کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری 2016
سلام من مصاحبم ماه دیگه هست در آنکارا چند روز پیش مدارکم را پست کردم.چطور می توانم مطمئن شوم به دست سفارت رسیده؟ اون شرکت پستی اسممو که رو پاکت به انگلیسی رو پاکتم زده بود برای ارسال با املای تو پاسپورتم فرق داشت یه ذره نگران شدم
تشکر کنندگان: nimashariat
(2016-02-28 ساعت 04:06)moh@m@d نوشته:  
(2016-02-26 ساعت 22:28)samilo نوشته:  
(2016-01-26 ساعت 11:16)lighthouse نوشته:  سلام.لوازم تحریرفروشی ها دارند. درواقع یک نوع پوشه پاپکو است که ده صفحه (یا بیشتر) کاور داره که مدارک رادر هرصفحه در کاورها میگذارید وورق میزنید.موفق باشید

سلام من هم دیروز این فایل رو گرفتم برای هر نفر یک عدد من 40 برگ گرفتم حدودا 10هزار تومن.
سلام دوست عزیز ، از لوازم التحریر فروشی ها میتونین تهیه کنین ، اسمش ( کلیر بوک ) هستش و تو تعداد صفحات مختلف .

دوستان در جاهای دیگه به شفاف بودن ش هم توصیه کردن که بشه راحت بردش داخل سفارت...(البته من در سالهای قبلی خوندم مدارک بدون هیچ پوشه یا کیف برده میشه داخل ... ازتون میخوان مدارک هر فرد رو داخل پاسپورت خودش ، به آفیسر تسلیم کنین... به امید ویزای یک ضرب
تشکر کنندگان:
(2016-03-11 ساعت 20:38)saman2s نوشته:  سلام من مصاحبم ماه دیگه هست در آنکارا چند روز پیش مدارکم را پست کردم.چطور می توانم مطمئن شوم به دست سفارت رسیده؟ اون شرکت پستی اسممو که رو پاکت به انگلیسی رو پاکتم زده بود برای ارسال با املای تو پاسپورتم فرق داشت یه ذره نگران شدم

اگر با DHL فرستاده باشید میتونید ببینید.
حتی نام دریافت کننده نیز مشخص است

❶ کيس نامبر  2016AS59XX‎
❷ سفارت آنکارا
❸ نامه اول 5 May
❹ مشاهده قبولی 22 May
❺ ارسال فرم 26 May
❻تعداد افراد منظور در کیس 1 نفر
❼مصاحبه 2 May
❽دریافت ویزا 4 May
❾ورود به آمریکا
❿دریافت گرین کارت
±جمع تقریبی هزینه ها 300 واکسن+300 ترجمه+150 پست مدارک به سفارت+600 دلار ویزا و مدیکال
✈ مقصد ایالت نوادا شهر لاس وگاس (برای شروع زندگی از زیر صفر!)

تشکر کنندگان:
(2016-03-13 ساعت 13:09)Amir.Mansoury نوشته:  
(2016-03-11 ساعت 20:38)saman2s نوشته:  سلام من مصاحبم ماه دیگه هست در آنکارا چند روز پیش مدارکم را پست کردم.چطور می توانم مطمئن شوم به دست سفارت رسیده؟ اون شرکت پستی اسممو که رو پاکت به انگلیسی رو پاکتم زده بود برای ارسال با املای تو پاسپورتم فرق داشت یه ذره نگران شدم

با تشکر از پاسخ شما دوست گرامی ،بله با DHLفرستادم و با کد رهگیری پست آخرین وضعیت تحویل داده شد نمایش داده می شود ،اما نزده چه کسی تحویل گرفت ،موقع پست کردن مدارک کارمند DHL گفت آدرس پستی سفارت عوض شده مدارکتان را به آدرس جدید میفرستیم ...همانطور که گفتم املای اسمم به انگلیسی را دقیق مثل پاسپرتم ننوشت بهش گفتم گفت این اسم فقط مربوط به پسته و مهم نیست .این دو مسله کمی نگرانم کرده ، در هر صورت هنوز وضعیت پروندم تو ceac آپدیت نشده و ایمیل زدم بهشون پرسیدم رسیده یا نه ... حالا ببینیم چی میشه!
تشکر کنندگان:
ببخشید من زمان ثبت نام فرم ds-260 آدرسم برا ارسال مدارک رو فیلادلفیا دادم اما حالا تصمیم بر اینه که برم LA . آیا باید در مصاحبه به آفیسر اعلام کنم که آدرس ام تغییر کرده؟ ( نمیخوام الان که چند هفته به مصاحبه ام هست درخواست آنلاک کردن فرم ds-260 رو بکنم)
کیس نامبر:**2016AS000057/رویت قبولی:5 May/ ارسال فرم: 10 May/کارنت شدن:February 8/تعداد افراد:۱ نفر/ نامه ی دوم:February 22
/تاریخ مصاحبه:April 14/ محل سفارت:YEREVAN/دریافت ویزا:18 April/دریافت گرین کارت:May 20/اولین ورود به آمریکا:19 April/مقصد:CA/
تشکر کنندگان:
(2016-03-15 ساعت 16:21)alfa_a_h نوشته:  ببخشید من زمان ثبت نام فرم ds-260 آدرسم برا ارسال مدارک رو فیلادلفیا دادم اما حالا تصمیم بر اینه که برم LA . آیا باید در مصاحبه به آفیسر اعلام کنم که آدرس ام تغییر کرده؟ ( نمیخوام الان که چند هفته به مصاحبه ام هست درخواست آنلاک کردن فرم ds-260 رو بکنم)

شما هم زمان مصاحبه میتونید آدرستون رو تغییر بدید و هم زمان ورود میتونید به آفیسر مهاجرت فرودگاه بگید که میخواید آدرستون رو عوض کنید
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
تشکر کنندگان: sepidar ، nimashariat ، Danoosh
(2016-03-13 ساعت 19:42)saman2s نوشته:  
(2016-03-13 ساعت 13:09)Amir.Mansoury نوشته:  

با تشکر از پاسخ شما دوست گرامی ،بله با DHLفرستادم و با کد رهگیری پست آخرین وضعیت تحویل داده شد نمایش داده می شود ،اما نزده چه کسی تحویل گرفت ،موقع پست کردن مدارک کارمند DHL گفت آدرس پستی سفارت عوض شده مدارکتان را به آدرس جدید میفرستیم ...همانطور که گفتم املای اسمم به انگلیسی را دقیق مثل پاسپرتم ننوشت بهش گفتم گفت این اسم فقط مربوط به پسته و مهم نیست .این دو مسله کمی نگرانم کرده ، در هر صورت هنوز وضعیت پروندم تو ceac آپدیت نشده و ایمیل زدم بهشون پرسیدم رسیده یا نه ... حالا ببینیم چی میشه!

سلام دوست عزیز ، به سایت سفارت در ترکیه برید قسمت ویزای مهاجرتی یا immigrantو سپس قسمت contact us و ازشون بخاین تایید کنن که مدارکتونو دریافت کردن یا نه ؟ 1 روزه جوابتونو میدن و از نگرانی در میاین
تشکر کنندگان:
سلام من چندتا تغییر داشتم تو فرمم میخوام ببینم کدومو بگم به نظرتون کدومو نگم
1-آدرس سکونتم عوض شده کلا شهرش
2-شغل دیگه ندارم بیکار شدم
3-دانشجو ارشد شدم اونموقع فارغ التحصیل بودم
4-این موردو آخرو نمیدونم بگم یا نه میترسم حساس شه داستان ازین قراره:
من رشته تحصیلیم در ایران عمران گرایش نقشه برداری بوده این رشته رو با نام ژئوماتیک هم در ایران میشناسن.با توجه به واحد هایی ک گذروندیم رشته ی ما همان ژئوماتیک می باشد و در خارج از کشور هم با توجه ب دروس گذرانده شده با این عنوان میشناسن اما چیزی که هس اینه که اسم رشته در مدرک لیسانس همان عمران - نقشه برداری می باشد.
جالا سوال من اینه که من در فرم ‎260‎ اسم رشته تحصیلیم رو ژئوماتیک زدم اما مدرکی ک به سفارت نشان خواهم داد با عنوان عمران است اینو چگونه میتونم برای آفیسر توضیح بدم؟باتوجه به این ک ژئوماتیک جز رشته های حساس آمریکا هم می باشد.

تو ویکی پدیا دانشگام ک میرم رشتمو ب انگلیسی زده همون ژئوماتیک

مرسی ازشما
ثبت نام در پست ابوظبی برای پیکاپ ویزا
کیس نامبر:2016AS000064XX/رویت قبولی:20 مي/ ارسال فرم:8جولای/کارنت شدن:9مارچ/تعداد افراد:1 نفر/ نامه ی دوم:26مارچ/ تاریخ مصاحبه:نیمه دوم می/ محل سفارت:آنکارا تغییر به ابوظبی/دریافت ویزا:۱۷ می/دریافت گرین کارت:-------/اولین ورود به آمریکا:۲۰ می/مقصد:شیکاگو
تشکر کنندگان:
(2016-03-16 ساعت 12:30)sinar نوشته:  سلام من چندتا تغییر داشتم تو فرمم میخوام ببینم کدومو بگم به نظرتون کدومو نگم
من رشته تحصیلیم در ایران عمران گرایش نقشه برداری بوده این رشته رو با نام ژئوماتیک هم در ایران میشناسن.با توجه به واحد هایی ک گذروندیم رشته ی ما همان ژئوماتیک می باشد و در خارج از کشور هم با توجه ب دروس گذرانده شده با این عنوان میشناسن اما چیزی که هس اینه که اسم رشته در مدرک لیسانس همان عمران - نقشه برداری می باشد.
جالا سوال من اینه که من در فرم ‎260‎ اسم رشته تحصیلیم رو ژئوماتیک زدم اما مدرکی ک به سفارت نشان خواهم داد با عنوان عمران است اینو چگونه میتونم برای آفیسر توضیح بدم؟باتوجه به این ک ژئوماتیک جز رشته های حساس آمریکا هم می باشد.

مرسی ازشما
دوست عزیز
اگه همه این تعییرات در عرض چند ماهو که تو زندگیت پیش اومده واسه آفیسر توضیح بدی احتمالا" میگه { اینقد ورجه وورجه نکن بچه Big Grin }

ولی از شوخی گدشته ضمن تبریک برای قبولیت تو لاتاری امیدوارم این بیکار شدنت باعث بشه یکضرب ویزاتو بگیری .اختمالا سربازی هم نرفتی . همه رو صادقانه به آفیسر بگو . و اینکه نام دیگر رشته ات ژئو ماتیک هست حتی میتونی بگی در دانشگاه های مختلف یا بین دانشجویان به نامهای مختلف شناخته میشه .
ولی منهم باهات موافقم تا مجبور نشدی قبولی فوقت رو نگو که قطعا در کیس لاتاری کمکی بهت نمیکنه چه بسا برعکس .
موفق باشی
F4 Category
PD 2008
Case No. ABD2010 ******
تشکر کنندگان:
(2016-03-16 ساعت 12:55)sepidar نوشته:  
(2016-03-16 ساعت 12:30)sinar نوشته:  سلام من چندتا تغییر داشتم تو فرمم میخوام ببینم کدومو بگم به نظرتون کدومو نگم

مرسی ازشما
دوست عزیز
اگه همه این تعییرات در عرض چند ماهو که تو زندگیت پیش اومده واسه آفیسر توضیح بدی احتمالا" میگه { اینقد ورجه وورحه نکن بچه Big Grin }

ولی از شوخی گدشته ضمن تبریک برای قبولیت تو لاتاری امیدوارم این بیکار شدنت باعث بشه یکضرب ویزاتو بگیری .اختمالا سربازی هم نرفتی . همه رو صادقانه به آفیسر بگو . و اینکه نام دیگر رشته ات ژئو ماتیک هست حتی میتونی بگی در دانشگاه های مختلف یا بین دانشجویان به نامهای مختلف شناخته میشه .
ولی منهم باهات موافقم تا مجبور نشدی قبولی فوقت رو نگو که قطعا در کیس لاتاری کمکی بهت نمیکنه چه بسا برعکس .
موفق باشی

ینی میگید نگم ارشد قبول شدم؟
شغلم چیز خاصی نبوده صندوقدار زدم شغلمو
بالاخره بگم یا نه
کیس نامبر:2016AS000064XX/رویت قبولی:20 مي/ ارسال فرم:8جولای/کارنت شدن:9مارچ/تعداد افراد:1 نفر/ نامه ی دوم:26مارچ/ تاریخ مصاحبه:نیمه دوم می/ محل سفارت:آنکارا تغییر به ابوظبی/دریافت ویزا:۱۷ می/دریافت گرین کارت:-------/اولین ورود به آمریکا:۲۰ می/مقصد:شیکاگو
تشکر کنندگان:
(2016-03-16 ساعت 16:20)sinar نوشته:  ینی میگید نگم ارشد قبول شدم؟
بالاخره بگم یا نه

سلام
دروغگویی و یا کتمان حقیقت, بجز اینکه از نظر انسانی کار درستی نیست.... ممکنه باعث ایجاد مشکل در کیس شما بشه
ممکنه آفیسر متوجه دروغ شما بشه و....
درمورد رشته تحصیلی.. اگر آفیسر در مورد تفاوت نام رشته تحصیلی پرسید, اونوقت توضیح بدید... هرچند که آفیسر شرایط رو درک میکنند

مواردی که همیشه همفرومی ها توصیه میکنند: 1.تا زمانی که آفیسر پرسشی مطرح نکرده, حرفی نزنید 2.تا زمانی که آفیسر توضیحات بیشتری درخاست نکرده, چیزی نگید

درضمن... مصاحبه یک دیدار رسمی هست در محیطی دوستانه!
مطمعن باشید پرونده شما از قبل بررسی شده و اگر نیاز به چک داشته باشه, از قبل چک میخوره
نگران هیچ چیزی نباشید و از سفر لذت ببرید

موفق باشید
stock-FEx-bond
Market

و دیگر هیچCool
تشکر کنندگان: sepidar ، Mey30
(2016-03-16 ساعت 17:37)Danoosh نوشته:  
(2016-03-16 ساعت 16:20)sinar نوشته:  ینی میگید نگم ارشد قبول شدم؟
بالاخره بگم یا نه

سلام
دروغگویی و یا کتمان حقیقت, بجز اینکه از نظر انسانی کار درستی نیست.... ممکنه باعث ایجاد مشکل در کیس شما بشه
ممکنه آفیسر متوجه دروغ شما بشه و....
درمورد رشته تحصیلی.. اگر آفیسر در مورد تفاوت نام رشته تحصیلی پرسید, اونوقت توضیح بدید... هرچند که آفیسر شرایط رو درک میکنند

مواردی که همیشه همفرومی ها توصیه میکنند: 1.تا زمانی که آفیسر پرسشی مطرح نکرده, حرفی نزنید 2.تا زمانی که آفیسر توضیحات بیشتری درخاست نکرده, چیزی نگید

درضمن... مصاحبه یک دیدار رسمی هست در محیطی دوستانه!
مطمعن باشید پرونده شما از قبل بررسی شده و اگر نیاز به چک داشته باشه, از قبل چک میخوره
نگران هیچ چیزی نباشید و از سفر لذت ببرید

موفق باشید

ممنون از لطف شما.پس راجب رشتم توضیحی ندم.فقط قبولی ارشد و شغلمو بگم ک شده داشنجو درسته
تشکر کنندگان:
(2016-03-06 ساعت 06:39)omidemami58 نوشته:  سلام دوستان این سوالاتی است که امکان داره افیسر از شما بپرسه  البته به این معنی نیست که همه این سوالات رو از شما بپرسه بسته به شرایط هر فردی فرق میکنه مثلا سوال پایان نامه ات در مورد چی بوده در مورد رشته های حساس است نه برای همه رشته ها  بهر حال من صفحات تجربیات مصاحبه سالهای قبل خواندم واین سوالات را پیدا کردم وبه خودم در زمان مصاحبه خیلی کمک کرد من ویزای یک ضرب در ابوظبی گرفتم و هم اکنون در  لس انجلس هستم امیدوارم که تونسته باشم کمکتون کنم اگر کسی سوالی داشت می تونه پیام خصوصی بده هر کاری از دستم بر بیاد انجام میدم
1-چه کاره هستید?
۲-کجا کار میکنید?
۳-کجای آمریکا میخواهی بری?
۴-کجا خدمت کردی?اگه معاف شدی برای چی?
۵-چند ساله کار میکنی?
6-نسبت کسی که تو آمریکا آدرس دادین?
۷-سابقه کاردارید ?
8- اگه ازدواج کردید چند ساله؟
9-فامیل درجه یک توآمریکا دارید?
۱۰-cv دارید
۱۱-اسم دانشگاه دبیرستان ?
۱۲-پایان نامه دانشگاهت چی بوده (این سوال برای رشته های حساس است)
چقدر پول با خودت میبری آمریکا?
تو آمریکا چیکار میخوای بکنی?
پدر ومادرت چیکارن?
قبلا کدام کشورها سفر کردی برای چی?
پول توی حساب را از کجا آوردی?
تا حالا توی کشور دیگه ای زندگی کردی?
فرمها رو کی برات پر کرده فرم ۲۶۰?
نام محل کار?
از کجا با لاتاری آشنا شدی?
تا حالا جای دیگه ای کار کردی?
آنجا که کار میکنی چند تا کارمند داره?
سلام آقای امید ، ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار بقیه می ذارین .من دانشجوی ارشد هستم ، می خواستم بدونم رشته های حساس از نظر سفارت کدوم رشته هاست ؟
تشکر کنندگان:
(2016-03-16 ساعت 16:20)sinar نوشته:  
(2016-03-16 ساعت 12:55)sepidar نوشته:  

مرسی ازشما
دوست عزیز
اگه همه این تعییرات در عرض چند ماهو که تو زندگیت پیش اومده واسه آفیسر توضیح بدی احتمالا" میگه { اینقد ورجه وورحه نکن بچه  Big Grin }

موفق باشی

ینی میگید نگم ارشد قبول شدم؟
بالاخره بگم یا نه
تا ازتون نپرسیدن چیز اضافه ای نگین
ولی اگه صراحتا مورد سوال قرارگرفتید دروغ نگید
F4 Category
PD 2008
Case No. ABD2010 ******
تشکر کنندگان:
(2016-03-16 ساعت 17:45)sinar نوشته:  ممنون از لطف شما.پس راجب رشتم توضیحی ندم.فقط قبولی ارشد و شغلمو بگم ک شده داشنجو درسته

سلام @sinar@
به شما توصیه میکنم تجربه های امسال و سال های قبل رو بخونید
مصاحبه بصورت پرسش و پاسخ هست...
اگر آفیسر گفت در مورد رشته تحصیلت توضیح بده, اونوقت نمیخای چیزی بگی؟!!
لطفن پست که نوشتم رو دوباره بخونید
اصلن نیازی به استرس نیست.. موضوع رو برای خودتون سخت نکنید.. فقط چندتا پرسش و پاسخ ساده هستش.. همین!

موفق باشید
stock-FEx-bond
Market

و دیگر هیچCool
تشکر کنندگان: matin.sh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان