کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اورنج کانتی، ایالت کالیفرنیا
(2015-04-21 ساعت 12:11)vistac نوشته:  سلام
در اورنج کانتی از کجا میشه ماشین کارکرده خرید من برای ۳ ماه که دارم میام میخوام یه ماشین در حد3000 دلار بخرم و بعد سه ماه بفروشمش ممنون میشم راهنمایی کنید اصلا خرید ماشین بصرفه هست یا اجاره ماشین؟

اگه از ماشین سر در میاری که خراب نباشه از craigslist بخر، می‌صرفه نسبت به اجاره. همهٔ ماشین فروشیها هم دست دو دارند ولی‌ گرونتر میدند. فقط ماشینی بخر که فروشش راحت باشه مثل ماشینهای ژاپن و کره
پاسخ
تشکر کنندگان: SAAM_60 ، nedaba
سلام
دوستان عزیز
(2013-12-06 ساعت 05:38)fayadegar نوشته:  
(2013-12-06 ساعت 04:28)دخترمهربون نوشته:  [font=Arial]کسی میدونه Aliso Viejo جه جور جاییه؟

چه جور جايي ! از چه لحاظ ! ما mission viejo هستيم . يه جاي خيلي خيلي زيبا ؛ پر از ايراني . Alisi vieji mission viejo , laguna hills ,Laguna niguel , laguna woods , همه کنار هم و چسبيده به هم هستن .

سلام دوستان مهربان
من نیز به همراه همسر و پسره کوچکم انشاالله تا بهمن ماه وارد mission Viejoمیشیم، بنظرتون کدوم هتل برای اقامت دو هفته ای خوب و قیمت مناسب دآره؟؟؟
[/font]
Case number:7605
Interview:13 August
Embassy:yeravan
Updates:14,18,21.28
10،11،14Sep
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، nedaba
دوستان سلام
ما برای Medical مراجعه کردیم ,به همون ادرس Columbia 115 ،بهشون گفتیم که در ایران شاغل هستیم,انها هم جز مدارک در خواستی از ما ,مدرکی دال بر میزان حقوق دریافتی مان در ایران را خواستند.ایا این مدرک را از همه می خواهند?
(ما بهشون گفتیم که فقط خواستار بیمه درمانی هستیم نه کمک غذایی و بقیه امکانات.)
ممنون می شم اگه کسی اطلاعی داره راهنمایی کنه
کیس نامبر: 2015AS3XXX/سفارت:ابوظبی/ ارسال فرم ها: 24 می/دريافت نامه دوم : Oct 23 2014/ مصاحبه :نیمه دوم دسامبر/ کلیرنس:2 آوریل سفرنامه ابوظبی: قسمت اول قسمت دوم / آپدیت: 19 دسامبر2014، 1فوریه، 29مارس،2 آوریل/ورود Jun 6,2015/امدن سوشال July6/رسید گرین کارت July 15
آرزوی سلامتی و بهترینها برای ایرانیان عزیزSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: nedaba
(2015-07-20 ساعت 07:55)sh_mm10 نوشته:  دوستان سلام
ما برای Medical مراجعه کردیم ,به همون ادرس Columbia 115 ،بهشون گفتیم که در ایران شاغل هستیم,انها هم جز مدارک در خواستی از ما ,مدرکی دال بر میزان حقوق دریافتی مان در ایران را خواستند.ایا این مدرک را از همه می خواهند?
بهتر بود درآمد ایران تون رو اعلام نمی کردید حالا اگه میشه بگید که وقتی بیائید آمریکا دیگه تو ایرانم درامدی ندارید ومیزان درآمد ایران خیلی کم اعلام کنید چون در غیر این صورت از درآمد ایران تون احتمال داره مالیات بگیرن و در مورد بیمه ام هرچی بیشتر درآمد نشون بدید چه ایران و چه آمریکا بیشتر باید حق بیمه پرداخت کنید
C.N : 2013AS31xx/ مصاحبه : آنکارا w3 jan/کلیرنس/افراد کیس : دو نفر کلیر بعد از 216 روز اخذ ویزا 9 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: sh_mm10 ، nedaba ، Fatima niazi
تا اونجایی که میدونم با داشتن گرین کارت شما ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد خارج از آمریکا نیستید و فقط بعد از سیتیزن شدن ملزم به پرداخت مالیات بردرآمد خارج از آمریکا هستید. دوستان اگر اشتباه می کنم لطفن تصحیح کنند.

(2015-07-20 ساعت 15:38)zohre02 نوشته:  
بهتر بود درآمد ایران تون رو اعلام نمی کردید حالا اگه میشه بگید که وقتی بیائید آمریکا دیگه تو ایرانم درامدی ندارید ومیزان درآمد ایران خیلی کم اعلام کنید چون در غیر این صورت از درآمد ایران تون احتمال داره مالیات بگیرن و در مورد بیمه ام هرچی بیشتر درآمد نشون بدید چه ایران و چه آمریکا بیشتر باید حق بیمه پرداخت کنید

تا اونجایی که میدونم با داشتن گرین کارت شما ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد خارج از آمریکا نیستید و فقط بعد از سیتیزن شدن ملزم به پرداخت مالیات بردرآمد خارج از آمریکا هستید. دوستان اگر اشتباه می کنم لطفن تصحیح کنند.

(2015-07-20 ساعت 15:38)zohre02 نوشته:  
پاسخ
تشکر کنندگان: sh_mm10 ، nedaba
من واقعا گیج شدم...دوستی میگه اورنج کانتی برای شروع خیلی گرونه و دوست دیگه ای که ساکن کالیفرنیا س میگه نه اصلا اینطور نیست ....پس؟؟؟
پاسخ
(2015-08-04 ساعت 14:18)meri2400 نوشته:  من واقعا گیج شدم...دوستی میگه اورنج کانتی برای شروع خیلی گرونه و دوست دیگه ای که ساکن کالیفرنیا س میگه نه اصلا اینطور نیست ....پس؟؟؟

سلام
خوب پرتقال اباد هم تو کالیفرنیاس دیگه.درسته قیمت هاش نسبت به دیگر ایالت ها بالاتره ولی با لس انجلس فرقی ندارن کم و بیش.ولی جای خیلی خوبیه برای زندگی هم ابو هوای خوبی داره هم جای خوبی برای خانواده هاس.

به قول جناب چاپلین: شاید این زندگی اون مهمونی نیست که می خواستی به آن دعوت بشی،ولی حالا که دیگه دعوت شدی تا میتونی زیبا برقص
پاسخ
تشکر کنندگان: meri2400 ، nedaba ، pishtaz611
مرسی از پاسخ بله میدونم تو کالیفرنیاس ....دوستی از ایران که خواهرش اورنجه میگه گرونه و دوستی از گلندل کالیفرنیا میگه نه اصلا فرقی با ال ای نداره Smile
پاسخ
بستگی داره کدوم شهرشو انتخاب کنین . اما مهمتر اینه که چه کاری می خواهین انجام بدین!!!در کل از بابت هزینه فرقی با LA نداره

(2015-08-04 ساعت 15:19)meri2400 نوشته:  مرسی از پاسخ بله میدونم تو کالیفرنیاس ....دوستی از ایران که خواهرش اورنجه میگه گرونه و دوستی از گلندل کالیفرنیا میگه نه اصلا فرقی با ال ای نداره Smile
شماره کیس:Case Number 2012AS00011xxx
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ مصاحبه:دسامبر
تاریخ دریافت ویزا: 2011 Dec
ورود :Apr 2012
محل زندگی :Orange County
پاسخ
تشکر کنندگان: meri2400 ، nedaba ، sohrabgo
ببخشید اینقده سئوال میپرسم کدوم قسمتاش بهتره ؟امن و رفت و امد اسونتره؟
پاسخ
شهر های زیر خوبن اما بستگی به نوع کارتون و سبک زندگیتون داره!!!
Newport Beach
Mission Viejo
Irvine
Laguna beach
Laguna Nigel
Lake Forest
Aliso Viejo
Dana Point
اکثراً امن ولی برای رفت و آمد ماشین شخصی آسانترین و بهترین چون حمل ونقل عمومی اینجا ضعیفه!!!

(2015-08-05 ساعت 11:20)meri2400 نوشته:  ببخشید اینقده سئوال میپرسم کدوم قسمتاش بهتره ؟امن و رفت و امد اسونتره؟
تاریخ کارنت شدن کیس:
پاسخ
تشکر کنندگان: hassan8ir ، meri2400 ، پدی ، sh_mm10 ، nedaba ، Siamak
سلام دوستان ما چند روزه که به لو انجلس اومدیم و تو هتل هستیم برای دو تا سه ماه یک اپارتمان در منطقه اورنج و با ایرواین میخواستیم ولی متاسفانه برای مدت کم اجاره نمیدهند دوستان لطفا راهنمایی کنند که ما باید چه کار کنیم البته بعضی اپارتمانها را با قیمت خیلی بالا کرایه میدهند که به صرفه نیست
کیس نامبر :2013AS00003### تاریخ رویت قبولی:2 می(روز تولدم) کنسولگری:ارمنستان کارنت :نوامبر مصاحبه:اواخر ژانویه کلیرنس:اوایل مارچ
پاسخ
سلام

چند نفر هستین و آپارتمان چند خوابه و برای کی میخواین؟

(2015-08-05 ساعت 23:51)sokot نوشته:  سلام دوستان ما چند روزه که به لو انجلس اومدیم و تو هتل هستیم برای دو تا سه ماه یک اپارتمان در منطقه اورنج و با ایرواین میخواستیم ولی متاسفانه برای مدت کم اجاره نمیدهند دوستان لطفا راهنمایی کنند که ما باید چه کار کنیم البته بعضی اپارتمانها را با قیمت خیلی بالا کرایه میدهند که به صرفه نیست
تاریخ کارنت شدن کیس:
پاسخ
سلام
ما سه نفریم و به مدت 2 ماه میخواهیم با قیمت مناسب هنوز هم پیدا نکرده ایم]
سلام

چند نفر هستین و آپارتمان چند خوابه و برای کی میخواین؟

(2015-08-05 ساعت 23:51)sokot نوشته:  سلام دوستان ما چند روزه که به لو انجلس اومدیم و تو هتل هستیم برای دو تا سه ماه یک اپارتمان در منطقه اورنج و با ایرواین میخواستیم ولی متاسفانه برای مدت کم اجاره نمیدهند دوستان لطفا راهنمایی کنند که ما باید چه کار کنیم البته بعضی اپارتمانها را با قیمت خیلی بالا کرایه میدهند که به صرفه نیست
[/quote]
کیس نامبر :2013AS00003### تاریخ رویت قبولی:2 می(روز تولدم) کنسولگری:ارمنستان کارنت :نوامبر مصاحبه:اواخر ژانویه کلیرنس:اوایل مارچ
پاسخ
دوستانی که در ایرواین هستن می تونن اسامی چند تا هتل خوب در حد 2 یا 3 ستاره رو نام ببرن.من متاسفانه نتونستم جایی رو رنت کنم و ناچار به رزرو هتل هستم.اول می خواستم تو اناهایم رزرو کنم که دوستان تو همین تاپیک گفتن که زیاد جای خوبی نیست.حالا می خوام یه هتل به طور موقت یک ماهه تو ایرواین رزرو کنم.ممنون
شماره کیس:**39/ تاریخ مصاحبه:25 مارچ/ محل مصاحبه: ابوظبی/ تعداد نفرات کیس:2 نفر/ وضعیت: همسرم(کیس اصلی) یک ضرب،من در انتظار کلیر/آپدیت ها: 30مارچ،17 اپریل، 5 جولای (کیس اصلی در جواب ایمیل)، 15 جولای(کیس اصلی)، 24 جولای (فقط کیس دوم)،26 جولای (کل کیس)، 27 جولای، کلیر 27 جولای
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان