کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترجمه رسمی مدارک، دارالترجمه و ...
سلام دوستان
ریز نمرات رو با اصل مدرک میدن ، نه با مدرک موقت.
بنابراین اگر کسی مدرک موقت داشته باشه باید خودش رو ترجمه کنه و ببره درسته؟

و نکته ی مهم : اصل دیپلم با ریز نمرات هم با مدرک اصلی تحویل داده میشه. یعنی بعد از اتمام تعهد یا ...

به نظرتون باید چه کاری انجام بدیم؟ نیازی به پرسیدن از سفارت که نیست؟
تاریخ رویت قبولی در سایت: July 23 2012
کیس نامبر : ***8
ارسال فرمهای سری اول: August 2011
کنسولگری : Ankara
تاریخ کارنت شدن کیس: October 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: Sept 2011
تاریخ مصاحبه : November 2011
تاریخ کلیر شدن : January 2012
تاریخ ورود به آمریکا : April 2012
دریافت گرین کارت : May 2012
تشکر کنندگان:
مدرک موقت رو که نوشتن غیر قابل ترجمه باید چه کار کرد؟ در ضمن نمیتونم اصلش رو هم بگیرم چون هنوز در مقطع بعدی در هملن دانشگاه درس میخونه(همسرم).فقط مدرک لیسانش که اون هم موقته ننوشته غیر قابل ترجمه.
خواهش میکنم دوستان برنده سال های قبل اگه کسی مشکل من رو داشته، راهنماییم کنه.
شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
تشکر کنندگان: ali.narooei ، kopol
سلام
من مدرک کارشناسی ناپیوسته دارم. برای ترجمه همین کافیه یا مدرک کاردانی و دیپلمم رو هم بدم برای ترجمه؟
ورود به آمریکا : 31 اکتبر 2012 ساعت 4:10 به وقت محلی
فردوسی بزرگ :"به نیکی گرای و میازار کس - ره رستگاری همین است و بس"
پسرایرونی : "عجب دنیایی داریم!"
تشکر کنندگان: tamanna
(2011-09-27 ساعت 14:32)javad_2 نوشته:  
(2011-09-26 ساعت 14:50)sima s نوشته:  مدرک موقت رو که نوشتن غیر قابل ترجمه باید چه کار کرد؟ در ضمن نمیتونم اصلش رو هم بگیرم چون هنوز در مقطع بعدی در هملن دانشگاه درس میخونه(همسرم).فقط مدرک لیسانش که اون هم موقته ننوشته غیر قابل ترجمه.

تشریف ببرین دانشگاه بگین میخواهید برای سفارت و باید ترجمه کنید مدرک رو بهتون مدرک قابل ترجمه میدن حتما
(2011-09-26 ساعت 11:40)oktay نوشته:  سلام دوستان

و نکته ی مهم : اصل دیپلم با ریز نمرات هم با مدرک اصلی تحویل داده میشه. یعنی بعد از اتمام تعهد یا ...

دوست عزیز من مدرک موقت هم با ریز نمرات گرفتم و هردوشم تایید کردن و دادم ترجمه وقتی مدرک دانشگاهی دارید دیپلم نیازی نیستSmile

به نظر من حتی اگه مدرک دانشگاهی دارید دیپلم هم ببرید کارهای اونا حساب و کتاب نداره که.باید نشون بدی که 12 سال درس خوندی.بازم نظر منه که ریز نمرات فایده ای نداره.اما داشتنشونم ضرر ندارهShy
تشکر کنندگان: SH1A2R3
(2011-09-28 ساعت 12:02)tamanna نوشته:  
(2011-09-27 ساعت 14:32)javad_2 نوشته:  
(2011-09-26 ساعت 14:50)sima s نوشته:  مدرک موقت رو که نوشتن غیر قابل ترجمه باید چه کار کرد؟ در ضمن نمیتونم اصلش رو هم بگیرم چون هنوز در مقطع بعدی در هملن دانشگاه درس میخونه(همسرم).فقط مدرک لیسانش که اون هم موقته ننوشته غیر قابل ترجمه.

تشریف ببرین دانشگاه بگین میخواهید برای سفارت و باید ترجمه کنید مدرک رو بهتون مدرک قابل ترجمه میدن حتما
(2011-09-26 ساعت 11:40)oktay نوشته:  سلام دوستان

دوست عزیز من مدرک موقت هم با ریز نمرات گرفتم و هردوشم تایید کردن و دادم ترجمه وقتی مدرک دانشگاهی دارید دیپلم نیازی نیستSmile

به نظر من حتی اگه مدرک دانشگاهی دارید دیپلم هم ببرید کارهای اونا حساب و کتاب نداره که.باید نشون بدی که 12 سال درس خوندی.بازم نظر منه که ریز نمرات فایده ای نداره.اما داشتنشونم ضرر ندارهShy
متشکرم دوستان خوبم
پس مهمترین چیز آخرین مدرک تحصیلیه؟ من قبلاً هم پرسیدم ولا جواب درستی نگرفتم.مدرک لیسانس من توسط دانشگاه به زبان انگلیسی هم در قسمت پایینش ترجمه شده و مهر انگلیسی هم داره ، ریز نمرات انگلیسی هم دانشگاه بم داده با مهر برجسته انگلیسی، ولی الان در مقطع فوق مشغول تحصیلم.حالا باید ترجمه چیو بدم؟

سلام
من محصل پیش دانشگاهی هستم
توی فرم نوشتیم دیپلم دارم و شغل ام رو نوشتم دانش آموز !

من الان دیپلم موقت + ریز نمرات دارم و در حال تحصیل سال آخر دبیرستانم ! وقتی پرسیدم از بچه های قدیمی گفتن چون نوشتی دانش اموز خودشون میفهمن که ... و بهت گیر نمیدن و نمیگن دیپلم 11 ناقصه !

دوستان نگران نباشید! اگه مدرکی رو دارید بفرستید اگه ندارید وقتی رفتین توضیح بدین ! اونجا ایران نیست که حساب کتاب نداشته باشه ! حرف منطقی بزنین قبول میکنن.
تاریخ رویت قبولی در سایت: July 23 2012
کیس نامبر : ***8
ارسال فرمهای سری اول: August 2011
کنسولگری : Ankara
تاریخ کارنت شدن کیس: October 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: Sept 2011
تاریخ مصاحبه : November 2011
تاریخ کلیر شدن : January 2012
تاریخ ورود به آمریکا : April 2012
دریافت گرین کارت : May 2012
من تصمیم گرفتم سابقه کار ترجمه نکنم، به قول قدیمیا : سری که درد نمیکنه دستمال نمیبندن.Smile

تشکر کنندگان: behzad7
(2011-10-04 ساعت 20:49)javad_2 نوشته:  
(2011-10-04 ساعت 19:32)sima s نوشته:  من تصمیم گرفتم سابقه کار ترجمه نکنم، به قول قدیمیا : سری که درد نمیکنه دستمال نمیبندن.Smile

خانم سیما شما برنده شدید یا همسرتون؟
اگر شما برنده شدید و در فرمها سوابق شغلیتون رو نوشتید ممکنه ازتون بخوان البته من در فرمها نوشته بودم ولی نخواستن ازم فقط نگاه کردن و برش گردوندن گفتن نیازی نیست به این مدرک ولی سفارت من با شما خیلی فرق داشت Cool
همسرم.
این قضیه بیمه چیه؟ ما که شماره بیممون رو بشون اعلام نکردیم ، از کجا میخوان بفهمن.

تشکر کنندگان:
(2011-08-09 ساعت 17:22)Donkey chance نوشته:  
(2011-08-09 ساعت 04:13)javadgorgani نوشته:  من سه تا از مدارکم رو دادم برای ترجمه ، کارت ملی، کارت پایان خدمت و شناسنامه ، روی هم 110 هزار تومن دارالترجمه گرفت از من ، مطمئنم زیاد گرفته نامرد، و دیگه اینکه عکس ندارند ترجمه ها در حالیکه جای عکسشون هست ولی موقع تحویل دادن نگفتند عکس هم بده و الان هم ترجمه ها عکس ندارند آیا بعدا ایراد نمی گیرند که چرا عکس نداره ؟

110 تومان برای 3تا مدرک؟! اونم 3تا کارت؟!!!طرف از نامرد هم نامرد تر بوده!
جایی که من رفتم، ترجمه 3 مدرک یاد شده 18 تومان + مهر های قضاییه و خارجه برای 3 مدرک 21 تومان (5 تومان قضاییه+2 تومان خارجه برای هر مدرک)= 39 تومان!!!!
من کل ترجمه هام 160 تومان شد. تازه 2 سری گرفتم ، یکسری با مهر قوه قضاییه و خارجه، یکسری بدون این مهر ها! من ریز نمراتم هم که نیازی نبود اما در امریکا به کارم میامد هم 2تا با مهر قضاییه و خارجه ترجمه کردم!
در ضمن ترجمه ها یکسری کپی از اصل فارسی آن مدرک(که در خصوص کارت ها دارای عکس هست) پیوست دارند، در نتیجه هیچ ترجمه ای نیاز به عکس ندارد و ابتدای ترجمه نوشته :photo of the holder
نقل قول:می‌خواستم بپرسم شنیدم گواهی موقت دانشگاهو ترجمه نمیکنن؟ آخه مدرک من تا موقع مصاحبه آماده نمی‌شه! حالا باید چیکار کنم؟؟ خیلی‌ نگرانم :-( به نظرتون می‌شه ریز نمراتو ببرم ترجمه؟ قبول می‌کنن؟
اولا که این همه زمان دارید، من 3 روزه مدرک لیسانسم را گرفتم، شما هم اگر پیگیری کنید و آشنا پیدا کنید شدنیه، اما اگر مشکل سربازی دارید، من پارسال از چند نفر پرسیدم میگفتند همین مدرک موقت را ترجمه کنید بهمراه ریز نمراتتان.اینجوری حداقل یک مدرکی دستتان هست( حتی می گفتند اگر به دانشگاه بگید برای ترجمه می خواهید شاید اون کلمه ی غیر قابل ترجمه را حذف کنند). در ضمن شما چطوری ریز نمرات را گرفتید و مدرکتان را نگرفتید؟!! مدرک و ریز نمرات را با هم می دهند.
نقل قول:دوستان میخواستم بپرسم ترجمه مدارک مربوط به حساب بانکی یا سند ملک در برهه زمانی خاصی دارای اعتبار هست ؟ سایر مدارک چطور؟
مصاحبه من احتمالاً اسفند ماه یا بعد از اون هست برای ترجمه میتونم از حالا اقدام کنم؟
کل ترجمه ها یک هفته و نهایتا 2 هفته طول میکشه! چه عجله ای دارید؟
گواهی بانکی محدودیت دارد و بهتر است نزدیک مصاحبه از شعبه ارزی بانکتان بگیرید.
در خصوص سند هم ، من کمتر از یکماه قبل از مصاحبه ام ترجمه کردم، اما کلا سند را از من بعنوان یک گواهی تمکن مالی قبول نکردند، ناگفته نماند که گواهی بانکی من کم بود ، در نتیجه بهتره بیشتر روی گواهی بانکی تان تکیه کنید.
مدارکی که ثابت هستند مثل کارت های شناسایی ،شناسنامه و لیسانس و... که تغییری نمی کنن را می توانید الان ترجمه کنید.
همانطور که گفتم مدارک مالی و سوء پیشینه (اگر بیشتر از 6 ماه در کشور دیگری زندگی کردید) محدودیت زمانی 3 ماهه دارند.
(سوء پیشینه پلیس ایران هم نیازی نیست)

سلام
میشه لطفا آدرس دارالترجمه را بدید.
تشکر کنندگان:
(2011-10-05 ساعت 21:14)javad_2 نوشته:  
(2011-10-05 ساعت 08:45)sima s نوشته:  
(2011-10-04 ساعت 20:49)javad_2 نوشته:  
(2011-10-04 ساعت 19:32)sima s نوشته:  من تصمیم گرفتم سابقه کار ترجمه نکنم، به قول قدیمیا : سری که درد نمیکنه دستمال نمیبندن.Smile

خانم سیما شما برنده شدید یا همسرتون؟
اگر شما برنده شدید و در فرمها سوابق شغلیتون رو نوشتید ممکنه ازتون بخوان البته من در فرمها نوشته بودم ولی نخواستن ازم فقط نگاه کردن و برش گردوندن گفتن نیازی نیست به این مدرک ولی سفارت من با شما خیلی فرق داشت Cool
همسرم.
این قضیه بیمه چیه؟ ما که شماره بیممون رو بشون اعلام نکردیم ، از کجا میخوان بفهمن.
سلام

خانوم سیما اگر همسر شما برنده شده نیازی به مدرک کاری شما نیست مدارک ایشون باید کامل باشه و اگر ایشون ویزا نگیرن به شما هم ویزا نمیدن
در خصوص بیمه : بیمه رو معمولا افرادی نیاز دارن ارائه کنن که قصد اقامت در کشورهایی مثل کانادا یا استرالیا رو دارن نه شما اینو مطمئن باشید
اگر کمی مطالعه کنید اون فایلpdf قوانین 16 صفحه ای رو در خصوص سابقه کار اجباری قرار نداده
دوست عزیز، ما اگه تصمیم گرفتیم گواهی اشتغال ارائه نکنیم به هر دلیلی..آیا اونها میتونند بفهمند بیمه ما از کجا رد میشده؟
در ایران خیلی چیزها طبیعیه ، مثلا من و همسرم در شرکت های بنامی کار میکنیم که اینها بنا بر سیاست های استخدامیشون بیمه ما رو توسط شرکت های زیرمجموعشون پرداخت میکنن.و ما در فرم ها جایی که کار میکنیمو نوشتیم....به خاطر همین در بالا نوشتم ترجمه نمیکنم.در تاپیک دیگری دوستان اشاره کرده بودند که اونها از رو بیمه میفهمند این خیلی نگرانم میکنه و میترسم دوگانگی به وجود بیاد.
کاش اون دوست گرامی که راجع به مطلع شدن اونها از سابقه کار داشتن ما از طریق اطلاعات بیمه نوشته بود توضیح بیشتری بده.

تشکر کنندگان: arman_m
سلام،دوستان می‌شه توضیح بدید این قضیه بیمه‌ چیه؟من تو توضیحات سایت آنکارا ندیدم جائی‌ گفته باشه سابقه بیمه‌ می‌خواد .اگر با مدرک اقدام کرده باشیم(نه با سبقهٔ کار)باز هم بحث بیمه‌ و اینجور حرفها است؟من تصمیم دارم مدرک ارائه کنم و یک گواهی اشتغال به کار از دانشگاه اونم چون تو فرمها قسمت کار را هم پر کردم یک چیزی میبرم که نشون بده درست نوشتم.همین.چطوره? خوبه؟Coolویزا یک ضرب میگیرم؟Big Grin
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
تشکر کنندگان:
(2011-10-05 ساعت 22:51)javad_2 نوشته:  شما وارد سایت بیمه تامین اجتماعی که بشید کد ملی و شماره بیمه و شماره مسلسل شناسنامه رو که وارد کنید سوابق کاریتون و شرکتهایی که در اون کار کردی + مدت زمان پرداخت بیمه رو میتونین ببینین
بله...ولی اونا که شماره بیمه رو ندارن؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!

(2011-10-05 ساعت 22:41)cmbt نوشته:  سلام،دوستان می‌شه توضیح بدید این قضیه بیمه‌ چیه؟من تو توضیحات سایت آنکارا ندیدم جائی‌ گفته باشه سابقه بیمه‌ می‌خواد .اگر با مدرک اقدام کرده باشیم(نه با سبقهٔ کار)باز هم بحث بیمه‌ و اینجور حرفها است؟من تصمیم دارم مدرک ارائه کنم و یک گواهی اشتغال به کار از دانشگاه اونم چون تو فرمها قسمت کار را هم پر کردم یک چیزی میبرم که نشون بده درست نوشتم.همین.چطوره? خوبه؟Coolویزا یک ضرب میگیرم؟Big Grin

cmbt گل گفتی، این بحث بیمه رو دوست عزیزی در تاپیک سوالات راه انداختند.

تشکر کنندگان: cmbt
(2011-10-05 ساعت 23:17)javad_2 نوشته:  
(2011-10-05 ساعت 23:12)sima s نوشته:  
(2011-10-05 ساعت 22:51)javad_2 نوشته:  شما وارد سایت بیمه تامین اجتماعی که بشید کد ملی و شماره بیمه و شماره مسلسل شناسنامه رو که وارد کنید سوابق کاریتون و شرکتهایی که در اون کار کردی + مدت زمان پرداخت بیمه رو میتونین ببینین
بله...ولی اونا که شماره بیمه رو ندارن؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!

خانوم عزیز شما چقدر روی موضوع سابقه کار خودتون رو نگران میکنید مگر تحصیلات شما زیر دیپلم هست؟
اگر نیاز باشه ببرید براتون کسر مدرک میزنن و بعد میتونید ببرید ( موقع دریافت ویزا)
برای رفتن به کشورهایی مثل کانادا و استرالیا شماره بیمه و سابقه بیمه ازتون میخوان نه آمریکاCool
والله من که از اول اصرار داشتم سابقه کار نبرم.یه نگاه به صفحات قبل بندازید متوجه میشین.

تشکر کنندگان:

برای رفتن به کشورهایی مثل کانادا و استرالیا شماره بیمه و سابقه بیمه ازتون میخوان نه آمریکاCool
[/quote]
برای کانادا هم بیمه‌ نمی‌خواهند،حداقل در کتگوری skill worker نمیخواهند.فقط گواهی سابقه کار و اینکه ذکر شده باشد بیمه‌ رد شده است.فقط همین.نه شماره بیمه‌ نه سابقه بیمه‌ و نه هیچ چیز دیگر

***2012AS16
(2011-10-06 ساعت 00:10)javad_2 نوشته:  
(2011-10-05 ساعت 23:52)cmbt نوشته:  
(2011-10-05 ساعت 23:17)javad_2 نوشته:  

برای کانادا هم بیمه‌ نمی‌خواهند،حداقل در کتگوری skill worker نمیخواهند.فقط گواهی سابقه کار و اینکه ذکر شده باشد بیمه‌ رد شده است.فقط همین.نه شماره بیمه‌ نه سابقه بیمه‌ و نه هیچ چیز دیگر
اینو مطمئن هستم چون همکارم اقدام کرده برای کانادا کپی از صفحه اول دفترچه بیمشو خواستن و دقیقا اینو گفتن که سابقه بیمتون باید چک بشهCool

[/quote]
آقا جواد عزیز من خودم اقدام کردم و همچین چیزی نخواستند.حالا خوبه هر دو توافق داریم که آمریکا نمیخواد باقیش مهم نیستSmile

***2012AS16
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، tamanna

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان