کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پیکاپ پاسپورت | انتخاب شعبه پستی
(2017-06-16 ساعت 18:03)farbal_sh نوشته:  
(2017-06-16 ساعت 17:18)س.ح نوشته:  با سلام خدمت دوستان

اگر کسی که ویزای یکضرب گرفته، شرایط موندن تو اون کشور رو نداشته باشه تا پاسپورتش رو از پست تحویل بگیره،سفارت قبول میکنه که ویزای یکضرب رو صادر کنه و شخص چند روز بعد که خارج شده پاسپورتش رو با یک آژانس مسافرتی براشون ارسال کنه؟
گمرک بدون پاسپورت اجازه خروج از کشور را نمیدهد .زمان ورود و خروج، گمرک پاسپورت را درخواست میکند و  روی پاسپورت مهر ورود یا خروج میزنه

این رو که میدونم دوست عزیز! منظورم اینه که برگردم ایران و مثلا فرداش با آژانس پاسم رو بفرستم براشون
آیا برای یکضرب این رو قبول میکنه سفارت؟
کيس نامبر: ‎2017AS7###‎
تعداد افراد: 2
سفارت: Abudhabi
مشاهده قبولی: 2 Oct
ارسال فرم: 18 Oct
نامه دوم: 24 May
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-16 ساعت 18:15)س.ح نوشته:  

اگر کسی که ویزای یکضرب گرفته، شرایط موندن تو اون کشور رو نداشته باشه تا پاسپورتش رو از پست تحویل بگیره،سفارت قبول میکنه که ویزای یکضرب رو صادر کنه و شخص چند روز بعد که خارج شده پاسپورتش رو با یک آژانس مسافرتی براشون ارسال کنه؟
گمرک بدون پاسپورت اجازه خروج از کشور را نمیدهد .زمان ورود و خروج، گمرک پاسپورت را درخواست میکند و  روی پاسپورت مهر ورود یا خروج میزنه

این رو که میدونم دوست عزیز! منظورم اینه که برگردم ایران و مثلا فرداش با آژانس پاسم رو بفرستم براشون

دوست عزیز شدنی هست ولی به دردسرهاش نمیارزه. نهایت دو سه روز کاری میاد پاسپورتتون با ویزا
در صورتی که هیچ جور نمیتونستین بمونین برید به سفارت ایران و برگ خروج بگیرین. (برای اینکار یک تا دو روز کاری زمان در نظر بگیرین. یعنی ممکنه همون روز که مراجعه میکنین برگ خروج ندن بهتون و فرداش بدن).
بعد با برگ خروج برگردین ایران و جد آبادتون رو تو فرودگاه میارن جلو چشمتون از بس بازجویی میکنن. این کار فقط اذیت کردنه و جزو روال کاره Smile)
بلافاصله بعد از رسیدن از یک آژانس معتبر پیکاپ کنین تا پاسپورتتون رو بگیرن که این خودش حداقل 3 هفته زمان میبره. و باید این نکته رو در نظر داشته باشین وقتی پاسپورتتون از سفارت میرسه پست فقط یک ماه فرصت هست تحویل گرفته بشه و بعدش برمیگرده سفارت و داستان خودشو داره.
پاسپورتتون هم که رسید دستتون باید ببرید گذرنامه شهرآرا مهر خروج بزنن توش تا بتونین بعدا از کشور خارج شین.
اما طبق تجربه شخصی و تجربه دوستان، پیشنهاد میکنم چند روز بمونین و با پاس ویزا خورده برگردین.
F3
تعداد نفرات: 4 نفر
محل مصاحبه: آنکارا
اقدام اولیه: اکتبر 2001
تشکیل پرونده: آگوست 2008
مصاحبه: دسامبر 2016 (کنسل به دلیل برف سنگین!)
مصاحبه اصلی: 8 مارس 2017
نتیجه: ناقصی مدارک و پروسه اداری(AP)
صدور ویزا: 16 مارچ برای متقاضی اصلی و یک نفر از اعضای کیس(ورود به امریکا 7 می)
دو نفر دیگر: AP
پاسخ
تشکر کنندگان: س.ح

و ضمنا کسی که ویزا یکضرب میگیره همون موقع مصاحبه پاسش رو میگیرن. دستش نیست که با خودش بیاره بیرون.
F3
تعداد نفرات: 4 نفر
محل مصاحبه: آنکارا
اقدام اولیه: اکتبر 2001
تشکیل پرونده: آگوست 2008
مصاحبه: دسامبر 2016 (کنسل به دلیل برف سنگین!)
مصاحبه اصلی: 8 مارس 2017
نتیجه: ناقصی مدارک و پروسه اداری(AP)
صدور ویزا: 16 مارچ برای متقاضی اصلی و یک نفر از اعضای کیس(ورود به امریکا 7 می)
دو نفر دیگر: AP
پاسخ
(2017-06-17 ساعت 03:44)Sudeh نوشته:  
(2017-06-16 ساعت 18:03)farbal_sh نوشته:  گمرک بدون پاسپورت اجازه خروج از کشور را نمیدهد .زمان ورود و خروج، گمرک پاسپورت را درخواست میکند و  روی پاسپورت مهر ورود یا خروج میزنه

و ضمنا کسی که ویزا یکضرب میگیره همون موقع مصاحبه پاسش رو میگیرن. دستش نیست که با خودش بیاره بیرون.

شما میتونید پاس تون تحویل سفارت ندید و برگردید ایران و از طریق یک آژانس (توصیه میکنم معتبر باشه) با ارایه وکالت پاسپورتتون رو بفرستید و از طریق همون آژانس پس بگیرید اصطلاحا آژانسها به این عملیات پیکاپ کردن میگویند
شماره کیس:××45 2017AS  
تاریخ رویت قبولی: ‎05 May‎
تعداد افراد:3 (برنده اصلی همسرم)
کنسولگری:انتخاب اولیه آنکارا و تغییر توسط سفارت به ایروان
تاریخ ارسال فرم: 25 May
کارنت شدن کیس:  10 ژانویه
تاریخ دریافت نامه دوم: 20 ژانویه
تاریخ مصاحبه: 23 مارچ
نتیجه: خودم AP آپدیتها 24,27,28 مارچ ، 4 می و 6 سپتامبر دوخطی و 6 سپتامبر or و 12 سپتامبر آپدیت مجدد و بالاخره 13 سپتامبر اسلش و بعد از یک ساعت ایشود و همان روز دریافت پاس و ویزا
همسر و فرزندم یک ضرب  دریافت ویزا 27مارچ
مقصد:Atlanta
پاسخ
سلام،دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه برای پیکاپ پاسپورت برای ابوظبی از طرف یک شخص ثالث روال کار به چه صورته و مدارک چه چیزهایی می خواد؟ البته یکی از دوستان توضیح کاملی داده بودن که مربوط به آنکارا بود ، برای ابوظبی وکالت نامه و سایر مدارک باید به چه صورت باشه؟ ممنون از راهنمایی دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خدمت دوستان
من هم برالی پیکاپ پاسپورت در ابوظبی سوال داشتم. لطفا مراحل انجام کار و اینکه چقدر طول میکشه رو بفرمایید ممنون میشم. آیا مدارک هم مانند مدارکی است که دوستان در آنکارا بردنذ؟
کیس نامبر:2017as00004xxx
تعداد نفرات :4نفر (خانم برنده )
تحصیلات: خانم وآقا فوق لیسانس
ارسال فرم :  3august
سفارت:  ابوظبی
کارنت  :  10march
نامه دوم :  28march
تاریخ مصاحبه :  17may
نتیجه :ap
آپدیتها  : 18,20jul,jun6,15 ,29,30 may
وضعیت:دوخطی تبدیل به 18jul or
کلییر : 24 jul
ارسال ایمیل کلییر: 27jul
تحویل پاسپورت به سفارت :30jul
ایشود: 2 aug
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام میخواستم بدونم ویزا به کدام اداره پست در امنستان ارسال میشه در دریافت ویزای یک ضرب؟
❶ کيس نامبر: ‎2017AS75##‎
❷ تعداد افراد: دو نفر
❸ کنسولگری: ایروان
❹ نامه دوم: 22 می
❺ تاریخ مصاحبه: 11 جولای
❻ قبولی: ویزای یک ضرب ولی به دلیل قانون بن صادر نشد... امید ما هنوز همون دو روز آخره البته اگه مشکلی پیش نیاد Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:

سلام شما میتونید بهشون بگید که نمیتونید توی اون کشور بیشتر بمونید و اگر بشه زود تر کارتون انجام بشه
شماره کیس: 2017AS2XXX
مصاحبه:1 نوامبر (AP)(ابوظبی)
تعداد:4
آپدیت ها:
10 می نفر دوم (دوخطی)
14 می تمام افراد(نفر دوم OR)
18 می نفر اصلی و نفرات سوم و چهارم (نفر اصلی دو خطی)
23 می همه ی افراد(نفر اصلیOR)
24 می متن کلییر در سایت
18 جون تحویل پاسپورت به سفارت
19 جون ایشود در سایت ceac
22 جون تحویل از سفارت
پاسخ
سلام دوستان
میشه لطفاً مدارک لازم برای پیکاپ پاسپورت رو بگین...
لازمه که کپی صفحه مدیکال رو هم بفرستیم؟(تاریخ مدیکال هنوز تموم نشده)
کیس نامبر: ‎2017AS1XXX‎
تاریخ رویت قبولی: ‎August‎ 2‎
تعداد اعضای کیس: 2
تاریخ شروع فرم: ‎هفته اول ‎August‎ ‎
تاریخ اولین ارسال فرم: ‎12-08-2016‎
تاریخ آخرین ارسال فرم: ‎15-08-2016‎
محل مصاحبه: آنكارا
تاريخ دريافت نامه دوم: 2017-01- 20
تاريخ مصاحبه: 2017-03-01
نتیجه مصاحبه: AP
آپدیت ها: ماه مارچ- 7، 8، ماه اپریل- 19، 20 و 25، ماه جون- 12، 13، 16، 20، 28، ماه جولای- 5، 11، 13، 17، 20، 26، 31، ماه آگوست- 1، 2، 3،
ارسال ایمیل به سفارت: 12 Jun
آپدیت برنده اصلی و دو خطی: 13 Jun
'OR' Jun 20
ایشود: نفر اصلی- 4 آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: alonak
با سلام و تشکر از دوستان دلسوز گروه
من 20 جون در ایروان مصاحبه داشتم ، هم AP شدم و هم کسر مدرک دیپلم خوردم .حالا ترجمه دیپلمم حاضره و میخوام بفرستم .سوالم اینه که آیا
اصل مدرک دیپلم رو هم باید بفرستم ؟ آیا گم نمیشه ؟ ضمنا آیا باید با پست DHL بفرستم یا از طریق آژانسهای هواپیمایی؟ممنون میشم اگه راهنماییم
کنید .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به عزیزان

در مورد ارسال پاسپورت ها سوال داشتم .
برای ارسال مدارک به سفارت، برای هر شخص باید با رسید پستی (Courier-In Authorization Certificate) در پاکتی جداگانه ارسال بشه مدارک یا بدون در نظر گرفتن تعداد افراد کیس باید مدارک همه رو در یک پکیج به سفارت ارسال کرد !؟

با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-27 ساعت 15:42)amir_esp نوشته:  سلام به عزیزان

برای ارسال مدارک به سفارت، برای هر شخص باید با رسید پستی (Courier-In Authorization Certificate) در پاکتی جداگانه ارسال بشه مدارک یا بدون در نظر گرفتن تعداد افراد کیس باید مدارک همه رو در یک پکیج به سفارت ارسال کرد !؟

با تشکر

خود مامور پست که مدارک رو بهش میدید میدونه من دو قبض بارکد دار  پستی بهش دادم ولی همه مدارک رو در یک بسته گذاشت و یک رسید پستی برای رهگیری تحویل داد. اما پاسپورت ها در  بسته های جداگانه به ازای هر نفر توسط سفارت براتون ارسال میشه و به تعداد نفرات هم براتون براتون ایمیل میاد مجدد که کد رهگیری داره.
شماره کیس: ‎2017AS48XX  ‎
تاریخ رویت قبولی:  ‎2016 may 4‎
تعداد افراد کیس:  2
کنسولگری:  آنکارا
اولین تاریخ ارسال فرم:   ‎2016  may 17
آخرین تاریخ ارسال فرم:  ‎2016  may 21
کارنت شدن کیس: ‎2017  feb 8
تاریخ دریافت نامه دوم: ‎2017  March 28
تاریخ و محل مصاحبه: ‎2017  may 3 ANKARA
آپدیت ها: 29 مارچ,10 ,11 ,13 آپریل, 5,4,3 می
نتیجه: AP
کلیرنس : 15 آگوست - صدور ویزا 25 آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: amir_esp
(2017-08-28 ساعت 10:15)hsh85 نوشته:  

با تشکر

خود مامور پست که مدارک رو بهش میدید میدونه من دو قبض بارکد دار  پستی بهش دادم ولی همه مدارک رو در یک بسته گذاشت و یک رسید پستی برای رهگیری تحویل داد. اما پاسپورت ها در  بسته های جداگانه به ازای هر نفر توسط سفارت براتون ارسال میشه و به تعداد نفرات هم براتون براتون ایمیل میاد مجدد که کد رهگیری داره.

ممنون از راهنمایی
من متاسفانه بدون چک کردن تعطیلات این هفته ترکیه اومدم آنکارا برای ارسال مدارک که برمیگردم و هفته بعد دوباره مجدد میام. رفتم به شعبه پستی که از قبل انتخاب کرده بودم. جالب این بود که گفت سیستم مشکل داره و نمیتونه انجام بده و از من خواست بزن به شعبه دیگر که آدرسش رو داد. سوال من اینکه برای ارسال مدارک حتمآ باید از همون شعبه ای که انتخاب کردیم بفرستیم‌یا میشه از جایی دیگه هم ارسال کرد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: hsh85
(2017-08-28 ساعت 22:11)amir_esp نوشته:  
(2017-08-28 ساعت 10:15)hsh85 نوشته:  

با تشکر

ممنون از راهنمایی
من متاسفانه بدون چک کردن تعطیلات این هفته ترکیه اومدم آنکارا برای ارسال مدارک که برمیگردم و هفته بعد دوباره مجدد میام. رفتم به شعبه پستی که از قبل انتخاب کرده بودم. جالب این بود که گفت سیستم مشکل داره و نمیتونه انجام بده و از من خواست بزن به شعبه دیگر که آدرسش رو داد. سوال من اینکه برای ارسال مدارک حتمآ باید از همون شعبه ای که انتخاب کردیم بفرستیم‌یا میشه از جایی دیگه هم ارسال کرد ؟

تا اونجایی که من اطلاع دارم ارسال مدارک از هر پستی که نامش در سایت usa-visa اومده امکان پذیر هست چون در رسید بارکد داری که برای ارسال مدارک میگیرید هیچ نامی از شعبه پستی خاصی نیومده و از بعضی از دوستان شنیدم که مشکل شمارو داشتن و از پست دیگه ای استفاده کردن برای ارسال. ولی سفارت پاسپورت هارو به همون پستی میفرسته که قبل از مصاحبه انتخاب کردید.
شماره کیس: ‎2017AS48XX  ‎
تاریخ رویت قبولی:  ‎2016 may 4‎
تعداد افراد کیس:  2
کنسولگری:  آنکارا
اولین تاریخ ارسال فرم:   ‎2016  may 17
آخرین تاریخ ارسال فرم:  ‎2016  may 21
کارنت شدن کیس: ‎2017  feb 8
تاریخ دریافت نامه دوم: ‎2017  March 28
تاریخ و محل مصاحبه: ‎2017  may 3 ANKARA
آپدیت ها: 29 مارچ,10 ,11 ,13 آپریل, 5,4,3 می
نتیجه: AP
کلیرنس : 15 آگوست - صدور ویزا 25 آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: amir_esp
با سلام
دوستان ارسال مدارک مثل جاب آفر چه شکلی باید به سفارت اوظبی انجام بشه؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان