کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: شماره کیس شما کدام گزینه است؟
زیر 1000
11.27%
88 11.27%
1000 تا 2000
8.45%
66 8.45%
2000 تا 3000
10.12%
79 10.12%
3000 تا 4000
12.04%
94 12.04%
4000 تا 5000
12.16%
95 12.16%
5000 تا 6000
10.63%
83 10.63%
6000 تا 7000
12.04%
94 12.04%
7000 تا 8000
11.91%
93 11.91%
8000 تا 9000
8.58%
67 8.58%
9000 تا 10000
0.26%
2 0.26%
10000 تا 20000
0.90%
7 0.90%
20000 به بالا
1.66%
13 1.66%
مجموع 781 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شماره کیس برندگان 2015
(2014-06-02 ساعت 12:33)امیلی نوشته:  نظرسنجی اصلاح شده رو بذارید لطفااااااا

با سلام
البته بهتر بود مدیریت محترم به این موضوع رسیدگی میکرد ولیکن بررسی های انجام شده به این شرح است
نفرات برنده 2015
زیر 1000 37 نفر
بین 1000 تا 2000 30 نفر
بین 2000 تا 3000 42 نفر
بین 3000 تا 4000 48 نفر
بین 4000 تا 5000 48 نفر
بین 5000 تا 6000 43 نفر
بین 6000 تا 7000 40 نفر
بین 7000 تا 8000 31 نفر
بین 8000 تا 9000 31 نفر
بین 9000 تا 10000 1 نفر
بین 10000 تا 20000 4 نفر
بالاتر از 20000 4 نفر

البته بد نیست توضیحاتی هم به این آمار اضافه شود :
1 - فرض بر صداقت تمام شرکت کنندگان در نظر سنجی گذاشته شد و تنها آمار افرادی از فهرست کم شد که دلایل کاملا منطقی بر عدم لزوم وجود نظرشان موجود بود ، مثلا در ارسال هایشان اعلام کرده بودند که برنده سالهای دیگری هستند و یا به ضرس قاطع در نظراتشان اعلام کرده بودند که برنده نشده اند که طبعا نظر این افراد از لیست خارج گردید .

2- حدود 20 تا 25 درصد از آرای بالا در اوایل ماه می 2014 ثبت نام کرده اند ولی نهایت بازدیدشان در طول یک ماه از سایت در حدود 1 ساعت یا کمتر بوده است و متاسفانه هیچ ارسالی هم نداشته اند که بتوان از آن متوجه شد آیا برنده 2015 هستند یا خیر ؟ البته من فکر میکنم کسی که برنده لاتاری شده باشد با دیدن چنین سایتی حداقل انقدر انگیزه پیدا میکند که در طول یکماه بیش از 4 یا 5 ساعت به این سایت سر بزند ، البته چون فرض بر صداقت بود آرای تمامی این افراد در نظر سنجی باقی مانده است .

3- مقایسه آمار تعداد خلاصه وضعیت برندگان 2015 با آمار افراد شرکت کننده در نظر سنجی آنقدر متفاوت هست که بتوان حدس زد بسیاری علیرغم عدم قبولی فقط در نظر سنجی شرکت کرده اند که چون دلایل منطقی برای عدم ثبت نظرات وجود نداشت هیچ تغییری در نظر سنجی رخ نداده است .

4 - پیشنهادم برای دوستانی که حداقل برای خودشان آمار دقیقتری میخواهند این است که بخش خلاصه وضعیت برندگان را بررسی کنند و آمار دقیقتر را از آنجا بدست بیاورند ( البته من این کار را انجام دادم در صورتیکه نیاز بود بفرمائید تا ارسال نمایم ) البته ممکن است در آن آمار هم عدم ثبت برخی دوستان نتایج واقعی را نشان ندهد ولی به نظرم به واقعیت بسیار نزدیک تر است.
شماره کیس: 2015AS4XXX
دریافت ویزا : همسر و پسرجان روز مصاحبه  ----  خودم 13 جولای
کلیرشدن خودم : کمتر از 100 روز
نکته ی کنکوری    سربازی : س پ ا ه
تشکر کنندگان: Kaveh ، gholamrezaei ، Aamed ، Darious ، L_haam ، آزاده_امین ، mbsamani ، rbrb-2015 ، AliT ، lighter ، AliReza.Sh ، a.farzad ، m.ghoreishi
کی میدونه پارسال کیس نامبر آسیا تا چند بوده؟کیس نامبر ایران چی؟
تشکر کنندگان:
من ایمیل یک ایمیلی ازkentucky دریافت کردم که گفته دوباره confirmation numberرو چک کنید واسه لاتاری
تشکر کنندگان:

هشدار بسیار مهم امنیتی
تشکر کنندگان: 2014winner
دوستان سلام
برای من جالب است که 4992 نفر از ایران برنده شده اند برای 2015 ولی فقط حدود 370 نفر در اینجا امار داریم که بسیار عجیب است!!!! یعنی واقعا انهای دیگه نمیخواهند امار بدهند. قطعا همگی این سایت را چک میکنند. تحلیل شما چیست؟ یعنی اینقدر ادم داریم که فقط اسم مینویسند و پیگیری نمیکنند!!!!
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
تشکر کنندگان: tapartoor600 ، A_A ، soruosh
دوست عزیز 4992 نفر با 412 کیس قابل مقایسه نیست. فرض متوسط 2 نفر در هر کیس هم میشه 20% برندگان ایران و با توجه به کنسل کردن 20-30 درصد وسط راه یا از اول راه و چک نکرده ها! و حتی افرادی که از اینترنت استفاده نمیکنند آمار خیلی خوبیه. قرار نیست که هر کس لاتاری قبول میشه اینجا عضو بشه. یه نگاهی هم به آمار پارسال بزنید با اینکه بیشتر از 1000 نفر قبولی پارسال بیشتر بود 435 نفر تو نظر سنجی شرکت کرده اند. همه اینها به شرطیه که فرض کنیم هر کی تو مهاجرسرا میچرخه این نظرسنجی رو شرکت کرده.
و در آخر قصد این تاپیک کار آماری است و یک نمونه 20% از جامعه آماری بسیار نتیجه مطلوبی ارائه میده. ضمنا شما دقیقا میخواید چه نتیجه ای از این نظر سنجی بگیرید که تا به امروز نگرفته اید؟
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: rbrb-2015 ، L_haam ، A_A ، shahryar7021
تاپیکا که قفل شده مجبورم اینجا بپرسم، شرمندهSad

کسی از دوستان خبر داره که لاتاری 2016 برگذار میشه یا نه؟؟ (پارسال یه صحبتهایی بود که ممکنه امسال آخرین سال باشه!)
کیس نامبر 2018Axxxxxxxxx
رویت قبولی
کنسولگری
تعداد افراد منظور در کیس
ارسال فرم های سری اول
کارنت شدن کیس
مصاحبه
کلیرنس
دریافت ویزا
ورود به آمریکا
دریافت گرین کارت
جمع تقریبی هزینه ها
تشکر کنندگان: lighter
(2014-06-10 ساعت 09:25)j@vad نوشته:  تاپیکا که قفل شده مجبورم اینجا بپرسم، شرمندهSad

کسی از دوستان خبر داره که لاتاری 2016 برگذار میشه یا نه؟؟ (پارسال یه صحبتهایی بود که ممکنه امسال آخرین سال باشه!)

بله برگزار میشه:
Dates for the DV-2016 program registration period will be widely publicized in the coming months. Those interested in entering the DV-2016 program should check the Department of State’s Visa web page in the coming months.

منبع:
Visa Bulletin For June 2014
تشکر کنندگان: lighter ، SH_USA ، A_A ، j@vad
(2014-06-06 ساعت 17:06)behdadK نوشته:  دوست عزیز 4992 نفر با 412 کیس قابل مقایسه نیست. فرض متوسط 2 نفر در هر کیس هم میشه 20% برندگان ایران و با توجه به کنسل کردن 20-30 درصد وسط راه یا از اول راه و چک نکرده ها! و حتی افرادی که از اینترنت استفاده نمیکنند آمار خیلی خوبیه. قرار نیست که هر کس لاتاری قبول میشه اینجا عضو بشه. یه نگاهی هم به آمار پارسال بزنید با اینکه بیشتر از 1000 نفر قبولی پارسال بیشتر بود 435 نفر تو نظر سنجی شرکت کرده اند. همه اینها به شرطیه که فرض کنیم هر کی تو مهاجرسرا میچرخه این نظرسنجی رو شرکت کرده.
و در آخر قصد این تاپیک کار آماری است و یک نمونه 20% از جامعه آماری بسیار نتیجه مطلوبی ارائه میده. ضمنا شما دقیقا میخواید چه نتیجه ای از این نظر سنجی بگیرید که تا به امروز نگرفته اید؟
سلام
من میخواهم به یک نتیجه تقریبی برسم که کلا چند درصد برندگان کارشان را دنبال نمیکنند.
با تشکر
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
تشکر کنندگان: A_A ، puryapurya ، j@vad
این درصد الان در نمیاد. باید بگذارید ببینین تا آخر امسال چه اتفاقی میوفته. چیه بسا خیلی ها هستن که هنوز نفهمیدن برنده شدن و یا هنوز دو به شک هستن برای اقدام (مثل سالهای پیش). بهترین مرجع برای شما تاپیک کلیرنس سال 2014 هست که دوستان هر چند وقت یکبار فایل CEAC رو آپدیت میکنن و شروع میکنن به تحلیل افرادی که وقت مصاحبه اشون گذشته و حتما نمیرن مصاحبه. البته میدونید که به دلیل اینکه ما 3 تا سفارتی که میریم مختص ما نیست فقط و از خود اون کشور ها هم شرکت میکنن آمار دقیقی موجود نیست.
شما اگر نگرانید که ویزا بهتون نرسه تقریبا بزارید خیالتون رو راحت کنم 99% میشه گفت این نگرانی امسال وجود نداره. سال 2013 تعداد برندگان 6029 نفر بود که 3700 نفر (200 نفر بیشتر از سهمیه ایران که 7% از 50000 نفر هست) ویزا دادن و تعداد کمی (کمتر از 200 نفر بهشون نرسید که البته در این بین افرادی هم بودند که کلا هیچوقت کلیر هم نشدن و میشه گفت آماری که واقعا بهشون ویزا نرسید کمتر از 200 عدد باشه). سال 2014 تعداد برنده ها 6027 نفر بود که تا همین الان هم با آمار انصرافی و پیش بینی دوستان ویزا به اندازه کافی هست و حتی ممکنه 3500 هم پر نشه(دقیقش رو میتونین از تاپیک کلیرنس استعلام کنید هرچند امسال هم تا به سپتامبر نرسه آمار خیلی دقیقی نمیشه در آورد)
امسال برخلاف دو سال گذشته 4992 نفر برنده شده اند که میشه 1037 نفر کمتر. حالا اگر فرض کنی که به نسبت سال 2013 یعنی 3900/6029 که میشه 65% ویزاشون تایید شده باشه میشه 3244 نفر یعنی هنوز 256 نفر اضافه میاد و این سوای اون 200 نفری هست که سال 2013 زیر سبیلی و خارج از سهمیه رسمی بهشون ویزا دادن. البته احساس من این هست که اون اتفاقی که 2013 افتاد یک اشتباه بود و دیگه تکرار نخواهد شد و حتی 2014 ای ها هم خطری ایشالا متوجهشون نیست.
کلا در طول کل سالهایی که لاتاری برگزار شده یکبار و در سال 2013 برای عده ی کمی این اتفاق تلخ افتاده. لازم نیست استرس زیادی به خودتون وارد کنید.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: AliReza.Sh ، shahin2737 ، soruosh ، mohammad_sepah ، shahryar7021 ، j@vad
(2014-06-21 ساعت 15:16)behdadK نوشته:  این درصد الان در نمیاد. باید بگذارید ببینین تا آخر امسال چه اتفاقی میوفته. چیه بسا خیلی ها هستن که هنوز نفهمیدن برنده شدن و یا هنوز دو به شک هستن برای اقدام (مثل سالهای پیش). بهترین مرجع برای شما تاپیک کلیرنس سال 2014 هست که دوستان هر چند وقت یکبار فایل CEAC رو آپدیت میکنن و شروع میکنن به تحلیل افرادی که وقت مصاحبه اشون گذشته و حتما نمیرن مصاحبه. البته میدونید که به دلیل اینکه ما 3 تا سفارتی که میریم مختص ما نیست فقط و از خود اون کشور ها هم شرکت میکنن آمار دقیقی موجود نیست.
شما اگر نگرانید که ویزا بهتون نرسه تقریبا بزارید خیالتون رو راحت کنم 99% میشه گفت این نگرانی امسال وجود نداره. سال 2013 تعداد برندگان 6029 نفر بود که 3700 نفر (200 نفر بیشتر از سهمیه ایران که 7% از 50000 نفر هست) ویزا دادن و تعداد کمی (کمتر از 200 نفر بهشون نرسید که البته در این بین افرادی هم بودند که کلا هیچوقت کلیر هم نشدن و میشه گفت آماری که واقعا بهشون ویزا نرسید کمتر از 200 عدد باشه). سال 2014 تعداد برنده ها 6027 نفر بود که تا همین الان هم با آمار انصرافی و پیش بینی دوستان ویزا به اندازه کافی هست و حتی ممکنه 3500 هم پر نشه(دقیقش رو میتونین از تاپیک کلیرنس استعلام کنید هرچند امسال هم تا به سپتامبر نرسه آمار خیلی دقیقی نمیشه در آورد)
امسال برخلاف دو سال گذشته 4992 نفر برنده شده اند که میشه 1037 نفر کمتر. حالا اگر فرض کنی که به نسبت سال 2013 یعنی 3900/6029 که میشه 65% ویزاشون تایید شده باشه میشه 3244 نفر یعنی هنوز 256 نفر اضافه میاد و این سوای اون 200 نفری هست که سال 2013 زیر سبیلی و خارج از سهمیه رسمی بهشون ویزا دادن. البته احساس من این هست که اون اتفاقی که 2013 افتاد یک اشتباه بود و دیگه تکرار نخواهد شد و حتی 2014 ای ها هم خطری ایشالا متوجهشون نیست.
کلا در طول کل سالهایی که لاتاری برگزار شده یکبار و در سال 2013 برای عده ی کمی این اتفاق تلخ افتاده. لازم نیست استرس زیادی به خودتون وارد کنید.
دوستان
1-صرفا جهت اطلاع از سال 2004 تا 2014 نسبت درصد ویزاهای صادر شده برای ایران نسبت به کل اسیا از 6% به 40% رسیده است.
2- همانطور که در بخشهای دیگه سایت گفتم و گفته شده نسبت همراه در اسیا 2 و در کل دنیا 1.5 است. یعنی هر اسیایی به طور متوسط یک همراه با خود دارد. لذا موضوع این است که با چه احتمالی به شماره های بالا ویزا میرسد منظورم فقط بررسی احتمال است.
به عنوان مثال فرض کنیم که عدد حدودی خودم یعنی نزدیک به 6500 را در نظر میگیریم. پس قبل از من 6500 نفر خواهند رفت که چون از اسیا هستند میتوانند به طور متوسط 13000 سهمیه ویزا را به خود اختصاص دهند. ولی کل ویزاهای صادر شده در اسیا 9480 عدد در کل است. یعنی به صورت روی کاغذ هیچوقت به بالاتر از 4700 ویزا نمیرسد
حال موضوع اینجا مهم میشود که چند درصد از ادمها کارشان را دنبال نمیکنند اگر فرض کنیم که با توجه به اماری که خودشان 2 برابر حدودا معرفی میکنند یعنی 50% ادمها کارشان را دنبال نمیکنند و لذا میتوان گفت که بنابراین تا شماره حدود 9000 میتوانند امید قابل قبولی برای مصاحبه و شانس ویزا داشته باشند

لطفا اگر تحلیل دارید بفرمایید
تشکر کنندگان: AliT
دوست عزیز این بازی با اعداد تنها تاثیرش ایجاد استرس اضافی به خودتون و سایر برندگان هست. پیشنهاد میکنم به زندگیتون برسین فرمها رو پر کنید مدارک رو کامل کنید و به مصاحبه برید اگر اونوقت اعصابش رو داشتید تا دلتون خواست تحلیل کنید. شما 1 سال دیگه میخواید برید مصاحبه و اگر یکضرب بگیرید که این همه استرسی که الان داشتید بی نتیجه میشه و اگر کلیرنس بخورید 2-3 ماه وقت دارید بی جهت تحلیل بکنید.
کلا نتیجه این همه محاسبه واسه یکی که کیس نامبرش مثلا 19999 هست میخواد این بشه که به احتمال 99% اگر کلیرنس بخوره بهش ویزا نمیرسه ؟ آیا اگر شما جای اون شخص بودین مصاحبه نمیرفتین؟

فقط این قسمت رو مینویسم و دیگه در این تاپیک ادامه نمیدم. به دلیل اینکه آسیا تا 20000 کیس نامبر داره و کیس نامبر های ایران تا 8000 هستن معمولا و از اون طرف اونا حواسشون هست که چطور بولتن اعلام کنن که ویزا کم نیاد،فکر نکنم هیچ موردی بوده باشه که ایرانی ها به دلیل پایان ویزای آسیا بهشون کم ویزا برسه. ضمنا هیچ قانونی برای محدودیت درصد ویزای صادره برای یک قاره وجود نداره و فقط اون 7% سهمیه هر کشور هست که سال 2013 رعایت هم نشد .
تشکر کنندگان: rz59 ، soruosh ، mohammad_sepah ، shahryar7021 ، j@vad
(2014-06-22 ساعت 10:54)behdadK نوشته:  دوست عزیز این بازی با اعداد تنها تاثیرش ایجاد استرس اضافی به خودتون و سایر برندگان هست. پیشنهاد میکنم به زندگیتون برسین فرمها رو پر کنید مدارک رو کامل کنید و به مصاحبه برید اگر اونوقت اعصابش رو داشتید تا دلتون خواست تحلیل کنید. شما 1 سال دیگه میخواید برید مصاحبه و اگر یکضرب بگیرید که این همه استرسی که الان داشتید بی نتیجه میشه و اگر کلیرنس بخورید 2-3 ماه وقت دارید بی جهت تحلیل بکنید.
کلا نتیجه این همه محاسبه واسه یکی که کیس نامبرش مثلا 19999 هست میخواد این بشه که به احتمال 99% اگر کلیرنس بخوره بهش ویزا نمیرسه ؟ آیا اگر شما جای اون شخص بودین مصاحبه نمیرفتین؟

فقط این قسمت رو مینویسم و دیگه در این تاپیک ادامه نمیدم. به دلیل اینکه آسیا تا 20000 کیس نامبر داره و کیس نامبر های ایران تا 8000 هستن معمولا و از اون طرف اونا حواسشون هست که چطور بولتن اعلام کنن که ویزا کم نیاد،فکر نکنم هیچ موردی بوده باشه که ایرانی ها به دلیل پایان ویزای آسیا بهشون کم ویزا برسه. ضمنا هیچ قانونی برای محدودیت درصد ویزای صادره برای یک قاره وجود نداره و فقط اون 7% سهمیه هر کشور هست که سال 2013 رعایت هم نشد .

دوست عزیز
موضوع بازی با اعداد نیست موضوع این است که امادگی برای مهاجرت صرفا فقط مصاحبه رفتن نیست. اول بگم که من نه استرس دارم و نه قصدم استرس به دیگران است. فقط واقعی نگاه کردن بهتر از هر چیزی است اگر به فروم 2014 ها سر بزنید میفهمید انگاری هر روز میمیرند و زنده میشوند. من همانطور که گفتم بحثم رسیدن به یک موضوع معقول است. انهم برای کیس های نزدیک به خودم که دو بچه نیز دارند. موضوع این است که باید بچه ها اماده باشند اموزش زبان ببینند و ...... پس لطفا نگاه منفی نداشته باشید. مثلا برای ما اگر طبق برنامه سالهای قبل موضوع رخ بده توی حدود خرداد میریم مصاحبه.اگه یک ضرب بگیریم میشه همون موقع رفت و اونموقع تابستون و سه ماه وقت داری که برای مدرسه بچه ها اماده شی در غیر اینصورت اگر به اخر موضوع برسی و مثلا شهریور بگیری چالشی بزرگ خواهی داشت و عملا بچه ات یک سال رو از دست میده و .......
بنابراین رسیدن به دید واقعی هدف من است
تشکر کنندگان: behdadK ، ریحانا
دوستان کیس نامبر ما بین 1000تا 1100هست حدود زمان برای مصاحبه کی هه؟ فرم هامونم فرستادیم
Case Number:2015AS000010XX
DV260 Forms:June 16th
Unlock:August 16th
Second Letter:January 23rd
Interveiw:March 3rd
Visa:March 6th (یک ضرب)Shy
تشکر کنندگان:
(2014-06-22 ساعت 22:06)morida نوشته:  دوستان کیس نامبر ما بین 1000تا 1100هست حدود زمان برای مصاحبه کی هه؟ فرم هامونم فرستادیم
اول تبریک بابت این شماره کیس و دوم اینکه جز اولین رده هستید و اینکه مهرماه مصاحبه اتون است خوش باشید
تشکر کنندگان: j@vad

کاربران در حال بازدید این موضوع: