کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتخاب نام مهاجران
jasmin - یاسمین
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: amiry ، frz61 ، User ، mohajer13 ، kasrafo ، Tomas ، Shezem ، ali234 ، taherifar
دوست عزیز اسم سلیقه ای هست و تا یک عمر هم همراه آدمه و به همین علت باید براش سرچ فراوانی بشه
ولی می تونم یک چیز مهم از نظر خودم رو یادآوری کنم
در زبان انگلیسی حرف "آ" رو "ا" یا همون a می خونن دقت کنید اسم بچه مثلا اگه آیلار باشه به صورت متداول ممکنه "ایلار " خونده بشه که اصلا قشنگ و خوشایند نیست و کلی باید توضیح داد که آ درسته نه ا ( حالا می خواد هر کجای اسم باشه)
لطفا قبل از انتخاب هر اسمی از تلفظ google translate استفاده کنید

امیدوارم این نی نی خوش شانس با پدر و مادر اهل مشورت نامدار و سربلند باشه همیشه
برنده 2012-اولین ورود: ژانویه 2013- دریافت پاس سفید اوت 2013- ورود مجدد سپتامبر 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، User ، Emma_a432 ، mohajer13 ، kasrafo ، Tomas ، Shezem ، parsush ، taherifar ، copol
با سلام خدمت دوستان عزیز بسیار خوشحال شدم این تایپیک درست شده ....... دوستان میشه کمک کنید یک اسم برای پسر من انتخاب کنید که هم در آمریکا به روز باشه وهم در ایران خوب تلفظ بشه .... خانم من اسم " پارسا " رو انتخاب کرده ...... نظر شما برای اسم میدل آمریکایی چی هست؟ ممنون از کمک شما... منتظر نظرات شما هستم.
کیس نامبر: ***2012AS00012
تاریخ مصاحبه:20 ژانویه
تاریخ دریافت ویزا:22Feb
تاریخ ورود به آمریکا:june 21 2012Wink
تاریخ گرفتن گرین کارت:July 26 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، User ، ali234 ، taherifar
(2012-12-20 ساعت 00:53)M.Haghighi نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز بسیار خوشحال شدم این تایپیک درست شده ....... دوستان میشه کمک کنید یک اسم برای پسر من انتخاب کنید که هم در آمریکا به روز باشه وهم در ایران خوب تلفظ بشه .... خانم من اسم " پارسا " رو انتخاب کرده ...... نظر شما برای اسم میدل آمریکایی چی هست؟ ممنون از کمک شما... منتظر نظرات شما هستم.

شما دنبال اسم وسط می گردین؟ یا اسم اول؟

به نظر من اگر پسرتون تازه به دنیا میاد اسم اول رو سعی کنید طوری انتخاب کنید که برای انگلیسی زیان ها ساده تلفظ بشه.
اما اگر پسرتون قبلا به دنیا اومده و فقط می خواهی اسم وسط براش انتخاب کنید، اسمی آمریکایی انتخاب کنید، نه اینکه دوباره ایرانی باشد و همان مشکلات اسم اول را داشته باشد!
پاسخ
تشکر کنندگان: frz61 ، M.Haghighi ، taherifar
(2013-01-05 ساعت 22:21)User نوشته:  
(2012-12-20 ساعت 00:53)M.Haghighi نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز بسیار خوشحال شدم این تایپیک درست شده ....... دوستان میشه کمک کنید یک اسمم...

شما دنبال اسم وسط می گردین؟ یا اسم اول؟

به نظر من اگر پسرتون تازه به دنیا میاد اسم اول رو سعی کنید طوری انتخاب کنید که برای انگلیسی زیان ها ساده تلفظ بشه.
اما اگر پسرتون قبلا به دنیا اومده و فقط می خواهی اسم وسط براش انتخاب کنید، اسمی آمریکایی انتخاب کنید، نه اینکه دوباره ایرانی باشد و همان مشکلات اسم اول را داشته باشد!
با سلام خانوم من چهار ماه دیگه فارغ میشه منظور من نام اول بود....
کیس نامبر: ***2012AS00012
تاریخ مصاحبه:20 ژانویه
تاریخ دریافت ویزا:22Feb
تاریخ ورود به آمریکا:june 21 2012Wink
تاریخ گرفتن گرین کارت:July 26 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: ensan ، taherifar
(2012-12-20 ساعت 00:53)M.Haghighi نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز بسیار خوشحال شدم این تایپیک درست شده ....... دوستان میشه کمک کنید یک اسم برای پسر من انتخاب کنید که هم در آمریکا به روز باشه وهم در ایران خوب تلفظ بشه .... خانم من اسم " پارسا " رو انتخاب کرده ...... نظر شما برای اسم میدل آمریکایی چی هست؟ ممنون از کمک شما... منتظر نظرات شما هستم.

نام کاوه چطوره؟ هم خیلی ایرانی هست، هم خیلی راحت تلفظ میشه.
2012AS35xxx
مصاحبه در اوایل ماه می ۲۰۱۲ در فرانکفورت
ورود به آمریکا، اواخر ماه می همان سال Big Grin
۲۰ روز بعدش هم گرین کارت Wink
تجربه‌های من در اینجا و آنجا
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن !
پاسخ
تشکر کنندگان: amiry ، mohajer13 ، M.Haghighi ، ali234 ، taherifar
سلام
اسم برای پسر دانوش(Danoosh) به معنی جاویدان
اسم برای دختر آلیش(Alish) به معنی شعله آتش

آلیش رو هم توی گوگل زدم و آلش تلفظ شد زیاد تفاوت نداشت
حالا اگه مشکل زیادی با تلفظش نباشه به نظر من قشنگه
دانوش هم که حرف نداره Big Grin

موفق باشید
stock-FEx-bond
Market

و دیگر هیچCool
پاسخ
تشکر کنندگان: mohajer13 ، M.Haghighi ، User ، parsush ، taherifar ، copol
جاوید هم اسم پارسی خیلی زیباییست. راحت هم تلفظ میشه.
2013AS15xx (یک نفر)/مصاحبه:آخر نوامبر،ایروان/کلیرنس: 21 روزه/دالاس، سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: M.Haghighi ، User ، taherifar ، atlantis770
kian === کیان
sepehr سپهر
Arman== آرمان
=========
sanaz ====ساناز
paria ==== پریا
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: M.Haghighi ، taherifar
" سام " به نظرم قشنگه. که با اسپل Sam اگر توی شناسنامه اش نوشته بشه یه جورایی بین المللی هست البته فکر کنم sam مخفف ساموئل باید باشه.

" دانیال " هم اسم قشنگیه که اینم بین المللی هست و دنیل صداش می کنند.

برای دختر هم منم jasmin ( یاسمین ) رو پیشنهاد میدم.

(همسر علی پست گذاشته ) :p
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohajer13 ، User ، M.Haghighi ، parsush ، taherifar ، atmish
من میخواستم sam رو بگم اما
sam ریشه در زبان عبری ( میدونید که چه زبونیه!Wink)دارد و از ساموئل گرفته شده و
نکته مهم در تلفظ : سَم خوانده میشود که با سام خودمان فرق داره

رنک امریکاش 385 و جهانیش 485
... .
پاسخ
(2013-01-06 ساعت 20:52)sam_sabz نوشته:  من میخواستم sam رو بگم اما
sam ریشه در زبان عبری دارد و از ساموئل گرفته شده و در تلفظ سَم خوانده میشود که با سام خودمان فرق داره

شما هم که آواتارت عمو سامه Smile)
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: wushu kung fu ، sam_sabz ، taherifar
(2013-01-06 ساعت 05:22)M.Haghighi نوشته:  با سلام خانوم من چهار ماه دیگه فارغ میشه منظور من نام اول بود....

حقیقی جان، تبریک می گم، امیدوارم که قدم نورسیده با خوشی و خوش شانسی همراه باشه و بچه سالم و سرحال و کلی هم خوش شانس باشه!
یکی از دوستان من میگفت که یک مادربزرگی دارند توی فامیل، هر وقت می خوان نامی برای نوزاد انتخاب کنند می روند پیش اون و میگن نظرتون در باره فلان اسم چیه، اون هم یک کمی با اون نام بازی م یکرد و آخر سر یک چیزی از توش در می آورد که ممکن بود ناخوشایند باشه! مثلا تبدیل اسم نیلوفر به لولوپر و آخرش هم به لولوجان! و از این کارا!
حالا شما هم یک پیرزنی چیزی گیر بیارید در محل کار، در همسایه، خلاصه از یک جایی، هر اسمی که می خواین انتخاب کنید رو بهش بگید که تلفظ کنه و بعد بگه نزدیگترین کلمه مترادفش در انگلیسی معنیش چی میشه و ممکنه بچه ها در مدرسه چجوری تغییرش بدن!
مثلا من اسم "درسا" رو پیشنهاد داده بودم، اما توی انگلیسی نزدیک هست به کلمه Dorsal که تیغه پشتی دلفین ها رو م یگن. و شانس زیادی وجود داره که بچه ها اینجوری صداش بزنن.

"امیر" اسمیه که کوتاهه و همونجوری که خونده میشه نوشته میشه که این مزیت بزرگیه.
"بابک" با اسپل Bobak هم خوبه، ممکنه مخففش کنن به بابی!

توی کالجی که کار می کردم، یک دختره بود از شرق آسیا، اسمش بود بیچ! اسم اصلیش بود! شاید بنده خدا نمی دونست که معنیش چیه توی انگلیسی و شاید هم هرگز براش سوال پیش نیومده بود اما با همکارم کلی خنده مون می گرفت سر این اسم!
خلاصه اون پیرزنه رو پیدا کن و احوالش رو درست حسابی بپرس!
پاسخ
تشکر کنندگان: sam_sabz ، mohajer13 ، Danoosh ، M.Haghighi ، taherifar
(2013-01-06 ساعت 20:59)m9780 نوشته:  
(2013-01-06 ساعت 20:52)sam_sabz نوشته:  من میخواستم sam رو بگم اما
sam ریشه در زبان عبری دارد و از ساموئل گرفته شده و در تلفظ سَم خوانده میشود که با سام خودمان فرق داره

شما هم که آواتارت عمو سامه Smile)

درسته که باهاشون یه سری مشکلات داریم Big Grinاما
یه چیزای دارن که دوست داشتنیه!!! Wink
... .
پاسخ
تشکر کنندگان: m9780 ، Danoosh ، taherifar
(2012-12-14 ساعت 06:58)hasti_banoo نوشته:  
(2012-12-13 ساعت 19:02)User نوشته:  سهيل جان، انتخاب نام وسط اجباريه يا انتخابي؟ خوبيِ داشتن اسم وسط چيه دقيقا؟ ميشه يك نفر رو اينجا به اسم وسط صدا بزنند؟

من سهیل جان نیستم Wink ولی غیر مستقیم تجربه اش رو روی بچه های فامیل خیلی نزدیک ! دارم که اینجا دنیا اومدن. یکی اسم وسط نداره و اسمش کاملا فارسی است. اینجا هم به راحتی تلفظ میشه. اون یکی رو چون پدرش یک اسم آمریکایی دوست داشت و مادرش ایرانی، در نتیجه براش یک اسم ایرانی دو سیلابی گذاشتن که در آمریکایی هم دارن همون رو + یک اسم کاملا آمریکایی به عنوان middle name. البته هر دو اسم به هم می خوره و در اصطلاح هم قافیه هستند.

اسم وسط رو معمولا در موارد رسمی و اداری فقط به عنوان middle name و نه بیشتر، می شناسن. به این معنی که اگر امکانش باشه گاهی مثلا روی کارت شناسایی محل کار یا مواردی دیگر، غیر از اوراق هویتی ، نام وسط رو نمی نویسن. اما به جز این موارد هر کسی ممکنه بنا به خواست خودش به اسم اول یا وسط صدا بشه. سلیقه خود فرد هست.

هستی جان همه آدرس رو دادی غیر از شماره پلاک Wink کلا این دوستاتون با اسم وسط راحت هستند؟ نظرشون چیه یا نظر خودتون چیه؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان