کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
دوستان راستی ما احتمالا ۲ ماه دیگه راهی هیوستن هستیم. کسی میتونه راهنمایی کنه که واسه یه هفته کجا میتونیم بمونیم که هم از نظر محله و منطقه امنیت داشته باشه و هم قیمت مناسب باشه؟
توی سفر قبلی ما یه سفر رفتیم سن دیگو و از قبل از روی سایت اربیتس هتل گرفته بودیم. این هتل توی منطقه ای به نام Chula Vistaبود . وقتی رسیدیم یه راننده مکزیکی از این سر مرز به ما چراغ های مکزیک رو نشون داد. ما هم خوشحال که خوب مکزیک رو هم از دور دیدیم. ولی چشمتون روز بد نبینه فردا صبح که رفتیم چرخی بزنیم خیلی جا خوردیم چرا که منطقه خیلی نا امن و ترسناکی بود. توی همون ۵ دقیقه اول یه نفر میخواست به ما بلیت مترو تاریخ گذشته بفروشه. باید خدمات دوستان عرض کنم که اینجا وقتی از دستگاه بلیت میخرید ساعت انقضاش رو روش نوشته که معمولا ۲-۳ ساعت بعده اگه اشتباه نکنم.
تشکر کنندگان: golesang ، m9780 ، hoda2012 ، SH1A2R3 ، nahid.t ، tamanna ، cmbt ، vroom ، apoornaki
(2012-04-14 ساعت 15:48)nahid.t نوشته:  گرين كارت من و بچه ها بعد از حدود دو ماه اومد براي همسرم فقط سوشيال اومده براي ماهنوز سو شيال نيومده خلاصه اينكه هركدوم يه چيزي كم داريم
سلام . من ورودم 9 مارچ بوده ولی متاسفانه هنوز از نامه خوش امد گویی ( 15 اوریل ) خبری نیست. البته خودم یکهفته هست که برگشتم ایران .معمولا این نامه بعد چه مدتی میاد؟ و یا اینکه لازمه ازجایی پیگیری کنم؟

شماره کیس:2011AS19XXX
کنسولگری:ابوظبي
مصاحبه:90/03/16 (06 june)
مدت كلیرنس : 111 روز
تاریخ کلیر : 25 SEP
دریافت ویزا : 26 SEP
تاریخ پرواز : 9 مارچ
دریافت گرین کارت : 19 آوریل
خلاصه وضعیت کیس
تشکر کنندگان: frz61 ، SH1A2R3 ، tamanna
نامه خوش آمد گويي براي ما حدود 30 روز بعد اومد ما كه اون جا بوديم قبل از اومدن نامه با اداره مهاجرت تماس گرفتيم گفت منتظر باشيد ورود ما 27 فوريه بود و گرين كارتمون 14 مارچ اومد كمتر از دو ماه
تشکر کنندگان: naeiji1974 ، tamanna ، vroom ، golesang ، hoda2012 ، behzadb57 ، smith ، Rainy ، SH1A2R3
بعلت مشکلات مالی به یک هم خونه ای در لس آنجلس نیاز دارم خانوم یا آقا هم فرقی نداره کسی میخواد برام پیغام بذاره تاشرایط براش توضیح بدم درضمن من در ولی ساکن هستم
تشکر کنندگان: golesang ، apoornaki ، SH1A2R3
(2012-04-15 ساعت 15:18)nahid.t نوشته:  نامه خوش آمد گويي براي ما حدود 30 روز بعد اومد ما كه اون جا بوديم قبل از اومدن نامه با اداره مهاجرت تماس گرفتيم گفت منتظر باشيد ورود ما 27 فوريه بود و گرين كارتمون 14 مارچ اومد كمتر از دو ماه
خدا رو شکر نامه خوش امد گویی ما هم اومد .

شماره کیس:2011AS19XXX
کنسولگری:ابوظبي
مصاحبه:90/03/16 (06 june)
مدت كلیرنس : 111 روز
تاریخ کلیر : 25 SEP
دریافت ویزا : 26 SEP
تاریخ پرواز : 9 مارچ
دریافت گرین کارت : 19 آوریل
خلاصه وضعیت کیس
تشکر کنندگان: smith ، storagemeter ، frozen mind ، vroom ، golesang ، maxsupermax ، SH1A2R3
با سلام به دوستان عزیز
بنده یک ماه دیگه برای اولین بار میخوام وارد خاک آمریکا بشم
میخواستم ببینم از دوستان کسی واشنگتن دیسی یا ویرجینیا هستش
اگه کسی هست لطف میکنه پیام خصوصی بذاره تا یه سری سوال در مورد زندگی در اونجا بپرسم
از دوستان اگه کسی رو هم میشناسین که اونجا زندگی میکنه میشه تو یه پیغام خصوصی معرفیش کنین
با تشکر فراوان از همه ی دوستان مهاجرسرا بویژه مدیران سایت
کنسولگری:آنکارا
تاریخ دریافت ویزا: 10 April
تاریخ ورود به آمریکا : 19 MAy
تاریخ دریافت گرین کارت : 6 JUNE

تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، كاميلا ، golesang
سلام
يه سؤال داشتم: با توجه به اينكه ويزاي كساني كه لاتري برنده شدند مهاجرتي هست، آيا براي اولين ورود به امريكا بايد عوارض خروج پرداخت كنن ؟
2012AS00018XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , 2 August
کارنت شدن: 2011 ِDecember
مصاحبه: Jan 2012
دریافت کلیرنس: Feb 2012
دریافت ویزا: 12 April
ورود به امريكا : 26 April
هزینه ها: 5/5 ميليون تومان
تشکر کنندگان: SH1A2R3
(2012-04-17 ساعت 12:58)shahab2012 نوشته:  سلام
يه سؤال داشتم: با توجه به اينكه ويزاي كساني كه لاتري برنده شدند مهاجرتي هست، آيا براي اولين ورود به امريكا بايد عوارض خروج پرداخت كنن ؟

دوست عزیز ، سلام
بله ، باید پرداخت کنید .
درسته که شما ویزا مهاجرتی دارید ولی هنوز مقیم کشور دیگه ای نیستید !
انشاالله دفعه بعد که تشریف می برید آمریکا ، گریین کارتتون رو نشون می دید و عوارض نمی دید Big Grin
شماره کیس : 2011AS44XXX
تاریخ ورود به آمریکا : 2012 Feb
تشکر کنندگان: shahab2012 ، tamanna ، golesang ، SH1A2R3 ، Hornet
سلام به همه دوستان عزيز.
يه سفرنامه مختصر مفيد از اولين سفرم ميخوام بنويسم،اميدوارم مفيد باشه.
19 فوريه از مشهد با تركيش رفتم استانبول،از استانبول به لس انجلس،پروازش خوب بود،خيلي راحت وبدون هيچ مشكلي رسيد. تو فرودگاه لوس انجلس،ماموراي مهاجرت از اين آسياي شرقي ها بودن،خيلي خيلي عوضي و عقده اي بودن،نزديك بود باهاشون دعوام بشه، بگذريم فرداي روزي كه رسيدم رفتم واسه سوشال (اورنج كانتي ساكن بودم،ارواين) گفتن اگر تا 21 روز بعد ورود نيومد بياين اقدام كنيد،تا 21 روز نيومد دوباره رفتم فرم پر كردم،4روز بعدش اومد، نزديك 20 روز اورنج كانتي بودم،بعد رفتم فلوريدا،تو فلوريدا هم fort lauderdale و miami بودم،2 هفته،و بعد برگشتم اورنج كانتي و از اونجا هم به ايران.
گرين كارتم سر 1 ماه اومد. واسه selective service هم ثبت نام كردم(زير 26 سال)،كارت اون هم تقريبا 45 روزه اومد.
اگر بخوام اورنج كانتي رو با ميامي و فورت لادرديل مقايسه كنم، اورنج كانتي ايراني خيلي زياده،براي كسايي كه دوست دارن ايراني دور و برشون باشه جاي خوبيه،فروشگاه هاي ايراني زياد داره،هر چي بخواين پيدا ميشه،از نون سنگك و تافتون تا كله پاچه و آجيل و شيرني ايراني و ...همه چيزاي ايران هست. قيمت ها تو اورنج كانتي بالاتر از فلوريداست،اورنج كانتي محيط خانوادگي تره،براي بزرگ كردن بچه جاي مناسبيه،از خود LA به نظرم بهتره و ادمها با فرهنگ ترن، براي جوونها كسل كننده ست.
ميامي و فورت لادرديل جوون پسندتره، ايراني خيلي كمه،كلا فلوريدا اسپانيش خيلي زياده،سياه پوست هم همينطور.
ميامي بيچ خيلي زيباست، خيلي فان داره،ميامي بيچ هم از خود ميامي گرون تره، كلا هزينه زندگي تو فلوريدا پايين تر از كاليفرنياست، هواش شرجيه،هواي كاليفرنيا رطوبت نداره.
خودم فلوريدا رو ترجيح ميدم،دليل اصليشم اينه كه ايراني خيلي كمه،تقريبا نميبيني،هزينه هام پايين تر از كاليفرنياس،منم مجردم،اگه زن و بچه داشتم اورنج كانتي رو انتخاب ميكردم،محيطش خانوادگي تره،خانواده هاي خوب ايراني هم اونجا زياده.
سوال خاصي در مورد اورنج كانتي يا ميامي و فورت لادرديل بود در خدمتم،در مورد جاهاي ديدني ميامي هم،اگر از دوستان كسي قصد رفتن داشت،ميتونم راهنمايي كنم.
مخلص همه بچه هاي گل مهاجرسرا. Wink
دریافت نامه قبولی: May.2010
کیس نامبر: 2011AS44xxx
کارنت: jul.2011
مصاحبه و دریافت ویزا: sep.2011
اولین سفر: feb.2012
دومین سفر: feb.2013

خدایا شکرت...
(2012-04-17 ساعت 13:09)aghdam نوشته:  

دوست عزیز ، سلام
بله ، باید پرداخت کنید .
انشاالله دفعه بعد که تشریف می برید آمریکا ، گریین کارتتون رو نشون می دید و عوارض نمی دید Big Grin

سلام دوست عزيز
از پاسخ شما ممنون. اما يه نكته اينجا هست. بانك مركزي اعلام كرده كساني كه ويزاي بيش از 3 ماه دارن، مقيم محسوب مي شوند و ارز مسافرتي به اونها تعلق نمي گيره.
در واقع سوال من با توجه به شرايط جديد بانك مركزي هست. آيا با اين شرايط هم ما كه داراي ويزاي بيش از 3 ماه هستيم، بايد عوارض خروج پرداخت كنيم؟
با تشكر
2012AS00018XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , 2 August
کارنت شدن: 2011 ِDecember
مصاحبه: Jan 2012
دریافت کلیرنس: Feb 2012
دریافت ویزا: 12 April
ورود به امريكا : 26 April
هزینه ها: 5/5 ميليون تومان
تشکر کنندگان: golesang ، apoornaki ، atisland
دوستان ميشه بگيد فرم i-155چيه كه همراه گرين كارت يك نامه اومده و گفته اونو پر كنيد
تشکر کنندگان: golesang
(2012-04-17 ساعت 14:41)shahab2012 نوشته:  

دوست عزیز ، سلام
بله ، باید پرداخت کنید .

سلام دوست عزيز
از پاسخ شما ممنون. اما يه نكته اينجا هست. بانك مركزي اعلام كرده كساني كه ويزاي بيش از 3 ماه دارن، مقيم محسوب مي شوند و ارز مسافرتي به اونها تعلق نمي گيره.
در واقع سوال من با توجه به شرايط جديد بانك مركزي هست. آيا با اين شرايط هم ما كه داراي ويزاي بيش از 3 ماه هستيم، بايد عوارض خروج پرداخت كنيم؟
با تشكر

سلام
ما عوارض رو پرداخت کردیم ولی مامور کنترل گفت من نمی گیرم و فیش هارو به ما پس داد
شماره کیس : 2012AS2XXX
کنسولگری : ANKARA
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : JULY 27
تاریخ کارنت شدن کیس : AUG 18
تاریخ مصاحبه : OCT
تاریخ دریافت کلیرنس : oct
تاریخ دریافت ویزا : dec
تاریخ ورود به آمریکا :march
تاریخ دریافت گرین کارت : may
تشکر کنندگان: shahab2012 ، tamanna ، كاميلا ، golesang
(2012-04-17 ساعت 13:15)mehdi47 نوشته:  سلام به همه دوستان عزيز.
19 فوريه از مشهد با تركيش رفتم استانبول،از استانبول به لس انجلس،پروازش
selective service چیه؟Big Grin
شماره کیس: 39000
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ کارنت شدن کیس:March,2012-اسفند
تاریخ مصاحبه:May2012-اردیبهشت
تاریخ دریافت ویزا:یک ضرب
تاریخ اولین ورود به امریکا: 11 آگوست 2012
تشکر کنندگان: golesang ، SH1A2R3
(2012-04-18 ساعت 07:27)talent نوشته:  
(2012-04-17 ساعت 14:41)shahab2012 نوشته:  

دوست عزیز ، سلام
بله ، باید پرداخت کنید .

سلام دوست عزيز
با تشكر

سلام
ما عوارض رو پرداخت کردیم ولی مامور کنترل گفت من نمی گیرم و فیش هارو به ما پس داد
من اولين سفر هم پرداخت نكردم.به پليس گذرنامه فرودگاه توضيح دادم كه ويزامون اقامتيه نه توريستي

شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
تشکر کنندگان: behzadb57 ، كاميلا ، SH1A2R3 ، golesang ، shahab2012 ، frozen mind ، aghdam
(2012-04-18 ساعت 10:25)faranak.n نوشته:  
(2012-04-17 ساعت 13:15)mehdi47 نوشته:  سلام به همه دوستان عزيز.
19 فوريه از مشهد با تركيش رفتم استانبول،از استانبول به لس انجلس،پروازش
selective service چیه؟Big Grin

اگر کسی که گرین کارت می گیره بین 18 تا 26 سال سنش باشه،باید برای selective service system ثبت نام کنه.selective service مربوط به خدمت سربازی u s هست.سربازی در حال حاضر اونجا اختیاری هست،اما ثبت نامش اجباریه و عدم ثبت نام جرم محسوب میشه،ثبت نام هم برای این هست که هر وقت جنگ شد نیرو لازم داشتن،سریع پیدات کنن،بگن آقا یا علی Smile
اطلاعات بیشتر در این مورد: www.sss.gov
دریافت نامه قبولی: May.2010
کیس نامبر: 2011AS44xxx
کارنت: jul.2011
مصاحبه و دریافت ویزا: sep.2011
اولین سفر: feb.2012
دومین سفر: feb.2013

خدایا شکرت...
تشکر کنندگان: storagemeter ، SH1A2R3 ، golesang ، nahid.t ، tamanna ، faranak.n ، mirman ، aziking

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان