کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خدمت سربازی و لاتاری
(2010-05-10 ساعت 13:12)mh_hshk نوشته:  سلام
منم با سربازیم مشکل دارم. از دانشگاه انصراف دادم که برم سربازی، ثبت نام امسال تموم شده ؟ کی میتونم ثبت نام کنم ؟

ایشالله مهرماه برای DV2012 !
پاسخ
تشکر کنندگان: mh_hshk ، lorecance ، msar
دوستان آیا کسی می دونه که اگر کسی گرین کارت گرفت ولی مشمول ِ خدمت هست، می تونه به ایران سفر کنه یا نه. آیا همچین قانونی هست که دارندگان اقامت دائم بتونن سالی یک بار به ایران سفر کنند ولو این که سربازی نرفته باشن؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sh80_kk59 ، msar
سلام دوستان. من باید برم سربازی!!! سربازیم اوایل ایپرل (آوریل) 2012 تموم میشه. به نظر شما اگه اگه اگه اگه اگه لاتاری 2012 برنده شم، با چه کیس نامبری احتمال داره مصاحبم بعد از مارس بیفته؟
مرسی.
Whatever the mind can conceive and believe, the mind can achieve with PMA
PMA: Positive Mind Attitude
W.Clement Stone
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام

من الان در حال خدمت هستم و خدمتم تا پایان تیر ماه سال آینده تمام میشه.آیا برای ثبت نام در لاتاری 2012 مشکللی پیش نمیاد ؟ منظورم اینه که دقیقاً اگر بنده بشم چه زمانی باید برای مصاحبه برم ؟
نداشتن پاسپورت و پایان خدمت در روند ثبت نام تاثیری نداره ؟

(2010-10-20 ساعت 18:40)0037 نوشته:  سلام

من الان در حال خدمت هستم و خدمتم تا پایان تیر ماه سال آینده تمام میشه.آیا برای ثبت نام در لاتاری 2012 مشکللی پیش نمیاد ؟ منظورم اینه که دقیقاً اگر بنده بشم چه زمانی باید برای مصاحبه برم ؟
نداشتن پاسپورت و پایان خدمت در روند ثبت نام تاثیری نداره ؟

نتایج اردیبهشت ماه اعلام خواهد شد، در صورت برنده شدن اگر کیس نامبرتون خیلی پایین نباشه مشکلی پیش نخواهد امد و تا زمان مصاحبه فرصت خواهید داشت.
پاسپورت و پایان خدمت تاثیری در روند ثبت نام نداره، همه این موارد بعد از برنده شدن اهمیت پیدا می کنند !
پاسخ
با سلام.
من الآن دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد هستم و تا آخر تابستون 1390 واسه دفاع از پایان نامه وقت دارم. برای 2012 اقدام کرده ام. این رو میدونم که تاریخ مصاحبه ها از اوایل مهر ماه شروع می شه.می خواستم بدونم که در صورت قبولی که اوایل اردیبهشت 90 مشخص میشه به نظر شما زودتر دفاع کنم و فارغ التحصیل بشم یا بذارم همون آخر تابستون؟ فکر کنم که 6 ماه هم واسه فرستادن دفترچه سربازی وقت داریم.به نظر شما دفترچه رو کی بفرستم؟ کل این موارد رو پرسیدم که بدونم چجوری پاسپورت بگیرم.آیا بعد از فارغ التحصیل شدن پاسپورت میدن؟ با 15 میلیون هم مشکلی ندارم .
با تشکر
پاسخ
با سلام خدمت همگی دوستان عزیز!

من هنوز به صورت کامل متوجه نشدم که اگر کسی در صورت برنده شدن گرین کارت در صورت مشمولی برای نظام وظیفه , آیا میتواند از کشور خارج شود یا نه؟
در صورت خروج به جای تحویل اصل کارت پایان خدمت یا معافی چه مدرکی باید به سفارت ارائه کرد؟

سوال دوم بنده این است که بعد از گرفتن ویزا آیا بلافاصله میشود به آمریکا سفر کرد یا خیر باید در تاریخ خاصی رفت؟

لطفا شفاف سازی کنید

با تشکر فراوان!
پاسخ
تشکر کنندگان: silence7 ، msar
سلام دوستان
یک سئوالی که برام ایجاد شده اینه که یک فردی که برای خروج از ایران از قوانین گذاشتن ودیعه استفاده کنه و بعد از 5 سال سیتیزن آمریکا بشه آیا می تونه سربازیشو بخره یا باید همانند کیسی که frozen عزیز گفتن باید به عنوان یک شهروند آمریکایی ویزا بگیره؟
خلاصه وضعیت در لینک زیر است.
اینجا
پاسخ
(2011-04-27 ساعت 20:16)Kaveh90 نوشته:  سلام دوستان
یک سئوالی که برام ایجاد شده اینه که یک فردی که برای خروج از ایران از قوانین گذاشتن ودیعه استفاده کنه و بعد از 5 سال سیتیزن آمریکا بشه آیا می تونه سربازیشو بخره یا باید همانند کیسی که frozen عزیز گفتن باید به عنوان یک شهروند آمریکایی ویزا بگیره؟

قانون الان می گه که کسانی که از ۸۲ به قبل خارج شدند و ۲ سال در کشوری اقامت داشتند می تونند با ۱۰ میلیون سربازیشون رو بخرند.
کسانی هم که از ۸۵ به قبل خارج شدند و دانشجو باشند می تونند سالی ۲ بار در مجموع ۳ ماه به کشور سفر کنند.
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، arix ، mehmas ، msar
(2011-04-11 ساعت 00:56)remuslupin نوشته:  با سلام.
من الآن دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد هستم و تا آخر تابستون 1390 واسه دفاع از پایان نامه وقت دارم. برای 2012 اقدام کرده ام. این رو میدونم که تاریخ مصاحبه ها از اوایل مهر ماه شروع می شه.می خواستم بدونم که در صورت قبولی که اوایل اردیبهشت 90 مشخص میشه به نظر شما زودتر دفاع کنم و فارغ التحصیل بشم یا بذارم همون آخر تابستون؟ فکر کنم که 6 ماه هم واسه فرستادن دفترچه سربازی وقت داریم.به نظر شما دفترچه رو کی بفرستم؟ کل این موارد رو پرسیدم که بدونم چجوری پاسپورت بگیرم.آیا بعد از فارغ التحصیل شدن پاسپورت میدن؟ با 15 میلیون هم مشکلی ندارم .
با تشکر

سلام دوست عزیز
اولا توجه داشته باشید که شانس برنده شدن چیزی حدود 0.6% است(مقدار دقیقشو نمیدونم) پس اصلا برای چیزی که مشخص نیست برنامه ریزی نکنین.
در قوانین نظام وظیفه هست که شما در فرجه 6ماهه بعد از فارغ التحصیلی میتونید یک سفر خارجی داشته باشین با وثیقه15 میلیونی. به نظر من زودتر فارغ التحصیل شدن شما هیچ فایده ای نداره چون ممکن است در صورت قبولی کیس نامبر بالایی داشته باشید.
بازم سوالی باشه در خدمتم
موفق باشید
(2011-04-27 ساعت 10:11)iliya_09 نوشته:  با سلام خدمت همگی دوستان عزیز!

من هنوز به صورت کامل متوجه نشدم که اگر کسی در صورت برنده شدن گرین کارت در صورت مشمولی برای نظام وظیفه , آیا میتواند از کشور خارج شود یا نه؟
در صورت خروج به جای تحویل اصل کارت پایان خدمت یا معافی چه مدرکی باید به سفارت ارائه کرد؟

سوال دوم بنده این است که بعد از گرفتن ویزا آیا بلافاصله میشود به آمریکا سفر کرد یا خیر باید در تاریخ خاصی رفت؟

لطفا شفاف سازی کنید

با تشکر فراوان!

با سلام
شما در صورتیکه دانشجو باشید می توانید برای مصاحبه یا سفر به آمریکا اجازه خروج موقت دریافت کنید. در مورد گرفتن اجازه خروج دوستان اطلاعات کافی داده اند.در مورد سوال در سفارت از من پرسید که سربازی رفتی گفتم نه چند ماه دیگه معاف میشم گفت واسه چی؟ گفتم شماره چشم اونم گفت اوکی و همون روز بهم ویزا دادند و تا حالا دو دفعه رفتم آمریکا ولی هنوز معافی نگرفتم Big Grin
در صورت گرفتن ویزا همون روز هم میتونید به آمریکا سفر کنید.
بازم سوالی باشه در خدمتم
موفق باشید
(2011-04-27 ساعت 20:16)Kaveh90 نوشته:  سلام دوستان
با سلام
مهم ترین مشکل در این پروسه اینست که اگر در موعد مقرر اجازه خروجتون به ایران بر نگردین وثیقتون گرفته میشه و وقتی برگردین دیگه نمیتونین خارج بشین تا وضعیت نظام وظیفتون روشن بشه. همون جوری که ali-j گفت بحث فروش سربازی برای مقطع خاصی هست و فعلا خبری از تمدید آن نیست. درباره اینکه شهروند شویم چه وضعیتی خواهیم داشت اطلاعاتی ندارم.
بازم سوالی باشه در خدمتم
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: remuslupin ، perna ، msar
با سلام!
من یه سوال دیگه ای داشتم
اونم این بود که من الان دانشجو هستم و همانطور که میدانید مدرک دیپلم اصلی در مدرسه هست و تا موقعی که کادت پایان خدمت یا معافی نداشته باشی نمیتونی بری بگیریش.
از آنجایی که این پروسه نیاز به مدرک اصلی دیپلم دارد میخواستم بدونم که اگه کسی از دوستان راه حلی برای این مشکل میدونن لطفا راهنمایی کنن...
پاسخ
(2011-05-01 ساعت 14:30)iliya_09 نوشته:  با سلام!
من یه سوال دیگه ای داشتم
اونم این بود که من الان دانشجو هستم و همانطور که میدانید مدرک دیپلم اصلی در مدرسه هست و تا موقعی که کادت پایان خدمت یا معافی نداشته باشی نمیتونی بری بگیریش.
از آنجایی که این پروسه نیاز به مدرک اصلی دیپلم دارد میخواستم بدونم که اگه کسی از دوستان راه حلی برای این مشکل میدونن لطفا راهنمایی کنن...

چرا دوست عزیز شما با کارت دانشجویی هم می تونی بگیری. من خودم به راحتی رفتم گرفتم.
پاسخ
(2011-05-01 ساعت 14:41)Ali-J نوشته:  
من یه سوال دیگه ای داشتم

چرا دوست عزیز شما با کارت دانشجویی هم می تونی بگیری. من خودم به راحتی رفتم گرفتم.

شما واقعا مطمئن هستید که میشه این کار رو با کارت دانشجویی گرفت؟
چون یادم میاد برای گرفتن مدارکم از مدرسی یه آقایی اومده بود برای گرفتن مدرک دیپلم ش , بعد متصدی دفتر ازش پرسید که کارت پایان خدمت داری یا نه اونم گفت آره و بهش مدرک رو داد ولی ازش نپرسید که کارت دانشجویی دارید یا نه
در ضمن شما کی این کار رو انجام دادین؟
پاسخ
(2011-05-02 ساعت 09:57)iliya_09 نوشته:  
من یه سوال دیگه ای داشتم

چون یادم میاد برای گرفتن مدارکم از مدرسی یه آقایی اومده بود برای گرفتن مدرک دیپلم ش , بعد متصدی دفتر ازش پرسید که کارت پایان خدمت داری یا نه اونم گفت آره و بهش مدرک رو داد ولی ازش نپرسید که کارت دانشجویی دارید یا نه
من چند ماه پیش این کار رو کردم. دوست عزیز شما وقتی کارت دانشجویی دارید یعنی معافیت تحصیلی دارید و وظیفه دارند که مدارکتون رو تحویل بدند بهتون. برید بگیرید و نگران نباشید. فقط اگر کارت دانشجوییتون نیاز به تمدید داره حتما تمدیدش کنید.

پاسخ
(2011-05-02 ساعت 13:05)Ali-J نوشته:  
(2011-05-02 ساعت 09:57)iliya_09 نوشته:  
من یه سوال دیگه ای داشتم

من چند ماه پیش این کار رو کردم. دوست عزیز شما وقتی کارت دانشجویی دارید یعنی معافیت تحصیلی دارید و وظیفه دارند که مدارکتون رو تحویل بدند بهتون. برید بگیرید و نگران نباشید. فقط اگر کارت دانشجوییتون نیاز به تمدید داره حتما تمدیدش کنید.

علی جان متاسفانه رویه مدارس در این زمینه خیلی متفاوته .مدرسه من با کارت دانشجویی نداد . من برای حل این مشکل گفتم برای گرفتن پذیرش دانشگاه خارج به ترجمه دیپلم نیاز دارم اونا هم یه تعهد گرفتن که تا یک هفته برش گردونم ولی من دیگه بر نگردوندم. به نظرم این بهترین راهه
موفق یاشید
پاسخ
تشکر کنندگان: WIKIMAN ، Kaveh90 ، frozen mind ، iliya_09 ، wushu kung fu ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان