کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه - آنکارا
(2014-01-25 ساعت 00:19)mah65 نوشته:  
(2014-01-24 ساعت 23:25)denag نوشته:  
(2014-01-23 ساعت 22:33)mah65 نوشته:  سلام به همگی .پیشاپیش ممنون از کمکی که میکنید. من مصاحبه ام نزدیکه و خیلی استرس دارم Sad

با خوندن تجربیات دوستان سوالی برام پیش اومد که ممنون میشم کمکم کنید . توی نامه ای که از طرف ان وی سی دادن برای اعلام وقت سفارت، در قسمت مدارک همه رو نوشته که ان وی سی میفرسته سفارت . وکیل هم به ما گفت که هیچ مدرکی لازم نیست ببرم برای مصاحبه به جز نامه مصاحبه. این مدارکی که جلوی در میگیرن چیه جریانش ؟ من که به جز شناسنامه خودم بقیه مدارک رو هم اصل و هم ترجمه و هم کپی برابر اصل فرستادم برای ان وی سی باز هم دم در چیزی میخوان از من ؟

یک سوال دیگه اینکه من به خاطر انقضای کم گذرنامه ام مجبور شدم تمدیدش کنم. اما همراه مدارکی که فرستادم ان وی سی گذرنامه قدیمی ام هست . وکیل گفته که هم قدیمی رو ببر هم جدید رو و بگو تمدید کردم و مشکلی نیست. کسی تجربه مشابه ای داره ؟ آیا ایراد میگیرن ؟

دوست عزیز قبل از مصاحبه از طرف سفارت برای شما ایمیلی میاد که میگه چه مدارکی لازمه داشته باشید. ممکنه یک هفته زودتر بیاد. برای همسر من 4-5 روز زودتر اومد که دیر بود، چون اون موقع آنکارا بود! نهایتا نقص مدرک هم خورد. اینه که تجربه ما میگه شما اگر تمام مدارک رو هم فرستادید قبلا، ببینید تاریخ ترجمه هاتون کی بوده. اگر شناسنامه تون ترجمه قدیمیتر از 6 ماه داره، حتما یه ترجمه جدید ببرید. نمیخوام بهتون استرس بدم، ولی من همین مطلب رو توی این سایت خوندم و از وکیل پرسیدم، گفت نیاز ندارید، ما هم نبردیم، ولی لازم بود!
چقدر بد شد ... ما همه مدارک رو اصل دادیم به غیر از شناسنامه خودم ! ترجمه مدارک از شش ماه بیشتر گذشته همون سری اول که دادیم ولی کپی برابر اصل هاشون و اصل هاشون رو چند ماه پیش دادیم به ان وی سی ... من اگه بخوام ترجمه هم بکنم الان اصل هارو ندارم ... توی نامه ای که از ان وی سی دادن همه مدارک رو زده که میفرستن سفارت و انگار کامله همه چیز. یعنی امکان داره سفارت نامه بزنه و بخواد ؟ شما هم توی نامه ان وی سی همه چیزتون رو زده بود میفرستن سفارت ؟

تا جایی که میدونم فقط شناسنامه ترجمه جدید میخواد. از ما هم فقط همون رو خواستن. خیالتون راحت باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: baba manam sanaz ، mah65 ، romance33 ، hamed_na ، shadoow
سلام دوستان
به سایت سفارت آنکارا یه سری بزنید.
سایت 22 ژانویه آپ دیت شده.
انشا اله با خبرهای خوش بیایید.
CR1 - مصاحبه اول: 8 ژانویه 2014 آنکارا - مصاحبه دوم: 18 مارچ 2015 آنکارا - اخذ ویزا: 18 مارچ 2015 - مقصد: کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، shadoow
(2014-01-25 ساعت 01:03)denag نوشته:  
(2014-01-23 ساعت 22:33)mah65 نوشته:  سلام به همگی .پیشاپیش ممنون از کمکی که میکنید. من مصاحبه ام نزدیکه و خیلی استرس دارم Sad

با خوندن تجربیات دوستان سوالی برام پیش اومد که ممنون میشم کمکم کنید . توی نامه ای که از طرف ان وی سی دادن برای اعلام وقت سفارت، در قسمت مدارک همه رو نوشته که ان وی سی میفرسته سفارت . وکیل هم به ما گفت که هیچ مدرکی لازم نیست ببرم برای مصاحبه به جز نامه مصاحبه. این مدارکی که جلوی در میگیرن چیه جریانش ؟ من که به جز شناسنامه خودم بقیه مدارک رو هم اصل و هم ترجمه و هم کپی برابر اصل فرستادم برای ان وی سی باز هم دم در چیزی میخوان از من ؟

یک سوال دیگه اینکه من به خاطر انقضای کم گذرنامه ام مجبور شدم تمدیدش کنم. اما همراه مدارکی که فرستادم ان وی سی گذرنامه قدیمی ام هست . وکیل گفته که هم قدیمی رو ببر هم جدید رو و بگو تمدید کردم و مشکلی نیست. کسی تجربه مشابه ای داره ؟ آیا ایراد میگیرن ؟

دوست عزیز قبل از مصاحبه از طرف سفارت برای شما ایمیلی میاد که میگه چه مدارکی لازمه داشته باشید. ممکنه یک هفته زودتر بیاد. برای همسر من 4-5 روز زودتر اومد که دیر بود، چون اون موقع آنکارا بود! نهایتا نقص مدرک هم خورد. اینه که تجربه ما میگه شما اگر تمام مدارک رو هم فرستادید قبلا، ببینید تاریخ ترجمه هاتون کی بوده. اگر شناسنامه تون ترجمه قدیمیتر از 6 ماه داره، حتما یه ترجمه جدید ببرید. نمیخوام بهتون استرس بدم، ولی من همین مطلب رو توی این سایت خوندم و از وکیل پرسیدم، گفت نیاز ندارید، ما هم نبردیم، ولی لازم بود!
چقدر بد شد ... ما همه مدارک رو اصل دادیم به غیر از شناسنامه خودم ! ترجمه مدارک از شش ماه بیشتر گذشته همون سری اول که دادیم ولی کپی برابر اصل هاشون و اصل هاشون رو چند ماه پیش دادیم به ان وی سی ... من اگه بخوام ترجمه هم بکنم الان اصل هارو ندارم ... توی نامه ای که از ان وی سی دادن همه مدارک رو زده که میفرستن سفارت و انگار کامله همه چیز. یعنی امکان داره سفارت نامه بزنه و بخواد ؟ شما هم توی نامه ان وی سی همه چیزتون رو زده بود میفرستن سفارت ؟

تا جایی که میدونم فقط شناسنامه ترجمه جدید میخواد. از ما هم فقط همون رو خواستن. خیالتون راحت باشه

سلام دوستان
در داخل سفارت پاسپورت، 2 قطعه عکس و فرم PTT و دعوت به مصاحبه رو می خوان. یک سری مدارک دیگر مثل اصل شناسنامه و .. رو که خواستند ازتون، بهشون بگین که قبلا خواستید و براتون فرستادیم.نگران نباشید.
فقط مدارکی که از ترجمه شون بیشتر از یک سال گذشته باشه رو مجددا ترجمه جدیدش رو می خوان . در صورتی که اصل مدارک رو دارید قبل از رفتن ترجمه کنید و به همراه ببرید و اگر نزد اونهاست که متاسفانه این مشکل پیش میاد.
به من صراحتا گفتند که ما میدونیم که اصل شناسنامه و سند ازدواج شما پیش ماست متناسفیم ولی چون از ترجمه شون بیشتر از یک سال گذشته، وقتی کیس نامبرتون رو توی سایت دیدید بیائید سفارت و ترجمه جدید رو هم برامون بیارید.
به همین راحتی از خودشون سلب مسئولیت کردند. البته به خانم آفیسر گفتم که این مشکل مربوط به شماست که اصل مدارک رو از من گرفتید و بعد از زمان انقضا به من وقت مصاحبه دادید. گفت شما درست می گید و ما متاسفیم . به همین راحتی.
CR1 - مصاحبه اول: 8 ژانویه 2014 آنکارا - مصاحبه دوم: 18 مارچ 2015 آنکارا - اخذ ویزا: 18 مارچ 2015 - مقصد: کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، baba manam sanaz ، romance33 ، hamed_na ، mah65 ، a6l3i
(2014-01-25 ساعت 11:18)فری خانم نوشته:  

سلام دوستان
در داخل سفارت پاسپورت، 2 قطعه عکس و فرم PTT و دعوت به مصاحبه رو می خوان. یک سری مدارک دیگر مثل اصل شناسنامه و .. رو که خواستند ازتون، بهشون بگین که قبلا خواستید و براتون فرستادیم.نگران نباشید.
فقط مدارکی که از ترجمه شون بیشتر از یک سال گذشته باشه رو مجددا ترجمه جدیدش رو می خوان . در صورتی که اصل مدارک رو دارید قبل از رفتن ترجمه کنید و به همراه ببرید و اگر نزد اونهاست که متاسفانه این مشکل پیش میاد.
به من صراحتا گفتند که ما میدونیم که اصل شناسنامه و سند ازدواج شما پیش ماست متناسفیم ولی چون از ترجمه شون بیشتر از یک سال گذشته، وقتی کیس نامبرتون رو توی سایت دیدید بیائید سفارت و ترجمه جدید رو هم برامون بیارید.
به همین راحتی از خودشون سلب مسئولیت کردند. البته به خانم آفیسر گفتم که این مشکل مربوط به شماست که اصل مدارک رو از من گرفتید و بعد از زمان انقضا به من وقت مصاحبه دادید. گفت شما درست می گید و ما متاسفیم . به همین راحتی.
ببخشین که دوباره سوال میکنم. من گیج شدم. من ژانویه 2012 مدارک رو ترجمه کردیم و فرستادیم به uscis و بعد از اپروو و مراحل پرداخت و اینا و پنج ماه پیش اصل ها رو به همراه کپی برابر اصل و مدارک دیگه فرستادیم NVC و فقط شناسنامه من رو اصلش نفرستادیم ... یعنی الان میگن مثلا ترجمه سند ازدواجتون برای دو سال پیشه و قبول نمیکنن ؟؟؟ و من چک میخورم ؟؟
کتگوری : F2A // ارسال مدارک : 19 ژانویه 2012 / اپروو : 15 جون 2013 !! / دریافت کیس نامبر و پرداخت ها : 12 جولای 2013 / ارسال مدارک به NVC : سپتامبر ۲۰۱۳ / تاریخ شروع بررسی پرونده در NVC : اکتبر ۲۰۱۳ / تکمیل پرونده در NVC : دسامبر ۲۰۱۳ /مصاحبه : 25 فوریه 2014 / دریافت ویزا یک ضرب Smile
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
(2014-01-25 ساعت 18:09)mah65 نوشته:  
(2014-01-25 ساعت 11:18)فری خانم نوشته:  
(2014-01-24 ساعت 23:25)denag نوشته:  دوست عزیز قبل از مصاحبه از طرف سفارت برای شما ایمیلی میاد که میگه چه مدارکی لازمه داشته باشید. ممکنه یک هفته زودتر بیاد. برای همسر من 4-5 روز زودتر اومد که دیر بود، چون اون موقع آنکارا بود! نهایتا نقص مدرک هم خورد. اینه که تجربه ما میگه شما اگر تمام مدارک رو هم فرستادید قبلا، ببینید تاریخ ترجمه هاتون کی بوده. اگر شناسنامه تون ترجمه قدیمیتر از 6 ماه داره، حتما یه ترجمه جدید ببرید. نمیخوام بهتون استرس بدم، ولی من همین مطلب رو توی این سایت خوندم و از وکیل پرسیدم، گفت نیاز ندارید، ما هم نبردیم، ولی لازم بود!

سلام دوستان
ببخشین که دوباره سوال میکنم. من گیج شدم. من ژانویه 2012 مدارک رو ترجمه کردیم و فرستادیم به uscis و بعد از اپروو و مراحل پرداخت و اینا و پنج ماه پیش اصل ها رو به همراه کپی برابر اصل و مدارک دیگه فرستادیم NVC و فقط شناسنامه من رو اصلش نفرستادیم ... یعنی الان میگن مثلا ترجمه سند ازدواجتون برای دو سال پیشه و قبول نمیکنن ؟؟؟ و من چک میخورم ؟؟

دوست عزیز
بله اگر از ترجمه ای که براشون ارسال کردید بیش از یک سال گذشته باشه اعتبار نداره و باید مجددا ترجمه و ارسال/ ارائه بشه.
اگر چک بخورید مثل من، بهتون می گن دفعه بعد که اومدید با خودتون ترجمه جدیدش رو بیارید.
و اگر چک نخورید بهتون اصلش رو می دن و می گن تو انکارا سریعا ترجمه کنید و به ما ارائه کنید.
اول شماره من تو باجه نقص مدارک اعلام شد و گفتند که امروز در پایان مصاحبه اصل شناسنامه و سند ازدواج رو بهتون میدیم و شما امروز و فردا وقت دارید تو آنکارا ترجمه کنید و برامون بیارید ولی بعد از مصاحبه اصل شناسنامه و سند ازدواج رو دادند و گفتند که دفعه بعد که میایی با خودت ترجمه های جدید رو بیار.
پاسخ
تشکر کنندگان: mah65 ، shadoow ، baba manam sanaz ، a6l3i
(2014-01-20 ساعت 22:38)mah65 نوشته:  
(2014-01-20 ساعت 22:30)amjad نوشته:  
(2014-01-20 ساعت 22:12)mah65 نوشته:  سلام ممنون میشم راهنمایی کنید. من روز مصاحبه ام سه شنبه هست، آیا دکتر روزهای شنبه و یکشنبه باز هست ؟

شنبه ها تا ظهر هستند و یکشنبه ها تعطیل ، تعطیلات رسمی ترکیه رو هم مد نظر داشته باشین
آدرس دکتر و روزهای کاریشون http://www.doctorun.com/en/medical-exami...-procedure

ممنونم. من که سه شنبه وقت دارم پس باید پنجشنبه قبلش وقت دکتر بگیرم که مشکلی پیش نیاد درسته ؟
دوست عزیز
نیازی به این همه وقت نیست.
شما میتونید 2 تا کار انجام بدید:
1- شنبه وقت مدیکال بگیرید و فارغ از اینکه چه ساعتی وقت دارید صبح اول وقت اونجا باشید تا قبل از ظهر کاراتون تموم میشه و 2 شنبه جواب میگیرید.
2- دوشنبه برید مدیکال و بگید که فردا مصاحبه داری و باید امروز جوابش رو بگیرید. هزینه اضافه ای پرداخت می کنید و جواب رو بعد از ظهر بهتون می دن. این هزینه به هزینه هتل و ... می صرفه. چقدر؟ نمی دونم ولی یکی از بچه ها تو تاپیکی این رو نوشته بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: mah65 ، shadoow ، romance33 ، Nightsky007 ، baba manam sanaz ، a6l3i
سلام دوستان
من 22 jانویه مصاحبه داشتم
چون با پسرم بودم و مدیکال بچه ها زمان بیشتری میبره 6روز قبل از مصاحبه بلیط گرفتم تا خیالم راحت باشه ولی 1 روز دیرتر هم میشد. بلیط برگشت رو هم اپن گرفتم. 2شب هتل هم از ایران گرفتم بقیشو آنکارا از دفتر ماهان گرفتم که شبی 20 دلار ارزونتر از اونی بود که ایران گرفتم. 5شنبه رسیدیم آنکارا. جمعه وقت مدیکال داشتیم. ساعت 9 رسیدیم. البته یکم پیدا کردنش سخت بود ولی از دکهء جلوی پارک گوگولو که پرسیدم نشونم داد. میدونستم زودتر از 9 رفتن فایده ای نداره. ما که رفتیم بالا یعنی همون طبقه4 همون موقع منشی گفت که پاسپورت ها و کیس نامبر ها رو بدید. منم مثل همه دادم. جالب اینکه نفر دوم اسم ما رو صدا زد با اینکه دیرتر از همه رسیده بودیم! با وبکم عکس گرفت و گفت برید ط5. 10 نفری بودیم تقریبا". 20دقیقه ای نشستیم و هیچ خبری نشد! منشیه اومد بالا گفت با من بیایید. دوباره اومدیم ط4 اتاق44. اول اسم منو صدا کرد. رفتم پیش خانم دکتر. فارسی بلد بود ولی سختش بود دوست داشت بیشتر انگلیسی حرف بزنه ولی خب برا من سخت تر بود. از سابقهء بیماری و جراحی پرسید که گفتم لیپوساکشن و عمل چشم انجام دادم و فشار خون هم دارم. گیر داد که تو این سن فشار خون باید 1علت زمینه ای داشته باشه و... که من دیدم نکنه میخواد برام داستان بشه گفتم منم پزشکی خوندم و تمام آزمایشات و سونوگرافی مربوطه رو تو ایران زیر نظر استادام انجام دادم. اینو گفتم گفت اوکی. اصلا" دیگه هیچی نپرسید نه از سیگار و مواد و... نه حتی معاینه فیزیکی! فقط وزن و قدمو پرسید و سابقهء آبله مرغان. هیچ واکسنی هم بهم نزد. البته اینجا ام ام آر و آنفولانزا و دیفتری کزاز و زده بودم. یه کم هم راجع به کار پزشکای عمومی تو ایران پرسید که گفتم افتضاحه. بعد گفت پسرتو بیار. آوردمش تو. ولی به واکسنای اون گیر دادو البته واکسنای الانش نه به واکسنای قبل از مدرسش. دفترچه سلامت مدرسشو ترجمه کرده بودم بهش دادم گفت تو این فقط نوشته چه واکسنایی زده ولی تاریخ نداره! دیدم فایده نداره گفتم هر چی لازمه بزن. اونم نامردی نکرد 4 تا زد! بعد هم تست TBرو زیر پوستش زد و گفت 72 ساعت دیگه بیایین برا چک کردن تست. بعد از اون هم منشی 750 دلار ازم گرفت! نفری 100دلار برا ویزیت 550دلار هم برا تست و واکسنای پسرم. بعد رفتم بالا برا گرفتن خون و عکس. اونم 47.5 گرفت. البته دیگه پسرم این قسمتو نیاز نداشت انجام بده. 3روز بعد دوشنبه صبح رفتیم تستو چک کرد و گفت ساعت 3 بیا جوابو بگیر که رفتم و گرفتم.
وای چقدر سخته سفر نامه نوشتن! دیگه از بقیهء مسائل مثل گردش و خرید و ایرانی هایی که باهاشون صحبت کردم یا دوست شدم میگذرم
چهارشنبه ساعت 8.40 وقت مصاحبه داشتم. ساعت 8.30 رسیدیم جلوی در سفارت. 2 تابلو بود یکی برا غیر مهاجرتی یکی مهاجرتی فارسی هم نوشته بود. رفتیم جلوی مهاجرتی وایسادیم. 1نفر هم بعد از ما اومد که قبلا" تو هتل آشنا شده بودیم. 5دقیقه بعد یه نگهبان ریشو اومد که فارسی هم کمی بلد بود. اول اومد سمت مهاجرتی و پاسپورتای ما رو گرفت و گفت بیایید جلو. وسایلو چک کردن و رفتیم داخل.از گیت ورودی هم رد شدیم یه اتاقک قبل از سالن اصلی بود که شماره میدادن. نوع ویزا و زبان انتخابیو پرسید و شماره داد. تو سالن نشستیم.5دقیقه بعد شمارم اعلام شد. رفتم باجه10.یکی یکی مدارکی که گفت دادم: پاسپورت ها- اصل شناسنامه ها- اصل طلاقنامه- اصل کارت معافی- اصل مدارک مالی نامزدم و کو-اسپانسر- مدارک اثبات نامزدی شامل عکس ها و پرینت تلفن و نامه هتل آنتالیا که با هم بودیم و پرینت مکالمات یاهو . رسید گیفت هایی هم که از ایران برای نامزدم فرستاده بودم رو هم دادم. هر چی که فکر میکردم شاید به درد بخوره دادم بهش. فرم ds-160 , 256-k رو هم خواست دادم. لیست سفرهای خارجیم رو هم دادم. گفت بشین. نشستم 5 دقیقه بعد دوباره شمارم افتاد برا همون باجه. رفتم گفت فرم ds-160 مشکل داره! یخ کردم یه دفعه. گفت تو قسمت وضعیت تاهل زدی نامزد کرده گفتم خب نامزد کردم دیگه. گفت آره ولی اول باید میزدی طلاق گرفته و مشخصات همسر قبلی و تاریخ ازدواج و طلاق و ... مینوشتی بعد میزدی نامزد کرده الان برو درستش کن و زود بیا پسرتم بذار همینجا بشینه همین شمارتو نشون بده میذارن بیایی تو. خیلی هول شده بودم. پسرم نشست تو سالن و من اومدم هتل. یکمی تو سایت ور رفتم دیدم نمیتونم خیلی ترسیده بودم. رفتم اتاق دوستم یعنی اونجا با هم دوست شدیم کلیر شده بود اومده بود برا ویزا. اون گفت اصلا" هول نشو میریم دفتر ماهان اونا واردن. نزدیک بود. رفتیم اونجا. یکم طول کشید ولی تونست درست کنه. منم سریع برگشتم سفارت. البته مجبور شدم همهء این مسیر ها رو با تاکسی برم و بیام چون نگران زمان بودم. با همون شماره رفتم داخل و مستقیم رفتم باجه 10 و فرم جدیدو دادم. ساعت 11 گذشته بود دیگه. گفت بشین. 5تا کیس نامزدی بود اون روز. تا وقتی من برگشتم هنوز هیچکدوم مصاحبه نشده بودن فقط انگشت نگاری شده بودن. دوباره شمارم اومد رفتم جلوی باجهء انگشت نگاری که همون خانم قبلیه هومد و گفت مسوءول انگشت نگاریمون کارش تموم شده رفته! برو ساعت 2 بعد از ظهر بیا!! یه کارت هم بهم داد که با اون بتونم وارد بشم. حالم خیلی بد بود آخه این داستان انگار نمیخواست تموم بشه. با پسرم رفتیم ناهار خوردیمو یکم استراحت تو هتلو ساعت 2 برگشتیم سفارت. بعد از ظهر بیشتر ویزا های غیر مهاجرتی بود ولی بازم مثل صبح خیلی شلوغ بود. نشستیم. شمارم اومد رفتیم برا انگشت نگاری. فقط از خودم گرفت پسرمو گفت نیازی نیست. دوباره نشستیم. صدای همهء مصاحبه های دیگرانو خیلی واضح میشنیدم! شمارم اعلام شد رفتیم برا مصاحبه. آفیسر یه خانمی بود که از همهء آفیسر ها بهتر فارسی حرف میزد. موقع مصاحبه هم همش تایپ میکرد. اول هر دو قسم خوردیم. راجع به نامزدم و رابطمون زیاد سوال نکرد. ولی از پسرم پرسید بابات نامزد کرده نظرت چیه؟ و باز ازش پرسید نامزد باباتو چند بار دیدی؟ از من بیشتر راجع به مسایل شخصی خودم پرسید: چه سالی طلاق گرفتی؟ کدوم دانشگاه درس خوندی؟ چرا سربازی معاف شدی؟ تو که اصلا" کار نمیکردی چطور ازدواج کردی و بچه دار شدیو... طرح کجا بودی؟ کی تموم شد طرحت؟ قبل از دانشگاه چیکار میکردی؟ آخرشم گیر داد که چرا درست بجای 7سال 12 سال طول کشیده؟ سر این مساله خیلی گیر داد دیگه تایپ هم نمیکرد مستقیم زل زده بود تو چشمای من و گوش میداد. منم کامل براش توضیح دادم ولی معلوم بود که باور نکرده. بعدش هم حدود 1دقیقه ای میکروفونشو قطع کرد و با یکی دیگه اون داخل حرف زد. بعدشم برگهء صورتیو درآورد و دور آدرس سایتو خط کشیدو گفت 1 تا 3 ماه روند اداری طول میکشه. تمام مدارکی با خودم برده بودم و یه عالمه از مدارکی که قبلا" پست کرده بودم با 170-180 تا از عکسامونو بهم پس داد و گفت اینا اضافی هستن. گفت وقتی شماره کیست اومد تو سایت دیگه نمیخواد پسرتو بیاری خودت بیا با پاسپورتا. منم بهش گفتم که شما به همه میگین چند هفته تا 2-3ماه طول میکشه ولی من کسایی رو میشناسم که از سال هم رد شده و هنوز خبری نشده. گفت ما دقیقشو نمیدونیم فقط میتونیم تقریبی بگیم ولی روندش سریع تر شده.
فرداش هم بلیط برگشتو برا یکشنبه اکی کردم و برگشتیم.
بعد از مصاحبه هم هیچ ایمیلی برام نیومده نمیدونم خوبه یا بد؟! توی این چند روز هم 3بار اپدیت شدم.
ببخشید طولانی شد باور کنید دوبرابر دیگشو ننوشتم! خلاصه ما هم افتادیم توی تسبیح!
من خودم خیلی از تجربهء دوستان دیگه استفاده کردم برا همین احساس کردم منم باید اینجا بنویسم شاید به درد یکی بخوره
امیدوارم هممون زودتر ویزامونو بگیریمو بریم سر خونه و زندگیمون. این پا در هوا بودن منو نامزدمو که خیلی داغون کرده
k1 & k2 اولین اقدام:می2012 بدون وکیل:دینای شدیم! دوباره با وکیل: فوریه2013- اپروو: آگوست 2013- وقت سفارت: jانویه2014 آنکارا- کلیر:19جوون2014- ویزا:26 جوون 2014/ سفرنامه مصاحبه
پاسخ
سلام به همه دوستان گل مهاجرسرا ، سلام به اونایی که رفتند اما تجربیاتشون رو در اختیار دیگر دوستان گذاشتن که کمکی باشه براشون در این راه دشوار و پر پیچ و خم . قبل از هر چیز دوست دارم همینجا ازعمو سعید با سفرنامه خوبش که کلی برای من مفید بود و از غزل عزیز تشکر کنم که همیشه با لطف بیکرانش پاسخگوی سوالات من بود.
و اما شرح سفرنامه من که سعی میکنم همه رو با جزییات تمام بنویسم تا شاید کمکی برای بقیه دوستان باشه .
من روز پنچ شنبه 30 ژانویه با پرواز ماهان ساعت 7:30 صبح به مقصد آنکارا پرواز کردم . بلیط رو ده روزه سیستمی گرفتم به امید اینکه ویزام رو میگیرم و اکر هم نشد زودتر برمیگردم. بلیطم شد 840 هزار تومان . هتل رو هم از قبل Rental house Ankara Hotel یک آپارتمان یکخوابه با کلیه تجهیزات آشپزخانه به قیمت شبی 81 دلار برای یک هفته رزرو کرده بودم از سایت www.booking.com . بعد از رسیدن به فرودگاه انکارا از اونجا با havas به ترمینال Ulus رفتم نفری 10 لیر و از اونجا با تاکسی به هتل که حدود 15 تا 20 دقیقه طول کشید با کرایه 22 لیر. البته دوستان در سایت www.tripadvisor.com راهنمایی کرده بودن که کلا میتونم تموم مسیر رو با اتوبوس برم و حدود 8 لیر میشه اما من چون برام با چمدون سخت بود دوتا اتوبوس عوض کنم ترجیح دادم مسیرم رو اینجوری انتخاب کنم .
هتل در یک منطقه آروم با رستورانهای متعدد در اطرافش قرار داره. با سفارت اگر پیاده بری حدود 35 دقیقه راه هست اما جلوی هتل ایستگاه اتوبوس هست که با کرایه 2 لیرمیتونی نزدیک به سفارت پیاده بشی بعدش پیاده 7 دقیقه راه هست . ) محاسبه زمان پیاده روی ها برای یک فرد معمولی است اگر افراد پیر ویا میانسال همراهتون دارید بهترینش اتوبوس است ) .
روز 5شنبه رفتم یه گشتی زدم و کلینیک رو پیدا کردم. البته قبلش من تموم جاهایی رو که میخواستم برم از سایت www.maps.google.com کروکیشون رو پیدا کرده بودم و ازشون پرینت گرفته بودم . با کمک این وب سایت و اطلاعاتی که بچه ها از مکان کلینیک گذاشته بودن براحتی پیداش کردم . واقعا اینجا جاش هست که از دوستانی که اینقدر اطلاعات دقیق از مکان کلینیک ، سفارت در سفرنامه هاشون گذاشته بودم تشکر کنم که به لطف اونا آنکارا ( محدوده سفارت ، مراکز خرید )را مثل زادگاه خودم تهران میشناختم .
روز جمعه صبح ساعت 9:30از دکتر اونگان از طریق سایتش وقت گرفته بودم . هر چند که اصلا" نیازی نبودو هر کس وارد کلینیک میشد بانوبت کارش رو راه می انداختن . کلینیک کنار پارک Kugulu ( پارک قو ) قرارداره . با آسانسور طیقه 4 رفتم اونجا خام منشی از من پاسپورت ، کیس نامبر رو خواست . بعد کمی انتظار صدام کرد که جلوی دوربین کامپیوترشون بشنیم که عکسم رو انداخت پس نیازی به عکس برای مدیکال نیست . چند ثانیه بیشتر طول نکشید . بعد یه برگه بهم داد گفت برو طبقه 5 برای آزمایش خون و عکس قفسه سینه . ( براحتی به شما فارسی صحبت میکنند و خیلی هم مهربون هستند ) . آزمایش و عکس 47.5 دلار شد که من معادلش 108 لیر دادم بعد طبقه 4 منتظر شدم تا دکتر صدام کنه . اونجا دوستان ایرانی و ملیت های دیگه ای هم بودن . منشی خانم دکتر صدام کرد و کارت واکسنم رو ازم گرفت بعد من رفتم اتاق معاینه اولش به ترکی با هم سلام و علیک کردیم پرسید ترکی بلدی گفتم کمی . بعد به فارسی شروع کرد ازم سوالات پزشکی پرسیدن که تا بحال عمل جراحی داشتی ، سل ، سرطان ، ناراحتی کلیوی، قلبی ، فشار خون ، تابحال به خودکشی اقدام کردی ، بیماریهای روانی ، دارو چی مصرف میکنی ، .... همه رو خیر جواب دادم بعدش گفت برو دراز بکش برای معاینه . وقتی فهمید انگلیس بلدم با خوشحالی شروع کرد به انگلیسی حرف زدن . حالا از معاینه بگم که با گوشیش تنفستون رو چک میکنه ، معاینه شکم و کمی زیر شکم یعنی با دستش ضرباتی زد به بعضی از نقاط شکم ، بعد پاهام رو یه نگاهی انداخت و خلاصه گفت پاشو ، تموم شد . البته لطف کردن با اینکه من آبله مرغون گرفته بودم و آنتی بادیش رو هم در تهران خانم دکتر طاهرنژاد برام نوشته بود و نتیجه اش هم مثبت بود برام زد . به منشی 100 دلار بابت ویزیت دکتر و 80 دلار برای آبله مرغون دادم . برای جواب منشی ازم پرسید کی وقت سفارت داری ؟ گفتم سه شنبه . گفت پس دوشنبه از ساعت 3 تا 5 بیا جوابت رو بگیر. کل کار مدیکال 3 ساعت طول کشید . خانم دکتر یه خانم میانسال و خوش تیپ بود که کلی هم برای خودش کلاس داشت چون تقریبا هر مریض رو که ویزیت میکرد از اتاق معاینه به اتاق دیگه ای میرفت و تا مریض بعدی بیاد اونجا بود. من حدود شاید 7 دقیقه ای تو اتاق ویزیتش منتظر شدم تا بیاد. جهت اطلاع یکی از دوستان اصلا کارت واکسن نداشت و 400 دلار ازش گرفتن بغیر از پول آزمایش و عکس قفسه سینه . بعدا که تو سفارت دیدمش فکر کنم گفت 3 یا 4 تا واکسن خورد .
دوشنبه 03 فوریه :
صبح رفتم ببینم جواب آزمایش رو میدن گفت نه 3 تا 5 بیا . بعدش رفتم کمی خرید و ساعت 5/3 اونجا بودم . مدارک شامل یک سی دی که در فرودگاه امریکا باید تحویل بدیم . یه برگه که سابقه واکسنهامون رو توش نوشته و مال خودمون و گفت خوب ازش نگهداری کنید یک پاکت دربسته که باید روز مصاحبه به سفارت تحویل بدم در ضمن کارت واکسن پاستور رو بهتون برنمیگردونند. برای گرفتن جواب نیازی به پاسپورت یا هیچ مدرک دیگه ای نیست . فقط اسمتون رو می پرسن بعدش جواب رو بهتون میدن .

سه شنبه 04 فوریه :
من ساعت مصاحبه ام 8:40 صبح بود . شب قبلش زود خوابیدم و از ساعت 3:30 صبح تقریبا بیدار بودم. بالاخره صبح سرنوشت ساز رسید. ساعت 6 بلند شدم کمی صبحونه خوردم و راهی سفارت شدم. ساعت 7:30 دم سفارت بودم . جلوتر از من چند نفری ایرانی و از ملیت های مختلف هم بودن. فکر کنم ساعت 7:45 یکی یکی به سفارت راهمون دادن . اول پاسپورت رو با اسامی مصاحبه کنندگان اون روز که دستشون بود کنترل کردن . بعد کیت امنیتی بود بعد از عبور از گیت امنیتی جلوی درب ورود به سالن انتظار برای مصاحبه یه دختر خانم و یه آقای ایرانی بودن که اقا تا پاسپورت من رو دید یه شماره بهم داد که روش نوشته شده بود مصاحبه فارسی . اصلا کسی ازمن نپرسید مصاحبه ات رو به چه زبونی میخوای انجام بدی . من نامزدم امریکایی است و مصاحبه قاعدتا بایستی انگلیسی میشد اما کسی از من چیزی نپرسید منم چیزی نگفتم . من چهارمین ایرانی بودم که وارد سفارت شدم. اولین نفر یه خانم مسن بود که دخترش براش تقاضای ویزا کرده بود . دومی یه اقای جوونی که مادرش براش تقاضای ویزا کرده بود و میگفت حدود 13 ساله که منتظر این روز هست . سومی هم یه اقای جوونی که ویزای ازدواجی بود.حدود 8 یا 8:15 بود که اولین شماره رو اعلام کردن که مدارکش رو تحویل بده . خیلی زود شماره ام رو روی تابلو دیدم ( عین تابلوی اعلام شماره در بانکهای خودمون هست اما کسی شماره رو نمیخونه خودت باید مرتب با هر دینگی که میزنه شماره رو ببینی ) . رفتم سر گیشه خانم به فارسی بهم گفت هر مدرکی که لازمه بهم بده . من قبلا ترجمه شناسنامه و کارت ملی رو براشون پست کرده بودم خواستم دوباره بدم که گفت لازم نیست دارمشون . خوب من فقط پاسپورت ، پاسپورتی که باهاش سفر رفته بودم که نامزدم رو دیدم (منقضی شده بود ) ، حدود 7 تا عکس که گفت نمیخواد قبلا تعدادی فرستادی ولی باز من بهش دادم ، دو قطعه عکس ، ادامه پرینت چت ها بعد از ارسال مدرا ک به سفارت ، پرینتش ریز تماسهای تلفنی خودم و چون نامزدم نتونسته بود ریز مکالماتتون رو از شرکت مریوط به مکالمات اینترنشنال بگیره برام آخرین فیش موبایلش رو فرستاده بود که منم همون رو بهشون دادم ، ترجمه خرید لباس عروسم ، اصل شناسنامه ، اسامی خواهران و برادرانم و سفرهایی که به خارج رفته بودم با ذکر دلیل و تاریخ رفت و برگشت رو بهش دادم . البته دوتای اخر رو خود سفارت در ایمیل دعوت به مصاحبه ازم خواسته بود. راستی تا یادم نرفته به دوستان بگم که اعتبار کارت ملی من یکسال پیش تموم شده بود و من همون رو دادم ترجمه و روز مصاحبه هم نه از من کارت ملی خواستن نه ترجمه اش رو . پس اصلانگران انقضای کارت ملیتون نباشد چون فکر نمیکنم براشون مهم باشه .
کمی بعد دوباره شماره ام اعلام شد . این دفعه برای انگشت نگاری . اول 4 انگشت دست چپ بعد دست راست و بعد هر دوشست همزمان با هم .
اولین شماره اعلام شده برای مصاحبه همون خانم مسن بود که بهش گفتن برگرد به ایران هر وقت شماره ات رو تو سایت دیدی بیا ویزات رو بگیر . نفر دوم ، نقص مدرک خورد بهش گفتن که فرمهایی که شما اون زمان پر کردین عوض شده برید و فرم 260 رو انلاین پر کنید و برگردید تا مصاحبه اتون انجام بشه . طفلکی دوید و رفت . سومین نفر ، بهش گفتن از ترجمه اتون یکسال گذشته برید ترجمه جدید بیارید. نفر چهارم من بودم . شماره ام اعلام شد . آفیسر اون سه نفر اول یکی بود اما شماره من رو یه کیشه دیگه اعلام کرد . آفیسر من یه آقای امریکایی جوان و خیلی خوش برخوردی بود. مصاحبه اینجوری آغاز شد .
آفیسر: سلام
من :سلام
- لطفا دو انگشت شستتون رو روی دستگاه بذارید . (فقط انگشت نگاری دو انگشت شست رو دوباره انجام دادم .)
آفیسر : لطفا دست راستتون رو بالا ببرید . آیا قسم میخورید هر چه که در این فرمها نوشته اید و هر انچه که اینجا جواب میدهید واقعیت داره
من : بله
- شما میتونید انگلیسی صحبت کنید ؟
- بله ( از اینجا به بعد دیگه به انگلیسی سوال کرد)
- شما چطوربا نامزدتون آشنا شدید ؟ شخص معرف شما چه نسبتی با نامزدتون و شما داره ؟ معرف چند سال هست که در امریکا زندگی میکنه؟ شما خوب انگلیسی صحبت میکنید کجا یاد گرفتید ؟ شغلتون چیست ؟ در چه شرکتی کار میکنید ؟ آیا شرکتتون بزرگه ؟ نامزدت کجا زندگی میکنه ؟ الان کجاست ؟
از اینجا به بعد دوباره شروع کرد به فارسی صحبت کردن که تموم مدارک شما کامل هست ولی نامزدتون باید فرم I-134 رو برای ما بفرسته . منم با تعجب گفتم اما ما اصل این فرم رو برای شما فرستادیم اینم کپی اش است که دست منه . کپی رو ازمن گرفت و شروع کرد بین اونهمه کاغد لای پرونده ام دنبال این فرم گشتن . خلاصه چند دقیقه بعدش پیدا کرد وگفت بله شما درست گفتید. بعدش دیدم کلی کاغذ و عکس هایی رو که براشون پست کرده بودیم بهم برگردوند . بعدش یه کاغذ بهم داد و گفت " حقوقتون " . منم با گیجی تمام پرسیدم یعنی حقوقم رو اینجا بنویسم به دلار بنویسم یا ریال . خندید و گفت نه این حقوق شما موقع ورود به امریکاست . پاسپورت شما نزد ما میمونه و بین دو تا 4 روز برید از پست انتخابیتون پاسپورتتون رو بگیرید. وای بچه ها نمیدونید چه حالی داشتم از خوشحالی اشک تو چشام جمع شده بود و لبخند رو لبام بود . آفیسر که قیافه ام رو اونجوری دید اونم با لبخندی رو لباش بهم تبریک گفت . از سفارت اومدم بیرون ونفهمیدم چطوری همه راه رو دویدم که به نامزدم زنگ بزنم و این خبر خوش رو بدم . ساعت 4 صبح به وفت امریکا بود که بهش زنگ زدم طفلک منتظر تلفنم بود و با شنیدن این خبر خوش از خوشحالی پرکشید . شاید جاش نباشه اما دوست دارم همینجا از همراه زندگیم تشکر کنم که در تمامی این مراحل در کنار و همراه من بود.
راستی بعدا اون دونفر اقای رو که جلوتر از من بودن دیدم . متاسفانه هردوشون کلیر شده بودن .
چهارشنبه 5 فوریه :
دوستان بخودم لازم می بینم که از لحظه مصاحبه به بعد رو براتون با جزییات بنویسم چون ندیدم تو سفرنامه ها کسی در موردش صحبت کنه . خوب صبح فردای روز مصاحبه رفتم سایت سیس دیدم کیس نامبرم آپدیت شده با این پیغام که :
Case Creation Date: 04-Feb-2014
Status Updated Date: 05-Feb-2014

Your case is open and ready for your interview, fingerprints, and required documents. If you have already had your interview, please check your status after two business days. If no interview was required, please check back in two business days for the status of your application
کس نامبر من در وضعیت READY بود . اولش که متن رو خوندم کمی نگران شدم . خدایا یعنی ممکنه برای مصاحبه دوباره منو رو بخواهند یا دوباره مدارک دیگه ای بخوان . خلاصه کمی استرس داشتم ولی همش بخودم گفتم از اول این راه بخدا توکل کردی بقیه اش رو هم بسپار به خودش . سعی کردم بخیال بشم تا ببینم چه اتفاقی میفته . دوباره بعدازظهرش سایت رو چک کردم دیدم این پیغام اومده رو صفحه که :

ISSUED
Case Creation Date: 04-Feb-2014
Status Updated Date: 05-Feb-2014

Your visa is in final processing. If you have not received it in more than 10 working days, please see the webpage for contact information of the embassy or consulate where you submitted your application.

هر چند باورکردنش سخت بود اما باورش کردم که بالاخره ویزام صادر شد .
پینجشنبه 6 فوریه :
صبح زود با اینکه میدونستم زوده ساعت 7 صبح سایت سیس رو دوباره چک کردم در همون وضعیت بودم . رفتم سایت www.usvisa-info.com رو چک کردم خبری از شماره بارنامه نبود.
ساعت 9 صبح بود که میخواستم برم بیرون که بخودم گفتم یه بار دیگه سایت رو چک کن بعد برو .در سایت سیس وضعیتم همون بود رفتم سایت ویزا رو چک کنم که دیدم بللللللله شماره بارنامه رو اونجا برام گذاشتن . وضعیت بسته در حال حمل از سفارت بود . کلی خوشحال شدم بخودم گفتم پس فردا پاسپورتم رو میتونم بگیرم . دیگه زدم بیرون و رفتم برای خرید اخه حراج زمستونی بود و قیمتها کلی پایین اومده بود. ساعت دو بود که برگشتم هتل . بدوبدو رفتم سر لپ تاپ و دوباره سایت ویزا اینفو رو چک کردم دیدم که پاسپورتم ساعت 10:30صبح تحویل PTT شده . با اینکه حسابی گشنه ام بود اما با عجله از هتل زدم بیرون . روبروی هتل ایستگاه اتوبوس بود خط 114 سریع سوار شدم و یکراست رفتم جلوی PTT پیاده شدم . راستی یادم رفت بگم که من همون شعبه ای رو انتخاب کرده بودم که سفارت توصیه کرده بود . این شعبه روزهای شنبه تا ساعت 3:30 باز هست و یکشنبه تعطیل و در ضمن روزهای هفته هم از دوشنبه تا 5شنبه از ساعت 8 تا 5 باز هستند. خلاصه رفتم اداره پست طبقه پایین . به خانم پشت گیشه بود که شماره بارنامه رو بهش نشون دادم بعدش رفت پاکت ضخیمی رو با خودش اورد . ازم خواست که بهش کپی پاسپورتم رو نشون بدم . بعد اجازه گرفت که در پاکت رو باز کنه و با پاسپورتم مقایسه کنه . گفتم حتما . بعدش پاسپورت و پاکت رو بهم داد. همونجا ویزام رو چک کردم که همه اطلاعاتش درست باشه بعد سریع گذاشتم توکیفم وحدود 50 متر بالاتر از اداره پست دوباره سوار اتوبوس شدم و جلوی هتل پیاده شدم . کل کرایه رفت وبرگشتم شد 4 لیر .
دوستان خیلی پرگویی کردم اما امیدوارم که تونسته باشم کمکی هر چند اندک به دوستان خوب مهاجرسرا کرده باشم . به امید موفقیت همه دوستان عزیز.
K1
------------------------------------------------------------------------
فراغم سخت می باید ولیکن صبر می باید
که گر بگریزم از سختی رفیق سست پیمانم
پاسخ
سلام
مدیون میدونم خودمو که سفرناممو بنویسم.

خیلی‌ از چیزیی‌ که مینویسم رو قبلا بچه ها نوشتن ولی‌ من دوباره مینویسم چون به من خیلی‌ کمک کرد.از فرودگاه آنکارا میتونید سوار اتوبوس‌های آبی رنگی‌ که روش نوشتهHAVASH بشید و اونا شمارو میارن بمرکز شهر و از اونجا میتونید تاکسی بگیرید به هتلتون.راننده تاکسی توی آنکارا در مقایسه با شهرای دیگه ترکیه واقعا خوب هستند و شمارا دوره شهر نمی‌‌چرخونن. من یک روز زودتر از وقت مدیکالم رسیدم.برای مدیکال باید به پارک کوگولو برید که پارک معروفی‌ هست پارک دقیقا بین خیابان تونالی و آتاتورک هست.زمانیکه از سمت پایین(یعنی‌ شما دارید سربالایی میاید) از هر کدوم از این خیابونا وارد پارک بشید تعداد زیادی رستوران می‌بینید که در سمت همون رستورانا در سمت بلوار آتاتورک آزمایشگاه و مطب هستش.طبقه۴ باید برید که ۲ تا آسانسور توی ساختمون هست.آسانسور سمت راست میبره طبقه ۴،اگر از ۹ زودتر رسیدید دم در شیشه‌ای صبر کنید تا منشی‌ بیاد.منشی‌ که اومد پاسپورتو بهش بدید و ترتیب خاصی‌ نیست،هر کی‌ زودتر پاسپورتشو بده جلوتره،از شما با وبکم عکس میگیرند و بد ازتون منشی‌ میپرسه که دفعهٔ اول مدیکلتون هست یا نه و بد شمارو میفرسته به طبقه ۵ برای عکس و آزمایش خون.اونجا پاسپورت و برگی که طبقه ۴ دادن رو به منشی‌ میدید و اون میگه بشینید تا صداتون کنم.ازتون در حدود ۴۲ دلار میگیرند که میتونید هم به دلار و هم به لیر پرداخت کنید.بد صداتون میکنند برای آزمایش خون و بد برای اخوا بد که کارتون تموم شد طبقه ۴ بر می‌گردید و منتظر دکتر میشید.برای من‌های واکسنی نزدن و یک معین کوتاه کرد و منشی‌ گفت که روز بعد ساعت ۳ برای جواب برم.به شما رسیدی نمی‌‌دن و فرداش فقط پاسپورت کافیه.یک پاکت دربسته +سی‌دی که نباید باز بشه و یک برگ واکسن هست که فقط پاکت رو به سفارت باید ببرید.

روز مصاحبه من ساعت ۷:۳۰ دم در شماره ۴ سفارت بودم که چند نفر قبل از من بودن و ساعت ۸ با نرده ۲ تا صاف ویزا مهاجرتی و غیر مهاجرتی درست کردند و ۵ نفر ۵ نفر وارد سفارت شدند.پاسپورت هارو با اسم مXطابقت میدند و یک نفر یک نفر باید از داخل اتاقی‌ که وسایل شمارو زیر دستگاه میذاره رد میشید و اونجا بهتون میگن که کجا برید.بعد از بازرسی از حیات خلوت راد میشید و وارد یک ساختمون میشید که درش از داخل توسط خودشون باز می‌شه و اونجا یک باجه هست که مدارکتون رو ازتون میگیرند و داخل پاکت میذارند.از من با توجه به اینکه از قبل همه چیزو پست کردم فقط عکس و شناسنامه و کارت ملی‌ رو گرفت. یک شماره رو هم بهتون میدن.من از قبل شنیده بودم که کیف نمی‌شه داخل سفارت برد ولی‌ روزی که من رفتم خیلی‌‌ها کیف اورده بودن.داخل سفارت یک تابلو هست که شماره‌ها روی اون نوشته می‌شه،باجه ی نقص مدارک که از ۸ شروع میشن قسمت ته سالن قرار دارن و باجه ۷ برای انگشت نگاری هست.از من نپرسیدن چه زبانی برای مصاحبه می‌خوام و به همه زبان فارسی میدادن.کسی‌ که با من مصاحبه کرد یه آقای جوان بود.اصلا به شما استرس نمیداد و بسیار خوش اخلاق بود.تمام مصاحبهٔ من به زبان انگلیسی بود ولی‌ اولش از من پرسید که

"شما انگلیسی صحبت می‌کنید.درسته؟"

چند تو سوال خیلی‌ کوتاه پرسید.

"کجا آشنا شدید؟"

"چرا زودتر ازدواج نکردید؟"

"کی‌ قصد رفتن به آمریکارو دارید؟"
بعد یک برگه به من داد و گفت این حقوق شما در آمریکاست و گفت پاسپورت شما برای صدور ویزا اینجا پیش ما می‌مونه و ویزاتون تا ۲ یا ۳ روز دیگه آماده می‌شه و یکسری از مدارکی که فرستاده بودمو بهم برگردوند.

بشما هیچ بارکدی نمیدان و برای من ۳ روز بعد از مصاحبه توسط ایمیل شماره بارکد فرستاده شد.ویزای من ۶ روز بعد از مصاحبه آماده شد.

روز مصاحبهٔ من ۲ نفر ایرانی‌ دیگه‌ای رو که دیدم ویزا رو بدون چک گرفتن.از بقیه خبر ندارم.تمام ترک‌هایی‌ که قبل از من توی باجهٔ پشت سر من مصاحبه میشدن هم بدون چک ف‌‌‌ بی‌ آی‌ ویزا گرفتن.در کلّ بیشتر لباس افراد اسپرت بود تا رسمی‌ ولی‌ هر چی‌ پوشیدید مهم نیست.

تمام کسانی‌ که من دیدم در سفارت و یا برای مدیکال بسیار خوش اخلاق بودن و تمام ایرانیهایی هم که دیدم بسیار خوب و خوش برخورد بودن.
پاسخ
(2014-02-09 ساعت 15:52)feb1980 نوشته:  سلام
مدیون میدونم خودمو که سفرناممو بنویسم.

خیلی‌ از چیزیی‌ که مینویسم رو قبلا بچه ها نوشتن ولی‌ من دوباره مینویسم چون به من خیلی‌ کمک کرد.از فرودگاه آنکارا میتونید سوار اتوبوس‌های آبی رنگی‌ که روش نوشتهHAVASH بشید و اونا شمارو میارن بمرکز شهر و از اونجا میتونید تاکسی بگیرید به هتلتون.راننده تاکسی توی آنکارا در مقایسه با شهرای دیگه ترکیه واقعا خوب هستند و شمارا دوره شهر نمی‌‌چرخونن. من یک روز زودتر از وقت مدیکالم رسیدم.برای مدیکال باید به پارک کوگولو برید که پارک معروفی‌ هست پارک دقیقا بین خیابان تونالی و آتاتورک هست.زمانیکه از سمت پایین(یعنی‌ شما دارید سربالایی میاید) از هر کدوم از این خیابونا وارد پارک بشید تعداد زیادی رستوران می‌بینید که در سمت همون رستورانا در سمت بلوار آتاتورک آزمایشگاه و مطب هستش.طبقه۴ باید برید که ۲ تا آسانسور توی ساختمون هست.آسانسور سمت راست میبره طبقه ۴،اگر از ۹ زودتر رسیدید دم در شیشه‌ای صبر کنید تا منشی‌ بیاد.منشی‌ که اومد پاسپورتو بهش بدید و ترتیب خاصی‌ نیست،هر کی‌ زودتر پاسپورتشو بده جلوتره،از شما با وبکم عکس میگیرند و بد ازتون منشی‌ میپرسه که دفعهٔ اول مدیکلتون هست یا نه و بد شمارو میفرسته به طبقه ۵ برای عکس و آزمایش خون.اونجا پاسپورت و برگی که طبقه ۴ دادن رو به منشی‌ میدید و اون میگه بشینید تا صداتون کنم.ازتون در حدود ۴۲ دلار میگیرند که میتونید هم به دلار و هم به لیر پرداخت کنید.بد صداتون میکنند برای آزمایش خون و بد برای اخوا بد که کارتون تموم شد طبقه ۴ بر می‌گردید و منتظر دکتر میشید.برای من‌های واکسنی نزدن و یک معین کوتاه کرد و منشی‌ گفت که روز بعد ساعت ۳ برای جواب برم.به شما رسیدی نمی‌‌دن و فرداش فقط پاسپورت کافیه.یک پاکت دربسته +سی‌دی که نباید باز بشه و یک برگ واکسن هست که فقط پاکت رو به سفارت باید ببرید.

روز مصاحبه من ساعت ۷:۳۰ دم در شماره ۴ سفارت بودم که چند نفر قبل از من بودن و ساعت ۸ با نرده ۲ تا صاف ویزا مهاجرتی و غیر مهاجرتی درست کردند و ۵ نفر ۵ نفر وارد سفارت شدند.پاسپورت هارو با اسم مXطابقت میدند و یک نفر یک نفر باید از داخل اتاقی‌ که وسایل شمارو زیر دستگاه میذاره رد میشید و اونجا بهتون میگن که کجا برید.بعد از بازرسی از حیات خلوت راد میشید و وارد یک ساختمون میشید که درش از داخل توسط خودشون باز می‌شه و اونجا یک باجه هست که مدارکتون رو ازتون میگیرند و داخل پاکت میذارند.از من با توجه به اینکه از قبل همه چیزو پست کردم فقط عکس و شناسنامه و کارت ملی‌ رو گرفت. یک شماره رو هم بهتون میدن.من از قبل شنیده بودم که کیف نمی‌شه داخل سفارت برد ولی‌ روزی که من رفتم خیلی‌‌ها کیف اورده بودن.داخل سفارت یک تابلو هست که شماره‌ها روی اون نوشته می‌شه،باجه ی نقص مدارک که از ۸ شروع میشن قسمت ته سالن قرار دارن و باجه ۷ برای انگشت نگاری هست.از من نپرسیدن چه زبانی برای مصاحبه می‌خوام و به همه زبان فارسی میدادن.کسی‌ که با من مصاحبه کرد یه آقای جوان بود.اصلا به شما استرس نمیداد و بسیار خوش اخلاق بود.تمام مصاحبهٔ من به زبان انگلیسی بود ولی‌ اولش از من پرسید که

"شما انگلیسی صحبت می‌کنید.درسته؟"

چند تو سوال خیلی‌ کوتاه پرسید.

"کجا آشنا شدید؟"

"چرا زودتر ازدواج نکردید؟"

"کی‌ قصد رفتن به آمریکارو دارید؟"
بعد یک برگه به من داد و گفت این حقوق شما در آمریکاست و گفت پاسپورت شما برای صدور ویزا اینجا پیش ما می‌مونه و ویزاتون تا ۲ یا ۳ روز دیگه آماده می‌شه و یکسری از مدارکی که فرستاده بودمو بهم برگردوند.

بشما هیچ بارکدی نمیدان و برای من ۳ روز بعد از مصاحبه توسط ایمیل شماره بارکد فرستاده شد.ویزای من ۶ روز بعد از مصاحبه آماده شد.

روز مصاحبهٔ من ۲ نفر ایرانی‌ دیگه‌ای رو که دیدم ویزا رو بدون چک گرفتن.از بقیه خبر ندارم.تمام ترک‌هایی‌ که قبل از من توی باجهٔ پشت سر من مصاحبه میشدن هم بدون چک ف‌‌‌ بی‌ آی‌ ویزا گرفتن.در کلّ بیشتر لباس افراد اسپرت بود تا رسمی‌ ولی‌ هر چی‌ پوشیدید مهم نیست.

تمام کسانی‌ که من دیدم در سفارت و یا برای مدیکال بسیار خوش اخلاق بودن و تمام ایرانیهایی هم که دیدم بسیار خوب و خوش برخورد بودن.
تبریک میگم ایشاله خوشبخت باشید
راستی شما کی اقدام کردید و چه ویزایی هستید
نوع ویزا:IR1 -- اولین اقدام: آگست 2013 -- نقص مدارک: مارچ 2014 -- اپرووال: 10جولای2014 -- کیس نامبر: 10 آگست 2014 ابوظبی -- تکمیل مدارک:8جولای2015 مصاحبه: سپتامبر2015 -- کلیر:25جولای2016
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، ysf ، رخشانه
خیلی ممنون

فکرمیکنم آخرای2013 mayو K1
پاسخ
تشکر کنندگان: baba manam sanaz ، shadoow
دوستان من تازه متوجه شدم که وکیل در پر کردن فرم DS-260 اشتباه کرده و مصاحبه من هم 15 روز دیگست Sad
در جواب سوال have you ever been refused a U.S. visa, been refused admission to the United State, or withdrawn your application for admission at the port of entry ?
زده No .
در حالی که من قبل از ازدواجم یکبار برای کنفرانسی رفتم سفارت آمریکا توی دبی تا ویزا بگیرم و ویزا ندادن و رد شدم ... و وکیل اصلا نپرسیده بود از ما که آیا تا حالا درخواست ویزا کردین یا نه و سر خود زده No !
به وکیل زنگ زدیم . میگه مشکلی نیست اگه پرسیدن بگین اشتباه شده .. ولی من اصلا به حرفش اعتماد ندارم. , و میترسم توی مصاحبه به مشکل بخورم
ممنون میشم اگه کسی مورد مشابه ای داره کمکم کنه ...
کتگوری : F2A // ارسال مدارک : 19 ژانویه 2012 / اپروو : 15 جون 2013 !! / دریافت کیس نامبر و پرداخت ها : 12 جولای 2013 / ارسال مدارک به NVC : سپتامبر ۲۰۱۳ / تاریخ شروع بررسی پرونده در NVC : اکتبر ۲۰۱۳ / تکمیل پرونده در NVC : دسامبر ۲۰۱۳ /مصاحبه : 25 فوریه 2014 / دریافت ویزا یک ضرب Smile
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33
(2014-02-11 ساعت 14:19)mah65 نوشته:  دوستان من تازه متوجه شدم که وکیل در پر کردن فرم DS-260 اشتباه کرده و مصاحبه من هم 15 روز دیگست Sad
در جواب سوال have you ever been refused a U.S. visa, been refused admission to the United State, or withdrawn your application for admission at the port of entry ?
زده No .
در حالی که من قبل از ازدواجم یکبار برای کنفرانسی رفتم سفارت آمریکا توی دبی تا ویزا بگیرم و ویزا ندادن و رد شدم ... و وکیل اصلا نپرسیده بود از ما که آیا تا حالا درخواست ویزا کردین یا نه و سر خود زده No !
به وکیل زنگ زدیم . میگه مشکلی نیست اگه پرسیدن بگین اشتباه شده .. ولی من اصلا به حرفش اعتماد ندارم. , و میترسم توی مصاحبه به مشکل بخورم

وکیلتون درست میگه ! همون اول مصاحبه که شروع میشه وشما باید قسم بخورید. همون موقع به آفیسر این مورد رو بگید و خیالتون راحت اصلا مشکلی نیست.
CR1
تاریخ مصاحبه : JUN 20thCool

پاسخ
تشکر کنندگان: mah65 ، baba manam sanaz ، romance33 ، shadoow ، a6l3i
(2014-02-11 ساعت 15:48)k1_cid نوشته:  
(2014-02-11 ساعت 14:19)mah65 نوشته:  دوستان من تازه متوجه شدم که وکیل در پر کردن فرم DS-260 اشتباه کرده و مصاحبه من هم 15 روز دیگست Sad
زده No .

وکیلتون درست میگه ! همون اول مصاحبه که شروع میشه وشما باید قسم بخورید. همون موقع به آفیسر این مورد رو بگید و خیالتون راحت اصلا مشکلی نیست.

ممنون. فقط یک سوال دارم . در این صورت از نظر اداری و بررسی پرونده به مشکل نمیخورم ؟
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، shadoow
(2014-02-11 ساعت 16:12)mah65 نوشته:  
(2014-02-11 ساعت 15:48)k1_cid نوشته:  
زده No .

ممنون. فقط یک سوال دارم . در این صورت از نظر اداری و بررسی پرونده به مشکل نمیخورم ؟

خیر دوست عزیز .خیالتون راحت
آفیسر به شما میگه قسم میخوری که اونچه تو پروندتون هست و جوابی که به سوالات من میدی عین حقیقته؟ اون موقع شما این مورد رو متذکر میشین.
CR1
تاریخ مصاحبه : JUN 20thCool

پاسخ
تشکر کنندگان: a6l3i

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان