کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
عدم سازش، طلاق و پیامدهای آن
٣.مساله كاملا شخصيه.همه اونطورى با هم برخورد نميكنن.همه ويزا يا گرين كارد رو حق طبيعى و خدادادى خودشون نميدونن
٥.بله،به چشم افسر پرونده همه ازدواج صورى دارن ميكنن و اين وظيفه ماست كه خلافش رو ثابت كنيم.ولى تا جايى كه من ميدونم كار ما اينجا سنجيدن رابطه ديگران نيست،چون اينجا وبسايت سفارت نيست.كار ما اطلاع رسانيه.به همين راحتى.درضمن ايشون ٢٠ ساله نيستن كه هنوز جوهر ديپلمشون خشك نشده برن با يه خانم ٤٠ ساله ازدواج كنن.اين آقا سى ساله ان،اين مسائل همه تاثير گذاره،بيخودى كشش ندين.
٦.دوست عزيز من نميفهمم شما چرا انقدر ميخواين اين كيس رو از حد معمول سخت تر و ترسناك تر نشون بدين.اگر شما يه نفر رو ميشناسين كه به صرف زياده خواهى خودش رابطش بهم خورده من دهها نفر رو نه فقط از كشورهاى خارجى بلكه از ايران ميشناسم كه با افراد خيلى مسن تر از خودشون ازدواج كردن و به راحتى با ارائه مدارك لازم و كافى ويزاشون رو گرفتن.اميدوارم اين آقا يه كم وبگردى كنه و به صرف حرف كسايى مثل شما پا پس بكشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
همسر من خیلی خوبه و از خیلی جهات امتحانشو پس داده ولی یه نکته ای که رویا جان اشاره کرد خیلی واسم جالب بود اونم منت امریکا بردنه!!! متاسفانه منم شدیدا سر این مساله با همسرم مشکل دارم و همیشه می ترسم این موضوع بزرگتر از اندازه ای که هست بشه! امیدوارم مشکلت زودتر حل بشه عزیزم و تو زندگی مشترکت به ارامش برسی و احساس خوشبختی کنی.
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، battosai ، *ROYA* ، mercedeh2011 ، sharia
(2012-05-31 ساعت 22:03)Yasaman mc نوشته:  ٣.مساله كاملا شخصيه.همه اونطورى با هم برخورد نميكنن.همه ويزا يا گرين كارد رو حق طبيعى و خدادادى خودشون نميدونن
٥.بله،به چشم افسر پرونده همه ازدواج صورى دارن ميكنن و اين وظيفه ماست كه خلافش رو ثابت كنيم.ولى تا جايى كه من ميدونم كار ما اينجا سنجيدن رابطه ديگران نيست،چون اينجا وبسايت سفارت نيست.كار ما اطلاع رسانيه.به همين راحتى.درضمن ايشون ٢٠ ساله نيستن كه هنوز جوهر ديپلمشون خشك نشده برن با يه خانم ٤٠ ساله ازدواج كنن.اين آقا سى ساله ان،اين مسائل همه تاثير گذاره،بيخودى كشش ندين.
٦.دوست عزيز من نميفهمم شما چرا انقدر ميخواين اين كيس رو از حد معمول سخت تر و ترسناك تر نشون بدين.اگر شما يه نفر رو ميشناسين كه به صرف زياده خواهى خودش رابطش بهم خورده من دهها نفر رو نه فقط از كشورهاى خارجى بلكه از ايران ميشناسم كه با افراد خيلى مسن تر از خودشون ازدواج كردن و به راحتى با ارائه مدارك لازم و كافى ويزاشون رو گرفتن.اميدوارم اين آقا يه كم وبگردى كنه و به صرف حرف كسايى مثل شما پا پس بكشه.

دوست عزیز،
اینجا ما برای کمک کردن به هم هستیم نه فقط برای نظر دادن. خوشبختی و آینده بچه های مهاجرسرای برای هممون مهمه. توی این ۳ روزی که عضو مهاجرسرا شدید کلی اعصاب خودتون رو با پستهایی که گذاشتید خورد کردید. اینجا مسابقه پاسخ دهی نیست. سعی کنید آرامش خودتون رو حفظ کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: khabaloo ، oxin133 ، golbano
بله عزیزان. مسئله منت گذاشتن هم بد چیزیه! خیلی زور داره بخدا
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: *ROYA* ، golbano ، mercedeh2011 ، battosai
(2012-06-01 ساعت 00:40)mhy_1985 نوشته:  سلام به همه.
دلم میخواد امشب با همه تون صادقانه درد و دل کنم.
یکسال و نیم پیش دنبال یه گرافیست و ویراستار میگشتم که کتابمو درست کنه و انگلیسی زبان باشه. چون من یه کتاب ترجمه کرده بودم و نیاز به کمک داشتم. با خانمی که 10 سال ازم بزرگتر بود آشنا شدم و بعد از اینکه کتابمون تموم شد بهم علاقمند شدیم و قرار گذاشتیم که ازدواج کنیم. من 27 سالمه ایشون 37.

دیشب که پست های مربوط به اختلاف سنی رو میخوندم وحشت کردم. فردا ساعت 7 پرواز دارم به استانبول و کارم شده داشتن استرس و ترس از اینکه نکنه افسر مهاجرت در دور بعدی که میرم مصاجبه نذاره ما با هم زندگی کنیم. خواهش میکنم اگه پیشنهادی دارین بگین که ما این دفعه که میخوایم ازدواج کنیم چیکار کنیم که شانسمون بیشر بشه؟
ما با هم کتاب ترجمه کردیم و اسم ایشون رو کتاب من هست. با هم عکس هم میندازیم استانبول و اینکه ازدواج میخوایم بکنیم و اسم ایشون هم رو توی شناسنامه من میخوایم ثبت کنیم چون ایشان مسلمون شدن.

لطفا پیشنهادات خودتون رو بگین که شانس ما بیشتر بشه.

سلام دوست عزیز .....چیزهایی که اینجا خواندیت درک شخصی بچه های مهاجر سراست ....واینکه درک هر انسانی با ددیگری فرق داره... راجب سفارت هم اگر مدارکتون تکمیله نگران هیچ چیز نباشید......یک ازدزاج بایدار رو براتون ارزو می کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: khabaloo
(2012-05-31 ساعت 23:35)zaherbin نوشته:  
(2012-05-31 ساعت 23:22)elahenadafy2 نوشته:  بله عزیزان. مسئله منت گذاشتن هم بد چیزیه! خیلی زور داره بخدا
اگر جاها برعكس بود چي؟
من بشخصه براي كسي كه كار نميكنه و انتظار داره ارزشي قائل نيستم.
در ضمن بدليل ترس از گرفتن طلاق بعضي اشخاص بعد گرفتن وبزا كارت هيچ وقت بخودم اجازه گرفتن نامزد از ايران نميدم
درد دل كردم ناراحت نشيد

دوست عزیز
هیچ فرقی نمیکنه چه دختر باشی چه پسر. منظور با همه بود. این هم که دخترا رو مخاطب قرار دادم واسه اینکه یه دختر خانوم اینجا درددل کرده بود.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، *ROYA* ، golbano ، alireza62 ، Parniyan ، shani ، فردا
یکسال و نیم پیش دنبال یه گرافیست و ویراستار میگشتم که کتابمو درست کنه و انگلیسی زبان باشه. چون من یه کتاب ترجمه کرده بودم و نیاز به کمک داشتم. با خانمی که 10 سال ازم بزرگتر بود آشنا شدم و بعد از اینکه کتابمون تموم شد بهم علاقمند شدیم و قرار گذاشتیم که ازدواج کنیم. من 27 سالمه ایشون 37.

دیشب که پست های مربوط به اختلاف سنی رو میخوندم وحشت کردم. فردا ساعت 7 پرواز دارم به استانبول و کارم شده داشتن استرس و ترس از اینکه نکنه افسر مهاجرت در دور بعدی که میرم مصاجبه نذاره ما با هم زندگی کنیم. خواهش میکنم اگه پیشنهادی دارین بگین که ما این دفعه که میخوایم ازدواج کنیم چیکار کنیم که شانسمون بیشر بشه؟
ما با هم کتاب ترجمه کردیم و اسم ایشون رو کتاب من هست. با هم عکس هم میندازیم استانبول و اینکه ازدواج میخوایم بکنیم و اسم ایشون هم رو توی شناسنامه من میخوایم ثبت کنیم چون ایشان مسلمون شدن.

سلام دوست من
اولا اینکه بنده احترام زیادی برای اهالی قلم قائلم
من فکر نمیکنم شما به مشکل خاصی بربخورین و البته اینجا همونطور که دوستمون اشاره کردن ما تجربیات و نظرات خودمون رو به اشتراک میذاریم
گاهی اوقات، بعضی کیس ها پیش میان که باورش برای آدم های معمولی هم سخته و خب طبیعیه که سفارت هم همینطوری از بغلش رد نمیشه (مثل اختلاف سنی فاحش) اما در مورد شما خیلی طبیعیه که 2 نفر که باهم کار میکنن به هم علاقه مند بشن
چیزی که مطمئنا هیچ کمکی نمیکنه این وسط استرس داشته پس خیالتون راحت باشه

پاسخ
تشکر کنندگان: oxin133 ، battosai ، laili ، golbano
(2012-06-01 ساعت 02:01)khabaloo نوشته:  

سلام دوست من
اولا اینکه بنده احترام زیادی برای اهالی قلم قائلم
من فکر نمیکنم شما به مشکل خاصی بربخورین و البته اینجا همونطور که دوستمون اشاره کردن ما تجربیات و نظرات خودمون رو به اشتراک میذاریم
گاهی اوقات، بعضی کیس ها پیش میان که باورش برای آدم های معمولی هم سخته و خب طبیعیه که سفارت هم همینطوری از بغلش رد نمیشه (مثل اختلاف سنی فاحش) اما در مورد شما خیلی طبیعیه که 2 نفر که باهم کار میکنن به هم علاقه مند بشن
چیزی که مطمئنا هیچ کمکی نمیکنه این وسط استرس داشته پس خیالتون راحت باشه
به نظر من با اعتماد به نفس کامل برو و بدونید پیروزی مطلقا و کاملا حق و مال شماست و بس.و بدونید در دنیای امروز حق گرفتنی هستش پس برو همه کارهات و اونطوری که دوست داری و درست انجام بده و نیکبختیتو که حقت هست و بگیر و بیا.به امید نیک بختیتون!Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: khabaloo ، alireza62 ، battosai
(2012-05-29 ساعت 17:08)khabaloo نوشته:  
(2012-05-28 ساعت 10:37)shahishervin نوشته:  سلام خدمت تمام دوستان

من تازه اول راهم خواستم یه خورده راهنماییم کنید
1. من مجردم و 30سالمه . خانم 50 سالشه و سیتیزن آمریکاست و 13سال پیش از همسرش جداشده . تازه وکیل گرفته و تازه تو مقدمات کاریم.
ویزای ازدواج اقدام کنیم بهتره یا نامزدی ؟
چه کارایی باید انجام بدم . میگن باید خیلی مدارک داشته باشی تا ثابت کنی که واقعا دوسش داری و ازدواجمون واقعیه و سوری نیست . چطور باید مدارک جمع کنم . بریم ترکیه عکس و فیلم بگیریم خوبه ؟ یه جشن هم بگیریم .؟ خودمون 2تایی باشیم یا باید اقوام هم باشن ؟ منظور عکس دسته جمعی باید باشه یا 2نفری؟
ما قصد داریم که تو ترکیه ازدواج کنیم . در اصل میخوایم ویزای ازدواج اقدام کنیم . به اختلاف سنی گیر نمیدن ؟ جدیداً من قانونشون رو نمیدونم اما دوست من چند سال پیش رفته با اینکه خانمه 20سال ازش بزرگتر بود . ببخشید واقعاً

به نظر من شما یک بار دیگه راجع به تصمیمتون فکر کنین
من یک کیس مشابه مورد شما رو قبلا دیدم، یکی از دوستان همین کار رو کرد و ویزا که بهش ندادن هیچی به مسایل قانونی هم با همسرش برخورد و کارشون به دادگاه کشید
اختلاف سنی زیاد، شک بر انگیز هست و معمولا در حالت عادی رخ نمیده (معمولا جوان ها با یک خانم 50 ساله ازدواج نمیکنن)
مثلا اگر حتی ازدواج هم بکنین باید حد اقل 6 ماه با هم زندگی کرده باشین
و کلا به دردسرش نمیارزه

با سلام و درود
نمیدونم واقعاً چی بگم . تو این زمونه هیچ چیزی غیر عادی نیست . من خودم چندتا کیس میشناختم که با همین شرایط با هم ازدواج کردن . و هنوزم باهم هستن و مهاجرت قبولشون کرده . همه چی بستگی به خود آدم داره .
لطفاً بگین این 6ماه زندگی باید به چه صورت باشه ؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
ببينيد،توى ويزاى نامزدى شما بايد ثابت كنيد كه هم ديگه رو توى دوسال گذشته ديديد و رابطه تون واقعيه.توى گرين كارد ازدواجى،شما بايد ثابت بكنين كه ازدواجتون قانونى (با ارائه سند ازدواج ) و واقعيه.مسئله اصلى شما نكته دومه.مثلا lease خونه با اسم هر دوتاتون.قبض آب،برق،گاز،تلفن با اسم هر دوتاتون ( تو امريكا و اكثر كشورها ميشه اين قبض ها رو شريكى و با اسم دو نفر كرد.)،اسم شما به عنوان بيمه شده توسط خانومتون.مشكل اساسى شما تهيه مدركه.نامزد شما ميتونه بياد يه چند وقت ايران زندگى كنه يا شما ميتونين يه چند وقت برين كشور ثالثى زندگى كنين كه مدرك تهيه كنين؟ اكثر وكيلاى كه پيشنهاد ازدواج و رفتن از اون طريق رو ميكنن چيزه زيادى بارشون نيست.من پيشنهاد ميكنم هم شما هم نامزدتون خودتون اطلاعات جمع كنين و يه زره سايت هاى انگليسى زبان مهاجرت رو بگردين كه اگر وكيلتون تو زرد از اب دراومد بتونين تا دير نشده بفهمين.درسته كه گرين كارت ازدواجى براى كشورهاى به قول اونها high fraud راه مطمئن تريه،ولى جور كردن مدرك به خصوص واسه ساكنين كشورهاى خاورميانه با توجه به قوانين و شرع و غيره همچين راحت نيست
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، Shezem
باسلام:من واسه نامزدی اقدام کردم,بعد5ماه ازارسال اولین مدارک نامه ای اومده ومدارک تازه ازجمله:اصل طلاق نامه(ترجمشو فرستاده بودم),ترجمه پاسپورت ایرانی نامزدم,چن تا عکس تازه(5ماه پیش کلی عکس فرستاده بودم),یه نامه تعهدکه بعد90روزازدواج میکنیم وبلیط هواپیما یا همچین چیزی که نشون بده مادراین مدت باهم سفررفتیم(من بانامزدم اختلاف سنی دارم).
من همه مواردروبه غیرازبلیط دارم چون نامزدم برای دومین بار تازه ایران اومده بود عکس تازه هم گرفتیم,میخواستم ببینم بلیط اگه نباشه چی میشه؟!
نامه ای هم که مهاجرتشون فرستاده A number خورده که نامزدم میگه همون شماره گرین کاردهست وپروسه دیگه حل شده وفقط میخوان کمی هم مدارک بگیرن واتلاف وقت.
ممنون میشم دوستان راهنماییم کنین.Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2012-06-07 ساعت 07:20)حامد انجمن نوشته:  باسلام:من واسه نامزدی اقدام کردم,بعد5ماه ازارسال اولین مدارک نامه ای اومده ومدارک تازه ازجمله:اصل طلاق نامه(ترجمشو فرستاده بودم),ترجمه پاسپورت ایرانی نامزدم,چن تا عکس تازه(5ماه پیش کلی عکس فرستاده بودم),یه نامه تعهدکه بعد90روزازدواج میکنیم وبلیط هواپیما یا همچین چیزی که نشون بده مادراین مدت باهم سفررفتیم(من بانامزدم اختلاف سنی دارم).
من همه مواردروبه غیرازبلیط دارم چون نامزدم برای دومین بار تازه ایران اومده بود عکس تازه هم گرفتیم,میخواستم ببینم بلیط اگه نباشه چی میشه؟!
نامه ای هم که مهاجرتشون فرستاده A number خورده که نامزدم میگه همون شماره گرین کاردهست وپروسه دیگه حل شده وفقط میخوان کمی هم مدارک بگیرن واتلاف وقت.

هيچى نميشه.از بليط مهم تر استمپ فرودگاه مهرآباده.به جاى بليط اون صفحه مهر ورود و خروج رو كپى بگيرين،زيرشم بنويسين:"the ticket is not available".با ويزاى نامزدى شما گرين كارت نميگيرينا،ويزا ميگيرين.واسه گرين كارت وقتى اومدين امريكا بايد اقدام كنين.در ضمن A#توى رسيد دومه،اين يعنى چى؟يعنى كيس شما براى مصاحبه قبول شده و داره ميره سفارت.اينكه عكس و مدارك خواسته بودن يعنى كيستون ناقص بوده كه حالا حل شده.ولى هنوز مرحله مصاحبه مونده.A#گرفتن به اين معنى نيست كه ويزاتونو حتما ميگيرين.
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، حامد انجمن ، golbano
(2012-06-07 ساعت 10:06)Yasaman mc نوشته:  
(2012-06-07 ساعت 07:20)حامد انجمن نوشته:  باسلام:من واسه نامزدی اقدام کردم,بعد5ماه ازارسال اولین مدارک نامه ای اومده ومدارک تازه ازجمله:اصل طلاق نامه(ترجمشو فرستاده بودم),ترجمه پاسپورت ایرانی نامزدم,چن تا عکس تازه(5ماه پیش کلی عکس فرستاده بودم),یه نامه تعهدکه بعد90روزازدواج میکنیم وبلیط هواپیما یا همچین چیزی که نشون بده مادراین مدت باهم سفررفتیم(من بانامزدم اختلاف سنی دارم).

هيچى نميشه.از بليط مهم تر استمپ فرودگاه مهرآباده.به جاى بليط اون صفحه مهر ورود و خروج رو كپى بگيرين،زيرشم بنويسين:"the ticket is not available".با ويزاى نامزدى شما گرين كارت نميگيرينا،ويزا ميگيرين.واسه گرين كارت وقتى اومدين امريكا بايد اقدام كنين.در ضمن A#توى رسيد دومه،اين يعنى چى؟يعنى كيس شما براى مصاحبه قبول شده و داره ميره سفارت.اينكه عكس و مدارك خواسته بودن يعنى كيستون ناقص بوده كه حالا حل شده.ولى هنوز مرحله مصاحبه مونده.A#گرفتن به اين معنى نيست كه ويزاتونو حتما ميگيرين.
ممنون از راهنماییتون ولی منظورمن این بودکه من اصلابلیط ندارم!عکس وایناخیلی باهم داریم واون2بارطی پروسه واسه دیدنم ازآمریکااومده ایران که هم بلیط اون پروازهاوهم بلیطهای داخلی که ازتهران اومده شهرمن واسه دیدار موجودهست,بازم ازراهنماییتون ممنون میشم.Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: golbano
(2012-06-07 ساعت 14:57)حامد انجمن نوشته:  

ممنون از راهنماییتون ولی منظورمن این بودکه من اصلابلیط ندارم!عکس وایناخیلی باهم داریم واون2بارطی پروسه واسه دیدنم ازآمریکااومده ایران که هم بلیط اون پروازهاوهم بلیطهای داخلی که ازتهران اومده شهرمن واسه دیدار موجودهست,بازم ازراهنماییتون ممنون میشم.Sad
okدوست گرامی همون بیلطهای ایشون کافی هستش.شما باید پرینت اون بلیط ها رو و پاسپورت ایشون اون صفحه ای که مهر ورود خروج هستش و + رزرواسیون محل اقامت ایشون در شهر شما(البته اگه داشتید) و با عکسها ودیگر مدارک ضمیمه کنید.موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، حامد انجمن
(2012-06-08 ساعت 09:12)golbano نوشته:  
(2012-06-07 ساعت 14:57)حامد انجمن نوشته:  

okدوست گرامی همون بیلطهای ایشون کافی هستش.شما باید پرینت اون بلیط ها رو و پاسپورت ایشون اون صفحه ای که مهر ورود خروج هستش و + رزرواسیون محل اقامت ایشون در شهر شما(البته اگه داشتید) و با عکسها ودیگر مدارک ضمیمه کنید.موفق باشید.
ممنونم ازلطفت,حالابعداین که این مدارک به دستشون رسیدحدوداکی بهم وقت سفارت میدن ضمنامن از آنکارااقدام کردم,بازم ممنونم.Shy
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان