کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرین کشورهای مختلف در آمریکا به چه کارهایی مشغولند؟
Exclamation 
این گزارش جالب از نیویورک تایمز تصویری کلی از وضعیت اشتغال مهاجرین در آمریکا بر اساس ملیت ارایه می کند:

http://www.nytimes.com/interactive/2009/...ation.html

بخش مربوط به ایران را اینجا ببینید:
http://www.nytimes.com/interactive/2009/...view=52200

با یک نگاه کلی میتوان گفت که بیشتر ایرانیان مهاجر در آمریکا به ترتیب در دسته بندیهای زیر اشتغال دارند:

کسب و کار و تجارت
مدیریت و کارهای اجرایی
مهندسی و معماری
پزشکی
کارمندی
معلمی
حسابداری و خدمات مالی
دانشمند و تحلیلگر
برنامه نویسی کامپیوتر
رانندگی و حمل و نقل
خدمات اجتماعی و حقوقی
آرایشگری
مدیریت ساخت و ساز و تولید
مکانیک و تعمیرکار
کارگر ماهر ساختمانی
نویسندگی و هنر
آشپزی و سرویسهای غذایی
کمک پرستاری
ماشینکاری
پرستاری
پاسخ
البته یک شوخی در امریکا بین ایرانیان هست که به حمالی میگویند حمل و نقل و به عملگی میگویند کانستراکشن و به فروشنگی فروشگاه میگویند بیزینس. بنابراین اگر کسی گفت من در کار حمل و نقل هستم معنیش این نیست که شرکت حمل و نقل داره بلکه مثلا در انبار یک شرکت بارها را جابجا میکند
پاسخ
(2009-09-27 ساعت 12:16)rs232 نوشته:  البته یک شوخی در امریکا بین ایرانیان هست که به حمالی میگویند حمل و نقل و به عملگی میگویند کانستراکشن و به فروشنگی فروشگاه میگویند بیزینس. بنابراین اگر کسی گفت من در کار حمل و نقل هستم معنیش این نیست که شرکت حمل و نقل داره بلکه مثلا در انبار یک شرکت بارها را جابجا میکند

خوب میشه بگید اسم این همه کارتون خواب و کارتون جمع کن تو ایران چی میشه؟ بازم لاعقل اونا یه اسم باکلاس دارند؟ من همین امروز تو مشهد یه دختره رو دیدم که برای 5 تومن تن فروشی میکرد؟ اسم اینا چیه؟ تازگی ها وزارت محترم کار همشون رو جزو شاغلین و طبقه مرفع جامعه ما قرار دادند.

خدایی اگه 20 میلیون تومن به همون حمال آمریکا نشین بدی حاظر میشه بیاد ایران؟
یا چونان سرخی سیب یا که این خنجر سرخ تو این دو روز عمر بنده چند تا خدا باید بشیم

به یاد زنده یاد حسین پناهی
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، usa.lover ، rs232 ، ChairMan ، jan ، amiry ، omino ، mhsenpc ، cesar33 ، hamedara ، maryam.azad
خرداد جان. گفتم که فقط یه شوخیه. ما توی دانشگاه پلی تکنیک هم یه گوشه ای داشتیم که خود بچه های عمران بهش میگفتند سه راه عمله چون همشون اونجا جمع میشدند.
شما درست میگید. فقر در امریکا با فقر در ایران قابل مقایسه نیست. من چون مدتی در یکی از محله های فقیر ریچموند زندگی کردم میدانم که بالاخره یه فقیر توی امریکا صبحانه آب پرتقالش رو میخوره و گوشت و مرغ و لباس و وسایل اولیه زندگی رو داره. ولی یه فقیر در ایران از کوچکترین امکانات اولیه زندگی محرومه. من خودم خانواده های زیادی را در ایران میشناسم که توان خریدن مرغ و گوشت و میوه را ندارند و شکم بچه هایشان را با نون پر میکنند. شما اگر در امریکا هر کاری داشته باشید میتوانید نسبتا راحت زندگی کنید و حتی اگر بیکار هم باشید هیچوقت سطح زندگیتان در حد یک فقیر در ایران پایین نخواهد آمد. اینجا موسساتی که غذای مجانی به امریکاییها میده یه کنسروها و غذاهایی میده که من که در ایران زندگی متوسطی داشتم حسرتش رو میخوردم. مثل کنسرو انواع میوه ها, حبوبات, گوشت و مرغ, تن ماهی, انواع و اقسام میوه ها و چیزهایی که شما در ایران با درآمد یک میلیون تومان در ماه هم اگر مجبور باشید اجاره خانه دهید نمیتوانید تهیه کنید.
پاسخ
زنده باد نگارش زیبای زبان فارسی
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، Ali Sepehr ، rs232 ، ChairMan ، R.F ، laili ، maryam.azad
زنده باد فردوسی که میخواست تهاجم فرهنگی ، مخصوصا زبانی اعراب رو کم رو کنه، ولی انگار نه...
رو را برم.
ولی متاسفانه ملت خرافاتی و ترسوی ما زیر بار رفتند و ...

به قول فردوسی:
ز شیر شتر خوردن و سوسمار...........................عرب را به جایی رسیدست کار
که تاج کیانی کند آرزو.......................................تفا بر تو ای چرخ گردون تفو
جالب اینجاست که من تا حالا یه آمریکایی رو هم ندیدم که تو کف چیزی باشه!!!
البته نه دیگه آررزوی های محال!
مثلا من 6 ماه خودمو کشتم برای خرید یه درامز(جاز ایرانیBig Grin ) و هنوز هم اون چیزی که میخواهم نتونستم بخرم.
بعد، دنی کری که حالا یکی از 10 درامر برتر جهان هست تو سن 12 سالگی(اگه اشتباه نکنم) مادرش میره یه ست کامل درامی که من هنوز از عکسش لذت میبرم، براش میخره، بدون اینکه خودش بخواهد!!!
زور نیست؟ برای همینه که همیشه به خودم میگم، نسل اول مهاجرت که سوخته هست ، پس حداقل زندگی نسل بعدم رو نجات بدم!
پاسخ
تشکر کنندگان: خرداد ، rs232 ، sh-b ، ChairMan ، esnforce ، R.F ، lorecance ، jan ، amiry ، omino ، lighter ، shaman ، maryam.azad
(2009-10-20 ساعت 04:58)payam_prz نوشته:  زنده باد نگارش زیبای زبان فارسی

پیام جان جریانش چیه جدیدا میای پیام بازرگانی میدی ؟ TongueBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، OverLord ، R.F ، lorecance ، jan
(2009-10-21 ساعت 11:22)NAV!D نوشته:  
(2009-10-20 ساعت 04:58)payam_prz نوشته:  زنده باد نگارش زیبای زبان فارسی

پیام جان جریانش چیه جدیدا میای پیام بازرگانی میدی ؟ TongueBig Grin

دو تا پست قبل از پست اصلی را با دقت مطالعه بفرمایید متوجه خواهید شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: lorecance ، jan
درود دوستان.... مهاجر..
هر کس به قصدی ، مهاجرت می کند .. اما من در یک منبع در اینترنت دیدم که گفته بود ....::
از سال 88 به این طرف حدود 000 000 2 نفر ایرانی همراه با خانواده از ایران خارج شدند که حدود 000 600 هزار نفر از آنها به ادامه تحصیل در دانشگاه های بین المللی مشغول شده اند ....و همچنان سیل مهاجرین به قصد ادامه تحصیل به خارج از کشور ادامه دارد ...برخی از آنها همراه خانواده هستند ...
همه ی شغل هایی که در پست اول این تاپیک نوشته ممکنه باعث اشتغال به کار هر مهاجری بشه ...
به عنوان مثال یکی از دوستای قدیم برادرم در کانادا مشغول به تحصیل بود که الان در دانشگاه های آمریکا به عنوان استادی مشغول به کار هست ...
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: fazelisaber ، Vofi ، kambiz1 ، maryam.azad

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان