کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث وتبادل نظر در خصوص آنالیز فایل CEAC 2014
(2014-08-23 ساعت 10:32)Sara_lphmkf نوشته:  
(2014-08-23 ساعت 07:59)ye dooste khoob نوشته:  دقيقا همين سوال آقا مهرزاد هم براي بنده مطرح شد،چرا انقدر سفارتها حرف از اتمام ويزا ميزنند؟ و اين كه آيا سهميه ماهيانه اي براي سپتامبر در نظر گرفتند؟

66xx ankara 12 joun
دوست عزيز، به نظر من اگه دقت كنيد وقتي حدود ٤٥٠٠ ويزا نسبت به ٥٠٠٠٠ ويزا مانده باشد يعني تنها ٩ درصد ويزا ها مانده است، يعني يك جورايي حرف سفارتها درست است كه سهميه ويزاي ٢٠١٤ رو به اتمام است، اما تقريبا اين ٩ درصد ويزاي مانده شده بخش زياديش براي ما ايراني ها مي باشد، پس نه سفارتها اشتباه مي كنند و نه دوستان عزيز ما در مهاجرسرا،

ممنونم از توضيحتون Smile
اميدوارم همه به زودي با ويزا بيان تو اين سايت .

66xx ankara 12 joun
تشکر کنندگان: poem ، Sara_lphmkf ، Reza20002 ، محبت ، USA2014 ، majid_eng ، mehrzad2013 ، soli asali ، mizan ، nedaba
دوستان
آیا کسی هست که تاپیکهای کشورهای دیگر قاره ها را بطور تصادفی مطالعه کرده باشه که ببینه اونا هم از مشکلات عدم صدور ویزا گلایه می کنند یا نه؟
برای چراغ همسایه هم نور آرزو کن
بی شک حوالی ات روشن تر خواهد شد ...
تشکر کنندگان: USA2014 ، mehrzad2013 ، soli asali ، nedaba
(2014-08-23 ساعت 11:58)Reza20002 نوشته:  دوستان
آیا کسی هست که تاپیکهای کشورهای دیگر قاره ها را بطور تصادفی مطالعه کرده باشه که ببینه اونا هم از مشکلات عدم صدور ویزا گلایه می کنند یا نه؟
سلام
اونها هم محدودیتهایی برای صدور ویزا داشتن ولی گلایه ای نکردن و خیلی عادی میدونن این مورد رو و کاملا مطمئن که مشکل رفع میشه و باید کمی صبر کنن.
در خصوص هلند، آلمان، رومانی و گرجستان من استعلام کردم و این مورد نداشتن ویزا نامبر و خرابی دیتا بیس رو مطرح کردن.
از آن روز این خانه ویرانه شد ... که نان آورش مرد بیگانه شد
چو نادان به ده کدخدایی کند ... کشاورز باید گدایی کند
به یزدان که گر ما خرد داشتیم ... کجا این سرانجام بد داشتیم.

تشکر کنندگان: USA2014 ، azadeh2014 ، mehrzad2013 ، Reza20002 ، sonyz2 ، soli asali ، mizan ، rezahoorjandi ، nedaba
کمبود ویزا به معنی نبود ویزا نیست محاسبش هم خیلی سادست
تعداد ویزاهای باقی مانده=تعداد ویزا های صادر شده - 50000
تا حالا یک سری ap خوردن ویک سری هم هنوز به مصاحبه نرفتن پس اگه ایندو رو با هم جمع کنیم متوجه میشیم ایا تعداد ویزاهای باقی مانده به اندازه ای هست که همه رو پوشش بده یا نه
از طرفی سفارتها باید دست به عصا ویزا صادر کنن تا برای افرادی که دعوت به مصاحبه کردن امکان صدور ویزای یکضرب باشه(این کارو به صورت سهمیه بندی ماهانه مدریت میکنن)
اگه همه کلیر هارو به یکباره اعلام کنن مسلما تو اوایل سپتامبر ویزاها تموم میشه
مشکل اساسی که با فایل سیس وجود داره اینه که تعدادap های کل قید نشده یعنی ما نمیدونیم
به غیر از اسیا سایر جاها چند نفر ap خوردن واگه این امارو داشتیم به راحتی میتونستیم محاسبات دقیقتری انجام بدیم
فرضیه ما که به ایران 3500 ویزا میرسه بر اساس تجربه سالهای قبله و البته الحق که تا امسال همینجوری بوده و من امیدوارم امسال هم همین رویه تکرار بشه
ابوظبي کيس نامبر:حدود ۴٠٠٠ ، مصاحبه :مارچ
تشکر کنندگان: mehrzad2013 ، Reza20002 ، sonyz2 ، m_nikparvaz ، soli asali ، rezahoorjandi ، nedaba
(2014-08-22 ساعت 05:24)me_u نوشته:  سلام دوستان
با بررسی فایل سیس جدید به تاریخ 21 آگوست:
در سه سفارت ابوظبی آنکارا و ایروان:
ا کل نفرات واجد دریافت ویزا میشه:270+150+1384+3=1807 نفر
ویزاهای باقیمانده:3500-2128=1372نفر
در آمار فوق نفرات خارج از این سه سفارت که در کشورهای دیگر مصاحبه شدند لحاظ نشده است.و تمام افراد ready خارج از لیست اصلی ready ها و تمام AP ها واجد شرایط دریافت ویزا در نظر گرفته شده است.(یعنی برای سه سفارت مذکور تقریبا ماکزیمم حالت دریافت ویزا در نظر گرفته شده است)
ضمنا فرض بر این است که کل 4411 نفر آمار ایرانی باشند.
خوب تلورانس میشه حدود 24 درصد.اگر سهمیه ایران مثل پارسال اضافه بشه تلورانس میاد رو 13 درصد که نسبتا معقوله.

کل این آمار حدودی است.چون دقیقا نمیشه گفت چند نفر از تعداد کل ایرانی هستند.ضمنا اصلا نمیشه هیچ پیش بینی از حالت ready کیسها داشت.

سرافراز باشید.مثل سرو

داشتم آخرین ورژن فایل سیس رو میدیدم.
درصد خیلی بالایی در ماه اگست اپدیت شدن.

امیدوارم نشونه خوبی باشه.
**2014as39 / ابوظبی / مصاحبه : 12 اسفند
هزینه های سفر مصاحبه : ویزا 250 تومن/ اقامت 3شب 200 تومن پانسیون (فقط مجردی) /خورد وخوراک / بلیط 750 تومن.
تشکر کنندگان: USA2014 ، mehrzad2013 ، Reza20002 ، manamilad ، m_nikparvaz ، soli asali ، mizan ، nedaba
سلام دوستان
ممنون بابت تاپیک خوبتون
من تازه وارد جمع شما بزرگواران شدم و هر چی پستها رو خوندم نتونستم به جمع بندی برسم
خواهش میکنم از اساتید محترم بفرمایند تا چه شماره کیسی احتمال ویزا گرفتن بیشتره؟
به نظرتون کسایی که ماههای آخر واسه مصاحبه رفتن احتمال داره ویزا بگیرن؟
تشکر کنندگان: USA2014 ، mehrzad2013 ، m_nikparvaz ، soli asali ، mizan ، محبت ، nedaba
(2014-08-23 ساعت 03:27)mehrzad2013 نوشته:  با سلام و آرزوی شادباش برای همه

از همه شما عزیزانی که همواره زحمت تحلیل CEAC رو میکشید تشکر میکنم. فقط یک چیزی که قابل درک نیست اینه که این اواخر سفارتها دائما از کمبود ویزا حرف میزنند که با این تحلیل ها و استنباط های دوستان ما(مثل me_u عزیز) که الحق هم بسیار دقیق و با منطق هستش، اصلا جور در نمیاد. بر اساس آخرین فایل سیس مگه الان از 50 هزار ویزا چیزی حدود 6 هزار تا ویزا باقی نمونده؟( حالا ما از 55 هزارتا با اون سهمیه 5 هزارتایی نیکاراگوئه کاری نداریم و همان 50 هزار را در نظر میگیریم) و برفرض اگه ما حتی 1500 عدد رو تعداد سهمیه باقی مانده ویزا برای ایران در نظر بگیریم باید چیزی حدود 4500 تا ویزا برای کل قاره ها باقی بمونه. آیا دوستان میتونن به طور حدودی با توجه به آخرین کارنتی ها و کل AP ها برای کل دنیا تخمین بزنن که چند تا ویزا برای کشورهای غیر از ایران ویزا لازمه که به همشون تا آخرین نفر ویزا برسه( اگه فرض رو بر این بگیریم که از الان تا آخرین مصاحبه شوندگان سپتامبر همه یکضرب بگیرند و کل AP ها هم تا قبل از 30 سپتامبر کلیر بشوند!)؟ چون اگر این فرضیه عملی بشه و همه غیر ایرانی ها کلیر بشن و 4500 تا ویزا کفاف همه این افراد رو بده دیگه چرا سفارتها باید حرف از کمبود ویزا بزنن؟ حالا من واقعا نمیدونم که این صحبت سفارت ها یک سیاست ابلاغی از طرف آمریکا هستش یا اینکه خطای محاسباتی سفارتهاست یا اینکه فایل سیس اشتباهه یا اینکه تعداد ایرانی های مصاحبه شده در سفارتهای کشور های دیگه خیلی زیاد بوده( که البته خیلی بعیده و بنظرم بیش از 200 یا 300 نفر نمیتونن باشن) یا اخرش اینکه امسال قراره ویزاهای اضافی رو بندازن توی ترشی؟! والا من که هر جور حساب میکنم واقعا نمیتونم این موضوع کمبود ویزا رو درک کنم. الانم که دیگه خدا رو شکر ظاهرا مشکل سیستم صدور ویزا هم حل شده که بنابراین در این مورد دیگه بهانه ای نیست.
در ضمن به نظرتون طبق آخرین بیانیه که گفته سقف تعداد ویزاها برای کل دنیا بر اساس مصاحبه شوندگان فعلی تا پایان سپتامبر پر شده، آیا همه AP ها رو هم حساب کردند؟ چون اگه حساب کرده باشند که دیگه کمبود ویزا نداریم که! شایدم اینها به ارقام بین 1000 تا 1500 تا میگن کم! Tongue

به امید زودتر سپری شدن این روزهای کذایی انتظار و پایانی خوش(دریافت ویزای هممون) Smile

سلام دوستان
بحث مربوط به کمبود ویزا جنبه عمومی داره.در اکثر کشورها سهمیه در نظر گرفته شده به اتمام رسیده.بنابراین به راحتی در سایت سفارت اون کشور نوشته شده دیگه هیچ مصاحبه و صدور ویزا انجام نمیشود.
در کل حدود 10 درصد از کشورها تمامی ویزاهای درنظر گرفته شده براشون به انتها نرسیده ویکی از اونها ایرانه.
چون 90 درصد کشورها به نقطه ماکزیمم رسیدند پس اعلان عمومی میشه که در 6 منطقه حد سالانه ویزا به انتها رسیده است.
مطمئن باشید برای ایران ویزا هست و من فکر میکنم درصد اضافه هم با توجه به کات آف آسیا حتما برای ایران درنظر میگیرند.
این نظر شخصی من بود.

سرافراز باشید.مثل سرو
در این مرداب دنیا نیلوفر باش!
خدا رو دوست دارم.

دوستان سوالی رو هر بار که صفحه سفارت انکارا رو باز میکنم برام پیش میاد که این کیس نامبرهای رو که لیست کردند و هر از گاهی اپدیت میشه معنیش اماده بودن ویزا برای اون شماره هاست؟ و چطور کیسهای لاتاری کمی هم که بینشون هست انقضا رو تا بعد از سپتامبر هم زده؟مگر تا ان زمان هم میشود ویزا گرفت.؟
با تشکر از توجه شما[emoji55]
تشکر کنندگان: manamilad ، soli asali ، nedaba
(2014-08-23 ساعت 16:30)dr_miliman نوشته:  دوستان سوالی رو هر بار که صفحه سفارت انکارا رو باز میکنم برام پیش میاد که این کیس نامبرهای رو که لیست کردند و هر از گاهی اپدیت میشه معنیش اماده بودن ویزا برای اون شماره هاست؟ و چطور کیسهای لاتاری کمی هم که بینشون هست انقضا رو تا بعد از سپتامبر هم زده؟مگر تا ان زمان هم میشود ویزا گرفت.؟
دوست عزيز
اين صفحه آنكارا براساس مهلت مراجعه جهت ويزا بصورت صعودي مرتب شده است و آخرين كيس لاتاري 2014AS863 كه تاريخ پايان مهلتش 10 سپتامبره . بقيه كيسها لاتاري نيستند و لذا تاريخ پايان مهلتشون بعد از سپتامبر هم ميتونه باشه.
اينم لينك آنكارا :
http://www.usemb-ankara.org.tr/consular/...ssing.html
موفق باشيد.Smile
شماره کیس :2014AS71xx/ تعداد 4 نفر/سفارت انکارا /مصاحبه 3 جولاي / وضعیت در انتظار کلیر/اخرین اپدیت 12 سپتامبر
جامانده از لاتاري 2014 SadSad
تشکر کنندگان: soli asali ، mizan ، nedaba
سلام دوستان شماره ما تو جدول سیس 21 اگوست نیست باید چکار کنیم تا جدول اول اگوست بوده راهنمایی کنید لطفا
كيس نامبر : 2014ASxxx5xxx ------- تعداد افراد: 4نفر ---- مصاحبه : آنكارا->ابوظبي ---- تاريخ : 12 می--- برگه ابی -
8jul-7jul-7jun-19may-14may
تشکر کنندگان: soli asali ، mizan ، nedaba
(2014-08-21 ساعت 22:21)kamranh نوشته:  اینم فایل سیس تاریخ 21 آگست
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...=772643908

این فقط سفارت KDU رو داره. ابوظبی رو از کجا گیر بیاریم؟
4xxx/ سه نفر/۹ اپریل ابوظبی/AP/ اپدیت: 10 11 12 14 15 اپریل, 18 و 19 اگوست
ویزا: هرگز!

جا مانده از قطار لاتاری 2014. توصیه به دوستان آینده: تبعیض و بی عدالتی همه جا هست. بخصوص در سفارتهای محترم! ذهنت آماده همه چیز کن
تشکر کنندگان: soli asali ، Reza20002 ، nedaba
(2014-08-23 ساعت 17:22)Touraj2014 نوشته:  
(2014-08-23 ساعت 16:30)dr_miliman نوشته:  دوستان سوالی رو هر بار که صفحه سفارت انکارا رو باز میکنم برام پیش میاد که این کیس نامبرهای رو که لیست کردند و هر از گاهی اپدیت میشه معنیش اماده بودن ویزا برای اون شماره هاست؟ و چطور کیسهای لاتاری کمی هم که بینشون هست انقضا رو تا بعد از سپتامبر هم زده؟مگر تا ان زمان هم میشود ویزا گرفت.؟
دوست عزيز
اين صفحه آنكارا براساس مهلت مراجعه جهت ويزا بصورت صعودي مرتب شده است و آخرين كيس لاتاري 2014AS863 كه تاريخ پايان مهلتش 10 سپتامبره . بقيه كيسها لاتاري نيستند و لذا تاريخ پايان مهلتشون بعد از سپتامبر هم ميتونه باشه.
اينم لينك آنكارا :
موفق باشيد.Smile
خیلی ممنون از پاسختون. پس این افراد ویزاشون اماده هست ؟ و کلیرنسشان تمام شده. یعنی اگر حتی تا بعد از 29 سپتامبر هم که بعضی تاریخشون ازون هم میگذره مراجعه کنند ویزاشون هنوز قابل صدوره؟ این با چیزی که دوستان تازه کلیر شده راجع توصیه سفارت به مراجعه فوری و احتمال عدم صدور ویزا در صورت تاخیر میگن کمی متفاوت هست. ؟!
پیشیپیش از توجهتان سپاسگذارم.

if there is a will,there is a way
تشکر کنندگان: manamilad ، soli asali ، mizan ، nedaba
(2014-08-23 ساعت 18:07)teacherm نوشته:  

من هم سوال دوستمونو تکرار می کنم . فاایل سیس ابوظبی از کجا قابل دسترسه؟
برای چراغ همسایه هم نور آرزو کن
بی شک حوالی ات روشن تر خواهد شد ...
تشکر کنندگان: teacherm ، soli asali ، گلپری ، nedaba
(2014-08-24 ساعت 00:24)Reza20002 نوشته:  
(2014-08-23 ساعت 18:07)teacherm نوشته:  

من هم سوال دوستمونو تکرار می کنم . فاایل سیس ابوظبی از کجا قابل دسترسه؟
دوستام
این فایل کامله و همه سفارت ها رو داره! فقط یه تریک کوچولو اکسل نیاز داره Wink
لطفا فایل اکسل رو سیو کنید. بروید به تب Data. روی دکمه Filter که مثل قیف می مونه کلیک کنید. از حالت Filter خارج میشه و همه سفارت ها نمایش داده میشه. بعد دوباره می تونید به همون فیلتر برید و سفارت مورد نظرتون رو انتخاب کنید.
دیگه تحلیل محلیلم نمیاد!! خشک شدم! دیگه هیچ پیش بینی نمیشه کرد. والا به عقل جن هم نمیرسه که اینا چه تصمیمی دارن و آیا باید منتظر بلایی باشیم؟!!
شماره کیس: 2014AS000080XX / سفارت: آنکارا ----> ایروان / رویت قبولی در سایت: 1 می / ارسال فرمها با ایمیل: 9 می / ایمیل دریافت مدارک: 14 می / نامه دوم: 20 می 2014 / تعداد افراد منظور در کیس: 4 نفر / تاریخ مصاحبه: هفته آخر جولای / دریافت ویزا: هیچگاه این اتفاق نیفتاد Sad
تشکر کنندگان: mizan ، ziba_sunset ، soli asali ، محبت ، nedaba
(2014-08-23 ساعت 19:58)dr_miliman نوشته:  
(2014-08-23 ساعت 17:22)Touraj2014 نوشته:  
دوست عزيز
اينم لينك آنكارا :
موفق باشيد.Smile
خیلی ممنون از پاسختون. پس این افراد ویزاشون اماده هست ؟ و کلیرنسشان تمام شده. یعنی اگر حتی تا بعد از 29 سپتامبر هم که بعضی تاریخشون ازون هم میگذره مراجعه کنند ویزاشون هنوز قابل صدوره؟ این با چیزی که دوستان تازه کلیر شده راجع توصیه سفارت به مراجعه فوری و احتمال عدم صدور ویزا در صورت تاخیر میگن کمی متفاوت هست. ؟!
پیشیپیش از توجهتان سپاسگذارم.

if there is a will,there is a way

با سلام
اين افراد كليرينسشون تمام شده و بايد تا تاريخ اعلام شده مقابل كيسشون پاسشون را تحويل بدن در غير اينصورت دوباره كليرينس ميخورن و ويزا براشون صادر نخواهد شد. با توجه به شرايط حاضر منطقي است به محض اعلام كيس شخص به سفارت مراجعه و نسبت به دريافت ويزا اقدام كنه كه خداي نكرده با كمبود ويزا و زمان مواجه نشه. موفق باشيد.
شماره کیس :2014AS71xx/ تعداد 4 نفر/سفارت انکارا /مصاحبه 3 جولاي / وضعیت در انتظار کلیر/اخرین اپدیت 12 سپتامبر
جامانده از لاتاري 2014 SadSad
تشکر کنندگان: soli asali ، nedaba

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان