کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لاتاری برنده شدم , بگم یا نگم ؟
سلام . واقعا راست میگید نباید به کسی گفت .من توی یه کتاب خوندم که وقتی میخواید به چیزی برسید طوری رفتار کنید که انگار داریدش و همونطور رفتار کنید منم هنوز جواب لاتاریم نیومده به همه گفتم برنه شدم Sad اما فکر کنم برم از حالا بگم منتفی شده و خبری نیست Sad
چشم میزنند اینا آخر...
FinD DeaR GOD In YouRselF  And TheN EverYthinG  Happen For YoU ♥Smile
پاسخ
یکی از دوستان خیلی خوبم که از بچگی با هم بزرگ شدیم یه شب تمام دوستای خوبش رو دعوت کرد خونشون و کلی تدارک دیده بود . بعد از صرف شام ما رو دعوت به سکوت کرد فهمیدیم یه خبرایی هست . میدونید چی گفت ؟ ( من و همسر و دو فرزندم فردا برای همیشه عازم کانادا هستیم ) بله دوستای خوب مهاجرسرا , دوست من یکسال بود که درگیر مهاجرت بود و من که حد اقل یکروز در میون ایشون رو میدیدم و بسیار با هم صمیمی بودیم هیچ اطلایی نداشتم . هیچکس اطلاع نداشت . ما شهرمون یه شهر کوچیکه . دل خیلی بزرگی میخواد و خیلی سخته که آدم بتونه این همه انرزی و شور اشتیاق درونی خودشو که واسه رفتن داره رو در درون خودش مخفی نگهداره . بعد از چهار سال که از این ماجرا گذشت دو ماه پیش دوستم تونست به آرزوش برسه و از کانادا با خونوادش به آمریکا مهاجرت کرد . من فکر کنم حداقل موقعی که ویزای آمریکا توپاسمون خورد اونموقع به نزدیکانمون اطلاع بدیم . اونم واقعیت رو بگیم . چه لزومیه که حرف از یه بیزنس یا دانشگاه باشه ؟ به امید پیروزی و سرافرازی تک تک بروبچه های خوب مهاجر سرا . با تشکر از مدیریت خوب و با تدبیر این سایت چون هم آینده نگری خوبی برای حفظ سلامت سایت دارند و هم بستر خوبی مهیا شد تا دوستان خوبی پیدا کنیم و نکات بسیار آموزنده ای رو فرا بگیریم . تا درودی دیگر بدرود.
پاسخ
منم هم خونه زمان دانشگاهم رو وقتی فهمیدم لاتاری قبول شده که از آمریکا بهم زنگ زد
می گذرد ...
پاسخ
خب من به هیچکس از بستگان به غیر از خانمم که برنده اصلی هست نگفته بودم و حتی به پسرم (برای اینکه لو نده هم دم در سفارت روز مصاحبه گفتم) و بعد از دریافت ویزا به خانواده درجه اول خودم و همسرم گفتم و با توجه به عکس العمل های مادرم،خدا رو شکر میکنم که عقلم رسید و تا دریافت ویزا به هیچکس نگفتم وگرنه شاید با این گریه هایی مادرم برای بار دوم از مهاجرت مایوس میشدم.
خب سخته که بخوای از خونواده دور بشی ولی با گفتن جمله هایی که امیدوارترشون بکنه شاید تحمل این دوری برای شما و پدرو مادرتون راحت تر بشه:
- ما فقط برنده شدیم و اگر شما راضی نباشید نمیریم Wink
- ما داریم میریم که آینده بهتری برای خودمون،فرزندانمون و برای شما و هم خونواده بسازیم
- ما داریم میریم که شاید بعد از گرفتن گرین کارت،شاید بعد از سه ماه،شاید بعد از یکسال و شاید بعد از دریافت پاس آمریکایی برگردیم
- ما داریم میریم که بچه های خواهر برادرها هم بعداً بیایند پیش ما
- ما داریم میریم که یک پایگاهی باشیم برای بقیه
.....

و حالا به همه فامیل میگیم که داریم میریم و برمیگردیم Wink

اما بازهم میگم تا جاییکه میتونید به هیچ کس تا دریافت ویزا نگید به هیچکس....
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
ما که از روز اول عین بچه خوشحالها به همه گفتیم
و متاسفانه هنوز که هنوزه دارم چوب این اشتباه رو میخورم
خانمم یواش یواش داره از گریه های مامانش پشیمون میشه از رفتنSad و منهم با این وضعیت هرروز خسته تر از دیروز
اینقدر خسته که شاید منهم ببرم واقعا و بیخیال همه چیز بشمSad
دوستان به نظر من نه فقط تو این مورد که تو همه مراحل زندگی نباید تصمیمات رو حتی کوچیک به کسی بگین
اصلا به هیچ کس
حالا که من تو این شرایط تغییر زندگی اونهم به این مهمی و با توجه با زندگی و شرایط اینجام فقط نگرانیهام داره بیشتر میشه
چون حالا که میخوام همسرم تو این تصمیم سخت یارم باشه پشتمو خالی کرده
اگه پرچونگی کردم ببخشید چون خیلی خستمو دلم بدجوری گرفته بودSad
کیس نامبر:70xx.ابوظبی.2نفر.مصاحبه:هفته اول می.مقصد:مریلند.کلیر:25جون سفرنامه
پاسخ
سلام
من دومین باره که شرکت میکنم و در هیچکدوم به کسی نگفتم. دلیلی نداره که هنوز هیچی نشده طبل بزنم !
تازه اگر هم خدا خواست و برنده شدم بازم نمیگم تا زمانی که ویزا رو بگیرم. اون موقع اگه دوست داشتم میگم. مثل این حاجی ها هست که میرن واسه حلالیت طلبی.Smile اونجوری میرم خداحافظیBig Grin
وقتی هم پامو گذاشتم اونور به همه زنگ میزنم که دیگه ما رفتیم بای بای
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی هانی ، bayat_r ، sadeghi897 ، elnaz_joon ، ASALI ، پروا ، amir2640 ، kambiz1 ، aghaghia ، Harmony ، philter ، msar
به خودم قول دادم اگه قسمت شد برنده شدم به هیچکس نمیگم,هیچکس حتی اعضای خانواده ,فقط خودم و همسرم...
حتما یه چیزی هست که دوستان پیشکسوت میگن نگید البته فامیل نزدیک خوشحال میشه اما طاقت نمیاره میره به دوست و آشنا میگه اونوقت بیا و...
پاسخ
تشکر کنندگان: Farshid22 ، gitialyari ، پروا ، kambiz1 ، aghaghia ، Natasha9 ، pishahang2014 ، Harmony ، philter ، m.ghoreishi ، msar
خوش بحال سبزه‌ها و بوستان! خوش‌بحال همرهان و دوستان!
راستش من برنامه دارم اگر قبول نشدم هم تا آخر اردیبهشت از ایران برای همیشه می‌زنم بیرون! در هر حال ساک و چمدونم همین الانم گوشه اتاق بستست!
جالب اینجا است که اصولا هیچ کسی برای خداحافظی کردن هم نیست، چه برسه به اینکه بخوام بهش بگم یا نه!
شاید فقط مامور برق باشه که قراره بیارمش برق خونه رو قطع کنه! هم باهاش خداحافظی می‌کنم و هم بهش می‌گم لاتاری قبول شدم !!! Big Grin
کیس نامبر: جون مادر اوباما یه دونشم به من نرسید!
پاسخ
تشکر کنندگان: اسمان ابی ، iman202 ، bayat_r ، sib 24 ، beigebar ، پروا ، amir2640 ، 3pideh ، kambiz1 ، عشق رفتن ، exxedus ، mirak ، Natasha9 ، Harmony ، philter ، msar ، mehr22
(2013-04-09 ساعت 23:01)hadi-sh نوشته:  سلام
من دومین باره که شرکت میکنم و در هیچکدوم به کسی نگفتم. دلیلی نداره که هنوز هیچی نشده طبل بزنم !
تازه اگر هم خدا خواست و برنده شدم بازم نمیگم تا زمانی که ویزا رو بگیرم. اون موقع اگه دوست داشتم میگم. مثل این حاجی ها هست که میرن واسه حلالیت طلبی.Smile اونجوری میرم خداحافظیBig Grin
وقتی هم پامو گذاشتم اونور به همه زنگ میزنم که دیگه ما رفتیم بای بای

خوب میکنی بهترین کار همینه دوست عزیز

ما پروندمون خانوادگی هست و تو این سالها به کسی هم نگفتیم ولی جدیدا متاسفانه یه بوهایی بردن SadSadSad

باور کنید اعصابمونو ریختن بهم باز برندگان لاتاری زودی ایشالا کاراشون درست میشه ولی خیلی سخته ما بخوایم تویه این 2 یا 3 سال اینده هر روز به سوالات اینا جواب بدیم
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: پروا ، 3pideh ، kambiz1 ، عشق رفتن ، aghaghia ، Harmony ، philter ، pari pariaaa ، msar
من 2 نفر سراغ دارم که پارسال لاتاری برنده شدن و همه جا جار زدن آخرشم پشیمون شدن اصلا اقدامی برای رفتن نکردن.
من موندم اینجور مواقع خدا شانسو به کیا میده آخه.
ما که الان چند ساله خودمونو ... میدیم یه جوری در ریم همه درها بسته از اب درمیاد اونوقت یه عده معلوم الحال مثل این 2 نفری که گفتم اینطوری شانس میارن و ازش استفاده نمیکنن.
In the United States I will feel as if I were alive again
پاسخ
تشکر کنندگان: پروا ، 3pideh ، storagemeter ، nora ، amir2640 ، Harmony ، engmadelat ، msar
بظرم به کسی نگین بنفعتونِ.
(البته تجربه هم نشون داده نگفتن، خیلی بهتره!)
[font=Times New Roman]بهبود زبان انگلیسی و سایر علوم
وب سایت "برنج مجانی" تحت نظارت سازمان جهانی غذا.
با هر جواب درست، ۱۰ دانه برنج به نیازمندان جهان کمک کنیم.
http://freerice.com[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، bayat_r ، kasrafo ، 3pideh ، kambiz1 ، پروا ، Farshid22 ، pari pariaaa ، Harmony ، msar
دوستان
من تنها سه ماه قبل از رفتنم به خانواده گفتم چون میگفتم خیلی کار بدی هست که نگم ولی
الان (با عرض معذرت) مثل سگ پشیمونم که چرا زود گفتم و اگر 10 روز قبل رفتنم هم میگفتم هیچ اتفاقی بدی نمی افتاد و تازه خیلی هم بهتر بود و از چشم بد دور بودیم......
خدایا دکمه ریورسش کجاست؟ خدایا اگر بگم غلط کردم زمان رو برمیگردونی عقب؟....حداقل جلوی این خانواده محترم رو بگیر که به همه نگن.....................
ای خدا حداقل چشم بد رو دور کن...................
SadSadSad
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
چرا اخه ؟؟؟؟ من همون به خانواده گفتم که آماده باشن ولی طوری حالیشون کردم به هیچکی حق ندارن بگن و نگفتن تا حالا Big Grin به چند نفره دیگه هم گفتم ولی کنترل شده و جار هم نزدم . به هر حال واسه بعضی کمکا لازمه به برخی بگی .

پاسخ
تشکر کنندگان: عشق رفتن ، Farshid22 ، exxedus ، نوروز ، Harmony ، pari pariaaa ، msar
از اونجایی که بکی از نزدیک هایمان البته آشنا که فامیل نمیشناسند در کالیفرنیا شرکت داره میگم از طریق ویزا کار میگیرم و به کسی نمگم لاتاری برنده شدم :d فقط خانوادم می دونن البته بجز پدرم:d بعد از گرفتن ویزا به همه میگم میرم که اگه خدایی نکرده نشه ضایع نشم و ...
کیس نامبریر:----------------->> 2014AS000026XX
ارسال فرمها:----------------->> 06/06/2013
دریافت نامه دوم:------------->>23 اکتبر
سفارت محل مصاحبه:------->> ایروان 18 دسامبر2013
مقصد: ----------------------->> کالیفرنیا
تعداد نفرات:----------------->> 1 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، aghaghia ، Natasha9 ، Harmony ، pari pariaaa ، msar
(2013-05-11 ساعت 21:12)bayat_r نوشته:  دوستان
من تنها سه ماه قبل از رفتنم به خانواده گفتم چون میگفتم خیلی کار بدی هست که نگم ولی
الان (با عرض معذرت) مثل سگ پشیمونم که چرا زود گفتم و اگر 10 روز قبل رفتنم هم میگفتم هیچ اتفاقی بدی نمی افتاد و تازه خیلی هم بهتر بود و از چشم بد دور بودیم......
خدایا دکمه ریورسش کجاست؟ خدایا اگر بگم غلط کردم زمان رو برمیگردونی عقب؟....حداقل جلوی این خانواده محترم رو بگیر که به همه نگن.....................
ای خدا حداقل چشم بد رو دور کن...................
SadSadSad

مهندس جان این داستان شما عینا و مو به مو واسه من تکرار شده بدون یک واو کم و زیاد.
یعنی........
آقا نگین.تو رو خدا نگین.به پیر به پیغمبر اگه نگین طوری نمی شه.محبوبتر هم می شین به خدا.از ما گفتن بود.
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، 2013selectee ، aghaghia ، pari pariaaa ، Harmony ، philter ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان