کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسپانسر و مدارک مرتبط با آن
سلام
ما حساب بانکی و اسپانسر نداریم!!!!!
وکالت بلاعزل سند خونه پدرمو ببرم افیسر تایید میکنه؟؟؟؟
تشکر کنندگان: SH1A2R3
(2011-08-29 ساعت 17:41)majid89 نوشته:  در زمینه تعهدات اسپانسر بر اساس فرم I-134 من رفتم کلی مطلب خوندم.
چکیده این مطالب به شرح زیره:
1)
هدف از این فرم اینه که شخص مهاجر مبدل به Public Charge نشه

Public charge” means an individual who is likely to become primarily dependent on the government for subsistence, as demonstrated by either the receipt of public cash assistance for income maintenance or institutionalization for long-term care at government expense.
به زبون ساده یعنی وبال گردن دولت امریکا نشه!

2)
اسپانسر متعهد میشه در صورتی که مهاجر بخواد از تسهیلات زیر استفاده کنه، شرایط مالی اون هم در نظر گرفته بشه.
این یعنی اگر مثلا من مهاجر برای یه برنامه رفاهی (کمکهای دولتی) ثبت نام کنم که به افرادی تعلق می گیره که در ماه فقط 500 دلار درامد دارن و من شخصا ماهیانه 400 دلار درامد دارم و اسپانسر من ماهیانه 5000 دلار، این برنامه به من تعلق نمی گیره.

برنامه های رفاهی اینها هستن:
Food Stamp Program : کارت ماهیانه غذا که فکر کنم 50 دلار باشه
Supplemental Security Income - SSI: کمک ماهیانه برای افراد بالای 65 سال و..
Temporary Assistance for Needy Families - TANF

در مجموع یعنی فرد مهاجر این تسهیلات رو نمی گیره.
منبع: خود فرم I-134 بخش 6c و همچنین راهنمای فرم I-134 بخش Sponsor and Alien Liability

3)
اما مواردی که شامل public charge نمیشه طبق گفته USCIS اینها هستن:
Medicaid and other health insurance and health services (including public assistance for immunizations and for testing and treatment of symptoms of communicable diseases; use of health clinics, short-term rehabilitation services, and emergency medical services) other than support for long-term institutional care
Children's Health Insurance Program (CHIP)
Nutrition programs, including Food Stamps, the Special Supplemental Nutrition Program for Women, Infants and Children (WIC), the National School Lunch and School Breakfast Program, and other supplementary and emergency food assistance programs
Housing benefits
Child care services
Energy assistance, such as the Low Income Home Energy Assistance Program (LIHEAP)
Emergency disaster relief
Foster care and adoption assistance
Educational assistance (such as attending public school), including benefits under the Head Start Act and aid for elementary, secondary, or higher education
Job training programs
In-kind, community-based programs, services, or assistance (such as soup kitchens, crisis counseling and intervention, and short-term shelter)
خبر خوش اینکه تسهیلات مسکن و بیمه درمانی و حتی مواردی مثل کارت غذا برای بچه ها و زنها شامل این قانون نمیشه.
منبع: USCIS

4)
مورد دیگه اینکه چه مدت این تعهد ادامه داره؟
ظاهرا فرم I-134 ارزش قانونی آنچنانی نداره و مواردی که دوستان گفتن (مثل 10 سال کار، مرگ و ...) برای فرم I-864 اهمیت پیدا می کنه. (البته این چیزیه که یه شخص گفته و باید منبع بهتری براش پیدا بشه)
منبع:
http://www.visajourney.com/forums/topic/...-resp-end/

این پست رو چند وقت پیش گذاشته بودم.
لطفا اگر کسی از دوستان اطلاعات یا تجربه دیگه ای در زمینه تعهدات اسپانسر داره بگه.
ورود به آمریکا: 2012
تشکر کنندگان: vroom ، parsy631 ، SH1A2R3
سلام
کسی میدونه پست آمریکا تا ایران چند روز طول می کشه ؟ اسپانسرم 15 روزه مدارک رو پست کرده هنوز به من نرسیده
2012AS00019XXX
(2011-10-20 ساعت 20:21)powerful نوشته:  سلام
کسی میدونه پست آمریکا تا ایران چند روز طول می کشه ؟ اسپانسرم 15 روزه مدارک رو پست کرده هنوز به من نرسیده
من هم مشکل شما رو دارم تازه برای من بیشتر از 15 روزه
تاریخ ورود به آمریکا: دسامبر 2011
تشکر کنندگان: powerful ، SH1A2R3
(2011-10-21 ساعت 18:23)Mehrafarin نوشته:  
(2011-10-20 ساعت 20:21)powerful نوشته:  سلام
من هم مشکل شما رو دارم تازه برای من بیشتر از 15 روزه

این مشکلیه که فقط نه با امریکا بلکه با اکثر مرسوله های پستی کشورهای خارجی مواجه میشیم.

اگر متوجه شدید که بسته پستی تون باز هم شده زیاد تعجب نکنید، ما در ایران زندگی می کنیم.Big Grin
ولی اصلا جای نگرانی نیست، مطمعن باشید که سالم به دستتون میرسه . فقط یه کم طول میکشه

ما بسته ها و پاکت هایی که از هلند دریافت میکنیم 50-50 باز میشن . یا حداقل پاکتش به اون شکل تر وتمیزی که باید باشه نیست
تشکر کنندگان: tamanna ، powerful ، SH1A2R3
غیر از فرم 134-I اسپانسر باید فرم های مالیاتی رو هم بفرسته؟ من اینو به اسپانسر نگفتم. یعنی نمی دونستم .
(2011-10-10 ساعت 07:57)sima s نوشته:  
(2011-10-10 ساعت 02:32)الی الی نوشته:  ممنون . مطمئنی ؟ آخه اسپانسرم گفت از وکیل پرسیده گفته امضا کافیه؟ تو یکی از تاپیک ها هم خونده بودم بچه ها گفته بودن دیگه لازم نیست!!! فکر کنم از پارسال بود!!!ولی تاپیک رو پیدا نکردم متاسفانه....
2 تا سوال و بچه ها:
اسپانسرم آخر اکتبر داره میاد ایران و احتمالا بخواد بمونه ایران دیگه ......(ولی الان چند ساله که اونجا بوده و کار می کرده والبته سیتیزن شده....)
1. . چون همه میگن بین تاریخ مصاحبه و فرم اسپانسری بیش تر از یک ماه فاصله نباشه!!!!باتوجه به ایکه تا مصاحبه ام نمی دونم چند ماه مونده و اسپانسرم داره میاد ایران بمونه خیلی مهمه که بدونم فرم اسپانسری باید "notralize " یا همون تایید بشه یا نه!!!؟ چون اگه لازم نباشه در اون صورت می تونه بیاد همین جا برام امضا کنه . ولی اگه الان امضا کنه بیاره ممکنه تا 3 ماه هم بین فرم و مصاحبه ام فاصله بیفته!!!
2.آیا باید paycheck اش رو تا یک ماه قبل از مصاحبه(مثلا ژانویه) به من بده یا اینکه تا همون اکتبر کافیه .؟؟چون اسپانسرم گفت تا آخر اکتبر بیشتر اونجا کار نمیکنه و میاد .......ولی خودش گفت:" تا اکتبر خوبه و بیشتر لازم نیست و گواهی حسابش رو هم میاره......و کافیه!!!."............؟
\راهنمالاتاری از آغاز تا پایان - ویکی مهاجرسرا.mht
در لینک بالا که من از مهاجرسرا گرفتم به این نکته دقیقا اشاره میکنه.
نکته: مطابق قوانین جدید، تایید امضا یا نوتورایز کردن دیگر اجباری نیست و اسپانسر می‌تواند فرم I-134 را فقط امضا کند و بفرستد. متن قانون مربوطه چنین است:
You must sign Form I-134 in your full name. (Note: Signing Form I-135 is under penalty of perjury under U.S. law). For this reason, it is not necessary to sign Form I-134 before a notary, nor to have your signature notarize after you sign it

اینکه فرمودید بین تاریخ مصاحبه و پرکردن فرم اسپانسری بیش از یک ماه فاصله نباشه واقعا درسته؟ اخه این که منطقی نیست تا اون شخص فرمو پر بکنه بعد با پست بفرسته بعد ما با پست بفرستیم سفارت زمان بره.
(2011-10-21 ساعت 23:49)javad_2 نوشته:  
(2011-10-21 ساعت 23:39)Mehrafarin نوشته:  
(2011-10-10 ساعت 07:57)sima s نوشته:  
(2011-10-10 ساعت 02:32)الی الی نوشته:  ممنون . مطمئنی ؟ آخه اسپانسرم گفت از وکیل پرسیده گفته امضا کافیه؟ تو یکی از تاپیک ها هم خونده بودم بچه ها گفته بودن دیگه لازم نیست!!! فکر کنم از پارسال بود!!!ولی تاپیک رو پیدا نکردم متاسفانه....
2 تا سوال و بچه ها:
اسپانسرم آخر اکتبر داره میاد ایران و احتمالا بخواد بمونه ایران دیگه ......(ولی الان چند ساله که اونجا بوده و کار می کرده والبته سیتیزن شده....)
1. . چون همه میگن بین تاریخ مصاحبه و فرم اسپانسری بیش تر از یک ماه فاصله نباشه!!!!باتوجه به ایکه تا مصاحبه ام نمی دونم چند ماه مونده و اسپانسرم داره میاد ایران بمونه خیلی مهمه که بدونم فرم اسپانسری باید "notralize " یا همون تایید بشه یا نه!!!؟ چون اگه لازم نباشه در اون صورت می تونه بیاد همین جا برام امضا کنه . ولی اگه الان امضا کنه بیاره ممکنه تا 3 ماه هم بین فرم و مصاحبه ام فاصله بیفته!!!
2.آیا باید paycheck اش رو تا یک ماه قبل از مصاحبه(مثلا ژانویه) به من بده یا اینکه تا همون اکتبر کافیه .؟؟چون اسپانسرم گفت تا آخر اکتبر بیشتر اونجا کار نمیکنه و میاد .......ولی خودش گفت:" تا اکتبر خوبه و بیشتر لازم نیست و گواهی حسابش رو هم میاره......و کافیه!!!."............؟
\راهنمالاتاری از آغاز تا پایان - ویکی مهاجرسرا.mht
در لینک بالا که من از مهاجرسرا گرفتم به این نکته دقیقا اشاره میکنه.
نکته: مطابق قوانین جدید، تایید امضا یا نوتورایز کردن دیگر اجباری نیست و اسپانسر می‌تواند فرم I-134 را فقط امضا کند و بفرستد. متن قانون مربوطه چنین است:
You must sign Form I-134 in your full name. (Note: Signing Form I-135 is under penalty of perjury under U.S. law). For this reason, it is not necessary to sign Form I-134 before a notary, nor to have your signature notarize after you sign it

اینکه فرمودید بین تاریخ مصاحبه و پرکردن فرم اسپانسری بیش از یک ماه فاصله نباشه واقعا درسته؟ اخه این که منطقی نیست تا اون شخص فرمو پر بکنه بعد با پست بفرسته بعد ما با پست بفرستیم سفارت زمان بره.
دوست عزیز من دقیقا 5ماه پیش قبل از مصاحبه به سفارت زنگ زدم بهم گفتن که اسپانسر شما فقط باید فرم 134-I رو پرکنه و در نوتاری اونو امضا کنه و بفرسته و اظهار نامه های مالیاتی هم نمی خواد ولی به دلایلی اسپانسر ما جا زد و خدارو شکر که نشد چون زیر منتش تا ابد میموندیم ولی واقعا این حساب بانکی و انتفال پول برای 1 یا 2 روز کار سازه اونایی که مشکل اسپانسر دارید نگران نباشید با موجودی حساب مشکل حلهCool
تاریخ گشایش حساب رو میشه بفرمایید.
شما از برندگان پارسال هستید ولی شاید قوانین برای امسال متفاوت باشه من خیلی تو سایت تراول استیت گشتم ولی همش درمورد فرم 864-I گفته و هیچ اشاره ای به فرم 134-I نکرده. خواهش می کنم دوستان اگه لینکو بذارند ممنون می شم ما فرم 134 رو دادیم به اسپانسر پر کنه ولی الان خیلی شک دارم.
(2011-10-21 ساعت 23:29)javad_2 نوشته:  
(2011-10-21 ساعت 23:26)Mehrafarin نوشته:  غیر از فرم 134-I اسپانسر باید فرم های مالیاتی رو هم بفرسته؟ من اینو به اسپانسر نگفتم. یعنی نمی دونستم .
سلام
نه دوست عزیز فقط همون فرم 134-I فرمهای مالیاتی نیاز نیست

دوست عزیز
تا جایی که من می دونم و توی فرم 134 دیدم و البته برندگان سالهای پیش گفتن، لازمه که فرمهای مالیاتی (فرم 1040 و یا فرم W2) هم ارسال بشه.
(2011-10-22 ساعت 00:43)majid89 نوشته:  
(2011-10-21 ساعت 23:26)Mehrafarin نوشته:  غیر از فرم 134-I اسپانسر باید فرم های مالیاتی رو هم بفرسته؟ من اینو به اسپانسر نگفتم. یعنی نمی دونستم .
سلام

دوست عزیز
تا جایی که من می دونم و توی فرم 134 دیدم و البته برندگان سالهای پیش گفتن، لازمه که فرمهای مالیاتی (فرم 1040 و یا فرم W2) هم ارسال بشه.
یعنی داخل خود فرم نوشته؟
(2011-10-22 ساعت 00:49)Mehrafarin نوشته:  
(2011-10-22 ساعت 00:43)majid89 نوشته:  
سلام

دوست عزیز
یعنی داخل خود فرم نوشته؟

در خود فرم 134 اشاره شده و در i134 instruction هم توضیح داده شده. (Copy of last tax return...)
البته به دلیل امکان تفسیر های مختلف از این جملات،
ترجیحا بهتره دوستان 2011 و قدیمی تر که این فرایند رو طی کرده اند دقیقا راهنمایی کنن که اسپانسرشون چه مدارکی براشون فرستاده...
تشکر کنندگان: ouife ، SH1A2R3
اسپانسر خواهر من سنش خیلی زیاده حدود 70 سال داره این موضوع تاثیر داره؟
سلام
کسی میدونه پست آمریکا تا ایران چند روز طول می کشه ؟ من 1 ماه منتظرم ، آیا کسی با پست آمریکا مدارک اسپانسرو گرفته ؟ چند روز دیگه واستم ؟Sad
2012AS00019XXX
(2011-10-26 ساعت 21:04)powerful نوشته:  سلام
کسی میدونه پست آمریکا تا ایران چند روز طول می کشه ؟ من 1 ماه منتظرم ، آیا کسی با پست آمریکا مدارک اسپانسرو گرفته ؟ چند روز دیگه واستم ؟Sad

میشه لطفا بگیدبا چه پستی فرستادند؟
اسپانسر من موقع فرستادن مدارک از همون اداره پست با ما تماس گرفت و گفت کارمند پست میگه تضمینی برای رسیدن به ایران نیست ولی با پست اکسپرس که حدود 90 دلار هزینه داره احتمال داره یک تا دو هفته بعد برسه.
این مساله مارو خیلی ناراحت کرده چون ممکنه به موقع به دستمون نرسه می خواستم از دوستان بپرسم میشه مدرک اسپانسرو فقط موقع مصاحبه برد و کپی اونو 15 روز قبل نفرستیم؟ اخه کپیشو برامون ایمیل نکرد که ما کپی رو بفرستیم سفارت.
من توی پست ها خوندم که یکی از بچه ها میگفت اسانسر تعهد میکنه که هفته ای 500 دلار به ما بده .
خودم هرچی فرم رو بررسی کردم همچین مطلبی رو پیدا نکردم، میشه راهنمایی کنید.
چون هرچن که الزامی نداره که اسپانسر ماهی 2000 دلار به ما بده ولی خوب خوندن همین متن توی فرم شاید باعث شه از تصمیمش منصرف شه . امیدوارم حق با من باشه و همچین متنی توی فرم وجود نداشته باشه

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان