کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2010-12-26 ساعت 08:05)behzadb57 نوشته:  
(2010-12-26 ساعت 06:32)Baabak نوشته:  hasti_banoo عزیز، تبریک میگم خدمتتون و آرزوی موفقیت و پیشرفت براتون دارم.

خوشحال شدم که به راحتی پروازتون انجام شد و این سرمایی که چند روزه بیشتر پروازهای اروپا رو مختل کرده، براتون دردسر درست نکرد.

راجع به کنترل ها و بازرسی های قبل از پرواز من همیشه نظر مثبتی دارم و همیشه بدون غر زدن با مأموران همکاری می کنم. به نظرم هر چقدر هم که سخت بگیرند خوبه و این به خاطر امنیت پرواز خودمونه. فقط تصور کنید که اگه این کنترل های سخت نبود، دیگه هواپیما وسیله سفر نبود و بیشتر ارابه مرگ بود. فقط همیشه برایم این جای سؤال داشته که چرا تو بعضی از فرودگاه ها، بار و وسایلی که مسافران به کانترها برای تحویل به قسمت بار می سپارن اصلاً کنترل نمیشه و اگر بعداً این کنترل صورت می گیره، چرا در حضور خود مسافر این کار رو نمی کنن. فرودگاه های معدودی مثل فرودگاه امام وجود داره که همون ابتدای ورود به فرودگاه وسایل مسافران رو چک می کنند و تو خیلی از فرودگاه ها مسافر بدون هیچ بازرسی به راحتی تا جلوی کانترها میاد و بار رو تحویل میده و میره و فقط موقع ورود به هواپیما بازرسی میشه. به نظر من وسایل قسمت بار هم میتونه خطرناک باشه و اتفاق خاصی رو بوجود بیاره.

سلام دوست عزیز
این نکته رو در نظر داشته باشین برای امنیت پرواز یک سری قوانین وجود داره
مثلا کسی که بر تحویل میده حتمن باید سوار هواپیما بشه یعنی اگه کسی کارت پرواز بگیره و موقع پرواز نباشه ون پرواز انجام نمیشه تا موزو برسی بشه یعنی اگه کارت پرواز بگیری حالا حالا ها پرواز نمیپره و خاطر جام باش
موفق باشد

دوست عزیز؛ قبل از تحویل بار و هنگام ورود در تمام فرودگاهها تمام بارها چک میشوند پس بارهای تحویلی هم نمی توانند خطرناک باشند. تمام اتفاقات ناگوار انفجار و عملیات تروریستی فقط با هماهنگی کادر پرواز و پرسنل فرودگاه امکان پذیره. موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: behzadb57 ، Lamborghini ، frozen mind ، satusa ، hamed_gh ، success ، Pani2010 ، najibi ، California ، tata63 ، SH1A2R3
hasti-banoo عزیز

اين قدر دقمرگمون نكن پس بقيشو بگو ديگه (:
To Wounds From One[font=Arial][/font]
تشکر کنندگان: SH1A2R3
ممنون از توضیح دوستان. البته نمی خوام محتوای تاپیک رو از محتوای اصلی خودش خارج کنم ولی توضیح مختصری راجع به مطلب پست قبلی ام عرض می کنم.

همونطور که عرض کردم تو خیلی از فرودگاه ها هنگامی که وارد فرودگاه میشید نه خودتون و نه بارتون به هیچ وجه بازرسی نمیشه و بدون هیچ کنترلی شما بارتون رو به کانتر مربوطه تحویل میدید. حتی با کانترهای الکترونیکی جدید حتی تحویل بار رو هم با داشتن e-Ticket بدون دخالت کسی و بدون اینکه با کسی روبرو بشید خودتون انجام میدید. سؤالی که برای من همیشه وجود داشته بحث کنترل محتوای بار تحویلی به هواپیما بوده که چرا صورت نمیگیره. من فقط تو فرودگاه های امام و استانبول دیدم که مسافر و بارش رو هنگام ورود به فرودگاه و قبل از تحویل بار کنترل میکنن. برای مثال فرودگاه های فرانکفورت، دبی، پکن، بانکوک و ... هیچ نوع بازرسی ندارند.

این نکته هم که کسی که بار تحویل میده حتماً باید سوار هواپیما بشه اصل قضیه رو منتفی نمی کنه چون اگر بار خطرناکی وارد هواپیما بشه، وجود یا عدم وجود صاحب بار از خطرش کم نمی کنه. به خصوص تو دنیای امروز که معضل اصلیش عملیات های ت.ر.و.ر.ی.س.تی از نوع ا.ن.ت.ح.ا.ر.ی هستش.

به هر حال به نظر من میاد که این موضوع می تونه یه نقص امنیتی جدی باشه و امیدوارم که این طور نباشه و من اشتباه می کنم و همه چیز درست باشه.

ببخشید که آف تاپیک شد.
تشکر کنندگان: apoornaki ، najibi ، SH1A2R3
(2010-12-26 ساعت 15:09)Baabak نوشته:  ممنون از توضیح دوستان. البته نمی خوام محتوای تاپیک رو از محتوای اصلی خودش خارج کنم ولی توضیح مختصری راجع به مطلب پست قبلی ام عرض می کنم.

همونطور که عرض کردم تو خیلی از فرودگاه ها هنگامی که وارد فرودگاه میشید نه خودتون و نه بارتون به هیچ وجه بازرسی نمیشه و بدون هیچ کنترلی شما بارتون رو به کانتر مربوطه تحویل میدید. حتی با کانترهای الکترونیکی جدید حتی تحویل بار رو هم با داشتن e-Ticket بدون دخالت کسی و بدون اینکه با کسی روبرو بشید خودتون انجام میدید. سؤالی که برای من همیشه وجود داشته بحث کنترل محتوای بار تحویلی به هواپیما بوده که چرا صورت نمیگیره. من فقط تو فرودگاه های امام و استانبول دیدم که مسافر و بارش رو هنگام ورود به فرودگاه و قبل از تحویل بار کنترل میکنن. برای مثال فرودگاه های فرانکفورت، دبی، پکن، بانکوک و ... هیچ نوع بازرسی ندارند.

این نکته هم که کسی که بار تحویل میده حتماً باید سوار هواپیما بشه اصل قضیه رو منتفی نمی کنه چون اگر بار خطرناکی وارد هواپیما بشه، وجود یا عدم وجود صاحب بار از خطرش کم نمی کنه. به خصوص تو دنیای امروز که معضل اصلیش عملیات های ت.ر.و.ر.ی.س.تی از نوع ا.ن.ت.ح.ا.ر.ی هستش.

به هر حال به نظر من میاد که این موضوع می تونه یه نقص امنیتی جدی باشه و امیدوارم که این طور نباشه و من اشتباه می کنم و همه چیز درست باشه.

ببخشید که آف تاپیک شد.

دوست عزیز؛ نوشتید :" همونطور که عرض کردم تو خیلی از فرودگاه ها هنگامی که وارد فرودگاه میشید نه خودتون و نه بارتون به هیچ وجه بازرسی نمیشه و بدون هیچ کنترلی شما بارتون رو به کانتر مربوطه تحویل میدید." میشه نام یکیشون رو بگید.با سپاس

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان:
تو پست قبلیم نوشتم دیگه. فرانکفورت، دبی، پکن و بانکوک رو به تو همین دو سه سال اخیر دیدم. آخرین سفرم 2 ماه پیش همین ترمینال 3 فرودگاه دبی بود که برای مصاحبه رفته بودم. موقع برگشت تو فرودگاه بدون هیچ بازرسی رفتم جلو کانتر الکترونیکی و بدون دخالت هیچ کسی با وارد کردن شماره بلیطم، چمدانم رو روی محل مخصوصش گذاشتم و برچسب چاپ شده رو به دسته اش چسبوندم و شماره صندلیم رو انتخاب کردم و بعدش تسمه نقاله مربوطه راه افتاد و بار رو با خودش برد. دقیقاً همه این مراحل بدون اینکه کسی تا 10 متری نزدیکم باشه انجام شد. بازم تکرار می کنم به نظرم میاد که امکان سوء استفاده از این موضوع وجود داره. کلاً تو این فرودگاه ها ورود به فرودگاه تا قبل از گیت کنترل پاسپورت بدون هیچ کنترلی برای همه آزاده.
تشکر کنندگان: najibi ، SH1A2R3
سلام به همه دوستان گرامي

هي هستي بانوي عزيز هم رفت چقدر قشنگ وقتي يكي از دوستان مهاجرسرا داستان پرواز سفرش مينويسه يه حس خوب به آدم ميده كه يه ته مايه دلتنگي هم داره از خداوند مهربون ميخوام همه دوستان مهاجرسراي و منجمله خود من به زودي داستان پرواز و سفرمونو بنويسيم براي دوستان جديدتر تا دل اونا هم غش و ضعف بره

هستي بانو عزيز اگر چه جزء خانواده بزرگ لاتاري نبودي اما يار و همراه اين غافله بودي و خواهي بود اميدوارم هرجا كه هستي شاد و خوشحال باشي ( تا يه قهوه ناب لوس آنجلسي بزني من و بقيه دوستان ميرسيم خدمتت )

سربلند باشيد
با سلام
لطفا از کسانی که بیشتر از 10000 دلار همراه داشتند و وارد آمریکا شدند بنویسند چه سر گذشت مالی پیدا کردند؟
کدام بانک را انتخاب کرده اند و چه مزایایی این بانک به آنها داده است؟
در هنگام ورود هم چه سئوالاتی را در مورد پولی که آورده اند جوابگو بوده اند ؟
M.A
ایران آزادم آرزوست ، روزی که براحتی بتوانم در کشور خودم زندگی کنم و یک خارجی و مهاجر نباشم.
تشکر کنندگان: apoornaki ، success ، peyman74 ، obama ، najibi ، California ، SH1A2R3
خوب قسمت سوم سفرنامه رو هم بنویسم. فکر کنم این بخش بیشتر براتون مفید باشه.

تا اونجا گفتم که رسیدم به فرودگاه لوس آنجلس (LAX). وقتی هواپیما در حال فرود بود از پنجره بیرون رو نگاه کردم که ببینم این لوس انجلس تحفه که میگن چه نمایی از آسمون داره؟ باید عرض کنم من که یک شهر خیلی معمولی بدون هیچ جاذبه هوایی خاص رو مشاهده کردم! حالا بگذریم ..

از تونل مخصوص خروج از هواپیما به سمت سالن گمرک هدایت شدیم که زیر زمین فرودگاه هست و چند تا گیت در ردیف اول کنار هم قرار داره برای ویزیتورها و افرادی که اقامت دارن ( سیتیزن و مقیم) و افرادی که روی ویلچیر هستند. صفی طولانی در قسمت افراد مقیم تشکیل شد که من در اوائل صف بودم و خیلی سریع رفتم خدمت مامور اداره مهاجرت . یک جوان سیاهپوست که شدیداً شبیه ویل اسمیت ( هنرپیشه مردان سیاهپوش ، Men in Black) بود. بسیار هم خوش رو ! پاس و پاکت زرد معروف رو ازم گرفت و ویزامو نگاه کرد. بعد هم با لبخندی بسیار ملیح ازم پرسید که کی برات تقاضا داده ( چون من مهاجرت خانوادگی داشتم) و قصد داری بمونی آمریکا یا می خوای بری و بیای؟ گفتم قصد موندن، کار و ادامه تحصیل دارم. گفت اوکی ! بعد پاکت رو باز کرد و یه سری از کاغذها رو یواشکی ازش بیرون آورد طوری که انگار من نباید میدیدم چیه. بعد هم یک دسته از مدارک رو که ترجمه شناسنامه و .. بود بهم برگردوند. سی دی پزشکی دکتر اونگان رو هم بهش دادم ولی مقبول واقع نشد و گفت مال خودت ! بعد هم گفت برو اون سالن سمت چپ برای ادامه کار. قبلش هم با همون دستگاههای انگشت نگاری که در سفارت وجود داشت، دویاره انگشت نگاری کرد. چهار انگشت راست، شصت راست، و بعد هم دست چپ. در مرحله بعد هم با دوربین کوچک بالای دستگاه انگشت نگاری که احتمالا برای ثبت اثر عنبیه چشم یا شاید هم عکس برداری کلی از صورت هست ازم عکس گرفت. اون لبخند ملیح هم در تمام لحضات فراموش نمیشد! کلا تو همون اول کار متوجه شدم این جماعت خیلی خوش خنده هستن.

بعد رفتم تو سالن سمت چپ. بارهای همراهم که به قول یکی از دوستان ، منو شبیه درخت کریسمس کرده بود، اونقدر سنگین بود که دلم می خواست همونجا کف زمین دراز بکشم از خستگی. تو سالن مخصوص امور مهاجرتی ، افسر جوان دیگری باز با لبخند اومد سراغم و پاس و مدارکم رو که ویل اسمیت بهش داده بود گذاشت جلوش و مشغول بررسی شد. بعد هم ازم انگشت نگاری فیزیکی ( یعنی با جوهر ) انجام داد ( فقط انگشت اشاره دست راست). بعد هم دو جا امضا گرفت و گفت منتظر باشم. اونجا چندین ردیف صندلی هست که به جز من مشتری دیگه ای نداشتن. افسر چند دقیه بعد برگشت و پاس و یک برگه سفید رو بهم داد. welcome معروف رو گفت و برام آرزوی زندگی خوش در امریکا کرد. من هم کشون کشون با اون بارها رفتم سمت گمرک.

تو پاس یک مهر می زنن که در واقع مشخص میکنه شما اجازه ورود به آمریکا رو پیدا کردید و از این پس lawful permanent resident یا مقیم قانونی محسوب میشین. تو برگه ای که همراه پاس می دن و مربوط به خوش آمد گویی هست توضیح داده که با این مهر می تونید تا یکسال وارد و خارج بشین از آمریکا ، کار بگیرید و سوشال سکیوریتی نامبر رو درخواست بدین. گفته حکم گرین کارت موقت شما رو داره تا زمانی که کارت رو دریافت کنید. توضیح داده که کارت تا 6 ماه بعد براتون پست میشه! و اگر تا 11 ماه نیومد مراجعه کنید و ..

تو قسمت قبل گفتم که فرمهای گمرک و مهاجرت رو در هواپیما توزیع کردند. من در فرمهای گمرک ( یکی کلی و یکی مخصوص افرادی که بیش تر از 10000 دلار بردند) نوشته بودم که مواد غذایی فقط زعفران همراه دارم. البته یادم رفته بود که کلی ادویه هم همراهم بود و اونها رو ننوشتم. برای پول هم بخشهای مربوطه رو پر کرده بودم. اگر تو پر کردن فرمها مشکل داشتید مهماندارها راهنماییتون می کنن.

-----
تو فرم گمرک که برگه کوچکی هست اول مشخصاتتون رو باید پر کنید. مثل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، تعداد اعضای خانواده که همراه شما هستند، آدرس در آمریکا، کشور صادر کننده پاسپورت، کشور محل اقامت، کشورهایی که در مسیر به آمریکا بودید و شماره پرواز. در قسمتهای بعد به ترتیب می پرسه:
-آیا هدف شما از مسافرت به آمریکا Business است؟
- چه اقلامی همراه دارید؟
-- میوه، سبزیجات، گیاه، دانه، غذا و حشرات
-- گوشت، حیوانات و فراورده های حیوانی
--عوامل بیماری زا و سلولهای .. ( کامل یادم نیست)
-- خاک ، یا اگر از مزرعه و .. آمدید
-- حیوانات اهلی و ..

- آیا بیش از 10000 دلار پول همراه دارید؟
-اگر مقیم/ویزیتور هستید، ارزش کلی مال التجاره ای که همراه دارید چقدر است ( یعنی کالایی که ارزش مادی داره و برای هدیه یا فروش همراه دارید- این توضیحی بود که مهماندار به من داد)

بعد هم امضا و تاریخ

---

فرم I94 هم که به افراد غیر مقیم دارای ویزا داده میشه خیلی مختصر اطلاعات فردی شما رو خواسته و مورد پیچیده و خاصی نداره. اینجا هم توضیحاتش رو نوشته .

--- فرم 105 یا Report of international transportation of currency or monetary instruments برای افرادی است که بیشتر از 10000 دلار همراه دارند. حالا می خواد پول نقد باشه یا چک مسافرتی یا هر حالت دیگری که پول محسوب بشه ( اینجا ). اول فرم مشخصاتتون رو پرسیده. سوال 11 قسمت B رو پر می کنید. اگر پول مربوط به خودتونه که سوال 12 تا 15 رو خالی بگذارید. در part3 باید بنویسید چقدر پول دارید ( به دلار و سایر ارزهای رایج از جمله ریال). اگر پول نقد همراه دارید در قسمت اول سوال 16 بنویسید cash . در مقابلش هم مبلغ کلی ( مجموع دلار و معادل دلاری پولهای ایرانی همراهتون ) رو بنویسید. تقریبی هم باشه اصلا اشکال نداره. در قسمت 17، اگر دلار و ریال دارید هر دو رو قید کنیدو در قسمت زیرش هم ایران و آمریکا رو بنویسید. بعد هم که امضا و ...

---------------------

مامور گمرک فرمهای منو دید و گویا چندان هم با این فرمهای 105 آشنا نبود چون همش از این و اون می پرسید که بعدش باید چکار کنه ! خلاصه یکی دو تا سوال کرد که چقدر همراه داری و چقدرش ریاله چقدر دلار. من هم گفتم تازه مهاجرم و ... همراه دارم. اصلا سوال اضافی نکرد. پاسم رو تحویل داد و آرزوی موفقیت کرد. چمدونها رو هم باربر گرفتم که برد از دستگاه اشعه ایکس رد کنه. باز هم اصلا حتی به چمدونها دست نزدند چه برسه به اینکه باز کنند. خیلی سریع و در عرض 5-6 دقیقه از گمرک رد شدم، سالم و سلامت!

خوشبختانه بعضی از اعضای خانواده من اینجا هستن و اومده بودن استقبال . مشکلی از نظر ماشین گرفتن و حمل وسایل نداشتم. شهر لوس آنجلس رو هنوز ندیدم ، مگر همون اطراف فرودگاه که اِی بد نبود ! بعد هم چون جاده ها خلوت بود در زمانی بسیار کوتاه به منطقه اورنج کانتی رسیدم. خلوتی و سکوت اینجا بسیار عجیبه. به خصوص برای کسانی که از تهران اومدن. طبیعت تقریبا بکر با هوایی بسیار تمیز و البته کمی سرد رو دیدم. خونه ها اکثرا ویلایی هستند . طول میکشه تا به این سکوت و خیابونهایی عریض که به زحمت یکی دوتا ماشین میشه توش پیدا کرد، عادت کنم! این یکی دو روز صرف استراحت و کمی گشت و گذار در مراکز خرید و دیدن خیابونها و خونه های تزئین شده برای کریسمس شد. امروز یا فردا قراره برم برای سوشال سکیوریتی، البته اگر مهمون بازی ها فرصت بده. بعدا در مورد روالش براتون خواهم نوشت.

ببخشید طولانی شد. امیدوارم تونسته باشم نکات به دردخوری رو بنویسم. فعلا خدانگهدار
با تشکر از hasti-bano عزیز
از گزارشات کامل و لحظه به لحظه ات سپاسگزاریم . قسمت تازه مهاجرم و ... یعنی شما بیش از ان مقدار بردید یا خیر
مبلغ 10000 دلار به ازاء هر نفرمی باشد یا به ازاء هر پاس
2- در صورتی که بخواهیم بیش از این پول ببریم بهترین راه انتقال چیست با توجه به تحریم بانک های ایرانی
چون مستر کارت و ویزا کارت با افتتاح حساب در ارمنستان یا آذربایجان به نظر من مناسب نمی باشد . متشکرم
الهی به ما آن ده که آن به .
تشکر کنندگان: success ، California ، SH1A2R3
(2010-12-27 ساعت 17:35)amir53 نوشته:  با تشکر از hasti-bano عزیز
از گزارشات کامل و لحظه به لحظه ات سپاسگزاریم . قسمت تازه مهاجرم و ... یعنی شما بیش از ان مقدار بردید یا خیر
2- در صورتی که بخواهیم بیش از این پول ببریم بهترین راه انتقال چیست با توجه به تحریم بانک های ایرانی
چون مستر کارت و ویزا کارت با افتتاح حساب در ارمنستان یا آذربایجان به نظر من مناسب نمی باشد . متشکرم

سلام. ممنون

1- بیشتر از 10000 بردم
2- منظور اینه که هر نفر تا 10000 دلار رو بدون پر کردن فرم یا اصطلاحاً declare کردن می تونه همراه ببره. بیشتر اگر باشه به روشی که توضیح دادم انجام میشه.
3- تحریم وجود داره اما صرافی های معتبر در حال حاضر اجازه حواله کردن دارند و معمولا از طریق بانکهای واسطه ای که در کشورهای دیگر ( مثل امارات) وجود دارند، انجام می دهند. یکی از صرافی ها می گفت که بهتره در هر بار حواله هم 10000 دلار ارسال کنید. اما اطلاعی ندارم که بیشتر از این مقدار واقعا مشکلی ایجاد می کنه یا نه

موفق باشید

تشکر کنندگان: success ، satusa ، Lamborghini ، Vahid-DV2011 ، DLT ، sanaz2010 ، maaref ، apoornaki ، rayan.s ، amir53 ، mohsen66 ، mitr.p ، obama ، najibi ، California ، mim ، SH1A2R3 ، امیر مهاجر
(2010-12-27 ساعت 17:35)amir53 نوشته:  با تشکر از hasti-bano عزیز

من چند ماه پیش توسط یکی از صرافی های فردوسی مبلغ دو هزار دلار رو فرستادم آمریکا. روش کارشون به این صورت بود که باید شماره حساب و شماره تلفن فرد گیرنده رو تو یک کاغذ A4 با ماژیک و درشت می نوشتم. اونا هم این کاغذ رو فکس کردن به رابطشون تو آمریکا. رابط هم فردای همون روز مبلغ رو به حساب واریز کرده بود و با گیرنده هم تماس گرفته بود که از ریخته شدن پول اطمینان حاصل کنه. 50 دلار هم از من بابت کارمزد گرفتن. حالا نمی دونم برای مبالغ بیشتر چقدر می گیرن.
تشکر کنندگان: free_free ، frozen mind ، maaref ، apoornaki ، amir53 ، mohsen66 ، mitr.p ، obama ، najibi ، Ali Sepehr ، California ، SH1A2R3 ، armanbala ، moha_daha
هستی بانوی عزیز
هر چند که من (ماری) ترجیح می دهم که برای تشکر و تبریک، صرفا به فشردن دکمه تبریک و تشکر اکتفا کنم تا سایت بیخودی سنگین نشه و دیگرانی که بعدا به سایت مراجعه می کنند برای پیدا کردن اطلاعات اندک بین صفحه های انبوه ویلان و سیلان نشوند، اما با خواندن سفرنامه مفید و عالی شما دلم نیامد فقط آن دکمه تبریک و تشکر را فشار دهم. احساس مسئولیت شما و اینکه لطف کردید و این سفرنامه را در این تاپیک گذاشتید، برای من بسیار ارزشمند و قابل احترام است.
مرسی، مرسی، باز هم مرسی
امیدوارم بتونیم از نزدیک باهم آشنا بشیم و کمی از زحمات و الطافتون رو، اگر بتونیم، جبران کنیم.
باز هم مرسیSmile
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

سلام، اگه ممکنه به من بگید چند روز بعد از ورود به آمریکا گرین کارت رو میدن؟ میشه آدم گرین کارتو بگیره و برگرده یا باید چند ماهی اونجا بمونه و کار کنه و مالیات بده؟
آیا منظور از گرین کارت پاسپورت آمریکاییه یا اینا دو تا مقوله جدا از هم هستند؟!
ممنون!
تشکر کنندگان: optoelec ، SH1A2R3
(2010-12-27 ساعت 19:18)shahab_java نوشته:  سلام، اگه ممکنه به من بگید چند روز بعد از ورود به آمریکا گرین کارت رو میدن؟ میشه آدم گرین کارتو بگیره و برگرده یا باید چند ماهی اونجا بمونه و کار کنه و مالیات بده؟
ممنون!

من خودم نرفتم و براساس اطلاعات اينجا ظاهرا ميشه برگشت ولي با پاس سفيد ميشه 2 سال بدون برگشت خارج از آمريكا بود.
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

تشکر کنندگان: najibi ، SH1A2R3
(2010-12-27 ساعت 20:09)HOMAYON53 نوشته:  
(2010-12-27 ساعت 19:18)shahab_java نوشته:  سلام، اگه ممکنه به من بگید چند روز بعد از ورود به آمریکا گرین کارت رو میدن؟ میشه آدم گرین کارتو بگیره و برگرده یا باید چند ماهی اونجا بمونه و کار کنه و مالیات بده؟
ممنون!

من خودم نرفتم و براساس اطلاعات اينجا ظاهرا ميشه برگشت ولي با پاس سفيد ميشه 2 سال بدون برگشت خارج از آمريكا بود.

دوست عزیز؛ شما بعد ورود به خاک آمریکا بعد 3 هفته (اغلب کمتر ) SSN شماره تامین اجتماعیتون را تحویل میگیرید و گرین کارتم حدود 1 ماه (اغلب هم کمتر) میاد.ضمنا" ویزای شما یک سال اعتبار داره یعنی بعد ورود اول شما قبل از 6 ماه بعدی بدون نیاز به گرین کارت میتونید وارد آمریکا بشید.( به همین دلیل دوستان اگه مدت اعتبار پاسپورتشان کمتر از 2 ساله بهتره پاسپورتشان راقبل گرفتن ویزا عوض کنند ).
نیازی به کار کردن و دادن مالیات نیست.
برای گرفتن پاس سفید که بتونید زیر 2 سال از آمریکا خارج باشید نیاز به موندن 30-45 روز در آمریکا هستید.
پس از 5 سال یا 10 سال اگه 2.5 سال در آمریکا اقامت داشته باشید میتونید در خواست پاسپورت آمریکایی بکنید.
گرین کارت هم 10 سال اعتبار داره.موفق باشید

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان