کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی و اجازه خروج از کشور
من کارت پایان خدمت رو دادم برای تعویض هنوز نیامده رسید پلیس +10 و کپی کارت رو ترجمه کردم توی تمام مدارکم هم اینکه سربازی رفتم مشخصه البته من سال 69 تا 71 خدمت کردم هرچند که الان به سختی دنبال کارتم هستم اما می خوام بدونم کسی مشابه من هست کارش.واگه اطلاعاتی ویا تجربه ای دارین به اشتراک بزارین ،سپاس.کیس نامبر 700 واندی سفارت انکارا منتظر نامه 2
کیس 787
سفارت انکارا
ارسال فرم 18juneالبته به لطف شرکت پرواز سبز آرزو ها که فرم رواینقدر دیر پر کرد که مصاحبه 3ماه عقب افتاد
افرادکیس 3نفر
کارنت.august
نامه دوم..24نوامبر
مصاحبه .12 ژانویه و آپدیت 12و14 ژانویه 8 june
مقصد .خونه خودم چون برای امریکا dangerous هستیم اونوقت اونایی کا هواپیما میزنن تو برج چه جوری ویزا میگیرن?
تشکر کنندگان:
(2014-09-28 ساعت 15:11)Mrng93 نوشته:  امروز رفتم نظام وظيفه براي گذاشتن وثيقه و درخواست گذرنامه ، من وسطاي آبان مصاحبمه ، تو اين فكر بودم كه بعد از مصاحبم برگردم ايران.. و وقتي كليرنس خوردم دوباره از كشور خارج بشم.. از سرهنگه پرسيدم ميتونم دوباره بعد از دو سه ماه از كشور خارج شم كه گفت قانون جديد گذاشتن كه دانشجوها هر ٦ ماه يبار ميتونن از كشور خارج بشن (شايدم منظورش هر ترم بوده) من خيلي نگرانم الان . (تا همين چند وقت پيش هر ترمي دوبار بود) ميترسم وقتي برگردم ايران زود ويزام اوكي شه ولي بخاطر اين مشكل نتونم از كشور خارج شم. من توي امارات خونه ي عمم ميتونم بمونم .. بنظرتون اگه ويزاي اماراتمو تمديد كنم و سه ماه امارات بمونم بهتره؟ كلا كسي ميدونه امارات حداكثر تا چند وقت ويزاتو تمديد ميكنه ؟ كاري به شرايط سربازي و اين داستانا داره؟ (حداكثر اجازه خروج براي دانشجوها بيست روزه) . ميتونم تا وقتي كه ويزاي امريكام اوكي شه اونجا بمونم ؟ من احتمال ويزاي يك ضرب هم دارم .. اگه ويزا يك ضرب باشه همون موقع ميشه به امريكا بري يا بايد صبر كرد يا تو نوبت موند ؟ اگه اره حداكثر چقدر ؟ بخدا مغزم پر از اين سوالا شده مخصوصا بعد از ماجراي امروز ... ممنون ميشم به سوالاتم جواب بدين

نه شما اگه ویزات بیاد هر وققت بخوای میتونی بری

وقتی که غورباقه ها هفتیرکشن بهم حق انقدر زود پیر بشم......امان از روزی که دو زاریم پیش خودش فک کنه تراوله  Wink            ///////      سایه ها همیشه دروغ میگن!     //////
تشکر کنندگان:
سلام
منم قراره که با وثیقه 15 میلیونی از کشور خارج بشم اما نمیدونم که چه مدرکی رو باید به سفارت نشون بدم مبنی بر اینکه سربازی نرفتم و با گذاشتن وثیقه اومدم . ممنون میشم راهنماییم کنید
تشکر کنندگان:
(2014-09-30 ساعت 10:20)general_pooya نوشته:  سلام
منم قراره که با وثیقه 15 میلیونی از کشور خارج بشم اما نمیدونم که چه مدرکی رو باید به سفارت نشون بدم مبنی بر اینکه سربازی نرفتم و با گذاشتن وثیقه اومدم . ممنون میشم راهنماییم کنید

مدارکی که به نظام وظیفه مبنی بر پرداخت 15 میلیون وثیقه میدهید را قبل از تحویل به نظام وظیفه کپی بگیرید و همان را نشان دهید.
کیس نامبر: ***6 | تعداد افراد کیس: 2نفر | ارسال فرمهای اولیه: 23آگوست | سفارت:ابوظبی | کارنت: 11 می | نامه دوم: 20 می | مصاحبه نیمه دوم جولای
تشکر کنندگان: general_pooya ، babak12 ، hameddjj
(2014-09-30 ساعت 12:51)saboteur نوشته:  

مدارکی که به نظام وظیفه مبنی بر پرداخت 15 میلیون وثیقه میدهید را قبل از تحویل به نظام وظیفه کپی بگیرید و همان را نشان دهید.

ممنون از راهنمایی. فقط یک فیش بانکی واریز 15 میلیون هست ، همون کافیه؟ ترجمه هم لازمه؟

با تشکر
تشکر کنندگان:
(2014-09-30 ساعت 13:09)general_pooya نوشته:  

ممنون از راهنمایی. فقط یک فیش بانکی واریز 15 میلیون هست ، همون کافیه؟ ترجمه هم لازمه؟

با تشکر

دوستان کسی نظری نداره؟
تشکر کنندگان:
(2014-09-30 ساعت 22:41)general_pooya نوشته:  

با تشکر

دوستان کسی نظری نداره؟

عزيزان اين سوال منم هست ... اون مداركي كه به نظام وظيفه داديم با ترجمه باشه يا ...
كپي هم باشه مشكلي نيست ؟ من يه كپي دارم كه محظ احتياط بهم دادن روش مهر بانكو اينا هم هست اما مهر فاقد ارزش هم زدن روش ،، مشكلي پيش نياد
تشکر کنندگان:
سلام و عرض ادب،
یه سوالی داشتم و ممنون میشم که از دوستان کسی که اطلاعاتش کامل هست پاسخ بده.
من 21 سالمه و دانشجوی ترم 5 کاردانی هستم که نوامبر مهر خروج گرفتم ، اگر کلیرنس بخورم به نظرتون بهتره بمونم آنکارا تا کلیر بشم یا برگردم ایران؟ چون ممکنه دیگه دانشگاه بهم نامه نده و خیلی نگران این موضوع هستم. در ضمن من احتمالش خیلی ضعیفه که بتونم تا ترم 6 کاردانیمو تموم کنم.
شماره کیس:2015AS25XX ~تاریخ رویت قبولی:1 may~کنسولگری~آنکارا ~ تعداد افراد منظور در کیس :1 نفر ~ ارسال فرمهای سری اول: 9 June ~ دریافت نامه دوم : 19 سپتامبر
تشکر کنندگان:

با تشکر

صد در صد ترجمه لازمه

وقتی که غورباقه ها هفتیرکشن بهم حق انقدر زود پیر بشم......امان از روزی که دو زاریم پیش خودش فک کنه تراوله  Wink            ///////      سایه ها همیشه دروغ میگن!     //////
تشکر کنندگان: rezasadeghi
(2014-10-04 ساعت 01:25)general_pooya نوشته:  سلام و عرض ادب،
یه سوالی داشتم و ممنون میشم که از دوستان کسی که اطلاعاتش کامل هست پاسخ بده.
من 21 سالمه و دانشجوی ترم 5 کاردانی هستم که نوامبر مهر خروج گرفتم ، اگر کلیرنس بخورم به نظرتون بهتره بمونم آنکارا تا کلیر بشم یا برگردم ایران؟ چون ممکنه دیگه دانشگاه بهم نامه نده و خیلی نگران این موضوع هستم. در ضمن من احتمالش خیلی ضعیفه که بتونم تا ترم 6 کاردانیمو تموم کنم.
سلام
اگر اشتباه نکنم بعد از اتمام تحصیل و قبل از سربازی هم یکبار میتونید از کشور خارج بشید.(تاپیک سربازی پارسال و تجربه های مشابه رو مطالعه بفرمایید و خودتون هم پرس و جو کنید.) اگر هم خیلی نگران گرفتن نامه از دانشگاه هستید این ترمتون رو حذف ترم کنید تا شش ترمه بشید و باز از معافیت تحصیلی استفاده کنید و نامه بگیرید.
حتما خودتون تجربه های دوستان رو مطالعه کردید و میدونید که زمان کلیرنسی هیچ قاعده و قانونی نداره و بعضی کیسهای پایین تا 10-11ماه منتظر بودند. اگر خدای نکرده کلیرنس بخورید و زمانش طولانی بشه موندن توی آنکارا ریسک بزرگیه و هزینه های زیادی رو در بر داره. البته شما صلاح کارتون رو بهتر میدونید و من فقط دیدگاه های خودم رو گفتم. شرایط کیس شما هم که به نظر یکضربی میاد و ایشالا که یکضرب میگیرید. موفق باشید.
کیس نامبر: ***201500006 ، تعداد افراد کیس: 2نفر، برنده اصلی همسرم، ارسال فرمهای اولیه: 23آگوست، سفارت:ایروان->ابوظبی، ویزا یکضرب/ منتظرسرای2015
تشکر کنندگان: general_pooya ، rezasadeghi ، Seyedehsanhosseini ، saboteur
سلام به همه دوستان عزیز . لطفا منو راهنمایی کنین . برادر من الان در حال خدمت سربازیه در نیروی انتظامی . سوالم اینه آیا میتونم برای لاتاری جدید ثبت نام کنم آخه تا خدمتش تموم بشه یک سالی رو داره . آیا در حین خدمت مرخصی میدن که پاسپورت بگیره و بیاد خارج از کشور ؟ خیلی لطف میکنین اگه جواب بدین
موفق باشید SmileSmile
تشکر کنندگان:
(2014-10-12 ساعت 11:23)yoosef61 نوشته:  سلام به همه دوستان عزیز . لطفا منو راهنمایی کنین . برادر من الان در حال خدمت سربازیه در نیروی انتظامی . سوالم اینه آیا میتونم برای لاتاری جدید ثبت نام کنم آخه تا خدمتش تموم بشه یک سالی رو داره . آیا در حین خدمت مرخصی میدن که پاسپورت بگیره و بیاد خارج از کشور ؟ خیلی لطف میکنین اگه جواب بدین
شروع فرآیند مصاحبه های سال 2016 از 11 ماه دیگه هست حدودا. بنابراین مشکلی در ثبت نام نخواهید داشت و در صورت قبولی هم میتوانن مراحل رو ادامه بدن.

گرفتن پاسپورت در حین سربازی بستگی به یگان مربوطه داره. درصورتی که یگانی که در آن خدمت میکنند اجازه دهد میتوانند. قانون کلی نداره و در حیطه اختیارات یگان ها است.
کیس نامبر: ***6 | تعداد افراد کیس: 2نفر | ارسال فرمهای اولیه: 23آگوست | سفارت:ابوظبی | کارنت: 11 می | نامه دوم: 20 می | مصاحبه نیمه دوم جولای
تشکر کنندگان: babak12 ، yoosef61
آموزشی هم جز خدمت رفتن حساب می کنن? ۳ماه آموزشی گذرونده همسرم بعد هم دانشگاه قبول شده بعد هم کلا معاف. می خوام بدونم کنسولگری با این مورد چجوری برخورد می کنه کسی اطلاعی داره?
کیس: **66/ رویت قبولی 2 May /سفارت : ابوظبی /مصاحبه:July 28/ویزا یک ضرب /مقصد: دالاسCool

در من آنکه ماند تویی ,آنکه رفت من.
تشکر کنندگان:
(2014-10-15 ساعت 02:55)Memolk نوشته:  آموزشی هم جز خدمت رفتن حساب می کنن? ۳ماه آموزشی گذرونده همسرم بعد هم دانشگاه قبول شده بعد هم کلا معاف. می خوام بدونم کنسولگری با این مورد چجوری برخورد می کنه کسی اطلاعی داره?
بستگی به کارت پایان خدمتشون داره
اگر معاف خورده به عنوان معاف در نظر میگیرند
درکل سربازی رفتن چیز چندان بدی نیست واسشون فقط چک میزنن معمولا که مطمین بشن جای حساسی نبوده فرد

تشکر کنندگان: Memolk ، babak12
(2014-10-15 ساعت 03:22)saboteur نوشته:  
(2014-10-15 ساعت 02:55)Memolk نوشته:  آموزشی هم جز خدمت رفتن حساب می کنن? ۳ماه آموزشی گذرونده همسرم بعد هم دانشگاه قبول شده بعد هم کلا معاف. می خوام بدونم کنسولگری با این مورد چجوری برخورد می کنه کسی اطلاعی داره?
بستگی به کارت پایان خدمتشون داره
اگر معاف خورده به عنوان معاف در نظر میگیرند
درکل سربازی رفتن چیز چندان بدی نیست واسشون فقط چک میزنن معمولا که مطمین بشن جای حساسی نبوده فرد

توی کارتشون که جدید هم هست یعنی تعویض کردن فقط معافیت چیز دیگه ای نیست ...آموزشی هم که قبل از دانشگاه بوده یعنی درست بعد از دبیرستان
کیس: **66/ رویت قبولی 2 May /سفارت : ابوظبی /مصاحبه:July 28/ویزا یک ضرب /مقصد: دالاسCool

در من آنکه ماند تویی ,آنکه رفت من.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان