کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شیکاگو، ایالت ایلینوی
با سلام مجدد خدمت تمامی دوستان

دوست گرامی kavoshgarnet ، با نظر شما کاملا مخالفم ، بجز قسمت آخر نوشتتون ( اثر گرما بر روی مغز )
اول اینکه بنده هیچ حرفی رو بدون آمار و اطلاعات و تحلیلهای دقیق انتشار نمی دم , من این تحقیقات رو از ۹ ماه پیش شروع کردم و به نتایج خوبی هم دست پیدا کردم .
اول از منابع مهمی که از این موضوع صحبت کرده اند نام می برم ( این منابع بیشتر مقاله و تحقیقاتی می باشد که توسط محققان گرد آوری شده است ) همچنین من قسمتهای مهم را به فارسی برای شما دوستان می نویسم :

منبع اول :
بخش جغرافیای دانشگاه بریتیش کلمبیا ، ونکوور کانادا
University of british columbia department of geography
لینک سایت اصلی : http://www.geog.ubc.ca
مقاله درباره : WEATHER AND CRIME
لینک مقاله به صورت پی دی اف : http://www.geog.ubc.ca/courses/geob370/s..._crime.pdf
این مقاله توسط بخش جغرافیای دانشگاه بریتیش کلمبیا ، ونکوور کانادا تهیه شده است . اگر دقت کنید این مقاله درباره رابطه ی آب و هوا با جرم و جنایت است . درابتدای صفحه دوم این مقاله شروع به توضیح درباره رابطه هوا بر شورش های سال ۱۹۶۷ آمریکا کرده است که گزارشی را منتشر کردند که نشان می دهد که اکثریت شورش در سال 1967 در روز آغاز شد، زمانی که درجه حرارت بیش از 80 ° F بوده است . از آن زمان به بعد، تعدادی از محققان تلاش خود را در مطالعه رابطه بین درجه حرارت بالای محیط و رفتار پرخاشگرانه متمرکز کرده اند و همچنین بررسی شرایط آب و هوایی دیگر، از جمله بارش، نور خورشید، باد و رطوبت .

منبع دوم :
مجله آنلاین محیط زیست و انرژی انتشارات LLC
Environment & Energy Publishing, LLC
Based in Washington, D.C., it publishes global energy and environmental news and several times daily reporting from Capitol Hill
لینک اصلی سایت : http://www.eenews.net
مقاله درباره : ?Do warmer average temperatures stimulate more crime
لینک مقاله : http://www.eenews.net/public/climatewire/2012/05/01/1
این مقاله با یک سوال شروع شده است ( آیا متوسط درجه هوای گرم ، عامل تحریک برای جرم و جنایت بیشتر است ؟ ) در پاراگراف دوم این مقاله به بحث گرما و خشم پرداخته شده است که می نویسد : اما آیا گرما واقعا با خشم و پرخاشگری مرتبط است ؟ در سطح فیزیولوژیک، به نظر می رسد پاسخ مثبت می باشد. انسان به آب و هوای گرم تا حد زیادی به زبان خودمان مانند "ادم بی پروا" نشان می دهد: ضربان قلب، فشار خون و سطح تستوسترون بالا می رود و انسانها در شرایط استرس و یا تهدید حالت تهاجمی تر به خود دارند .

منبع سوم :
روزنامه دانشجویای دانشگاه University of Missouri
The Maneater University of Missouri student newspaper
لینک سایت اصلی : http://www.themaneater.com
مقاله درباره : Crime rates rise with temperatures
لینک مقاله : http://www.themaneater.com/stories/2009/...mperatures
موضوع این مقاله هم درباره ( نرخ جرم و جنایت با درجه حرارت افزایش می یابد ) است . همینطور که مشاهده می کنید در ابتدای مقاله چنین عنوان شده است : مشاهدات تجربی و آمار جرم و جنایت نشان می دهد ارتباط بین افزایش دما و جرم و جنایت نسبت به میزان بالاتر است . FBI گفته است که در ماه تابستان آمار جرم و جنایت ۱۰ درصد افزایش پیدا می کند .

نتیجه گیری درباره این موضوع رو به خود دوستان می سپارم ، همچنین برای پیدا کردن مقاله های بیشتر می تونید به سایت گوگل و سایت FBI.gov مراجعه کنید .
پاسخ
تشکر کنندگان: MD-soft ، kavoshgarnet ، Omidooo ، parsy631 ، Tomas ، sadeghi897 ، soli asali ، armin021 ، inforfang ، alirezanz ، atlantis770
سلام
بنظر من هیچ تاثیری ندارد و آن تحقیق مشابه تاثیر امواج موبایل به بدن و ... هست که هنوز ثابت نشده است.
بنده کالاگری کانادا ساکنم و اصلیتا کاشانی هستم .زمانی که بر میگردم جنونی به من دست نمیده چون از گرما و کویر درس صبوری گرفتم (جدا میگم)
البته شاید بعضی بدنشون حساس هست احساس اشفتگی تغییر فصلی بهشون دست بده و زمینگیرشون کنه اوایل مهاجرت.
پاسخ
تشکر کنندگان: schaghayegh ، kavoshgarnet ، mehrdadd56 ، Omidooo ، Tomas ، soli asali ، alirezanz
مهرداد گرامی سپاس برای تحقیق ها و لینکها. من بیشتر منابعی که معرفی کرده ای را خواندم. نوشته مجله دانشجویان دانشگاه میزوری تقریبا از نظر نگارش انگلیسی بی سر و ته به نظر می رسد و به جز چندین نقل قول بی ارتباط چیز مهمی من در آن نیافتم. ولی فقط به این عبارت در پاراگراف اول آن مجله توجه کنید:
but an explanation for this phenomenon remains elusive.

در نوشتار مجله آنلاین محیط زیست که به نظر کمی معتبرتر از مجله دانشجویان دانشگاه میزوری می رسد، یک سری فرضیات آزمایش شده بررسی می شود که سوال و استدلال و فرضیاتی مبنی بر رد فرضیه هم ارائه می شود. به ویژه وقتی که این فرضیه را "فرضیه منحنی مانند" می نامد:
"We call this the curvilinear hypothesis," Simister wrote.
و سوال اساسی اینجاست که اگر دمای هوا تاثیر آنچنانی بر میزان جزم و جنایت دارد پس چرا وقتی که دما به شدت افزایش پیدا می کند دوباره جرم کم می شود:
"Crime rates rise as temperatures go up, but at extremely high temperatures, crime rates fall again."

در لینک اول، فایل پی دی اف دانشگاه بریتیش کلمبیا که از همه معتبرتر و دقیق تر است، نیز یک سری تحقیقات انجام شده توسط چندین محقق آورده شده است که در نتیجه گیری می نویسد نتیجه ای جزئی می توان از رابطه آب و هوا و جرم بدست آورد و همانطوری که در مشکلات تحقیق نیز آورده شده است، مشکلات فراوانی از جمله کوچک بودن فضای نمونه آماری و در نظر نگرفته شدن سایر متغیرها، باعث می شود که نتوان به نتیجه قطعی رسید و تحقیقات بیشتری نیاز است.

یکی از متغیرهای جالبی که من در این تحقیق ها دیدم افزایش مصرف مشروبات الکلی که در هوای گرم که مردم تمایل بیشتری به بیرون رفتن و مصرف مشروبات الکلی دارند و بیشتر در تعطیلات تابستانی اتفاق می افتد و تاثیر آن بر میزان جرم است که این موضوع "رابطه افزابش جرم با زیاده روی در مصرف الکل" اثبات شده و پذیرفته شده است.

نتیجه اینکه هر چند که افزایش دمای هوا باعث بی قراری، تغییر در سیستم بدن و عصبی شدن می گردد، ولی با توجه به همین منابع که معرفی نمودید و بر اساس بسیاری از همان تحقیقات اثبات نشده، تاثیر گرما در افزایش جرم و جنایت ناچیز است.

----------------------------------
در مورد تجربه شخصی، من گمان می کنم که بیشتر یا شاید تمام فرضیه ها بر اساس تجربه شخصی خود محقق و یا اطرافیان ارائه شده و سپس به مرحله آزمایش یا تحقیق می رسد، ضمن اینکه در خود همین فروم هم می بینیم که دوستان بسیاری خواهان نوشتن تجربیات شخصی سایر دوستان هستند.

از طرف دیگر من همیشه افرادی (مانند شما) که برای موضوعات مورد علاقه خود و یا برای اثبات گفته ها و نوشته های خود جستجو، مطالعه و پرس و جو می کنند را می ستایم و احترام ویژه ای برای افرادی چون شما قائل هستم.
پاسخ
کاوشگر عزیز ، هم حرف های شما درست است هم حرف های من !
ولی جمع بندی آخر رو خودتون انجام دادید و کاملا هم درست است :

(2012-08-15 ساعت 05:07)kavoshgarnet نوشته:  نتیجه اینکه هر چند که افزایش دمای هوا باعث بی قراری، تغییر در سیستم بدن و عصبی شدن می گردد، ولی با توجه به همین منابع که معرفی نمودید و بر اساس بسیاری از همان تحقیقات اثبات نشده، تاثیر گرما در افزایش جرم و جنایت ناچیز است.

پس نتیجه می گیریم ، افزایش دما ، در افزایش جرم و جنایت موثر است ( هرچند هم ناچیز باشد ) . کلا محوریت حرف بنده این بوده است .

(2012-08-15 ساعت 05:07)kavoshgarnet نوشته:  از طرف دیگر من همیشه افرادی (مانند شما) که برای موضوعات مورد علاقه خود و یا برای اثبات گفته ها و نوشته های خود جستجو، مطالعه و پرس و جو می کنند را می ستایم و احترام ویژه ای برای افرادی چون شما قائل هستم.

شما لطف دارید ، خیلی ممنون . امیدوارم این صحبت ها برای دیگران مفید باشد .
پاسخ
تشکر کنندگان: MD-soft ، kavoshgarnet ، امیر مهاجر ، Omidooo ، Tomas ، soli asali ، alirezanz
دوستان گرامی

یکی از رویداد هایی که هر ساله تو شیکاگو اجرا میشه نمایش هوایی انواع هواپیماهاست که
بزرگترین شو هوایی در امریکاستCool.
امسال هم این شو برگزار خواهد شد. فردا و پس فردا به مدت دو روز.
جای همه ی دوستان خالیWink.
ولی برای اینکه دست خالی هم نیومده باشم این کلیپ رو میذارم Big Grin

موفق باشید
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
پاسخ
تا یادم هست یه مطلب دیگه هم بنویسم .
راجع به قیمت بلیط های ترن هست .
شما با توجه به نیازی که دارید میتونید بهینه ترین بلیط رو
برا استفاده از ترن انتخاب کنید.

بلیط یک روزه : 5.75 دلار
سه روزه : 14 دلار
هفت روزه : 23 دلار
یک ماهه : 86 دلار

موفق باشید.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
پاسخ
(2012-08-17 ساعت 23:44)omidooo نوشته:  تا یادم هست یه مطلب دیگه هم بنویسم .

موفق باشید.

کلیک بر روی آیکون تشکر به تنهایی کافی نیست امید عزیز.
واقعاً میگم : ممنون ازت
پاسخ
(2012-08-17 ساعت 23:48)mehdi.pazoki نوشته:  
(2012-08-17 ساعت 23:44)omidooo نوشته:  تا یادم هست یه مطلب دیگه هم بنویسم .

موفق باشید.

کلیک بر روی آیکون تشکر به تنهایی کافی نیست امید عزیز.
واقعاً میگم : ممنون ازت

مهدی عزیز
خواهش میکنم .شما لطف داری.
والا بعضی وقت ها با خودم فکر میکنم که چه چیزهای دیگه ای باید بگم که به درد بخوره . ولی خب نگران نیستم چون به مرور زمان مطالب خودشون میان سراغ آدم.
البته بگم یه ایده هایی برای اطلاع رسانی بهتر داره میاد تو ذهنم که اگه عملی بشه خیلی خوب میشه. فقط احتمالا یه کمی زمان بره.
موفق باشی.
پاسخ
دوستان گرامی
این پست هیچ گونه اطلاعاتی درباره شیکاگو نداره و فقط تراوشات احساسات بندست.

همانطور که عرض کردم به شو هوایی امریکا رفتیم و نظاره گر هنرنمایی انواع و اقسام هواپیما ها بودم.

اوایلش خوب بود و خلبان ها با مهارت عجیبی چه کار ها که نمیکردند. البته با این هواپیما ملخی ها.
خیلی باحال هواپیما رو در جا نگه میداشت و د گاز بده، اون کلاج هم ول نمیکرد که. Smile
با دود انواع و اقسام شکل ها هم تو آسمون درست میکردند.
همه جی داشت خوب پیش میرفت. تا اینکه نوبت به هواپیماهای جنگنده رسید.

با اولین غرش هواپیمای جنگنده تمام لذت هایی که داشتم میبردم نقش بر آب شد.
خب دلیلشم این بود که منو یاد خاطرات جنگ هشت ساله مینداخت.
هیچ گاه اون دوران رو فراموش نخواهم کرد. زمانی که آژیر قرمز میکشیدند و مجبور بودیم به پناهگاه ها بخزیم.Sad
هر هواپیمای جنگی که میومد و میخواست نمایش بده خاطره ای در ذهن من پوپس میزد بالا.
این حلاجی ها یادتونه که با دوچرخه ی 28 میومدن تو محله ها و جار میزدن که کرحلاجیه.
با هر غرش هواپیماهای جنگی خاطره های من به مانند پنبه هایی که توسط بابا حلاجی از هم باز میشدند بالا میومدند.Sad

زمانی که گوینده ی شو هوایی قهرمانشون رو معرفی میکرد و از افتخاراتش میگفت و مردم براش دست میزدند من خاطره های
جنگی که در اعماق ذهنم بود رو مرور میکردم .
مراسم رو نیمه تمام رها کردم و خواستم یه آهنگی گوش بدم تا اون حال و هوا از سرم بپره.
گفتم میذارم به انتخاب خودش و هر چی انتخاب کرد همون رو گوش میدم و لذت میبرم.
نمیدونم بذارم به حساب خوش شانسی یا بد شانسی که شعری از فریدون مشیری رو برام انتخاب کرد که دل هر وطن دوستی که در خارج از ایرانه رو به درد میاره.
اومدم حال خودم رو درست کنم این شعر که اومد بدتر زد داغون تر شد. روز روز ما نبود انگار.
تو یوتیوب پیداش کردم و شیرش کردم.

حداقل یه بار گوشش بدید.

خلاصه اینکه داستانی داشتیم با این شو هوایی و حواشیشWink.
موفق باشید.
پاسخ
سلام بچه ها
میرم سر اصل مطلب
میدونید job fair چیه؟
اگه نمیدونید هم اشکالی نداره چون منم تا قبل از اینکه بیام امریکا بلدش نبودم Tongue.
حالا من یه کم توضیحش میدم.
اول اینکه job fair هم آنلاین داره هم به صورت حضوری
با آنلاینش آشنایی و تجربه ای ندارم.
پس حضوریش رو توضیح میدم. اوکی؟
حالت اول
حتما نمایشگاه های معتبر رفتید که اونجا میتونید محصولات شرکت های مختلف رو ببینید و تو بعضی از اونا اپلیکیشین فرم پر کنید و درخواست کار بدید.
یه همچین چیزی تصور کنید.
با این تفاوت که جاب فیر فقط مخصوص پیدا کردن کاره .
ینی اینکه از جاهای مختلف میان یه جا جمع میشن و با هر کی که متقاضی باشه یه مصاحبه در حد یه دیقه انجام میدن و رزومه و اپلیکیشن فرم رو میگیرن.
و ای شالا بعدا تماس میگیرن.

حالت دوم
فقط یه شرکت خاص نیاز به نیروی انسانی داره و job fair میذاره . تو این حالت معمولا مصاحبه یه کمی طولانی تر میشه و مثه همون حالت اول رزومه و اپلیکشین رو تحویل میگیرن و بازم ایشالا زنگ میزنند.

یه ویدئو میذارم که هم میتونید با محیط job fair آشنا بشید و هم اینکه چیزهایی که باید برای یه job fair بدونید رو یاد میگیرید. طبیعتا ویدئو های بیشتری هم هست که خیلی مفید خواهند بود.

ز

اگه سرچ کنید حتما سایت هایی تو گوگل و یا حتی فیس بوک پیدا خواهید کرد که job fair هایی که قرار برگزار بشه رو پیدا کنید . منم به عنوان نمونه یه فقط یه سایت میذارم براتون. اینجا کلیک کنید.

برمیگردم ، حتماWink
پاسخ
سلام
برام پیعام خصوصی اومده و راجع به نرم افزار ها در امریکا سوال کردن ازم
منم که اگه ببینم جواب یه پیغام خصوصی به درد همه میخوره مطرحش میکنم.
خب من خودم ایران هم که بودم چه روی پی سی و چه لپ تاپ همه ی نرم افزار هایی که احتیاج داشتم رو تو هارد ذخیره کرده بودم
و هر موقع احتیاج داشتم سریع نصب میکردم. الانم همین رویه رو دارم.
شخصا از لرد و کینگ و گردو و امثالهم خوشم نمیاد و با خودم نیاوردم . ولی به جاش یه 50 گیگی نرم افزار دارمTongue.
نگران نرم افزار های کرک شده نباشید . اینجا اگه پولی ازش درنمیارید کسی کاری باهاتون نداره.
ولی اگه باهاش بیزینسی (حد و اندازه های بیزینس رو نمیدونم) انجام میدید باید از نرم افزار های اورجینال استفاده کنید.
دو تا سایت محبوب خودم که 99 درصد موارد از اونا برا دانلود و به روز رسانی استفاده میکنم رو براتون میذارم.
filehippo
softpedia

سایت های ایرانی هم که احتمالا آشنایی دارید. اینا هم به ترتیب محبوبیت خودم براتون میذارم
p30download
mihandownload
asandownload

هر موقع هم دیدید که دیگه خبری ازم تو مهاجرسرا نیست بدونید دارم آب خنک میخورمWinkTongue . ولی باز شما نرم افزار با خودتون بیاریدBig Grin.
موفق باشید.
پاسخ
سلام به همه دوستان خوب این تاپیک
یه سئوال دارم و ممنون می شم اگه بتونید راهنمایی کنید. امید عزیز قبلا از سیتم حمل و نقل شیکاگو برامون گفته اند . سیستم ترن و مترا و امکان استفاده از دوچرخه را هم به یاد دارم . لیکن با همه این امکانات آیا واقعا مثل سایر شهرهای آمریکا داشتن اتوموبیل یک الزامه ؟
شماره کیس:2012AS00042XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 آگوست 2011
کارنت شدن کیس: ژوئن 2012
تاریخ مصاحبه:25ژوئن
تعداد نفرات کیس : 3 نفر
تاریخ کلیرنس : 31 جولایBig Grin
جمع تقریبی هزینه ها :25000 عكس ، 68000 فرم ها با TNT ، ترجمه 250000 با مهرتایید ، بلیط 3 نفر 1180000 ، واکسن سه نفر 89000
پاسخ
تشکر کنندگان: Omidooo ، roeentan ، maaref ، ali234 ، Tomas ، soli asali ، armin021 ، alirezanz ، Abdorrezaa
(2012-09-02 ساعت 15:38)parsy631 نوشته:  سلام به همه دوستان خوب این تاپیک
یه سئوال دارم و ممنون می شم اگه بتونید راهنمایی کنید. امید عزیز قبلا از سیتم حمل و نقل شیکاگو برامون گفته اند . سیستم ترن و مترا و امکان استفاده از دوچرخه را هم به یاد دارم . لیکن با همه این امکانات آیا واقعا مثل سایر شهرهای آمریکا داشتن اتوموبیل یک الزامه ؟

پرسام جان
خب مسلمه که اگه ماشین باشه خیلی راحت تره . مثلا خرید و دسترسی به مقصدی که داری خیلی راحت تر میشه. مخصوصا برای خانواده ها.
خیابون های شیکاگو تا اونجا که من دیدم ترافیک خاصی هم ندارند و وسائل نقلیه تقریبا همیشه در جریان هستند. فقط در ساعات پیک شلوغی کمی شلوغ میشه.
قطعا نداشتن ماشین هم دردسرهای خودش رو خواهد داشت. ولی همین طور که میدونی مثه بقیه شهر های امریکا برای تازه مهاجرین خیلی ضروری حساب نمیشه .
شاید برای کسانی که در سابرب ها زندگی میکنن بشه گفت که ماشین داشتن دیگه تقریبا واجبه.
امید وارم جوابت رو گرفته باشی.
موفق باشی
پاسخ
سلام
کاشکی از خدا یه چیز دیگه میخواستما.
یه 50 میلیون دلاری چیزی.والا بخداTongue.
همین الان خبر دار شدم که 16 و 18 شهریور سالار عقیلی با گروه دستان تو تهران کنسرت دارن
با خودم گفتم چی میشد اگه شیکاگو میتونستم یه کنسرت سنتی برم . دلم لک زدهSad .
راستش ایران که بودم نمیذاشتم کنسرتی از دستم در بره و تقریبا همه رو میرفتم.
آقا یه 5 دیقه بعدش خبر دار شدم که سالار عقیلی و گروه دستان 22 سپتامبر تو شیکاگو هم کنسرت دارنBig Grin.
ینی کفم برید .
سریعا با فروشنده تماس گرفتم و بلیط رو اوکی کردمCool.
جای همه ی دوستان خالی.
با سالار عقیلی زیاد حال نمیکنم ولی کارای حمید متبسم و گروه دستان رو دوست دارم(نظر شخصی).
حالا یه تصنیف از سالار عقیلی با گروه دستان میذارم که با هم حال کنیمWink .
تو دستگاه چهارگاهه.

حتما میدونید که فوریه هم همایون با گروه دستان اینجا برنامه داشتند. البته برنامش رو تهران رفته بودم.
حالا که اسمی هم از همایون اومد تصنیف " وطن " رو میذارم . تو دستگاه اصفهانه.خیلی زیباست.

موفق باشید.
پاسخ
سلام
امروز و دیروز اولین تجربه ی هوای پاییزی رو تو شیکاگو داشتم.
مخصوصا دیروز که دقیقا حال و هوای پاییز رو قشنگ احساس کردم( تجربه ی شیرینی بود).
باد پاییزی، خزیدن برگ رنگارنگ درختان روی زمین، لباسهای پاییزی و ...
البته فکر نکنید که دیگه پاییز شروع شده ها .
چون همین الان که دارم تراوشات ذهنیم رو مکتوب میکنم بازم هوا گرم شده.
موفق باشید.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان