کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین برق
سلام محمد عزيز
شرايطت خوبه و مطمئناً ميتوني با يكم جستجو و رزومه فرستادن كار پيدا كني اما اينم بگم كه چون ما اونجا تازه مهاجر هستيم ممكنه به راحتي كاري رو كه ميخوايم پيدا نكنيم و لازمه كه از كاراي سطح پايين تر شروع كنيم و كم كم خودمونو نشون بديم و به سطوح بالاتر برسيم.
مسئله هزينه هاي شروع زندگي جديد در اونجا يكي از مهمترين مسائل پيش روي همه مهاجراست و لازمه كه در مورد هزينه ها و مديريت اونها حسابي تحقيق و بررسي كنيم. اين مسائل به خيلي فاكتورها بستگي داره مثل ايالت مورد نظر، كرايه خونه، هزينه بيمه، خرج خورد و خوراك و ...
خوبه كه از همين الان دنبال اين مسائلي اما توصيه ميكنم خيلي ذهنتو درگير مسائل اونور آب نكني. به موقعش دنبالش ميري.
شاد باشي.
پاسخ
تشکر کنندگان: hameddjj
(2014-11-02 ساعت 09:39)reza_norouzi نوشته:  سلام محمد عزيز
شرايطت خوبه و مطمئناً ميتوني با يكم جستجو و رزومه فرستادن كار پيدا كني اما اينم بگم كه چون ما اونجا تازه مهاجر هستيم ممكنه به راحتي كاري رو كه ميخوايم پيدا نكنيم و لازمه كه از كاراي سطح پايين تر شروع كنيم و كم كم خودمونو نشون بديم و به سطوح بالاتر برسيم.
مسئله هزينه هاي شروع زندگي جديد در اونجا يكي از مهمترين مسائل پيش روي همه مهاجراست و لازمه كه در مورد هزينه ها و مديريت اونها حسابي تحقيق و بررسي كنيم. اين مسائل به خيلي فاكتورها بستگي داره مثل ايالت مورد نظر، كرايه خونه، هزينه بيمه، خرج خورد و خوراك و ...
خوبه كه از همين الان دنبال اين مسائلي اما توصيه ميكنم خيلي ذهنتو درگير مسائل اونور آب نكني. به موقعش دنبالش ميري.
شاد باشي.

آره اصلا شاید برنده نشدم .
ممنون بابت راهنماییت . ایشالا که همیشه موفق باشی Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi
سلام
دوستای مهندس من با Rslogix5000 و Rslogix500 یکم آشنا هستم و الان هم کم کم دارم یادش میگیرم . کار کردن با این دوتا کافیه؟
Simens s7 و Altoum Designer هم وارد هستم و الان هم تو ی شرکتی کار میکنم . زبان هم مشکلی ندارم .

اگه لاتاری برنده نشدم میخوام از طریق توریستی وارد شم باید اونجا زود کار پیدا کنم تا برگردم اونا هم دعوتنامه بفرستن ( با ی دفتر مهاجرتی صحبت کردم گفتند که احتمالش خیلی بالا هست )
بنظرتون میتونم زود کار پیدا کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
محمد عزیز
همانطور که قبلاً هم گفتم پیدا کردن کار به خیلی فاکتورا بستگی داره و هیچکس به صورت قطعی نمیتونه بگه که میتونی به راحتی کار پیدا کنی یا نه. باید کلی جستجو کنی و صبر هم عامل مهمیه!
هرچی بیشتر توانایی تخصصی و تجربه کاری داشته باشی بهتره.
شاد باشی.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamad3893 ، mohammadg846
دوستان من مهندس برقم با 24 سال سلبقه کار در زمینه مشاور در نیروگاه و پست لطفا اگه کسی را میشناسین که بتونه جهت پیدا کردن کار اطلاعاتی را در اختیار من و امثال من بذاره یه جوری منو بهش وصل کنید و بگید خیلی مزاحمش نمی شم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همگی
کسی از دوستان اطلاع داره که برای پیدا کردن کار تو رشته مهندسی برق و مخصوصاً شرکتای مهندسی مشاور آیا لازمه که امتحان FE را بدیم؟
من تو خیلی از Job Requirement ها اینو دیدم.
ممنونم.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadg846
سلام دوستان من
کسی از دوستان هست که بخواد مدارک تحصیلیشو که از ایران گرفته برای کار اینجا تایید کنه؟
برای رشته های مهندسی لازمه که این مدارک به تایید موسسه NCEES برسن.
کسی برای این کار اقدام کرده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-01-26 ساعت 08:40)reza_norouzi نوشته:  سلام دوستان من
کسی از دوستان هست که بخواد مدارک تحصیلیشو که از ایران گرفته برای کار اینجا تایید کنه؟

سلام دوست عزیز،

این تاییدیه که فرمودید برای همه کارها لازم نیست و همه جا این تاییدیه را از شما نمی خوان . من خودم الان بیشتر از 3 سال هست که در اینجا در زمینه مهندسی کنترل و اتوماسیون کار می کنم و کسی از من این تاییدیه را نخواسته ولی بعضی از شرکتها مخصوصا آنهایی که طرف قراردادشون جاهای دولتی است و باید شما حق امضاء مهندسی داشته باشین این تاییدیه را لازم دارند. مثل بعضی شرکتها در ایران که از شما می خواستن که مدرک نظام مهندسی داشته باشین.

موفق باشید.
درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند...... گاندی

كيس نامبر:2011As4800
تاريخ مصاحبه:2 دسامبر(انكارا)
تاريخ كلير:23 دسامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، farmad ، wildwave_81
(2015-01-26 ساعت 21:29)success نوشته:  

سلام دوست عزیز،

این تاییدیه که فرمودید برای همه کارها لازم نیست و همه جا این تاییدیه را از شما نمی خوان . من خودم الان بیشتر از 3 سال هست که در اینجا در زمینه مهندسی کنترل و اتوماسیون کار می کنم و کسی از من این تاییدیه را نخواسته ولی بعضی از شرکتها مخصوصا آنهایی که طرف قراردادشون جاهای دولتی است و باید شما حق امضاء مهندسی داشته باشین این تاییدیه را لازم دارند. مثل بعضی شرکتها در ایران که از شما می خواستن که مدرک نظام مهندسی داشته باشین.

موفق باشید.

سلام دوست من
ممنون از پاسختون.
شما با مدرکی که از ایران گرفتین کار می کنین؟
برای اینکه بتونم تو امتحان FE شرکت کنم لازمه که مدارکم توسط NCEES ارزیابی یا evaluate بشه. شما این امتحان رو دادین؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-01-27 ساعت 09:55)reza_norouzi نوشته:  
(2015-01-26 ساعت 21:29)success نوشته:  

سلام دوست عزیز،

موفق باشید.

سلام دوست من
ممنون از پاسختون.
شما با مدرکی که از ایران گرفتین کار می کنین؟
برای اینکه بتونم تو امتحان FE شرکت کنم لازمه که مدارکم توسط NCEES ارزیابی یا evaluate بشه. شما این امتحان رو دادین؟

سلام
بله من با مدرکی که از ایران گرفتم کار می کنم. من این امتحان را ندادم و مدرکم را هم Evaluate نکردم . همانطور که گفتم همه شرکتها از شما نمی خواهند که مدرک شما ارزیابی شده باشه یا مدرک PE یا FE داشته باشید. برای خیلی از شرکتها مهم تجربه کاری شما هست که از عهده کار بر بیایید. نه اینکه مدرک نخواهند بلکه به این معنی که اول مهندس باشید و بعد از عهده مصاحبه و کار آنها بربیایید.
امیدوارم که این پاسخ بتونه کمکتون کنه.

موفق باشید.
درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند...... گاندی

پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، farmad ، hosseinkht
(2015-01-27 ساعت 11:09)success نوشته:  سلام
بله من با مدرکی که از ایران گرفتم کار می کنم. من این امتحان را ندادم و مدرکم را هم Evaluate نکردم . همانطور که گفتم همه شرکتها از شما نمی خواهند که مدرک شما ارزیابی شده باشه یا مدرک PE یا FE داشته باشید. برای خیلی از شرکتها مهم تجربه کاری شما هست که از عهده کار بر بیایید. نه اینکه مدرک نخواهند بلکه به این معنی که اول مهندس باشید و بعد از عهده مصاحبه و کار آنها بربیایید.

موفق باشید.

سلام دوست من
پاسختون بسیار کامل و جامع بود.
من بیشتر از 2 ماهه که دارم واسه رشته خودم اپلای میکنم اما تا حالا کار مرتبط پیدا نکردم.
در 99 درصد موارد هم کارفرماها قبولی در امتحان FE رو میخوان که لازمه اون تایید مدارک تحصیلیم هست. الانم در حال ارسال مدارکم به NCEES هستم.
شاید شرایط برای رشته های مختلف فرق میکنه شایدم چون فوق لیسانس هستم برای خیلی از شرکتها overqualified هستم. به نظرتون این مورد میتونه موثر باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: success
(2015-01-27 ساعت 21:23)reza_norouzi نوشته:  
(2015-01-27 ساعت 11:09)success نوشته:  سلام

موفق باشید.

سلام دوست من
پاسختون بسیار کامل و جامع بود.
من بیشتر از 2 ماهه که دارم واسه رشته خودم اپلای میکنم اما تا حالا کار مرتبط پیدا نکردم.
در 99 درصد موارد هم کارفرماها قبولی در امتحان FE رو میخوان که لازمه اون تایید مدارک تحصیلیم هست. الانم در حال ارسال مدارکم به NCEES هستم.
شاید شرایط برای رشته های مختلف فرق میکنه شایدم چون فوق لیسانس هستم برای خیلی از شرکتها overqualified هستم. به نظرتون این مورد میتونه موثر باشه؟
سلام دوست گرامی
بله شما درست می فرمایید . پیدا کردن کار در رشته مرتبط خیلی مشکل هست ولی غیر ممکن نیست. البته همانطور که فرمودید شرایط کاری برای رشته های مختلف و سطح تحصیلی مختلف متفاوت می باشد. مخصوصا افرادی که فوق لیسانس هستند به دلیل اینکه اکثرا باید در پروژه های تحقیقاتی کار نمایند شرایطشان متفاوت می باشد و اکثرا باید مدرک FE یا PE را دارا باشند.

برای شما آرزوی موفقیت دارم.

پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، wildwave_81
دوستان کسی در مورد رشته مهندسی برق(قدرت) اطلاعاتی داره؟
مثلا کدوم ایالت یا شهر کارش بهتره ؟
یا چه نرم افزار هایی رو الان تو ایران کار کنیم تا بیایم اونجا به دردمون بخوره؟
یا بیشتر تو چه زمینه ای کار کنیم؟

پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-02-14 ساعت 17:39)nima2016 نوشته:  دوستان کسی در مورد رشته مهندسی برق(قدرت) اطلاعاتی داره؟
مثلا کدوم ایالت یا شهر کارش بهتره ؟
یا چه نرم افزار هایی رو الان تو ایران کار کنیم تا بیایم اونجا به دردمون بخوره؟
یا بیشتر تو چه زمینه ای کار کنیم؟

پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون

سلام دوست من
طبق تجربه ای که من در جستجوی کار دارم بهتره روی نرم افزارهای تخصصی مثل ETAP و SKM و ... نرم افزارهای عمومی مثل AutoCAD و Revit و مدلسازی سه بعدی اونها کار کنین. البته تجربه کاری مرتبط هم لازمه.
فکر میکنم ایالتهای ساحلی مثل تگزاس و کالیفرنیا و ... برای مهندسای برق زمینه های کاری بیشتری دارن اما کلاً برای این رشته همه جای آمریکا کار پیدا میشه.
در ضمن لازمه که امتحانای FE و PE رو بدین تا بتونین به عنوان مهندس برق معتبر کار کنین. اطلاعات مربوط به این امتحانا رو تو این لینک میتونین پیدا کنین:
http://ncees.org/exams/
شاد باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: nima2016 ، eybaba ، puryapurya ، msar ، samane1363
اول خسته نباشید به همه عزیزانی که میان پیج به این خلوتی اما مهم و دیگران رو راه نمایی میکنن

من فوق دیپلم الکترونیکم و تغریبا تو رته خودم واردم . بیشتر نرم افزارهای طراحی شماتیک و pcb و برنامه نویسی به زبان های c , Bascom و همینطور کار با میکروکنترلرهای AVR ,8051. PIC رو کاملا مسلط هستم . و تا الان چندین پروژه پژوهشی و نیمه صنعتی رو طراحی و اجرا کردم.
کار با تابلو روان (تابلو LED) رو کاملا مسلط هستم .الان تو یه پتروشیمی در شغل ابزاردقیق مشغول به کار هستم البته سمت استادکاری دارم که اینجا سمت پایینی محسوب میشه چون تواین شغل تازه کارم. قبلا کار اسمبل کردن بردهای الکترونیکی انجامدادم و میشه گفت پله پله اومدم بالا میدونم بعد از ورود به امریکا مستقیما نمیتونم برم سر شغل خودم .اما دوست دارم تجربه دوستانی که وضعیت شابه من داشتن رو بشنوم شاید بتونه کمکم کنه نقطه شروع رو به خوبی انتخاب کنم
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، puryapurya ، msar