کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دیدگاه های آرش در مورد آمریکا
(2011-09-10 ساعت 10:37)saied-k نوشته:  
(2011-09-08 ساعت 22:20)ARASH@MH نوشته:  "دست اخر بدترين خريد را در زمان نا مناسب و از فرط خستگي انجام مي دهند"
می دانید این نتیجه یک تحقیق دانشگاهی در جواب این سوال است که چرا در کشورهایی مانند ایران که مغازه زیاد است و باید رقابت نیز زیاد تر باشد قیمتها به جای کاهش بیشتر می شود یا ثابت می ماند؟

سلام به همه !

ARASH@MH عزيز ؛

من كه در جايگاه يكي از همين مغازه ها هستم و مي تونم بگم از اين مسئله هم سود مي برم ! ساعت هاي بسياري رو روي اين قضيه فكر كردم و با همكارام هم در موردش صحبت كرديم . چند تا جواب براي اين مسئله ( كه وجود عيني و واقعي دارد ! ) پيدا كردم كه نميدونم تا چه حد درست هستند ؟ لطفا اگه نظري داريد شما هم راهنمايي بفرماييد !

1 - من بي اعتمادي موجود در جامعه را دليل اصلي اين واقعه مي دانم . فكر مي كنم اگر كسي كه براي خريد به بازار ميرود ، هيچگاه اختلاف قيمت فاحشي را در اجناس مشاهده نمي كرد ، اگر هيچگاه به ازاي پولي كه پرداخت كرده جنس نا مناسب و بي كيفيت دريافت نميكرد ، در هنگام خريد از جانب فروشنده محبت و احترام ميديد ، و از همه مهمتر از هيچ فروشنده اي دروغي نمي شنيد ! امروز اين بي اعتمادي كلي را با خود به بازار يدك نميكشيد !

2 - دومين دليلي كه مي خوام ذكر كنم اشباح شدن بازار ايران در عرضه و عدم كفايت تقاضا به نسبت بازار عرضه مي باشد. در مجتمع تجاري كه من مغازه دارم حدود 700 واحد تجاري وجود دارد كه حداقل يك سوم از اين تعداد تكفروشي مي كنند . مشتري مغازه داري ( عمده ) كه وارد اين پاساژ مي شود در انتخاب مغازه هايي كه مي تواند كالاي مورد نياز مغازه خود را از انجا دريافت كند دچار اختلال و گيجي مي شود ! حال مسلم است مشتري معمولي كه تخصصي هم ندارد چه حالي دارد ؟
پس وقتي انتخاب مغازه بر اساس شانس يا فريب ظاهر رو خوردن يا جذب زبان چرب فروشنده شدن باشد ؛ مسلم است كه اين اشباح عرضه در بازار به سود مشتري نخواهد بود و به همين دليل است كه مي بينيم روز به روز تعداد مغازه ها بيشتر مي شود وكسبه هم از تعداد زياد بازار ( يا به قولي زياد شدن دست ) شكايتي ندارند و اگر بازار خوب باشد اصولا همه راضي خواهند بود !
و شايد به خاطر همين است كه يك متر مغازه در همين مجتمع ما 40 تا 45 ميليون تومان قيمت سرقفلي دارد !!! Sad يعني يه مغازه 30 متري مي شود يك ميليارد و سيصد و پنجاه ميليون تومان !! )

نكته جالب توجه اينكه اگر شما كاسب كار كشته و معتبري هم باشيد نميتوانيد در اين مغازه به طور متوسط بيش از ماهي 5 ميليون تومان سود خالص داشته باشيد !! و اگر اين پول را در بانك مي گذاشتيد حدود 4 تا 5 برابر بيشتر بازدهي داشتيد بدون اينكه كار كنيد و استرسي داشته باشيد !!! اگر گفتيد دليل خريد اين املاك چيست ؟ بله درست حدس زده ايد اميد به تورم و افزايش بيشتر قيمت ! همانطور كه اين مغازه ها ( همين پاساژ مورد نظر ) حدود 5 سال پيش با قيمت كمتر از متري 7 ميليون تومان فروخته شده بودند !!
من اين پديده را اينچنين توجيه مي كنم كه بسياري از افرادي كه در ايران مغازه دارند در صنف لوازم خانگي و لباس و اغذيه و فلان و فلان نيستند !! بلكه انها در كار مستغلات هستند !! خريد و فروش مغازه هاست كه صاحبان اين مغازه ها را قدرتمند تر مي كند و شايد به خاطر همين است كه به استانداردهاي فروش و جذب مشتري و اموزش فروشندگان و غيره و غيره اهميتي نمي دهند ؟! و تمام معضلاتي را كه قبلا بحث كرديم به وجود مي آورند ؟

--- البته در كتابي خواندم كه در سال 1974 اقاي Ray Kroc صاحب مك دونالد هم در كنفرانسي خود را در كار مستغلات معرفي كرده است نه در كار همبرگر !! پس اين موضوع در امريكا هم اتفاق مي افتد ولي همانطور كه ميدانيم اعتبار مك دونالد به كيفيت غذا و احترام به مشتري است ! پس علاوه بر توجه به امر املاك مك دونالد به استاندارد هاي حرفه خويش هم مسلط بوده است !

در امريكا يا اكثر كشور هاي پيشرفته فكر مي كنم بار اصلي فروش و عرضه به دوش شركتهاي بزرگي است كه با داشتن فروشگاه هاي بزرگ و چند منظوره تمام كالا ها را كنار هم گرد مي آورند ، به مشتري اهميت مي دهند و خدمات جديد و تشويقي ارائه مي كنند و همچنين با همديگر هم رقابت سالم دارند !

لطفا دوستاني كه در امريكا هستند توضيح دهند كه ايا مغازه هاي شخصي به سبكي كه در ايران هست چقدر در امريكا وجود دارند؟ و اصولا چند درصد از عرضه بازار به مغازه هاي كوچك اختصاص دارد ؟

شاد باشيد و آزاد !! سعيد از يك شهر شلوغ !!
اشباع لطفاً نه اشباح
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadg846 ، taherifar ، adonis2006
سلام.

آقا ارش یادتون میاد یه داستان در مورد جن گیری نوشتید؟؟ میخواستم بدونم اون داستان رو ویرایش کردین یا کاملا ماله خودتونه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadg846 ، taherifar
(2014-10-04 ساعت 19:53)sami70 نوشته:  
(2009-10-02 ساعت 04:33)rs232 نوشته:  سلام.
وقتی تازه وارد آمریکا میشود چند چیز خیلی توجهتان را جلب میکند.
1

اینجوری که شما میگید آمریکا بهشته ولی نه فکر نکنم ...... بیشتر این حرفا الکیه
Sad

متاسفانه همش درسته!
چون همین مطالب را در نوشته های افراد مختلف ساکن کانادا و آمریکا خوندم
البته مطمئنا انجا هم کاستی ها و معایب زیادی داره!(بهرحال هیج جا مدینه فاضله نیست)
پاسخ
تشکر کنندگان: Rock ، کاووش ، taherifar
سلام آرش عزیز. خیلی خوشحال شدم از بازگشت دوبارت به اینجا. و خوشحال تر شدم از اینکه اوضاع خودت و خانمت اونجا رو به راهه و از شرایطی که داری راضی هستی. امیدوارم همه چی همین طور خوب پیش بره.
شاد باشی و سلامت
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadg846 ، MJAVADIAN ، taherifar ، sepideh jan ، adonis2006 ، ریحانا
من چندساله که نوشته های آرش رو در وبلاگش میخونم. آقا آرش ادامه بده چون دقیقا کپی من هستی و شرایط مشابهی با تو دارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadg846 ، کاووش ، taherifar ، adonis2006
ممنون ارش عزززیززز کلی با تاپیک حال کردم....تازه میخوام وبلاگتو شروع به خوندن کنم....یه 8 سال دیگه بهت میپیوندیم انشاالله در بلاد کفر....اخه الان به قول دوستان هنوز دهانمان بوی شیر میدهد...18....
پاسخ
(2014-10-26 ساعت 02:35)justusa نوشته:  ممنون ارش عزززیززز کلی با تاپیک حال کردم....تازه میخوام وبلاگتو شروع به خوندن کنم....یه 8 سال دیگه بهت میپیوندیم انشاالله در بلاد کفر....اخه الان به قول دوستان هنوز دهانمان بوی شیر میدهد...18....

دوستان آدرس وبلاگ آرش عزیز رو میشه بذارید Cool
مکان مصاحبه: آنکارا---> ایروان ایالت:کالیفرنیا-ارواین
انتخاب صندلی مناسب در هواپیما
سفرنامه ایروان ----- لاتاری از آغاز تا پایان
پاسخ
(2014-10-27 ساعت 02:02)mohsenmb نوشته:  
(2014-10-26 ساعت 02:35)justusa نوشته:  ممنون ارش عزززیززز کلی با تاپیک حال کردم....تازه میخوام وبلاگتو شروع به خوندن کنم....یه 8 سال دیگه بهت میپیوندیم انشاالله در بلاد کفر....اخه الان به قول دوستان هنوز دهانمان بوی شیر میدهد...18....

کافیه تو گوگل "خاطرات rs232" را سرچ کنید
اینم آدرس وبلاگشون natashagodwin.blogspot.com

البته ف ی ل ت ره
پاسخ
تشکر کنندگان: Rock ، taherifar ، barfi1 ، lighthouse
(2014-10-27 ساعت 21:46)mohammadg846 نوشته:  

البته ف ی ل ت ره

ممنون محمد جان . خوشبختانه چند وقتیه با واژه ف ی ل تر بیگانه شدم WinkBig Grin
مکان مصاحبه: آنکارا---> ایروان ایالت:کالیفرنیا-ارواین
انتخاب صندلی مناسب در هواپیما
سفرنامه ایروان ----- لاتاری از آغاز تا پایان
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، Rock ، mohammadg846 ، meisam14 ، taherifar ، lighter ، sepideh jan ، omid66
فکر کنم 1 سال بیشتره که اینجا نیومده بودم :/
اما همه هستن و مهم تر از همه از آرش عزیز پست دیدم Smile
خوشحالم که تو جمعتونم .... آرش جان لطفاً مارو بی بهره نذار Smile
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: Rock ، mohammadg846 ، mohsenmb ، jojo_hami ، taherifar ، lighter ، sepideh jan
(2014-10-28 ساعت 05:41)mohsenmb نوشته:  
(2014-10-27 ساعت 21:46)mohammadg846 نوشته:  

البته ف ی ل ت ره

ممنون محمد جان . خوشبختانه چند وقتیه با واژه ف ی ل تر بیگانه شدم WinkBig Grin

بله! اصلا حواسم نبود! خوش بحالتون!Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsenmb ، taherifar ، lighter ، sepideh jan
آرش عزیز، خداقوت برای هنوز نوشتن ها

بدون اغراق همواره از نوشته های زیبات لذت بردیم و خواهیم برد و امیدواریم همیشه موفق و سربلند باشی و یه وقت سرخاروندنی پیدا بشه که برای ما بنویسی

ارادت
از همیشه تا هنوز
پاسخ
تشکر کنندگان: ofrfar ، jojo_hami ، MJAVADIAN ، mohammadg846 ، adonis2006
(2014-12-06 ساعت 16:52)biparva نوشته:  باس لام خدمت همه مخصوصا جناب ارش عزیز.
من دو روز پست های شما رو میخونم ولی امروز دیگه نتونستم تحمل کنم و تشکر نکنم.واقعا متن هاتون کامل و بی نقصن.
من 19 سالم و سوم تجربی.میخوام داروسازی بردارم.ولی تو چند تا سایت دیدم که هزینه تحصیل این رشته در آمریکا خیلی بالاس.حتی در صورتfull fundهم مخارج ماهانه بیش از حد.و کسانی که تجربه داشتن و گفتن: شده روزا بیشتر از یه وعده غذا نمیخوردند.{البته حرف اون دوستانه}
میخواستم ببینم نظر شما چیه؟اینجا درسمو بخونمو بعد از دکتری برا مهاجرت اقدام کنم یا......؟چون شما گفتید یکی از فاکتور کار پیدا کردن فارق التحصیلی از یه دانشگاه معتبر آمریکاس.
بهد بازار کار داروسازی تو آمریکا چطوره؟تو چند تا سایت دیدم که برترین شهر برا این شغل LAاست.
ممنون میشم جواب بدین.راستی کسی میدونه فاصله دالاس تا LAچند کیلومتر؟
خیلی ممنونروز همگی خوش
ﺩﻭﺳﺖ ﻋﺰﻳﺰ ﻣﻦ ﻓﻘﻄ ﺑﻪ ﺳﻮاﻝ اﺧﺮﺗﻮﻥ ﻣﻲ ﺗﻮﻧﻢ ﭘﺎﺳﺦ ﺑﺪﻡ ﻓﺎﺻﻠﻪ ﺩاﻻﺱ ﺗﺎ ﻟﻮﺱ اﻧﺠﻠﺲ 1436 ﻣﺎﻳﻞ ﻣﻌﺎﺩﻝ 2311 ﻛﻴﻠﻮﻣﺘﺮﻩ
ﺑﺮاﻱ ﻳﺎﻓﺘﻦ ﻣﺼﺎﻓﺖ ﺑﻴﻦ ﺷﻬﺮ ﻫﺎ ﺑﻪ ﮔﻮﮔﻞ ﻣﭗ ﺑﺮﻭﻳﺪ ﺑﻨﻮﻳﺴﻴﺪ اﺯ
ﺷﻬﺮ ﻣﺒﺪا ﺑﻪ ﺷﻬﺮ ﻣﻘﺼﺪ ﻧﻮﻉ ﻭﺳﻴﻠﻪ ﺭﻭ ﻫﻢ ﻣﻴﺘﻮﻧﻴﺪ ﺩﺭ ﻧﻮاﺭ ﺑﺎﻻﻱ ﺻﻔﺤﻪ ﻣﺸﺨﺺ ﻛﻨﻴﺪ (ﺗﺮﺟﻴﺤﺎ ﺑﻪ ﺯﺑﺎﻥ اﻧﮕﻠﻴﺴي )
ﻣﺴﺎﻓﺖ ﺑﻌﻼﻭﻩ اﻃﻼﻋﺎﺕ ﺟﺎﻣﻌﻲ اﺯ ﻭﺿﻌﻴﺖ ﺭاه ﺭا ﺩﺭﻳﺎﻓﺖ ﺧﻮاﻫﻴﺪ ﻛﺮﺩ
ﻣﻮﻓﻖ و ﭘﻴﺮﻭﺯ ﺑﺎﺷﻴﺪ
پاسخ
تشکر کنندگان: biparva ، emanifard ، taherifar ، msar ، smart ، kaziar
آرش جان به دعاي شما شديدا نياز دارم
خواهش ميكنم يه انرژي مثبت به ما بده شايد دعات درگير بشه خدا يه گوشه چشمي هم به ما بكنه
به خدا ديگه خسته شدم
اي خداي مهربون ------------------ خالق هفت آسمون
تو منو رها نكن --------------------Green رو حواله كن
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، jojo_hami ، taherifar ، moh1370 ، mohammadg846 ، r.bazargan ، msar ، kaziar ، alirezanz
با سلام.من دندون میخونم میخونم و دوست داشتم که بورسیه بگیرم ولی همون طور که میدونید پزشکی بورسیه نداره.
خیلی دوس دارم بعد درسم برا اقامت اقدام کنم.
ممنون میشم کمک کنید.
چجوری باید اقدام کنم و چه مواردی رو مهم میدونید هنگام وقت گرفتن سفارت و.....
اگه گرین کارت برنده نشم اون وقت شرایطم چجوریه؟
زبان از یه اموزشگاه تهران تافل دارم {خودم میدونم که اون به درد نمیخوره}پس مشکلی برا زبانم نخاهم داش
اگه رفتنی حدود هشت هزار تا بیارم سه میشه تو لس انجلس دوام اورد.{با توقهات در حد پولم}
ممنون کمک کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان