کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خدمت سربازی و لاتاری
با سلام و خسته نباشید.. برادر من خدمت سربازی نرفته و در دانشگاه مشغول به تحصیله . در صورت برنده شدن لاتاری برای مصاحبه در سفارت امریکا اجازه خروج نداره
اگر برنده شد چیکار باید بکنه ؟
چون مطلع هستیم اگر مصاحبه نره تا چند سال از ثبت نام مجدد محروم میشه !
لطفا یکی کامل توضیح بده گیج شدیم Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
میتونن به عنوان سفر زیارتی، سیاحتی یا علمی با گذاشتن وثیقه اجازه خروج بگیرن.
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-25 ساعت 15:53)victor2016 نوشته:  میتونن به عنوان سفر زیارتی، سیاحتی یا علمی با گذاشتن وثیقه اجازه خروج بگیرن.
ممنون از پاسختون
برادرم متولد 1369 هستن
می تونن برگردن بعد مصاحبه به ایران ؟
و بعد برگرده واسه همیشه اونجا ؟ یا اینکه اجازه برگشت به ایران نداره ؟
وثیقه باید چند میلیونی باشه قبول کنن ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-25 ساعت 20:23)Neginxabihi نوشته:  
(2015-10-25 ساعت 15:53)victor2016 نوشته:  میتونن به عنوان سفر زیارتی، سیاحتی یا علمی با گذاشتن وثیقه اجازه خروج بگیرن.
ممنون از پاسختون
برادرم متولد 1369 هستن
می تونن برگردن بعد مصاحبه به ایران ؟
و بعد برگرده واسه همیشه اونجا ؟ یا اینکه اجازه برگشت به ایران نداره ؟
وثیقه باید چند میلیونی باشه قبول کنن ؟

سلام.به امیدخدا بعدازقبولی درلاتاری موقع مصاحبه باید وثیقه 15 میلیونی برای سفر سیاحتی و2 میلیونی برای سفر زیارتی بگذارند وازکشورخارج شن بعدازمصاحبه هم میتونند برن وثیقه راپس بگیرند و دوباره که میخوان برن باز وثیقه بذارن .البته دیدم که دوستان نوشتن اگه سفرزیارتی عنوان کنید وبعدمهر یه کشور دیگه توی پاسپورت بخوره ممکنه مشکلی بوجودبیاد من اینو نمیدونم.
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: victor2016
نبود 3 ماه دیگه....

وقتی که غورباقه ها هفتیرکشن بهم حق انقدر زود پیر بشم......امان از روزی که دو زاریم پیش خودش فک کنه تراوله  Wink            ///////      سایه ها همیشه دروغ میگن!     //////
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2009-05-07 ساعت 14:30)saeedhei نوشته:  کسی می دونه اگر کارت پایان خدمت معافیت پزشکی باشه باید چه کار کرد و توی فرما چی باید نوشت و اکر مامور کنسولگری پرسید خدمت رفتی چی باید گفت ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
کارت پایان خدمت که پایان خدمته! معافیت پزشکی هم کارت معافیت داره. چیزی به اسم کارت پایان خدمت معافیت پزشکی نداریم. توی فرم ها می تونید بنویسید medical exemption (یعنی معافیت پزشکی). توی مصاحبه هم اگر فارسی بود که میگید معاف بودم. اگر پرسیدن برای چی، می گید معافیت پزشکی.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان عزیز

من برای 2017 ثبت نام کردم . یک ماه دیگر پسرم به سربازی میره حال اگر انشاا.. برنده بشیم موضوع به چه صورت خواهد شد و اگه کشوری برای مصاحبه اعلام بشه نتونم پسرم را ببرم و فقط پاسپورتش همراه ما باشد جواب میدن یاخیر .. و در ضمن در زمانی که انشاا.. برنده بشیم در حال خدمته آیا اجازه خروج از ایران رو به ما میدن یا نه .تشکر میکنم اگه کسی اطلاعات داره بفرمایید .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-21 ساعت 12:59)ms.saeedi1352 نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز

من برای 2017 ثبت نام کردم . یک ماه دیگر پسرم به سربازی میره حال اگر انشاا.. برنده بشیم موضوع به چه صورت خواهد شد و اگه کشوری برای مصاحبه اعلام بشه نتونم پسرم را ببرم و فقط پاسپورتش همراه ما باشد جواب میدن یاخیر .. و در ضمن در زمانی که انشاا.. برنده بشیم در حال خدمته آیا اجازه خروج از ایران رو به ما میدن یا نه .تشکر میکنم اگه کسی اطلاعات داره بفرمایید .

سلام خدمت شما

در مورد قسمت دوم سوالتون باید بگم که در صورتی که شما برنده بشید میتونید وارد خاک آمریکا بشین و بعد از اتمام خدمت پسرتون هم بهتون ملحق شه
اجازه خروج به سرباز ها خیلی سخت میدن... اگه آشنایی داشته باشین که کمکتون کنه میتونه اجازه خروج بگیره
Life Is a One Way Road, Don't Focus On What's In The End
Enjoy Every Moment of This Passing Road
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
سلام خسته نباشید
خواستم بدونم اگر خدمت سربازیو تو سپاه گذرونده باشیم واسه شرکت تو لاتاری آمریکا ازین نظر مشکلی پیش نمیاد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
نه مشکلی نداره. فقط معمولا اونایی که سربازی رفتن یا شغل دولتی داشتن، در صورت برنده شدن، پروسه اداری بعد از مصاحبه شون چند ماه طول میکشه زیاد هم فرقی نمی کنه کجا سربازی رفته باشن. البته همیشه استثنا هم بوده.
پاسخ
تشکر کنندگان:
ببخشید منظور ازین که گفتید استثنا هم بوده دقیقا چیه؟
اون استثناها چه کسایی هستن؟
مثلا اونایی که باباهاشون تو سپاه بودنه؟ یا کسایه دیگه هم جزو استثناها قرار میگیرن؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:
یعنی من اگه سپاه خدمت کنم ممکنه مشکل پیش بیاد برام ازین نظر؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
نه منظورم از استثنا این بود که ممکنه کسی سربازی و کار دولتی نداشته ولی باز پروسه اداریش چند ماه طول کشیده یا این که برعکس این موارد رو داشته ولی پروسه اش زود انجام شده. تنها صورتی که مشکل پیش میاد اینه که بفمن شما صادق نبودید.
پاسخ
تشکر کنندگان: matin.sh
خیلی ممنون بابت راهنمایی هاتون.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان