کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-05-07 ساعت 23:02)mrbonbon نوشته:  
(2013-05-07 ساعت 22:21)bayat_r نوشته:  
(2013-05-07 ساعت 22:14)PARY1366 نوشته:  اولا بهتون تبریک می گم... دوما برای اطمینان می پرسم من روز پرواز نیاز به ارائه مدک خواسی به جز پاسم و بیلیط ندارم دیگه که نشون بدم لاتاری هستم؟

نه، توی پاستون نوع ویزا رو نوشته
نکته: تنوین ( اً )عربیه و با دوم فارسی نمیاد و بهتره یا فارسی بگی: "دوم اینکه " و یا عربی بگی "ثانیاً" Big Grin

مدرک
خاصی
بلیط

پری جان از روی غلط ها یک خط بنویس و بیشتر دقت کن Big GrinBig Grin
بیات جان درود
شما هم این (ط) که برای بلیط نوشتین، عربیه برای نوشتن فارسیش از "ت" استفاده کنین یعنی بلیت Big Grin Wink
ممنون از نکته ای که گفتی. اما بعضی غلط ها،غلط مصطلح هستند و در مرحله بعدی به آنها می پردازیم و این مرحله از حوصله کلاس خارجه.Big Grin
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: mrbonbon ، Shezem ، Hedieh20 ، Tomas ، shatsi ، shkhmo ، nora ، ابی هانی ، manila
(2013-05-08 ساعت 08:30)StarIR نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 22:45)Shezem نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 20:33)Saiban نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 10:54)StarIR نوشته:  دوستانی که اوایل تابستون و برای اولین بار به خاک یو اس وارد می شن و قصد زندگی در ایالت کالیفرنیا را دارند میشه بگید کدون منطقه رو برای زندگی انتخاب می کنید؟ و ضمنا برای بدو ورود کدوم هتل ها رو رزرو کردید؟ من اینقدر این روزا مشغول بررسی نواحی مختلف کالیفرنیا برای زندگی بودم و به قدری اطلاعات ضد و نقیض خوندم که به کل گیج شدم. هر کی هر نظری داره که فکر می کنه موثره اینجا مطرح کنه لطفا.
ممنون
ما هم اول تابستون میریم . بلیط لوس آنجلس داریم اما هنوز نتونستیم تصمیمی برای محل زندگیمون بگیریم !!!
دوستان، این که شما بخواهید کجا زندگی کنید کاملا بستگی به پسند خودتان دارد و روحیات و اخلاق خودتان. من خودم هم کاملا تصادفی به کالیفرنیا آمدم، زیرا کسی را در آمریکا نداشتم و یک آشنایی محبت کرده و پیشنهاد داد که می‌توانم پیشش بروم، و پس از آمدنم، از آب و هوای کالیفرنیا خیلی خوشم آمد و الآن در اورنج کانتی زندگی می‌کنم.
کسانی هم هستند که از گرمای اینجا فراری هستند و دل خوشی از اینجا ندارند، و یا گرانی خانه در اینجا، و باز، کسان دیگری هم هستند که از بعضی هموطنان فیس و افاده‌ای خوششان نمی‌آید! ( که بیشترشان هم در همین لس آنجلس و ارواین ساکن هستند) البته خدایی نکرده به هم‌میهنانم برنخورد، اما خب همه‌جور آدم همه‌جا پیدا میشود همچنین در کالیفرنیا، خلاصه کنم که نمی‌شود نسخه پیچید و نتیجه گرفت که چون فلانی در اورنج کانتی یا ارواین رفته و راضی هم هست، حتما جای خوبیه! شاید اینجا پسند شما نباشد.
و شاید بهتر باشد که تا پیش از خانه گرفتن، یک سفر به کالیفرنیا داشته باشید و از نزدیک شرایط و مشخصات اینجا را ببینید و برپایه پسند خودتان بخواهید که کجا زندگی کنید.
از خودم اگر بگویم، من از زندگی در اورنج کانتی بسیار راضی هستم، در این یک سال با ۲ نفر ایرانی هم آشنا شدم که خیلی فیس و افاده‌ای بودند و دوستی‌ام را با ایشان ادامه ندادم، اما دوستان ایرانی دیگری هم پیدا کردم که مثل خودم خاکی هستند! Wink
به سلامتی. هر چی بیشتر سرچ می کنم بیشتر به این نتیجه می رسم که ایرواین جای خوبی برای زندگی هست مخصوصا اینکه دو تا فرزند دبیرستانی دارم. به نظرتون من می تونم با کردیت از راه دور آپارتمان اجاره کنم؟ مثلا سایتی هست که بشه یه سویت تر تمیز همون سمت ایرواین بوک کنم؟ من هر چی تو booking.com سرچ می کنم از 3300- 400 دلار هتل 2 یا 3 ستاره واسه یه ماه کمتر چیزی پیدا نکردم. این خیلی زیاده
بهتره از
اكستندد استي
هم يك جستجويي بكني.
توي كل كاليفرنيا و فكر كنم نزديك ارواين هم شعبه داره.
شبي 100$ ميشه
ولي اگه يكماهه بموني 14% تخفيف ميده
Wink
2012, Bay Area, CA
تشکر کنندگان: Shezem ، Tomas ، shkhmo ، manila
دوستان و هموطنان عزیز. همونطور که میدونین آپارتمان ما دو خوابه هستش و دیروز اولین مسافرمون رو راهی ایران کردیم. یه آقا و خانوم ایرانی که مهاجرسرایی نبودن ولی ما رو از مهاجرسرا پیدا کرده بودن و برای فعال سازی اومدن یک هفته اتاقمون رو اجاره کردن. دیروز هم برگشتن ایران و قراره گرین کارتهاشون بیاد خونه ما. خلاصه اینکه الان دوباره اتاقمون خالی شده و با آغوش باز پذیرای دوستان عزیزمون که برای کوتاه مدت و بلند مدت میخوان بیان اینجا هستیم. اگر کسی بود زود خبر بده.
2012AS14XXX
ankara
تاریخ دریافت ویزا:اول مارس 2012
تاریخ ورود به آمریکا:دوم آگوست
هزینه ها:خیلی میلیون تومن
یکماهه کلیر شدم
دیگه چیزی یادم نیست که بنویسم
Big Grin
تشکر کنندگان: vahid.vt ، Tomas ، 3rip ، kopol ، PARY1366 ، ASALI ، مانترا ، tajhizgaran ، shatsi ، shkhmo ، daria ، majorsoly ، nora
(2013-05-10 ساعت 16:44)roghiyeh نوشته:  دوستان و هموطنان عزیز. همونطور که میدونین آپارتمان ما دو خوابه هستش و دیروز اولین مسافرمون رو راهی ایران کردیم. یه آقا و خانوم ایرانی که مهاجرسرایی نبودن ولی ما رو از مهاجرسرا پیدا کرده بودن و برای فعال سازی اومدن یک هفته اتاقمون رو اجاره کردن. دیروز هم برگشتن ایران و قراره گرین کارتهاشون بیاد خونه ما. خلاصه اینکه الان دوباره اتاقمون خالی شده و با آغوش باز پذیرای دوستان عزیزمون که برای کوتاه مدت و بلند مدت میخوان بیان اینجا هستیم. اگر کسی بود زود خبر بده.
ببخشید شما کدوم ایالتید؟
شماره کیس :**2013AS000028
تاریخ رویت قبولیmay
کنسولگری:ANKARA
زمان مصاحبه:هفته ی سوم ژانویه.  نتيجه: ويزاي يه ضرب
تعداد :2  نفر  
ساكن تگزاس در حال حاضر
تشکر کنندگان: Tomas ، shkhmo
(2013-05-06 ساعت 10:54)StarIR نوشته:  دوستانی که اوایل تابستون و برای اولین بار به خاک یو اس وارد می شن و قصد زندگی در ایالت کالیفرنیا را دارند میشه بگید کدون منطقه رو برای زندگی انتخاب می کنید؟ و ضمنا برای بدو ورود کدوم هتل ها رو رزرو کردید؟ من اینقدر این روزا مشغول بررسی نواحی مختلف کالیفرنیا برای زندگی بودم و به قدری اطلاعات ضد و نقیض خوندم که به کل گیج شدم. هر کی هر نظری داره که فکر می کنه موثره اینجا مطرح کنه لطفا.
ممنون

ما هم اول تابستون میریم . بلیط لوس آنجلس داریم اما هنوز نتونستیم تصمیمی برای محل زندگیمون بگیریم !!!

دوستان، این که شما بخواهید کجا زندگی کنید کاملا بستگی به پسند خودتان دارد و روحیات و اخلاق خودتان. من خودم هم کاملا تصادفی به کالیفرنیا آمدم، زیرا کسی را در آمریکا نداشتم و یک آشنایی محبت کرده و پیشنهاد داد که می‌توانم پیشش بروم، و پس از آمدنم، از آب و هوای کالیفرنیا خیلی خوشم آمد و الآن در اورنج کانتی زندگی می‌کنم.
کسانی هم هستند که از گرمای اینجا فراری هستند و دل خوشی از اینجا ندارند، و یا گرانی خانه در اینجا، و باز، کسان دیگری هم هستند که از بعضی هموطنان فیس و افاده‌ای خوششان نمی‌آید! ( که بیشترشان هم در همین لس آنجلس و ارواین ساکن هستند) البته خدایی نکرده به هم‌میهنانم برنخورد، اما خب همه‌جور آدم همه‌جا پیدا میشود همچنین در کالیفرنیا، خلاصه کنم که نمی‌شود نسخه پیچید و نتیجه گرفت که چون فلانی در اورنج کانتی یا ارواین رفته و راضی هم هست، حتما جای خوبیه! شاید اینجا پسند شما نباشد.
و شاید بهتر باشد که تا پیش از خانه گرفتن، یک سفر به کالیفرنیا داشته باشید و از نزدیک شرایط و مشخصات اینجا را ببینید و برپایه پسند خودتان بخواهید که کجا زندگی کنید.
از خودم اگر بگویم، من از زندگی در اورنج کانتی بسیار راضی هستم، در این یک سال با ۲ نفر ایرانی هم آشنا شدم که خیلی فیس و افاده‌ای بودند و دوستی‌ام را با ایشان ادامه ندادم، اما دوستان ایرانی دیگری هم پیدا کردم که مثل خودم خاکی هستند! Wink
این طور که من متوجه شدم منطقه اورنج کانتی جای خوبی برای زندگی هست. میشه بگید کدوم قسمت اورنج کانتی بهتره و رنج اجاره برای دو یا 3 خواب چه قدره؟ من یکی دو تا هتل تو منطقه south tustin و kattela بوک کردم که اگه بعد اقامت در هتل ببینم این منطقه خوبه همونجا یه آپارتمان اجاره کنم. چه قدر فاصله هست از اورنج تا لس آنجلس؟
سلام بر دوستان عزیز بحث خونه واجاره خونه هست ، من پارسال هم در اینجا یک پست گذاشتم و خونه یک خانوم در لوس آنجلس که در منطقه ولی هست رو معرفی کردم ، و چون اون پست قدیمی شده ، بازهم می خواهم اشاره کنم یک خونه در منطقه ولی دارای یک آشپزخانه و یک خواب با کلیه لوازم آشپزخانه و تلویزیون و ماهواره و کولر گازی متعلق به یک خانوم ایرانی هست که برای کوتاه مدت از یک تا 3 ماه اجاره داده می شود ، اجاره این خونه 1400 دلار برای یک ماه هست که می تونید از ایشون تخفیف هم بگیرین ، اگر تمایل داشتین می تونیم از طریق پیام خصوصی با من در ارتباط باشین و شماره ایشون رو بگیرین .
کنسولگری:انکارا
تاریخ مصاحبه: 2012/02/02
نتیجه مصاحبه: برگ آبی
تاریخ دریافت کلیرنس: 2012/5/15

تشکر کنندگان: amir82 ، bayat_r ، Tomas ، mgolchin13 ، shkhmo ، Saiban ، rozelo ، manila
(2013-05-11 ساعت 11:27)StarIR نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 10:54)StarIR نوشته:  دوستانی که اوایل تابستون و برای اولین بار به خاک ...

ما هم اول تابستون میریم ...

دوستان، این که شما بخواهید کجا زندگی کنید کاملا بستگی به پسند خودتان..
این طور که من متوجه شدم منطقه اورنج کانتی جای خوبی برای زندگی هست. میشه بگید کدوم قسمت اورنج کانتی بهتره و رنج اجاره برای دو یا 3 خواب چه قدره؟ من یکی دو تا هتل تو منطقه south tustin و kattela بوک کردم که اگه بعد اقامت در هتل ببینم این منطقه خوبه همونجا یه آپارتمان اجاره کنم. چه قدر فاصله هست از اورنج تا لس آنجلس؟
دوست عزیز، من هم تازه یک سال است که در اورنج کانتی زندگی می‌کنم، همه‌جاش را نمی‌شناسم، اما Orange, Brea, Irvine, Placentia, Tustin, Fullerton, ,,Cypress, Cino Hills,,, جاهای قشنگی هستند. اجاره هم برای دو‌خوابه از ۱۵۰۰ دلار فکر کنم شروع بشه تا شاید ۳۰۰۰ دلار ، بستگی به جاش دارد ( به Craigslist سر بزنید. لینکش را اینجا گذاشته‌ام). و فاصله‌اش هم تا لس‌آنجلس، بستگی دارد به جایی که هستید، مثلا از خود اورنج تا لس‌آنجلس حدود ۳۳ مایل است. ( Google map را بنگر ! )
اگر در بولوار kattela هتل اجاره کرده‌اید، جای قشنگی است که به Disneyland هم خیلی نزدیک است. خوش بگذره! Smile
2012AS35xxx
مصاحبه در اوایل ماه می ۲۰۱۲ در فرانکفورت
ورود به آمریکا، اواخر ماه می همان سال Big Grin
۲۰ روز بعدش هم گرین کارت Wink
تجربه‌های من در اینجا و آنجا
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن !
تشکر کنندگان: usa lover ، bayat_r ، parastoo500 ، Tomas ، shkhmo ، Saiban
سلام دوستان ، من برنده اصلی 2013 هستم و ویزامون 3-4 ماه دیگه وقت داره آیا من میتونم الان تنها برم و خانواده ام 2 ماه دیگه به من ملحق بشن.اگه کسی رو میشناسید که تجربه این کار رو داره معرفی کنید تا از تجربه شون استفاده کنم.
ما بنا به دلایلی نمیتونیم همه الان بریم و من میخواهم وقت رو از دست ندهیم.
شماره کیس : 2013AS2xxx - کنسولگری : ایروان- قبولی : 2 may -- تاریخ ارسال : 26 jun با mail -- تعداد : 3 نفر -- مصاحبه : W2DEC ایروان--> کلیر: 24 JAN
تشکر کنندگان: r_ent ، bayat_r ، amiz.abdollah ، Tomas ، shkhmo ، Hedieh20 ، manila
بله میتونید
(برنده اصلی میتونه قبل از همه بره)
2013AS18xx*مقصد:L.A*مصاحبه:w1 Decآنکارا*کلیرنس 11jan*ویزا 24jan
سفرنامه * مهاجرت نامه * سؤالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا*اطلاعات ویزای توریستی
تشکر کنندگان: bayat_r ، مانترا ، tajhizgaran ، Tomas ، shatsi ، shkhmo ، nina22 ، Hedieh20 ، ابی هانی ، manila
در هر صورت کسی نمیتونه قبل از برنده اصلی بره، بقیه میتونن همزمان یا بعد از برنده اصلی بیان آمریکا.
یه جور دیگش این میشه که اگه کسی برنده اصلی باشه و واسه اومدن همه با هم مشکلی وجود داشته باشه، میتونه اول خودش بیاد و بقیه بعدا بهش ملحق شن
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
تشکر کنندگان: tajhizgaran ، Tomas ، shatsi ، mgolchin13 ، shkhmo ، ipiran ، Saiban
سلام
بچه ها کسی میدونه که برنده لاتاری چند نفر از اعضا خانواده شو می تونه بعد از گرفتن گرین کارت ببره و چقد زمان میبره و مراحلش چه جوری؟
ممنون میشم اگه کسی میدونه بگه
(2013-05-25 ساعت 12:47)pardis58 نوشته:  سلام
بچه ها کسی میدونه که برنده لاتاری چند نفر از اعضا خانواده شو می تونه بعد از گرفتن گرین کارت ببره و چقد زمان میبره و مراحلش چه جوری؟
ممنون میشم اگه کسی میدونه بگه
همه اون اعضایی که موقع ثبت‌نام قرعه‌کشی ثبت کرده (اگه منظور در اولین مرحلس) اما اگه منظور از اعضای خانواده افراد قدیم خوانوادس (موقع مجردی) مثل پدر و مادر و داداش اینا و آبجی مسئله فرق میکنه و بعید میدونم بشه تو زمان کوتاه اینکار رو انجام داد.
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
تشکر کنندگان: shatsi ، mgolchin13 ، Saiban ، Tomas ، shkhmo
در صورت جابجایی محل اقامت تغییر آدرس رو دقیقا به کدوم ادارات /سازمانها باید اطلاع بدیم؟
(2013-05-30 ساعت 23:23)gbtm نوشته:  در صورت جابجایی محل اقامت تغییر آدرس رو دقیقا به کدوم ادارات /سازمانها باید اطلاع بدیم؟
به DMV اطلاع بدید. انلاین میتونید این کار را انجام بدید. اگر بخواهید کارت شناسایی یا گواهینامه جدید صادر میکنند ولی لزومی به این کار نیست. وقتی تغییر آدرس بدید یه نامه براتون میاد که کارتی به ابعاد گواهینامه را ازش جدا میکنید و همیشه با گواهینامه ارائه میدید. روی این کارت آدرس جدید شما هست.
2012AS58XXX
آنکارا
مصاحبه:June 13 - برگه آبی
کلیرنس:Sep. 25
ورود به امریکا: 15 نوامبر. ویرجینیا
سوشیال: 8 روز بعد- ویرجینیا
گرین کارت:12 روز بعد ایندیانا !
تشکر کنندگان: sasbk ، gbtm ، apoornaki ، Tomas ، manila ، shkhmo
سلام من همسر عسلی هستم و می‌خواستم ازتون بپرسم این طبیعی است که گرین کارت و نامه ولکم یک نفر از خانواده با بقیه نیاد . برای پیگیری باید چه کار کرد ؟ ممنون
اخذ ویزا : 14 مارچ 2013 - سفارت : آنکارا - مقصدفعلی : هیوستون ( تگزاس) - مقصد نهایی : سیاتل
این نیز بگذرد ...
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، bayat_r ، shatsi ، Tomas ، payan ، manila ، shkhmo

کاربران در حال بازدید این موضوع: