کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
وقتی سفارت ویزا میده بهتون یه برگه هم میده که باید یک هزینه صد و خورده ای پرداخت کنید و ۴۵ روز بعد از پرداخت اون هزینه گرین کارتتون میاد. این رو وقتی برای گرین کارت خودم تماس گرفتم بهم گفتن.

Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Pargosha ، Titi7 ، قرباني
(2016-05-01 ساعت 15:39)yalda.irannejad نوشته:  ده روز پیش ناقصیه مدلرکم رو به ان وی سی فرستادم البته هنوز خبر ندادن که مدارک رسیده , معمولا چند وقت بعد وقت مصاحبه میدن ؟ پروسه من خیلی طولانی شد واقعا خسته شدیم

سلام به شما دوست عزیز

همانطور که دوستمون هم گقتند. حدود یکماه بعد از اعلام دریافت مدارک تکمیل یا نقص مجدد رو اعلام می کنند.
و اگه تکمیل مدارک باشه بسته به شلوغی کیس شما و سفارت در نوبت مصاحبه قرار میگیرید.
ممکنه نامه مصاحبه رو یک هفته بعد تکمیل مدارک دریافت کنید و شایدم چند ماه بعد.
( من خودم کیس f2a بودم و مثل شما نقص مدرک خوردم و نامه مصاحبه من 5 روز بعد نامه تکمیل مدارک بود).

امیدوارم برای شما هم کارها سریع جلو بره.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha ، قرباني
(2016-05-01 ساعت 15:28)kianablau نوشته:  من یک سؤال دارم من لاتاری شرکت کردم و دوست پسر من آمریکا است الان و گرین کارت داره به فرض اینکه من برنده بشم آیا در فرآیند بررسی و قبل از دعوت به مصاحبه من میتونم با این آقا ازدواج کنم و مشکلی پیش نمیاد یا اینکه تا قبل از گرفتن ویزا ازدواج نکنم با ایشون؟ و یا اینکه اصلا بیخیال لاتاری بشم و از طریق ازدواج برای گرین کارت اقدام کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید چون من ندیدم موردی که طرفش خودش گرین کارت داشته باشه و برنده بشه لاتاری نمیدونم تکلیف چیه این وسط؟ و از طرفی هم نمیدونم پروسه دریافت ویزا از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت چقدر طول میکشه اینجا اکثرا نوشتید حدود 18 ماه توی یکی دیگه از تاپیک ها دیدم نوشتن حداکثر 3 سال و اینکه گفتن بستگی داره چند سال تا سیتیزن شدن دارنده گرین کارت باقی مونده باشه و هرچقدر زمان بیشتری باشه این ور هم پروسه ویزای همسرش که از طریق گرین کارت براش اقدام کرده بیشتر طول میکشه.

با سلام به شما دوست عزیز

خوب مسلما اگه لاتاری برنده بشید امسال. شانس این رو دارید که تا سال دیگه اونجا باشید و
از هر نوع ویزای ازدواجی سریعتر هست پس اگه شانستون زد برای ازدواج دست نگه دارید تا برسید اون طرف.
( منظورم این هست که ریسک نکنید وگرنه منطقا میتونید ازدواج کنید)

الان زمان انتظار مصاحبه برای ازدواج گرین کارتی حدود 1.5 سال هست که البته اگه کلیرنس بخورید ممکنه
شش ماه بعدش ویزا بگیرید( شایدم یکی دو ماه بیشتر و کمتر).
و هیچ ارتباطی به اینکه همسر شما کی سیتیزن میشه نداره.
الان تقریبا زمان انتظار ازواج سیتیزن و گرین کارت یکی هست.

موفق باشید
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha
(2016-05-01 ساعت 19:13)Titi7 نوشته:  
(2016-05-01 ساعت 17:11)ep30lon نوشته:  
(2016-05-01 ساعت 04:54)Titi7 نوشته:  سلام خدمت دوستان عزیز،
امیدوارم در هر مرحله ای که هستید کارهاتون بدون مشکل و با سرعت پیش بره Smile
معمولا چند وقت بعد از ورود به آمریکا گرین کارت به دستمون میرسه؟ ممنون میشم اگر جواب بدید

بسته به ایالتی که هستید بین 4 تا 8 ماه
معمول پروسه 3 ماه هست.

ممنون از پاسختون، فقط اینکه تو بعضی موارد من خوندم حدود 3 هفته ای گرین کارت به دستشون رسیده، جایی هست که در مورد زمان دریافت گرین کارت توضیخی داده باشن مثلا تو سایت nvc؟

دوست عزیز سلام
ایالت کالیفرنیا معمولا 45 روزه میاد .
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، قرباني
(2016-05-02 ساعت 09:20)melon نوشته:  
(2016-05-01 ساعت 19:13)Titi7 نوشته:  
(2016-05-01 ساعت 17:11)ep30lon نوشته:  بسته به ایالتی که هستید بین 4 تا 8 ماه
معمول پروسه 3 ماه هست.

ممنون از پاسختون، فقط اینکه تو بعضی موارد من خوندم حدود 3 هفته ای گرین کارت به دستشون رسیده، جایی هست که در مورد زمان دریافت گرین کارت توضیخی داده باشن مثلا تو سایت nvc؟

دوست عزیز سلام

دوست عزیز من هفته رو اشتباهی ماه نوشتم ... شرمنده ( خوب شد سال ننوشتم ... )
اگر بهت استرس دادم معذرت می خوام
CR1 PD:27OCT2014
Approve : 7 Jan 2015
دریافت کیس نامبر : Jan 2015
دریافت اینویس نامبر : march  2015
فرم DS-261 , پرداخت 320$ 120 $: March 2015
ارسال مدارک نهایی : Jun 2015
اعلام نقص مدارک : Dec 2015 رفع dec 2015
تکمیل پرونده از NVC به سفارت 19 feb
تکمیل تا مصاحبه 120روز
مصاحبه : آنکارا یکضرب
آرامش-خوشحالی-کودتا-ترس-نگرانی-آرامش
خوشحال بودیم ویزا گرفتیم حالا خوشحالیم که زنده ایم.
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
همیشه معجزه ای در حال اتفاق هست گوش بزنگ باش.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، قرباني
(2016-04-19 ساعت 20:36)armehraboon نوشته:  
(2016-04-19 ساعت 13:33)ida b نوشته:  با سلام

سوالاتی داشتم در مورد ویزای ازدواج با کسی که گرین کارت آمریکا را دارد.
لطفا اگر میتونید کمکم کنید.
من تقریبا 2 هفته است که درخواستم برای ویزای دانشجویی برای بار دوم رد شد. و دلیلم برای رفتن، ازدواج با شخصی بود که حدود یک سال و نیم نامزد هستیم. حالا تصمیم گرفتم که از طریق ویزای ازدواج اقدام کنم.
1-آیا فاصله عقد با زمان مصاحبه سفارت قبلی مهم است؟ اگر مهم است چقدر این فاصله باید باشه؟
2-چه مدت زمانی طول میکشد تا بتوانم به آمریکا بروم؟
3-برای چه ویزایی باید اقدام کنم؟
4-این موضوع صحت دارد که " بعد از حدود 5 ماه میتونم به آن کشور بروم و بقیه پرونده را از آنجا پیگیری کنم؟
ممنون میشم کمکم کنید.

با سلام به شما

1- خیر مهم نیست.
2- بستگی به نوع ویزا داره( ازدواجی حدود 1.5 سال طول میکشه تا زمان مصاحبه)
3- اگه همسر شما گرین کارت دارند f2a
4- برای ویزای ازدواجی خیر نمیشه.

ببینید جواب شما رو خیلی با خوش بینی دادن.
الان شما 2 بار رد شدید . البته اینکه طی چه فاصله زمانی بوده مهم هست اگر فاصله درخواست اول و دوم حدود 5 سال فاصله داشته سوابق قبلی شما به جدید ربطی نداره ، و اگر کمتر از 2 سال بوده باشه در روند ادامه پروسهء درخواست ویزای مهاجرتی تاثیر میگذاره.

مراحل رو یک بار مرور میکنیم از نگاه افسر اداره مهاجرت:
در خواست ویزای غیر مهجارتی اول نتیجه ..... مردود
در خواست ویزای غیر مهجارتی دوم نتیجه .... مردود
الان در خواست ویزای مهاجرتی
از نگاه افسر اداره مهاجرت شما کسی هستید که به هر قیمتی می خواد وارد آمریکا بشه. ( من به شخص و هویت کسی که دارم جوابش رو می دم توهین نمی کنم خیلی رک دارم نظر شخصی و تجربهء 15 ساله کارهای مهاجرتی رو میگم نیتم توهین به شما نیست شرایط رو داریم بررسی می کنیم بدون تعارف)

--- شما گفتید که با کسی در آمریکا نامزد هستید یکسال و نیم اگر بتونید با مدرک رابطهء نامزدیتون رو برای افسر اداره مهاجرت اثبات کنید در روند اجرای پرونده شما بسیار مهم هست.

جواب های شما از نظر قانون اداره مهاجرت :
1-شما فرداش می تونین برای ویزای ازدواج اقدام کنید و هیچ محدودیت از نظر قانون ( دقت کنید از نظر قانون) برای شما و یا نامزدتون نیست.
2- این زمان بسته به نوع اقامت همسرتان در آمریکا دارد ، ازدواج با گیرین کارت دو سال نیم تا 4 سال ، ازدواج با سیتی زن یکسال و نیم تا دوسال و نیم
( جامعه آماری از سال 2015 به اینطرف برای ایرانی ها ، این زمان برای آلمانی ها و انگلیسی ها یکسال تا یکسال و نیم هست نه برای ایران امروز )
3- ویزای نامزدی اقدام نکنید 90 درصد شما رو رد می کنند ( البته این به شرایط همسر شما در آمریکا هم بستگی داره، جایگاه اجتماعی، درآمد اینکه تا حالا اقدامی برای کارهای مهاجرتی کرده باشند یا نه ازدواج کرده باشند یا خیر و .... )
اگر مدارکی دال بر نامزدی یکسال و نیم دارید و مبین ارتباط هست مثل عقد نامه ، صیغه نامه و یا درج دفاتر رسمی و شهود که قابل استناد باشند اجبراً ویزای CR1 که در چند ماه آینده که شما وارد سال دوم ازدواج می شید به IR تبدیل میشه
اگر مدارک فوق رو ندارید و همسر شما برای ازدواج رسمی به ایران نمی تونه بیاد K3
اگر برای ازدواج رسمی پیش شما میاد ( چه ایران ویا کشور ثالث ) باز هم CR1 که پروسه کاری شما شروع میشه.
4- با توجه به شرایط شما تنها راه رفتن در مدت زمان کم به آمریکا شانس برنده شدن لاتاریست ، تا 5 سال آینده احتمال گرفتن ویزای توریستی و یا هر ویزای غیر مهاجرتی دیگر برای شما کمتر از ده یا بیست درصد است.

در صورت اقدام برای ویزای Cr1 که من توصیه می کنم این نوع رو اقدام کنید یعنی ازدواج رسمی با همسر انجام بدین
شما در بهترین شرایط تا 2 سال دیگه آمریکا خواهید بود.
تکمیل تا مصاحبه 120روز
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha ، inanna
(2016-05-02 ساعت 13:53)ep30lon نوشته:  
(2016-05-02 ساعت 09:20)melon نوشته:  
(2016-05-01 ساعت 19:13)Titi7 نوشته:  ممنون از پاسختون، فقط اینکه تو بعضی موارد من خوندم حدود 3 هفته ای گرین کارت به دستشون رسیده، جایی هست که در مورد زمان دریافت گرین کارت توضیخی داده باشن مثلا تو سایت nvc؟

دوست عزیز سلام

دوست عزیز من هفته رو اشتباهی ماه نوشتم ... شرمنده ( خوب شد سال ننوشتم ... )
اگر بهت استرس دادم معذرت می خوام

ممنون دوستان از جوابتون،
نه خواهش میکنم فقط یه زمان تقریبی میخواستم بدونم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-02 ساعت 14:24)ep30lon نوشته:  
(2016-04-19 ساعت 20:36)armehraboon نوشته:  
(2016-04-19 ساعت 13:33)ida b نوشته:  با سلام

سوالاتی داشتم در مورد ویزای ازدواج با کسی که گرین کارت آمریکا را دارد.
لطفا اگر میتونید کمکم کنید.
من تقریبا 2 هفته است که درخواستم برای ویزای دانشجویی برای بار دوم رد شد. و دلیلم برای رفتن، ازدواج با شخصی بود که حدود یک سال و نیم نامزد هستیم. حالا تصمیم گرفتم که از طریق ویزای ازدواج اقدام کنم.
1-آیا فاصله عقد با زمان مصاحبه سفارت قبلی مهم است؟ اگر مهم است چقدر این فاصله باید باشه؟
2-چه مدت زمانی طول میکشد تا بتوانم به آمریکا بروم؟
3-برای چه ویزایی باید اقدام کنم؟
4-این موضوع صحت دارد که " بعد از حدود 5 ماه میتونم به آن کشور بروم و بقیه پرونده را از آنجا پیگیری کنم؟
ممنون میشم کمکم کنید.

با سلام به شما

1- خیر مهم نیست.

الان شما 2 بار رد شدید . البته اینکه طی چه فاصله زمانی بوده مهم هست اگر فاصله درخواست اول و دوم حدود 5 سال فاصله داشته سوابق قبلی شما به جدید ربطی نداره ، و اگر کمتر از 2 سال بوده باشه در روند ادامه پروسهء درخواست ویزای مهاجرتی تاثیر میگذاره.

از نگاه افسر اداره مهاجرت شما کسی هستید که به هر قیمتی می خواد وارد آمریکا بشه. ( من به شخص و هویت کسی که دارم جوابش رو می دم توهین نمی کنم خیلی رک دارم نظر شخصی و تجربهء 15 ساله کارهای مهاجرتی رو میگم نیتم توهین به شما نیست شرایط رو داریم بررسی می کنیم بدون تعارف)

--- شما گفتید که با کسی در آمریکا نامزد هستید یکسال و نیم اگر بتونید با مدرک رابطهء نامزدیتون رو برای افسر اداره مهاجرت اثبات کنید در روند اجرای پرونده شما بسیار مهم هست.

1-شما فرداش می تونین برای ویزای ازدواج اقدام کنید و هیچ محدودیت از نظر قانون ( دقت کنید از نظر قانون) برای شما و یا نامزدتون نیست.
2- این زمان بسته به نوع اقامت همسرتان در آمریکا دارد ، ازدواج با گیرین کارت دو سال نیم تا 4 سال ، ازدواج با سیتی زن یکسال و نیم تا دوسال و نیم
( جامعه آماری از سال 2015 به اینطرف برای ایرانی ها ، این زمان برای آلمانی ها و انگلیسی ها یکسال تا یکسال و نیم هست نه برای ایران امروز )
3- ویزای نامزدی اقدام نکنید 90 درصد شما رو رد می کنند ( البته این به شرایط همسر شما در آمریکا هم بستگی داره، جایگاه اجتماعی، درآمد اینکه تا حالا اقدامی برای کارهای مهاجرتی کرده باشند یا نه ازدواج کرده باشند یا خیر و .... )
اگر مدارکی دال بر نامزدی یکسال و نیم دارید و مبین ارتباط هست مثل عقد نامه ، صیغه نامه و یا درج دفاتر رسمی و شهود که قابل استناد باشند اجبراً ویزای CR1 که در چند ماه آینده که شما وارد سال دوم ازدواج می شید به IR تبدیل میشه
اگر برای ازدواج رسمی پیش شما میاد ( چه ایران ویا کشور ثالث ) باز هم CR1 که پروسه کاری شما شروع میشه.
4- با توجه به شرایط شما تنها راه رفتن در مدت زمان کم به آمریکا شانس برنده شدن لاتاریست ، تا 5 سال آینده احتمال گرفتن ویزای توریستی و یا هر ویزای غیر مهاجرتی دیگر برای شما کمتر از ده یا بیست درصد است.

در صورت اقدام برای ویزای Cr1 که من توصیه می کنم این نوع رو اقدام کنید یعنی ازدواج رسمی با همسر انجام بدین
با تشکر از توضیحات کامل شما دوست عزیز

در خصوص مدت زمان انتظاز برای ازدواج با گرین کارتی برای مصاحبه در حال حاضر حدود 18 ماه هست. که البته مدت کلیرنس کاملا نا مشخص هست.( مورد شماره 2)

با توجه به مواردی که شما گفتید دوستمون بهتر هست با وکیل مشورت کنند.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: ep30lon
(2016-05-02 ساعت 21:22)armehraboon نوشته:  
(2016-05-02 ساعت 14:24)ep30lon نوشته:  
(2016-04-19 ساعت 20:36)armehraboon نوشته:  با سلام به شما

1- خیر مهم نیست.

با تشکر از توضیحات کامل شما دوست عزیز

در خصوص مدت زمان انتظاز برای ازدواج با گرین کارتی برای مصاحبه در حال حاضر حدود 18 ماه هست. که البته مدت کلیرنس کاملا نا مشخص هست.( مورد شماره 2)

با توجه به مواردی که شما گفتید دوستمون بهتر هست با وکیل مشورت کنند.

armehraboon
اصرارت به 18 ماه رو نمی دونم چی هست در حالیکه خود ما الان بیشتر از 18 ماه پروسه های کاریمون طول کشیده.
با این حال مهم نیست امیدوارم برای همه یکساله تموم بشه ولی آمار میگه نمیشه ....

مشورت با وکیل خوبه موافقم. یک مورد خاص رو مثال می زنم که از سایت یک وکیل برداشتم :

سئوال: همسر من ماه پیش از خانومش تو آمریکا جدا شده و طلاق گرفته و برگه طلاق رو داره چه میزان صبر کنیم و برای ویزای ازدواج مهاجرتی من اقدام کنیم.
جواب وکیل : اگر برگه دادگاه صادر شده و حکم تایید شده و برگه طلاق رو همسرتون گرفته همین فردا اقدام کنید.
سئوال آیا در پروسه کاری من تاثیر می گذارد؟
جواب وکیل: خیر این پرونده کاملا مستقل است و هیچ ربطی به پرونده شما ندارد.

=====تجربه من:
جواب وکیل 1 : کاملا درست میگه
جواب وکیل 2: باید سه حالت رو بررسی کنیم :
===1-- همسر ایشون سی تزن هست یا گیرین کارتی
===2-- همسر ایشون چطور به آمریکا رفتند حالت 1- ایشون آمریکایی هست از بنیان : 2- مهاجر هستند و از طریق
====2-1= ازدواج رفته اند
====2-2= سایر ویزا های مهاجرتی
===3-- همسر ایشون چه شرایطی داشتن
همه این ها در مراحل بررسی پرونده تاثیر داره.
اما در نهایت و بعد از مدت زمانی که بک گراند چک کش میده مثال فوق به آمریکا خواهد رفت.
10 درصد ریفیوزی ویزاهای ازدواج رو هم در نظر بگیریم.
================================
قانون نوشته شده ولی به قول معروف قانون در آمریکا شفاف نیست و میشه روش پایتناژ رفت.
Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
تکمیل تا مصاحبه 120روز
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، inanna
[
[/quote]

armehraboon
اصرارت به 18 ماه رو نمی دونم چی هست در حالیکه خود ما الان بیشتر از 18 ماه پروسه های کاریمون طول کشیده.
با این حال مهم نیست امیدوارم برای همه یکساله تموم بشه ولی آمار میگه نمیشه ....

مشورت با وکیل خوبه موافقم. یک مورد خاص رو مثال می زنم که از سایت یک وکیل برداشتم :

سئوال: همسر من ماه پیش از خانومش تو آمریکا جدا شده و طلاق گرفته و برگه طلاق رو داره چه میزان صبر کنیم و برای ویزای ازدواج مهاجرتی من اقدام کنیم.
جواب وکیل : اگر برگه دادگاه صادر شده و حکم تایید شده و برگه طلاق رو همسرتون گرفته همین فردا اقدام کنید.
سئوال آیا در پروسه کاری من تاثیر می گذارد؟
جواب وکیل: خیر این پرونده کاملا مستقل است و هیچ ربطی به پرونده شما ندارد.

=====تجربه من:
جواب وکیل 1 : کاملا درست میگه
جواب وکیل 2: باید سه حالت رو بررسی کنیم :
===1-- همسر ایشون سی تزن هست یا گیرین کارتی
===2-- همسر ایشون چطور به آمریکا رفتند حالت 1- ایشون آمریکایی هست از بنیان : 2- مهاجر هستند و از طریق
====2-1= ازدواج رفته اند
====2-2= سایر ویزا های مهاجرتی
===3-- همسر ایشون چه شرایطی داشتن
همه این ها در مراحل بررسی پرونده تاثیر داره.
اما در نهایت و بعد از مدت زمانی که بک گراند چک کش میده مثال فوق به آمریکا خواهد رفت.
10 درصد ریفیوزی ویزاهای ازدواج رو هم در نظر بگیریم.
================================
قانون نوشته شده ولی به قول معروف قانون در آمریکا شفاف نیست و میشه روش پایتناژ رفت.
Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin
[/quote]

با سلام
مسلما هیچ جیز مطلق نیست و تاریخ ها همه در حد حدس هست.
منظور از زمان مورد انتظار مصاحبه هست و نه دریافت ویزا.
کتگوری ازدواج با گرین کارت (f2a) برای خود من که اولا به عقب گرد بولتن خوردم و خودم هم به عمد چند ماه مدارک رو با تاخیر به
ان وی سی ارسال کردم و تازه نقص مدرک هم خوردم . 25 ماه زمان انتظار مصاحبه بود.
که در حال حاضر زمان کمتر شده یک مقدار. پس 18 ماه حدود هست.
ظاهرا کیس شما cr1 هست که متاسفانه اخیرا زمان انتظار طولانی تر شده.
ولی زمان رد شدن مرحله کلیرنس دیگه نامعلوم هست.

خوب مسلما دلایل ریجکت شدن ویزای دوستمون برای ویزای دانشجویی مهم هست . و همانطور که گقتید
بهتره با احتیاط و بررسی جوانب اقدام کنند . چون اگه ویزای ازدواجی ایشون ریجکت بشه خوب شانشون تقریبا خیلی پایین میاد.
در هر حال همچنان از توضیحات کامل شما و وقتی که میگذارید سپاسگدار هستم.

موفق و شاد باشید
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: ep30lon ، قرباني ، alireza51 ، Pargosha ، inanna
سلام دوستان
احتیاج به یاری و هم فکری شما دارم
دیروز مصاحبه داشتم ارمنستان بعد از ۴۵ دقیقه سوال پیچ کردن رو برگه جلوی مدرک اثبات رابطه علامت زد و گفت برو هر چی داری بیار . ازش پرسیدم خب بگو مثلا چی ؟ بلند شد و از اتاق رفت بیرون
قباله رسمی
خرید حلقه و سرویس طلا
حساب بانکی مشترک
سند خونه مشترک
پرینت ایمل ها و اسکایپ و جت ها
عکس تکی دو نفره و خانوادگی را داشتم .
البته خانواده من و خانمم آمریکا هستن و اصلا جشن عروسی و عکس عروسی نداشتیم
case:I 130 F2A   WAC
priority date:oct 31 2014
Approval : Mar 18 2015
NVC Case N: April21 ,2015
پرداخت 120 $     4 AUG , فرم DS-261
پرداخت 325 $  22  AUG , فرم Ds-260
نامه کامپلیت Dec 8 دریافت نامه مصاحبه 30 March
تاریخ مصاحبه : 4 May  مدارک بیشتری بخاطر اثبات رابطه خواستن.
13 May  تحویل پاسپورت به سفارت.
20 May  دریافت ویزا.
من مدارک را بعد از ازدواجم ترجمه کردم و دو سری اصل خواستم بدون مهر دادگستری و وزارت کشور  و یکسری کپی کردم و با گذشت بیش از ۱۸ ماه ایرادی به تاریخ و زمان و مهر ترجمه نگرفتن . زمانیکه وارد امریکا شدم دو سال و سیزده روز از تاریخ درخواستم میگذشت و بعد از پنجاه روز گرین کارت ده ساله دریافت کردم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ep30lon
(2016-05-06 ساعت 03:12)oct 31 نوشته:  سلام دوستان
احتیاج به یاری و هم فکری شما دارم
دیروز مصاحبه داشتم ارمنستان بعد از ۴۵ دقیقه سوال پیچ کردن رو برگه جلوی مدرک اثبات رابطه علامت زد و گفت برو هر چی داری بیار . ازش پرسیدم خب بگو مثلا چی ؟ بلند شد و از اتاق رفت بیرون
قباله رسمی
خرید حلقه و سرویس طلا
حساب بانکی مشترک
سند خونه مشترک
پرینت ایمل ها و اسکایپ و جت ها
عکس تکی دو نفره و خانوادگی را داشتم .
البته خانواده من و خانمم آمریکا هستن و اصلا جشن عروسی و عکس عروسی نداشتیم

سلام دوست عزیز خانم قربانی هم مشکل شما را داشت برایش پیام خصوصی بزار
ضمنا حداقل دو تا نامه از طرف کسانی از بستگان همسرتان با ذکر نسبت فامیلی با آدرس و ایمیل در خارج باشن بهتره حالت استشهاد مبنی بر حضور در مراسم و تایید ازدواجتان که با ذکر تاریخ مراسم و مهمان بودن آنها البته نامه رسمی دارای تلفن وادرس و ایمیلشان.
کیس  ir1
درخواست   اولیه اردیبهشت 94
اپروو ال مهر 94
نامه nvc آذر 94
ارسال مدارک به nvc دی 94  _7 ژانویه 2016
ایمیل تایید مدارک ازnvc   -فبریه 26-2016

90 روز گذشت و تاریخ 12 ژولای وقت مصاحبه آنکارا
136 روز از تاریخ تکمیل تا روز مصاحبه
ویزا   یه ضرب   چه خاطره آرامی از آنکارا
------------------------------------------------------☆☆
ورود به آمریکا 2 سپتامبر
منتظر گرین کارت و دریافت توسط پست در 7 نوامبر سال 2016 تمام
شاید روزگاری دلم واسه این انتظارها و سختیها حتی تنگ بشه

.......
میدونم که میگذره
فقط کاش اینقدر سخت نگذره که شادی یادمون بره
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Pargosha
نامه ها میتونه به صورت ایمیل باشه خودشان در جایی همان اوایل تشکیل پرونده ذکر کردن تایید ازدواج رو توسط دو نفر .تا جایی که یادمه همان موقع تشکیل پرونده ما همسرم یک سال قبل به من گفت که ما تهیه کردیم و کسانی که در مراسم ما بودن به آدرس همسرم پست کردن . بهر حال به استشهاد بستگان همسرتان که در آمریکا هستن اهمیت میدن
کیس  ir1
اپروو ال مهر 94
نامه nvc آذر 94

ورود به آمریکا 2 سپتامبر
منتظر گرین کارت و دریافت توسط پست در 7 نوامبر سال 2016 تمام
شاید روزگاری دلم واسه این انتظارها و سختیها حتی تنگ بشه

.......
میدونم که میگذره
فقط کاش اینقدر سخت نگذره که شادی یادمون بره
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Pargosha ، قرباني
ببخشید ازدواج تو ایران بصورت رسمی بوده . شواهد ازدواج در ایران داشتیم. ولی من متوجه منظورتان در مورد شاهد در آمریکا نمیدونم چیه ؟
case:I 130 F2A   WAC
priority date:oct 31 2014
Approval : Mar 18 2015
NVC Case N: April21 ,2015
پرداخت 120 $     4 AUG , فرم DS-261
پرداخت 325 $  22  AUG , فرم Ds-260
نامه کامپلیت Dec 8 دریافت نامه مصاحبه 30 March
تاریخ مصاحبه : 4 May  مدارک بیشتری بخاطر اثبات رابطه خواستن.
13 May  تحویل پاسپورت به سفارت.
20 May  دریافت ویزا.
من مدارک را بعد از ازدواجم ترجمه کردم و دو سری اصل خواستم بدون مهر دادگستری و وزارت کشور  و یکسری کپی کردم و با گذشت بیش از ۱۸ ماه ایرادی به تاریخ و زمان و مهر ترجمه نگرفتن . زمانیکه وارد امریکا شدم دو سال و سیزده روز از تاریخ درخواستم میگذشت و بعد از پنجاه روز گرین کارت ده ساله دریافت کردم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
شاهد ازدواج شما اگر از مهمان ها دو نفر نامه میدن که ازدواج شما واقعی بوده و شما و همسرتان در تاریخ فوق ازدواج کردین اگر در ایران بوده دو نفر از کسانی که در مراسم بودن همراه با ادر س و ایمیل و تلفن به صورت نامه به انگلیسی
اگر بستگان همسرتان باشن یا نسبت فامیلی بهر حال یه جور استشهاده
کیس  ir1
اپروو ال مهر 94
نامه nvc آذر 94

ورود به آمریکا 2 سپتامبر