کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد پروسه ثبت نام
.
مهلت ثبت نام لاتاری دوره 2018 تمام شد.

برای بحث و گفتگو در مورد اعلام نتایج لاتاری 2018 (شمارش معکوس) میتوانید از تاپیک زیر استفاده کنید:

https://www.mohajersara.org/forum/thread-7333.html
(2016-11-02 ساعت 16:49)m64kh نوشته:  
(2016-11-02 ساعت 16:25)battosai نوشته:  
(2016-11-02 ساعت 12:06)baran2020 نوشته:  برای همتون آرزوی موفقیت میکنم.امسال سومین سالی هست که من شرکت نمیکنم چون شرایط رفتن رو نداریم...اما امیدوارم هر کس شرایطش رو داره این شانس نصیبش بشه.

درود به شما.

دوستان در مورد عکس یه توضیحی بدن همون 5 در 5 دیگه پس زمینه سفید ؟

حداقل 600 پیکسل در 600 پیکسل و حداکثر 1200 در 1200 (عکس باید مربع باشه)
حجم عکس حداکثر 240 کیلوبایت
فرمت JPEG
رنگ 24 bit
رزلوشن 300 دی پی آی
خود تصویر هم رنگی، رو به دوربین، بدون عینک، پس زمینه سفید (پرسنلی)

سلام،

رزولوشن عکس اولیه بنده 300ِ dpi هستش اما بعد از crop تو سایت لاتاری رزولوشن به 96 تغییر می کنه و کیفیت پایین میاد. نظر دوستان چیه؟
تشکر کنندگان: alirezanz
(2016-10-31 ساعت 11:52)رضا٨٦ نوشته:  سلام
ببخشيد من به يك مشكل بر خوردم مي دونم كه فروم مخصوص بايد سؤالك رو بپرسم اما چون دوستان بيشتري اينجا سر مي زنند اينجا مي پرسم
من عكسم رو عكاسي گرفتم و وقتي مي خواهم crop كنم اين ارور رو مي دهد كسي از دوستان ميدونه علتش چي هست
Please ‎reposition photo so that it fills the guidance square.‎  If ‎doing so results in the head being positioned outside of the ovals, then you must select a different photo.

سلام،

این نرم افزار عکس های کوچکتر از فریم پیش فرض نرم افزار را کراپ نمی کنه،

حالا عکس را جابه جا کن یا کمی زوم کن تا گوشه های عکس کمتر از کادر نرم افزار نباشه.
تشکر کنندگان:
از نرم افزار office picture manager استفاده کنید. اول عکس را به یک عکس مربعی با هر ابعادی crop کنید سپس آن را resize کنید به عکس 600 در 600 پیکسل.

(2016-11-03 ساعت 22:21)barsa نوشته:  
(2016-11-02 ساعت 16:49)m64kh نوشته:  
(2016-11-02 ساعت 16:25)battosai نوشته:  درود به شما.

دوستان در مورد عکس یه توضیحی بدن همون 5 در 5 دیگه پس زمینه سفید ؟

حداقل 600 پیکسل در 600 پیکسل و حداکثر 1200 در 1200 (عکس باید مربع باشه)
حجم عکس حداکثر 240 کیلوبایت
فرمت JPEG
رنگ 24 bit
رزلوشن 300 دی پی آی
خود تصویر هم رنگی، رو به دوربین، بدون عینک، پس زمینه سفید (پرسنلی)

سلام،

رزولوشن عکس اولیه بنده 300ِ dpi هستش اما بعد از crop تو سایت لاتاری رزولوشن به 96 تغییر می کنه و کیفیت پایین میاد. نظر دوستان چیه؟
تشکر کنندگان:
سلام دوستان اسم باید دقیقا عین پاسپورت نوشته بشه؟ من پاسپورتم هنوز نیومده و زمان کمی باقیه. یه کپی از فرم درخواست پاسپورت بهم دادن اسمم رو طبق اون فرم وارد کنم یا منتظر بشم پاسم بیاد؟
تشکر کنندگان:
سلام
یه سوال داشتم ازتون
من برای خودم و خونوادم ثبت نام کردم و متاسفانه در مورد رزولوشن دقت نکردم چون با دوربین و گوشی گرفته شدن و اسکن نکردم. رزولوشن ها رو الان متوجه شدم که یکی 96 dpi و بقیه 180 dpi هستند . بقیه شرایط عکس اوکیه. آدرس منزل هم در حد شهر و خیابان نوشتم نه بیشتر . نه کد پستی و بقیه.خواستم بپرسم آیا اونها بدون مشاهده ی عکس و فقط از روی مشخصات عکس رد یا تایید میکنند یا به عکس نگاه میکنن. من خیلی ناراحت و ناامیدم Sad((
تشکر کنندگان:
سلام
یه سوال داشتم ازتون
من برای خودم و خونوادم ثبت نام کردم و متاسفانه در مورد رزولوشن دقت نکردم چون با دوربین و گوشی گرفته شدن و اسکن نکردم. رزولوشن ها رو الان متوجه شدم که یکی 96 dpi و بقیه 180 dpi هستند . بقیه شرایط عکس اوکیه. آدرس منزل هم در حد شهر و خیابان نوشتم نه بیشتر . نه کد پستی و بقیه.خواستم بپرسم آیا اونها بدون مشاهده ی عکس و فقط از روی مشخصات عکس رد یا تایید میکنند یا به عکس نگاه میکنن. من خیلی ناراحت و ناامیدم
تشکر کنندگان:
سلام میشه من رو هم راهنمایی کنید.
من تابعیت افغانستان رو دارم ولی در ایران متولد شده ام .اون طور که دیدم باید بر اساس کشور محل تولد باشه حالا به نظرشما باید با سهمیه ایران ثبت نام کنم یا با سهمیه افغانستان.ممنون میشوم که منو هم راهنمایی کنید.
تشکر کنندگان:
دوستان گرامی من می خوام برادرم را ثبت نام کنم فوق دیپلمش را گرفته و الان برای دانشگاه دولتی دوره روزانه پذیرفته شده برای گرفتن کارشناسی( لیسانس) لطف بفرمایید توضیح بدید من در برگه ثبت نام چه وضعیتی را برای ایشان علامت بزنم. با یک دنیا سپاس
تشکر کنندگان:
(2016-11-04 ساعت 00:48)arak_2008 نوشته:  سلام میشه من رو هم راهنمایی کنید.
من تابعیت افغانستان رو دارم ولی در ایران متولد شده ام .اون طور که دیدم باید بر اساس کشور محل تولد باشه حالا به نظرشما باید با سهمیه ایران ثبت نام کنم یا با سهمیه افغانستان.ممنون میشوم که منو هم راهنمایی کنید.

سلام.این ایتم مهمیه واگرسهمیه رااشتباه انتخاب کنید قطعا ریجکت میشید.برای همین بنظرم حتما با مشاورین پاریزتراول مشورت کنید.موفق باشید
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
تشکر کنندگان:
(2016-11-04 ساعت 00:30)مهی مهی نوشته:  سلام
یه سوال داشتم ازتون
من برای خودم و خونوادم ثبت نام کردم و متاسفانه در مورد رزولوشن دقت نکردم چون با دوربین و گوشی گرفته شدن و اسکن نکردم. رزولوشن ها رو الان متوجه شدم که یکی 96 dpi و بقیه 180 dpi هستند . بقیه شرایط عکس اوکیه. آدرس منزل هم در حد شهر و خیابان نوشتم نه بیشتر . نه کد پستی و بقیه.خواستم بپرسم آیا اونها بدون مشاهده ی عکس و فقط از روی مشخصات عکس رد یا تایید میکنند یا به عکس نگاه میکنن. من خیلی ناراحت و ناامیدم Sad((

اشتباه توی آدرس باعث ریجکت شدن نمی شه. اون مهم نیست.

اما عکس مهمه. نبود بعضی شرایط عکس مطمئنا باعث ریجکت شدن می شه. اما من تا حالا جایی ندیدم بگه رزلوشن پایین هم جزء همین شرایطه.

اینکه آیا اونها حتما عکس ها رو می بینن و یا کامپیوتر فقط چک می کنه و چه حد انعطاف پذیر هستن و ... فقط می تونه حدس باشه. اونا نه نحوه کارشون رو اعلام می کنن و نه دلیل رد شدن پرونده ها رو.

وقتی نمی تونین چیزی رو تغییر بدین، نگرانی و ناامیدی فایده ای نداره. شما هم مثل بقیه موقع اعلام نتایج سایت رو چک می کنین. پس تا اون موقع خودتون رو با فکر به این چیزا اذیت نکنین. Smile
«هی فلانی! زندگی شاید همین باشد»
تشکر کنندگان:
(2016-11-04 ساعت 00:21)dvz نوشته:  سلام دوستان اسم باید دقیقا عین پاسپورت نوشته بشه؟ من پاسپورتم هنوز نیومده و زمان کمی باقیه. یه کپی از فرم درخواست پاسپورت بهم دادن اسمم رو طبق اون فرم وارد کنم یا منتظر بشم پاسم بیاد؟

پیشنهاد من اینه که ثبت نام رو برای لحظه آخر نذارین. هر اتفاقی ممکنه. از روی همون رسید ثبت نام کنین. کما اینکه برای دریافت پاسپورت اسپل انگلیسی اسم رو خودتون تعیین می کنین و اونا اسم رو تغییر نمی دن.
تشکر کنندگان: alirezanz
(2016-11-04 ساعت 06:54)Azarakhsh43 نوشته:  دوستان گرامی من می خوام برادرم را ثبت نام کنم  فوق دیپلمش را گرفته و الان برای دانشگاه دولتی دوره روزانه پذیرفته شده  برای گرفتن کارشناسی( لیسانس) لطف بفرمایید توضیح بدید من در برگه ثبت نام چه وضعیتی را برای ایشان علامت بزنم. با یک دنیا سپاس

بالاترین حد تحصیلات رو خواسته
مدرک دانشگاهی دارین دیگه همون رو بزنین
تشکر کنندگان: Azarakhsh43
(2016-11-04 ساعت 00:48)arak_2008 نوشته:  سلام میشه من رو هم راهنمایی کنید.

تابعیت هیچ جای شرایط ثبت نام لاتاری مطرح نشده.
محل تولد مهمه. شما جزء سهمیه ایران محسوب می شین.
تشکر کنندگان: kits
سلام
اگر کسی اسمش مثلا
احمد مومنی تبریزی باشه
تبریزی جزو اسم وسط حساب میشه ها همون نام فامیل؟
تشکر کنندگان:
(2016-11-04 ساعت 14:03)shanks نوشته:  سلام
اگر کسی اسمش مثلا
احمد م.م تبریزی باشه
تبریزی جزو اسم وسط حساب میشه ها همون نام فامیل؟

ایرانی ها معمولا اسم میانی ندارن

یک اسم طولانی رو در نظر بگیرین:
سید محمدجواد حسینی طباطبایی ناکجاآبادی

سید محمدجواد می شه اسم
حسینی طباطبایی ناکجاآبادی هم فامیلشه

چند کلمه ای بودن اسم یا فامیل باعث نمی شه اون رو بذاریم توی بخش اسم وسط
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، storagemeter ، battosai ، majid7 ، jsmlz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان