کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
امتحان تافل در آمریکا(ماجراهای تافل من)
(2011-05-26 ساعت 12:24)rasarasa نوشته:  بابا به خدا داستان همینقدر بود تا تهش رو گفتم سان رایز جان ! آخرش اینه که بنده حالا حالاها با این تافل خوشگله، کار دارم ،دست از سرم هم برنمیداره.

دوستان تافل خوان ، بنده پیشنهاد میکنم که هر کتاب دیگه ای رو نخوندید نخوندید ولی لانگ من رو حتما بخونید خیلی خوبه.
[عکس: 9780132280891.jpg]

اااا،تموم شد؟؟پس چرا من فکر میکنم نا تمومه :-) پس باید دوباره از اول داستان بشینم بخونم .
من 7می در ایران امتحان تافل دادم اما paper base ،اما اونطرف هیچ فرقی بین اینترنتت بیس و پیپر بیس واسه پذیرش هست؟؟
با کتابی هم که معرفی کردی کاملا موافقم اما من لانگمن قرمزو که واسه پیپر بیس بود رو خوندم که واقعا کمکم کرد حرف نداشت!! به همه توصیه میکنم.
شماره کیس:2011as10000
تاریخ نامه قبولی :May 18th,2010
تاریخ کارنت شدن کیس:November
تاریخ دریافت نامه دوم : Nov 1st,2010
تاریخ مصاحبه : Dec 19th,2010
دریافت کلیرنس:همسرم Jan4th, خودم(حدودا 9ماه طول کشید)August 16th.
تاریخ مهاجرت:February 1st
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، maaref ، pari pariaaa
سارا جون
واقعا داستان تافلت عالی بود
من که از خوندنش خیلی لذت بردم
همچنین از اطلاعات مفیدی که راجع به این موضوع دادی
موفق و پیروز باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، free pigeon
دوستان عزیز من فکر میکردم که سریال تافل من ادامه دارد ولی متاسفانه یا خوشبختانه در وسط مسیر تغییر جهت دادم و با تحقیقات گسترده به این نتیجه رسیدم که مدرک دانشگاهی گرفتن در امریکا هم ،در رشته ای که من میخواهم به گفته همین آمریکاییها وقت و پول تلف کردنی بیش نیست و راه به جایی که من میخواهم نمیبرد و مسیرش از جای دیگریست .پس با یک عقب گرد سریع یکی از انگشتانم را به ای تی اس نشان دادم و با وجود انس و علاقه شدیدی که به تافل عزیز در این مدت پیدا کرده بودم او را نصفه کاره برای همیشه رها کردم و زندگی را طور دیگری رقم زدم .اگر این راه جدید موفقیت آمیز باشد میشود از کل سریال این نتیجه اخلاقی را گرفت که در تمام آن حوادث و بدبیاریها خیریتی بوده وباعث شده که من به مسیر اشتباه نروم و از این حرفهای دلخوشکنک .
شاید یک روزی از همین روزها وقت کنم و برای شما و آیندگانی که باید در این راه گام بردارند و گریزی ندارند که برای رسیدن به آمال و آرزوهایشان اتوبوسهای خطی تافل تا دانشگاه را سوار شوند ،نکات کنکوری تافل که دراورده بودم را بگویم که هم وقتی که جهت درس خواندن صرف تافل کرده بودم حرام نشود و هم مشمول دعای خیر دیگر بازیگران سریال تافل شوم و دچار خیر اخروی گردم.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
ATS چیه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
(2011-07-27 ساعت 12:10)Blaze نوشته:  ATS چیه ؟

گمونم بابای آقای تافل باشه که برگزارش می کنه!
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، amiry ، yalda91 ، sumya
ETS سازمان برگزار کننده تافل در کل دنیاست و برای ثبت نام در تافل با داشتن کردیت کارد یا دبیت کارد در هر جای دنیا که باشید حتی در ایران میتوانید به این سایت رفته وبرای امتحان ثبت نام کنید:
http://www.ets.org/

پاسخ
تشکر کنندگان: User ، frozen mind ، samadi2050 ، pr.kia ، moon_rose ، mhb161 ، pari pariaaa ، soheil1993
(2011-07-27 ساعت 10:41)rasarasa نوشته:  دوستان عزیز من فکر میکردم که سریال تافل من ادامه دارد ولی متاسفانه یا خوشبختانه در وسط مسیر تغییر جهت دادم و با تحقیقات گسترده به این نتیجه رسیدم که مدرک دانشگاهی گرفتن در امریکا هم ،در رشته ای که من میخواهم به گفته همین آمریکاییها وقت و پول تلف کردنی بیش نیست و راه به جایی که من میخواهم نمیبرد و مسیرش از جای دیگریست .پس با یک عقب گرد سریع یکی از انگشتانم را به ای تی اس نشان دادم و با وجود انس و علاقه شدیدی که به تافل عزیز در این مدت پیدا کرده بودم او را نصفه کاره برای همیشه رها کردم و زندگی را طور دیگری رقم زدم .اگر این راه جدید موفقیت آمیز باشد میشود از کل سریال این نتیجه اخلاقی را گرفت که در تمام آن حوادث و بدبیاریها خیریتی بوده وباعث شده که من به مسیر اشتباه نروم و از این حرفهای دلخوشکنک .
شاید یک روزی از همین روزها وقت کنم و برای شما و آیندگانی که باید در این راه گام بردارند و گریزی ندارند که برای رسیدن به آمال و آرزوهایشان اتوبوسهای خطی تافل تا دانشگاه را سوار شوند ،نکات کنکوری تافل که دراورده بودم را بگویم که هم وقتی که جهت درس خواندن صرف تافل کرده بودم حرام نشود و هم مشمول دعای خیر دیگر بازیگران سریال تافل شوم و دچار خیر اخروی گردم.

سارای عزیز
امیدوارم این تصمیم خوب و خیری باشه واستون..من هم متاسفانه با اینکه تدارک بسیار برای امتحان دیده بودم و کلی کتاب و منبع ردیف کرده بودم در نهایت بعد از ده ماه پرس و جو و تخقیق و تفحص و مشاهده عینیات و واقعیات ( خداوند این الف و تای عربی رو ازمون نگیره..)در این دیار به این نتیجه رسیدم که زبان را بسی باید از کالج شروع کرده و به دنبال آن هم رشته مورد علاقه و البته در آمد زا و در عین حال با صرف کمترین زمان برگزینیم و بیخیال این تافل و جی آر ای شویم. امیدوارم ازین تصمیم پشیمون نشم.Cool

Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، aadine ، samadi2050 ، maaref ، ساری ، pr.kia ، parsush ، amiry ، majorsoly ، moon_rose ، rimaya ، pari pariaaa ، ali234
(2011-07-27 ساعت 10:41)rasarasa نوشته:  دوستان عزیز من فکر میکردم که سریال تافل من ادامه دارد ولی متاسفانه یا خوشبختانه در وسط مسیر تغییر جهت دادم و با تحقیقات گسترده به این نتیجه رسیدم که مدرک دانشگاهی گرفتن در آمریکا هم ،در رشته ای که من میخواهم به گفته همین آمریکاییها وقت و پول تلف کردنی بیش نیست و راه به جایی که من میخواهم نمیبرد و مسیرش از جای دیگریست .پس با یک عقب گرد سریع یکی از انگشتانم را به ای تی اس نشان دادم و با وجود انس و علاقه شدیدی که به تافل عزیز در این مدت پیدا کرده بودم او را نصفه کاره برای همیشه رها کردم و زندگی را طور دیگری رقم زدم .اگر این راه جدید موفقیت آمیز باشد میشود از کل سریال این نتیجه اخلاقی را گرفت که در تمام آن حوادث و بدبیاریها خیریتی بوده وباعث شده که من به مسیر اشتباه نروم و از این حرفهای دلخوشکنک .
با این تفاسیر
کلا شما توصیه می کنی که در ایران تافل بگیریم یا خیر؟
یا به رشته خاصی بر می گرده ؟
بالاخره در ایران شاید راحت تر باشه و هزینه هم کمتر باشه ولی خوب تافل ازمونی هست که باید وقت روش گذاشت دیگه.
ممنونم. دیBig GrinCool
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: asal1907 ، سانازی ، rouzbehdarvishi ، mhb161 ، pari pariaaa
(2013-01-11 ساعت 04:22)sadeghi897 نوشته:  با این تفاسیر
کلا شما توصیه می کنی که در ایران تافل بگیریم یا خیر؟
یا به رشته خاصی بر می گرده ؟
بالاخره در ایران شاید راحت تر باشه و هزینه هم کمتر باشه ولی خوب تافل ازمونی هست که باید وقت روش گذاشت دیگه.
ممنونم. دیBig GrinCool

بله من توصیه میکنم تافل رو در ایران بگیرید البته اگر هنوز در ایران برگزار میشه . اگر نه به هر کشور داغون دیگری هم بروید جهت امتحان قبول است ،فقط در امریکا امتحان ندهید . چون طبق دیده های من کسانی که در امریکا امتحان میدهند با اینکه سطح زبانِ گاها بالاتری از بچه های ایران دارند ولی نمرات کمتری میگیرند . برداشت من اینه که سطح توقعِ تصحیح کننده ها از کسی که در آمریکا زندگی میکند بالاتر است . به خصوص در بخشهای سلیقه ای تر تافل مثل اسپیکینگ و رایتینگ .
هزینه تافل در ایران کمتر نیست .قاعدتا باید در همه جای دنیا یکی باشد چون هزینه را خود ای تی اس مشخص میکند و در سایتش هم هست . فقط انجا به دلار است و در ایران به ریال که با وضعیت فعلی نرخ دلار هر روز بالا میرود .
توصیه دیگر من اینست که اگر میتوانید ،در ایران حتما کلاس تافل بروید چون تافل علاوه بر سطح زبان یکسری تکنیک دارد که اگر ندانید هر چقدر هم زبانتان خوب باشد باز هم ممکن است نمره خوبی نگیرید . این تکنیکها به شما اموزش میدهند که چطور در کمترین زمان بهترین پاسخ را بدهید و بیشترین نمره را بگیرید .

پاسخ
شما که بی خیال تافل شدید
می شه درمورد اون راه جادویی هم که در مورد پول در آوردن پیدا کردین بگین ، دی
آخه رشته منم نیاز به صرف هزینه و زمان زیادی می بره برای بهره بری
من مدیریت خوندم و فکر کنم شما که امریکا هستین بدونین که خیلی از امریکایی ها مدیریت خوندن در حد لیسانس
فعلا که تافل سخت تر هم شده و لحجه های دیگه هم غیر از امریکایی بهش اضافه شده از اولین همین ماه
من راستش دنبال ازمون نیستم، بیشتر دنبال انتخاب کردن یک راه منطقی و درست هستم
حالا می خواد مرتبط با درس باشه یا نه ، فکر کنم تجربه شماها خیلی به درد بخور
یک دنیا ممنونم
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، moon_rose ، Hedieh20 ، mhb161 ، pari pariaaa
(2013-03-19 ساعت 04:32)sadeghi897 نوشته:  شما که بی خیال تافل شدید
می شه درمورد اون راه جادویی هم که در مورد پول در آوردن پیدا کردین بگین ، دی
آخه رشته منم نیاز به صرف هزینه و زمان زیادی می بره برای بهره بری
من مدیریت خوندم و فکر کنم شما که آمریکا هستین بدونین که خیلی از آمریکایی ها مدیریت خوندن در حد لیسانس
فعلا که تافل سخت تر هم شده و لحجه های دیگه هم غیر از آمریکایی بهش اضافه شده از اولین همین ماه
من راستش دنبال ازمون نیستم، بیشتر دنبال انتخاب کردن یک راه منطقی و درست هستم
حالا می خواد مرتبط با درس باشه یا نه ، فکر کنم تجربه شماها خیلی به درد بخور
یک دنیا ممنونم
من بی خیال تافل شدم چون تصمیم گرفتم از صفر شروع کنم و در مقطع صفر خوشبختانه کسی از آدم تافل نمیخواد . البته الان از کاری که کرده ام بسیار راضیم چون از رشته ای که میخونم چیز زیادی نمیدونستم .
من و پول دراوردن ؟!! مزاح میفرمایید؟ من از وقتی که رفتم سمت هنر یک خرقه تکه پاره به تن کردم و درویش وار از نسیم فرح بخش اقیانوس ارتزاق میکنم . جادویی اگر هست در سنت پسندیده ازدواج و تلاشهای مستمر آقای شوهره که باعث شده تا الان زنده بمونم.
در مورد بازار کار مدیریت چیز زیادی نمیدونم فقط میدونم که هرکسی بلاخره راه خودش رو بعد از مهاجرت پیدا میکنه ،تا وقتی که در ایران هستید نمیتونید تصمیم قطعی برای زندگی بعد از مهاجرتتون بگیرید، اینقدر زندگی بعد از مهاجرت بالا و پایین داره که یکهو میبنید سراز جایی دراوردید که در مخیله تون نمیگنجید. تنها کاری که میتونید بکنید تقویت زبان انگلیسی و قوی کردن خودتون در رشتۀ احتمالیست که به صورت منطقی و با توجه به شرایط فعلی کشور مقصد نه به صورت رویایی امیدوارید در اون مشغول بشید .
اگه از من میخواید توصیه ای کنم که دنبال چه کار ورشته ای برید باید بگم که بسته به کشور و ایالت و شهر خیلی متفاوته که البته من هم نه دانشش رو دارم و نه اطلاعاتم اونقدر وسیعه.فقط با توجه به جایی که هستم و دیده هایم میتونم بگم بازار کار کامپیوتر در ایالت کلیفرنیا خیلی خوبه . اگه کسی به این ایالت میاد و از نظر هوش و پشتکار تواناییش رو داره یادگیری یک زبان برنامه نویسی در ایران میتونه کمک بزرگی در پیدا کردن کار باشه . در زمینه کامپیوتر هم اطلاعات تخصصیتر و جزییتر ازم نخواید که جوابش رو بلد نیستم Smile
موفق و پیروز باشید.

پاسخ
تشکر کنندگان: amiry ، Saeedv13 ، ali234 ، apoornaki ، el333 ، sadeghi897 ، Sanna ، nooshshahnar ، moon_rose ، sumya ، nora ، Hedieh20 ، mhb161 ، MasMM ، pari pariaaa ، free pigeon ، mehrimom ، soheil1993
دوستانی که در کالیفرنیا تافل رو قبول شدند دوستانی رو که در پی این مهم هستند رو یاری بدهند!

اگر دوره آموزشی خوبی سراغ دارند و معرفی کتاب و این داستان ها...

اجرتون با آقا اوباما...
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: free pigeon ، ali234
(2013-04-06 ساعت 09:36)free_free نوشته:  دوستانی که در کالیفرنیا تافل رو قبول شدند دوستانی رو که در پی این مهم هستند رو یاری بدهند!

اگر دوره آموزشی خوبی سراغ دارند و معرفی کتاب و این داستان ها...

اجرتون با آقا اوباما...

من دالاس تافل دادم ولی فکر نمی کنم فرقی داشته باشه. بهترین رفرانس ویدئوهای Notefull و وبسایتش هست برای من که خیلی مفید بود. البته به سطح زبانتون هم بستگی داره. کاپلان رو هم توصیه می کنم ولی تاکتیک امتحان دادن خیلی تو تافل مهمه. که اونو از نوت فول میشه یاد گرفت. من IBT 103 شدم. موفق باشین. راستی مرسی از راسای عزیز بابت داستان فوق العاده جالب تافلش.
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، apoornaki ، Hedieh20 ، rasarasa ، sce ، pari pariaaa ، free pigeon ، MJAVADIAN ، armina-2014
(2013-07-14 ساعت 12:16)drpegah4 نوشته:  [quote='free_free' pid='302013' dateline='1365224785']

من دالاس تافل دادم ولی فکر نمی کنم فرقی داشته باشه. بهترین رفرانس ویدئوهای Notefull و وبسایتش هست برای من که خیلی مفید بود. البته به سطح زبانتون هم بستگی داره. کاپلان رو هم توصیه می کنم ولی تاکتیک امتحان دادن خیلی تو تافل مهمه. که اونو از نوت فول میشه یاد گرفت. من IBT 103 شدم. موفق باشین. راستی مرسی از راسای عزیز بابت داستان فوق العاده جالب تافلش.
خواهش میکنم .جا داره من از شما تقدیر و تشکر کنم با چنین نمره تافلی اونهم در آمریکا ! من خود به چشم خویشتن دیدم که دختری که رشته اش پزشکی بود و انگلیسی رو مثل یک بلبل آمریکایی حرف میزد جهت گرفتن نمره بالای۱۰۰ هفتمین بارش بود که در آمریکا تافل میداد و آخرین بار به ۹۵ رسیده بود! واقعا نمره بالای ۱۰۰ گرفتن در آمریکا دست مریزاد داره . آفرین

پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، sce ، pari pariaaa ، MJAVADIAN
منم داشتم آیلتس می خوندم که وسط راه منصرف شدم . دقیقا فکر کردم که دیگه حوصله ادامه تحصیل ندارم. حالا میخوام واسه زندگی روزمره انگلیسی میخوام. میشه کالج آنلاین یا سایتی معرفی کنین که تو دوره هاش شرکت کنم ؟ مرسی

پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، ali234

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان