کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مطرح شده برندگان 2011
(2011-08-20 ساعت 07:49)Ali.Alian نوشته:  دوستان عزیز با سلام،
ما برای Food Stamp اقدام کردیم اما گفتن به کسانی که گرین کارت دارند تعلق نمیگیره!!!
کسی از برنده های 2011 هست که تجربه اینچنینی داشته باشه؟
کسی از بچه های اینجا هست که Food Stamp رو بگیره؟
اگه تجربه مشابه دارید لطفاً بگید.
ممنون از راهنماییتون.

on-Citizen Eligibility and the SNAP Calculator
Many non-citizens are eligible to apply for SNAP. (See the list below.) If your household includes one or more ineligible non-citizens, this calculator may not ask all of the questions that would be needed to get an accurate estimate of your benefits.
You can continue to use this calculator, but you may also want to call Project Bread's FoodSource Hotline at 1-800-645-8333. A counselor will be able to ask additional questions for a more accurate estimate of your benefits. This may be especially helpful for people who are LPRs (Lawful Permanent Residents), conditional entrants, parolees, or battered immigrant spouses, children, or immigrant parents of a battered child, who have been in their current status for less than five years.
Non-citizens who can be considered for SNAP:
Certain green card holders (lawful permanent residents)*, including Amerasian immigrants
• Asylees
• Refugees
• Parolees who have held that status for at least one year*
• People whose deportation or withholding is being withheld
• People granted conditional entry before 4/1/1980*
• Cuban or Haitian entrants

In certain situations, a battered immigrant spouse, battered immigrant child, immigrant parent of a battered child or an immigrant child of a battered parent*
*These groups have extra conditions that they need to meet in order to qualify. The calculator will ask detailed information about this.

شماره کیس: ***38
تاریخ دریافت نامه قبولی:9خرداد
کنسولگری:آنكارا

تشکر کنندگان: Goodie ، Hornet ، najibi
ممنون از لطف همه دوستان که راهنمایی میکنن.

باز هم سوال داشتم که مممنون میشم راهنماییم کنید. مامان من که برنده اصلی هست کارت ملیش رو گم کرده. رفته ثبت احوال و بهش گفتن تا یک ماه دیگه میاد. بجاش بهش یک گواهی دادن که موقتا قابل استفاده هست و ما همون رو ترجمه کردیم. میخواستم بدونم که الان که داریم مدارک رو پست میکنم چطور این موضوع رو توضیح بدم تا مشکلی پیش نیاد؟

یک سوال دیگه اینکه کیس نامبر باید بالای تمام مدارکی که پست میکنیم از جمله ترجمه ها و فرم ها و فرمهای اسپانسر نوشته بشه؟

روی پاکت چی باید بنویسیم؟ نام و کیس نامبر کافی هست؟
تشکر کنندگان:
(2011-08-20 ساعت 17:52)bahar_2300 نوشته:  ممنون از لطف همه دوستان که راهنمایی میکنن.

باز هم سوال داشتم که مممنون میشم راهنماییم کنید. مامان من که برنده اصلی هست کارت ملیش رو گم کرده. رفته ثبت احوال و بهش گفتن تا یک ماه دیگه میاد. بجاش بهش یک گواهی دادن که موقتا قابل استفاده هست و ما همون رو ترجمه کردیم. میخواستم بدونم که الان که داریم مدارک رو پست میکنم چطور این موضوع رو توضیح بدم تا مشکلی پیش نیاد؟

یک سوال دیگه اینکه کیس نامبر باید بالای تمام مدارکی که پست میکنیم از جمله ترجمه ها و فرم ها و فرمهای اسپانسر نوشته بشه؟

روی پاکت چی باید بنویسیم؟ نام و کیس نامبر کافی هست؟
بنظر من نیازی به توضیح نیست و نهایتا در زمان مصاحبه اگر سئوالی شد در این خصوص توضیح بدن مادرتان ،اگر گواهی موقت کارت ملی مادرتان را قبول نکنند نقص مدرک می خوره و اگر قرار باشه نقص بزنند با توضیح یا بی توضیح می زنند.
فرم آنکارا رو که در چند پست بالاتر همین صفحه گذاشتم را پر کنید و همراه مدارکتان بفرستید در فرم آنکارا اطلاعات مربوط به کیس تان هست و لزومی نداره روی همه ی مدارک و روی پاکت پستی چیزی بنویسید.فقط روی پاکت آدرس سفارت را به این شکل بنویسید:
immigration visa unit _american embassy ankara 110 ataturk blvd kavaklidere _06100 .
من حتی کل مدارکم را بدون فرم آنکارا و بدون هیچ اطلاعاتی از شماره کیس ام و... فرستاده بودم ولی بدون هیچ مشکلی رسید.
شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

تشکر کنندگان: najibi ، bahar_2300
سلام به همه دوستان.یه سوال داشتم ممنون میشم دوستان مطلع جواب بدن.
من یکی دو ماه پیش پاسپورت جدید گرفتم،پشت جلد پاسپورت یک برچسب چسبوندن و روی برچسب با خودکار یک شماره نوشتن و پایین شماره نوشته ح.ت.ن /میخواستم ببینم این شماره چیه؟(شماره که نوشته،شماره پاسپورت نیست.)/بر چسب رو جدا کنم یا باشه؟(تو سفارت مشکل ساز نشه؟).ممنونم.
دریافت نامه قبولی: May.2010
کیس نامبر: 2011AS44xxx
کارنت: jul.2011
مصاحبه و دریافت ویزا: sep.2011
اولین سفر: feb.2012
دومین سفر: feb.2013

خدایا شکرت...
تشکر کنندگان:
ممنون از پاسختون
ببخشید ترجمه کارت ملی هم نیاز هست که با مدارک دیگه پست کنیم آنکارا؟
تشکر کنندگان:
یه سوال دارم از دوستان با سابقه که ابوظبی مصاحبه داشتن....

من مطمئن باشم که کسانی که مثل من ابوظبی مصاحبه دارن نمی خواد مدارک رو از قبل بفرستن سفارت؟

چطور روالش با ترکیه فرق داره؟
کیس: ***2011AS000041
دريافت نامه اول: 25می2010-تهران
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 12جون2010
تاریخ کارنت شدن: 12جولای2011
دریافت نامه دوم: 11 آگوست2011
تاریخ مصاحبه: 12سپتامبر2011
دریافت ویزا: 14سپتامبر2011
کنسولگری: ابوظبی

تشکر کنندگان:
(2011-08-20 ساعت 22:46)HAMEDMIM نوشته:  یه سوال دارم از دوستان با سابقه که ابوظبی مصاحبه داشتن....

من مطمئن باشم که کسانی که مثل من ابوظبی مصاحبه دارن نمی خواد مدارک رو از قبل بفرستن سفارت؟

بله مطمئن باشید.مدارک رو با خودتون میبرید سفارت. موفق باشید.
تشکر کنندگان: vahidvm60 ، Goodie ، HAMEDMIM
(2011-08-20 ساعت 23:08)najibi نوشته:  
(2011-08-20 ساعت 22:46)HAMEDMIM نوشته:  یه سوال دارم از دوستان با سابقه که ابوظبی مصاحبه داشتن....

منم خانم نجیبی رو تایید میکنم حامد خان که خیالت راحت بشه
چطور نداره دوست من فرق میکنه دیگه
این سفارتا هر کدوم برا خودشون یه مجمع الجزایر خود مختارن
موفق باشید

تشکر کنندگان: najibi ، nahid.t ، Goodie ، final destination ، HAMEDMIM
سلام دوستم، من به یک مشکلی برخوردم خواهش میکنم کمکم کنید چون باید تا دو روز دیگه مدارک رو پست کنم آنکارا...
من الان متوجه شدم که ترجمه هایی که دارالترجمه انجام داده با ترجمه هایی که قبلا در فرم های سری اول نوشتم فرق میکنه. مثلا مشخصات سربازی و اسم سازمان محل کار که آموزش و پرورش هست. به نظرتون چیکار کنم، فرم های آنکارا رو بر اساس ترجمه دارالترجمه پر کنم و بعد روز مصاحبه بگم که فرم ۲۳۰ رو اصلاح کنن واسم؟
تشکر کنندگان:
(2011-08-21 ساعت 01:21)bahar_2300 نوشته:  سلام دوستم، من به یک مشکلی برخوردم خواهش میکنم کمکم کنید چون باید تا دو روز دیگه مدارک رو پست کنم آنکارا...
من الان متوجه شدم که ترجمه هایی که دارالترجمه انجام داده با ترجمه هایی که قبلا در فرم های سری اول نوشتم فرق میکنه. مثلا مشخصات سربازی و اسم سازمان محل کار که آموزش و پرورش هست. به نظرتون چیکار کنم، فرم های آنکارا رو بر اساس ترجمه دارالترجمه پر کنم و بعد روز مصاحبه بگم که فرم ۲۳۰ رو اصلاح کنن واسم؟
دوست عزیز به نظر من درستش رو بنویس و یه میل هم به کی سی سی بزن و توضیح بده براشون که اینطوری شده و زمان مصاحبه قبل از قسم خوردن بهشون موضوع رو بگو انشالله که مشکلی براتون پیش نمی یاد ولی جواب کی سی سی رو براشون ببر موفق باشی .
Visa: 28 . Sep . 2011
رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
تشکر کنندگان: najibi ، Hornet ، آمریکا
(2011-08-20 ساعت 23:20)vahidvm60 نوشته:  
(2011-08-20 ساعت 23:08)najibi نوشته:  
(2011-08-20 ساعت 22:46)HAMEDMIM نوشته:   یه سوال دارم از دوستان با سابقه که ابوظبی مصاحبه داشتن....
منم خانم نجیبی رو تایید میکنم حامد خان که خیالت راحت بشه
چطور نداره دوست من فرق میکنه دیگه
این سفارتا هر کدوم برا خودشون یه مجمع الجزایر خود مختارن
موفق باشید

خیلی ممنون از najibi و vahidvm60عزیز خیالم لااقل از این بابت راحت شد.Cool

رهرو گر صد هنر دارد توکل بایدش…
تشکر کنندگان: vahidvm60 ، najibi ، Hornet
از دوستاني كه پرينت بانكي دادند سوالاتي راجب به اينكه
1- حساب گردش كاري با شه يا فقط مانده حساب را ميخواد اگر مانده حساب را ميخواد چند روز پول بايد تو حساب باشه؟
2- حساب به نام همسر برنده باشه قبول است يا به نام شخص برنده باشه؟
من همسرم حسابش گردش خيلي خوبي داره اگر حساب گردشي بخواد ميخوام از حساب ايشون استفاده كنم البته من اسپانسر هم دارم
تشکر کنندگان:
(2011-08-22 ساعت 10:18)nahid.t نوشته:  از دوستاني كه پرينت بانكي دادند سوالاتي راجب به اينكه
1- حساب گردش كاري با شه يا فقط مانده حساب را ميخواد اگر مانده حساب را ميخواد چند روز پول بايد تو حساب باشه؟
2- حساب به نام همسر برنده باشه قبول است يا به نام شخص برنده باشه؟
من همسرم حسابش گردش خيلي خوبي داره اگر حساب گردشي بخواد ميخوام از حساب ايشون استفاده كنم البته من اسپانسر هم دارم

دوست عزیز به این تاپیک سری بزنید و پاسخ سوالات خودتون رو بگیرید
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=4100
اما به طور خلاصه:ما گواهی تمکن مالی از بانک ملی بردیم که در ان گردش ۶ ماهه و مانده رو نوشته بود. ما اون مبلغ بزرگ آخری رو فقط ۲ شب نگه داشتیم و بعد برداشتیم.
واسه اطمینان هر دو مون گواهی گرفتیم .
تشکر کنندگان: vahidvm60 ، samadi2050 ، nahid.t
سلام دوستان.
اسپانسر من مدارکش رو تقریبا 3 هفته پیش فرستاده سفارت.ولی متاسفانه شماره دی اچ ال رو به من نداده.
حالا میخوام به سفارت ایمیل بزنم که آیا مدارک اسپانسر من رسیده دستشون یا نه؟
میشه کمک کنین و متنی رو که باید بفرستم رو بهم بگین؟
میدونم که جای دیگه باید سوال میکردم ولی چون دیدم تعداد بیشتری از دوستان اینجا هستن و زودتر میتونن کمک کنن اینجا نوشتم.
مرسی از راهنماییتون
شماره کیس: ***2011AS00042
تاریخ دریافت کیس نامبر از طریق ایمیل: 1389/12/10
کنسولگری: آنکارا
تاریخ مصاحبه: 12 sep
تاریخ دریافت ویزا:Sep 13
جمع تقریبی هزینه ها: 14عکس.60 پست اول،57 ترجمه،68 ارسال مدارک مصاحبه،428بلیط،55عوارض خروج،819سفارت،252هتل اوزیلهان،1700 هواپیما امریکا
تشکر کنندگان:
(2011-08-22 ساعت 13:29)silia نوشته:  سلام دوستان.
اسپانسر من مدارکش رو تقریبا 3 هفته پیش فرستاده سفارت.ولی متاسفانه شماره دی اچ ال رو به من نداده.
حالا میخوام به سفارت ایمیل بزنم که آیا مدارک اسپانسر من رسیده دستشون یا نه؟
میشه کمک کنین و متنی رو که باید بفرستم رو بهم بگین؟
میدونم که جای دیگه باید سوال میکردم ولی چون دیدم تعداد بیشتری از دوستان اینجا هستن و زودتر میتونن کمک کنن اینجا نوشتم.
مرسی از راهنماییتون
Case Number: 2011AS000xxxxx
Principal Applicant Name: last name,first name
Preference Category: DV Diversity
Foreign State of Chargeability: IRAN
Date of Birth:month day year
Dear sir/Madam
About three weeks ago my sponsor(first name last name) sent off the relevant documents from City Country to that office. I would greatly appreciate it if you kindly confirm the reception of the documents

Respectfully
first name last name[/align]
تشکر کنندگان: silia ، samadi2050 ، nahid.t ، Sooshians

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان