کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی و اجازه خروج از کشور
شما سفارتتون را کجا انتخاب کردید؟
کیس نامبر:**2016AS000005/رویت قبولی:3 جون/ ارسال فرم:9 جون/کارنت شدن:12 آگوست/تعداد افراد:1 نفر/ نامه ی دوم:29 سپتامبر- 11:30 شب/ تاریخ مصاحبه:3 نوامبر/ محل سفارت:آنکارا-همون آنکارا/دریافت ویزا:تکضرب 3 نوامبر/دریافت گرین کارت:5 دسامبر(یعنی 22 روز بعد از ورود)/اولین ورود به آمریکا:ایشالا 13 نوامبر ساعت 9:15 صبح به وقت دالاس/مقصد:دالاس/جمع تقریبی مخارج تا حالا:هی داره زیاد میشهBig Grin

تشکر کنندگان:
آیا شما میتونید به ایران برگردین؟و اینگه اگر خدای نکرده اف بی آی چک بخورید چیکار میکنید؟میتونید به ایران بیایید؟
کیس نامبر:**2016AS000005/رویت قبولی:3 جون/ ارسال فرم:9 جون/کارنت شدن:12 آگوست/تعداد افراد:1 نفر/ نامه ی دوم:29 سپتامبر- 11:30 شب/ تاریخ مصاحبه:3 نوامبر/ محل سفارت:آنکارا-همون آنکارا/دریافت ویزا:تکضرب 3 نوامبر/دریافت گرین کارت:5 دسامبر(یعنی 22 روز بعد از ورود)/اولین ورود به آمریکا:ایشالا 13 نوامبر ساعت 9:15 صبح به وقت دالاس/مقصد:دالاس/جمع تقریبی مخارج تا حالا:هی داره زیاد میشهBig Grin

تشکر کنندگان:
باسلام اگر کسی معافیت پزشکی داشته باشه مثلا به خاطر صافی کف پا ایا به نظر شما ممکن کلیرنس بخوره ونیاز به بررسی انها داشته باشه ؟با تشکر
تشکر کنندگان:
(2015-08-23 ساعت 00:36)behjan نوشته:  باسلام اگر کسی معافیت پزشکی داشته باشه مثلا به خاطر صافی کف پا ایا به نظر شما ممکن کلیرنس بخوره ونیاز به بررسی انها داشته باشه ؟با تشکر

سلام دوست من
نخیر . کلا البته بازم بستگی به افیسر داره . دوست بنده برنده 2015 بود رفت واسه مصاحبه چک خوردش . دانشجو بود . خدمت نرفته بود و کار دولتی هم نداشت
مصاحبه اش تو انکارا بود ازش سوال کردم گفت اونروز خیلی ها را چک خوردن .
تشکر کنندگان: behjan
(2015-08-08 ساعت 15:01)mohsen_re2003 نوشته:  سلام دوستان. من لاتاري امسال قبول شدم ولي سربازي نرفتم. براي ادامه تحصيل از ايران با وثيقه خارج شدم و بعد اتمام تحصيل ايران بر نكشتم و الان خارج ايران زندكي مي كنم و بنابراين نه كارت بايان خدمت دارم و نه كواهي اشتغال به تحصيل. كسي تا حالا مورد مشابه داشته و يا اطلاع داره كه من بايد جه كار كنم؟
خيلي ممنون

شما ديپلم را بگو از ايران بگيرن واست بفرستند فكر كنم تحصيلات دوازده ساله كافيه و مشكلي پيش نمياد
کیس: ****5، .........سفارت خونه: ابوظبی ،...... تعداد نفرات:خودم , .........نامه دوم:.24 مارچ ،........مصاحبه:6 می که دو بار تغییر دادم شد 25 جون،............ وضعیت ویزا :کلیرنس. , ........تاریخ کلیر : July23 با ایمیل و تماس........ ورود به آمریکا: انشالله به زووودی
تشکر کنندگان:
(2015-08-07 ساعت 22:32)امیررضا.س نوشته:  سلام.
دوستان. دانشجویی در این تاپیک هست که در حال گرفتن لیسانس باشه و مشمول هم باشه؟

مشكلتون چيه؟؟ خروج از كشور؟

(2015-07-29 ساعت 20:29)امیررضا.س نوشته:  سلام دوستان.
من دانشجوی ترم چهار هستم و چهار ترم دیگه از درسم مونده تا تموم بشه.حالا میخواستم بدونم توی فرم ds260 زدم من سربازی نرفتم.برلی سفارت چی ببرم که نشون بده معافیت تحصیلی دارم؟
گواهی اشتغال به تحصیل را از دانشگاه که گرفتم نوشته که این جانب دانشجوی ماست و معافیت تحصیلی داره ولی میخوام بدونم گواهی اشتغال به تحصیل کافیه یا چیز دیگری هم میخواد ببرم؟چون شنیدم که باید از اداره ی نظام وظیفه تهران بری و نامه بگیری.ولی از پلیس + ۱۰ هم نامه دارم.

شما همون گراهي اشتغال به تحصيلي كه شماره معافيت تحصيلي زيرش نوشته ترجمه كن كافيه
کیس: ****5، .........سفارت خونه: ابوظبی ،...... تعداد نفرات:خودم , .........نامه دوم:.24 مارچ ،........مصاحبه:6 می که دو بار تغییر دادم شد 25 جون،............ وضعیت ویزا :کلیرنس. , ........تاریخ کلیر : July23 با ایمیل و تماس........ ورود به آمریکا: انشالله به زووودی
تشکر کنندگان:
دوستان يه سوالي داشتم با معافيت تحصيلي پاسپورت ٥ ساله مثل بقيه مردم صادر ميشه يا ٢٠ روزه ؟
EB2
ANKARA
interview : 13 may 2016  
two line : 7 Dec 2016  
OR : 16 Dec 2016
Clearance : 27 Dec 2016
تشکر کنندگان:
(2015-05-10 ساعت 23:00)aidam14 نوشته:  سلام
من به عنوان برنده معرفی شده ام ولی همسر من در حین خدمت سربازی است در نتیجه ایشان نه پاسپورت دارد که فرم dv را تکمیل کند و نه قادر به خروج از کشور می باشد و سربازی اش تا اواخر اردیبهشت ۹۵ به طول می انجامد
من باید چه طور با این مشکل روبرو شوم؟

حدود کیس نامبر شما چند است؟

تشکر کنندگان:
(2015-08-25 ساعت 20:02)m_vaziran نوشته:  دوستان يه سوالي داشتم با معافيت تحصيلي پاسپورت ٥ ساله مثل بقيه مردم صادر ميشه يا ٢٠ روزه ؟

دوست عزيز بله پاسپورت شما 5 ساله هست ولي شما ممنوع الخروج هستيد زماني كه وثيقه را واريز كنيد و مراحل اداري آن را انجام دهيد به مدت 30 روز يك بار مي توانيد به مقصدي كه از قبل مشخص كرديد از كشور خارج شده و قبل از 30 روز بازگرديد. موفق باشيد.
CN: 2016AS00003*** --ANKARA--> ABU DHABI -- 1 PERSON -- DS260: 8 May -- Unlock and re-submit : 1 Aug --CURRENT: November 9th --2ed Letter: November 17th -- INTERVIEW:First Week Of Jan visa :OK --  Enter US:March- 11 - 2016
تشکر کنندگان: lighthouse ، m_vaziran
ممنون از پاسختون پس با توجه به توضيح شما اگه پاسپورت ٥ ساله صادر بشه پس مجوز خروج ٣٠ روزه كجا درج ميشه ؟ يني بصورت يه برگه جداگانه هست يا در يكي از صفحات پاس مجوز و مدت زمان ان درج ميشه ؟
EB2
ANKARA
تشکر کنندگان:
(2015-08-26 ساعت 13:19)m_vaziran نوشته:  ممنون از پاسختون پس با توجه به توضيح شما اگه پاسپورت ٥ ساله صادر بشه پس مجوز خروج ٣٠ روزه كجا درج ميشه ؟ يني بصورت يه برگه جداگانه هست يا در يكي از صفحات پاس مجوز و مدت زمان ان درج ميشه ؟
اصولا كارهاشون سيستمي انجام ميشه و نامه و اينا نميخاد ولي بايد از اداره گذرنامه مطمئن بشيد كه تو سيستمشون ثبت شده باشه
CN: 2016AS00003*** --ANKARA--> ABU DHABI -- 1 PERSON -- DS260: 8 May -- Unlock and re-submit : 1 Aug --CURRENT: November 9th --2ed Letter: November 17th -- INTERVIEW:First Week Of Jan visa :OK --  Enter US:March- 11 - 2016
تشکر کنندگان:
(2015-08-26 ساعت 13:19)m_vaziran نوشته:  ممنون از پاسختون پس با توجه به توضيح شما اگه پاسپورت ٥ ساله صادر بشه پس مجوز خروج ٣٠ روزه كجا درج ميشه ؟ يني بصورت يه برگه جداگانه هست يا در يكي از صفحات پاس مجوز و مدت زمان ان درج ميشه ؟

سلام دوست عزيز در يكي از صفحات گذرنامه شما به فارسي درج شده و اگر شما خارج بشيد و به ايران برنكرديد گذرنامه در سراسر دنيا معتبره حتي ميتونيد از سفارت هاي ايران در سراسر دنيا بعد ٥ سال تمديدش كنيد

Catagory : F2B
Interview :  Dec 2015 Sad AP
Ceac Update :  18 DEC , 19 DEC , 22 DEC , 24 DEC , 28 DEC , 31 DEC , 8 JAN , 17 MAY ,18 MAY OR Cool   CLEAR
تو کوچه ما هم عروسی میشه ...

تشکر کنندگان:

سلام دوست عزیز.من خودم دانشجو هستم .پروسه ای که ما باید طی کنیم اینه که:
اول باید بریم دانشگاه و به آموزش بگیم که قصد مسافرت خارج از کشور را دلریم.سپس دانشگاه یک نامه ی اشتغال به تحصیل برلی نظام وظیفه ی عمومی صلدر میکنه.بعدش شما میرید نظام وظیفه ی شهرتون، اونجا یه شماره حساب که به احتمال زیاد در موسسه ی قوامین است را بهتون میده وشما باید بری اونجا ویک حساب باز کرده و مبلغ 15 میلیون تومان نقد(فقط وفقط نقد) در اون حساب میذاری.این حساب در اختیار اون حساب نظام وظیفه قرار میگیره که اگر شما بیشتر از 30 روز برنگشتی خود با خود ظبط میشه.سپس شما دفترچه ی حسابت را به همراه پاسپورتت میبری به همون نظام وظیفه و اونا پاسپورتتا ازت میگیرن و بسته به تاریخی که شما به دانشگاه میدی(مثلا از 1 آبان تا 30 آبان) پاسپورتت را آزاد میکنند و 3 الی 5 روز بعد بهت میگن بیا و بگیرش.همین.
موفق باشی

تشکر کنندگان:
(2015-08-26 ساعت 14:06)امیررضا.س نوشته:  

سلام دوست عزیز.من خودم دانشجو هستم .پروسه ای که ما باید طی کنیم اینه که:
اول باید بریم دانشگاه و به آموزش بگیم که قصد مسافرت خارج از کشور را دلریم.سپس دانشگاه یک نامه ی اشتغال به تحصیل برلی نظام وظیفه ی عمومی صلدر میکنه.بعدش شما میرید نظام وظیفه ی شهرتون، اونجا یه شماره حساب که به احتمال زیاد در موسسه ی قوامین است را بهتون میده وشما باید بری اونجا ویک حساب باز کرده و مبلغ 15 میلیون تومان نقد(فقط وفقط نقد) در اون حساب میذاری.این حساب در اختیار اون حساب نظام وظیفه قرار میگیره که اگر شما بیشتر از 30 روز برنگشتی خود با خود ظبط میشه.سپس شما دفترچه ی حسابت را به همراه پاسپورتت میبری به همون نظام وظیفه و اونا پاسپورتتا ازت میگیرن و بسته به تاریخی که شما به دانشگاه میدی(مثلا از ۱ آبان تا 30 آبان) پاسپورتت را آزاد میکنند و ۳ الی ۵ روز بعد بهت میگن بیا و بگیرش.همین.
موفق باشی

ممنون از توضيحتون ! دوست عزيز اگه مثلاً يك يا دو يا چهار ماه بعد براي گرفتن ويزا ( در صورت fbi چك ) نياز به سفر مجدد باشه آيا با همان پاس كه ٥ ساله است ميشه مجوز خروج گرفت ؟ضمناً من متوجه نشدم بالاخره مجوز خروج بصورت نامه جداگانه است يا در داخل پاس درج ميشه ؟ ممنون
EB2
ANKARA
تشکر کنندگان:
دوست عزیز.اجازاه ی خروج از کشور نه بصورت نامه است که جداگانه بدهند و نه بصورت ویزا است که تو پاسپورت بزنند.اصلا وجود خارجی نداره.در واقع نظام وظیفه شماره ی پاسپورتتا در کل سیستم حمل ونقل کشور و فرودگاهها آزاد میکنه و از حالت ممنوع الخروج بودن در میاره.
در خصوص مورد بعد هم باید بگم که قبلا قانون به اینصورت بود که به ازای هر 6 ماه شما میتونستی درخواست خروج از کشور بدی.حالا این قانون را برداشتن و شما هیچ محدودیتی برای خروج از کشور نداری.البته این قانون ممکنه که همین امروز تغییر کنه وهیچی روش ننوشته.شما باید سعی کنی تا جایی که میشه با مدارک کامل و موردنیاز به مصاحبه بری و سعی کنی که اف بی آی چک نخوری ولی اگر هم خوردی شما تا 30 روز که وقت داری اونجا بمون.اگه جواب اومد که هیچ ولی اگه جوابش نیومد باید به ایران برگردی و منتظر جوابش باشی.
موفق باشی.

تشکر کنندگان: m_vaziran ، pasha_iv

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان