کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالاتي در ذهن بنده
سلام به عزيزان من اولين بار از گوگل به اين سايت اومدم و ديدم خيلي سايت خوبيه و تمام ايرانيا از همه جاي دنيا به هم كمك مي كنن واقعا متشكرم از دوستان عزيز

بنده يه سوالاتي بدون جواب برام مونده كه گفتم تاپيك بزنم ممنون ميشم دوستان راهنمايي كنن

الان كه ما منتظر قبولي در لاتاري هستيم و منتظر نامه ي اول :
1-در داخل نامه ي اول چه چيز هايي نوشته؟ (لطفا خودتون ذكر كنيد تا چيزي مجهول نمونه ممنون)
2-آيا من ميتونم يه حساب بانكي داراي مبلغ بسيار زياد به جاي اسپانسر قرار بدم؟
3-من چقدر فرصت دارم كه بعد از دريافت نامه ي اول اون رو پست كنم؟
4-آيا در مصاحبه از ما ميپرسن كه اگه آمريكا وارد جنگ شد آيا تو حاضري براي آمريكا بجنگي؟در اين صورت بايد چي جواب داد؟(از دوستاي من پرسيده بودن به همين دليل اينجا مطرح كردم)
5-آيا دوستان ميتونن عين نامه ي اول و دوم و ..... رو به صورت pdf براي عزيزان اين سايت بدن كه ما مثلا عين اون رو ببينيم كه شكه نشيم يه موقه Wink

و در پايان ممنون از همه ي بچه هاي گل اين سايت
تشکر کنندگان:
1- داخل نامه اول یه برگه هست که روش مشخصات شما نوشته شده و به شما تبریک گفته شده بابت برنده شدن در لاتاری بعد یه برگه دیگه که روش یه شماره نوشته شده که اون شماره خیلی مهمه و کیس نامبر شماست و با اون شماره شما میتونید مراحل کارتون رو پیگیری کنید واگر کیس نامبرتون عددش کمتر باشه زودتر مصاحبه میشید و یه سری فرم دیگه هست
DS 230 I DS 230 II DSP 122 که شما باید این فرم ها رو پر کنید که شامل مشخصات کامل شما و میزان تحصیلات و محل تحصیل و شغل فعلی و ادرس پستی و................ میباشد و
2- بستگی به نظر افسری که با شما مصاحبه میکنه داره اگر مبلغ بالایی باشه امکان داره قبول کنه
3- هر چه زودتر پست کنید بهتره من 2 هفته طول کشید که پست کردم.
4- این رو شرمنده نمیدونم!!!
5- نترسید شوکه نمیشید آخه چیزی نداره که شما رو شوکه کنه
کیس نامبر:2009AS27000
تاریخ مصاحبه:JUNE 2009
تاریخ دریافت ویزا : JUNE2009
تشکر کنندگان:
faww نوشته: سلام به عزيزان من اولين بار از گوگل به اين سايت اومدم و ديدم خيلي سايت خوبيه و تمام ايرانيا از همه جاي دنيا به هم كمك مي كنن واقعا متشكرم از دوستان عزيز

بنده يه سوالاتي بدون جواب برام مونده كه گفتم تاپيك بزنم ممنون ميشم دوستان راهنمايي كنن

الان كه ما منتظر قبولي در لاتاري هستيم و منتظر نامه ي اول :
1-در داخل نامه ي اول چه چيز هايي نوشته؟ (لطفا خودتون ذكر كنيد تا چيزي مجهول نمونه ممنون)
2-آيا من ميتونم يه حساب بانكي داراي مبلغ بسيار زياد به جاي اسپانسر قرار بدم؟
3-من چقدر فرصت دارم كه بعد از دريافت نامه ي اول اون رو پست كنم؟
4-آيا در مصاحبه از ما ميپرسن كه اگه آمريكا وارد جنگ شد آيا تو حاضري براي آمريكا بجنگي؟در اين صورت بايد چي جواب داد؟(از دوستاي من پرسيده بودن به همين دليل اينجا مطرح كردم)
5-آيا دوستان ميتونن عين نامه ي اول و دوم و ..... رو به صورت pdf براي عزيزان اين سايت بدن كه ما مثلا عين اون رو ببينيم كه شكه نشيم يه موقه Wink

و در پايان ممنون از همه ي بچه هاي گل اين سايت
خوش آمدید دوست عزیز ،
در مورد سوال چهارم واقعا مطمئن هستید ؟!؟! اونها نمی خواهند که شما رو در ارتش آمریکا استخدام کنند که ؟!؟! مطمئن باشید اگر جواب نه بدهید به شانس شما در ویزا گرفتن لطمه ای نمی زند !
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
تشکر کنندگان:
آره اينو خيلي واقعا از دوستام پرسيده بودن البته فقط از اونايي كه تنهايي اومده بودن نه با خانواده

تازه سر دوستام الكي داد و فرياد زده بودن تا واكنششون رو هم ببينن
و واقعا ممنون از كمكاتون
راستي آيا عين نامه ها يا كپيش رو كسي داره تا آپلود كنه ما هم همون رو پر كنيم و بفرستيم يا نمي شه و فقط بايد اصلش رو بفرستيم
تشکر کنندگان:
من که تا حالا نشنیدم که تو سفارت افسر سر شخصی داد و فریاد زده باشه واقعا عجیبه!!!!!!!
بعد اینکه شما چقدر عجله دارید خوب صبر کنید اگر برنده بشید kcc فرم ها رو براتون میفرسته دیگه از الان چی رو میخواهید پر کنید؟
تشکر کنندگان:
ممنون از راهنماييتون اما همينجوري گفتم كه دستمون خالي نباشه حالا اگه كسي داد واقعا لطف كرده

فقط ميخواستم بدونم بايد اصل اون رو بفرستيم يا كپيش هم ميشه يا اصلا بايد يه كپي برا خودمون داشته باشيم يا نه
تشکر کنندگان:
اصلش رو بفرستید و یه کپی هم واسه خودتون نگه دارید.
تشکر کنندگان:
Big Grin 
سلام
اقا يا خانم faww اصلا اينگونه كه شما فكر مي كنيد نيست سعي كنيد به گفته هاي منفي كه از ديگران مي شنويد فقط گوش كنيد و زياد به اونا توجه نكنيد چون ممكن هست كه در مقطعي از زمان شما رو دچار دودلي در هدفي كه شوع كرديد بكنه و براي شما ايجاد ناراحتي كنه ....
در كل سعي كنيد به خودتون مسلط باشيد و نه اصلا اينجوري نيست شما زماني كه براي مصاحبه به كنسول گري ميريد كه وارد ميدون سرباز گيري كه نشديد كه افسر بيچاره با شما مثل يك سرباز فتار كنه .... اگه تو مطالبي كه دوستاني كه مصاحبه كردند و روند اونو توضيح دادند بخونيد بخوبي در مي يابيد كه افسرهايي كه توي سفارت هستند در كل ادماي منفي نيستند و تا حالا هم كسي از اونا چيزه غير معمولي نديده
پس ارامش خودتون رو حفظ كنيد و البته به خدا توكل نماييد تا همه امور اونجور كه دوست داريد براتون پيش بياد........
شماره کیس: 2012ASxxx
قبولی: بزودی 100% همین امسال
ارسال مدارک: ?
دریافت پاکت دوم: ?
مصاحبه: ?
كليرنس: ?
دريافت ويزا: ?
دریافت کارت: ?
تشکر کنندگان:
دوست عزیز ترجمه نامه اول در این وبلاگ موجود هست:http://greeencard.blogfa.com
تشکر کنندگان:
سلام. مطمئن نبودم دقیقا کجا باید سوالات احتمالی رو مطرح کرد برای همین با اجازه از صاحب تاپیک اینجا می نویسم.
//
فرم ثبت نام رو یک نفر برای من توی امریکا پر کرد و ادرس خودش رو هم داد.
حالا می خوام بدونم اگر اومدیم و زد! و ما بردیم و نامه ی اول به ادرس ایشون رفت...ایا ایشون می تونه خودش از طرف فرم هارو پر کنه و بفرسته؟
برای نامه ی دوم چطور؟ کلا ما اینکار رو کردیم که مثلا سیستم پست ایران رو دور بزنیم اما حالا که یه روزه داره فروم رو می خونم می بینم حساسیت بی خودی بوده و با ادرس ایران هم خیلی ها موفق شدن. ضمنا اینکه دفعه اولم هست و حالا خیلی هم امیدوار نیستم اما خب چی کار باید کرد؟
F2A
شماره کیس: ANK2009X
پر کردن فرم I-130 - اگوست 2006
اپرو شدن: May 2009
دریافت اولین نامه از NVC و: June 2009
نامه Choice of A:اپریل 2010
نامه مربوط به Affidavit of S:می 2010
نامه مربوط به DS230 :جولای 2010
نامه وقت سفارت: Dec 2010
مصاحبه: 24 JAN 2011
دریافت ویزا: 25 JAN
گرفتن پاکت پستی: 27 JAN
ورود به آمریکا:؟
تشکر کنندگان:
faww نوشته: فقط ميخواستم بدونم بايد اصل اون رو بفرستيم يا كپيش هم ميشه يا اصلا بايد يه كپي برا خودمون داشته باشيم يا نه

اگر شما به اميد خدا برنده شديد اما به هر دليلي پاكت اول به دست شما نرسيد مي تونيد پرينت فرم ها رو (البته مطمئن شيد كه فرم هاي همين سال باشن)از يه جا گير بياريد و پر كنيد و بفرستيد.البته من با مطالعه اين تاپيك به اين نتيجه رسيدم.درست و غلطش پاي نويسنده...
http://www.mohajersara.com/showthread.php?tid=56
تشکر کنندگان:
Zoso نوشته: سلام. مطمئن نبودم دقیقا کجا باید سوالات احتمالی رو مطرح کرد برای همین با اجازه از صاحب تاپیک اینجا می نویسم.
//
حالا می خوام بدونم اگر اومدیم و زد! و ما بردیم و نامه ی اول به ادرس ایشون رفت...ایا ایشون می تونه خودش از طرف فرم هارو پر کنه و بفرسته؟
برای نامه ی دوم چطور؟ کلا ما اینکار رو کردیم که مثلا سیستم پست ایران رو دور بزنیم اما حالا که یه روزه داره فروم رو می خونم می بینم حساسیت بی خودی بوده و با ادرس ایران هم خیلی ها موفق شدن. ضمنا اینکه دفعه اولم هست و حالا خیلی هم امیدوار نیستم اما خب چی کار باید کرد؟
توي پاكت اول يه سري فرم وجود داره كه شما بايد پرش كنيد وبفرستيد كه نياز به امضاي شخص برنده داره پس فكر كنم بهتر اين باشه كه اگر شما ايشالا برنده شدي از اين آشناتون بخواي كه فرم ها رو براي شما ميل كنه و شما خودت پرشون كني و پست كني kcc.
تشکر کنندگان: Zoso
lale26 نوشته:
Zoso نوشته: سلام. مطمئن نبودم دقیقا کجا باید سوالات احتمالی رو مطرح کرد برای همین با اجازه از صاحب تاپیک اینجا می نویسم.
//
توي پاكت اول يه سري فرم وجود داره كه شما بايد پرش كنيد وبفرستيد كه نياز به امضاي شخص برنده داره و ضمنا يه سري مدارك هم از برنده مي خوان كه بايد بفرسته.پس فكر كنم بهتر اين باشه كه اگر شما ايشالا برنده شدي از اين آشناتون بخواي كه فرم ها رو براي شما ميل كنه و شما خودت پرشون كني و با مدارك خواسته شده پست كني kcc.

ممنونم.
فقط ایا از نظر زمانی برای پاسخ دادن نامه ی اول محدودیتی هست؟
چون فکر کنم همین جریان پست کردن به ایران و پر کردن فرم ها فکر کنم در بهترین حالت اقلا دو سه هفته زمان ببره.
و ضمن اینکه میشه بگید مدارک که در نامه ی اول می خوان چی هست...
در مورد نامه ی دوم دیدم تو فروم زیاد صحبت شده که چه چیزهای باید اماده کنی یا بفرستی اما نامه ی اول نه.
F2A
شماره کیس: ANK2009X
پر کردن فرم I-130 - اگوست 2006
اپرو شدن: May 2009
دریافت اولین نامه از NVC و: June 2009
نامه Choice of A:اپریل 2010
نامه مربوط به Affidavit of S:می 2010
نامه مربوط به DS230 :جولای 2010
نامه وقت سفارت: Dec 2010
مصاحبه: 24 JAN 2011
دریافت ویزا: 25 JAN
گرفتن پاکت پستی: 27 JAN
ورود به آمریکا:؟
تشکر کنندگان:
دوست عزيز نامه دوم صرفا كاربرد اطلاع رساني دارد و هيچ فرم خاصي كه نياز به پر كردن داشته باشد ندارد و فقط شما را از روز و ساعت مصاحبه مطلع مي كند.در مورد محتويات نامه اول هم اينجا اطلاعات كاملي وجود داره:
http://greeencard.blogfa.com

براي ارسال فرم هاي خواسته شده هم اصلا نگران زمان نباش.اين طور كه من دور و اطرافم ديدم يك ماه هم طول بكشه اشكالي نداره.مهم اينه كه فرم ها رو درست و كامل بفرستي.درضمن با پست dhl بسته حداكثر 4 يا 5 روزه مي رسه.
اين روزا زياد خودتو با اين فكرو خيالا نگران نكن.مهم اينه كه برنده بشيم كه ايشالا مي شيم...
تشکر کنندگان: Zoso
zoso عزیز
lale جان گفتندکه در نامه اول از شما یه سری مدارک میخوان که اشتباه کردند چون
در نامه اول یه سری فرم هست که شما باید اونها رو کامل پر کنید و به همراه یه برگه که روش کیس نامبر شما نوشته شده به آدرسی که خودشون داخل پاکت براتون گذاشتند پست کنید و مدارک دیگه ای لازم نیست که بفرستید .
مدارک دیگه مثل مدارک تحصیلی و شناسنامه و فرم اسپانسر و......... رو زمان مصاحبه باید با خودتون ببریدکه اگر در ابوظبی مصاحبه داشته باشید که میتونید روز مصاحبه مدارک رو با خودتون ببرید و اگر مصاحبه در انکارا باشه باید مدارک 10 روز کاری قبل از تاریخ مصاحبه به سفارت پست بشه . موفق باشید
تشکر کنندگان: Zoso ، mohammad_usa ، lale26

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان