کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: شماره کیس شما کدام گزینه است؟
زیر 1000
11.27%
88 11.27%
1000 تا 2000
8.45%
66 8.45%
2000 تا 3000
10.12%
79 10.12%
3000 تا 4000
12.04%
94 12.04%
4000 تا 5000
12.16%
95 12.16%
5000 تا 6000
10.63%
83 10.63%
6000 تا 7000
12.04%
94 12.04%
7000 تا 8000
11.91%
93 11.91%
8000 تا 9000
8.58%
67 8.58%
9000 تا 10000
0.26%
2 0.26%
10000 تا 20000
0.90%
7 0.90%
20000 به بالا
1.66%
13 1.66%
مجموع 781 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شماره کیس برندگان 2015
(2014-10-26 ساعت 12:43)behdadK نوشته:  چرا غیر منطقی؟ به نظر بنده این شماره هایی که اعلام میشه کاملا هم تصادفی نیستند و در 10 هزار کیس اول حدودا 8-9 هزارتاش برای نپال و ایران هست .
اخه قرعه کشی بین 1 تا 20000 باید یکنواخت در بیاد یعنی اگر از 20000 تا هم 10000 تا ایران و نپالی باشند باید 1000 توش باشه و 19000 هم توش باشه
با توجه به نظر شما پس باید 10000 تای دوم باقی کشورها باشن که منطقی نیست
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
تشکر کنندگان:
(2014-10-26 ساعت 13:15)behdadK نوشته:  پارسال روند سریعتر بود اما این سریعتر بودن به ضرر دوستان تمام شد. ولی چرا؟
از اونجایی که یک دفعه یه حجم بزرگ پرونده های ایرانی ها به اف بی آی چک رسید که البته نسبت به سالهای قبل تقریبا آفیسر ها همه را کلیرنسی کردند. دوستانی بودند که تقریبا اطمینان داشتند یکضربند و به دلایلی که نمیدونیم چک خوردند.
و از اونجایی که پروسه کلیرنس از هر سال بیشتر طول کشید (تا 2013 یکماهه دوماهه کلیر ها شروع میشد اما پارسال تاخیر 6 ماهه طبیعی بود)
و تعطیلی دولت آمریکا و خرابی سیستم
همه اینها با هم دست به دست هم داد تا در چند ماه آخر که جواب کلیرنس ها می بایست بیاد سهمیه کمی از ویزاها باقی موند و خیلی ها کلیر شده و یا کلیر نشده پشت در ماندند.

امسال روند فعلی حداقل نشون داده که هر کسی که شرایطش رو داشته یکضرب گرفته هر کسی که نداشته هم نگرفته. (اگر دوستان لطف کنند و دوباره نیان بگن نه شرایط این نیست) و این خودش جای امیدواریه.
از طرف دیگه سهمیه کارنت شدن های آسیا بیشتر شده و اروپاو آفریقا به نسبت کمتر. و در کل به خاطر فرم ها هم کمی دیرتر افراد به مصاحبه میرن. البته بولتن این ماه نشون فیدبک اولین سری مصاحبه ها رو نشون میده.
اگر روند کارنت شدن ها (و به تبع اون کلیر ها)آهسته و پیوسته باشه میشود امیدوار بود که حتی به شماره های بالا که کارنتی بهشون ماه های آخر هم میخوره ویزا میرسه. اما اگر قرار باشه مثل پارسال یکدفعه 2-3 هزار نفر ایرانی پشت صف کلیرنس بمونن خوب دوباره پروسه کند کلیر پارسال و بعد از اون نداشتن ویزا تکرار خواهد شد.
اینهایی که گفتم بخشیش با بولتن این ماه و بخشیش با اولین سری کلیرنسی ها قطعی میشه. البته یک مورد کلیرنس 15 روزه یا 30 روزه به تنهایی مرجع نیست. اگر دیدیم 3-4 نفر از این دوستانی که کلیرنس گرفتن ظرف 2 ماه آینده کلیر شدن واقعا میشود امیدوار بود که سال خوبی داریم.
اونوقت هست که برای دوستانی که حتی شماره 8000 و 9000 هم دارند میشود جدی امیدوار بود که با کلیرنس هم ویزا به احتمال بالایی میگیرند.
به نظر من هم تا امروز تحلیل نسبی شرایط ۲۰۱۴ همین طور هست. باید منتظر بمونیم و امیدوار باشیم که ماه آینده هم مصاحبه ها به همین شکل باشه. امیدوار هستیم به همه ویزا برسه و مهم تر از اون می خوایم که هم وطنان ما در هر جای دنیا موفق و خوشبخت باشن، چه صلاح به ایران باشه و چه هر جای دیگه
RolleyesRolleyes
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان:
(2014-10-26 ساعت 13:28)houshym نوشته:  
(2014-10-26 ساعت 12:43)behdadK نوشته:  چرا غیر منطقی؟ به نظر بنده این شماره هایی که اعلام میشه کاملا هم تصادفی نیستند و در 10 هزار کیس اول حدودا 8-9 هزارتاش برای نپال و ایران هست .
اخه قرعه کشی بین 1 تا 20000 باید یکنواخت در بیاد یعنی اگر از 20000 تا هم 10000 تا ایران و نپالی باشند باید 1000 توش باشه و 19000 هم توش باشه

حالا متوجه منظور شما شدم. شما میفرمایید اگر فرض کنیم که توزیع کیس نامبرها کاملا تصادفی است با آمار فعلی نمیخوره.
بله قربان درست می فرمایید و این آمار گیری و آمار گیری های سال های قبل نشون میده 100% هم کیس نامبر ها تصادفی نیست. بخصوص ایران به نظر میاد به دلیل پروسه کلیرنس احتمالی که دارند توسط KCC کیس نامبرهای پایین تر رو تحویل میگیرند تا زمان جهت پروسه کلیرنس داشته باشند.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: نیلان ، HERMES7
سلام. شماره کیس من 4500. من هنوز نمیدونم از کجا باید بفهمم که شماره ام کی کارنت میشه؟ یعنی نمیدونم تو چه سایتی باید ببینم شمارم کارنت شده یا نه! لطفا کمکم کنید. ممنونم.
تشکر کنندگان:
(2014-10-26 ساعت 17:48)Farinnnn نوشته:  سلام. شماره کیس من 4500. من هنوز نمیدونم از کجا باید بفهمم که شماره ام کی کارنت میشه؟ یعنی نمیدونم تو چه سایتی باید ببینم شمارم کارنت شده یا نه! لطفا کمکم کنید. ممنونم.

سلام
به تاپیک بولتن ویزا و کارنت شدن شماره‌ ها مراجعه کنید جواب سوالتان را خواهید گرفت
کیس نامبر: ***6 | تعداد افراد کیس: 2نفر | ارسال فرمهای اولیه: 23آگوست | سفارت:ابوظبی | کارنت: 11 می | نامه دوم: 20 می | مصاحبه نیمه دوم جولای
تشکر کنندگان:
(2014-10-26 ساعت 13:52)behdadK نوشته:  
(2014-10-26 ساعت 13:28)houshym نوشته:  

حالا متوجه منظور شما شدم. شما میفرمایید اگر فرض کنیم که توزیع کیس نامبرها کاملا تصادفی است با آمار فعلی نمیخوره.
بله قربان درست می فرمایید و این آمار گیری و آمار گیری های سال های قبل نشون میده 100% هم کیس نامبر ها تصادفی نیست. بخصوص ایران به نظر میاد به دلیل پروسه کلیرنس احتمالی که دارند توسط KCC کیس نامبرهای پایین تر رو تحویل میگیرند تا زمان جهت پروسه کلیرنس داشته باشند.
اقای بهداد خان
قطعا و 100% امکان نداره همچین پروسه ای رو بزارن که اونطوری اصلا قرعه کشی معنی نمیده ولی به هر حال این توزیع خیلی خیلی عجیبه!!!!
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
تشکر کنندگان:
قربان بنده به شما حسودیم میشه که چقدر راحت کلمه قطعا و 100% رو در جملتون استفاده میکنید حتی با وجود اینکه واقعیت ها رو دیدید و براتون عجیب بوده و بنده هم تاکید کردم این اتفاق هر ساله می افته. با علم آمار میتوانید چک کنید که نمونه ای که 25% کل جامعه است رو با چه دقتی میشه به کل جامعه بسط داد و این دقت قطعا بالاتر از 90 درصد هست. یعنی فکر میکنید تصادفی بوده که هر ساله کیس نامبر بالای 10 هزار تقریبا نداریم و همه در نیمه اول کیس ها ذخیره شده اند و در 10 هزار تای اول کلا 2000 کیس یا کمتر غیر ایرانی و نپالی هست؟

در خصوص منطقی که عنوان کردید: شما جایی ملاحظه فرمودید که گفته باشند شماره کیس ها صرفا تصادفی است؟ تا جایی که بنده اطلاع دارم تنها اعلام شده که قبولی صرفا تصادفی است هرچند جای دیگر هم اعلام شده با وجود اینکه صرفا تصادفی است اما شانس قبولی مناطقی که مهاجر کمتری به نسبت جمعیتشون در آمریکا دارند بیشتره و بطور مثال یک آسیایی اگر شانسش 1 دهم درصد باشه یک اروپایی و آفریقایی شانسش مثلا 3 دهم درصد هست برای قبولی.
شما یک تبلیغ بانک هم که ببینید میگه که به ازای مثلا هر 1000 تومن هر روز 1 امتیاز. به این معنی که شانس من که 1000 تومن دیروز حسابم گذاشتم با شما که 100 میلیون 1 ساله در بانک دارید یکی نیست و شما شانس چند میلیون برابر از من دارید برای برنده شدن در حالی که قرعه کشی صرفا رندوم هست اما این رندوم بودن به معنی برابری شانس نیست و احتمال اینکه شما ببرید و جایزه بزرگتری هم ببرید بیشتر هست. حالا من ممکنه خوش شانس باشم و علیرغم احتمالات جایزه شماره 1 را ببرم اما اگر 20000 قرعه کشی را کنار هم بگذارید و جایزه برندگان رو به ترتیب امتیاز تقسیم بندی کنید می بینید که اونهایی که امتیاز بیشتری داشتند به صورت معنا داری بیشتر برنده شده اند و جایزه های قیمتی تر گرفته اند!
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: mohammad_sepah ، saboteur
شاید این آماری که میگم یه کم روشنتر کنه قضیه رو و اینکه کاملا با نظر آقا بهداد موافقم:
پارسال از 500 شماره اول یعنی از 1 تا 500 فقط 292 تا کیس نامبر وجود داشت ( یعنی بقیه شماره ها به کیسی اختصاص نداشت و میشه گفت تا شماره 10000 تقریبا 6000 تا کیس نامبر بیشتر وجود نداره)
که از این 292 کیس نامبر تعداد 228 کیس نامبر متعلق بود به 4 سفارت آنکارا + ایروان + ابوظبی + کاتماندو
که این 292 کیس نامبر متشکل میشد از 569 نفر
و 228 کیس مذکور متشکل بود از 457 نفر
( که نشون میده تقریبا 80% افراد زیر کیس نامبر 500 ایرانی و نپالی بودند)
حالا خودتون این جامعه آماری رو نسبت به کل 20000 نفر آسیایی بسنجین تا دقیقا به حرف بهداد خان برسید.
(ضمنا این آمار با زدن دونه دونه شماره ها در سایت سیس بدست اومده.... دیدیم منشی خیلی بیکاره گفتیم یه کم سرگرم شه :دی )
...Tomorrow will be a great day
شماره کیس:2015AS74XX....تاریخ رویت قبولی:1 May......سفارت:AbuDhabi<Ankara ..... تعداد افراد کیس :2 نفر ........ارسال فرمهای سری اول: May 21 ..... کارنت: June 10 .......مصاحبه : 26August.....ويزا : یکضرب ...... اولین ورود: November ....... مقصد : Minneapolis
تشکر کنندگان: Shahram914 ، HERMES7 ، َalikh
(2014-10-27 ساعت 14:04)mohammad_sepah نوشته:  شاید این آماری که میگم یه کم روشنتر کنه قضیه رو و اینکه کاملا با نظر آقا بهداد موافقم:
پارسال از 500 شماره اول یعنی از 1 تا 500 فقط 292 تا کیس نامبر وجود داشت ( یعنی بقیه شماره ها به کیسی اختصاص نداشت و میشه گفت تا شماره 10000 تقریبا 6000 تا کیس نامبر بیشتر وجود نداره)
که از این 292 کیس نامبر تعداد 228 کیس نامبر متعلق بود به 4 سفارت آنکارا + ایروان + ابوظبی + کاتماندو
که این 292 کیس نامبر متشکل میشد از 569 نفر
و 228 کیس مذکور متشکل بود از 457 نفر
( که نشون میده تقریبا 80% افراد زیر کیس نامبر 500 ایرانی و نپالی بودند)
حالا خودتون این جامعه آماری رو نسبت به کل 20000 نفر آسیایی بسنجین تا دقیقا به حرف بهداد خان برسید.
(ضمنا این آمار با زدن دونه دونه شماره ها در سایت سیس بدست اومده.... دیدیم منشی خیلی بیکاره گفتیم یه کم سرگرم شه :دی )
دوست عزیز
حرف شما درست است یعنی حدود نصفی از شماره های کیس ها وجود ندارند ولی معناش میتونه این باشه که یعنی نصفی اقدام نکردند لیکن حالا شاید نگم 100% بهتر باشه ولی خیلی بعیده که مثلا رتبه ایرانی ها نسبت به افغانی ها برتری داشته باشه( مانند مثالی که در مورد بانک زده شده که مثال درستی است)
تشکر کنندگان:
اولا که کیس نامبر از لحظه ای که شما یرنده شدید به شما اختصاص پیدا میکنه. (پس اینکه انصراف دادند معنی نداره)
دوما اگر کیس نامبر بالای 20000 وجود نداشت اون موقع می شد قبول کرد که 20000 تا کیس نامبر تخصیص داده شده و عده ای هم منصرف شدند و همون انصرافی ها شدند شماره هایی که خالی اند. اما وقتی کیس نامبرهای با شماره 48000 وجود داره من این احتمال شما رو نمیتونم قبول کنم..
...Tomorrow will be a great day
شماره کیس:2015AS74XX....تاریخ رویت قبولی:1 May......سفارت:AbuDhabi<Ankara ..... تعداد افراد کیس :2 نفر ........ارسال فرمهای سری اول: May 21 ..... کارنت: June 10 .......مصاحبه : 26August.....ويزا : یکضرب ...... اولین ورود: November ....... مقصد : Minneapolis
تشکر کنندگان: behdadK
قربان تجربه نشون میده که برتری داره. البته منطقی هم بخواهیم فکر کنیم میبینیم با توجه به روند کلیرنسی که به اکثریت ایرانی ها میخوره و به کشور های دیگه نمیخوره و این روند طولانی مدت هست اگر قرار باشه تفاوتی نباشه و همه با هم به مصاحبه بروند سر ایرانی ها به شدت بی کلاه میمونه و عملا بیش از سه چهارم ایرانی ها بدون ویزا میمونند که با توجه به آمار بالای ثبت نامه ایرانی ها و تعداد کم ایرانی های مهاجر به نسبت جمعیتی در ایالات متحده خیلی اختلاف فاحش خواهد بود.
برتری در شماره کیس نه به دلیل اینه که عاشق چشم و ابروی ما هستند و نه به دلیل اینکه ما آدم های مهمی هستیم. ما هم ثبت نام کننده بالایی داریم و هم جمعیتمون در آمریکا به اشباع نرسیده و هم مشکل کلیرنس رو داریم که برای رفع این سه مشکل منطق میگه که تسهیلاتی بدن تا کمی جبرانش کنه. البته در عمل مثلا پارسال با وجود اینکه ما هم باید مثل نپال به حد سهمیه 3500 میرسیدیم اما این قضیه محقق نشد و این همه تمهیدات آخرش بطور کامل جواب نداد. حالا تصور کنید اگر توزیع کیس ها بصورت کاملا یکدست بود به جای 2400 ایرانی 1300-400 تا هم به زور قبول میشدند!
تشکر کنندگان: mohammad_sepah
(2014-10-27 ساعت 16:17)behdadK نوشته:  قربان تجربه نشون میده که برتری داره. البته منطقی هم بخواهیم فکر کنیم میبینیم با توجه به روند کلیرنسی که به اکثریت ایرانی ها میخوره و به کشور های دیگه نمیخوره و این روند طولانی مدت هست اگر قرار باشه تفاوتی نباشه و همه با هم به مصاحبه بروند سر ایرانی ها به شدت بی کلاه میمونه و عملا بیش از سه چهارم ایرانی ها بدون ویزا میمونند که با توجه به آمار بالای ثبت نامه ایرانی ها و تعداد کم ایرانی های مهاجر به نسبت جمعیتی در ایالات متحده خیلی اختلاف فاحش خواهد بود.
برتری در شماره کیس نه به دلیل اینه که عاشق چشم و ابروی ما هستند و نه به دلیل اینکه ما آدم های مهمی هستیم. ما هم ثبت نام کننده بالایی داریم و هم جمعیتمون در آمریکا به اشباع نرسیده و هم مشکل کلیرنس رو داریم که برای رفع این سه مشکل منطق میگه که تسهیلاتی بدن تا کمی جبرانش کنه. البته در عمل مثلا پارسال با وجود اینکه ما هم باید مثل نپال به حد سهمیه 3500 میرسیدیم اما این قضیه محقق نشد و این همه تمهیدات آخرش بطور کامل جواب نداد. حالا تصور کنید اگر توزیع کیس ها بصورت کاملا یکدست بود به جای 2400 ایرانی 1300-400 تا هم به زور قبول میشدند!

دوستان عزیز
در مورد این که چرا کیس نامبر بالای 20000 داریم که به دلیل این است که ما در مورد اسیا داریم صحبت میکنیم و لذا کیس نامبرهای اسیا تا 20000 است و کیس نامبرهای مناطق دیگر میتواند فرق کند. این نظر من است

اما در مورد اینکه فرق بگذارند به نظرم اینطوری نگاه کنیم بهتر است که برای سال گذشته اخرین نپالی که ویزا گرفته در 27 اگوست بوده و اخرین شماره از 14000 شماره که ویزار گرفته و از بین سفارتهای ایرانی بوده شماره حدود 13200 بوده است لذا میبینم که از 1 تا 14000 همه به نسبت مساوی توزیع شده اند
تشکر کنندگان:
من منطق شما رو متوجه نشدم اما مثل اینکه خودتون مشکل خودتون رو حل کردید. مهم اینه که جواب خودتون رو گرفتید.
موفق باشید و شاد
تشکر کنندگان:
(2014-10-27 ساعت 17:35)behdadK نوشته:  من منطق شما رو متوجه نشدم اما مثل اینکه خودتون مشکل خودتون رو حل کردید. مهم اینه که جواب خودتون رو گرفتید.
موفق باشید و شاد
نه مشکلم حل نشد یعنی من گفتم که وقتی از شماره 1 تا 14000 به طور مساوی افراد ایرانی و نپالی توزیع یکسانی دارند بنابراین به نظر میرسد که اولویت بندی نیست. شما گفتید که یه جورهایی اولویت وجود داره که من با بررسی فایل سیس 2014 و اماری که دادم فکر کنم اینطوری نیست

اما سوال اصلی تر اگه جواب داده بشه خیلی خوبه:
در فایل سیز 2014 چندین حالت وجود داره که برای من دو تاش مشخص نیست یعنی حالت noresult و حالت tarnsfer in progress که من نمیدانم چیه

لازم به ذکر است که وقتی 14000 نفر را بررسی میکنی باید دقت کنید که حدود 7000 تا انها no result هستند یعنی یا به قول دوستان شماره ها پشت سر هم نیست که به نظرم کمی عجیب است یا اینکه اقدام نکرده اند ان شماره های کیس
تشکر کنندگان:
سلام دوستان. این روند کارنت شدن های امسال خیلی من رو نگران کرده. طبق بولتن ماه نوامبر آسیا (2950) فقط 250 نفر کارنت شدند و در ماه دسامبر (3200) هم مجدد 250 نفر فقط ! به نظر شما این روند ثابت میمونه یا نه؟ من با کیس نامبر ***2015AS6 حدودا کی کارنت میشم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان