کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال
کسی میدونه اگر ویزا توریستی بگیریم بعد در خود خاک کانادا میشه در زمان مدت ویزا اقدام به درخواست مهاجرت داد و شانس بیشتری است یا نه؟
کانفرمیشن 2013
تاریخ رویت نتایج: May 1 2012
کیس نامبر:2013ASXXXXXXXX
کونسولگری:
تاریخ ارسال فرمها:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود:
آمریکا آمریکا ما داریم می یاییمSmile
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-04-12 ساعت 18:11)مجید نوشته:  
(2010-03-05 ساعت 19:19)es96 نوشته:  سلام دوستان من احسان هستم و مهندسی عمران با 8 سال سابقه کار مفید دارم . چند تایی هم فامیل نزدیک تو کانادا دارم . چکار میتونم بکنم برای مهاجرت به کانادا . راستی متاهل هم هستم و یک فرزند کمتر از یک سال دارم . همسرم هم مهندسی کشاورزی دارد . اصلا شرایطش رو احراز میکنم ؟ ضمنا زبان انگلیسی رو در حد متوسط بلدم . 32 سال هم سن دارم . با تشکر

احسان جان سلام

من متاسفانه فرصت نکردم که تمام مطالب دوستان رو بخونم و احتمالا تکراری داره...

رشته شما جزء رشته های مورد نیاز کانادا هست.
-اگر شما این پروسه مهاجرت را شروع کنید - که باید شروع کنید - مدرک خانم -شما اصلا ربطی به این نیاز ها نداره و فقط 4 نمره برای شما امتیاز اور است.
-گفتید اقوام داری.... در صورتی که اقوام درجه 1 داشته باشید که دایی و عمه و خاله و عمو جزء لیست هستند 5 نمره به امتیاز شما اضافه می شود
- برای فرزند شما به محض ورود به کانادا تسهیلات تعلق می گیرد. از جمله یک کمک هزینه ماهیانه + هزینه های مهد و غیره به شرطی که حساب بانکی شما ضعیف باشه یا ...
- با توجه به این مطالبی که گفتید شما در صورتی که فامیل درجه 1 و مدرک خانم رو اضافه کنید یک آیلتس جنرال ضعیف هم کافی است.... حدود 5.5 کار شما را راه میندازه.... که این نمره را آوردن خیلی سخت نیست. اما از 5.5 به بالا کار سختی است. چون نمرات و سطح آزمون تصاعدی است...
- در صورت کم کردن فامیل درجه 1 شما حدود 12 یا 11 نمره آیلتس کم دارید... یعنی یه چیزی تو حدود میانگین 6
- سن شما و سوابق کاری شما هم امتیاز کامل می گیره...
- در صورتی که زبان شما خوب باشه به طور حتم زود کار به دست می آورید
- اگر بخواهید در کانادا در رشته خودتان حق امضاء داشته باشید باید حدود 1 تا 2 سال به عنوان دستیار فعالیت کنید تا سپس واجد شرایط ورود به کلاس های انجمن صنفی بشوید و سپس آزمون و دریافت مجدد مهندسی... البته این در صورتی است که بخواهید کار خوب و ....
- مدارک رو می تونید خودتان از سایت دانلود و با کمی وقت گداشتن جفت و جور کنید... اما اگر می خواهید راحت و بدون دقدقه باشید می تونید وکیل بگیرید... من خودم ترجیح دادم وکیل بگیرم... چون وقت خالی کم دارم.
- در مورد ساپورت مالی هم همون حدود 16 تا 17 میلیون کافیه و جدول داره بر اساس تعداد نفرات خانواده...
- پروسه شما از زمان استارت به شرح زیر است:
1-ز تاریخ ارسال مدارک اولیه حدود 45 روز برای دریافت فایل نامبر ( در صورتی که مدارک کامل باشه و برگشت نخوره
2-از تاریخ دریافت فایل نامبر دقیقا 4 ماه برای ارسال مدارک کاری و تحصیلی و خانوادگی و مدرک زبان
3- تعیین وقت مصاحبه در صورتی که افسر تشخیص بدهد که نیاز به مصاحبه است در غیر اینصورت حضور برای ویزا (یا صدور غیر حضوری که مطمئن نیستم)
4- مدتی برای صدور ویزا ( حداکثر 3 یا 4 ماه )
5- از تاریخ صدور ویزا 6 ماه برای معرفی و پرواز به کانادا فرصت دارید که توی این 6 ماه هر وقت خواستید می روید...
کل پروسه حدود 9 ماه .... البته این چیزی است که الان برقراره به جهت کم کردن زمان رسیدگی ها....

و نکته آخر این مربوط به منطقه فدرال است و منطقه کبک به جهت زبان فرانسه و شرط الزامی مصاحبه و همچنین نداشتن امتحان "تف" فرق می کنه... که من اطلاعاتی مختصر دارم.
و نکته آخر اول برنامه زبان را ردیف کنید و از آن خیالتان راحت باشه و بعد اقدام کنید.... البته این نظر شخصی من است.

سلام و خسته نباشيد
من سيامك هستم از رشت مي خواستم بدونم مي تونيد براي من هم براورد امتياز كنيد من و خانم من هر دود مدرك فوق ديپلم كامپيوتر داريم غير از ان مدرك جوشكاري از فني و حرفه اي من و خانم من مدرك كمك بهياري از نظام پزشكي داريم سن ما 30 سال و دايي و عمه خانم من هم در كانادا هستند خانم من انگليسيش خوبه و مال من ضعيف راستي ما يك بچه 18 ماهه هم داريم در مورد هزينه مهدكودك هم شما مطمئن هستيد؟
راستي يك سوال ديگر در ليست مشاغل Computer and Information Systems Managers موجود است مي خواستم بدونم كه ما با فوق ديپلم و سابقه كار در قسمت كامپيوتر پست بانك مي تونيم از اين شغل استفاده كنيم يا نه؟
با تشكر فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام.لطفا اساتيد راهنمايي كنيد.Big Grinراستش من 26ساله و ليسانس زيست شناسي هستم و همسرم هم 31ساله و ديپلمه هستش.ميخواييم هر طور شده از ايران بريم در حداقل زمان.ما واسه كشور چك اقدام كرديم و هنوز در دست بررسي هستش ولي زياد اميدي نداريم به گرفتن ويزاي چك.از لحاظ وضعيت مالي هم بد نيستيم.و داراييمون به 500ميليون ميرسه.ولي فكر كنم واسه مهاجرت از طريق سرمايه گذاري كافي نباشه.در ضمن دختر عمه ي همسرم كانادا توي ساسكاچوان هستن كه گفته ميتونه واسمون اقدام كنه.ولي زمان طولاني تري رو ميطلبه.نميدونم بايد چيكار كرد.ميشه راهنمايي كنيد لطفا
-"خداوندا من با تمام کوچکیم یک چیز از تو بیشتر دارم و آن هم خدای است که من دارم و تو نداری
دکتر علی شریعتی
پاسخ
تشکر کنندگان:
جواب ارسال اوليه كه از سيدني هستش بين 1 تا 3 ماه طول مي كشه. اگه مدارك ارسالي مشكلي نداشته باشه يه email مياد كه توش يه شماره نوشته شده ولي اون شماره reference no هستش . تو اون نامه 120 روز وقت هست تا مداركي كه در چك ليست سفارتي كه انتخاب كردين رو اماده كنين. بعد از ارسال كليه مدارك درخواستي به سفارت مثلا سوريه يه email جديد مياد كه تو اون شماره اي ذكر شده كه مي تونين برين تو سايت و مراحل پروسه رو ببينين. مي گن اين نامه بين 1 هفته تا يك ماه طول مي كشه.( اينو مطمئن نيستم)
رهايي آرزو و گير ندادن به آن! با همه وجود، رويا را به كاينات دادن و منتظر سخاوت بيكران روزگار بودن، راز بي‌بديل به آرزو رسيدن است.[/quote]
پاسخ
تشکر کنندگان:
میشه بگید این فوانین چیه؟
زندگی ساخته ی افکار شماست و فردا همان خواهد شد که امروز اندیشیده ای.

موریس مترلینگ
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.
دوستان کسی که تو اروپا پناهنده هستش و 1 جواب منفی داره و بخواد غیر قانونی بره کانادا و تو کانادا اعلام پماهندگی کنه می تونه یا نه؟ آیا دوباره به کشور قبلی که پناهنده بوده برش می گردونن یا نه؟ آیا از طریق قانونی هم از اروپا می شه رفت کانادا؟ لطفا جوابمو بدید. این آخرین شانس و آخرین پول منه!!! Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست گرامی
با عرض پوزش این سایت در راستای کمک به افرادی که میخواهند از طرق قانونی مهاجرت نمایند فعالیت میکند و بحث در مورد پناهندگی و مهاجرت غیر قانونی را در دستور کار خود ندارد
شایان ذکر است که چنین بحثهایی میتوانند به تداوم فعالیت سایت لطمات جبران ناپذیری وارد آورند که به یقین مورد خواست کاربران نخواهد بود لذا خواهشمندم چنین سوالاتی را در مهاجرسرا مطرح نفرمایید
امیدوارم مشکل شما هر چه زودتر حل شود
این تایپیک بسته شد

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: admin ، Ali Sepehr ، mahdis ، hamedrouhi
بر اساس قانون جدید تا اطلاع ثانوی پرونده سرمایه گذاری فدرال پذیرفته نمی شود

براساس قانون جدید متقاضی باید 1.6 ملیون دلار سرمایه داشته باشد(قبلا 800.000 دلار بود) وبرای مدت 5 سال 800.000 دلار سرمایه گذاری انجام دهد (قبلا 400.000 دلار) ویا با پرداخت 180 هزار دلار سرمایه گذاری بدون بازگشت اقدام به دریافت اقامت نماید( قبلا 120.000 دلار )

البته تا حدود 3 ماه دیگر همچنان متقاضیان می توانند از سرمایه گذاری از طریق کبک با استفاده از همان نرخهای قبلی اقدام به مهاجرت نمایند ولی احتمالا بعد از ان کبک هم قوانین خود را به شکل قوانین فدرال در خواهد اورد

http://www.workpermit.com/news/2010-07-0...pended.htm
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، ADONIS ، yek_mosafer
سلام به همه ی دوستان عزیز.
من یه سوال اساسی داشتم اون اینه که الان با توجه به تبلیغات گسترده ی این شرکت ها در شبکه ها و وجود وکیل های مختلف و همچنین رنج قیمت های مختلفی که پیشنهاد میشه 8 ملیون و ... و وجود کلک و حقه های بسیار در این دوره زمونه، اصلاً برای مهاجرت به کانادا باید خود فرد اقدام بکنه یا به این شرکت ها بسپاره ؟
مثلاً میگن برای 4 نفر اگر از طریق Skilled-Workers امتیاز مورد نظر رو سرپرست خانواده کسب کنه حدود 8 میلیون تومان در می آد... آیا این صحت داره ؟
این شرکت ها قابل اعتماد هستند یا نه؟

ممنون !
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-23 ساعت 00:35)lottary_gc نوشته:  سلام به همه ی دوستان عزیز.
من یه سوال اساسی داشتم اون اینه که الان با توجه به تبلیغات گسترده ی این شرکت ها در شبکه ها و وجود وکیل های مختلف و همچنین رنج قیمت های مختلفی که پیشنهاد میشه 8 ملیون و ... و وجود کلک و حقه های بسیار در این دوره زمونه، اصلاً برای مهاجرت به کانادا باید خود فرد اقدام بکنه یا به این شرکت ها بسپاره ؟
مثلاً میگن برای 4 نفر اگر از طریق Skilled-Workers امتیاز مورد نظر رو سرپرست خانواده کسب کنه حدود 8 میلیون تومان در می آد... آیا این صحت داره ؟

ممنون !

سلام دوست عزیز
همه وکیل ها معمولا همین رنج رو که شما گفتین می گیرن! و بسته به تعداد نفرات بالا پایین داره، وکیل ها تنها کاری که انجام می دهند و برای ما کمی سخته، اینه که مدارک پرداخت هزینه را تهیه می کنند. Money Order, و یا اگر اشتباهی توی فرایندتون موجود باشه راحت تر و زودتر حلش می کنند. وگر نه در مورد پر کردن فرمها و یا فراهم کردن مدارک خود فرد هم میتونه بدون مشکل فقط با کمی مطالعه این کار رو انجام بده.

توصیه ام اینه که خودتون میتونید همه کارهاشو انجام بدید و نیازی به پرداخت ای هزینه گزاف نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: Lottery_GC ، سارا کوچولو ، indmehdi ، es96
(2010-07-23 ساعت 10:42)User نوشته:  

ممنون !

سلام دوست عزیز
همه وکیل ها معمولا همین رنج رو که شما گفتین می گیرن! و بسته به تعداد نفرات بالا پایین داره، وکیل ها تنها کاری که انجام می دهند و برای ما کمی سخته، اینه که مدارک پرداخت هزینه را تهیه می کنند. Money Order, و یا اگر اشتباهی توی فرایندتون موجود باشه راحت تر و زودتر حلش می کنند. وگر نه در مورد پر کردن فرمها و یا فراهم کردن مدارک خود فرد هم میتونه بدون مشکل فقط با کمی مطالعه این کار رو انجام بده.

توصیه ام اینه که خودتون میتونید همه کارهاشو انجام بدید و نیازی به پرداخت ای هزینه گزاف نیست.
یعنی شما می گید خود آدم انجام بده؟
اگر به همین راحتیه پس این همه پول برای چیه!
بعضی ها ادعا می کنند که تو بعضی موارد امتیاز رو می برن بالا تر تا به حد نصاب 69 برسی، این کار امکان پذیره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-23 ساعت 18:38)lottary_gc نوشته:  
(2010-07-23 ساعت 10:42)User نوشته:  

ممنون !

سلام دوست عزیز

یعنی شما می گید خود آدم انجام بده؟
اگر به همین راحتیه پس این همه پول برای چیه!
بعضی ها ادعا می کنند که تو بعضی موارد امتیاز رو می برن بالا تر تا به حد نصاب 69 برسی، این کار امکان پذیره؟

نخیر! هیچ صحت ندارد.
خود من قبل از مصاحبه امتیازهایمان را بیشتر از 75 پیش بینی کرده بودیم. اما زمان مصاحبه، آفیسر همان جا امتیاز ها را تغییر می داد و وارد کامپیوتر می کرد. فقط آفیسر تعیین می کند چه امتیازی به شما تعلق بگیرد آن هم فقط مطابق با فاکتورهای اعلام شده.

تنها مزیت وکیل این است که شما با فرم ها درگیر نیستید! و البته مهمتر اینکه شما در ایران نمی توانید هزینه بررسی پرونده را پرداخت کنید. اما وکیل ها معمولا همکارانی در کشور های دیگر دارند که این کار را برایشان انجام می دهند.
البته برای همین پرداخت هزینه هم چیزی حدود 150 هزارتومان دریافت می کنند. که خود شما هم میتوانید بروید صرافی های فردوسی و همین مبلغ رو به اونها بدید. صرافی ها همین کار رو براتون انجام می دهند.

خودتان می توانید به سادگی کارهای خود ار پیش ببرید. بدون وکیل. این نظر من است.

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Hojjat ، indmehdi ، frozen mind ، Lottery_GC ، free_free ، es96 ، rad_95
در تأييد صحبت دوستمون (USER) بايد اين نكته رو هم بگم كه من سال 2008 خودم و بدون كمك هيج وكيل يا شركتي اقدام كردم. براي كلاس (Skilled Worker)
اون موقع براي Money Order رفتم سفارت كانادا توي تهران و همونجا بصورت نقدي پرداخت كردم و يه رسيد دوبرگي گرفتم و برگه زرد رنگ رو همراه فرمهام فرستادم واسه سفارت كانادا در سوريه.
دوستاي عزيز توجه كنن كه همه مراحل كار و حتي نحوه محاسبه امتيازات توي سايت www.cic.gc.ca بطور كامل توضيح داده شده.
فقط يه كم زمان لازم داره كه بشينين و مطالعه كامل كنين. اينطوري نياز به پرداخت اين پولهاي بي مورد هم ندارين.
اين وكلا براي كساني خوب هست كه يا وقت ندارند! يا پول خيلي زياد دارند و يا حتي زبان را در حد كم هم نمي دونند!
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، User ، Lottery_GC ، farzad24 ، es96 ، ravak ، batis2010
(2010-07-24 ساعت 13:27)indmehdi نوشته:  در تأييد صحبت دوستمون (USER) بايد اين نكته رو هم بكم كه من سال 2008 خودم و بدون كمك هيج وكيل يا شركتي اقدام كردم. براي كلاس (Skilled Worker)
اون موقع براي Money Order رفتم سفارت كانادا توي تهران و همونجا بصورت نقدي برداخت كردم و يه رسيد دوبركي كرفتم و بركه زرد رنك رو همراه فرمهام فرستادم واسه سفارت كانادا در سوريه.
دوستاي عزيز توجه كنن كه همه مراحل كار و حتي نحوه محاسبه امتيازات توي سايت www.cic.gc.ca بطور كامل توضيح داده شده.
فقط يه كم زمان لازم داره كه بشينين و مطالعه كامل كنين. اينطوري نياز به برداخت اين بولهاي بي مورد هم ندارين.
اين وكلا براي كساني خوب هست كه يا وقت ندارند! يا بول خيلي زياد دارند و يا زبان را حتي در حد كم هم نمي دونند!
ممنون از همه ی عزیزانی که لطف کردند جواب دادند.
پاسخ
تشکر کنندگان: OMID_R ، rad_95 ، batis2010
دست شما درد نکنه، خیلی عالی بود.
من می خواستم بپرسم که سطح زبان فرزندان و همسر هم تو پروسه تاثیر داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: batis2010

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان