کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آتلانتا، ایالت جورجیا
دوستان عزیز به نظرم هزینه اجاره خونه در شهر آتلانتا نسبتا ارزونه اینو وقتی مبلغ اجاره را با ایالتهای دیگه مثل کالیفرنیا مقایسه می کنید متوجه میشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، kasrafo ، ani_sheiton ، HR.SHAHAB
(2012-12-20 ساعت 08:23)kamran123 نوشته:  دوستان عزیز به نظرم هزینه اجاره خونه در شهر آتلانتا نسبتا ارزونه اینو وقتی مبلغ اجاره را با ایالتهای دیگه مثل کالیفرنیا مقایسه می کنید متوجه میشین.

کلا هزینه زندگی اینجا ارزونتره. هم مسکن هم بنزین و ....
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، roeentan ، rouzbehdarvishi ، rezaahmadi
سلام

دوستان عزیز آیا فکر می کنید بتوانیم برای یک ماه از 10 ژانویه در آتلانتا مناطقی مثل دان وودی یا رزول خونه از کسی اجاره کنیم .چون هتل ارزونترینش که امن باشه و وسایل پخت وپز هم داشته باشه حدود 1600 دلار برای دونفر آب می خوره که خیلی زیاده.
case number:2012ASA00009000
تعداد کیس:2 نفر
رویت قبولی:15 جولای2012
ارسال فرمهای سری اول:24 جولای 2012
دریافت مدارک:5 روز بعد
دریافت نامه دوم :16 آگوست
مصاحبه:28 آگوست ابوظبی
نتیجه:برگه سفید و منتظر کلیرنس
کلیرنس:13 سپتامبر
دریافت ویزا:؟
پاسخ
تشکر کنندگان: 3rip ، rouzbehdarvishi
(2012-12-29 ساعت 00:29)zavieh نوشته:  سلام

دوستان عزیز آیا فکر می کنید بتوانیم برای یک ماه از 10 ژانویه در آتلانتا مناطقی مثل دان وودی یا رزول خونه از کسی اجاره کنیم .چون هتل ارزونترینش که امن باشه و وسایل پخت وپز هم داشته باشه حدود 1600 دلار برای دونفر آب می خوره که خیلی زیاده.

1600 دلار خیلی زیاده. شما چند نفر هستید?
پریروز پدر و مادر یکی از دوستان ما اومدن آتلانتا و دنبال هتل میگشتن, ما یه استودیو براشون پیدا کردیم کنار خودمون در Roswell با همه امکانات یخچال و گاز و تلویزیون و اینترنت و ...., شبی 31 دلار (البته بجز مالیاتش)
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، roeentan ، nora ، el333 ، پدی ، tabim4 ، kasrafo ، pr.kia ، rouzbehdarvishi ، rezaahmadi ، behrooz_pourghannad ، 5ina ، copol
(2012-12-31 ساعت 20:45)3rip نوشته:  

پریروز پدر و مادر یکی از دوستان ما اومدن آتلانتا و دنبال هتل میگشتن, ما یه استودیو براشون پیدا کردیم کنار خودمون در Roswell با همه امکانات یخچال و گاز و تلویزیون و اینترنت و ...., شبی 31 دلار (البته بجز مالیاتش)

دوست عزيز ما دو نفريم و هتل شبي حدود ٥٣ دلار براي دونفر در پريميتر دان وودي با يخچال و وسائل اشپزي و غيره آب ميخوره٠يك استوديو ٦ توي رزول بود كه به همون قيمتي كه مي فرماييد ولي تو سايت مشترياش كه رفتم تو يادداشتاشون نوشته بودند كه خيلي كثيف و ناامن است٠ جايي كه مي فرماييد تميز و امن هست؟ ممنون ميشم آدرسش رو بفرماييد
پاسخ
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi
من 2 سال ذر اتلانتا زندگی کردم چیزایی رو گه میگم باور کنید چون تقریبا همه جاهاشو گشتم و با 40 50 نفر از افراد با سابقه اقامت ومحترم که بشه باهاشون اعتمادکرد در ارتباطم ببخشیدکه بعد از 2 سال غیبت اومدم و کوتاه مینویسم
اتلانتا شهر خوبیه ارزون با بولی که هزینه میکنید به نسبت بعضی ایالات از زندگب بهتری دارید . با 500 تا 800 $در ماه خونه 1 تا 2 خوابه میتونید بگیرید مناظق خوب رو بچه ها گفتن من زیب کدشون مینویسم که راحت توی وبسایت بیدا کنید
30005 30022 30067 من خودم 2 سال 30005 بودم مکزیکی و سیاه خیلی کم داره .
حتما اتومبیل لازم دارید. افرادمتاهل بیشتر خوششون میا تا افراد مجرد شهر نسبتا مذهبی شاید دلیلش هم همین باشه
تمام شهرها به هم متصل مثل تهران توی این ایالت
roswell . alpharetta. duluc. johns bridge از محلهای خوب هست یک چیز مهم در این ایالات اگه ماشین از شخص بخری 40-50 $تکس میدی در صورتی که در کالیفرنیا 550 دلار باید تکس بدی .
منتاطق دیدنی lake laner .stone mountain helen ga . اکواریوم رودخونه چاتاهوچی موزه کوکاکولا و ...
شاید یکی از دلایلی که من از اینجا خوشم اومده فک و فامیل ولی مردم اینجا خونگرمم ومهربون کمتر سعی میکنن سرتون کلاه بزارن مثل بعضی ایالات ببخشید کوتاه نوشتم اگه سوالی بود در خدمتم
شماره کیس: 2010as 10150
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun 22 ,2009
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس :sep,14,2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Jan,17,2010
تاریخ مصاحبه:Feb,4,2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 220+17 روز 2 bar
تاریخ دریافت ,ویزا : 30 سپتامبر
پاسخ
اگه ممکنه افرادی که در آتلانتا زندگی میکنند راجع به هوا بیشتر بنویسند تشکر
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، rouzbehdarvishi ، 5ina
(2013-01-04 ساعت 02:14)sedaghat_kh نوشته:  
(2012-12-31 ساعت 20:45)3rip نوشته:  

دوست عزيز ما دو نفريم و هتل شبي حدود ٥٣ دلار براي دونفر در پريميتر دان وودي با يخچال و وسائل اشپزي و غيره آب ميخوره٠يك استوديو ٦ توي رزول بود كه به همون قيمتي كه مي فرماييد ولي تو سايت مشترياش كه رفتم تو يادداشتاشون نوشته بودند كه خيلي كثيف و ناامن است٠ جايي كه مي فرماييد تميز و امن هست؟ ممنون ميشم آدرسش رو بفرماييد

دوست من
بله اینجایی که من سراغ دارم همین استودیو6 هست، در مورد تمیزیش من داخلش نرفتم، ولی در مورد امنیت خب شهر Roswell درکل منطقه امنیه. شما برای سندی اسپرینگز هم سرچ کنید.

در کل این مساله امنیت چیزیه که خیلی از دوستان رو نگران کرده، به همه هم حق میدم، خب تلویزیون و رسانه کوچگترین خلافی رو هایلایت میکنه، و تصور ما اینه که هر لحظه تو امریکا ممکنه یه اسلحه در بیاد و به ما شلیک کنه. ولی حقیقتش اینطور نیست، شاید اگر حوادث و جرم ها و قتل هایی که توی ایران انجام میشه هم به همین اندازه میتونست رسانه ای بشه متوجه میشدیم که امریکا به مراتب خیلی امن تر از ایرانه.
برای مثال اینو میتونم بگم که شما در طول روز توی خیابون کاملا امنیت دارید، و اگر خطری بخواد شما رو تهدید کنه این خطر زمانیه که شما دارید در ساعتهای آخر شب توی خیابون تنها قدم میزنید.
این مساله ناامنی فقط در همین حده، میشه گفت امریکا کشور امنیه در صورتی که شما قصد نکنید آخر شب پیاده تو خیابون قدم بزنید، مخصوصا مناطقی که سیاهپوست زیاد داره.

چه برای اجاره خونه برای مدت طولانی و چه برای اجاره استودیو برای مدت موقت به نظر من Alpharetta و Roswell و Sandy springs مناطق خوبیه.
آلفرتا تاحالا نبودم، ولی Roswell شهر خوبیه، به دلیل اینکه مدرسه های دولتی خوبی داره شهری کاملا خانوادگیه و برای افراد مجرد مثل من اصلا پیشنهاد نمیشه. من به محض اتمام قرارداد خونم میخوام برم Sandy springs
سندی اسپرینگز شهر خوبیه، شلوغ تره، به داون تاون نزدیکتره و شهر جوون تریه به نظرم.

البته من خودم که عاشق اشفورد دانوودیمBig Grin ولی حالا حالا ها زمان میبره تا بتونیم اونجا خونه اجاره کنیم.

(2013-01-07 ساعت 19:26)پدی نوشته:  اگه ممکنه افرادی که در آتلانتا زندگی میکنند راجع به هوا بیشتر بنویسند تشکر

قبلا هم در مورد آب و هوای آتلانتا بحث شده بود. فکر میکنم یکی دو صفحه قبل

الان که زمستونه هوا خیلی خوب و دلچسبه، اونقدر سرد نیست که آدم بلرزه.
در مورد تابستونش شنیدم که میگن خیلی گرم و شرجی میشه.
اما خب جورجیا ایالتی نیست که شما بخواید پیاده جایی برید که آب و هوا روتون تاثیر بزاره، چه هوا سرد باشه و چه گرم و شرجی، شما همه جا باید با ماشین برید. پس براتون نباید فرقی کنه
مهمترین نکته اینه که اگر آلرژی دارید ممکنه اینجا به مشکل بخورید، فامیل ما آلرژی داره و بنده خدا 6 ساله که اینجا زندگی میکنه و عین این 6 سال رو بهار و تابستون رو با عطسه میگذرونه Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، masih sh ، el333 ، amir82 ، پدی ، sedaghat_kh ، Saeedv13 ، sasbk ، ehsan_ati ، rouzbehdarvishi ، pr.kia ، سانازی ، rezaahmadi ، 5ina ، khder ، pari pariaaa ، copol
سلام دوستان
ما بالاخره ده ژانويه يعني پريروز باروبندبلو بستيم و با پرواز اليتاليا راهي شديم.پرواز چهار ساعت و نيم تا رم طول كشيد وساعت ٨صبح به فرودگاه رم رسيديم .راستي تو فرودگاه تهران حتي بار داخل هواپيمارو هم وزن مي كردند كه ٨كيلو بيشتر نباشه .مهماندارا عبوس وكم حوصله بودند حتي كيف دستي خانوما رو هم مي گرفتند و داخل كابين بالاي سر مي گذاشتند ولي در كل پرواز بدي نبود.تو فرودگاه رم ٢ ساعت وقت داشتيم كه بايدمي رفتيم تا به پرواز بعدي به اتلانتا كه با هواپيمايي دلتا بود مي رسيديم كه البته كار سختي نبود روي مونيتور نوشته بود كه اين پرواز در گيت G05 انجام ميشه و ما هم با دنبال كردن علامتها رفتيم و گيت رو پيدا كرديم و در قسمتي از مسير هم سوار ترني كه در داخل سألن فرودگاه بود شديم كلا كار سختي نبود فقط بأيد دنبال علامتهاي نوشته شده مي رفتيم.به موقع به گيت رسيديم و با نشان دان بليط هما نجا به ما كارت پرواز دادند و بموقع سوارًهواپيما شديم.هواپيما بزرگ و پر از مسافر بود .صندليها نزديك به هم و پرواز خيلي طولأني بود حدود ١١ ساعت طول كشيد ولي پذيرايى خيلي خوب بود و مهماندارهاي خوش برخورد هر يكي دو ساعت با بستني ساندويچ يا غذائ گرم خستگي. راكه البته نه ولي گرسنگي را كمي رفع مي كردند .ولي تعجب كردم كه هواپيما برخلاف پروازهايي مثل إمارات مونيتور روي هر صندلي نداشت ونگاه كردن به مونيتورهاي نصب شده در قسمت بالا با فواصل نسبنا زياد هم حوصله مي خواست.توي هواپيما فرم آبي رنگ رو بهمون دادند كه پركنيم كه علاوه بر اطلاعات پاسپورت راجع به مقدار ارز همراه و همينطور همراه داشتن مواد غذايي و گياه و دانه و گوشت و محصولات حيواني سؤال كرده بود كه ما هم نوشتيم همراه داريم.اين فرم فقط براي هر خانواده يك عدد لازم بود پر شود و اگر كسي نمي توانست پر كند مهماندار جوان خوش أخلاق براش پر مي كرد.
بعد از پياده شدن از هواپيما مسير طولا نئ رفتيم تا به بازرسي پاسپورت ها برسيم كه با نشان دادن پاكت زرد ما رابه اخرين افسر سمت چپ راهنمايي كردند مدارك را تحويل داديم و بعد از كمي نشستن صدايمان كردند و بعد از گرفتن امضا انگشت نگاري و عكسبرداري قرنيه چشم شديم كه البته ديدم از همه مسافرها انجام ميًشد و ادرس دريافت گيت كارت را عوضً كرديم و دست اخر روي پاسها ويزاي يك ساله زد و گيت كه مي توانيد تا دريافت گيت كارت كه ممكن است تا شش ماه هم طول بكشد با اين ويزا كار كنيد وگواهينامه بگيريد و مدرسه ثبت نام كنيد و غيره.روي فرم ابي هم كه پر كرده بوديم علامتهايي زد شبيه آرم دلار و داد دستمان بعد از دريافت گذرنامه ها به قسمت بار رفتيم كه دوباره افسر أمد و صدايمان كرد و برگرداند كه كلي نگران شديم وبعد از اينكه با تلفن صحبت كرد دوباره گيت مي توانيد برودي كه نفهميديم بالاخره براي چي بود.بإرها را تحويل گرفتيم و بطرف خروج رفتيم كه با ديدن علامة روي فرم آبي ما را بودند به قسمت كنترل چمدانها.پرسيدگوشت مرغ و گوشت قرمز داريد كه من هم گفتم داخل غذائ آماده گوشت قرمز دارم و ديگه چه چيزهايي دائم كه من هم گفتم كنسرو ،آجيل ،نآن و خرما دائم كه خودش بازرسي را شروع كرد و در حين بازرسي مي گيت چون خودتان در فرم آبي اعلام كرده ايد كه غذا و گوشت داريد مشكلي نيست وگرنه ٣٠٠دلار بأيد جرائمه مي داديد.با دقت همه چيز را برسي كرد و سه بسته خورش هاني داشتم كه گرفت و گفت اگر گوشت مرغ پخته داشت مشكلي نبود ولي گوشت قرمز ممنوع است.يك بسته سوپ آماده داشتم كه آن را هم گرفت و گفت چون روي آن نوشته گوشت مرغ دارد و نمي داند چطور فراري شده است ممنوع است.داخل كيسه فريزر انجير خشك داشتم كه گفت چون مي دانم خودتان خيلي دوستش داريد بررسي ميكنيم اگرحشره نداشت مي توانيد ببريد بعد مثل كاراگاه انجيرها را داخل ألكهاي فلزي ريخت و الك كرد تا ببيند حشره از آن مي ريزد يانه و حتي با چاقويي كه از جيبش دراورد يكي از آنها را نصف كرد و داخلش را بررسي كرد و انجيرها خوشبختانه سربلند بيروت آمدند جالب بود كه هرچيزي را كه بررسي مي كرد با خوشحالي با انگشت شصت دستش علامت موفقيت و تاييد رو نشون ميداد.من يك بسته خرما داشتم كه امانت دستي بود كه براي فاميلي مي بردم كه أون رو هم باز كرد و بعد از بررسي تاييد كرد در حالي كه فكر مي كردم بخاطرهسته داشتن حتما خواهد گرفت.نكته مهم اينكه مرتب مي گفت چون اعلام كرده ايد كه اين موارد را داريد هيچ مشكلي نيست.البته داغ غذاهاي هاني را كه خيلي دوست داشتم به دلم گذاشت.آجيل بسته بندي داشتم كه گفت مشكلي ندارد.بعد هم فرم آبي رو گرفت و يك فرم چاپي ديگه دستم داد كه با نشون دادنش از فرودگاه خارج شدم.شنيدم دوستان ايراني گفتند كه برنج خام را هم مي گيرند.دوست عزيز مان دنبال مان آمده بودند فرودگاه كه به همراه شان به هتلي كه تلفني از تهران رزرو كرده بوديم در پيچتري رفتيم كه با شبي ٥٣دلار گرچه كمي گران بنظر مي رسيد ولي در محلي خيلي امن و اتاقهاي تميز و اينترنت رايگان و وسايل آشپزي و غيره داشت و دسترسي خوبي هم به ايستگاه قطار دارد و نزديك پريميتر مال هم هست كه البته پر از فروشگاه برندهاي معروف هست.اتلانتا شهر سر سبز باجنگلهاي كاج و هواي بهاري در اين فصل برخلاف انتظار ما داشت و از ديروز كه آمديم مرتب باران مي بارد.امروز رفتيم فروشگاه تارگت براي خريد ميوه كه خيلي گران بود و از گراني اين كشور كلي ناليديم كه بعد فهميديم بايد مي رفتيم كاسكو كه البته ظاهرا براي ورود و خريد كارت اشتراك مي خواهد كه ما نداشتيم. فردا قصد داريم بريم بانك آو امريكا ببينييم مي توانيم حساب باز كنيم يانه ؟راستي امشب دوستانمان ما را رستوران مكزيكي مهمان كردند كه خيلي خوش گذشت ولي خيلي شرمنده شديم.
پاسخ
(2013-01-12 ساعت 10:18)sedaghat_kh نوشته:  سلام دوستان
ما بالاخره ده ژانويه يعني پريروز باروبندبلو بستيم و با پرواز اليتاليا راهي شديم.پرواز چهار ساعت و نيم تا رم طول كشيد وساعت ٨صبح به فرودگاه رم رسيديم .راستي تو فرودگاه تهران حتي بار داخل هواپيمارو هم وزن مي كردند كه ٨كيلو بيشتر نباشه .
دوست عزيز ممنون از توضيحات مفيد و کاملت. منم هفته آینده با همين پرواز راهي آتلانتا هستم. واسه داخل هواپيما 1 چمدون کوچیک دارم که حدود 10 کليو شده و کيف لپ تاپ هم با مدارک داخلش حدود 6 کليو ميشه. الان که گفتي بار هواپيما رو وزن ميکنن من واقعا موندم چيکار کنم! ميخواستم بدونم کيف لپ تاپ رو هم حساب ميارن و وزن ميکنن يا من همون چمدون دستيم رو بکنم 8 کليو مشکل حل ميشه؟؟؟ ممنون ميشم اگه جواب بدي.
پاسخ
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، amir82 ، ani_sheiton ، سانازی
ما بالاخره ده ژانويه يعني پريروز باروبندبلو بستيم و با پرواز اليتاليا راهي شديم.

ممنون دوست عزیز از اینکه سفرنامه تونو گذاشتید،واقعا مفید بود.
بازم تشکر میکنم.
اگه خدا بخواد ما 21 ژانویه عازم اتلانتا وبعد شهر کنسا هستیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ani_sheiton ، rouzbehdarvishi ، HR.SHAHAB ، 5ina ، salar5452
(2013-01-12 ساعت 14:33)ehsan_ati نوشته:  
ما بالاخره ده ژانويه يعني پريروز باروبندبلو بستيم و با پرواز اليتاليا راهي شديم.پرواز چهار ساعت و نيم تا رم طول كشيد وساعت ٨صبح به فرودگاه رم رسيديم .راستي تو فرودگاه تهران حتي بار داخل هواپيمارو هم وزن مي كردند كه ٨كيلو بيشتر نباشه .
دوست عزيز ممنون از توضيحات مفيد و کاملت. منم هفته آینده با همين پرواز راهي آتلانتا هستم. واسه داخل هواپيما 1 چمدون کوچیک دارم که حدود 10 کليو شده و کيف لپ تاپ هم با مدارک داخلش حدود 6 کليو ميشه. الان که گفتي بار هواپيما رو وزن ميکنن من واقعا موندم چيکار کنم! ميخواستم بدونم کيف لپ تاپ رو هم حساب ميارن و وزن ميکنن يا من همون چمدون دستيم رو بکنم 8 کليو مشکل حل ميشه؟؟؟ ممنون ميشم اگه جواب بدي.

سلام
در جواب شما عرض كنم كه اصلا كاري به كيف لپ تاب ندارند مخصوصا يادمه كه من موقع وزن كردن بارهامونً پرسيدم كيف لپ تاب رو هم بذارم تا وزن بشه گفت نه لازم نيست .كلا با كيف دستي خانوما و كيف لپ تاب كاري نداشتند.
اميدوارم سفرخوشي داشته باشيد.
حالا جونم واستون بگه از آتلانتا .
ما پنجشنبه عصر همونطور كه نوشتم وارد اينجا شديم و دوست خوبمون لطف كرد و اومد دنبالمون و يه راست مارو آورد هتلي كه رزرو كرده بوديم توي پيچتري دانوودي .خيلي جاي تر وتميزيه و منطقه أش هم خيلي امن و با كلاسه. به فروشگاه تارگت ،كاسكو و پريميتر مال و همينطور ايستگاه متروي سندي اسپرينگز هم نزديكه.
شنبه صبح پاشديم رفتيم شعبه بانك آو امريكا و با خودمون پاسپورت و گواهينامه رانندگي بين المللي رو هم كه گرفته بوديم بوديم.راستي بگه كه اگه هنوز ايران هستيد با گواهينامه و دوتا عكس و ٥٢هزار تؤمن پول تشريف ببريد حضوري كانون آتومبيل راني خيابون إزادي خوش تهران يا سهروردي شمالي آپادانا شهيد عرب نيا و در عرض دو دقيقه گواهينامه تونو بين المللي كنيد كه اينجا تو آتلانتا خيلي بدرد ميخوره هم بعنوان مدرك شناساىي تا وقتي كه هنوز مدرك معتبر ديگه اي نداريد و هم ظاهرا اينجا ميشه مدتي مؤقتا باهاش ماشين كرايه كرد و رانندگي كرد مثل اينگه با روزي حدود ٢٠ دلار ميشه ماشين كرايه كرد كه كلي باهاش ميشه دنبال كارها رفت.
داشتم عرض مي كردم كه كارمند بانك گفت دوتا مدرك شناساىي داريد؟ و ما گفتيم بله و ما رو به اتفاقي كه مسىول افتتاح حساب اونجا بود راهنماىى كرد.راستي شعبه بانكي كه رفتيم كنار پريميتر مال بود.خانم مسىول خيلي با حوصله برامون توضيح مي داد و ما تقاضاي افتتاح يك حساب چكينگ و دبيت كارت داديم و گفتند كه تا وقتي ٢٠٠٠تا تو حساب باشه و يا درماه يه خريد با كارتتون بكنيد هزينه اي براتون نداره.يك سكيوركرديت هم تقاضا داديم كه قرار شد سه هفته بعد به آدرسمون بياد.يكشنبه هم كه روز تعطيل بود توي تارگت و پريميترمال چرخيديم واقعا قيمتها چه مواد غذاىى وچه لباس گرون بود لباسها و أجناس تقريبا همه چيني بودند ولي شايد با كيفيت بهتري نسبت به اجناس چيني كه تو ايران هست ولي قيمتها خيلي بالاتر بود و آدمو از خريد نا أميد مي كرد.كاسكو هم با دوستمون رفتيم كه شبيه يه أنبار بزرگ بود و قيمتاي نسبتا بهتري داشت ولي بدون كارت اشتراك رآه نميدن و أونم ٤٥ تايي در سال هزينه داره.
دوشنبه رفتيم ساختمان فدرال تو مركز شهر ودرباره اس اس ان پرسيديم كه همونطوري كه قبلا بعضي از دوستان هم گفته بودند هيچ سابقه اي وجود نداشت با اينكه ما قبلا اعلام كرده بوديم كه كارت سوشيال سكيوريتي رو ميخوايم .بهرحال فرم پر كرديم و گفتند كه دو هفته ديگه به آدرسي كه اعلام كرديم فرستاده خواهد شد و هرچه گفتيم كه لااقل شماره اونو بهمون بدن گفتند نميشه و مياد به آدرسمون.
براي رفته به أداره مربوطة سوار مترو شديم كه دفعه اول كه كارتشو خريديم ٣.٥دلار و تو برگشت ٢٠٥دلار هزينه داشت ولي چيزي كه تو اين رفت و برگشت برامون عجيب بود تعداد خيلي زياد آدماي درب و داغون بقول خودمون در مركز شهر و تو خيابونا بود.حالا تو اداره تامين اجتماعي شايد بخاطر نوع افراد نيازمند و معلول كه عموما مراجعه مي كنند شايد مشاهده اين جور افراد عجيب نباشه ولي توي خيابوناي دور و برهم خيلي زياد به افراد ناجور با سر و وضع كثيف و روان پريشان برخورد كرديم كه البته كاري به آدم نداشتند ولي ترسناك بودند و آدم دوست داشت زود ازشون دور بشه البته همشون هم متاسفانه سياهپوست بودند.من واقعا هيج كجاي دنيا اين قدر آدم مفلوك توي داون تاون نديده بودم.يكيشون تو ايستگاه مترو وقتي بلد نبود يم چطوري بليط از دستگاه بخريم كمكمون كرد و تقاضاي پول براي خريد بليط ازمون كرد. خواستم اينارو بنويسم كه يه وقت اومدين مثل ما تو ذوقتون نخوره .
دور و بر همون اداره كه رفتيم هم آكواريوم آتلانتا و هم موزه كوكا كولا هست كه ورودي آكواريوم حدود ٣٠دلاره كوكاكولا رو نميدونم و هردو جزء جاذبه هاي آتلانتا هستند.
هواي اتلانتا از وقتي اومديم بجز يكي دو نصفه روز بقيه موارد باروني بود و زياد نميشه بيرون رفت البته هوا گرمه. شهر خيلي وسيعه و همش اتوبان و پل و جنگل و راستش بجز بعضي محله هاي اعيون نشين كه خونه هاي قشنگ داره كلا تصويري كه مثلا وقتي داريد با مترو ميريد مي بينيد شبيه خارج شهره تا شهر و يك كمي دلگيره.
پاسخ
(2013-01-15 ساعت 06:49)sedaghat_kh نوشته:  
(2013-01-12 ساعت 14:33)ehsan_ati نوشته:  

سلام
در جواب شما عرض كنم كه اصلا كاري به كيف لپ تاب ندارند مخصوصا يادمه كه من موقع وزن كردن بارهامونً پرسيدم كيف لپ تاب رو هم بذارم تا وزن بشه گفت نه لازم نيست .كلا با كيف دستي خانوما و كيف لپ تاب كاري نداشتند.
اميدوارم سفرخوشي داشته باشيد.
حالا جونم واستون بگه از آتلانتا .
ما پنجشنبه عصر همونطور كه نوشتم وارد اينجا شديم و دوست خوبمون لطف كرد و اومد دنبالمون و يه راست مارو آورد هتلي كه رزرو كرده بوديم توي پيچتري دانوودي .خيلي جاي تر وتميزيه و منطقه أش هم خيلي امن و با كلاسه. به فروشگاه تارگت ،كاسكو و پريميتر مال و همينطور ايستگاه متروي سندي اسپرينگز هم نزديكه.
شنبه صبح پاشديم رفتيم شعبه بانك آو امريكا و با خودمون پاسپورت و گواهينامه رانندگي بين المللي رو هم كه گرفته بوديم بوديم.راستي بگه كه اگه هنوز ايران هستيد با گواهينامه و دوتا عكس و ٥٢هزار تؤمن پول تشريف ببريد حضوري كانون آتومبيل راني خيابون إزادي خوش تهران يا سهروردي شمالي آپادانا شهيد عرب نيا و در عرض دو دقيقه گواهينامه تونو بين المللي كنيد كه اينجا تو آتلانتا خيلي بدرد ميخوره هم بعنوان مدرك شناساىي تا وقتي كه هنوز مدرك معتبر ديگه اي نداريد و هم ظاهرا اينجا ميشه مدتي مؤقتا باهاش ماشين كرايه كرد و رانندگي كرد مثل اينگه با روزي حدود ٢٠ دلار ميشه ماشين كرايه كرد كه كلي باهاش ميشه دنبال كارها رفت.
داشتم عرض مي كردم كه كارمند بانك گفت دوتا مدرك شناساىي داريد؟ و ما گفتيم بله و ما رو به اتفاقي كه مسىول افتتاح حساب اونجا بود راهنماىى كرد.راستي شعبه بانكي كه رفتيم كنار پريميتر مال بود.خانم مسىول خيلي با حوصله برامون توضيح مي داد و ما تقاضاي افتتاح يك حساب چكينگ و دبيت كارت داديم و گفتند كه تا وقتي ٢٠٠٠تا تو حساب باشه و يا درماه يه خريد با كارتتون بكنيد هزينه اي براتون نداره.يك سكيوركرديت هم تقاضا داديم كه قرار شد سه هفته بعد به آدرسمون بياد.يكشنبه هم كه روز تعطيل بود توي تارگت و پريميترمال چرخيديم واقعا قيمتها چه مواد غذاىى وچه لباس گرون بود لباسها و أجناس تقريبا همه چيني بودند ولي شايد با كيفيت بهتري نسبت به اجناس چيني كه تو ايران هست ولي قيمتها خيلي بالاتر بود و آدمو از خريد نا أميد مي كرد.كاسكو هم با دوستمون رفتيم كه شبيه يه أنبار بزرگ بود و قيمتاي نسبتا بهتري داشت ولي بدون كارت اشتراك رآه نميدن و أونم ٤٥ تايي در سال هزينه داره.
دوشنبه رفتيم ساختمان فدرال تو مركز شهر ودرباره اس اس ان پرسيديم كه همونطوري كه قبلا بعضي از دوستان هم گفته بودند هيچ سابقه اي وجود نداشت با اينكه ما قبلا اعلام كرده بوديم كه كارت سوشيال سكيوريتي رو ميخوايم .بهرحال فرم پر كرديم و گفتند كه دو هفته ديگه به آدرسي كه اعلام كرديم فرستاده خواهد شد و هرچه گفتيم كه لااقل شماره اونو بهمون بدن گفتند نميشه و مياد به آدرسمون.
براي رفته به أداره مربوطة سوار مترو شديم كه دفعه اول كه كارتشو خريديم ٣.٥دلار و تو برگشت ٢٠٥دلار هزينه داشت ولي چيزي كه تو اين رفت و برگشت برامون عجيب بود تعداد خيلي زياد آدماي درب و داغون بقول خودمون در مركز شهر و تو خيابونا بود.حالا تو اداره تامين اجتماعي شايد بخاطر نوع افراد نيازمند و معلول كه عموما مراجعه مي كنند شايد مشاهده اين جور افراد عجيب نباشه ولي توي خيابوناي دور و برهم خيلي زياد به افراد ناجور با سر و وضع كثيف و روان پريشان برخورد كرديم كه البته كاري به آدم نداشتند ولي ترسناك بودند و آدم دوست داشت زود ازشون دور بشه البته همشون هم متاسفانه سياهپوست بودند.من واقعا هيج كجاي دنيا اين قدر آدم مفلوك توي داون تاون نديده بودم.يكيشون تو ايستگاه مترو وقتي بلد نبود يم چطوري بليط از دستگاه بخريم كمكمون كرد و تقاضاي پول براي خريد بليط ازمون كرد. خواستم اينارو بنويسم كه يه وقت اومدين مثل ما تو ذوقتون نخوره .
دور و بر همون اداره كه رفتيم هم آكواريوم آتلانتا و هم موزه كوكا كولا هست كه ورودي آكواريوم حدود ٣٠دلاره كوكاكولا رو نميدونم و هردو جزء جاذبه هاي آتلانتا هستند.
هواي اتلانتا از وقتي اومديم بجز يكي دو نصفه روز بقيه موارد باروني بود و زياد نميشه بيرون رفت البته هوا گرمه. شهر خيلي وسيعه و همش اتوبان و پل و جنگل و راستش بجز بعضي محله هاي اعيون نشين كه خونه هاي قشنگ داره كلا تصويري كه مثلا وقتي داريد با مترو ميريد مي بينيد شبيه خارج شهره تا شهر و يك كمي دلگيره.
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
پاسخ
تشکر کنندگان: HR.SHAHAB ، smhh7441
جناب صداقت, اول از همه ورودتون رو به آتلانتا تبریک میگم.
در مورد آتلانتا اینو بگم خدمتتون که آتلانتا شهر کسل و آرومیه, اما برای شروع زندگی یک مهاجر فوق العاده مناسبه و مطمعن باشید انتخاب درستی کردید.
در مورد خرید ارزان, دو نکته وجود داره. مالیات در شهرهای مختلف فرق داره, مالیات داون تاون و مید تاون برخی مناطق دیگه مثل دانوودی و فکر میکنم منطقه ای که شما هستید بیشتر از جاهای دیگه ست. مثلا قیمت جنسی که شما از فروشگاه تارگت منطقه خودتون خریدید از فروشگاه تارگت در شهر رازول گرونتره.
نکته دوم اینه که فروشگاه تارگت کلا فروشگاه گرونیه, سعی کنید تا جایی که امکان داره از فروشگاه تارگت و پابلیکس خرید نکنید چون قیمتاشون بالاست.
ارزونترین فروشگاهی که من دیدم Aldi بوده, بطوریکه من خریدی که توی پابلیکس میکردم میشد 90 دلار, در فروشگاه آلدی میشه 60 دلار
البته انشالله وقتی بیشتر جا افتادید دیگه کم کم به فوت و فن کار آشنا میشید و اون موقع باید برید از فارمرز مارکت خرید کنید که قیمتاش خیلی خیلی ارزونتر از جاهای دیگست.
پاسخ
سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
ما یعنی من و همسرم روز 21ژانویه وارد آتلانتا وسپس به کمک یکی از دوستان به محل اقامتمون کنسا اومدیم.تا حالاش که خوب بوده ایشالله بعد از این هم خوب خواهد بود.بعد از سه روز که منزل دوستمون اقامت داشتیم به اسرار خودمون اومدیم یه متل که هم تمیزه وهم ازنظر قیمتی مناسب .
وفعلا منتظره گرین کارتمون روزارو سپری میکنیم و سعی میکنیم که دراور لایسنس رو بخونیم.
سوال ما از دوستان اینه که تا گرین کارت بیاد میتونیم کالج بریم یا نه؟
واینکه اگه دوستان کمکی خواستند که من توانایی انجامشو داشتم همه طوری در خدمتم.
پاسخ
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، Saeedv13 ، 3rip ، HR.SHAHAB ، braveheart6m6 ، y.n ، pari pariaaa ، smhh7441 ، copol

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان