کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرم 9 سوالی و نحوه پاسخ دادن به آن
اگه تو مصاحبه افیسر برگه صورتی بده و بگه پرونده شما یک سری کار های اداری دارد ( باید چک و کلیر بشید ) خودش هم می گوید که برای شما یک ایمیل می فرستیم که جوابش را با cv برامون بفرستید تا کارهاتون سریع تر انجام بشه ....اون وقت شما باید پرش کنید و به سفارت ان را ایمیل کنید......
کیس نامبر:2013AS3XXX. تعداد:4 نفر . سفارت :انکارا . مصاحبه : 7 MAR +برگه صورتی + فرم 10 سوالی . کلیرنس :18 APR (روز انتظار42) . دریافت ویزا:MAY 8.مقصد :سیاتل سفر اول رفت :20 JUL برگشت: 12 AUG
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezass
سلام
من برنده لاتاري 2014 هستم رشتم ليسانس كامپيوتره و براي اطمينان دارم اين فرم را آماده مي كنم تا معطل نشم فقط يه CV خوب از كجا دانلود كنم يكي كمك مي كنه ..
2014AS38XX|ایروان|آپدیت ها : 6 و 10 و 11 و 12 و 13 و 17 و 21 مارچ - 07 و 08 و 15 آگست |آپدیت شده با ایمیل : 16 می - 31 جولای |بعد از 183 روز انتظار می گن ویزا تموم شده ولی کیه که باور کنه ...
----------------------------------------------------------
2015 هم قسمت نشد ....
2016 هم قسمت نشد ....
2017 ....
پاسخ
تشکر کنندگان: r.bazargan
سلام دوستان.بعد از حدود ۶۰ روز برای خانمم که برنده اصلی هستش چهار تا سوال در رابطه با کارش ایمیل کردن از آنکارا.روز مصاحبه صحبتی درباره ایمیل زدن نبود.دوستان نظری دارند؟مدرکشون حساس نیست وکارشون دولتیه
پاسخ
تشکر کنندگان:
اسم فرم نه سوالی دقیقا چی هستش بالای فرم شما چی نوشته خیلی مهمه برا من میشه لطف کنید بگید
پاسخ
تشکر کنندگان: FMANIS
(2013-05-28 ساعت 19:49)amairmonre نوشته:  اسم فرم نه سوالی دقیقا چی هستش بالای فرم شما چی نوشته خیلی مهمه برا من میشه لطف کنید بگید
فرمش اسم نداره. بین کاربرها به فرم 9 سئوالی معروف شده. یک ایمیل هست که با این جمله شروع میشه:
Dear Saeed ********,
As a part of your administrative processing, you are requested to provide our office the following information:
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdiii ، shimoda ، amairmonre ، nina22 ، el333 ، FMANIS ، afshin4749 ، taleghani ، AliReza.Sh
با سلام
تجربه خودم رو میخواستم براتون بنویسم شاید بهتون کمک کنه.
برنده اصلی خانمم بود و من با معافی و کار خصوصی فکر میکردم 90% یکضرب بگیرم ولی آفیسر ما که همون جوون مودب و ریشو(باجه6) بود فقط یک سوال از خانمم پرسید!!!
و گفت آقا بیاد جلو! اول با توجه به کارم که بازرگانی هست پرسید انگلیسی میتونی صحبت کنی و منم تائید کردم و ادامه صحبتها به زبان انگلیسی بود.
ازم پرسید دقیقا چیکار میکنی ؟ کالاهایی که وارد میکنی آیا تغییر میدی و بعد میفروشی؟!
وحتی همونجا رفت توی سایت شرکت آلمانی که نمایندش هستیم رو چک کرد و بازم سوال....
آخر سرم فکر کنم نفهمید کارم چیه!!
به همین دلیل خودش گفت فرم 9 سوالی رو برات امروز یا فردا میفرستم و انصافا سر قولش بود.
بعد از 4 روز و با کمک سعید جان عزیز جوابشو به همراه رزومه خودم و خانمم با دو فرمت word ,pdfفرستادم و ازش تاییدیه خواستم.
فرداش CEAC فقط برای خانمم آپدیت شده و نه برای من و پسرم!
از تاییدیه هم خبری نیست.راستی همون موقع بعد از مصاحبه گفت نگران Dead lineسپتامبر نباشید و توی آگوست ویزاتون میاد.
Case No.2013AS68##
روئیت قبولی:8May2012 تعداد:3
سفارت:آنکارا ، مصاحبه :W4 May2013
مقصدTongueortland OR
نتيجه مصاحبه:Q9+AP
کلیرنس:20آگوستBig Grin
دریافت ویزا:۲۶ آگوستBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، alirezass ، nina22 ، amir82 ، aghaghia ، ffrfar ، reasonable ، taleghani ، r.bazargan
(2013-03-05 ساعت 17:55)Saeedv13 نوشته:  سلام به همه ی دوستان
ما روز 19 فوریه مصاحبه داشتیم و موفق به دریافت برگه صورتی با فرم نه سئوالی شدیمTongue. بعد از برگشت به وطن چون خبری از ارسال فرم ها نشد در ساعت 2 صبح 27 فوریه از طریق "صفحه تماس با بخش ویزای مهاجرتی" در مورد عدم ارسال سئوالات به ایمیلم اطلاع رسانی کردم. حدود 10 ساعت بعد یعنی ساعت 12 ظهر همان روز 9 سئوال معروف به ایمیلم فرستاده شد که سئوالات 8 و 9 به کار من مربوط نمی شد و در موردشون "Not applicable" نوشتم. سایت CEAC پس از فرستادن ایمیل حاوی سئوالات آپدیت شده بود. ساعت 22:30 همان شب جواب سئوالات را با ایمیل فرستادم و CV رو هم به صورت یک فایل pdf ضمیمه ایمیل کردم. در متن ایمیل خواهش کردم که در صورت امکان دریافت اطلاعات را تایید کنن که خبری از تاییده نشد ولی سایت CEAC روز اول مارچ آپدیت شد. صبح روز 4 مارچ دوباره از طریق صفحه تماس با بخش ویزای مهاجرتی تقاضای در خواست تاییده ارسال مدارک کردم و دوباره سایت CEAC در روز 4 مارچ آپدیت شد. امروز ظهر (5 مارچ) تایید کردن اطلاعات به دستشون رسیده و یک بار دیگه CEAC آپدیت شد. به نظرم علیرغم شلوغی، هم سفارت و هم سایت CEAC (معروف به کذایی) به خوبی کار می کنن و جای هیچ نگرانی نیست. برای اطمینان از رسیدن اطلاعات به دستشون از صفحه تماس و سایت CEAC استفاده کنید ولی هر ایمیلی زدید حداقل 5 روز بهشون فرصت بدین تا جواب بدن و از ارسال ایمیل های متعدد در فاصله زمانی کوتاه خودداری کنید. همگی موفق باشید.
با سلام
بدلیل اینکه از منم cv خواستن می خواستم یه لطفی کنید و برام توضیح بدید مال خودتون رو چه طوری نوشتید شامل چه موضوعاتی و از چه زمانهایی و...
اگر خواستید میتونید تو پیا م خصوصی برام بنویسید .من امروز بهم کلیرنس خورده و cv خواستن کلا ... باتشکر 9 سوالی هم حرفری زده نشد.مصاحبه من ناپل بود و از فرم
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، nina22 ، javadi436 ، ffrfar
(2013-06-05 ساعت 19:38)ordibehesht600 نوشته:  بدلیل اینکه از منم cv خواستن می خواستم یه لطفی کنید و برام توضیح بدید مال خودتون رو چه طوری نوشتید شامل چه موضوعاتی و از چه زمانهایی و...
اگر خواستید میتونید تو پیا م خصوصی برام بنویسید .من امروز بهم کلیرنس خورده و cv خواستن کلا ... باتشکر 9 سوالی هم حرفری زده نشد.مصاحبه من ناپل بود و از فرم
دوست عزیز
CV من شامل مشخصات فردی (نام، سال تولد، آدرس ایمیل و پستی و تلفن)، آموزش هایی که دیدم (مدارج دانشگاهی، عنوان پایان نامه، آموزش های کوتاه مدت)، تجربیات حرفه ای (عضویت در انجمن ها و ...)، علایق تحقیقاتی، مقالات، شرکت در همایش ها و کنفرانس ها، عناوین طرح های تحقیقاتی، افتخارات و جایزه ها، دروس تدریس شده ام بوده اند. متاسفانه نمی تونم CV خودمو در اختیارتون بذارم. ولی با یک سرچ ساده در اینترنت می تونین نمونه های زیادی رو به عنوان پیدا کنین و مشابه اون برای خودتون درست کنین. موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezass ، nina22 ، amir82 ، ashakibafar ، payam62 ، ffrfar ، javadi436 ، aghaghia ، taleghani ، r.bazargan
(2013-05-26 ساعت 10:09)kamranh نوشته:  سلام
من برنده لاتاري 2014 هستم رشتم ليسانس كامپيوتره و براي اطمينان دارم اين فرم را آماده مي كنم تا معطل نشم فقط يه CV خوب از كجا دانلود كنم يكي كمك مي كنه ..
نگران نباشید اغلب فرم نه سوالی و سی وی برای کسایی میدن که فوق یا دکترا دارن
٠- بازمانده 2013AS6### آنکارا.
١- ارسال أي ١٣٠ :١٠/١٨/ ٢٠١٣ , PD: ١٠/٢١،  اپروو:١١/٢٠، كيس نامبر:٢٠١٣/١٢/٢٠-YRV20138#
٢- يكسال و دو ماه سكوت مطلق و زجر آور و رتروگرس كردن بولتن، Sad
٣- واريز ١٢٠ دلار: ٢٠١٥/٠٢ ، ٣٢٥$ :مارس،  كارنت :٢٠١٥/٠٦
٤- مصاحبه:هفته اول جولاي
٥- فرآيند اداري:در هفته اول چهار بار آپديت، هفته دوم سه بار، ٣ آگوست ٢٠١٥  و  تقريبا يكسال بعد ٢١و ٢٧و ٢٨ ژوئن ٢٠١٦
٦- كليرنس: بعد ٣٦٤ روز در ٢٩ ژوئن or شد و كليير
٧- آزمايش مجدد ٦ جولاي، تحويل مدارك  مالياتي و پزشكي به پست ٧ جولاي، انگشت نگاري و تكميل مجدد فرم ٢٦٠ در ١١ جولاي ٢٠١٦
٨- صدور ويزا  12 جولاي ٢٠١٦، تحويل پاس و بسته مهاجرتي ١٣ جولاي ٢٠١٦ پس از سه سال
٩- ورود ٢٦
پاسخ
تشکر کنندگان: payam62 ، ffrfar ، r.bazargan
با سلام به همه دوستان
اگر کسی ایالت محل اقامت خود را در فرم 9 سوالی تعیین کند ایا می تواند بعداً آنرا تغییر دهد؟[/align]
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
برای ما فرم نه سوالی که الان 10 سوالی شده اومده اما خطاب به من و به آدرس ایمیل خانمم که برنده اصلیه ایمیل زدن سوالم اینه که فقط باید من این فرمو پر کنم یا خانمم هم باید پر کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-10-03 ساعت 13:24)byazdani نوشته:  سلام دوستان
برای ما فرم نه سوالی که الان 10 سوالی شده اومده اما خطاب به من و به آدرس ایمیل خانمم که برنده اصلیه ایمیل زدن سوالم اینه که فقط باید من این فرمو پر کنم یا خانمم هم باید پر کنه؟
تو عنوان نامه مشخصه که کی مد نظرشون هست. اگر نوشته بود:
Dear Mr. byazdani یعنی جنابعالی. اگر نوشته Dear Mrs. X عیال منظورشون هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، ed2008
http://mohajersara.com/thread-4813-post-...l#pid83803
کیس نامبر:2014AS8XX*کنسول:ابوظبی*ایمیل فرمها:MAY25*بولتن کارنت:AUG13*ویزا:اواخرOCTیکضرب*سفرنامه قسمت اول-قسمت دوم*مقصداول:هیوستون مارچ2014*مقصدنهایی:بوستون آگست2014*تجربه کار در امریکا*
پاسخ
تشکر کنندگان: shimoda ، EKAM ، ffrfar ، davaran2015
(2012-06-05 ساعت 15:24)sima s نوشته:  
(2012-06-05 ساعت 00:42)dr.sami نوشته:  سلام
این فرم فقط برا برنده است و cv برا بقیه مثل همسر درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بستگي به اين داره كه آفسر روز مصاحبه بهتون چي گفت بعضيا به هر دوشون تعلق ميگيره بعضي ها به يكي بستگي به رشته تحصيلي افراد داره هر چه تكنيكي تر باشه اين فرم احتمال بيشتري داره بهش تعلق بگيره.مثل اكثر رشته هاي مهندسي و سطوح كارشناسي ارشد و دكتري
حالا شما يادتون بياد روز مصاحبه خطاب به كدومتون گفت اين صحبت رو...

دوست عزیز برای من این متنم باهاش اومد که فکر میکنم جواب سواله شما باشه و گفته که همسرتونم باید سی وی بده اگه داره !
Please also attach an electronic copy of your CV (and if your spouse is accompanying you, please provide your spouse’s résumé too)
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: ffrfar ، Saeedv13 ، taleghani
(2013-06-04 ساعت 11:49)ashakibafar نوشته:  با سلام
تجربه خودم رو میخواستم براتون بنویسم شاید بهتون کمک کنه.
برنده اصلی خانمم بود و من با معافی و کار خصوصی فکر میکردم 90% یکضرب بگیرم ولی آفیسر ما که همون جوون مودب و ریشو(باجه6) بود فقط یک سوال از خانمم پرسید!!!
و گفت آقا بیاد جلو! اول با توجه به کارم که بازرگانی هست پرسید انگلیسی میتونی صحبت کنی و منم تائید کردم و ادامه صحبتها به زبان انگلیسی بود.
ازم پرسید دقیقا چیکار میکنی ؟ کالاهایی که وارد میکنی آیا تغییر میدی و بعد میفروشی؟!
وحتی همونجا رفت توی سایت شرکت آلمانی که نمایندش هستیم رو چک کرد و بازم سوال....
آخر سرم فکر کنم نفهمید کارم چیه!!
به همین دلیل خودش گفت فرم 9 سوالی رو برات امروز یا فردا میفرستم و انصافا سر قولش بود.
بعد از 4 روز و با کمک سعید جان عزیز جوابشو به همراه رزومه خودم و خانمم با دو فرمت word ,pdfفرستادم و ازش تاییدیه خواستم.
فرداش CEAC فقط برای خانمم آپدیت شده و نه برای من و پسرم!
از تاییدیه هم خبری نیست.راستی همون موقع بعد از مصاحبه گفت نگران Dead lineسپتامبر نباشید و توی آگوست ویزاتون میاد.

دوستان من دارم این فرممو کامل میکنم یه سوال دارم :

- List of references in your country of birth or residence
آیا باید واقعا استادمون باشه مثلا نمیتونیم مدیرمون رو بنویسیم یا همکارمون که در حال حاضر هم به اروپا رفت و امود دارن
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان