کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
(2012-07-14 ساعت 18:17)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-07-14 ساعت 17:49)ASALI نوشته:  بچه ها ممنون ... عالی بود خصوصا امیر جان دست مریزاد ... ما هم از سیاتل خیلی خوشمون اومده ولی زمینه کاری ما ( کشاورزی ) برامون نامعلومه ؟Sad

اگر بتونم در مورد کشاورزی اطلاعاتی بدست بیارم حتما میذارم. یکی از دوستان هم همین الان تو پیغام خصوصی همین رو از من پرسیدند. سعی میکنم اطلاعات گیر بیارم.
زمینه کاری خانوم من هم کشاورزیه (ترویج- زراعت- فیزیولوژی) اگه کسی اطلاعاتی در رابطه با بازار کار و یا مخصوصاً موسسات تحقیقاتی تو ایالات مختلف داره ممنون میشم راهنمایی کنه

2013AS57##-مصاحبه 4 اپریل ایروان- مدت زمان کلیر شدن 46 روز

سفرنامه+آماده سازی! قبل از سفر
پاسخ
(2012-07-14 ساعت 18:17)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-07-14 ساعت 17:49)ASALI نوشته:  بچه ها ممنون ... عالی بود خصوصا امیر جان دست مریزاد ... ما هم از سیاتل خیلی خوشمون اومده ولی زمینه کاری ما ( کشاورزی ) برامون نامعلومه ؟Sad

اگر بتونم در مورد کشاورزی اطلاعاتی بدست بیارم حتما میذارم. یکی از دوستان هم همین الان تو پیغام خصوصی همین رو از من پرسیدند. سعی میکنم اطلاعات گیر بیارم.

سلام دوست عزیز
اگر در خصوص وضعیت کار برای دکراسیون داخلی (نجاری حرفه ای) ساخت خانه های چوبی اطلاعاتی داری ممنون می شم برامون بزاری. این تخصص همسر من هست.
شماره کیس: 2012AS45××x
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ورود به آمریکا: 2012/12/06 فرودگاه دالاس ایالت تگزاس
تعداد نفرات 2 نفر
پاسخ
(2012-07-15 ساعت 12:56)به گل نوشته:  سلام دوست عزیز
اگر در خصوص وضعیت کار برای دکراسیون داخلی (نجاری حرفه ای) ساخت خانه های چوبی اطلاعاتی داری ممنون می شم برامون بزاری. این تخصص همسر من هست.
سلام، همینو بهتون بگم که اونجا یکی از مراکز تولید چوبه. چون پر از جنگله. و صنعت چوب بری در گذشته تا مدتها صنعت اصلی بوده. خونه های چوبی هم تا دلتون بخواد اونجا فراوونه.
پاسخ
(2012-07-15 ساعت 22:05)ASALI نوشته:  
(2012-07-15 ساعت 13:00)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-07-15 ساعت 12:56)به گل نوشته:  سلام دوست عزیز
سلام، همینو بهتون بگم که اونجا یکی از مراکز تولید چوبه. چون پر از جنگله. و صنعت چوب بری در گذشته تا مدتها صنعت اصلی بوده. خونه های چوبی هم تا دلتون بخواد اونجا فراوونه.

الان یک نفر بیاد بگه تخصص من بوقه
امیر میگه : بوووق ...آقا اونجا پر بوقه ... اصلا همه صبح تا شب دارن تو سیاتل بوق میزنن Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin

عسلی جان، اولا که اون حرف رو از خودم در نیاوردم منبعم wikipedia بود!
بعدشم، چند تا نتیجه میشه گرفت:
اول اینکه شهری که من بهش علاقمند شدم، یعنی سیاتل، برای همه چیز خوبه حتی بوق زدن! Wink
بقیشم نمیگم. Big Grin
ولی از شوخی که بگذریم، هرچی گشتم برای کشاورزی مطلبی پیدا کنم نبود که نبود. خیلی برام عجیبه! یه منطقه پر بارون مگه میشه کشاورزی نداشته باشه؟!! چرا اصلا راجع بهش صحبتی نشده؟ یا شاید من بد دارم میگردم.
خلاصه از همه دوستان عزیزی که اینجا رو مطالعه میکنند، خواهش میکنم اگر در مورد کشاورزی اطلاعی دارند یا میتونند کسب کنند اینجا برای دوستامون بگذارند. ممنون میشیم.
پاسخ
(2012-07-16 ساعت 00:15)ASALI نوشته:  شوخی بود ... امیر خان .... شما لطف داری Big Grin

میدونم عسلی جان. من هم شوخی رو ادامه دادم. Wink

ولی هرچی فکر میکنم باید اونجا کشاورزی خوبی داشته باشه. در ضمن میدونم اون ناحیه (دور و ور استان بریتیش کلمبیا، کانادا) بهترین بلوبری‌های دنیا رو داره. مزرعه بلوبری اطرف شهرها هست و مردم میرن تازه میچینند و میخورند. سرشار از آنتی اُکسیدان و بسیار خوشمزه. Tongue

بچه ها هرچی میگذره بیشتر به مزایای سیاتل پی میبرم. نکته مهم اینه که چند خصوصیت خوب رو باهم داره. یعنی یه جورایی توازنی درش برقراره:
- هوای زیاد سرد و زیاد گرم نداره. هوا لطیفه.
- سرسبز و سرشار از جنگله.
- ساحل اقیانوس داره.
- کوه بلند و زیبایی داره (برای کوهنوردی، اسکی و لذت بردن از منظره کوه در شهر)
- هزینه‌ها نسبت به کالیفرنیا کمتره. (کالیفرنیا برای اغلب ایرانیها نماد آمریکاست و اولین مقصد یا شاید حتی بهترین گزینه برای زندگی)
- نیمی از مالیات رو نداره (فقط مالیات فدرال رو داره و ایالتی نداره) - البته طبق گفته دوست عزیزی در چند پست اول این تاپیک، مواد خوراکی و انواع شکلات که اصلا مالیات نداره.
- تا پورتلند (ایالت اورگون) سه ساعت با ماشین فاصله داره و میشه تا اونجا رفت و خریدهای عمده رو از اونجا انجام داد که مالیات صفره.
- تا ونکوور کانادا که یکی از زیباترین جاهای دنیاست 2 ساعت و 40 دقیقه با ماشین فاصله است. این یعنی حتی میشه هر هفته، آخر هفته‌ها رفت اونجا.
- ایرانی کمه و این از بعضی جهات پوئن مثبتی هستش.
- یه شهر بزرگ و صنعتی و پر از کاره.
- یکی از دانشگاههای مطرح و رتبه دار دنیا تو سیاتله و یکی از دنشگاههای ایالتی معتبر و رتبه دار در این ایالت (واشنگتن) قرار داره.
- قطار شهری داره.
- برای خالی نبودن عریضه، یه مونوریل با مسیر کوتاه تو مرکز شهر داره که وجودش خالی از لطف نیست، حتی اگر زیاد هم ازش استفاده نکنی.
- از شهرهای نسبتا امن تر آمریکاست.
- هیسپانیک و سیاهپوست خیلی کم داره.
- از همه مهمتر: هم غار داره و هم یه دیواری داره که آدامستون رو بهش بچسبونید. Big Grin

یه جورایی همه این چیزها رو داره و شاید تو هرکدوم بهترین نباشه، اما وقتی همه رو در کنار هم میشه داشت، من به شخصه بالاترین امتیاز رو به این شهر میدم.

پاسخ
(2012-07-16 ساعت 00:43)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-07-16 ساعت 00:15)ASALI نوشته:  شوخی بود ... امیر خان .... شما لطف داری Big Grin

میدونم عسلی جان. من هم شوخی رو ادامه دادم. Wink

ولی هرچی فکر میکنم باید اونجا کشاورزی خوبی داشته باشه. در ضمن میدونم اون ناحیه (دور و ور استان بریتیش کلمبیا، کانادا) بهترین بلوبری‌های دنیا رو داره. مزرعه بلوبری اطرف شهرها هست و مردم میرن تازه میچینند و میخورند. سرشار از آنتی اُکسیدان و بسیار خوشمزه. Tongue

امير جان ببينم اوضاع كار در زمينه رشته هاي هنري چطوره؟ من رشتم گرافيكه... ميخوام بدونم شرايطش تو سياتل به چه شكليه.... اگه مشكل كار نباشه ديگه حتما حتما ميرم سياتل... Smile
‍CN:2012AS4xxxx
رویت قبولی:6/15
ارسال فرمها:6/19
آنکارا
کارنت:April
نامه2 :19April
مصاحبه:19 June
دریافت ویزا: 21 June
ورود: 16 Sep
شهر: لس آنجلس
دریافت گرین کارت:
دريافت سوشيال: Sep 23
1نفر
هزینه:20Pic +88DHL+75Pass+58V+397Ti+200Tr+220$ M+ 220$ H+ 330$ Visa + 913Ti
پاسخ
دوست عزیز یکی از دوستان قدیمی من ایالت louisiana را انتخاب کرده بود راجع به آن تحقیق کنید.
بنده اصالتا بچه رعیت هستمBig Grin و احتمالا در نهایت و بعد از انجام کارهای مهندسی در ابتدای مهاجرت پولهام را جمع کنم و یه نیسان بخرم بشینم پشتش کار کنمSmile
اگر اطلاعات بیشتری مورد نیاز هست تا از انی دوستمون بپرسم. بگین دقیقا چی میخواهید؟ برای چه نوع محصولی؟ توانایی سرمایه گذاری؟ یا اصلا حقوق بگیری؟

پاسخ
(2012-07-16 ساعت 07:16)schaghayegh نوشته:  امير جان ببينم اوضاع كار در زمينه رشته هاي هنري چطوره؟ من رشتم گرافيكه... ميخوام بدونم شرايطش تو سياتل به چه شكليه.... اگه مشكل كار نباشه ديگه حتما حتما ميرم سياتل... Smile

پاسخ دادن به این سؤالت برای من سخته شقایق جان. چون جز کمی موسیقی کلاسیک (گیتار) دیگه از هنر سر رشته ای ندارم. از طرف دیگه سؤال شما خیلی کلیه. من نمیدونم یه گرافیست دقیقا چه کارهایی میتونه انجام بده. اما اگر با گرافیک کامپیوتری (مثلا فوتوشاپ، کورل، فری هند) کار کردی، حتما هر جایی نیاز به تبلیغات هم هست و یه جورایی گرافیست برای هر صنعت و بیزینسی مورد نیاز خواهد بود. اما اگر اطلاعات بیشتری خواستی این لینک رو در ویکیپدیا پیدا کردم: Arts in Seattle مقاله ای هستش در مورد هنر در سیاتل که ظاهرا در هنر خیلی غنی هم هست این شهر.
پاسخ
(2012-07-16 ساعت 12:45)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-07-16 ساعت 07:16)schaghayegh نوشته:  امير جان ببينم اوضاع كار در زمينه رشته هاي هنري چطوره؟ من رشتم گرافيكه... ميخوام بدونم شرايطش تو سياتل به چه شكليه.... اگه مشكل كار نباشه ديگه حتما حتما ميرم سياتل... Smile

پاسخ دادن به این سؤالت برای من سخته شقایق جان. چون جز کمی موسیقی کلاسیک (گیتار) دیگه از هنر سر رشته ای ندارم. از طرف دیگه سؤال شما خیلی کلیه. من نمیدونم یه گرافیست دقیقا چه کارهایی میتونه انجام بده. اما اگر با گرافیک کامپیوتری (مثلا فوتوشاپ، کورل، فری هند) کار کردی، حتما هر جایی نیاز به تبلیغات هم هست و یه جورایی گرافیست برای هر صنعت و بیزینسی مورد نیاز خواهد بود. اما اگر اطلاعات بیشتری خواستی این لینک رو در ویکیپدیا پیدا کردم: Arts in Seattle مقاله ای هستش در مورد هنر در سیاتل که ظاهرا در هنر خیلی غنی هم هست این شهر.

آره من فوق ليسانس گرافيك دارم.. و با كرل و فتو شاپ و اين نرم افزارها كار ميكنم.... اون لينك رو هم كه گذاشتي دستت درد نكنه حتما مطالعه ميكنم Smile
نميدونم چجوري ازت تشكر كنم... خيلي داري تلاش ميكني براي اين تاپيك و كلا همه جا ميبينم كه متن ها رو مطالعه كردي و لايك گذاشتي.... موفق باشي دوست عزيز Smile
آنکارا
دریافت گرین کارت:
1نفر
پاسخ
آبشار Snoqualmie Falls در فاصله 28 مایلی شرق سیاتل (حدود 40 دقیقه رانندگی از مرکز سیاتل)

[عکس: 1024px-Snoqualmie_Falls_in_June_2008.JPG]

[عکس: attachment.php?aid=2480]

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
(2012-07-16 ساعت 15:13)Zambezi نوشته:  خواهشا مباحث کاری نکنید تا امثال من که در حال تصمیم گیری هستیم گمراه نشویم از روند طبیعی تاپیک (رعایت کنید )

با احترام به نظر جنابعالي.... اتفاقا من فكر ميكنم كه بد نيست تا حدودي وارد اين زمينه بشيم هر چند تاپيك جداگانه وجود داره اما اينجوري كلاس و طبقه بندي ميشه.... مثلا همه چيز راجع به سياتل و واشنگتن ... كه افرادي كه قراره بيان توي اين شهر زندگي كنن و اطلاعات راجع بهش پيدا كنند حداقل بدونن كار در اين شهر توي چه زمينه اي است.... يكي از الزامات براي جايي كه انتخاب ميشه براي زندگي اينه كه بدوني آيا اونجا در زمينه كاري و شغل و حرفه اي كه داري، كار پيدا ميشه يا نه... مگر اينكه اونقدر سرمايه دار باشي كه بخواي مدتها از جيب بخوري .
آنکارا
دریافت گرین کارت:
1نفر
پاسخ
Sea-Tac
Seattle-Tacoma Airport

[عکس: 64752942922024506727.jpg]
[عکس: 65317138851096035046.jpg]
[عکس: 78169278335178651862.jpg]
[عکس: 17963037048202021783.jpg]
[عکس: 70038890073328304300.jpg]
[عکس: 69685763920593367735.jpg]
پاسخ

باز شروع شششششدددددد.
باززززز شروع شدددددد.
تا یه تاپیک میادتوسط یک یا چند نفر جون بگیره باز امواج منفی میاد که خفش کنه.
امیر مهاجر دست مریزاد .
واقعا داری عالی کار میکنی سوال دوستان (شقایق و مهتاب و حامد و .... ) نیز هیچ مشکلی با موضوع تاپیک که نداره هیچ بلکه بحث رو داره وسیع تر هم میکنه.
حالا این تاپیک داره با اطلاع رسانی امیر جان و شوخی بجا و جالب عسلی جان بسیار دوستانه و صمیمی جلو میره.
حالا ببینیم کی این تاپیک رو به بیراهه میکشه.
دوستان یه منتی بزارن اگه تصور میکنن بحث به بیراهه هست لطفا به این تاپیک مراجعه نکنند.
بزارن ما هم دلمونو به بیراهه ها خوش کنیم.
پاسخ
(2012-07-17 ساعت 01:44)teoden نوشته:  باز شروع شششششدددددد.
باززززز شروع شدددددد.
Teoden جان منم موافقم اگر كسي با سوال درباره مشاغل گرگيجه ميگيره بره خودش دنبال مطلب بگرده.... والا به خدا Smile امير واقعا واقعا واقعا داره زحمت ميكشه.
من خودم شخصا اجازه نميدم كسي بخواد اينجا امواج منفي بفرسته.... دعوا هم نداريم با كسي Wink اينجا خودش مدير داره كه عين شير داره از سايت مراقبت ميكنه و اگر بحث يا سوالي نامربوط باشه تذكر ميدن جابه جا ميكنن و يا حتي حذف ميكنن....
خدايي شماها بگيد آدم اگه بخواد بره جايي زندگي كنه نبايد بدونه اون شهر چي داره چي نداره و به چه تخصص هايي نياز داره؟! براي من و خيلي از دوستان ديگه هم مطمئن هستم جزء واجباته... واسه تفريح كه نميريم... داريم ميريم زندگي كنيم. داريم مهاجرت ميكنيم. Cool
آنکارا
دریافت گرین کارت: