیر ماشینم تا کار دیگه کارمم سبک و راحته بد از ۱۱ ساعت کار بیشتر وقتا میام خونه تازه میریم بیرون تا دیروقت

پاسخ
(2012-04-29 ساعت 07:42)javad_2 نوشته:  سلام دوستان

دیروز من اولین حقوق کارم در آمریکا رو بد از ۲هفته گرفتم با اینکه قرار بود ساعتی‌ ۷$ به من بدن بهم گفتن ساعتی‌ ۹$ بهت دادیم و ساعت کارمم اضافه کردن شنیدم اوضاع اقتصادی خوب شده و کارخانه‌ها دوباره دارن نیرو جذب می‌کنن و فعالیتشان رو بطور نرمال از سر گرفتن این یه خبر خوب برا شماست که مردد هستین، اگه ایالت و شهرو خوب انتخاب کنید مطمئن باشید زیاد از جیب نمیخورید و زود کار پیدا کرده و از درامد خرج می‌کنید

انهأ که ویزا دارن اوضاع ارز اینقدر مهم نیست که زبان مهمه بجای اینکه فکر ۱۰ تومن بالا یا پایین شدن دلار باشن بفکر یاد گرفتن ۱۰ کلمه انگلیسی‌ باشن که بجای سود ۱۰۰هزرتومنی روی ارز ۱۰ میلیون ضرر هزینه وقت و یادگیری زبان و کار اینجا نکنن

به امید دیدار

موفق باشید

سلام و سپاس كه با اين همه صداقت تجربيات ارزشمندتون رو با ما سهيم شديد.يك سوال داشتم. فرمودين خانمتون هم كار ميكنن. ميشه بفرمائيد به عنوان يك خانم اولين بار كجاها دنبال كار گشتن و الان كجا كار ميكنن. اگه در رابطه با پيدا كردن كار هر توصيه مفيدي كه به ذهنتون برسه به ما بگيد ممنون ميشيم.
2012AS00041XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 15 Jul
سفارت: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , jul 25
کارنت شدن:june
دریافت نامه دوم:19 april
مصاحبه:12 june
دریافت کلیرنس:در انتظار كلير
2 نفر
هزینه ها:14000عکس+74000 DHl+ عكس12000+10000 بانك+200000 ترجمه+ 64000dhl+واكسنها 141000 +بليط 560000 تركيش فقط رفت

پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، M_star1316 ، tamanna ، hoda2012 ، SH1A2R3 ، Farshid22 ، mhb161 ، azadeh212 ، Kingrazor ، شهلا 1346 ، soli asali
سلام دوستان

کامیلا جان همسر من زبانش عالیه و مترجم ۶ تا زبان زنده دنیاس ولی‌ اینجا آمریکا هست و خیلی‌ سخته طبق مدرکی‌ که خارج از آمریکا گرفتی‌ کار بگیری من همسرم مدرک لیسانسشو از رومانی گرفته ولی‌ اینجا نتونست کار مترجمی بگیره فعلا البته چون نیاز به کار داشتیم از صندوقدار شروع کرد درآمدشم خوبه , برا یه خانم اینجا دقیقا همون کارایی که برا آقایون هست برا خانوما هم هست دوست من همسرش مامائ خونده بود و در ایران مطب داشت اینجا بهش گفتن باید یک دوره ۸ ماه ببینی‌ تقریبا ۱۰۰۰۰$ پولشه تا اینجا بتونی‌ به عنوان یک مامائ کار کنی‌ ,برا هر کاری باید دوره خود اینجا رو ببینی‌ و مدرک خودشونو بگیری ولی‌ کار هست و اگه توانایی شما بالا باشه همون چند ماه اول میرید بالا چون اینجا توانائی و خلاقیت شما مهمه نه رنگه پوست و ملیّت , اکثرا وقتی‌ نتونن کار بگیرن تقصیرو میندازن گردن ایرانی‌ بودنشون ولی‌ من ندیدم اینجا چیز بدی راجع ایرانی‌‌ها بگن همه میگن آدمهای تحصیلکرده و باهوشین

اینجا زبان انگلیسی مثل هوا برا زندگی‌ می‌مونه زبان بلد باشین اینجا کار پیدا کردن و گرفتن خیلی‌ راحته

دفترهای کاریابی و سایتهای زیادی اینجا برای پیدا کردن کار هست که میتونین بهش مراجعه کنین ولی‌ حضوری هم میتونین به شرکتها مراجعه کنین اینجا شرکتهأی هستن که کارشون تامین نیرو برا شرکتها و کارخانه‌‌‌ها هست به اینها هم می‌شه مراجعه کرد اگه اون شرکت یا کارخانه‌‌ از کار شما خوشش بیاد مستقیم با خودتون قرارداد می‌بنده

معمولا روزهایی اول چون کار پارت تایم میدن از بیمه‌ خبری نیست ولی‌ کارتون اگه فول تایم باشه بیمه هم میشین و در صورت بیکار شدن حقوق میگیرین

هر ایالت یک حداقل حقوق برا خودش داره ولی‌ کمتر از ۷$ برا هر ساعت معمولا نیست دیگه

اینو قبلان گفتم بازم تکرار می‌کنم اگه در ایران مدیرعامل بودی اینجا باید به یه کارمند فکر کنی‌ ولی‌ خیلی‌ زود مدیر میشی‌ پس توقع تون رو کم کنین خجالت رو کنار بذارید و اینجا از صفر شروع کنید مطمئن باشید زودتر از اون چیزی که فکر می‌کنید موفق میشید اینو از آدمهای که اینجا شناختم و باهاشون همصحبت شدم میگم
اینجا خیلی‌ مالیات می‌گیرن یعنی‌ اینجا هر چیزی بگیری یا هر کاری انجام بدی باید مالیات اونو بدی البته خدمات هم میدن بهت ولی‌ چیزی که روزهایی اول حتما جلب توجه می‌کنه همون tax هست براتون

به امید دیدن همهٔ شما در آمریکا

پاسخ
بينهايت سپاسگذارم.داشتن دوستاني مثل شما در اين محيط مجازي بر اي ما در زندگي اينده اميدبخش و ارامبخش هست.باز هم سپاسگذارم. منتظر خبرهاي موفقيت هر چه بيشتر شما وهمسرتون هستيم.
خدا با ماست.
2012AS00041XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 15 Jul
سفارت: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , jul 25
کارنت شدن:june
دریافت نامه دوم:19 april
مصاحبه:12 june
دریافت کلیرنس:در انتظار كلير
2 نفر
هزینه ها:14000عکس+74000 DHl+ عكس12000+10000 بانك+200000 ترجمه+ 64000dhl+واكسنها 141000 +بليط 560000 تركيش فقط رفت

پاسخ
تشکر کنندگان: Farshid22 ، erfan AK ، afshinghwink ، mhb161 ، Kingrazor ، شهلا 1346 ، soli asali
من هم از شما تشکر می کنم امیدوارم بقیه دوستان هم تجربیاتشون را در اختیار بقیه بگذارند. من هم حدود 3 ماهه اومدم هنوز کاری پیدا نکردم ولی به محض اینکه کاری پیدا کنم حتما می نویسم.
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، afshinghwink ، mhb161 ، شهلا 1346 ، soli asali
(2012-04-30 ساعت 07:09)javad_2 نوشته:  سلام

اولین شغل من در آمریکا مکانیک خودرو هست و بعد از 2 ماه این کار رو گرفتم من ۷ تا همکار دارم که ۴ تا آمریکایی و ۲ تا ایرانی‌ و یک عراقی هستن صاحب کار ایرانی‌ و مرد خیلی‌ خوبیه من ساعتی‌ ۹$ حقوق میگیرم برا شروع و در هفته ۳ روز میرم سر کار از ساعت ۷.۳۰ تا ۱۷ و ۴۵ دقیقه وقت ناهار دارم کارم خوبه و توی چند روز اول کارهای زیادی یاد گرفتم اینجا اگه کمی‌ زبان و قانون بلد باشی‌ سریع میتونی‌ برای خودت کار کنی‌ ما هنوز ماشین نداریم این صاحب کارم خیلی‌ خوبه و میاد مارو میبره میگردونه و تماماً مثبت زبانم خوب نیست و بیشتر وقتها هم انگلیسی‌ و هم فارسی صحبت می‌کنه بهامین بخاطر اینه که هم با اسم فنی‌ قطعات اشنا بشم هم زبانم راه بیفته و همیشه اینو بهم میگه که باید اینجا برای خودت کار کنی‌ تا پیشرفت کنی‌ و بهم یاد میده چکار کنم

با این حقوق هم اجاره خونه میدم هم هزینهٔ غذا خانمم هم کار می‌کنه و حقوق اونم هست که ساعتی‌ ۸$ میگیره من کلا با ۵۰۰۰$ اومدم آمریکا و بعد از ۴ماه هنوز حدود ۲۵۰۰$ دارم که با این درامد که داریم شاید ۲ماه دیگه همون ۵۰۰۰$ دوباره بیاد تو حسابمون به عنوان پس‌انداز من هیچیزی از زندگیمو در ایران نفروختم چون مطمئن بودم با این مبلغ کم هم موفق میشم و می‌تونم گلیم خودمو بیرون بکشم من اومدم تو این کشور که به آرزوهام برسم و مطمئنم که می‌رسم

شما هم با آرزوهای بزرگ بیأن و برای رسیدن به اونها تلاش کنید مطمئن باشید اینجا جائی‌ هست که میتونید بهشون برسید آدمهای دورو بر من همشون موفقن و این نوید برای ما هست که موفق میشیم در کنار اینها

با آرزوی موفقیت برای خودم و همهٔ شما دوستان

سلام داداش گلم.
آقا جواد من خيلي از پست هاي شما را خوندم و از خوندن همشون واقعا لذت بردم.
انشاءالله از اينکه هستيد هم موفقتر و بهتر بشه زندگيتون.
خداييش بهتر از اين ديگه واسه يه تازه مهاجر نميشه.
آقا يه سؤال شما چيکار کرديد که خدا اينقدر گوني گوني لطف و رحمت به شما داده؟خيلي نماز خونديد؟ همه ي روضه هاتونا گرفتيد؟چي کار کرديد که هم لاتاري قبول شديد هم کار پيدا کرديد هم ...
به خدا اشکم سرازير شده دارم مي نويسم.
خسته شدم از اين زندگي لعنتي تو ايران .
امسالم که قبول نشدم.
بگيد تو رو خدا چيکار کرديد که اينجوري شديد.
چرا واسه من يه اپسيلون از اين اتفاقا نمي افته.
به خدا حصرت به دل شدم ديگه.
درد من تنهایی نیست،بلکه مرگ ملتی است که گدایی راقناعت، بی عرضگی راصبر،وباتبسمی برلب این حماقت راحکمت خداوندمی نامد.
گاندی
پاسخ
تشکر کنندگان: jake ، Farshid22 ، afshinghwink ، mehdi110 ، شهلا 1346 ، soli asali
(2012-05-02 ساعت 12:12)zaherbin نوشته:  
(2012-05-02 ساعت 12:06)ama نوشته:  من هم از شما تشکر می کنم امیدوارم بقیه دوستان هم تجربیاتشون را در اختیار بقیه بگذارند. من هم حدود 3 ماهه اومدم هنوز کاری پیدا نکردم ولی به محض اینکه کاری پیدا کنم حتما می نویسم.
چه ایالتی ساکن هستید دوست عزیز.
انشاالله کار پیدا میکنید

کالیفرنیا هستم دوست عزیز
پاسخ
تشکر کنندگان: zaherbin ، Farshid22 ، mhb161 ، soli asali
سلام دوستان

فرزاد عزیز اومدن من به آمریکا خودش داستانی بود من قصد اومدن اینجا رو نداشتم میخواستیم بریم کانادا , روزی همسرم تماس گرفت گفت ثبت نام لاتاری هست می‌خوای ثبت نام کنی‌ یه عکس بگیر بفرست منم گفتم خرجی که نداره فرستادم بد از ۷ یا ۸ ماه بود همسرم گفت یه نامه اومده از آمریکا فکر کنم سرکاریه نوشته که جواد برنده شده و فرم‌های پیوست رو پر کنید و به آدرس پست کنید خودش زنگ زد به kcc و اونا برنده شدن منو تائید کردن بعد روند مهاجرت ما و کشورش عوض شد بعد از اون بود که من خیلی‌ برای رفتن تلاش کردم چون مدرک تحصیلیمو قبول نکردن مجبور شدم توی ۳ ماه پیش دانشگاهی بگیرم من ویزا رو تقریبا روزهایی آخر گرفتم ولی‌ کنسول آمریکا خیلی‌ مرد بود بهم گفت تو مدرک تحصیلیتو بفرست من همون روز بهت ویزا میدم همسرم ساعت ۸.۳۰ صبح مدرک رو داد ساعت ۳ بعدازظهر ویزا تو پاسپورتم بود اینو بهت بگم مهم خواست شماست اگه واقعا قصدت رفتن باشه حتما میری خدا میگه از تو حرکت از من برکت تو دنبالش باش مطمئن باش میتونی‌ بری البته من اقامت اروپا رو هم دارم ولی‌ هیچوقت از اونجا خوشم نیومد و هیچوقت اونجا زندگی‌ نکردم

برای کار در اینجا باید بگم من قصد داشتم کمی‌ استراحت کنم بعد کار و برا ی همین خیلی‌ از روز اول نرفتم دنبال کار نکه بهش فکر نکردم نه ولی‌ خودمو خیلی‌ نکشتم برا پیدا کردن بد از ۱۵ سال کار در ایران نیاز به کمی‌ استراحت داشتم بعدشم که شروع کردم به گشتن خجالت رو گذاشتم کنار و اول کارای تخصصی که قربونش برم محلمم نزاشتن بعد توقع مو کم کردم تا به اینجا رسیدم راستشو بخواهید به هرکسی که می‌شناختم صحبت کردم و خدارو شکر کارم درست شد ولی‌ این استارت در اینجا هست آرزوهای من بزرگتر از این حرفاست اگه عمری بود و ما در خدمتتون بودیم براتون مینویسم پیشرفت هامو

راجع شما دوست عزیز که در کالیفرنیا هستین , روزهایی اول ما هم میخواستیم بریم اونجا ولی‌ خیلی‌‌ها بهمون گفتن اونجا فقط هزینهست از کار خبری نیست ، شما هم تازه امدی اگه راهی‌ برا رفتن جای دیگه داری از اونجا بیا بیرون و برا کار و شروع زندگی‌ حداقل برا اول زندگیت ایالت و شهر دیگرو امتحان کن تا آمریکا برات بیک جای دوستداشتنی و جذاب تبدیل بشه البته این نظر من شاید اوضاع برا شما جور دیگه باشه

به امید موفقیت همه شما عزیزان

پاسخ
(2012-05-02 ساعت 20:32)javad_2 نوشته:  سلام دوستان
فرزاد عزیز اومدن من به آمریکا خودش داستانی بود ...

جواد آقا ممنون از توضیحاتتون. اگه فضولی نباشه اقامت کدوم کشور اروپایی رو دارین که ازش راضی نیستین؟ والا ما که اینجا هی گوشمون اینو میشنوه که اروپا خیلی وضع کار رو بار بهتره. ممنون میشم تجربه تون رو در این زمینه به اشتراک بذارین.
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad-it ، golesang ، mhb161 ، soli asali
yami جان من اقامت کشور رومانی رو دارم ولی‌ کارت اقامت من مربوط به کّل اتحادیه اروپا هست من از سال ۲۰۰۸ رزیدنت اروپا بودم ولی‌ فقط برا تفریح و دیدن خانواده همسرم میرفتم راجع کار هیچوقت کار کردن حتی در آلمان که رفتم برام جذاب نبوده چون خودم از شلوغی خسته شدم اونجا هم که خیلی‌ شلوغه اینجا مردمش خیلی‌ گرمتر از اروپا هستن و زنده تر

پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، Aero ، hoda2012 ، farzad-it ، frozen mind ، كاميلا ، golesang ، mitr.p ، iraniha ، Farshid22 ، mhb161 ، Kingrazor ، soli asali ، copol
(2012-05-02 ساعت 21:06)javad_2 نوشته:  yami جان من اقامت کشور رومانی رو دارم ولی‌ کارت اقامت من مربوط به کّل اتحادیه اروپا هست من از سال ۲۰۰۸ رزیدنت اروپا بودم ولی‌ فقط برا تفریح و دیدن خانواده همسرم میرفتم راجع کار هیچوقت کار کردن حتی در آلمان که رفتم برام جذاب نبوده چون خودم از شلوغی خسته شدم اونجا هم که خیلی‌ شلوغه اینجا مردمش خیلی‌ گرمتر از اروپا هستن و زنده تر

برادر شما احتمالا منظورتون ویزای شنگنه ؟ اقامت سراسری هم مگه هست ؟
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، saied-k ، mitr.p ، soli asali
(2012-05-03 ساعت 06:30)soheilbadami نوشته:  
(2012-05-02 ساعت 21:06)javad_2 نوشته:  yami جان من اقامت کشور رومانی رو دارم ولی‌ کارت اقامت من مربوط به کّل اتحادیه اروپا هست من از سال ۲۰۰۸ رزیدنت اروپا بودم ولی‌ فقط برا تفریح و دیدن خانواده همسرم میرفتم راجع کار هیچوقت کار کردن حتی در آلمان که رفتم برام جذاب نبوده چون خودم از شلوغی خسته شدم اونجا هم که خیلی‌ شلوغه اینجا مردمش خیلی‌ گرمتر از اروپا هستن و زنده تر

برادر شما احتمالا منظورتون ویزای شنگنه ؟ اقامت سراسری هم مگه هست ؟

فکر کنم دارندگان گرین کارت یا همان اقامت دایم کشور رومانی هم مانند اتباع رومانی بعلت عضو اتحادیه اروپا بودن میتونن بدون محدودیت در بقیه کشورهای اتحادیه اروپا زندگی کار و تحصیل کنند
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، soli asali

کاربران در حال بازدید این موضوع: