کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تفاوتهای بین ایالتها
سلام دوستان،
اگر کسی از شما تو ایالت واشنگتن زندگی میکنه و اطلاعات مفیدی در مورد شهر سیاتل و اطرافش داره، ممنون میشم اگر در تاپیک سیاتل ما رو یاری کنید. ما داریم سعی میکنیم با نقل قول از دیگران و تحقیق از روی اینترنت این شهر رو بهتر بشناسیم.
ممنونم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، manila ، Solitude ، sadeghi897 ، soli asali ، آلیس-1980 ، taherifar
(2012-07-17 ساعت 23:19)امیر مهاجر نوشته:  سلام دوستان،
اگر کسی از شما تو ایالت واشنگتن زندگی میکنه و اطلاعات مفیدی در مورد شهر سیاتل و اطرافش داره، ممنون میشم اگر در تاپیک سیاتل ما رو یاری کنید. ما داریم سعی میکنیم با نقل قول از دیگران و تحقیق از روی اینترنت این شهر رو بهتر بشناسیم.
ممنونم.
سلام دوست عزیز سایت about.com را احتمالا می شناسید. در باره همه جا و همه چیز اطلاعات میده. من لینک مربوط به سیاتل را پیدا کردم در مورد شهر و اتفاقات مهمش و رستوران هاش و... توضیحاتی داره. به هر حال به این بهانه این لینکو گذاشتم تا به این سایت سر بزنین.Tongue

http://seattle.about.com/

2013
The tragedy of life is not death but what WE LET die inside of us while we live
پاسخ
لطفا" در مورد ایالت تنسی هم برامون مطلب بنویسید ممنونم
یا جایی که بشه اطلاعات گرفت
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
با سلام خدمت دوستان عزیز
اگر کسی از کار وزندگی در شهر کلمبوس اوهایو اطلاعات دارد لطفا در کامل کردن تایپیک اوهایو
ما را یاری کنید
2013AS17xx/ آنکارا / چهارنفر/ کلیرنس بعد از 146 روز / ساکرامنتو کالیفرنیا
پاسخ
دوستان به نظر شما برای کسانیکه سابفه کار طولانی مدت در بازرگانی و بیزنس دارند و همینطور مدیریت بیزنس رو تجربه کردن، کدوم ایالت برای کار موفق مناسبتره ؟
2013AS88XX ♪ مصاحبه:جون ♪ یکضرب کنسولگری ایروان مقصد:CA♪ سفرنامه
♪ دلم مي خواهـد خانه اي داشته باشم پُـر دوست ... ♪
پاسخ
تشکر کنندگان: رجبعلی ، taherifar
این تاپیک چرا داره خاک میخوره؟؟؟
پاسخ
واسه اینکه دوستان ما بیشتر تگزاس و کالیفرنیا هستند و اونجا ها رو انتخاب میکنند. فکر نمی کنم کسی از مهاجر سرا به ایالت های جنوب رفته باشه که بخواد اطلاعات بده. من شاید برم در اون صورت حتما تجربیات و اطلاعاتمو اینجا مینویسم.
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، taherifar
(2011-10-13 ساعت 21:23)hitab نوشته:  
(2009-11-27 ساعت 03:54)saeedhei نوشته:  ساکرامنتو

ساکرامنتو مرکز ایالت کالیفرنیا آمریکاست.

این شهر هم‌چنین مرکز شهرستان ساکرامنتو است. شهر ساکرامنتو در راستای رودخانهٔ ساکرامنتو و در جنوب محل تلاقی شاخه‌های «رودخانه آمریکایی» در درهٔ وسیع مرکز کالیفرنیا قرار گرفته‌است.

جمعیت این شهر در سال ۲۰۰۷ میلادی ۴۶۰٬۲۴۲ نفر بود که با این حساب هفتمین شهر بزرگ در ایالت کالیفرنیا به ‌شمار می‌آید. ساکرامنتو هستهٔ فرهنگی و اقتصادی «منطقه کلان‌شهری ساکرامنتو» است. این منطقهٔ کلان‌شهری دربرگیرندهٔ شهرستان‌های ال دورادو، پـِلاسـِر، ساکرامنتو و یولو است و جمعیت آن در حدود ۲٬۱۳۶٬۶۰۴ نفر است. این منطقه در سال ۲۰۰۴ در میان یکی از ۱۰ ناحیه برتر برای زندگی در آمریکا شناخته شد.

تیم ساکرامنتو کینگز از این شهر است.

تاریخچه

قوم سرخپوست نیسِنان و سرخپوست‌های میوُک دشت‌نشین هزاران سال در این ناحیه نشیمن داشتند. در سال ۱۷۹۹ یا ۱۸۰۸ کاشفی اسپانیایی به نام گابریل موراگا درهٔ این ناحیه را کشف کرد و این دره و رودخانهٔ آن را ساکرامنتو نام نهاد که در زبان اسپانیایی به معنای «عشای ربانی» است.

هستهٔ آغازین شهر ساکرامنتو، دژی بود که یک مهاجر سوئیسی به نام جان ساتر (John Sutter) در سال ۱۸۳۹ در این محل بنا کرد. در زمان مهاجرت گستردهٔ جویندگان طلا به کالیفرنیا، ساکرامنتو از مراکز اصلی بازرگانی و فرهنگی برای این مهاجران بود و ایستگاه بزرگی برای دلیجان‌ها، قایق‌ها و راه‌آهن به‌شمار می‌آمد. ایستگاه آخر چاپارهای نامه‌رسان به غرب آمریکا یعنی خط پونی اکسپرس نیز شهر ساکرامنتو بود.

مراکز دانشگاهی

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، شعبه ساکرامنتو بزرگ‌ترین دانشگاه این ناحیه است. البته دانشگاه کالیفرنیا در دیویس در حومه غربی این شهر قرار دارد. اما مرکز و دانشکده پزشکی این موسسه در داخل شهر قرار دارد.

برای دیدن تصاویر به لینک زیر مراجعه نمائید .
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...2#pid28012
موفق و سربلند باشید .
جالبه که هیچ کدوم از بچه های مهاجر سرا در ساکرامنتو ساکن نیستند. چون هرچی گشتم مطلبی در باره ا ش نبود . بنا به ظواهر امر جای بدی نباید باشه .

دوستان من دارم میرم ساکرامنتو. کسی اونجا هست که با هم دوست بشیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi.aus ، taherifar
سلام. در مهاجرسرا هیچ اطلاعاتی در مورد کانزاس پیدا نکردم. لطفا مختصری در مورد این ایالت توضیح بدید
شماره کیس 2015as6500  , رویت قبولی : ۱ may ،ارسال فرمها:25 june، سفارت خونه: تغییر توسط کی سی سی به ابوظبی، تعداد نفرات:1 ،کارنت :11 می  Cool , نامه دوم: 2 جون،  مصاحبه:  15 جولای , ویزا: Tongue ,، آپدیت سیز 15 جولای, آپدیت دوم سیز 29 جولای ,آپدیت سوم سیز 10 آگوست, آپدیت چهارم 13 آگوست ، 14 آگوست.و آپدیت ابوظبی 20 جولای، دریافت ایمیل از سفارت 14 آگوست. دریافت ویزا: 19 آگوست. ورود به آمریکا: 26 اکتبر.
دریافت کارت سوشال سکیوریتی: 5 نوامبر. تاریخ صدور 29 اکتبر
دریافت گرین کارت: 21 نوامبر
پاسخ
تشکر کنندگان:
اینجا کلا تعطیله.؟!!!
شماره کیس 2015as6500  , رویت قبولی : ۱ may ،ارسال فرمها:25 june، سفارت خونه: تغییر توسط کی سی سی به ابوظبی، تعداد نفرات:1 ،کارنت :11 می  Cool , نامه دوم: 2 جون،  مصاحبه:  15 جولای , ویزا: Tongue ,، آپدیت سیز 15 جولای, آپدیت دوم سیز 29 جولای ,آپدیت سوم سیز 10 آگوست, آپدیت چهارم 13 آگوست ، 14 آگوست.و آپدیت ابوظبی 20 جولای، دریافت ایمیل از سفارت 14 آگوست. دریافت ویزا: 19 آگوست. ورود به آمریکا: 26 اکتبر.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-02 ساعت 11:03)mojgan m نوشته:  سلام. در مهاجرسرا هیچ اطلاعاتی در مورد کانزاس پیدا نکردم. لطفا مختصری در مورد این ایالت توضیح بدید
در مهاجرسرا که چه عرض کنم در جاهای دیگه هم کسی نمیتونه زیاد از کانزاس اطلاعان بده. علتشم تراکم کم هموطنانه. جاهایی مثل نبراسکا و میسوری و مینسوتا.... همین وضعیتو دارند.
SELECTED 2015
توصیه: روزی 10 ساعت در روز زبان بخونید.
پاسخ
تشکر کنندگان: mojgan m
(2015-05-03 ساعت 12:54)Abdorrezaa نوشته:  
(2015-05-02 ساعت 11:03)mojgan m نوشته:  سلام. در مهاجرسرا هیچ اطلاعاتی در مورد کانزاس پیدا نکردم. لطفا مختصری در مورد این ایالت توضیح بدید
در مهاجرسرا که چه عرض کنم در جاهای دیگه هم کسی نمیتونه زیاد از کانزاس اطلاعان بده. علتشم تراکم کم هموطنانه. جاهایی مثل نبراسکا و می******* و مینسوتا.... همین وضعیتو دارند.
.خدا رو شکر که شما جواب ما رو دادی. تو گوگل هم نتونستم اطلاعاتی پیدا کنم Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
حالا چرا کانزاس؟ چیز خاصی نداره زیادم مهاجرپذیر نیست.
SELECTED 2015
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-03 ساعت 17:52)Abdorrezaa نوشته:  حالا چرا کانزاس؟ چیز خاصی نداره زیادم مهاجرپذیر نیست.
چون ممکنه یکی از دوستانم اونجا ساکن بشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-04 ساعت 03:24)mojgan m نوشته:  
(2015-05-03 ساعت 17:52)Abdorrezaa نوشته:  حالا چرا کانزاس؟ چیز خاصی نداره زیادم مهاجرپذیر نیست.
چون ممکنه یکی از دوستانم اونجا ساکن بشه
اگه سه چهارتا از دوستاتون بودن و دسته جمعی میرفتید میشد ی چیزی گفت. ولی 1 دوست دلیل خوبی برا کانزاس رفتن نیست. مگر اینکه دوست خاصی باشه Smile
بنظر من اگر ایشونم مقصدشون رو تغییر بدن و جفتتون برید یک جای دیگه خیلی بهتره. همهء اساتید و مهاجران قدیمی اذعان دارند که وقتی در مسیر مهاجرت یکی دو تا دوست همراه باشند سختی های این راه خیلی کمتر میشه و خوشی هاش بیشتر.
SELECTED 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: mojgan m

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان