کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
توضیح قسمتهای مختلف فرم ثبت نام اینترنتی
دوستان من مادرم میخواد شرکت کنه تو لاتاری اما بابام نمیکنه و منم اسمم زیر اسم مادرم هستش حالا می خواستم بدونم وضعیت تاهل رو چی بزنم چه جوری بخش همسر رو رد کنم
با تشکر
تشکر کنندگان:
(2011-11-03 ساعت 17:56)sadafsetareh نوشته:  سلام یکی از دوستای من ماه تولدشو اشتباه انتخاب کرد؛اگر قبول شد بعدا میشه درستش کرد یا رد میشه ?

میشه در ارسال فرمها هنگام قبولی توضیح داد
(2011-11-04 ساعت 02:38)amiragha نوشته:  سلام
من برای چند نفر فرم پر کردم که واسه یه نفر جای last name رو با first name اشتباه نوشتم.. بعدا اگه قبول شه رد میشه؟

میشه در ارسال فرمها هنگام قبولی توضیح داد
(2011-11-04 ساعت 19:44)mazi_emin3m نوشته:  دوستان من مادرم میخواد شرکت کنه تو لاتاری اما بابام نمیکنه و منم اسمم زیر اسم مادرم هستش حالا می خواستم بدونم وضعیت تاهل رو چی بزنم چه جوری بخش همسر رو رد کنم
با تشکر

تا زمانی که یک زوج از هم طلاق رسمی نگرفته اند باید وضعیت متاهل بزنید
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
تشکر کنندگان: sadafsetareh
من خودمم به شک افتادم نمیدونم ماه تولدم و درست زدم یا نه آیابعدا اگر قبول شدم میشه دید که تو فرم ثبت نام چی انتخاب کردم
تشکر کنندگان:
(2011-11-05 ساعت 13:59)sadafsetareh نوشته:  من خودمم به شک افتادم نمیدونم ماه تولدم و درست زدم یا نه آیابعدا اگر قبول شدم میشه دید که تو فرم ثبت نام چی انتخاب کردم

بله ،انشاءالله.
شما دعا کن قبول بشيد من بچه ها KCC آشنا هستند ميدم درستش کنند.Big GrinTongueBig Grin
درد من تنهایی نیست،بلکه مرگ ملتی است که گدایی راقناعت، بی عرضگی راصبر،وباتبسمی برلب این حماقت راحکمت خداوندمی نامد.
گاندی
تشکر کنندگان: sadafsetareh
(2011-11-05 ساعت 21:45)farzad-it نوشته:  
(2011-11-05 ساعت 13:59)sadafsetareh نوشته:  من خودمم به شک افتادم نمیدونم ماه تولدم و درست زدم یا نه آیابعدا اگر قبول شدم میشه دید که تو فرم ثبت نام چی انتخاب کردم

بله ،انشاءالله.
شما دعا کن قبول بشيد من بچه ها KCC آشنا هستند ميدم درستش کنند.Big GrinTongueBig Grin

ایشالا خدا از دهنت بشنوه قبول شدم بچه های مهاجر سرا شام مهمون من
تشکر کنندگان: farzad-it ، majidusa01
[سلام بچه ها چرا هیشکی جواب منو نمیده؟ یعنی من ثبت نامم باطل ميشه؟
[/quote]

مورد شما کمی گنگ هست

شما متولد و ساکن ایران هستید ؟

اگر جواب شما مثبت هست یعنی از داخل ایران اقدام کردید و قسمت 5 رو ایران زدید در این صورت گزینه 6 باید همان حالت پیشفرض (yes) باشد

من امتحان کردم اگر no زده باشید بعد از لیست کشورها ایران رو انتخاب کرده باشید در انتها وقتی که می خواهید بروید صفحه بعد اشکال می گیره و قسمت 6 رو قرمز میکنه که یعنی این باید اصلاح شود

حالا شما 5 رو ایران انتخاب کردید 6 رو ni زدید چطور ایراد نگرفته و رفتید مرحله بعد؟

اگر هم از کشور دیگری دارید اقدام می کنید که باید همان طوری که خودتان گفتید عمل می کردید و در

[/quote ممنونم ولی نمیدونم چی شد واقعا گیج شدم که چیکار کردم در هر صورت ثبت نام و کانیفرمیشن نامبر هم گرفتم ! باید منتظر موند و دید که چی میشهShy

تشکر کنندگان:
ثبت نام DV-2013 هم پايان يافت !

اميدوارم تمام دوستاني كه ثبت نام كردند ، شانس اينو داشته باشن كه در مراحل بعدي هم ادامه بدن و موفق به دريافت ويزا بشن !

پس تا اول مي 2012 منتظر مي مانيم و بعد يك هورا بلند براي همه برندگان مي كشيم.

اميدوارم امسال مهاجر سرا بيشترين امار قبولي رو نسبت به سالهاي قبل داشته باشه !!
تشکر کنندگان: Haghighat ، sib 24 ، farzad-it ، shastouni ، kia_0950 ، ابی22 ، mahdi1 ، sadafsetareh ، cyber.zer0 ، majidusa01 ، alinet
(2011-11-03 ساعت 17:56)sadafsetareh نوشته:  سلام یکی از دوستای من ماه تولدشو اشتباه انتخاب کرد؛اگر قبول شد بعدا میشه درستش کرد یا رد میشه ?

پس از قبولی باید دوفرم اصلی را تکمیل کنند که در آن مرحله این اشتباهات قابل رفع است.
شماره کیس:2012AS00042XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 آگوست 2011
کارنت شدن کیس: ژوئن 2012
تاریخ مصاحبه:25ژوئن
تعداد نفرات کیس : 3 نفر
تاریخ کلیرنس : 31 جولایBig Grin
جمع تقریبی هزینه ها :25000 عكس ، 68000 فرم ها با TNT ، ترجمه 250000 با مهرتایید ، بلیط 3 نفر 1180000 ، واکسن سه نفر 89000
تشکر کنندگان:
در مورد سوال تمام دوستانی که مواردی رو در فرمها اشتباه وارد کرده اند عرض کنم با توجه به تجربیات دوستان انجمن ، بعد از قبولی (ان شا الله) با تکمیل فرمها و باز هم در صورت اشتباه بودن یک مورد با ارسال ایمیل اصلاحی و ارسال فرم اصلاح شده با پست در صورت چند مورد اشتباه، و حتی با توضیح قبل از قسم خوردن در روز مصاحبه (در صورتی که در موارد قبلی هنوز متوجه اشتباه نشده باشید و اصلاح نکرده باشید) قابل اصلاح است.
تشکر کنندگان: JOOOJOOO
(2011-11-06 ساعت 15:24)smartlady201190 نوشته:  [سلام بچه ها چرا هیشکی جواب منو نمیده؟ یعنی من ثبت نامم باطل ميشه؟

مورد شما کمی گنگ هست

شما متولد و ساکن ایران هستید ؟

اگر جواب شما مثبت هست یعنی از داخل ایران اقدام کردید و قسمت 5 رو ایران زدید در این صورت گزینه 6 باید همان حالت پیشفرض (yes) باشد

من امتحان کردم اگر no زده باشید بعد از لیست کشورها ایران رو انتخاب کرده باشید در انتها وقتی که می خواهید بروید صفحه بعد اشکال می گیره و قسمت 6 رو قرمز میکنه که یعنی این باید اصلاح شود

حالا شما 5 رو ایران انتخاب کردید 6 رو ni زدید چطور ایراد نگرفته و رفتید مرحله بعد؟

اگر هم از کشور دیگری دارید اقدام می کنید که باید همان طوری که خودتان گفتید عمل می کردید و در

[/quote ممنونم ولی نمیدونم چی شد واقعا گیج شدم که چیکار کردم در هر صورت ثبت نام و کانیفرمیشن نامبر هم گرفتم ! باید منتظر موند و دید که چی میشهShy

[/quote]

دوست عزیز من هم این اشتباه را داشتم نام کشور اول ایران بعدno را زدم و از لیست ترکیه را انتخاب کردم. نمیدونم بعداً میشه درست کرد یا نه
تشکر کنندگان: hunter
سلام . لطفا مرا راهنمایی کنید . من دانشجو هستم و خدمت هم نرفته ام و برای گرین کارت 2013 ثبت نام کرده ام . اگر برنده شدم . من که پاسپورت ندارم در درجه اول چه باید بکنم ؟ لطفا مراحل پس از قبولی را به زبان قابل فهم و روان یک بار کامل برای امثال من که اصلا تجربه ندارند بگویید از قبولی تا گرفتن ویزا و رفتن به آمریکای عزیز . مرسی
تشکر کنندگان: hunter
سلام

در مورد سوال اول كارت تا حدي سخته ولي غير ممكن نيست . اگر كمي در مهاجرسرا جستجو كني به وضعيت هاي مشابه خودت ميرسي و ميتوني ببيني كه دوستان گذشته چه كردند.

1. بعد از قبولي يك شماره به شما مي دهند به نام كيس نامبر .
2.يك سري فرم هست كه بايد پر كنيد و بفرستيد به KCC
3. كي سي سي بر اساس كيس نامبر ها زمان مصاحبه برندگان رو مشخص ميكنه . مثلا اعلام ميكنه كه تا كيس نامبر 8000 براي اكتبر مصاحبه دارند (به اصطلاح تا كيس نامبر 8000 كارنت ميشه) و براي ماههاي بعد به همين منوال پيش ميره
4. قبل از مصاحبه يكسري كارها داري : واكسن هايي كه بايد بزني و كارت واكسن بين المللي بگيري . ترجمه كردن مداركي كه براي مصاحبه بايد همراه خود ببريد.
5. وقتي به محل مصاحبه ميري (آنكارا/ابوظبي) قبلش بايد يه معاينه پزشكي پيش دكتر مورد اعتماد سفارت بري.
6. روند مصاحبه 4 الي 5 دقيقه زمان ميبره و ازت ميخوان كه قسم بخوري اطلاعاتي كه در فرم ها نوشتي حقيقت بوده
7. در پايان مصاحبه نتيجه بدين شكله :
الف. اطلاعات دروغ در فرم ها نوشته باشي يا واجد شرايط نباشي : برگه قرمز ميگيري و مردود
ب. نقص مدارك داشته باشي: برگه آبي ميگيري و بايد بري مداركتو كامل كني و براشون بفرستي
ج. مداركت كامل باشه ولي آفيسر نظرش اينه كه بايد اف بي آي چك بخوري (به اصطلاح كلير خوردن) : برگه آبي ميگري و بر ميگردي ايران و منتظر ميشي تا جواب اف بي آي چكت بياد و بعد بري ويزاتو بگيري
د: همه چيز كامله و وضعيت شما از نظر آفيسر كاملن روشنه : برگه سفيد ميگيري و 2 تا 3 روز بعد ويزات مياد هتل

* اف بي آي چك :‌اكثر ايراني ها و مخصوصا آقايون اف بي آي چك ميخورن، مدت زمانش هم بستگي به خدمت سربازي ، شغل دولتي و سفرهاي خارجي زياد ممكنه طولاني باشه (البته اين 100 درصد نيست ، به گفته بچه هاي سالهاي قبل اين 3 مورد تاثير گذاره)
تشکر کنندگان: vroom ، hunter ، alinet
من دیپلم کار و دانش 11 ساله دارم الان دانشجوی کاردانی هستم تو فرم ثبت نام گزینه high school degree رو علامت زدم بعد اگه برنده شدم سریع میرم پیش دانشگاهی رو میخونم
فاصله بین اعلام برنده شدن تا تحویل مدرک تحصیلی چقدره؟
نقشه من عملی میشه؟
راه بهتری پیشنهاد نمیکنید؟
تشکر کنندگان:
شما تو اردیبهشت ماه خواهی فهمید که برنده شدی یانه و بیشترین زمانی که شما بعد از برنده شدن خواهی داشت یکی دو ماه خواهد بود که زمان کوتاهی هستش البته فکر مکینم بشه زمان مصاحبه مدارک رو باخودتون ببرید اطلاعات زیادی در این مورد ندارم اما اگه تایپیک سال های گذشته رو بخونی خیلی خوب متوجه میشی که چقدر زمان خواهی داشت البته اگه شانستون گل کرد و انشالله برنده شدید.
تشکر کنندگان:
3rip عزیز یک سوال داشتم... این که شما فرمودید توی مدت زمان اف بی آی چک سربازی هم دخیل هست، برای من که به علت مدت جبهه پدرم معاف شدم فاکتور منفی محسوب میشه؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان