کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2016-11-15 ساعت 23:04)tabrizi نوشته:  
(2016-11-15 ساعت 22:25)ali039 نوشته:  دوستان گرامی سوالی دارم لطفا اگه اطلاع دارید راهنمایی بفرمایید. من سه سال است که تقریبا ساکن آمریکا شده ام و تمام مقررات مربوط به سیتزنی را رعایت کرده ام . اگر من پاس سفید بگیرم و به ایران برگردم بعدا که به آمریکا برگشتم پروسه 5 سال از اول شروع میشه یا اینکه سه سال که قبل از پاس سفید بودم را حساب می کنند؟

با سلام
اين عين متن a guide to naturalization
What if I was outside the United States for 1 year or longer? In almost all cases, if you leave the United States for 1 year or more, you have disrupted your continuous residence. This is true even if you have a Re-entry Permit.
If you leave the country for 1 year or longer, you may be eligible to re-enter as a Permanent Resident if you have a Re-entry Permit. But none of the time you were in the United States before you left the country counts toward your time in continuous residence.
If you return within 2 years, some of your time out of the country does count. In fact, the last 364 days of your time out of the country (1 year minus 1 day) counts toward meeting your continuous residence requirement.

ببخشید دقیقا متوجه نشدم. توضیح میدید لطفا؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
۳۶۴ روز از اون ۳ سال فقط حساب می‌شه
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام دوستان
من یک سوالی در مورد سیتزن شیپی داشتم. والدین من بعد گرفتن گرین کارت سال اول 11ماه و سال ودم وسوم هر کدام 6ماه در امریکا اقامت داشتند که در کل شده 23 ماه .میخواستم بدونم اگر این دفعه 2 ماه تو امریکا بمونن و برگردن ایران و5 ماه بعد برن امریکا مشکلی برای سیتیزن شیپیشون بوجود نمیاد؟
با تشکر
Category : F2B‎
Receipt ‎Number : WAC1790XXXXXX‎
Priority ‎Date :2016 Nov
Approve ‎Date:June 2020
Welcome Letter Date :?‎
Case number:ABD 2020.........
Interview ‎Date : Coming Soon
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-16 ساعت 12:55)atlantis770 نوشته:  
(2016-11-15 ساعت 23:04)tabrizi نوشته:  
(2016-11-15 ساعت 22:25)ali039 نوشته:  دوستان گرامی سوالی دارم لطفا اگه اطلاع دارید راهنمایی بفرمایید. من سه سال است که تقریبا ساکن آمریکا شده ام و تمام مقررات مربوط به سیتزنی را رعایت کرده ام . اگر من پاس سفید بگیرم و به ایران برگردم بعدا که به آمریکا برگشتم پروسه 5 سال از اول شروع میشه یا اینکه سه سال که قبل از پاس سفید بودم را حساب می کنند؟

با سلام
What if I was outside the United States for 1 year or longer? In almost all cases, if you leave the United States for 1 year or more, you have disrupted your continuous residence. This is true even if you have a Re-entry Permit.
If you leave the country for 1 year or longer, you may be eligible to re-enter as a Permanent Resident if you have a Re-entry Permit. But none of the time you were in the United States before you left the country counts toward your time in continuous residence.
If you return within 2 years, some of your time out of the country does count. In fact, the last 364 days of your time out of the country (1 year minus 1 day) counts toward meeting your continuous residence requirement.

دوست عزيز يعنى اينكه ، شما وقتى پاس سفيد(re-entry permit) بگيريد تمام زمانهاييكه قبل از گرفتن اون در امريكا بوديد از بين ميره(reset) و وقتى بعد از دو سال برگرديد امريكا ، چهار سال بعلاوه يك روز بعد از وارد شدنتون ميتوانيد درخواست سيتيزنى بدهيد البته در اين چهار سال بايد شرايط را رعايت كنيد ( در مدت اين چهار سال بعد از وارد شدن به امريكا ٣٠ ماه اقامت فزيكى داشته باشى و هيچ وقت خاك امريكا رابيشتر از ٦ ماه ترك نكرده باشى)
البته من توصيه ميكنم a gay to naturalization حتما بخونيد و اگر چيز جديدى هم متوجه شديد ، لطفآ به من هم بگوييد
***2014AS ٤نفر انكارا مصاحبه: اكتبر٢٠١٣ كلير ٨ جولاي٢٠١٤ (٢٧٠ روز)
update: ٥ بار
پاسخ
تشکر کنندگان: atlantis770 ، sib 24
سلام دوستان، يه سوال مهم دارم ، از بين شما عزيزان كسي هست كه در مصاحبه سيتيزن شيپ جواب قطعي دريافت نكرده باشه و افيسر گفته باشه كه منتظر باش نامه ميفرستيم بهتون يا خودمون بهتون خبر ميديم؟؟
ممنون ميشم جواب بدين
[/quote]
دوستان كسي نميتونه سوال من رو جواب بده؟؟؟ سوالم مرتبط با همين تاپيك هست
ممنون ميشم جواب بدين
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-17 ساعت 09:22)tabrizi نوشته:  
(2016-11-16 ساعت 12:55)atlantis770 نوشته:  [quote='tabrizi' pid='732219' dateline='1479234854']

با سلام

از همه سروران عزیز که پاسخ دادند سپاسگزارم . یکی از دوستان بنده که شرایط مشابه دارند. ایشون بعد از دو سال پاس سفید برگشته امریکا و میگه اگر سه سال بدون ترک امریکا بمونم واجد شرایط سیتی زنی میشم. آیا این واقعیت داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-17 ساعت 17:47)ali039 نوشته:  
(2016-11-15 ساعت 23:04)tabrizi نوشته:  با سلام

از همه سروران عزیز که پاسخ دادند سپاسگزارم . یکی از دوستان بنده که شرایط مشابه دارند. ایشون بعد از دو سال پاس سفید برگشته آمریکا و میگه اگر سه سال بدون ترک آمریکا بمونم واجد شرایط سیتی زنی میشم. آیا این واقعیت داره؟
دوست عزيز طبق اين قانون بايد چهار سال بعلاوه يك روز از برگشتنش به امريكا بگذره تا بتونن درخواست سيتيزن شيپى بدهند و در طول اين مدت چهار سال بايد ٣٠ ماه اقامت فيزيكى در امريكا داشته باشندو در طول اين ٤ سال + ١روز هيچ وقت بيشتر از ٦ ماه خارج از امريكا نباشد.
***2014AS ٤نفر انكارا مصاحبه: اكتبر٢٠١٣ كلير ٨ جولاي٢٠١٤ (٢٧٠ روز)
update: ٥ بار
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
(2016-11-15 ساعت 23:04)tabrizi نوشته:  با سلام

دوست عزيز يعنى اينكه ، شما وقتى پاس سفيد(re-entry permit) بگيريد تمام زمانهاييكه قبل از گرفتن اون در امريكا بوديد از بين ميره(reset) و وقتى بعد از دو سال برگرديد امريكا ، چهار سال بعلاوه يك روز بعد از وارد شدنتون ميتوانيد درخواست سيتيزنى بدهيد البته در اين چهار سال بايد شرايط را رعايت كنيد ( در مدت اين چهار سال بعد از وارد شدن به امريكا ٣٠ ماه اقامت فزيكى داشته باشى و هيچ وقت خاك امريكا رابيشتر از ٦ ماه ترك نكرده باشى)
البته من توصيه ميكنم a gay to naturalization حتما بخونيد و اگر چيز جديدى هم متوجه شديد ، لطفآ به من هم بگوييد

ممنون از لطفتون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
م دوستان
من يك سوال راجع به موضوعه سيتيزن شيپ دارم ممنون ميشم كه اطلاعاتي اگر داريد راهنماييم كنيد
من برنده ي لاتاري ٢٠١٥ هستم ،و اولين ورودم به آمريكا مارچ ٢٠١٥ هست...
با توجه به شرايط اخذ سينيزن شيپي من ميتونم بعد از ٥ سال و حضور فيزيكي ٣٠ ماه در اين مدت براي سيتيزن شيپ اقدام كنم
حالا اگر من نتونم راس ٥ سال ٣٠ ماه رو پر كنم امكانش هست كه مثلا ٤-٥ ماه بعد كه ٣٠ ماهم كامل شد اقدام بكنم يا بايد راس ٥ سال پر بشه؟
Case number:3**
Ds260:19may
Second update:15 august
Interview:2oct
Embassy:ankara
Clear:30 jan
Visa:16 feb
Ca,los angeles
First enterance:17 march
Social card:after 30 days
Green card:after 45 days
پاسخ
تشکر کنندگان:
هر موقع 30 ماه رو پر کردی اقدام کن
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24
(2016-11-23 ساعت 04:14)h.mina93 نوشته:  م دوستان
من يك سوال راجع به موضوعه سيتيزن شيپ دارم ممنون ميشم كه اطلاعاتي اگر داريد راهنماييم كنيد
با توجه به شرايط اخذ سينيزن شيپي من ميتونم بعد از ٥ سال و حضور فيزيكي ٣٠ ماه در اين مدت براي سيتيزن شيپ اقدام كنم
حالا اگر من نتونم راس ٥ سال ٣٠ ماه رو پر كنم امكانش هست كه مثلا ٤-٥ ماه بعد كه ٣٠ ماهم كامل شد اقدام بكنم يا بايد راس ٥ سال پر بشه؟

سلام دوست عزيز
شما هر زماني كه در ٥ سال اخير ٢/٥ سال يا ٣٠ ماه پر كرديد ميتوانيد اقدام كنيد ! البته سه ماه زودتر ميتوانيد پروسه را شروع كنيد يعني بعد از اتمام ٢٧ ماه اقامتتان !
پاسخ
دوستان گرامی
کسی تا کنون پس از ارسال مدارک و قیل از مصاحبه سابقه خروج از امریکا رو داشته ؟
و مشکلی تو پروسه سینی زنی اش ایجاد نشده ؟
من بیشتر از 7 ماهه مدارکم رو ارسال کردم و هیچ خبری نشده .
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-24 ساعت 08:34)amir1345 نوشته:  دوستان گرامی
کسی تا کنون پس از ارسال مدارک و قیل از مصاحبه سابقه خروج از آمریکا رو داشته ؟
و مشکلی تو پروسه سینی زنی اش ایجاد نشده ؟
من بیشتر از 7 ماهه مدارکم رو ارسال کردم و هیچ خبری نشده .
با تشکر

سلام دوست عزيز
ما هم بعد از ١٠ ماه تازه رفتيم مصاحبه و هنوز هم منتظر جواب هستيم
كلا پروسه هاي نچراليزيشن خيلي طولاني شده و وكيل به ما گفت در اين شرايط بهتره از كشور خارج نشيد مخصوصا اينكه حتما بايد ٣ ماه آخر در شهري كه قراره شهروند بشيد حضور داشته باشيد
پاسخ
دوستان سلام. ما رفتیم مصاحبه ولی چون در یکی از سفرها بیشتر از ۶ ماه خارج از آمریکا بودیم گفتن باید مدارک بیشتری بفرستید دال بر حضور تون مثل حساب بانکی و اجاره نامه ... ما حساب بانکی تو اون زمان داشتیم ولی هنوز اینجا زندگی نمیکردیم. در هر حال با اینکه این حدود ۴۰ ماهه مداوم اینجا ساکن هستیم باز باید مدارک تهیه کنیم و تاریخ های رفت و آمد رو براشون دوباره بنویسیم. خیلی خنده داره چون همه رو تو اپلیکیشن نوشته بودم. ما برای اون ۱۰ ماهی که ایران بودیم پاس سفید هم تهیه کردیم ولی چون زیر یکسال برگشتیم دیگه استفاده نکردیم فرودگاه هم نخواستن. حالا بنطرتون تو این مدارک کپی پاس سفید رو هم بزاریم یا نه. اینا میخوان مطمئن بشن که شما طبق قانون رفتار کردین از طرفی میترسم دوباره با دیدن پاس ها برنامه دیگه ای درست بشه.
لطفا نطر بدین مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-23 ساعت 04:14)h.mina93 نوشته:  م دوستان

قبل از ۴ سال و نه ماه نباید اپلای کنید بعدش رو کاری ندارند فقط باید ۳۰ ماه پر بشه
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: a.behzadi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان