کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: در کدام منطقه اقامت خواهید کرد؟
جنوب کالیفرنیا (لس آنجلس، اورنج کانتی، سن دیگو و ...)
28.04%
270 28.04%
شمال کالیفرنیا (سان فرانسیسکو، سن خوزه و ...)
12.05%
116 12.05%
لاس وگاس
2.49%
24 2.49%
شیکاگو
3.43%
33 3.43%
تگزاس
14.43%
139 14.43%
آتلانتا
2.80%
27 2.80%
واشنگتن دی سی و حومه (جنوب مریلیند، شمال ویرجینیا، بالتیمور و ...)
10.28%
99 10.28%
نیویورک
13.60%
131 13.60%
بوستون
4.05%
39 4.05%
پورتلند (اورگان)
0.62%
6 0.62%
سایر مناطق
8.20%
79 8.20%
مجموع 963 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کدام منطقه آمریکا را برای زندگی انتخاب می کنید؟
Question 
بعد از گرفتن ویزا نوبت به انتخاب محل ورود و زندگی در آمریکا می رسد. در انتخاب محل اقامت چه عواملی برای شما مهم است؟ قصد دارید در کدام منطقه اقامت کنید؟ اطلاعات شما از منطقه مورد نظر چقدر است؟ در صورت تمایل در نظرسنجی بالای صفحه هم شرکت کنید.
شماره کیس: AS93XX
نامه اول: 2007 4th April
ارسال مدارک: 9th May 2007
دریافت پاکت دوم: 23rd March 2008
مصاحبه: 6th May 2008
كليرنس: 13th May 2008
دريافت ويزا: 9th June 2008
دریافت کارت: 11th July 2008
پاسخ
تشکر کنندگان: lili ، Amirbak ، To USA ، amirkh74 ، ariana_hadi ، aminaran ، mavarfan ، mml ، Leo 2882 ، maaref ، SH1A2R3 ، Ramkal ، nika ، farshadsh ، msar
متشکرم که این نظر سنجی رو گذاشتید. از دوستان خواهش میکنم دلیل انتخاب خودشون رو هم بنویسند.
من چون چند تا آشنا تو جنوب کالیفرنیا دارم فعلاً اونجا انتخاب میکنم. اما بسته به کار و بعضی چیزای دیگه ممکنه که بعد از مدتی محل زندگی خودمو عوض کنم.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: ariana_hadi ، mavarfan ، mml ، farshadsh ، barfi1 ، msar ، admiral.arash
صمد جان من حومه واشنگتن را انتخاب کردم چون چند سال است که در این منطقه کار می کنم. اگر قرار باشد کالیفرنیا را انتخاب کنم شمال کالیفرنیا و سان فرانسیسکو را به لس آنجلس و حومه ترجیح می دهم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ariana_hadi ، HABIB.M ، aminghshiraz ، mavarfan ، sohi ، mml ، maaref ، SH1A2R3 ، farshidkhalafi ، farshadsh ، barfi1 ، msar
اول از مسعود تشكر ميكنيم كه عجب چيزى ساخته بعد بگم كه تعجب كردم از نتيجه. پنج نفر ساحل شرقى رو انتخاب كردند يكى L.A. رو خب من اينجا توى شهر كوچيك خودمون 4 نفر رو ديدم كه چند ماه بعد از امدن رفتند L.A. و 3 نفر هم تا چند ماه ديگه ميرن
اينجا جاى جالبى براى جماعت نيست همچين تفريحات سالم و البته ناسالم نداره به قدر كافى
نميخام روى نظر كسى تاثير بزارم گفتم كه به هر دليلى اين انتخاب رو داريد اين جنبه رو هم در نظر داشته باشيد
اي دل اندر بند زلفش از پريشاني منال _ _ _ _ _ مرغ زيرك چون به دام افتد تحمل بايدش
پاسخ
تشکر کنندگان: babak2010 ، ariana_hadi ، aminghshiraz ، mavarfan ، mml ، prammainfatte ، maaref ، SH1A2R3 ، msar
اگر دوستان در خصوص مناطق مختلف امریکا و نحو زندگی در این مناطق اطلاتی دارند خوبه در این جا بنویسند تا افرادی مثل من که هیچ اطلاعاتی ندارند و از برندگان 2009هستند استفاده کنند پیشا پیش از لطفی که در حق دوستانتان می کنید سپاسگزارم
پاسخ
تشکر کنندگان: babak2010 ، ariana_hadi ، mavarfan ، mml ، msar
سلام

از نظر من چند ماه اول کالیفرنیا مخصوصا جنوبش مناسب نیست ولی بعد از اینکه تا حدودی به امریکا عادت کردید جنوب

کالیفرنیا گزینه مناسب تری هست هم امکانات بیشتر هم آب و هوای بهتر هم زیبایی و در آمد بیشتر و البته اسم گنده تر .

(من خودم اول به شهر کوچیک el segundo رفتم در جنوب فرودگاه لکس ال ای ولی 7 ماه بعد به redondo beach نقل مکان کردم

و به امید خدا در آینده به beverly hills )
موفق باشید این یک دستور است .
پاسخ
ما تصمیم داریم بریم پنسیلوانیا.....و دلیلش فقط کار هست .....
البته برای شروع از یک ایالت کوچیک تر و ارزان تر شروع کردن فکر کنم بهتره.....
نیویورک و لس آنجلس و میامی و.....خیلی گرون هستن.
پاسخ
تشکر کنندگان: ali1339 ، babak2010 ، ariana_hadi ، mavarfan ، mml ، Nightsky007 ، rezanajar ، SH1A2R3 ، humsun ، mom ، kasrafo ، farshadsh ، we are one ، msar
من كاليفرنيا:لس آنجلس رو انتخاب ميكنم زيرا آب و هوا خيلي خوب داره_كار زياد هست_شده مال ايراني ها و اسمش هم گنده است
پاسخ
تشکر کنندگان: babak2010 ، mavarfan ، mml ، BirdMan ، msar
man US nistam vali ye Amrikayee behem goft ke: go to the east or west not at the middle of US! Big Grin. manam saale bad ke nobatam beshe bayad ye jaei ro entekhab konam! bebinim ke chi mishe
پاسخ
تشکر کنندگان: حکمت شکرریز ، babak2010 ، ariana_hadi ، mavarfan ، mml ، delir ، msar
بستگی داره کجای دی سی یا مریلند بخواهید زندگی کنید. رقم درشت هزینه هاتون مسکن هست که واقعا بستگی به جا داره.
پاسخ
تشکر کنندگان: ariana_hadi ، mavarfan ، mml ، maaref ، msar
من چون چند تا از دوستان در ویرجینیا هستند، میرم اونجا.
البته شنیدم که اونجا از نظر کار وضع خوبی داره.
به DC هم خوب نزدیکه دیگه.
پاسخ
تشکر کنندگان: ariana_hadi ، mavarfan ، mml ، vahidansari ، delir ، farshadsh ، msar
سلام
ما اول میریم لاس وگاس چون یکی از یستگان اونجاست و شاید فرصت خوبی باشه که یکی دوماهی بدون پرداخت هزینه مسکن وضع کار و محیط اونجا رو بررسی کنیم و محل زندگی مون رو با مطالعه بیشتر انتخاب کنیم. من از کسانی که اونجا بودند شنیدم که همه جای آمریکا امکانات نسبتا مساوی داره و غیر از آب و هوا و فرهنگ جاری در منطقه که سلیقه ای است؛تقریبا میشه همه جا کار پیدا کرد. گزینه احتمالی ما برای زندگی سانفرانسیسکو است که تقریبا کارهای پذیریش دانشگاه موفقیت آمیز بوده.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: ariana_hadi ، mavarfan ، mml ، maaref ، rezanajar ، delir ، BirdMan ، farshadsh ، msar
سلام من چون چندتا از دوستام تو LA . ویرجینیا و میشیگان هستند هر کدومشونم میگه شهر خودشون بهتره ولی حالا من سر انتخاب موندم از کسای که تو این زمینه اطلاع دارن می خوام اگه میشه منو راهنمای کنند
نامه اول may 2007
نامه دوم july 2008
مصاحبه aug 2008
كيليرنس sep 11
دريافت ويزا sep 21
پاسخ
تشکر کنندگان: ariana_hadi ، mavarfan ، mml ، maaref ، farshadsh ، msar
سلام به همگي
به نظر شما بنده كه كسي را( جز خدا) در آمريكا ندارم چگونه ميتوانم مشكل اقامتمان را در آمريكا تا زمان دريافت گرين كارت حل كنم. لازم بذكر است كه همسر و فرزند دوساله ام همراه من هستند. و فعلا تصميم دارم پس از دريافت گرين كارت به ايران برگردم.
همچنین مبلغ 10000دلار برای بلیط و هزینه دوماه اقامت و زندگی در نظر گرفتم. نظر و پیشنهاد دوستان را پذیرا هستم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ariana_hadi ، mavarfan ، mml ، Leo 2882 ، whiteapple ، farshadsh ، atlantis770 ، msar
hiiiiiiii
من اسپانسرم در ایالت لیوزیانا زندگی می کنه .طبیعتا در بدو ورود به آمریکا می رم اونجا.اما بعدش ممکنه که برم جای دیگه.
از دوستان کسی است که درباره ایالت لیوزیانا امریکا اطلاعات خاصی داشته باشد؟
شماره کیس: 2008AS11xxx
دریافت اولین نامه: May 2007
دریافت نامه دوم: Dec 2007
مصاحبه: July 2008
آمدن کلیرنس : Sep 2008 - (بعد از 65 روز)
دریافت ویزا: Sep 2008

پاسخ
تشکر کنندگان: ariana_hadi ، mavarfan ، mml ، prammainfatte ، toghrol120 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان