کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
سلام دوستان .من دوست دخترم برنده شده و دی ماه پدرش فوت کرده و ما هنوز عقد نکردیم به نظرتون اگه الان عقد کنیم و مدارکمون را ارسل کنیم آیا به من هم همزمان با اون گرین کارت میدند در صورتی که بهشون بگیم این اتفاق (فوت پدرش) براساس رسم و رسوم مانع از ازدواج ما شده؟منظورم اینه که این میتونه دلیل سوری نبودن ازدواج ما براشون باشه؟اگر هم تونستیم اینجوری ثابت کنیم آیا همزمان به هر 2تامون گرین کارت میدن؟
تشکر کنندگان: farshadsh
(2012-05-07 ساعت 08:46)maka2 نوشته:  دوست عزيز ضمن تبريك به شما ومادرتون ،
تمام اين سوالاتون رو با يك ساعت مطالعه سايت جواب ميگيريد ، با حوصله بيشتر
من تمام 11 صفحه ای که مربوط به 2013 بود را خوندم ولی همون طور که گفتم باز هم یک سری مشکل دارم . البته با خوندن لاتاری از آغاز تا پایان خیلی از سوال هام را جواب گرفتم حتی اون هایی که نپرسیدم اما هنوز باز هم سوال دارم و اون هم این که دیپلم من 11 ساله است چون هنرستانی بودم اما الان دانشجو هستم البته آخرین مدرکم همون دیپلم است حالا سوال من اینه که دیپلم 12 ساله برای من که همراه مادرم هستم نیاز است یانه ؟
و این که برای پر کردن فرم ها من کدام یک از فرم ها را پر کنم ؟
یعنی فقط باید همون دو فرم را فرستاد ؟
با توجه به این که کیس نامبر 4500 است حدوداً تا چه زمانی از نتیجه مطلع میشوم ؟
آیا امکان نرسیدن به مرحله ی مصاحبه است یانه ؟ اگر بله در چه صورتی ؟
و در آخر این که من از اصفهان هستم اگر کسی آدرس پست DHL را میدونه ممنون میشم که بگه .
باز هم به خاطر سوال های زیادم غذر خواهی میکنم .
(2012-05-07 ساعت 20:29)genius_m9 نوشته:  
(2012-05-07 ساعت 08:46)maka2 نوشته:  دوست عزيز ضمن تبريك به شما ومادرتون ،
تمام اين سوالاتون رو با يك ساعت مطالعه سايت جواب ميگيريد ، با حوصله بيشتر
من تمام 11 صفحه ای که مربوط به 2013 بود را خوندم ولی همون طور که گفتم باز هم یک سری مشکل دارم . البته با خوندن لاتاری از آغاز تا پایان خیلی از سوال هام را جواب گرفتم حتی اون هایی که نپرسیدم اما هنوز باز هم سوال دارم و اون هم این که دیپلم من 11 ساله است چون هنرستانی بودم اما الان دانشجو هستم البته آخرین مدرکم همون دیپلم است حالا سوال من اینه که دیپلم 12 ساله برای من که همراه مادرم هستم نیاز است یانه ؟
و این که برای پر کردن فرم ها من کدام یک از فرم ها را پر کنم ؟
یعنی فقط باید همون دو فرم را فرستاد ؟
با توجه به این که کیس نامبر 4500 است حدوداً تا چه زمانی از نتیجه مطلع میشوم ؟
آیا امکان نرسیدن به مرحله ی مصاحبه است یانه ؟ اگر بله در چه صورتی ؟
و در آخر این که من از اصفهان هستم اگر کسی آدرس پست DHL را میدونه ممنون میشم که بگه .
باز هم به خاطر سوال های زیادم غذر خواهی میکنم .

1-اگر شما همراه هستید و برنده نیستید خیر نیاز نیست
2-فقط 230
3-برای مادرتون که برنده است 122و230 و شما فقط 230 و عکسها(برندگان و همراهان بطور جداگانه هر یک 2 عکس) و بارکد
4-دقیق نمیدونم با توجه و مقایسه با سالها قبل به جواب حدودی میرسید
5- با توجه به شماره کیس شما حتما میرسید ولی شماره های خیلی بالا درصورت تکمیل شدن ظرفیت یا تمام شدن مهلت کارنت شدن ممکنه نرسن ، ولی شما میرسی ایشالا حتماً
6-به تاپیک مربوط به ارسال مدارک به kcc بروید آدرسهای مورد نیاز دفاتر پستی نوشته شده است
اینجا

تاپیکهای سالهای قبل ، همین طور تاپیک های 2013برندگان، بهترین راهنما و حاوی بهترین تجربیات بصورت طبقه بندی شده است برای اطلاع از نحوه دقیق پر کردن فرمها و مشخصات و شرایط مدارک ارسالی و مراحل انجام کار ، آنها را با دقت مطالعه کنید
موفق باشید
تشکر کنندگان: genius_m9 ، MPU ، farshadsh
سلام
یه سوال
از ماه می که متوجه برنده شدنمون شدیم تا کی فرصت داریم فرم های اولیه رو پست کنیم؟
درضمن شماره کیسم حدودا 10000
کیس نامبر: ××91 کنسولگری: ابوظبی تاریخ مصاحبه: ٢١ تیر ماه 92 وضعيت فعلي:کلیر ١٧ آگوست ٢٠١٣ دریافت ویزا : ٩ سپتمبر ٢٠١٣
سلام دوست عزیز،

ممنون از پاسخت.

ولی

نقل قول: اکه لیسانست از دانشگاه بدرد بخوری هست و فکر میکنی بدرد بخوره و ارزشش رو داره (اینو خودت باید تشخیص بدی با توجه به اهدافت) ، اینه که بی خیال آمریکا شی درست رو تموم کنی و بعد از طریق دیگه بعداً مهاجرت کنی.

عزیزم من دارم دانشگاه NUS سنگاپور درس می خوانم رتبه 28 جهانه! Cool من با یکی از دانشگاه های معتبر آمریکا ارتباط دارم می گند که باید 45 هزار دلار در سال پول بدم (با خوابگاه و غذا و حمل و نقل و کتاب و اینجور چیزا) اگر بخوام اونجا درس بخونم و واحد هامم انتقال می دهند من 45 هزار دلار در سال + هزینه متفرقه ندارم که بخوام انتقال بدم. (اونقدر پول ندارم!)

نقل قول:راه سوم:
کمی استرس داره و باید زمان بندیت درست باشه و درست حساب کتابات رو بکنی و جای اشتباه نیست،و هزینه مالی هم داره قاعدتاً اینهمه رفت و آمد، ولی با حساب کتاب من درست در میاد، اگه از وقتی که ویزا رو بهت بدن 3 ترم واست بمونه،(هر ترم حدود 6ماه) اول یک ترم مرخصی از دانشگاه میگیری و میری آمریکا و 6 ماه اونجا می مونی ، بعد بر میگردی و شش ماهی که میتونی خارج از خاک آمریکا باشی رو میری سنگاپور و یک ترم دیگه میخونی یک جور که راس 6 ماه بتونی برگردی آمریکا، میمونه 2 ترم وقتی برگشتی سریعاً با توضیح اینکه درس ات مانده است ، یک پاس سفید میگیری و یکسال و نه یک روز بیشتر خارج میشی و میری و 2 ترم دیگه رو تموم میکنی و بر میگردی آمریکا و دیگه خارج نمیشی و حالشو میبری .

ایول برادر من خودمم همین نظرو دارم ولی نمی دونم می زارن همچین کاری کنیم یا نه؟ Big Grin

دستت درد نکنه!

دوستان دیگر هم اگر ایده ای چیزی دارند لطف کنند مارو در جریان بزارند دستتون درد نکنه

تشکر کنندگان: sazami ، farshadsh
(2012-05-07 ساعت 19:21)sazami نوشته:  
(2012-05-07 ساعت 18:43)noname12 نوشته:  سلام دوستان عزیز من یک سوالی دارم!

من الان اوایل ترم پنج مقطع لیسانس هستم در سنگاپور و حدود 4 ترم دیگه

ممنون
اینها راه حلهای پیشنهادی نیست !! فقط راههایی که به نظر من رسیده
راه اول:
اکه لیسانست از دانشگاه بدرد بخوری هست و فکر میکنی بدرد بخوره و ارزشش رو داره (اینو خودت باید تشخیص بدی با توجه به اهدافت) ، اینه که بی خیال آمریکا شی درست رو تموم کنی و بعد از طریق دیگه بعداً مهاجرت کنی.
راه دوم:
مطمئن نیستم ، ولی بعید میدونم لیسانس دانشگاه سنگاپور

موفق باشید

با سلام
من راهی که یکی از دوستان الان اینجا توی مالزی رفته را فکر میکنم برای شما مناسب باشه ، یه تحقیقی در این مورد بکنید بد نیست
ایشون و همسرشون 2 سال پیش برنده شدن ، رفتن آمریکا گرین کارت را گرفتن ، بعد مدارک ارائه دادند که مشغول به تحصیل هستند ، بهشون اجازه دادند که 2 سال خارج از آمریکا باشند و گرین کارت باطل نشه اما بعد از این 2 سال اگه بخوان بیرون باشن یا توی این 2 سال تموم نشه باید هر 6 ماه یکبار به آمریکا مراجعت کنند
مراحلش را باز بیشتر تحقیق کنین بد نیست
موفق باشید
تشکر کنندگان: noname12 ، farshadsh
(2012-05-07 ساعت 21:18)Nima224 نوشته:  
(2012-05-07 ساعت 19:21)sazami نوشته:  
(2012-05-07 ساعت 18:43)noname12 نوشته:  سلام دوستان عزیز من یک سوالی دارم!

من الان اوایل ترم پنج مقطع لیسانس هستم در سنگاپور و حدود 4 ترم دیگه در پیش رو دارم! اگر خدا قبول کرد و ما تایید شدیم برای ویزا من خودم رو بکشم یک ترم دیگه رو هم بتونم تموم کنم. یعنی باز 3 ترم می مونه! (البته با احتساب مهارت آموزی که اون رو می شه یک کاریش کرد) در صورت قبولی چطور می شه من درسم رو تمام کنم؟ (من اینجا بورسیه هستم اونقدر پول ندارم که بتونم واحد هامو منتقل کنم! یک دانشگاه پدر و مادر دار) یک نفر مارو راهنمایی کنه ممنونش می شیم.

ممنون
اینها راه حلهای پیشنهادی نیست !! فقط راههایی که به نظر من رسیده
راه اول:
اکه لیسانست از دانشگاه بدرد بخوری هست و فکر میکنی بدرد بخوره و ارزشش رو داره (اینو خودت باید تشخیص بدی با توجه به اهدافت) ، اینه که بی خیال آمریکا شی درست رو تموم کنی و بعد از طریق دیگه بعداً مهاجرت کنی.
راه دوم:
مطمئن نیستم ، ولی بعید میدونم لیسانس دانشگاه سنگاپور ...

با سلام
من راهی که یکی از دوستان الان اینجا توی ...
موفق باشید

سلام دوست عزیز، می شه لطفا بیشتر توضیح بدید؟ البته درسته که هنوز هیچ خبری نیست ولی بالاخره آدم باید یک آمادگی داشته باشه.

یکی Confirmation letter بردند آمریکا؟ یا با سفارت آمریکا هماهنگ کردند.

ممنون
(2012-05-07 ساعت 21:16)noname12 نوشته:  سلام دوست عزیز،

ممنون از پاسخت.

ولی

نقل قول: اکه لیسانست از دانشگاه بدرد بخوری هست و فکر میکنی بدرد بخوره و ارزشش رو داره (اینو خودت باید تشخیص بدی با توجه به اهدافت) ، اینه که بی خیال آمریکا شی درست رو تموم کنی و بعد از طریق دیگه بعداً مهاجرت کنی.

عزیزم من دارم دانشگاه NUS سنگاپور درس می خوانم رتبه 28 جهانه! Cool من با یکی از دانشگاه های معتبر آمریکا ارتباط دارم می گند که باید 45 هزار دلار در سال پول بدم (با خوابگاه و غذا و حمل و نقل و کتاب و اینجور چیزا) اگر بخوام اونجا درس بخونم و واحد هامم انتقال می دهند من 45 هزار دلار در سال + هزینه متفرقه ندارم که بخوام انتقال بدم. (اونقدر پول ندارم!)

[

دوست من اگر شما بمدت یک سال در ایالتی باشی در آنجا in state میشی و پس از آن میتونی از تخفیفات بسیار خوبی در تحصیل در اون ایالت برخوردار بشی
(2012-05-07 ساعت 19:08)salar derakhshanfar نوشته:  
(2012-05-07 ساعت 18:55)noname12 نوشته:  
(2012-05-07 ساعت 18:50)salar derakhshanfar نوشته:  سلام دوستان .من دوست دخترم برنده شده و دی ماه پدرش فوت کرده و ما هنوز عقد نکردیم به نظرتون اگه الان عقد کنیم و مدارکمون را ارسل کنیم آیا به من هم همزمان با اون گرین کارت میدند در صورتی که بهشون بگیم این اتفاق (فوت پدرش) براساس رسم و رسوم مانع از ازدواج ما شده؟

نمی دن برادر من. آمریکایی مگه رسم و رسوم ایرانی ها حالیش می شه. شما باید عقد کنی مدارکو بفرستی

منظورم اینه که این میتونه دلیل سوری نبودن ازدواج ما براشون باشه؟اگر هم تونستیم اینجوری ثابت کنیم آیا همزمان به هر 2تامون گرین کارت میدن؟

دوست من با مراجعه به سفرنامه های سالهای قبل میبینی که به صوری نبودن عروسی خیلی اهمیت میدن حتی از بعضیها عکسهای مراسم عروسیشون رو هم خواسته بودن
شماره کیس:2012AS00070XXX
تاریخ رویت قبولی:July 15th
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:August 27th
کنسولگری : آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:June 2012
تاریخ مصاحبه : اواخر July
تاریخ صدور ویزا: روز مصاحبه
تعداد نفرات : 2 نفر
انجمن مهندسین برق مهاجرسرا
تشکر کنندگان: salar derakhshanfar ، farshadsh
(2012-05-07 ساعت 21:38)MPU نوشته:  
(2012-05-07 ساعت 21:16)noname12 نوشته:  سلام دوست عزیز،

ممنون از پاسخت.

ولی

[

دوست من اگر شما بمدت یک سال در ایالتی باشی در آنجا in state میشی و پس از آن میتونی از تخفیفات بسیار خوبی در تحصیل در اون ایالت برخوردار بشی

دوست عزیز ممنون از پاسختون، من حدود 3 ساعت پیش تماس گرفتم با دانشگاه مریلند، به من گفتند حتی اگر شما موفق به اخذ گرین کارت هم بشید بازهم باید هزینه های پرداختیت مثل دانشجوی های خارجی باشه و رزیدنت حساب نخواهید شد. Sad

سلام من هم برنده شدم اما انقدر گیجم که نمیتونم کاری بکنم همشو سپردم به همسرم اما واقعا با ی شماره 4 رقمی 6xxx امیدی به رفتن هست آخه ما تو عقدیم همه چیمون رفت رو هوا با این خبر
سلام دوستان
به من کمک کنید من برنده 2013 هستم و یک سوال دارم آن هم این است که مدرک من فنی هست که هنرستانی محسوب میشه که دقیقا 11 سال تحصیلی میشود ولی در قانون لاتاری به 12 سال تحصیلی اشاره شده آیا مدرک من قابل قبول kcc هست؟ با تشکر از دوستان

دوستان اطلاع دارید با داشتن گرین کارت در آمریکا آیا به ازای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس یا فوق لیسانس به دانشجو پول پرداخت می شود یا نه؟
دوستان خاطرتون هست اون زمانيکه فرم لاتاری رو پر کرديم آيا سوالی در مورد شماره پاسپورت پرسيده شده بود يا نه?

يک سوال ديگه
جايی خوندم که به همراه دو فرمی که بايد بفرستيم ميتونيم کپی مدارکمون رو ..مثل کپی مدارک تحصيلی و ... رو از همين الان بهمراه فرم ها براشون بفرستيم...بنظرتون آيا کار درستيه يا بهتره تو همون سفارت تحويل بديم

در ضمن با يه وکيل صحبت ميکردم ميگفت فرم I-134 احتياج به ثبت و مهر اينها نداره و فقط توسط اسپانسر امضا بشه کافيه..درسته؟
سلام بر دوستان خوبم
من هم با کیس نامبر حدود 5000 برنده شدم. در حال حاضر 2 هفته هست که برای تحصیل اومدم کانادا. سوالی که داشتم این بود که به نظر شما شرایطم در گرفتن ویزا ساده تر میشه یا تاثیری نداره؟ و دیگه اینکه می تونم محل مصاحبه رو کانادا انتخاب کنم؟
خیلی ممنون میشم اگه جواب سوالای منو بدید
سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید
من با کیس نامبر 5XXX P حد اکثر تا چه زمانی برایه تکمیل فرم ها وقت دارم؟

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان