کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نمونهٔ مکاتبه با کی سی سی (KCC) و سفارت
(2012-05-31 ساعت 21:04)RunnerNewAge نوشته:  
(2012-05-31 ساعت 16:56)nagoo نوشته:  اگه اینجوری من دو تا مشگل دارم که وووایییییییییییییییییییییی

1-قسمت petitionerاسم خودم نوشتم که برنده بودم اخه تو مهاجر خوندم اسم و ادرس برنده بنویسین
2-اونجا که گفته بود از 16 سالگی کجاها زندگی میکردین.من فقط سال زدم که کجا بودم حواسم نبود ماه را هم میخوان البته تاریخ ماه مدرسه دانشگاه که خواسته بود زدم و تو اونام نشون میده همش تهران بودم
سوالام اینه ایا باید ایمیل بزنم درستش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا بذارم روز مصاحبه قبل قسم خوردن بگم ببخشید کلی حرف زدم مرسی اگه کمکم کنین
قسمت اولو درست نوشتی مشکلی نیست
دومو نمیدونم
Big Grin

به قسمت دوم زیاد حساس نیستند چون چیزی ننوشتی که اشتباه باشه و دروغ به حساب بیاد ولی قسمت اول .......Sad
شماره کیس: ***2013AS00001
تاریخ رویت قبولی: 3 می 2013
کنسولگری: آنکارا
ارسال فرم های سری اول:26 می 2013
کارنت شدن کیس:
مصاحبه: ؟
دریافت کلیرینس: ؟
دریافت ویزا: ؟
ورود به آمریکا: ؟
دریافت گرین کارت: ؟
افراد كيس: فقط خودمBig Grin
جمع تقریبی هزینه ها:100000 تومان
تشکر کنندگان:
(2012-05-31 ساعت 23:07)rahmani.usa نوشته:  
(2012-05-31 ساعت 16:56)nagoo نوشته:  اگه اینجوری من دو تا مشگل دارم که وووایییییییییییییییییییییی

1-قسمت petitionerاسم خودم نوشتم که برنده بودم اخه تو مهاجر خوندم اسم و ادرس برنده بنویسین
2-اونجا که گفته بود از 16 سالگی کجاها زندگی میکردین.من فقط سال زدم که کجا بودم حواسم نبود ماه را هم میخوان البته تاریخ ماه مدرسه دانشگاه که خواسته بود زدم و تو اونام نشون میده همش تهران بودم
سوالام اینه ایا باید ایمیل بزنم درستش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا بذارم روز مصاحبه قبل قسم خوردن بگم ببخشید کلی حرف زدم مرسی اگه کمکم کنین
دومو نمیدونم
Big Grin

به قسمت دوم زیاد حساس نیستند چون چیزی ننوشتی که اشتباه باشه و دروغ به حساب بیاد ولی قسمت اول .......Sad

اتفاقا قسمت اولو کاملا درست نوشتی من زنگ زدم KCC پرسیدم گفتن petitioner همون برنده لاتاریه !
**CN:2013AS0000*0
رویت قبولی :3 می 2012
ارسال فرمهای سری اول: 20 می-ارامکس
دریافت تاییدیه دریافت:
سفارت : انکارا
مصاحبه: انشالا..
افرادکیس: 1
هزینه ها :10تومان عکس+ 55تومن ارسال+70 تمدید پاس 
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، mhz_ir ، mirzamemar
سلام خدمت همه دوستان مهاجرسرایی،
برای اون دسته از عزیزانی که هنوز فرمهاشون رو نفرستادند و احیانا میخوان با ایمیل بفرستند یه نمونه متن برای ارسال فرمها میگذارم، امیدوارم به کارتون بخوره.
فرض کنید اسم شخص متقاضی امیر و فامیلش مهاجر باشه و تاریخ تولدش هم 25 دسامبر 1975.
سابجکت ایمیل رو هم میتونید بزنید: Application Forms
ضمنا اگر اطلاعاتی در مورد نحوه ارسال فرمها با ایمیل خواستید اینجا مشاهده کنید.

‪Case Number: 2013AS000081xx
‪Principal Applicant Name: MOHAJER, AMIR
‪Date of Birth: 12/25/1975

TO WHOM IT MAY CONCERN

‪Dear Sir / Madam

‪I have printed, signed and scanned the required forms.

‪Enclosed, please find the following documents:

‪- Barcode Sheet
‪- DSP-122 Form for the Principle Applicant
‪- DS-230 Form for the Principle Applicant
‪- DS-230 Form for the Spouse of the Principle Applicant

‪Please confirm that you have received the forms with photos on them and ‪if the forms and photos are valid and acceptable.

‪Thanks in advance.

‪I am looking forward to your kind reply.

‪Sincerely yours

Amir Mohajer
امروز جواب ایمیل که مدارک باهاش فرستادم اومد اینو گفتن میگن مغایرت داره موندم مشکل کجاست!!!!!1

Thank you for your inquiry. The information you have provided does not match the case. Please resubmit your request with the correct information for KCC to properly assist you.
F2A
Periority Date : 07 NOV. ۲۰۱۳
Approve :27 NOV ۲۰۱۳
دریافت کیس نامبر : Jan ۲۰۱۴
دریافت اینویس نامبر : Feb ۲۰۱۵
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr ۲۰۱۵
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr ۲۰۱۵
ارسال مدارک نهایی : Feb 2015
تکمیل مدارک:2015 Aug 27
مصاحبه : Sep ۲۰۱۵
دریافت یک ضرب ویزا
تشکر کنندگان:
سلام
یک سوال من چون روز اول اسپل یک اسمم رو اشباه نوشتم الان توی این ایمیل واسه پست کردن مدارک باید اسم اشتباه رو بنویسم؟
منظورم توی قسمت name هست؟ (( ایا باید اسمی رو که روز اول توی فرم دادم بنویسم حتی اگر اشتباه باشه؟ و توی اسم و فامیل اخری که باید بنویسم اسم درست رو باید بنویسم؟)) ممنون
Subject: DV-2013 Inquiry

Case Number: 2013AS000xxxxx
Name: Last Name, First Name
Date of birth: mm/dd/yyyy
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability: IRAN

Dear Sir / Madam
I have posted the forms, photographs and barcode sheet.
Please inform me, that have my documents been received and are they acceptable for the continuation of my visa processing?
Sincerely,
First Name Last Name
تشکر کنندگان: shaso
سلام اسمیت جان
من مدارکم رو پر کردم فرستادم ولی گزینه هایی که مربوط به من بود پر نکردم و خالی گذاشتم الان چیکار میشه کرد ممنونم
تشکر کنندگان:
(2012-06-02 ساعت 12:12)kazem fa نوشته:  سلام اسمیت جان
من مدارکم رو پر کردم فرستادم ولی گزینه هایی که مربوط به من بود پر نکردم و خالی گذاشتم الان چیکار میشه کرد ممنونم
تماس تلفنی و یا ایمیل بزن که مطمئن بشی . منم تقریبا یه سری اشتباه در فرمم داشتم وقتی تماس گرفتم گفتن فرم ها را دوباره پر کن و بفرست .
ولی در کل چون موضع مهمی هست سعی کن اول با تماس تلفنی و یا ایمیل مطمئن بشی و بعد انجام بده
شماره کیس: ***2013AS…3، خودم ، ایروان،کارنت: DEC 11 2012، مصاحبه : FEB W1 2013، کلیر:July 18 Smile ويزا:2013 july 31 مقصد : هیوستن
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، shaso
(2012-06-01 ساعت 01:33)RunnerNewAge نوشته:  
(2012-05-31 ساعت 23:07)rahmani.usa نوشته:  

دومو نمیدونم
Big Grin

اتفاقا قسمت اولو کاملا درست نوشتی من زنگ زدم KCC پرسیدم گفتن petitioner همون برنده لاتاریه !

بالاخره قضیه قسمت petitioner چی شد؟
هر کی یه چیز میگه Sad
البته من که فرستادم اسم خودمم نوشتم.Cool
petitioner=دادخواست دهنده

منطقی اینه که اسم برنده باشه حال rahmani.usa میگه نه نمیدونم چرا با اطمینان میگه؟

تشکر کنندگان: mirzamemar
سلام
احوال شما
دو جای خالی اشتباه فامیل
اولی بایستی درستش رو بنویسیم یا دومی
مرسی
تشکر کنندگان:
(2012-05-30 ساعت 09:53)elima1980 نوشته:  فرم من کمبل تحویل گرفته بود من ایمیل زدم که فرم فرستادم امروزاینو جواب زدن

Thank you for your inquiry.

Due to the large volume of mail processed at KCC on a daily basis, confirmation of receiving your correspondence may not be feasible at this time. If you have submitted your forms, please allow two to four weeks after the mailing of your forms before inquiring about delivery confirmation. If you have not submitted your forms, please do so to ensure that your case can begin processing. Mail is processed in the order of the date received, thus the importance of submitting your forms in a timely manner

چجوریه با اینکه کیس نامبرا زیر 10000 اند ولی در جواب ایمیل برای تایید رسیدن مدارک به یه سری گفتن 2 تا 4 هفته صبر کنید و برای یه سری هم تایید کردن.
از نظر زمان ارسال مدارک و ایمیل زدنها هم نهایتا 2-1 هفته اختلاف هست.غیر از اینه؟
تشکر کنندگان:
(2012-06-01 ساعت 23:18)QQQ نوشته:  سلام
یک سوال من چون روز اول اسپل یک اسمم رو اشباه نوشتم الان توی این ایمیل واسه پست کردن مدارک باید اسم اشتباه رو بنویسم؟
منظورم توی قسمت name هست؟ (( ایا باید اسمی رو که روز اول توی فرم دادم بنویسم حتی اگر اشتباه باشه؟ و توی اسم و فامیل اخری که باید بنویسم اسم درست رو باید بنویسم؟)) ممنون
Subject: DV-2013 Inquiry

Dear Sir / Madam
I have posted the forms, photographs and barcode sheet.
Please inform me, that have my documents been received and are they acceptable for the continuation of my visa processing?
Sincerely,
First Name Last Name
اول به kcc ایمیل بزنید و اطلاع بدهید نحوه ایمیل زدن در پیج نمونه مکاتبه با کی سی سی (KCC) و سفارت وجود دارد
به احتمال زیاد اونها هم در جواب به شما میگن که در فرمهای اولیه (آنلاین) نمیتونن تغییر ایجاد کنند ولی برای فرمهای ارسالی به kcc نحوه درست رو بنویسید

اگر میخواهید ایمیل کنید فکر کنم در قسمت name (اول ایمیل )باید فامیلی را که در روز ثبت نام نوشتید بنویسید چون به هر حال اونا اول شما رو با اون فامیلی میشناسن بعد در فرمها به صورت درست (همون شکل پاس) بنویسید نظر دوستان دیگر را هم جویا شوید

(2012-06-02 ساعت 15:03)sahels70 نوشته:  سلام
احوال شما
دو جای خالی اشتباه فامیل
اولی بایستی درستش رو بنویسیم یا دومی
مرسی

به kcc ایمیل بزنید و اطلاع بدهید بعد که اونها جواب ایمیل رو دادند فرمها رو بفرستید
تشکر کنندگان: QQQ ، امیر مهاجر
(2012-06-01 ساعت 18:38)jahanshahloo نوشته:  امروز جواب ایمیل که مدارک باهاش فرستادم اومد اینو گفتن میگن مغایرت داره موندم مشکل کجاست!!!!!1

Thank you for your inquiry. The information you have provided does not match the case. Please resubmit your request with the correct information for KCC to properly assist you.

شما زمانی که ایمیل کردید در قسمت مشخصات یعنی همون اول ایمیل که باید خودتون رو معرفی کنید :

در قسمت name فامیلی رو به همون شکل زدید که در ثبت نام اولیه زدید؟
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، امیر مهاجر
(2012-06-02 ساعت 22:01)ali1234 نوشته:  
(2012-06-01 ساعت 18:38)jahanshahloo نوشته:  امروز جواب ایمیل که مدارک باهاش فرستادم اومد اینو گفتن میگن مغایرت داره موندم مشکل کجاست!!!!!1

شما زمانی که ایمیل کردید در قسمت مشخصات یعنی همون اول ایمیل که باید خودتون رو معرفی کنید :

Name: ****
Family Name: ****
Date of Born : ***
Case Number: 2013AS000000XX

به این صورت زدم

بله به همون صورت که تو ثبت نام زده بودم زدم به نظرتون به اون داستان قبلی گیر ندادن؟؟؟

من به خاطر محکم کاری رفتم یه پاس جدید گرفتم که توش اسم فامیلم اصلاح کنم تو پاس قبلیم فامیلیه با I بود که ایمیل زدم گفتم بعد دوباره تصمیم گرفتم برم پاس عوض کنم رفتم اصلاح کردم نمیدونم تاپیک قبلیمو خوندین یا مشکلم چی بوده نمیدونم در جریان هستید یا نه!!!

در هر صورت من بهشون ایمیل زدم گفتم شکل فامیلیم تو پاس جدید همینطوره که تو فرم ها پر کردم

نظرتون چیه با این وضعیت؟؟
F2A
دریافت یک ضرب ویزا
تشکر کنندگان:
(2012-06-02 ساعت 22:15)jahanshahloo نوشته:  

به این صورت زدم

بله به همون صورت که تو ثبت نام زده بودم زدم به نظرتون به اون داستان قبلی گیر ندادن؟؟؟

من به خاطر محکم کاری رفتم یه پاس جدید گرفتم که توش اسم فامیلم اصلاح کنم تو پاس قبلیم فامیلیه با I بود که ایمیل زدم گفتم بعد دوباره تصمیم گرفتم برم پاس عوض کنم رفتم اصلاح کردم نمیدونم تاپیک قبلیمو خوندین یا مشکلم چی بوده نمیدونم در جریان هستید یا نه!!!

در هر صورت من بهشون ایمیل زدم گفتم شکل فامیلیم تو پاس جدید همینطوره که تو فرم ها پر کردم

تا اونجا که من میدونم شما در ابتدا فامیلیتون مغایرت داشته (پاس و فرم اولیه) و به کنتاکی ایمیل زدید و اونها هم گفتن مثل پاس بزنید بعد رفتید پاس رو عوض کردید تا بشه شبیه فامیلی اولی(فرم آنلاین) ولی گذرنامه بدتر کرده , y رو به I تبدیل کرده بعدش دوباره به کنتاکی email زدید و گفتید که yبه i تبدیل شده کنتاکی هم دوباره گفته مثل پاس بنویسید ولی بعدش دوباره رفتید گذرنامه و درست کردید و مدارک و ایمیل کردید درسته؟ یعنی در واقع دو بار ایمیل کردید به کنتاکی؟
تشکر کنندگان:
(2012-06-02 ساعت 22:41)ali1234 نوشته:  
(2012-06-02 ساعت 22:15)jahanshahloo نوشته:  

به این صورت زدم

تا اونجا که من میدونم شما در ابتدا فامیلیتون مغایرت داشته (پاس و فرم اولیه) و به کنتاکی ایمیل زدید و اونها هم گفتن مثل پاس بزنید بعد رفتید پاس رو عوض کردید تا بشه شبیه فامیلی اولی(فرم آنلاین) ولی گذرنامه بدتر کرده , y رو به I تبدیل کرده بعدش دوباره به کنتاکی email زدید و گفتید که yبه i تبدیل شده ولی دوباره گذرنامه رفتید و درست کردید و مدارک و ایمیل کردید درسته؟ یعنی در واقع دو بار ایمیل کردید به کنتاکی؟

بار دوم که فقط گفتم تو پاسم به این صورت حالا باید چیکار کنم که هنوز چوابی ندادن
F2A
دریافت یک ضرب ویزا